Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:42:01

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy S20 FE topik
A topicban bárminemű termék hirdetése, árulása, kínálása TILOS!

Specifikáció:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12101) Szikravadász válasza samu74 (#12097) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Így-így. Volt, hogy egy sűrűbb nap után (kb 12 óra alatt) teljesen lemerült. Az S23 meg csak félig...

#Dilikutya

Na igen. A Snapdragon. Valószínűleg az utolsó széria ebben a kategóriában.

(#12102) kelly416 válasza samu74 (#12097) üzenetére


kelly416
veterán

Ja? Úgy más a helyzet. Ezért nem is gondolkodom S24-ben.

(#12103) kelly416 válasza Szikravadász (#12099) üzenetére


kelly416
veterán

Én nem hiányoltam az SD-t, pedig 128 volt nekem is, csak ésszel kell gazdálkodni és időszakonként lementeni a képeket, videókat. Igaz, én bem tartok csak 20-30 giga zenét a telefonomon, és azt sem tudom minek, mert alig hallgatom.
Telekomnál volt 256-os, de én is elcsesztem, nem ugrottam érte időben. Már nincs. De még SES-ben sem láttam legutóbb.

(#12104) samu74 válasza Szikravadász (#12101) üzenetére


samu74
addikt

Dettó. Nagyon durva,hogy mikor megtanulta a használati szokásaimat az FE akkor újkorában is olyan 14-16 órát jósolt, míg ez 1 nap 4 órát.Ez az első snapdragonos Samsung(7 év után) telefonom, szóval most van egy kis értetlenkedés. :)

-----------

(#12105) Dilikutya válasza kelly416 (#12103) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nem olyan tragikus a 128GB, mondom ezt úgy, hogy 4-5-nél több szabad helyem sosincs, és zenét már csak elvétve tárolok rajta, mivel van Spotify és Bandcamp. Mondjuk lehetne felszabadítani a játékokból, úgyis szar az összes Androidra, kivéve a Doom-ot. :)
Fényképet meg (meg bármit, amit meg akarunk őrizni) alap, hogy nem kizárólag a telefonra bízzuk, felhő/saját tároló a minimum. Felhőt mondjuk nem szeretem, egyszer a PC-t összeszinkronizáltam a Google Drive-al, de belenyúlt a képekbe, a szinkronizált mappában az összesnek a fájldátuma a feltöltés ideje lett, ráadásul a mérete sem egyezett az eredetivel.
De van duplikált mentős meghajtóm, nekem tökéletes.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12106) Szikravadász válasza kelly416 (#12103) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

Mentést 2-3 naponta (vagy sok képes esemény után azonnal) csinálok, akár távolról az otthoni NAS-ra, azzal nincs baj, inkább a "jó, ha itt van kéznél" felkiáltással tárolt képekkel kell óvatosabban bánni innentől. A másik, hogy ha megpusztul a telefon, csak kikapom a kártyát és minden megvan. És pont így jártam az FE-vel. :((
Majd megszokom. Csináltam még egy felhasználót, így lett bővített felhőtárhelyem, szükség esetére. :)
A G drive alapértelmezésben butított verziót tárol, korlátlanul. Úgy kell beállítani, hogy az eredeti képet mentse. Így fogy a tárhely de nem nyúl bele a képekbe.

#samu74
Most vettem le a töltőről, 1 nap, 15 óra várható...

(#12107) Dilikutya válasza Szikravadász (#12106) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az eredeti kép mentése volt beállítva. Nem egyértelműen butítás, mert a fájlméret változása tizedesekben volt mérhető.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12108) sangean


sangean
csendes tag

Ha már nem fog jönni frissítés, akkor a LineageOS nem jön szóba?

