Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#32851) F.E.K.. válasza bambano (#32850) üzenetére


F.E.K..
senior tag

:K

Lehetőség szerint IS kerülöm, csak ilyenkor extra nagy ívben..

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#32852) Lenry válasza bambano (#32830) üzenetére


Lenry
félisten

most sincs több fölös pénzem, mint máskor :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32853) fatpingvin válasza hcl (#32828) üzenetére


fatpingvin
őstag

ha láttam volna hogy árulsz ilyet már megvettem volna, pontosan erre a célra :D

és amúgy igen, logik. ezért mondtan az ócska telefontöltőt, tökéletes a célra és egy relé (SSR) is elmegy róla.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32854) fatpingvin válasza bambano (#32829) üzenetére


fatpingvin
őstag

mittudomén mi a pontos use case-ed, ötletet akartam adni, hadd ne én szabadkozzak már

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32855) E.Kaufmann válasza fatpingvin (#32854) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Bambano™, mer'megérdemled :DDD

Hogy ON is legyen. Mi nálatok a legyűlöltebb hw eszköz? Nálam a DisplayPort-HDMI kábel, mert amikkel találkoztam, egy se bírta 4-5 újracsatlakozásnál tovább. Mindig költözik valaki, ezek a szutyok meg hullanak :W

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32856) blp85 válasza E.Kaufmann (#32855) üzenetére


blp85
aktív tag

Hát nálunk költözni sem kellett, megdöglik az magától is 1- 2 éven belül, kihúzás nélkül is... :DDD

Soha nem lesz olyan, amilyen volt, de úgy sem marad, ahogy éppen van. Már a jövő sem a régi. (Eginald Schlattner)

(#32857) Lenry válasza E.Kaufmann (#32855) üzenetére


Lenry
félisten

a nyomtatók. kérdés nélkül a nyomtatók

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32858) Top cat válasza Lenry (#32857) üzenetére


Top cat
őstag

A pokolban külön helye van annak, aki ezeket a papír piszkítókat kitalálta. ;]

(#32859) hcl válasza E.Kaufmann (#32855) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

C-s dokkok. Teljes agyhalál, főleg a Dell WD19, WD22

DP-HDMI nem nagyon szokott nálunk dögleni, de van rengeteg gagyi DP kábel, ami egy bármilyen meghúzástól már szakad. Előbb-utóbb elfogy... a HP monitorokhoz adott borzalmas mennyiségű DP kábel viszont jó, venni se nagyon kell :D

DP-HDMI nekem itthon halt meg, hőlégfúvózással javult az egyik, azóta is megy. Kicsi kínai rosszul pasztáz/kemencéz :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#32860) E.Kaufmann válasza Lenry (#32857) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ezért jó a bérlés. Amúgy volt, hogy venni kellett egy maszek lézert egy Xerox-ot. Kissé olyan volt a külseje, mintha egy komoly nyomtatónak lenne valami játék megfelelője, de azon túl eddig csak tonert, papírt és áramot kért. A legkülönböző helyeken fordult meg, de nincs egy panasz se róla évek óta. Szóval vannak értelmes olcsó lézerek. A tintásokkal van a baj itt is :DDD

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32861) hcl válasza E.Kaufmann (#32860) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Errefele Xeroxok vannak (Versalink, ilyesmi), béreltek. Van, ami ipari környezetben, van, ami office, de száz ember tolja, nem problémamentesek, de elég ritkán van macera.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32862) bambano válasza E.Kaufmann (#32855) üzenetére


bambano
titán

a júzer.
mi más? :DD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32863) bambano válasza bambano (#32830) üzenetére


bambano
titán

háát...
nem jött...
:DDD

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32864) E.Kaufmann válasza bambano (#32863) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Dehogy nem, csak rossz helyeken nézted [link] ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#32865) fatpingvin válasza E.Kaufmann (#32855) üzenetére


fatpingvin
őstag

nyomtató. evidenciákra miért kell rákérdezni? :D

amúgy meg valóban, ha másik ember gépéről van szó akkor a júzer.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32866) i400 válasza hcl (#32859) üzenetére


i400
senior tag

+1 a C "dokkokra" ha a rostlap hőmérsékletűre melegedő kék gumis aljú HP Dock G4 az alany! Amúgy a wifis nyomtató is az ördög műve, főleg amik otthoni felhasználásra vannak.

