Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1302) undercover válasza Ferrorr (#1301) üzenetére


undercover
senior tag

Engem sose a melegedést zavart hanem az amikor konkrétan meghalt alaplap hiba miatt utána a telefonom.

Bár amikor meghalt konkrétan hüvős volt nem terhelés alatt történt.

De amugy nagyon gyors fasza kis telefon volt, csak a hiba után elvesztette a bizalmamat.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#1303) peti85 válasza Ferrorr (#1301) üzenetére


peti85
senior tag

Pont az Alzán az is látszik, hogy 1,57-2,4% között van az általuk eladott problémás készülékek aránya. Színtől és konfigurációtól függően változnak, amire azt írják: "Ez a termék rendkívüli módon megbízható a kategóriáján belül".
Amúgy engem is elsősorban az esetleges alaplaphiba tart vissza a vásárlástól, főleg hogy használt készülékeket szoktam vásárolni. De itt fokozottan igaz, hogy kizárólag gyári garanciával rendelkezőt szabad és az sem hátrány, ha 3 év a gari (250e Ft feletti újkori ár) és nem csak 2.

[ Szerkesztve ]

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#1305) thxer válasza Tyren (#1295) üzenetére


thxer
aktív tag

Elégedett vagyok vele, júliusi vásárlás, rendben teszi a dolgát, nem melegszik jobban mint a korábbi telefonjaim.
Szoftveresen se tapasztaltam problémát, csak frissítés telepítéskor szoktam újraindítani.

(#1306) Kópé85


Kópé85
újonc

S10e hez hasonló méret, nekem az a telefon is tetszett.
Szerintem, ha bekerülne a szolgáltatókhoz jól menne ez a telefon. Talán nem úgy mint Samsung, vagy Iphone, de biztos sokkal többen vennék.

(#1307) szmoll


szmoll
csendes tag

Sziasztok! A héten vettem át a neten rendelt Zenfone 8-amat és az itt olvasottak alapján elég tanácstalan vagyok, hogy megtartsam-e, vagy elálljak a vásárlástól. Mindig körültekintően veszek dolgokat, főleg, ha több százezer forintba kerül, de ez a fórum valahogy most kimaradt vásárlás előtt. :W Szívem szerint megtartanám, mert nincs hasonló kompakt méretű telefon a kínálatban (ios-t nem igazán szeretnék), de félek, hogy később még problémáim lesznek vele. Egyébként normál mindennapi használatban lenne, játszani nem szoktam telefonnal. Szerintetek? Illetve még az érdekelne, hogy tapasztalt bárki zörgést a kameránál? Nem mindig, de néhányszor, ha felvettem, vagy elfordítottam a telót, pici zörgést hallottam. Köszi, ha válaszoltok! :B

(#1309) Csapoati válasza szmoll (#1307) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szia! Május óta van meg a telefon, azóta egy darab fagyás vagy újraindulás se volt. A melegedésen nagyon sokat javítottak, most már nem vészes szerintem. A kamera is rengeteget javult. Én elégedett vagyok vele, egyedül az üzemidő karcsú kicsit, de mobilnettel nyomom munkában és ritka szar a térerő. Nem bántam meg a vásárlást, nagyon gyors, kompakt kis telefon ez.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1310) Alex_ válasza Ferrorr (#1301) üzenetére


Alex_
tag

Kedves Ferrorr

Igazad van, mert ha tönkrement, akkor egy nagy csalódás. De ettől még nekem most bejönnek a paraméterei, attól függetlenül, hogy sokkal jobban örülnék ha a gyártó publikálta volna már, hogy mi volt az oka az alaplap cserés készülékeknek, s mit tett ennek elkerülésre érdekében. (talán gyártási hiba, s bizonyos sorozat érintett? mert csináltam nemrég 4-ks videót a vasúttörténeti parkban, s nem mondom, hogy nem melegedett, de nem vészesen, miközben azt is elhiszem, hogy valaki másnál egy másik meg tűzforró. csak nem tudom ez mitől van, s ez a tudatlanság rossz) Még a premium mercedesnél is előfordulnak hibás beépítésből adódó autó visszahívások, s nincs belőle probléma, mert kezelik, itt meg azt látni, hogy nem egészen jól van ez kezelve (küld vissza és gariban kicseréljük a hardvert)

Én amilyen funkció kell ahhoz olyan alkalmazást választottam amiben tudom az adatait menteni (pl két faktoros autnetikáció), így azt tudom megtenni, hogy ha bármi miatt nem használható a telefon (elejtettem, tönkrement, vagy ramdump módba állt, ebből a szempontból mindegy) akkor egy másikra vissza tudom az adataim nagyon nagy részét állítani.