(#12109) Jalsh0w


Jalsh0w
csendes tag

Ma rendeltek nekem egy céges Motorola edge 40-et (még nem kaptam meg), érdemes arra lecserélni ezt a telót? Vagy inkább ezt tartsam meg azt pedig rakjam a fiókba? Ennek lenne helye a családban, ha nem nagy a különbség negatív irányba, akkor váltanék gond nélkül.
Köszi

(#12110) kelly416 válasza Jalsh0w (#12109) üzenetére


kelly416
veterán

Szerintem simán cserélheted. Szerintem.
De kérdéses, Neked mi kell, mit nem tudsz elengedni és mi az ami kevésbé számít.
A több memória és háttértár a Moto oldalára húzza a mérleget, legalábbis nálam. A 25W vagy 68W töltés sebesség nekem mindegy. 12 vagy 50 Mp kamera sokat nem mond mert a mögöttük lévő algoritmus is fontos, amiben a Samu eléggé jó, viszont a 3x optikai zoom is elég jó, ha kihasználod. Ugyanígy a dex féle kivetítést is csak a Samu tudja typeC-n keresztül, ha kihasználod egyáltalán. Cserébe a Moto frissebb és tovább lesz támogatott. Neked kell tudnod, mi a fontosabb.

(#12111) Szikravadász válasza Dilikutya (#12107) üzenetére


Szikravadász
csendes tag

A kutya ott lesz eltemetve, hogy nem a Google Photos-sal vagy az automatával kell szinkronizáltatni, hanem simán fel kell másolni egy Drive mappába. Kipróbáltam, így nem nyúl bele, csak az utolsó módosítás idejét írja át az aktuálisra, azt meg egyszerű visszajavítani. Talán lehet valami rutint is hegeszteni a másoláshoz.
Ma elvittem az S23-at a térerő-problémás helyre. Bár nagyrészt 0 pálcika volt, nem dobálta el a hívást, mint az Exynosos S20FE, csak párszor kimaradt a hang.

(#12112) samu74 válasza Jalsh0w (#12109) üzenetére


samu74
addikt

Teljesen jó a moto.Kollégámnak olyan van,akksiban jobban fogja bírni.

-----------

(#12113) Jalsh0w válasza kelly416 (#12110) üzenetére


Jalsh0w
csendes tag

Köszönöm a választ.
A nagyobb háttértár jól jön, dex-et nem használtam egyáltalán, a gyorsabb töltés mindig jobb, elég sokat telefonálok munkaügyileg, jó, ha gyorsabban tudom utántöltebi a telót. A tesztek alapján a fotós képességek is jók lesznek. Köszi

(#12114) Jalsh0w válasza samu74 (#12112) üzenetére


Jalsh0w
csendes tag

Köszi szépen, az akksi fontos tényező, remélem nem bánom meg a cserét. Tudtam hozzá magsafe-es tokot rendelni alirol, ìgy nem kell majd új autós tartót/töltőt vennem. Az s20 fe-vel is magsafe-eset használtam, a többi autós töltő stabilitásban szerintem meg sem közelíti ezt a fajtát. Töltési sebessége is okés, másnak is tudom ajánlani

(#12115) Dilikutya válasza Szikravadász (#12111) üzenetére


Dilikutya
félisten

Drive asztali kliens. Drive mappákba manuálisan archiválni olyan gagyi. Ezres nagyságrendben meg nincs kedvem fájldátumokat állítgatni. :)
Egyelőre marad a mentős HDD, meg egy robocopy bat fájl.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12116) samu74 válasza sangean (#12108) üzenetére


samu74
addikt

A rootolt telefonnal annyi a probléma hogy pl. néhány app allergiás rá.De a hardver az röhögve elviszi az újabb droidot is.

-----------

(#12117) Energie X


Energie X
őstag

Ha akksit és képernyőt cseréltetnék a telefonon az kb mennyibe fájhat?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12118) icemad válasza Energie X (#12117) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

[link]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12119) Energie X válasza icemad (#12118) üzenetére


Energie X
őstag

My bad! Köszi!

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12120) sangean válasza samu74 (#12116) üzenetére


sangean
csendes tag

Samsung miért nem csinál egy csomagot, amire ha valaki akar, akkor előfizet és kap egy extra év frissitést. A vas bírja, ezek a nagy cégek pedig akarják védeni a környezetet, legalábbis szóban.

