Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2851) cbmfan válasza opr (#2850) üzenetére


cbmfan
senior tag

mert óvni kell a fejet! :D értelme nem sok volt, de infón ezt mondta az oroszból átképzett tanár, ha bármiben ellent mondtunk ment az egyes órai munka néven. sőt, külön 486 volt ott CD írásra amire még rá sem volt szabad nézni, nehogy valami baja legyen.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#2852) mephi666 válasza cbmfan (#2851) üzenetére


mephi666
nagyúr

és emlékszel a cd-rom tisztító lemezre, ami egy lemezre ragasztott kefe volt? :DDD az volt a bullshit teteje

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2853) opr válasza cbmfan (#2851) üzenetére


opr
veterán

Oh vazz... Ok, no comment, erre mar tenyleg nem lehet mit mondani. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#2854) cbmfan válasza mephi666 (#2852) üzenetére


cbmfan
senior tag

bizony, van is valahol egy! középrészen 3-3 sörte, közben zenélt a program ami volt lemezen :D

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#2855) gban válasza mephi666 (#2852) üzenetére


gban
Közösségépítő

Legjobb a [link] DVD-visszatekerő volt :DDD

Postázást nem vállalok.

(#2856) Gabibácsi válasza opr (#2850) üzenetére


Gabibácsi
tag

kímélni, meg azért is, hogy tudsz lemezről-lemezre írni ha van olvasó is

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2857) cbmfan válasza Gabibácsi (#2856) üzenetére


cbmfan
senior tag

aha, persze :D mikor koszos vagy karcos volt forrás lemez megakadt olvasás, kifogyott adatból és elszállt buffer underrun hibával. a lemezből meg poháralátét lett :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#2858) Gabibácsi válasza cbmfan (#2857) üzenetére


Gabibácsi
tag

scsi-m volt, sosem volt ilyen :)

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2859) cbmfan válasza Gabibácsi (#2858) üzenetére


cbmfan
senior tag

az mindegy ebben az esetben, lehetett bármilyen csatolójú ha kifogyott adatból és nem volt védelem ellene.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#2860) koby11h válasza mephi666 (#2852) üzenetére


koby11h
aktív tag

Aha és semmit sem ért.
Ellenben a fültisztító pálcika, alkohol és a kollimátor lencse finom tisztíása az már igen.

A két meghajtó tényleg a másoláshoz kellett, meg azért tényleg kímélte is az ember a többször annyiba kerülő íróját...

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#2861) hobizoli válasza Gabibácsi (#2856) üzenetére


hobizoli
nagyúr

en siman irtam lemezrol lemezre EIDE-n is
kozben akarmit csinalhattam a geppel, nem akadt meg az iras

eleve volt eleg RAM a gepben is, meg a CDRW/DVDRW master-kent volt egy kulon EIDE agon egyedul
a HDD-k a CDROM/DVDROM meg a mobilrack mind kulon EIDE csatornan voltak tole alaplapi es HPT370A PCI EIDE vezerlon
siman mukodott
egy 4k-ba kerulo PCI EIDE kartya eleg volt ehhez a gepbe, hogy ne az alaplapi 2x2 EIDE hely legyen csak, ahol a EIDE kabelen oda-vissza adataramlas van azonos agon master-slave kozotti adatforgalmazaskor

joval koltseghatekonyabb megoldasa volt ez ennek a temanak, mint az ehhez kepest horror draga Adaptec PCI SCSI kartyat venni, meg hozza az azonos GB-nyi tarolokapacitas mellett kb 1.3-1.5x annyiba kerulo SCSI meghajtokat

ezert is kopott ez kis szepen
igazabol otthoni juzereknel sosem terjedt el

több drón kell ;P

(#2862) Gabibácsi válasza cbmfan (#2859) üzenetére


Gabibácsi
tag

Az scsi kártya memóriájából nemigazán fogyott ki nálam sosem

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2863) Gabibácsi válasza hobizoli (#2861) üzenetére


Gabibácsi
tag

A sata miatt kopott ki, otthon meg azért nem volt mert drága volt
vagy 10 évig szkáziztam

Hozzászólások: 69.425 Csatlakozott: 2001. okt. 10.

