Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#898) kige91


kige91
csendes tag

Hát sziasztok ismét! Pár "mókás" napon túl vagyok, ezért megosztanám az élményeket... Immár 2 hónapnál is többre rúg az ideje annak, hogy a Chuwi nálam van. Sokáig érthetetlenül álltam ez a HDMI-s probléma előtt, mert nálam tökéletesen szuperált. Aztán eljött a múlt hét szerda. Pont itt leugattam egy fórumtársat (bocsánat ha kicsit eréjesebb voltam), hogy itt farigcsál a kábelből, amikor is 2 órányi használat és másfélórányi 720p sorozatnézés után gondolt egyet a gépezet és ledobta a monitort. Akkor gondoltam nekiesek a kábelnek a bicskámmal, de az igazamat bizonyítva belekarcoltam kicsit ott, ahol a gumis része kezdődik. Jó 2 mm-t lehúztam róla, és láss csodát a kábel nem cuppant beljebb, úgyhogy most még trógerül is néz ki. Elkezdtem kicsit külföldi fórumokon is utánajárni a témának és sokan valószínűsítették, hogy a hangátvitel akadályozza a hdmi-élményt. Szóval kezdődött az eszközökben a letiltogatás, meg a BIOS tanulmányozása és állítgatása. Pár kékhalál, meg rendszer Repair után tesómnak jött az az ötlete, hogy le kéne darálni a videókártyadrivert. Hát ez jól sikerült is, a Tab gond nélkül működött tovább, csak a hdmi bedugása után kiírta, hogy videodriver kéne a külső képhez. Aztán leszedtem ezt a driver update utility-t [link], ami megtalálta a karidrivert a neten, de csak korábbi verziót és 32 bit-est. Igazából nem tudom, hogy 64 bites volt e rajta előtte. Végül feltelepült és működik, csak a metódus változott meg. A monitort kikapcsolt állapotában kell csatlakoztatni a tabra, aminek már "felébresztett" állapotban kell lennie. Ekkor benyomom a monitort és kéri a jelet a hdmi-n. És szerencsére kapja is. Minden zsír! Leszámítva a TV-t... Arra még mindig nem sikerült visszavarázsolni. +Bónusz, hogy a BIOS restartolása után még a pixelhibák is begyógyultak a tab képén, bár lehet hogy semmi köze. Meg szerkesztettem alá két 8-as ventit, hogy fújjon rá némi hűvöset.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.