(#12121) kelly416 válasza sangean (#12120) üzenetére


kelly416
veterán

Dobd fel nekik, lehet még eszükbe sem jutott. Hátha kapsz jutalékot is az ötletért.

(#12122) icemad válasza sangean (#12120) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

A nagy cégeknél a környezetvédelem annyi, hogy kipipálják a kötelező környezetvédelmi előírásokat. Esetleg befektetnek valamilyen zöld energiába, pl a gyárak tetejét televágják napelemmel. Ahhoz viszont semmilyen érdekük nincs, hogy te tovább használd a telefonod.
Legjobb példa a töltő elhagyása. Mondjuk a régi telefonod odaadod a gyerekednek. Akkor vagy magadnak veszel új töltőt vagy neki. Ami persze ugyanúgy agyon van csomagolva, ugyanúgy a halálf@száról szállítják, ugyanúgy bazi nagy hajókkal. Vagy a másik példa a Microsoft féle win11 megoldás. Hiába tudná futtatni több százezer PC, ha valamelyik előírásnak nem felel meg, akkor nem lehet rá telepíteni. És itt nem csak arról van szó, hogy pl te nem tudod telepíteni, hanem pl olyan cégek, akiknél több ezer pc/laptop van. Azok cseréje meg nem aprópénz. És a legtöbb esetben a céges gépek nem kötnek ki a használt piacon, mennek a zúzdába.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12123) samu74 válasza sangean (#12120) üzenetére


samu74
addikt

Nézd meg az S24-et ,az AI után a másik húzó dolog a 7 év support.Mert a kamera ugyanaz mint az előző szériás. De valahogy ösztönözni kell hogy költsd a pénzed náluk. És még a samsung support terén az S20FE-n is jobban állt mint a többi droidos cég. Ez van.

-----------

(#12124) embe


embe
nagyúr

XEH romra itt a frissítés.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#12125) Energie X válasza sangean (#12120) üzenetére


Energie X
őstag

Egyszerű, vegyél újabb szériát. Ha már nem lehet tervezetten elavultatni a hardvert :D

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12126) wanted5


wanted5
őstag

Változtatott már valaki csc kódot? Próbálom a samfw tool-al, de nem működik valamiért.

(#12127) TODI1111 válasza wanted5 (#12126) üzenetére


TODI1111
addikt

[Így] próbálod? Másik topikban írta valaki, hogy neki azért nem sikerült az elején, mert nem rendszergazda módban indította a samfw-t.

(#12128) wanted5 válasza TODI1111 (#12127) üzenetére


wanted5
őstag

Igen, de ez jó tipp, megnézem.
Egyébként az lényeges lehet, hogy feldob egy listát, ami supported csc, amiben nincs benne se INS, se ILO? Ugye be lehet írni sajátot is és ott adtam meg az INS-t

(#12129) TODI1111 válasza wanted5 (#12128) üzenetére


TODI1111
addikt

Arra tudod átrakni ami szerepel a listában. Amennyiben nincs se INS se ILO akkor az nem fog menni.Körül kell nézni XDA-n, hogy mik a lehetőségek az adott készülékhez.

(#12130) wanted5 válasza TODI1111 (#12129) üzenetére


wanted5
őstag

Oh, akkor ez volt a gond. Majd végignézem a listát, hátha van benne olyan ami jó.

(#12131) wanted5 válasza TODI1111 (#12129) üzenetére


wanted5
őstag

Valami mégsem jó. Hiába választok a listából a log részen a root statust dobja fel és utána nem csinál semmit.