(#2864) Top cat válasza Gabibácsi (#2846) üzenetére


Top cat
őstag

Nekem sem voltak jó tapasztalataim az LG-vel, hangos, rosszul olvas.

Volt egy LITE-ON-om, na az amit nem olvasott be azt semmi más nem tudta.

(#2865) E.Kaufmann válasza Gabibácsi (#2863) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem inkább a gyors proci, udma módok, és a működő pufferkiürülés elleni védelmek miatt? Tudom, audio CD esetén nem igazán müxött az utóbbi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2866) hobizoli válasza Gabibácsi (#2863) üzenetére


hobizoli
nagyúr

2003 korul mar voltak SATA-s alaplapok, mert olyan meg a K7-shez is volt es 2003 vege 2004 elejen mar volt A64 is

ismi vett egy 15GB-s SCSI UW-s HDD-t, aztan amikor megtudta, hogy a SCSI PCI zsuga mennyi lenne hozza pluszban, akkor hamar elado is lett az a Seagate HDD :DDD
eloszor ram akarta (volna) tukmalni, de ~30-40k korul volt akkor egy "jo" Adaptec PCI zsuga hozza...asszem a 2940-s es a 39160 volt akkor a "csucs" egy marek dragakoert :DDD
igazabol ennek akkor volt ugymond "ertelme", ha 8-10 egyseget hasznalt az ember minimum
addig a EIDE is siman jo volt akar, azzal a megoldassal, ahogy nekem is ment

de pl az SCSI Scanner-k hamar kikoptak a mezonybol, ahogy elkezdett elterjedni az USB2.0 is, az meg mar korabban is volt talan, mint SATA

több drón kell ;P

(#2867) #33253120 válasza cbmfan (#2851) üzenetére


#33253120
törölt tag

Cimbora zenélt. A saját mastereit amikor írta, akkor csak az egér lehetett rádugva a gépre, az is fejreállítva, hogy ne forogjon a golyó, és az egész lakásban tilos volt kapcsolgatni a villanyt, mert belehallatszodhat a felvételbe....

(#2868) cbmfan válasza #33253120 (#2867) üzenetére


cbmfan
senior tag

neee... mondd, hogy kamu! :D

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#2869) mephi666 válasza cbmfan (#2868) üzenetére


mephi666
nagyúr

nem tudtad, hogy be is kell járatni a kábeleket? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2870) hcl válasza mephi666 (#2811) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a kesztyűtartóban volt, de a gombokat duplikáltam a kormány mellé is.

@IT user : Érdekes, mert a legtöbb drive az audiot is cachelte, az én LG-m kevesebbet ugrált, mint a discman-em.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#2871) hcl válasza solena (#2824) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Engem már igen :D
A fénymásolós alap... :S

@Diabolis : Persze, hogy szépen szólt, mert egy DAC, meg valami vonalszintre erőlködő volt benne, a hátsó kimenethez. Az furább, hogy a fülesről szépen szót, mert az gagyi szokott lenni. A CD futómű viszont nem volt az a nagyon rossz ezekben, mert az adatot is pontosan kellett olvasni.
Én az autórádióba építettem egy bemenetválasztó kapcsolót, és az előfokra volt kötve a CD. Később a magnó kapott egy kapcsolós jacket is, ami annyit csinált, hogy ha rádugtam a MP3 játszásra képes telót, akkor minden mást kiütött, és a telefony szólt. Később már vettem egy mikrofonos kábelt is a telefonhoz, azóta is ilyen megoldású a kihangosítóm.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2872) nullpoint válasza mephi666 (#2869) üzenetére


nullpoint
senior tag

Verset nem kell szavalni a kábelnek hogy jobban érezze magát az idegen környezetben? :))

kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

(#2873) hcl válasza koby11h (#2840) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Természetesen :D

