Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) bluemirage


bluemirage
őstag


Még szintetikusan is látszik, hogy nyilván jobb az akkuidő... Sajnos a méret miatt a mai normális hardverrel szerelt telefonok 99%-a nálam kiesik. A kisebb méret = kisebb akkuidő... Az S21 sem túl acélos... A kicsi és gyenge pixelek nem igazán valók ide... de ők sem akkubajnokok és nem tudják felvenni a versenyt a nagyobb telefonokkal üzemidőben, ahogy az Xperia 5 II/III sem.... és ezzel a droid lista végére is értünk. Ez kb. 3 darab ma kapható kompakt', időtálló telefon, plusz pixel.

K82 szerencsés, mert neki jó a ma járatos méret...így bármilyen telefont megvehet. Több tucat közül választhat... :R Azaz bármilyen SD865,888,870... esetleg egy jobb 7xx-es.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#752) K82 válasza bluemirage (#751) üzenetére


K82
őstag

Inkább a SoC-ra fognám a gyengébb üzemidőt, a SD888-as telók mind 90 +/- pár óra üzemidővel futják az endurance rating-et. 4500-ös akkuval és 6.5" körüli képernyőkkel OP9Pro 86, OP9 87, Oppo Find X3 Pro 81; kicsit nagyobb akkuval ZTE Axon 30U 91, Mi 11U 95, ZF8 Flip 98 óra - szóval nem olyan nagy a szórás közöttük és a ZF8 88 órája a 4000-es akksival még korrektnek is mondható. Ami jobban bírja az meg hatalmas, gondolok itt a gamer vonalra.

Inkább szerencsésebbnek mondanám magam mert méretben azért nálam is van egy határ 160/75 mm-nél függően attól milyen a fogása. Az S20FE 5G tök jó lett volna de két hónap után feladtam a küzdelmet a OneUI-al, az új Realme jó méret lenne de a SD888 miatt az is kb. hasonló üzemidőt produkál, Xiaomik/Redmik kilőve - olyan sok választási lehetőségem nincs azért, ha a (majdnem) stock droidos telókat nézzük. A 8T most jó lesz egy darabig - magamat ismerve max. október közepe, ha olyat villant a Google a Pixel 6-tal.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#754) K82 válasza haloli9 (#753) üzenetére


K82
őstag

Attól függ kit kérdezel. Maga a telefon , de személy szerint nekem nem felel meg és leginkább azért ahogy használom. Pixel 4-nél is volt aki kihozott 6-7 órás kijelzőidőket (szevasz 2800-as akku...), nálam a 4XL kb. a felét tudta. S20FE-nél is volt aki panaszkodott h csak 6 óra a SOT, nálam ez max. 5 volt és összetehettem a két kezem ha összejött ennyi. Más emberek más szokások, ilyen egyszerű a történet.

Pixel / OnePlus Pad

(#756) Rommel6600 válasza K82 (#750) üzenetére


Rommel6600
őstag

És ezeket jelentetted a Zentalk fórumba, hogy oldják meg? Ha nem, miért nem???
(Csak azé', mert amit én írtam oda, azokat mind ki is javították!)

(#757) Alex_ válasza haloli9 (#753) üzenetére


Alex_
tag

Szia

Én mondtam, hogy tapizz meg egyet, az hátha segít a döntésben.
s ezen a szinten nincs jó vagy xar telefon, csak az adott igényeknek megfelelő, vagy nem megfelelő. mert rosszat ebben az ársávban nem kapsz. rossz szoftveres támogatásra még rá lehet futni, de ez sem az asusnál sem a samsungnál sem a pixelnél nem jellemző, s annyira különbözőek vagyunk annyira különbözően használunk egy-egy eszközt, hogy akinek az egyik paraméter kompromisszumot jelent, az a másiknak nem. Nekem a mérete miatt jött be, s bár nem tetszik, hogy egy-másfél naponta lemerül, de elfogadom. Ha szoftveresen meg javítanak rajta (nem hiszek benne) akkor meg szuper lesz.
nem gondolkozik, nem hibázik, teszi a dolgát, nálam nem is melegszik, mert nem játszom, s igen tegnap este a dögmelegben pár órán keresztül néztem rajta youtube-ot, s meg is lepődtem a video végén, hogy nem kell töltőre raknom, mert kb ezt vártam.
Akkumulátorhasználati listából az látszik, hogy a két sim készenléti módban nagyon sokat harap az akksiból.
Alex_

[ Szerkesztve ]

(#759) K82


K82
őstag

haloli9: majd akkor rakom fel ha lesz időm rá. Egyébként is a 4a 5G a jobb méret számodra, nem? Vagy a SD-s S20FE, amit még szintén nem vettél meg. ;] :)

Rommel6600: nincs mit jelenteni, a szokásaimmal nem tudnak mit kezdeni. Ugyanaz mint a céges autóknál: én elmászkálok 10l alatti fogyasztással a Transittal, L200-al, Pathfinderrel. Ha más vezeti, 11l + ...Ugyanaz a vas, csak máshogy van használva.