(#12132) wanted5 válasza wanted5 (#12131) üzenetére


wanted5
őstag

Én voltam gyökér, a Root tab-on és a MTP-n is van change csc opció, nyilván az előbbivel próbálkoztam ezért nem sikerült.
Átállítottam SEK-re, meg is jelent a rögzítés, viszont a spam szűrés eltűnt, ami igazából annyira nem fontos, de ha esetleg van olyan a listából ami támogat mindent, akkor szóljatok :)

BTB | BTE | EVR | MEO | SFR | SMP | 3IE | ATO | AUT | BGL | BOG | BTU | CAC | CAU | CNX | COA | COS | CPW | CRO | DBT | DRE | DTM | EUR | EUX | EUY | H3G | ITV | LUX | MAX | MBM | MOB | MOT | MSR | NEE | O2U | OMN | ORX | PHE | PHN | ROM | SEB | SEE | SEK | SER | SIM | SIO | SKZ | TCL | TMH | TNL | TOP | TPH | TPL | TSI | TUR | VD2 | VDF | VDI | VIP | VOD | WWA | WWB | WWC | WWD | XEC | XEF | XEH | XEO | XEZ

Valamint akkor olyannal ne is próbálkozzak, ami nincs a listában? Pl INS. Okozhat kárt, ha rápróbálok?

[ Szerkesztve ]

(#12133) T_Stark


T_Stark
őstag

Sziasztok!

Egy fehér, 128 Gb-os Snapdragonos S20 FE-t mennyiért lehet reálisan eladni?
Esztétikailag van a kereten vagy 3 kicsi (1-2 mm) ütődés, meg vagy 2-3 db pár mm-es karc a kijelző szélén, működése hibátlan, minden tartozéka megvan.
SES-ből van, de gari már nincs.

[ Szerkesztve ]

(#12134) icemad válasza T_Stark (#12133) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

50 körül.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12135) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Segítségeteket kérném. Céges flottás telefonról van szó.
A hívásátirányítás nem működik!
A szolgáltató elmondása alapján minden jól be van állítva a részükről!
Amikor próbálkozom, akkor a csatolt hiba jön elő állandóan!
Kb fél éve még minden OK volt!

(#12136) Impair1980 válasza Impair1980 (#12135) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Még annyi kiegészítés. Amikor próbálkozik a hívásátirányítás beállításával, akkor a 4G-s kapcsolatról átvált EDGE-re, majd ezután írja ki a hibát!

(#12137) kelly416 válasza Impair1980 (#12135) üzenetére


kelly416
veterán

Nem lehet, hogy a flottában kapcsolták ki a funkciót? Nálunk 0Ft minden irányba a hívás, de ha átirányítom, valami 33Ft percenként, így a mi csomagunkban tökéletesen megértenék egy ilyen lépést.

(#12138) Impair1980 válasza kelly416 (#12137) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nem. Elvileg minden OK. Az illetékes kollégám rákérdezett a Vodafone-nál, hogy minden rendben! Elvileg mennie kéne! :F

(#12139) samu74 válasza Impair1980 (#12138) üzenetére


samu74
addikt

Nekem ugyanezt csinálta a vodás simmel míg a telekomossal meg nem...Kutyaütő banda van a vodánál.De,érdekes módon az S23-nál meg nem dob hibát ,ott meg tudtam adni ha nem vagyok elérhető írányítsa át a telekomra. :)

-----------

(#12140) Bear válasza Impair1980 (#12135) üzenetére


Bear
aktív tag

Próbáld meg kikapcsoltatni a Volte-t az ügyfélszolgálattal a telefonszámra, nekem így sikerült csak az átirányítás. Mondjuk az Sony teló volt, de szerintem itt is segít majd.

(#12141) Impair1980 válasza Bear (#12140) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm az ötletekt. Vodafonnal bekapcsoltattam a direkt átirányítást egy fix számra, ha a telefonom ki van kapcsolva vagy nem elérhető! Azt mondták, hogy a Samsung telefonokkal van valami, ami miatt nem minden készüléken működik az átírányítás. :F

(#12142) kelly416 válasza Impair1980 (#12141) üzenetére


kelly416
veterán

Micsoda? Ez most komoly? Szerintem kamu.

(#12143) TODI1111 válasza Impair1980 (#12141) üzenetére


TODI1111
addikt

Ilyet még nem hallottam. :F

(#12144) kóóó


kóóó
aktív tag

Márciusi biztonsági frissítés megjött. XEH

[ Szerkesztve ]

Üdv.: kóóó!