@E. Kaufmann : Ívet húzó oszlop, az nem gyenge... nekik nem tűnt fel? :D

@KROK640 : Én most 13db hibás CD-ROM-ért kaptam egy 500-ast, valaki elvitte, mert kellett neki kis vellanymotor...
De készülékháznak is fasza.
Nagyanyám házára CD meghajtóból csináltam kamuriasztót. Benga piros LED, elem, astabil multivibrátor. Nyomtattam rá angol riasztós szöveget.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2874) #09634560 válasza hcl (#2873) üzenetére


#09634560
törölt tag

Portásnak tuti. :D

(#2875) hcl válasza #09634560 (#2874) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Akkor WTF őt hívták, az infós tud áramot csinálni akkor is, ha nincs? :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#2876) qnadam válasza Gabibácsi (#2846) üzenetére


qnadam
veterán

volt egy lite-on cédéíróm. a lite-ont sokan köpködték, pedig zseniális szerkezet volt, csendes volt olvasáskor is, és soha egy darab lemezt nem sikerült rontanom vele.
meg volt valami retek cyberdrive olvasóm is, aminek meg az volt a specialitása, hogy nem vett tudomást a néha előforduló másolásvédelemről az audio cédéken.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#2877) sh4d0w válasza qnadam (#2876) üzenetére


sh4d0w
félisten
LOGOUT blog

Jaj, Cyber 36x volt nekem is. Karcos lemezeket is jól olvasta, ellentétben a Sony-val.

https://www.coreinfinity.tech

(#2878) hobizoli válasza qnadam (#2876) üzenetére


hobizoli
nagyúr

fuu olyanra emlexem en is

volt egy sw, ami megmutatta milyen vedelem van a lemezen
mindig azt neztuk meg eloszor, hogy hány halálfejet jelol ra

:DDD

több drón kell ;P

(#2879) Speed® válasza hobizoli (#2878) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

CDeX vagymi volt, amivel úgy kerülted ki a védelmet, hogy nyitott tálcával kellett rányomni a meghajtóra. Enélkül nem láttad a trackeket, így meg szépen betallózta és mehetett a mentés wavba ;p

Én Piokkal szerettem anno operálni, Buffalo FW, stb., aztán vége lett annak a korszaknak is.. saját gépben 5+ éve nincs is meghajtóm, vész esetére van ugyan egy USBs külső, de remélem nem kell előásnom csak az unokáknak mutiba majd :)

[ Szerkesztve ]

(#2880) #09634560 válasza hcl (#2875) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mert mint itt megállapitottuk: az infós mindenhez IS ért, portás elhúzott ha menekülhetett, idézem: ' 100 méterre láttam, hogy nagy elektromos íveket húz az egyik oszlop, portára be, "

(#2881) KROK640 válasza cbmfan (#2849) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem csak egy meghajtó van. 6 év alatt kb 10-12 lemezt írtam, meg ennek kb duplájáról olvastam be valamit. Van, hogy hetekig sem használom. De be van kötve, bármikor használatra készen! :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#2882) KROK640 válasza cbmfan (#2851) üzenetére


KROK640
veterán

Nekem anno a 466-osom volt ilyen. Ha a kölcsön CD íróval elkezdtem írni (jellemzően max 4× sebességgel) akkor hozzá sem lehetett közben érni, még a képernyő kímélő is ki volt kapcsolva. ígyis előfordult h kéket dobott vagy buffer underrunt.

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#2883) hcl válasza Speed® (#2879) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem 2-3 USB optikaim van.
Rendszeresen megpusztulnak, és rendszeresen futok bele régi gépeknél, hogy nincs más mód, csak lemezről bootolni, mert a pendrive-ot nem hajlandó (hiába tudja), a hálókártya meg PXE nélküli.
Persze amit lehet, azt PXE-ről bootolom, mert az a legkényelmesebb.
Vmware szívatott legutóbb, hogy csak lemezről tudtam feltenni, sok anyázás után.
Meg az egyik USB-s optikaim egy normál, asztali SATA cucc, tehát abban a házban tudok asztali SATA winyót is hajtani.

Mutogatni való hater díszpinty

(#2884) Pötyi


Pötyi
őstag

Amikor az első, fekete PlayStation játéklemez megjelent és - természetesen - le kellett másolnom valakinek, mert az eredeti darabok akkoriban horror áron mentek, érdekes módon egy meghajtó se vitte. Nekem véletlenül (Na jó, márkabuziságból.) Sony cd-olvasóm volt, az beolvasta a sötét anyagot.