Alex_

(#1311) d4nl


d4nl
tag

sziasztok! 1 hete van meg a telefon és nagyon meg vagyok vele elégedve, a gyári tokot leszámítva. tudtok javasolni hozzá jó minőségű tokokat? nem nagyon találtam a neten..
köszi!

(#1312) bluemirage válasza d4nl (#1311) üzenetére


bluemirage
őstag

Nem nagyon fogsz találni, mert nincs nagy választék, szerintem az alacsony darabszám miatt.
Az egyik ismert alternatív megoldás a Rhinoshild.
https://shop.rhinoshield.eu/shop/asus?device=asus-zenfone-8&category=solidsuit&caseColor=classic_black

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1313) szmoll válasza d4nl (#1311) üzenetére


szmoll
csendes tag

Én is a Rhinoshield-től rendeltem, tokot és fóliát is. Dec. 1-ig black friday akció is van. Még nem érkezett meg, szóval a minőségéről nem tudok nyilatkozni.

[ Szerkesztve ]

(#1314) d4nl válasza bluemirage (#1312) üzenetére


d4nl
tag

koszonom, ez jo minoseg de kicsit huzos es ami talan ennel is jobban zavar, h nagyon vastag. felek, h tegla hatasa lesz tole a telefonnak.

ezzel a tokkal kapcsolatban van valakinek tapasztlata? koszi!
[link]

(#1315) Benőke


Benőke
őstag

Hát én már a másodikat veszem közben.

Egyszer egyiket ajándékba vettem. Most húgomnak vetem egyet.
Egyelőre minden faxa. Húgom csak holnap kapja meg.
Még gondolkodom egyen. K*rva jó kis telefon...

(#1316) Alex_


Alex_
tag

mai karácsonyi telefonajánlóba Bog irta:
"Ennél egy fokkal még kisebb a Zenfone 8, ami érdekes kísérlet az Asustól: legyen minél kisebb, de tudjon minél többet. És persze nem tökéletes a kamera, de úgy egyébként vérbeli csúcsmodell, más kérdés, hogy a kompakt méret miatt az üzemidő szempontjából vannak kompromisszumok, de az első szériák túlzott melegedésének problémáit már megoldották."
már csak azt lenne jó tudni, hogy a ramdump állapothoz van-e köze a proci túlmelegedéséhez (akár tétlenek tűnő asztali állapotban), mert azt többen is megerősítettük már, hogy a frimware updatek után az erős melegedés már nem jelentkezik.

(#1317) bluemirage válasza Alex_ (#1316) üzenetére


bluemirage
őstag

"a ramdump állapothoz van-e köze a proci túlmelegedéséhez"
A Zentalk-os bejegyzések szerint nincs. Voltak akiknél simán töltés közben halt meg... Ha ilyen egyszerűen le lehetne szűkíteni a hibát.... :U

Saját véleményem szerint az ASUS már tudja hiba okát, de azt valamiért nem kommunkálja. Van neki már néhány zsáknyi dölgött alaplapja, amit oda vissza bevizsgált már, előtte kiolvasták a készülék log-ból amit csak lehetett. Egy gyártó sem hülye, ha ennyire sok hibás darab a készülékkel együtt megfordul a kezében...
Nagy csalódás lenne, ha hónapok alatt sem jöttek volna rá.

Meliora sunt bono inimica

(#1318) mjani1172 válasza bluemirage (#1317) üzenetére


mjani1172
addikt

Akkor csalódás ér.
Az előd hasonlót játszott el, tehát volt idejük, lehetőségük.

(#1319) <Adamsky> válasza mjani1172 (#1318) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az előd hasonlót játszott el ... "
Úgy érted, hogy a 7-es sorozatnál is gyakori volt az ilyen "hirtelen halál"?

[ Szerkesztve ]

(#1321) mjani1172 válasza <Adamsky> (#1319) üzenetére


mjani1172
addikt

Igen.
Annak idején figyeltem a fórumot, volt ilyen kínlódás.
Már nem követem, de biztos megvan a nyoma.