(#12145) Jannn


Jannn
senior tag

Sziasztok

Valaki nem tudja, hogy honnan lehetne gyári samsung flip tokot venni a telefonhoz?
Ilyet: [link]
Amit még anno vettem teljesen elkopott, azóta meg sehol nem találtam :W :((( :((( :(((

(#12146) balazs1956


balazs1956
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek mennyire lenne visszalépés az új A55-ös az s20 Fe-hez képest.
Kizárólag az SD kártya bővítése miatt nézegetem, mert kb 13000 képet tárolok a telefonom kártyáján, és erről nem szívesen mondanék le. (van mentés róla bőven, de szeretem ha minden képem kéznél van, mert jegyzetek helyett is ezt használom.)
Fontos még a fotózás minősége is.
Sosem kéne jobb telefon mint a jelenlegi, de a bankolás/biztonsági frissítések elmaradása miatt előbb utóbb váltanék.
Ha vannak ötletek, érvek, azokat nagyon szívesen fogadom.

(#12147) icemad válasza balazs1956 (#12146) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kérdés, hogy most melyik s20 fe-t használod? Exynos? Mert az a55 exynos procis. Tesztképek alapján fotózásban kb hasonló tudásúak, videóban kicsit az a55 gyengébb. Teljesítményben kicsit jobb az a55 a snapis s20 fe-hez képest. Az a55 nehezebb is. Én nem használtam még ezt az a55 telefont, de videók alapján kb 2024-es kiadású s20 fe. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12148) samu74 válasza icemad (#12147) üzenetére


samu74
addikt

Na igen,de azok a kávák...Az A54 is meg az S23FE is elég röhejes ,de csak sikerült az A55-be is belerakni. :)

-----------

(#12149) icemad válasza samu74 (#12148) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem annyi előnye van, hogy így a kijelzővédő fóliát/üveget nem nyomja fel a tok. Egyébként, ha nem mondtad volna, nekem fel sem tűnik. :)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12150) samu74 válasza icemad (#12149) üzenetére


samu74
addikt

Az S20FE után feltűnő. Kollégám A54-ét néztem előben szembetűnő a vastagsága. Az S21FE még esztétikus de a mostani széria ...

-----------

(#12151) balazs1956 válasza icemad (#12147) üzenetére


balazs1956
senior tag

S20 FE Snapdragon processzorral van.
A súlya nem érdekel, mert többnyire az asztalon van, ha meg nem, akkor a nyakamban lóg.
A dizájn, hogy néz ki, mit szól a haver/szomszéd, cseppet sem érdekel.
Ez számomra egy használati tárgy navigálásra, bankolásra, fotózásra tartalomfogyasztásra.
És ahogy említettem alapvetés az sd kártya bővítési lehetőség.
Szeretnék további pro és kontra érveket hallani.

Előre is köszönöm

(#12152) Dilikutya válasza balazs1956 (#12151) üzenetére


Dilikutya
félisten

Még fél évig jön biztonsági frissítés az S20FE-re, addig biztos nem cserélném le A szériásra. Utána sem szívesen, tudva, hogy jobbat nem kapok még abban a kategóriában. :) S22 esetleg? Bár az is csak a szoftvertámogatásban előrelépés.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12153) balazs1956 válasza Dilikutya (#12152) üzenetére


balazs1956
senior tag

Mivel általában telefonról bankolok, elsőrendű követelmény a biztonság.
További feltételeim: cserélhető sd kártya
-jó minőségű kamera.

Mindezt megkaptam az S20FE-ben
Az újabbakon akármennyibe is kerülnek hiányzik az SD csere lehetősége :(
Az A55-ös talán kamerában lenne visszalépés, a többi kívánalmaimnak megfelel (talán, de ezt olyasvalakitől szeretném hallani, aki már birtokolta mindkét készüléket)

(#12154) kutyek válasza balazs1956 (#12153) üzenetére


kutyek
senior tag

Szerintem engedd el az SD kártyát. Hasonló cipőben járok, mint te, én is ezt fogom tenni. Akkora belső tárhely kell, hogy bőven elférjenek. Nálam kb. 20-20 GB kép és videó van, ez még 128 GB belső tárhely esetén sem vészes (inkább a 80 GB offline zene az).
Annyit vesztesz, hogy reset / új telefon esetén nem elég áttolni a kártyát, hanem vissza kell másolni mentésből. De ettől eltekintve, ha nem szoktad kivenni az SD kártyát, ugyanott vagy.
Nekem A54 a tartalék telefonom, kezesség / használati komfort alapján a nyomába nem ér az S20 FE-nek. Az A55 ugyanez pepitában, minimális facelift.