:DDD

QNX is cool!

(#2885) cbmfan válasza KROK640 (#2881) üzenetére


cbmfan
senior tag

én se sokkal többet, de mindkettő be van kötve ha már 8 db SATA csatoló van lapon.

USB-s noti DVD-RW van nekem is, gyönyörű élénk rózsaszín Samsung fehér kábellel :D kétszázért vettem piacon, meghajtó döglött volt benne ezért cseréltem valami LG-re roncs notiból. plusz van még picimacis Freecom CD-ROM és párhuzamos portos CD-RW is :) utóbbi 1X-es sebességű és csak 74 perces lemezeket írja ami ma már konkrétan nem létezik.

az sötét vörös, nem fekete.2005 körül lehetett kapni valami noname lemezt ami színes volt, közte mint a PS1 lemezek. akkortájt vette meg valaki Commodore márkanevet, volt mindenféle lemez, egy tizes henger 4X-es DVD-R van polcon bontatlanul még mindig :)

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#2886) E.Kaufmann válasza #09634560 (#2880) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A portás a hangot hallhatta max, mert volt vagy 30 méteres műút a céghez, annak a végében volt a porta, én meg az autóútról làttam. De nem volt ezek szerint kíváncsi.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2887) hcl válasza E.Kaufmann (#2886) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hát hol érdekli őt az, hogy mi van 30 méterre :D
De ha húzza az ívet, az világíthatott is rendesen :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#2888) E.Kaufmann válasza hcl (#2887) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Június elején volt, még bőven hat óra (PM) előtt.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2889) #09634560 válasza hcl (#2887) üzenetére


#09634560
törölt tag

az azért nem kis zajt csap, sistereg rendesen...

(#2890) hcl válasza E.Kaufmann (#2888) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ért

Mutogatni való hater díszpinty

(#2891) DJGABI válasza pn4hvq (#2827) üzenetére


DJGABI
addikt

+1 így-így. Régi helyen (multi) fixen írni kellett minden elvégzett melót, pár éve nálunk is kitalálták, vezessünk táblázatot róla. Korábban ímmel-ámmal beírogattam, egyszer csak fél füllel hallom, hogy mostanában komolyabban veszik: küldik fel nagyfőnökségre, statisztikákat néznek, mittom én. Na azóta minden szir-sz*rt beírunk (kb hasonló, fenti stílusban: segítség, hibaelhárítás, adminisztrálás ;] ), azt elemezgessék, egészségükre.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#2892) mephi666 válasza DJGABI (#2891) üzenetére


mephi666
nagyúr

a sok elemezgetésről jut eszembe, hogy van egy ilyen vicc is:

Kannibál törzset alkalmaz egy cég az afrikai leányvállalat őrző-védőinek. Tartanak tőle, hogy el-eltűnnek majd alkalmazottak, de semmi gond, mert a törzsfőnök Aghwopakitru-ra esküdött meg, hogy nem fognak megenni senkit, legfeljebb csak a konkurenciától. Fél évvel később eltűnik az egyik takarító. Miután a körzete piszkos marad, keresni kezdik, nem találják. összedobolják a kannibálokat, a törzsfőnök a rendőrök előtt mindenkit megesket az összes szellemre, hogy ők ilyet nem (t)esznek.
Nyomozók el, törzsfőnök megkérdezi:
- Ki volt az?
Hátulról egy ifjú kannibál szól, hogy ő volt.
Főnök:
- Nem megmondtam hogy a takarítókat ne bántsátok?!? Itt olyan jó helyünk van! Hat hónap alatt megettük a managementet, a kontrolling osztályt, a financial monitoringosokat, a strategic finance departmentet, a marketingeseket, az asset optimalisation expertise workgroupot, és a corporate customers relations officert, a kutya se vette észre! Erre te megzabálsz egy dolgozót!

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2893) nevemfel válasza @tco@ (#2801) üzenetére


nevemfel
senior tag

Volt. Gyakorlatilag egy analóg bypass volt.