[ Szerkesztve ]

(#1322) bzs73


bzs73
őstag

Üdv!
Szeretnék hasonló telót, most s21 és zenfon8 között vacilálok. Van olyan akinek volt mind2?

If a second or you are the first to lose.

(#1323) Csabulator válasza bzs73 (#1322) üzenetére


Csabulator
tag

Nálam járt mindkettő. Ha az S21 kijelzője nem lenne alacsony PWM-es (valami 240 Hz körüli, ami nálam max fél óra használat után migrénes fejfájást okozott) akkor szerintem az milliószor jobb választás. Kamera, kijelző, üzemidő, fogás, sebesség, kb tényleg minden minőségibb volt - az én véleményem szerint.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#1324) <Adamsky> válasza Csabulator (#1323) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... az S21 kijelzője nem lenne alacsony PWM-es ... "
Erről van bárhol részletes infó? Valamiféle gyűjtő oldal, ahol látszik, melyik készülékben, milyen kijelző van.

Térerőben nem sokkal jobb az Asus? Az Exynos-os Samsung-okról nem hallottam sok jót...

[ Szerkesztve ]

(#1325) bluemirage válasza <Adamsky> (#1324) üzenetére


bluemirage
őstag

De. Mondjuk úgy, hogy a legtöbb márka jobb térerőben, mint a Samu'. :)
De a Samsungosok azt szokták még. A többséget nem zavarja

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#1326) Csabulator válasza <Adamsky> (#1324) üzenetére


Csabulator
tag

Én őszintén szólva nem vettem észre, hogy rosszabb lenne, de nem is vetettem alá olyan intenzív teszteknek. Őszintén szólva a jelenlegi OnePlus 7T telómnak is elég siralmas olykor a térereje.

"Time You Enjoy Wasting is Not Wasted Time"

(#1327) kukacfej


kukacfej
tag

Sziasztok! Nagyon szemezek a teloval. Vowifit tudja nekem nagyon fontos hogy legyen. Köszönöm

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#1328) beadzo válasza kukacfej (#1327) üzenetére


beadzo
kezdő

Telekom hálózaton tudja, Telenoron nem. Vodafone-on is elvileg megy.

(#1329) kukacfej válasza beadzo (#1328) üzenetére


kukacfej
tag

Köszönöm

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#1330) bluemirage


bluemirage
őstag

Kezdik kivonni a forgalomból. Már csak 2 helyen árulják (EMAG/EDIGITAL és az ALZA)
Árukereső...
A telefon május közepén jelent meg és bő 6 hónap után kezd megszűnni a magyar forgalmazás. A Sony-nál is kb. ez van mindig.

A Samu, iPhone, Xiaomi és más mainstream' telefonok kereskedelmi életciklusa ennek a többszöröse, de főleg a hozzáférhetőségük... azaz a kereskedések száma. A tavalyi S20-akat több tucat helyen árulják. Azaz majd 2 éves telefonok. A januárban megjelent S21-et nyilván meg sem említem.

Nincs ez jól így... :(

Meliora sunt bono inimica

(#1331) Lami66 válasza bluemirage (#1330) üzenetére


Lami66
őstag

Mindehol az van, hogy azt árulnak amit visznek. Amit nem visznek, azt kivezetik. Ennek a telefonnak több baja van. Egyrészt eléggé ismeretlen márka hazánkban. Másrészt aki esetleg rátalál, az nagy eséllyel rátalál az alaplap hibájára is. A hosszú támogatás is kérdéses

(#1332) axioma válasza Lami66 (#1331) üzenetére


axioma
veterán

A marka ismeretlensege nagyobb baj, mert pl. kiegeszitoket a nagy markak legritkabb telojahoz is nagy esellyel talalsz, kis markak nagy mennyisegben eladott telojahoz meg nem.
Szerencsere en elvben akar 2 evente kerhetek uj telot a cegtol (de lehet hogy nem iphone-t evente is), az jobban izgat hogy a kovetkezo ciklusban ha majd cserelni kell akar csak elavulas miatt, milyen kompakt meretu telefon lesz me'g kinalatban. Asus vagy sem, de engedelyezett marka (kinaiak pl. nem, samsungot meg nem akarok, szoval nem olyan hosszu a lista igy sem).

(#1333) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Az imént raktam fel az Android 12-t. Egyelőre semmi szembetűnő dolog nincs (azt is mondhatnám, hogy ezért kár volt új főverziót kiadni), de majd kíváncsi leszek.