(#32867) hcl válasza i400 (#32866) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

G5 már jobb :) Azzal kevesebb a gond, mint a Dell-ekkel.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32868) BiP válasza i400 (#32866) üzenetére


BiP
nagyúr

Pont mostanában tervezek wifis nyomtatót venni otthonra. Mi a buktatója?
Nem akarok ujjat húzni az ördöggel.

[ Szerkesztve ]

(#32869) TESCO-Zsömle válasza BiP (#32868) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem reprezentatív minta: Mi ~15 éve váltottunk egy Samsung színes lézernyomtatóra, mert annyit nyomtatunk, hogy az azt megelőző HP Photosmart-ba belekötött a gyári tinta. Ebbe se volt még a gyári toner kicserélve, bár már nyafog, hogy két szín kifogyott a harmadik meg a végét járja, de még kijön a fekete szöveg. :DDD

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32870) i400 válasza BiP (#32868) üzenetére


i400
senior tag

Inkább az a kérdés, h mi nem, ha az olcsókat veszed, azok random működnek :DDD felmerült családban nálunk is, h kellene 2 db, de miután körbejártam a témát kollégáknál, arra jutottam, h nem hiányzik nekem még 250+ km-ről a telefonos support a "ménem működik ez a fos" kezdettel.

#32867hcl: annak csak annyi a baja, h nem kompatibilis más gépekkel, lenovot nem szereti nálunk

(#32871) BiP válasza BiP (#32868) üzenetére


BiP
nagyúr

#32869 TESCO-Zsömle : Mi is egy Samsungot nyüstölünk, mi is kb. 15éve, de ez egy fekete-fehér lézer multifunkciós. (SCX-4200) Wifi-t nem tudja, de macerás hurcolni, amikor épp nyomtatni kell. (állandó jelleggel meg sok helyet foglal az asztalon).

#32870 i400 : bővebben, részletesebben?
Jó lenne megspórolni, hogy nekem is külön körül kelljen járnom a témát.
(ismerősöknél nincs tapasztalat, annyira keveset nyomtatnak, akit tudok, annál valami tintasugaras ad-hoc használatú cucc van).

(#32872) fatpingvin


fatpingvin
őstag

na hát ilyenkor örülök neki hogy még működik az egyik raktárselejtezésből mentett, még parallel portos HP laserjet nyomtatóm :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#32873) bambano


bambano
titán

nekem az volt a szempont, hogy pontosan olyan nyomtatóm legyen itthon, mint melóban.
úgyhogy kyocera multifunkciós lézer van, és teljesen jó.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32874) koby11h


koby11h
aktív tag

Canon LBP6000. 3000 Ft-ért vettem egy fél tonerrel, két éve. Évente 30-50 oldalt nyomtatunk. Majd a fiam megörökli és ha egyszer kifogy a toner, akkor kidobja :)

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#32875) F.E.K.. válasza fatpingvin (#32872) üzenetére


F.E.K..
senior tag

Emelem a tétet...



(Jó, ram, usb és lan upgrade azért került bele, az igaz, és nem ez a fő nyomtató, de használatban van azért ez is)

Legyen olyan szép és vidám napod amilyet csak szeretnél!

(#32876) hcl válasza i400 (#32870) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nálunk megy Dell, Lenovoval is. Thunderbolt driver a lényeg :) Meg milyen Lenovo, ne T470-nel nézd... :D

@F.E.K: Jó, de ez, meg az 1100 elpusztíthatatlan :D

Illetve a franc tudja, egy nyomtató méretű dolog nem szokott mozogni, oda lehet húzni a kábelt :D
Kivéve a kis wifis, hordozható címkenyomtatók, de az azért más terület.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32877) opr válasza hcl (#32859) üzenetére


opr
veterán

+1. C-s dokkolok. Utalom oket, mint a szart. Kenyelmetlen, hulyen nez ki, melegedik, kompatibilitasi problemak... Utalom. Plane azt utalom bennuk, hogy muszaj, mert ujabban ugye divat lett, hogy mar egy 15"-os notin sincs normalis IO, ha nem valami gamer szornyeteg, de sokszor meg akkor sem. (Ezert is orok halam az apple-nek meg a kedves hithu vasarloiknak, akik ismet megmutattak az osszes tobbi gyartonak, hogy lehet ugy sporolni, hogy a sok hulye meg extrat is fizessen erte, hogy kevesebbet kap.) :W

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32878) hcl válasza opr (#32877) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Szerintem kényelmes, csak működne... és minden géphez jó(NAK KÉNE LENNIE :W ), mert mindenen van C.