Pixel / OnePlus Pad

(#760) f.lorand


f.lorand
senior tag

Végül én is megrendeltem, holnap érkezik egy 256-os verzió.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#762) bluemirage válasza haloli9 (#761) üzenetére


bluemirage
őstag

Ne mááá! Alex_ is írta és K82 is... nagyon is igénytől és felhasználói szokástól függ. Hidd el van, olyan aki imádja az SD-s S20FE-t és vele alszik... Más szerint meg nem jó. ... és mindkettőnek igaza van!

Persze vannak legendásan rossz telefonok: Pl. S20FE Exynos990-el ami nagy baki volt és botrányosan sokat adtak el belőle rövid idő alatt és botrányosan nagy volt a felháborodás is.

De a ZF8-ra nem kellene így nézni! Igaz még csak 5 hete van forgalomban, de ez idő alatt semmi említésre méltó hiba nem derült ki róla.

Meliora sunt bono inimica

(#763) <Adamsky> válasza haloli9 (#753) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... vagy szar?" - ilyen sarkosan nem fogalmaznék. Azt mondanám, hogy a jó, nem ilyen. Az a telefon, ahol az ujjlenyomat-olvasó, és közelségszenzor nem 100% számomra (!) kerülendő.

(#764) K82 válasza haloli9 (#761) üzenetére


K82
őstag

A 4a 5G megvan, az soha nem volt az enyém: a zasszonyé. Egyetlen "baja" a SD765, de az csak nekem hátrány, a né szereti a telefont. Nekem is jó lenne, ha kisebbek lennének az igényeim.
Nem mondom h rossz az S20FE, a Good Lock modulokkal parádés is tud lenni a OneUI (csak kéne mellé kétszer ennyi RAM). Meg ha nem akarod a felesleges cuccokat kigyomlálni, mert az nem fog menni. Minden más telefonnál működik ha adb-s paranccsal vmit tiltok vagy eltávolítok, az úgy is marad. A Samsungnál meg kidobod az ajtón és visszamászik az ablakon... Érzetre egyébként nem gyorsabb a 4a 5G-nél, ennyit számít (lassít) a OneUI.
A ZF8 meg nem az S20FE árában fog felkerülni...

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#766) Alex_ válasza <Adamsky> (#763) üzenetére


Alex_
tag

nem tudom, hogy a frissítésekhez van-e köze, vagy ahhoz hogy egy ujjam háromszor van rögzítve, de most 10/10 az ujjlenyomat felismerés, a kezdetek kezdetén pedig tényleg katasztrófa volt. a közelségszenzort meg én még nem kaptam hibás felismerésen, de lehet ez meg fogásfüggő.

(#767) fattyu válasza Alex_ (#766) üzenetére


fattyu
veterán

hát a zsebérzékelés nekem nem lett jobb.

ez is nyilván felhasználófüggő
akin feszes a farmer seggen ott nem lesz gond. nekem lazák a nadrágjaim főleg mert koronaHO alatt lehajítottam vagy 15 kilót. ettől időnként mocorog a telefon farzsebben és hát ma is ahogy sétáltam haza a seggem dj-t játszott a spotifyon.
ezt nem szeretem.
az ujjlenyomat tényleg javult de nem 100%os nekem.

az akkuidő nálam abba esik ami sok rövid használat mellett katasztrofális. 3 óra sotot nem nagyon érek el. ha késő este érek haza akkor a vonaton már van hogy választanom kell hogy lesz végig zene hazáig vagy netezgetek félútig onnan viszont pá.

de a mérete miatt még így is szeretem.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#768) Alex_ válasza fattyu (#767) üzenetére


Alex_
tag

ezért használjuk különbözően s más-és más okozhat problémát, én övtartóban hordom jellemzően, s ezért nem probléma a zseb érzékelése, de közbe felmerült bennem valami, nálam az autós telefontartó első használata hozta rám a frászt, út közben bekapcsolt a fényképező rajta. mondom mi a.... s azért csinálta, mert a tartó oldalt pont a bekapcsológombnál tartja a telefont, az könnyen megnyomódik, és én balga a bekapcsológomb egy megnyomására funkciót raktam. s ilyenkor nem kell feloldással bajlódni. Nem lehet hogy nálad is van a bekapcsológombhoz funkció társíva s esetleg nem a spotify?
nagyon érzékeny a bekapcs gombja, én kiirtottam a plusz funkcióit. azóta béke van.