(#1334) Benőke válasza Lami66 (#1331) üzenetére


Benőke
őstag

Samsungal nem érdemes összevetni. Hatalmas gyártó ebben a szegmens ben, keresettek a telefonjai még a régi modellek is.
ASUS kicsi gyártó.

Méretben se nagyon van ellenfele a Zenfone 8 -nak.
Ár értékben meg konkrétan nulla ha a méret is számít.

Két telefont is vette most már. két nő használja. Egy nagyon jó barát, és a húgom.
Mindkettőjüknek kikötés volt hogy akkor váltanak telefont ha valami kezükbe férőt tudnak.
Mindketten nagy samsungosak, de meg sem említeném milyen öreg telefonokat cseréltünk most le. Voltak boltban, meg telefonszolgáltatónál, de azt mondták hogy na nem akkora izéket ők nem fognak használni. Réteg igény mert sokan tojnak rá, de nem tudtam velük mit csinálni. Ekkor maradt a Sony és az ASUS. Sony 10 egy közepes telefon, 5 széria meg nagyon drága 1 ről meg ne is beszéljünk. Értem hogy valamit valamiért meg jó, de az 5 szériát is nagyon soknak tartom pláne hogy nehéz beszerezni is. Viszont 10 nél meg erősebbet akartam. Úgy hogy maradt az iPhone 12/13 Mini vagy az ASUS zenfone 8. Árban és tudásban is. Úgy hogy most ilyet nyúznak.

Alaplapi hiba nem jelentkezik mindenkinél szerintem, akkor jóval nagyobb hullámokat vetne. Vagy hát kéne neki. Meglátjuk hogy a közelemben lévőknél mi lesz.
Eddigi rövid tapasztalatuk alatt nagyon szeretik. Gyors, és kicsi. Új lenyomat olvasó feltűnt hogy nem pontos, de tekintve hogy kóddal használták az elődöket így ez nem zavarja őket.

Támogatás jó kérdés, bár 8 szériát csak megérte a Zenfone, ha nem is lesz 5 éves támogatás mint egy Samsung hoz azért lesz következő Zenfone Remélem.
Támogatásban ugye ha ez szempont akkor mindjárt erősen szűkül a mezőny. akármilyen telefont is néz az ember.
Marad 3 vagy is inkább 4-5 márka.
Apple, Samsung, Google, Nokia (Google one egyedüli használója már), OnePlus véleményes.

(#1335) axioma válasza Benőke (#1334) üzenetére


axioma
veterán

Ujjlenyomat tegnapig nekem (azert nyugos beallitas utan) egesz jo volt, de felraktam ra egy uveget, most katasztrofa... le fogom szedni es megint ujratanitani, mert amugy be is bugosodott a ujjnyom felvetele. Azert a P20-fele olvaso az nekem jobban bejott, gesture-ben is, teny, kisebb kijelzot adna de nem biztos hogy kell ennyire nyulank aka'r ugyanezen az alapteruleten...

(#1336) <Adamsky> válasza axioma (#1335) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Olvasom itt a hozzászólásokat és azon gondolkodom, hogy most tényleg ide jutottunk (nem csak a ZF8-ra gondolok ...)?
• 2-300e Ft-os készülék esetén ott lebeg Damoklész kardja, hogy mikor sz@rik be. Ha besz@rt, 100%, hogy minden adatodat bukod (a gyártó / szerviz nem foglalkozik recovery-vel)
• rossz és sz@r ujjlenyomat olvasókkal szívatjuk magunkat
• a végtelenbe (és tovább) nyújtjuk, hajlítjuk, lyukasztjuk, stb. a kijelzőt, hogy minél nagyobb átmérőt írhassanak a gyártók a spec.-ek közé
• kis telefont nem gyártunk (már egyébként sem nagyon tudnánk), mert a "tartalom fogyasztáshoz" kellenek a nagy (még nagyobb) kijelzők. Kézbe már képtelenség fogni, zsebre tenni úgyszintén? Nem számít!

Összegezve: én most hirtelen nem tudnék még egy ilyen drága, gyorsan avuló (ezáltal értékét vesztő), kényelmetlen, sérülékeny termékkategóriát mondani, mint a mobiltelefonok.