Forget your troubles, c'mon get happy

(#2894) Lenry válasza bambano (#2830) üzenetére


Lenry
félisten

egyébként ezek az Epsonok brutálisan sokat bírnak.
nálunk kettő van, egy 890-es meg egy 2190-es (a széles meg a keskeny)
vagy 20 évesek, az output részbe már árkot vájt a papír(!), és még mindig mennek.

az egyikben egyszer eltört valami papír-megvezető elem, ekkor jöttem rá, hogy minden egyes darabjának van cikkszáma és a mai napig rendelhető. valami 2000Ft-ért megjött, maga a cucc meg nem bonyolult, aki játszott gyerekkorában fémépítővel, annak ismerős a belseje :D

kár hogy nem ez a szemlélet az általános a nyomtatógyártók közt.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#2895) galoslac válasza Lenry (#2894) üzenetére


galoslac
tag

~30 éves elektronikus írógéphez, a megfelelő üzlet megtalálása után gyerekjáték volt szalagot és fehér javítót venni. Az eladó szerint van is rá kereslet.

Eladó Bosch IXO nyomatékadapter 1500/db egy-több-sok mint a kínainál

(#2896) bambano válasza Lenry (#2894) üzenetére


bambano
titán

mifelénk a 1050-es epson volt a legenda.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2897) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

A tintatartályos Epsonok, amik pár éve jöttek ki, viszont az ellenpont, egy sokat nyomtató asszisztens két próbadarabot is tönkrevágott 2 hét alatt, annyit nyomtatott volna, pedig tinta még volt.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2898) #09634560 válasza E.Kaufmann (#2897) üzenetére


#09634560
törölt tag

Pedig ajánlgatják ezerrrel.. ezek szerint nem jó??

Mephi666: :D IT-sek is voltak közöttük: :D

Író: nekem LG volt/van, nemigen csalódtam bennük, de jelenleg mind a 4 sata port foglalt, így nincs bekötve, ezért az esetleges ingyen-igényeknek nemet tudtam momdani, le is koptak.. van akinek megirom de azok honorálják.

[ Szerkesztve ]

(#2899) E.Kaufmann válasza #09634560 (#2898) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Kereskedők nekünk is :DDD . Nem szerették, hogy túl gyorsan ki akartuk használni a tartály kapacitását :), valamiért letiltott az elektronika. Otthonra lehet, hogy megérné napi <10 lappal.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#2900) koby11h válasza #09634560 (#2898) üzenetére


koby11h
aktív tag

Szigorúan magánvélemény!!! kb. ()-ben írt havi üzemeltetés alapján.
Általánosan: olcsó a nyomtatás, a színesek nem színhelyesek, halványak, a külső tartályosoknak hosszú a tinta csöve így többször is kell fejtisztítás - néha hetente.
Érdemes nagyon figyelni a tintát mert csak akkor lehet tölteni ha a minimum szinthez ér: előtte nem megy bele az egész tinta és külön tárolgatni nem jó, utána meg buborék kerül a csőbe ami nem garanciális probléma! Ha meg fogod és két azonosba szétöntöd akkor 2 macera, meg szinte mindig fejtisztítás kell töltés után ami megint 10-15 perc macera.
Ha nem én töltöm akkor öntik mindenfelé...

Epson L120 - nagyon fapados, lassú, nem színhelyes, nincs rendes kezelőpultja (pl. fejtisztítás) (3 hónap)
Epson L310 - még a leghasználhatóbb, de ez is lassú, nem színhelyes (16 hónap)
Epson M100 - csak fekete így színes gond nincs, elfogadható, de nagyon gyenge konstrukció, 10 hónap után már furán zörög (15 hónap)
Epson M105 - csak fekete így színes gond nincs, nagyon gyenge konstrukció, 12 hónap után eltört benne valami (még az eredeti festék sem fogyott ki!) és kuka (12 hónap)
Epson M1100 - csak fekete, ez már masszívabb modell, tartály a fejjel együtt, rövidebb cső, gyorsabb is majd meglátjuk (1 hónap)

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.