(#12155) Dilikutya válasza balazs1956 (#12153) üzenetére


Dilikutya
félisten

Ezért mondtam, hogy várhatsz velem, amíg van hozzá frissítés. Én is kitolom szerintem addig a cserét, utána megy anyámnak fotelből netezős telefonnak, ő úgyse bankol. Én igen, sőt bankkártyaként is használom, nyilván nem fogok biztonsági frissítés nélküli telóval mászkálni, akkor se, ha amúgy ez a bank alkalmazásokra nézve szerintem nem jelent veszélyt.
De ki hogy érzi. Nekem váltáskor nem opció, hogy az új gyengébb legyen, elsősorban kamera és SoC terén, mivel kell a megszokott minőség és sebesség. Az SD kártya más kérdés, az most sincs a telefonban, száműztem, amikor lecseréltem a 32GB-os A5-öt. A fényképeket mindig mentem, offline pedig már évek óta nem tárolok zenét, ott a Spotify. Az a kevés marad otthonra offline, ami a Spotify-on nincs, max CD-n vagy Bandcamp-en, ezek úgyis többnyire olyan felvételek, amik autóban nem szólnak túl jól (30-40 éves magyar metal demók alapból fos hangzással :) ).
A55 még nem, de A50, A52 és A52s járt már a kezemben, nem voltak rosszak, de messze nem volt ugyanaz a felhasználói élmény, mint az S20FE, ami azért akárhogy is nézzük, egy magasabb kategóriás telefon, és ez valóban az, mert a sima S20 hardverét kapta, nem úgy, mint az utódmodellek. Értelmes utód, hogy a fejlődés maradjon, akárcsak a felhasználói élmény, ennél a telefonnál csak valamelyik S szériás modell lesz, de engem az S24 sem győzött meg.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12156) balazs1956 válasza kutyek (#12154) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nekem 500 Gb-os kártyám van, rajta kb. 13-14 ezer különféle fotó, videó. Ebben benne van rengeteg kamerafotó, de Viber is.
Zenét sosem hallgatok, nem is játszottam még telefonnal .
A google drive-ra feltöltéssel nincs még tapasztalatom, lehet futok vele néhány kört.
Nem szeretnék lebutított képeket tárolni, mert -igaz ritkán-, de nyomtatni is szoktam a4-es méretben, tűrhető minőségben.
A minőségből én sem szeretnék engedni, de elvi kérdés, hogy 5-8 százezer forintot nem adok telefonért. Kompromisszumot keresek a minőség, fotók minősége, és a tárhely között.
Az S20 mindenben megfelelt, csak hát a fogyasztói társadalom belehajszol az újabb készülékbe (megszűnő biztonsági frissítés)

(#12157) balazs1956 válasza Dilikutya (#12155) üzenetére


balazs1956
senior tag

Igen és is húzom halasztom a cserét, és minőségben sem szeretném alább adni.
A fotók legyenek mindig kéznél, és ennek nem tudom mennyire felel meg egy Google Drive mentés.
A fényképeket használom jegyzetnek is, a készítés dátumáról tudom mikor, hol, készült a kép. stb. Nincsen tapasztalatom a drive-val kapcsolatban, mennyire hagyja meg az eredeti dátumokat, hogyan lehet keresni benne.
a telón csak lepörgetem a miniatűröket és már meg is van amit keresek.
Rengeteg Viber képem is van, azokat pláne nem tudom hogy kezelné a Google Drive