"mar egy 15"-os notin sincs normalis IO"
Nekünk azért a 14-es Dell 5420-30, HP 840-845 G7-8-okon akad azért USB, de háló csak a Dell-eken (cserébe krumpli kinézet és minőség), viszont a HP 840 G6-on még volt RJ45 is. Lenovo T14-en is asszem van UTP aljzat (480s-en volt).
Mondjuk ha valaki kér, adunk USB hálókártyát. Az adatközpontban is hagytam, mert nekem sincs egyik céges gépemen sem, meg a hálózatos kollegáknak se :D .
(BTW ja, switchekhez a konzolkábel is sokáig jó volt USB-RS232 átalakítóval... mostanában kezdett a Csicsó mini, microUSB-t tenni.)

"Ezert is orok halam az apple-nek meg a kedves hithu vasarloiknak, akik ismet megmutattak az osszes tobbi gyartonak, "
Számos bűnük mellett. Mondjuk a 480s, meg a 840/845 HP-kkal azért az jó, hogy vékony, és nem túl nehéz. A T430-am, meg ami korábban volt céges E6420-as Dell, azok brutál nehezek voltak, nem mindig volt jó ötlet cipelni.
Inkább az a baj, hogy lassan csak olyan van, amin nincs semmi, nincs választásod.

On.
Néni felhív, hogy kapta a számom (grrr), és kéne szerelni lapost, rossz a táp.
Az jó, nem nehéz, eh, hozd.
Valami HP koppintás Acer, másfél éves. 3mm-es tápdugó, 1mm-es belső átmérővel :W
Nem kapni.
Vettem egyet, mert nem akartam szétvagdosni a tápot, nem volt biztos, hogy az rossz. Gépet nézegetem, hogy tölt-e, ha a tápcsati forrpontjaira kap tápot. Nem tölt, viszont szikrázik.
Másik tápdugó, tölt rendesen, nyilván a tápkábel volt eltörve, OK. A rohadás 3mm-es tápaljzatban kapcsoló van, ami egy FET-es áramkört működtet... Azóta se tudom, mi okozott zárlatot amikor nincs bedugva a tápdugó. (A saját dugóján megkerestem utána a szakadást, előtte volt kb. egy centivel, visszatettem a kábel végére, zárlat nincs, mérve jó a kontakt a dugóig, nem tölt...)
Persze ki volt szakadva már legalább 1 csavarfészek a zsanér bekötési pontjain.
Mondja a néni, hogy ja, amúgy már vagy 1 éve csak 1 bizonyos pozícióban tölt a gép, de nem zavarta (ja meg akkor még garis volt, de vissza nem vitte volna... :D )
Van egy másik laptopja, és az is ilyen... :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32879) opr válasza hcl (#32878) üzenetére


opr
veterán

Ha nem lenne melegedesi, kompatibilitasi, megbizhatosagi problema (nem cserelheto kabelek :W), akkor imadnam en is, es konkretan a kovetkezo lepcsofoknak tartanam. Csak ugye ez olyan, hogy ha nagyanyamnak labak helyett kerekei vannak, feje helyett kormanya es terdek helyett pedalok, akkor nem a nagyanyam lenne, hanem egy bicikli.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32880) BiP válasza hcl (#32878) üzenetére


BiP
nagyúr

Lenovo T14-en is asszem van UTP aljzat (480s-en volt).
T14 gen1-em van céges, azon még van.

(#32881) hcl válasza BiP (#32880) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jaja :)

"Ha nem lenne melegedesi, kompatibilitasi, megbizhatosagi problema (nem cserelheto kabelek :W), "
A HP G2 és G5-ön pont cserélhető, szól is, ha szakadt a kábel (villog a LED rajta).