(#1337) bluemirage válasza <Adamsky> (#1336) üzenetére


bluemirage
őstag

"kis telefont nem gyártunk": azért sem, mert érdemben nem változott akksi idő. Így nagyobb kijelző alá nagyobb akksi fér és annyival nem fogyaszt többet a nagyobb kijelző. Ergó a nagyobb telefon tovább bírja... persze nem sokkal... így hát töltsük extra gyorsan... és a marketinget a gyorstöltéses versenygésre építsük. Ha meg emiatt 1 évvel rövidül az akkis élettartama... akkor sincs gond. Vesznek újat és ne is adjunk emiatt az akksira teljes garit.
és pont... :D

Meliora sunt bono inimica

(#1339) Benőke válasza Ferrorr (#1338) üzenetére


Benőke
őstag

Ahogy nézem kb ugyan ekkor volt a Zenfone 6 frissítése is utoljára... :U
Kb 2 év amíg az ASUS support él, az se a legacélosabb. :B

Mondjuk a helyükben lehet AndroidOne programon is elgondolkodnék.
3 év support. No problem. Havonta új frissítések.

(#1341) Benőke válasza Ferrorr (#1340) üzenetére


Benőke
őstag

Kicsit olyan az érzésem hogy van egy csapat és ugrálnak a telefonok között.

Mert ugye telefononként kell karbantartani a kódbázist.
Így meg van hogy mikor melyiken dolgoznak.
Valószínűleg hogy ne legyen orbitális a veszteség kicsi a csapat.

Persze kis csapattal is lehet ügyesen csinálni. Vagy még annál is kisebb mint gondoljuk. :U

3 havonta nekiesnek belevarázsolni az ápdéteket egy egy telefon alap kódjába aztán ha megvan mindegyik támogatott telefon akkor kiadják az összeset egyszerre 1-2 hét alatt.
Ráadásul nem annyira nagy munka ez, lehet a következő Zenfone -t is ez a csapat fejleszti mikor van idejük, vagy fordítva jön egy frissítés adag mikor van idejük.. :D

Nem tudom csak találgatok...

(#1343) zordi válasza <Adamsky> (#1324) üzenetére


zordi
tag

De sokkal jobb, vagyis kritikus helyeken a zf8 nak van samsungbak nincs zéró. Olyan helyen lakom ahol eleve gyenge a térerő , erre rájön van egy új házrész hozzáépítésünk szendvicspanel tetővel. Igazi térerő gyilkos. Ez pont egy plusz nappali lett és egy dolgozószoba. Zf 8 -al hibátlanul tudtam telefonálni. Samsungbol volt mindenem szinte,de amik érdekesek azzal nem tudtam telefonálni.Két legenda van az egyik az exynos proci a masik az szerint s 10-től gyenge térerejű. Tapasztalat: s21 nulla s21+ nulla s21ultra dupla nulla s20-ak nullák, s20fe 5g -sima jo volt. A70-71 hibátlan, zflip 3 hibátlan. S9-10-10+ teljesen rendben Ja pixel 6 okulásnak 3xnulla térerő használhatatlan gyenge tererejű helyeken. Es ez nam csak itthonra ha nem az ország bármely részére ahol gyenge térerő. Évi 100e km megyek orszagon belül a legkisebb településekre is,ez a teszt alap.
Asus 7pro is jó volt és a rog 5 is. Barmennyire nem tusok az ios-el azonosulni az iphone x-tő felfé (csak x utaniakat próbáltam) agyonveri bármelyik androidost térerőben.
Realme-k is jók voltak, viszont az oneplus változó 7t jó a 9pro már határeset.
Ennyitt tudok a tereő mizériáról személyes tapasztalataim alapján.Mivel én nagyon sokat telefonálok elsősorban erre használom a telefont a többi paraméter csak utánna fontos.
Samsungal is sokan elélnek hogy nincs gondjuk. Olyan helyen használják.

(#1344) <Adamsky> válasza zordi (#1343) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Akkor nem az Exynos-on, ill. a mellé pakolt modemen múlik, hogy épp, hogyan muzsikál az adott készülék. Ha jól értelek, akkor azért akad egy-két használhatóbb Samsung telefon (pl. A70 & A71) is. Ezt a rengeteg készüléket azonos körülmények (szolgáltató) próbáltad?