(#12158) Dilikutya válasza balazs1956 (#12157) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én a Drive-ot elengedtem. Egyszer kipróbáltam, direkt a tárhely terhére (régen lehetett úgy is feltenni, hogy nem számított bele, de az tömörítette), és így is a fájldátum a feltöltésé lett, nagyon minimálisan, pár kb-ot, de változott a méret, és a szinkronizálandó mappában lévőé is változott a gépen. Mentésből visszaraktam, majd hanyagoltam a Drive-ot. Több tapasztalatom nincs vele, ez volt 5-6 éve, azóta ilyesmire nem használtam.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12159) vihartigris válasza balazs1956 (#12156) üzenetére


vihartigris
őstag

Nekem is az SD kártya hiánya a legfájóbb az újabb telefonoknál.
Én most vettem nagyobb tárhelyet a Google Drive-on, első három hónapban, azt hiszem 200 Ft, majd 6 vagy 700 Ft/hó. 100 Gb-os csomag.
Lehet veszteségmentesen feltölteni a fényképeket, videókat.

bármi reciproka a semmi

(#12160) icemad válasza vihartigris (#12159) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Úgy emlékszem Amazon előfizetésnél is kapsz korlátlan felhőt, de csak fényképeknek. Sajnos azt nem tudom, hogy módosít e a képeken. Akinek van esetleg ideje/előfizetése megnézheti.
Másik megoldás lehet, ha van korlátlan neted, akkor otthon csinálsz egy szervert csak magadnak. Egy raspberry pi 3 is elég már hozzá. És az úgy szinkronizál meg olyan minőségben, ahogy neked jó. Ha meg nincs korlátlan net, akkor esténként az otthoni wifin is meglehet oldani. Hátránya, hogy lassabban működik, mint a legtöbb nagyobb felhő, és kell hozzá Linux ismeret is. (vagy ismerős, aki ért hozzá)

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12161) kutyek válasza balazs1956 (#12156) üzenetére


kutyek
senior tag

Nálam csak 10k körüli kép / videó van, biztosan kevesebb, mint neked. A Google Drive-ot sohasem használtam, viszont már a Nokiás idők óta van OneDrive előfizetésem (akkor még SkyDrive-nak hívták). WinPhone (Lumia1020) is már arra mentette automatikusan a képeket, semmiféle lebutítás / minőségromlás nincs. Minden fotónk ott van, DSLR is, nemcsak a telefonok.
Sajnos nem tudom, mennyit kóstál önmagában, de M365 Home (családi) előfizetésben 6x 1 TB-ot adnak, az mindenre is elég (6 user, 6+6 Office licensz, 6x 1TB tárhely, Win licenszek egyben ~100 EUR / év).

(#12162) balazs1956 válasza kutyek (#12161) üzenetére


balazs1956
senior tag

Köszönöm szépen, ránézek erre is, bár nekem csak egy licensz kéne.Lehet olcsóbban kijövök mint a Google Drive-al

(#12163) icemad válasza balazs1956 (#12162) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Onedrive nekem van.
100gb, 1 évre, csak nekem, 20 euró alatt volt. Lehet, hogy az is elég.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#12164) samu74 válasza balazs1956 (#12162) üzenetére


samu74
addikt

Vagy úgy csinálsz mint én ,veszel egy 512-es tárhelyü telefont+ google drive 100 giga 700 forintért havonta.

-----------

(#12165) balazs1956 válasza samu74 (#12164) üzenetére


balazs1956
senior tag

Nincs tapasztalatom a felhőtárhelyekkel. Mennyire kezelhető, milyen gyorsan érem el a fotóimat, mennyire lehet nyomon követni a fotók készítésének a dátumát (ami számomra igen fontos), vagy mindenhez hozzárendeli a feltöltés dátumát...

(#12166) samu74 válasza balazs1956 (#12165) üzenetére


samu74
addikt

Gondolom Google Fotók van a telefonodon, na ott láthatod hogy mennyire részletes(hely/idő/mivel és milyen záridövel készült).Helyre és időpontra listáz. Az ha nálad nem volt szinkronizálva soha, próbáld ki hogy ha most felnyomsz vagy 100 képet aznapra dátumozza e...Mert így hírtelen passz.Nekem 14 éve szinkronizálva van kb.