A melegedés adott gyártó sara (nekünk ezzel nincs bajunk, a Dell WD19TB és WD22TB-ben pl. van venti, rendszeres a fan error). A kompatibilitás gáz, driver és fw szinten is, nem is egy critical update van firmware-re, ami után meg nyilván nem működik a dokk a másféle driver verzióval :W
Illetve az idióta Thunderbolt approve, ami rendszeresen feljön, és a userek nem nyomnak rá->tuti okozott pár szívós esetet, csak nem tudom bizonyítani.

Komolyan a gagi C-s portreplikátorokkal kevesebb a baj, azt' azon is van VGA, HDMI, háló, C a töltéshez, meg 1-2 USB A.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32882) i400 válasza BiP (#32871) üzenetére


i400
senior tag

Valami olcsó HP, driver telepítése, ms storeból szerezd be a programot, majd kalibráld a nyomtatót feladatsor random helyeken értelmezhetetlen hibaüzenetekkel elhasal. A store-os program a driverre mutogat, valamivel mindig baja volt. Gépről csak kábelen ment a nyomtatás, amikor ő akarta. Androidos telefon playből hp vonatkozó programja letölt végigmegy a folyamaton majd utána 2 nyomtatót lát.
Itt azért jeleztem, h azért a lóbrének is van vége, kenjék a hajukra.

Viszont h legyen jó példa is, igaz az nem otthoni cucc, az a MyQ.

Otthon én megtartottam egy HP Deskjet 300-at, és hozzá egy régi gépet amin működött a drivere. Általában évi 4-8 oldalt kell nyomtatni, de azt általában sos tegnapra, így nem túl gazdaságos a patron. Ami meg olyan azt irodában kiköpi az ipari.

(#32883) Rimuru válasza opr (#32877) üzenetére


Rimuru
veterán

Ezert is orok halam az apple-nek meg a kedves hithu vasarloiknak - kozben a vicc hogy szep lassan ok is elkezdik visszapakolni oket, lasd magsafe, hdmi. :))

Vigyázat, csalok!

(#32884) hcl válasza i400 (#32882) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem jobb erre egy virtuálgép?

Mutogatni való hater díszpinty

(#32885) i400 válasza hcl (#32876) üzenetére


i400
senior tag

T14 gen1, gen2 és gen3 van a flottában, menedzselt eszközök szóval sajnos arra van a legkevesebb ráhatásunk. Néztünk nagyokat amikor 4k kijelzőre dokkon keresztül kirakta a max 640x480as képet :DDD
Megoldottuk ezt a c dokk kérdést úgy, h mindenhova Lenovo 40AY került, arra csak az Elitebook G5/G6 széria reklamál h nem HP eszköz de minden tökéletesen megy.

Jövőre meg jönnek az új gépek, Elitebook 860 G10 kíváncsi leszek azok milyen meglepetéseket tartogatnak majd. :))

#32884hcl: a régi gépet fater használja, így nem erőlködnék azzal.

[ Szerkesztve ]

(#32886) qqcqqc válasza BiP (#32871) üzenetére


qqcqqc
őstag

Valami open-wrt router és már hálózati nyomtatód az usb-s nyomtatód.

(#32887) hcl válasza i400 (#32885) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az érdekes, nekünk a HP dokkokra és a Dellre sem panaszkodik semmi, max. hol megy, hol nem.
A managelt eszköz nem akadály, csak szóljatok annak, aki manageli, hogy kéne rá rendes driver :D

"a régi gépet fater használja"
Hát, jobb ha nem olyanon netezik, ami full outdated :D De ha kell a fizikai, akkor paff. :)

@qqcqqc : :K

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#32888) szebe válasza opr (#32879) üzenetére


szebe
őstag

Bár én csak júzer oldalról látom, nálunk a lenovo dokkokkal nem volt eddig baj. Kábelek is cserélhetők stb.
A T580 meg szerencsére megeszi az itthoni C-s sticket is, amit a macbookhoz vettem. ;]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#32889) Tim82


Tim82
nagyúr

Van most itthon T470, T480, T480s is, amik rendelkeznek TB porttal. "Gagyi" USB C-s portreplikátorokkal (Baseus Gleam meg valamelyik Anker cucc) egyiknek sincs baja. Van egy saját tápos Digitus portreplikátor is, azzal Windows 10/11-es gépek néha (mondjuk 10-ből 1 alkalommal) elfelejtenek rendesen működni, akkor kell újraindítás.