(#1345) zordi válasza <Adamsky> (#1344) üzenetére


zordi
tag

Én is a gsm modemre gondolok.
Igen nekem a céges vodafone privát telekom, páromnak céges Telenor privát telekom. Amit leírtam legfőképpen a vodafone hivásaira irányul. A telekomon látszatra kevesebb térerő pálcika van,de stabilabb a hívás.
Nulla: 2 perces beszélgetést nem tudsz szakadozás vagy újra hívás nélkül lebonyolítani. Sms bejövő kimenő rendbe
Dupla nulla: Felveszik és megszakad utánna fel perc mire ujra tudsz hívni kicsngesek hosszúak már már leraknád mire valami történik. Sms kimeno- bejövő valamikor megkapod-megkapjak vagy sose
Tripla nulla: lesed a képernyőt milyen fasza a kijelző. Sms ről ne is álmodj. Soha nem tudjak meg hogy kerested őket.
A xiaomirol azert nem írtam total rapszodikus vagy jo vagy nem egy azonos tipuson belül pl 2db mi 11 ből 2 nullás 1 tripla nullas. Mi 11 lite bol ugy szintén aztan volt még pococ stb de nem ragozom.
Mivel samsung parti vagyok es soha nem adtam fel hogy egyszer jó lehet ezert többször próbálkoztam mindegyikből több darabot probáltam,azért nem valószínű hogy hibas keszulekekrol van szó.

.

(#1346) <Adamsky> válasza zordi (#1345) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Éteri lenne, ha a telefonokat ilyen szempontból is vizsgálnák ...
... de, nem. Ma már mindennél fontosabb a képernyő frissítése, és hogy hány kamera figyel a hátlapon :W

(#1347) Benőke válasza <Adamsky> (#1346) üzenetére


Benőke
őstag

Van egy sugárzási szabvány és van egy maximum amit nem léphet túl.
Úgy hogy mivel telefonáláshoz és mobil kapcsolathoz is elég nagy teljesítményt sajtolnak ki így a sugárzási szabvány nem bánik bőkezűen a lehetőségekkel.
Minden telefon megfelel neki ami a piacon van, viszont a sugárzási vizsgálatokon rendre a Samsungok az elsők. Vagy topp közeliek. Apple nem szerepel rajta valami fényesen.
Gondolom ezek is közrejátszanak a hálózat "fogásában".

Bár nekem eddig a régi BB volt a csúcs, igaz ott 3G volt max. Kerestem hogy milyen sugárzási adatokat mértek nála de nem találtam :B

Az egyik ASUS akinek vettem nem olyan helyen lakik ahol jó a térerő, és a ház is vályog :)
Szóval Samsung telefon az ablakból használható. ASUS -ban pislákol az élet a szobákban is :D
Jó szobában van wifi nettel nincs gond, vagy hát mivel a trékom kábelen ott nem acélos így wifi van csak a net pislákol benne de ez egy másik téma... :K

Vannak cégek akik pedig kocsikázva az országban bemérik a szolgáltatók térerejét hol van és hol nincs. Gyakorlatilag folyamatosan jönnek mennek.

(#1348) <Adamsky> válasza Benőke (#1347) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Van egy sugárzási szabvány és van egy maximum amit nem léphet túl."
Ezt vágom, de zordi tapasztalataira támaszkodva elég nagy a szórás és ez szerintem nagyon nem frankó. Ahogy az sem, hogy ennek piszok nehéz (értsd: lehetetlenség) utána nézni, mivel ezzel senki (még a komoly, "végtelenített büdzsével" rendelkező tech. oldalak sem foglalkoznak).

Egyébként ez a sokadik dolog, ami szvsz. hiányzik még a komolyabb tesztekből / review-kból is. Lassan lehet össze kellene szedjem .. :U

(#1349) Benőke válasza <Adamsky> (#1348) üzenetére


Benőke
őstag

Megvan a weboldal ahol ezt az EU -ban nyilvánosságra hozzák/tesztelik. Valami német weboldal. Előkotrom.

(#1350) <Adamsky> válasza Benőke (#1349) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Előkotrom." - köszi!
Igazából én olyan összehasonlításnak örülnék, amit zordi is csinált. Azonos körülmények között (hely és szolgáltató) kellene, hogy teszteljék a telefonokat. Tartok tőle, hogy a kibocsátott sugárzás nem feltétlen korrelál a kapcsolat stabilitásával és/vagy minőségével.
Utóbbiról jut eszembe. Ezt se nagyon szokták tesztelni. Mármint, hogy mennyire hatékonyak a készülék zajszűrő képességei (értsd: mennyire lehet pl. tömegben / zajban telefonálni vele).

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.