-----------

(#12167) Badboys


Badboys
őstag

Látom vannak akik váltottak S23-24 re. 23 u ra gondoltam, de nincs a T nél az MM ben csak 10 havi kamatmentesre nem szívesen fizetnék havi 50 et. A sima 24 kiesett az exifos miatt még ingyen sem. Maradt a két sima 23 as vagy várjak a 23U ra. Nem sürgős. A Sony l V lett volna a befutó, de az 1 év hátra lévő frissítés miatt kiesett. Kérdezem akik 23 ra váltottak előnyők és hátrányok az U val szemben? Mondjuk az SD hiánya hiba.

(#12168) Dilikutya válasza Badboys (#12167) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nemrég volt a T-nél Samsung akció, majdnem vettem egy S23U-t én is. Végül nem. :)
Lehet megvárom, mit tud a Pixel9, az hivatalosan is kapható lesz nálunk. Kínai csoda meg iPhone a szoftverük miatt nem kell.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12169) Badboys válasza Dilikutya (#12168) üzenetére


Badboys
őstag

Mit hallottál róla mert én azt olvastam, hogy az nem lesz nálunk kapható. Mintha a 8A at mondták volna. Lehet rosszul emlékszem vagy rossz volt az infó. Az utóbbi 2 engem sem érdekel. Esetleg valami le írás róla?

[ Szerkesztve ]

(#12170) Dilikutya válasza Badboys (#12169) üzenetére


Dilikutya
félisten

Lesz Pixel 9 itthon. Csak azt nem tudom, meddig tart a Yettel fogság, mert én nem akarok Yettel előfizetést csak ezért. De biztos lesz az más szolgáltatónál, meg boltban is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12171) Badboys válasza Dilikutya (#12170) üzenetére


Badboys
őstag

Köszönöm ez nem egy bíztató kezdet. Őszig várakozás aztán kiderül egy brutál ár. Yettel felejtős a voda szintén. Abban meg nem lehet bízni, hogy szürke importon kívül lesz más is. Tehát ez jelenleg egy nagy kérdőjel számomra. Be kockáztattam volna egy Sony t, de a frissítések miatt bukott. Pedig nincs kamera sziget meg lyuk majdnem tiszta szofver. Hát nem is tudom ?

(#12172) Dilikutya válasza Badboys (#12171) üzenetére


Dilikutya
félisten

Nekem a Sony az utóbbi években annyira kívül esik a látókörömön, alig hallani felőlük, pedig 10 éve még nagyon jó készülékeik voltak (a csúnya tájidegen ezüst power gombos korszakban). Még valamelyik Bond filmben is szerepelt.
A Pixelnek azért várjuk ki a végét, hátha csak az elején lesz exkluzív.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#12173) Badboys válasza Dilikutya (#12172) üzenetére


Badboys
őstag

Nagyon jó a Sony Xperia l V az ára 1 évesen is brutál . Na meg a maradék 1 év frissítések. Ebben sajnos a samu mindenkinél előrébb van. Még az árát be nyeltem volna, de az 1 év frissítést figyelembe véve viszont sok a 480 érte.

[ Szerkesztve ]

(#12174) samu74 válasza Badboys (#12173) üzenetére


samu74
addikt

Láttam hogy írtál az S23 topikba, itt is ugyanazt tudom mondani,a kicsi tök kényelmes és nagyon jó a készenléti ideje.Nekem a plusz azzal az akksival lemeríthetetlen szinte,fényerőben is jobb mint az FE.Az Ultra nekem túl drága és nagy lenne.

-----------

(#12175) samu74 válasza samu74 (#12174) üzenetére


samu74
addikt

Elfelejtettem írni hogy csodát ne várj a hálozatkezeléstől, ahol nekem gyenge volt a térerő(exynos s20fe) ott a feleségemnek se volt jobb az S23-al.Mióta az S23+ van szintén zenész, ahol gyenge a térerő ott minden elvérzik(vodafone).

-----------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.