TB-s eGPU-s külső házzal (Lenovo Legion BoostStation) egyedül a Windows 11-gyel használt T480 nem akar rendesen működni, valószínűleg le kellene túrnom teljesen a Thunderbolt drivert és újratelepíteni azt, csak vannak előrébb lévő dolgok is a fontossági listán. A Linux Mint-es T470-nek, T480s-nek semmi gondja (Bumblebee-vel és Nvidia zárt driverrel).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#32890) bambano válasza i400 (#32882) üzenetére


bambano
titán

"utána 2 nyomtatót lát": egy rakás nyomtatón lehet queue-kat definiálni, amitől egynél több nyomtatót látsz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32891) BiP válasza qqcqqc (#32886) üzenetére


BiP
nagyúr

Igen, ez is felmerült C tervnek. És nem is drága megoldás, egy N-es router elég,5e-ből megvan.
B terv az ebayről os vehető wlan-usb kütyü, de az is 20-25ezer, nem ér annyit a téma.
Azért A terv a wifis nyomtató, mert lassan úgyis új nyomtató kell, ez már lassú, hangos, böszme, csíkozva nyomtat, nem igazán jó már. Még megy, gyerekeknek színezni, gyakorló feladatokat nyomtatni még oké, de komolyabb dolgokra már nem jó.

(#32892) BiP válasza i400 (#32882) üzenetére


BiP
nagyúr

Múltkor szomszéd csaj vett használtan egy wifis photosmartot, lőjem be neki.
Pár óra szopás (a telepítéssel) után visszaastam neki, hogy kábelen megy, a többi lutri.
Sima driver már nem volt hozzá, valami univerzális bloatware-t akart felrakni, ami persze online telepítős, de a szervertámogatás már kihullott mögüle, így nem tudta leszedni, amit le kell. Agyrém.

(#32893) koby11h válasza BiP (#32892) üzenetére


koby11h
aktív tag

Majdnem félreértettem a "pár óra szopás" részét... de hát ez nem az a topic ;]

"C3PO egyetlen igazi hibája, hogy választékosan fejezte ki magát a sok bugris között..."

(#32894) bambano válasza koby11h (#32893) üzenetére


bambano
titán

olvasd visszafelé a hsz-ét:
automatikusan nem tudta leszedni, amit kell, de kézzel igen.
pár óra c.p@s
majd a csaj kérésére belőtte.
nincs mit félreérteni, ez sima dicsekvés volt ;]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#32895) Top cat válasza bambano (#32894) üzenetére


Top cat
őstag

Ha az asszony lecsekkolja mit fórumozik, bajban lesz. ;]

(#32896) hcl válasza BiP (#32891) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Wifi-USB 25 ezer? Nyomtatószerverre gondolsz? Ugyanott vagy mint a wifis nyomival...

Mutogatni való hater díszpinty

(#32897) Lenry válasza hcl (#32878) üzenetére


Lenry
félisten

Mondjuk ha valaki kér, adunk USB hálókártyát.

abból valaki mutasson nekem olyat, ami tud PXE bootot

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32898) 8Ball válasza Lenry (#32897) üzenetére


8Ball
tag

Parancsolj [link]
EliteBook 845 G8, DELL Latitude 5290 2-in-1, és különböző ThinkPadokkal próbáltam eddig és ment a PXE. El van írva az adatlapja mert 1000-es.

[ Szerkesztve ]

Vajon mit fognak ehhez szólni mások?

(#32899) i400 válasza Lenry (#32897) üzenetére


i400
senior tag

Thinkpad-ek mellé adott az tudja, de mi a melegedős HP dock g4-et erre tartjuk, mert az újabbakkal már nem megy a pxe.

(#32900) Lenry válasza 8Ball (#32898) üzenetére


Lenry
félisten

:R
köszi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.