(#769) batai15


batai15
félisten

Semmi trollkodas de venni kell egy iPhone-t használtan.
karácsonykor akartam venni egy zf8 alapvetően.
aztán hirtelen fel indulásból vettem 100ert egy újszerű állapotban levő iPhone xr-t.
Mondom mi benne a jóság:
-emészthető méret , főleg mai tepsi telefonok mellett ugyan akkor nem is apró.
-qi töltés amit nem tud a zf8(és nagyon is használom este )
- Ios nem volt régebben ilyen user friend anno vettem egy iPhone se-t , egy hónap után droidra váltottam vissza ,most meg azt mondom miért nem vettem hamarabb
- hiába két éves készülék , talán még tovább is fogja kapni az updateket mint a zf8
-decens kamera nappal (este már kevésbé )
- erőben lehet elmarad minden új telefontól , de a mindennapi életben szélvész gyors.
-faceid valami isten király , gyakorlatilag maszk nélkül minden helyzetben jól működik.
-a telefonnal való fizetés is jóval fluidabb mint mondjuk az előző készüléken (note 9 pro)
-ip67
-normális akku.
és még lehetne sorolni. Vicces mert mindig is droid parti voltam , de nagyon nem bántam meg hogy nem kétszer annyiért vettem készüléket ami bizonyos szempontból kevesebbet is tud

csak mondom droid fronton a best buynak számító pixel 4a sem sokkal olcsóbb használtan.
Ezen sorokat csak azért írtam le hogy hátha valaki hasonlóan gondolkodik.

[ Szerkesztve ]

(#770) fattyu válasza batai15 (#769) üzenetére


fattyu
veterán

aki szereti az iost annak boldogság.
eltűnt a jelentős árdifi az alma és a jobb droid ajánlatok között.

ingyen lehetne céges almám. kb majdnem bármi amire rábökök.

úgy se kell. szerintem ez elmondja ... :D nem opció mindenkinek

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#771) Alex_ válasza batai15 (#769) üzenetére


Alex_
tag

én több mint egy éve kerestem kisebb méretű használható telefont, a környezetemben több iphone is van, folyamatosan kapom a térítéseket, de normális dual sim támogatása nincs (tudom e-sim van telekomnál), és dobhatnám az eddig megvásárolt androidos szoftvereim, hogy vásároljak helyette ios-est, de nagyon örülök nekik, mert hiszem, hogy ha az Applenek megy a kisebb méretű telefonja akkor más gyártó is el fog ezen gondolkozni android fronton.

(#772) axioma válasza Alex_ (#771) üzenetére


axioma
veterán

Nekem nincs megvasarolt app-om, es sajat (most huawei p20) mellett van majdnem 3 eve iphone 7 (ceg miatt kenyszer), utobbin most hogy itthon vagyok van napi 15 perc screen time de csak mert ha idle a teams akkor csipog es feleled hogy valami jott... (akku 90%-os, nincs is estenkent toltve csak ahogy esik ugy puffan).
En nem birtam 3 ev alatt se megszokni, nincs normalis billentyuzet itt mar eleve bukta (normalis: van rajta jobbra/balra leptetes karakterenkent), na jo widget az lehet hogy csak fel evvel ezelottig nem volt, mar nem is foglalkoztam vele.

(#773) beadzo válasza Alex_ (#768) üzenetére


beadzo
kezdő

Nekem is problémás a zsebmód. Ha be van kapcsolva az ujjlenyomatolvasó, és vékony zsebű, lazább nadrágban sétálok, akkor többször előfordult, hogy a segélyhívási információk fogadtak feloldáskor, vagy be kellett írnom a kódot, hogy feloldja a sok "sikertelen ujjlenyomatolvasás" után. Sajnos ezen a frissítés sem segített. Az segít, ha kijelzővel kifelé rakom zsebbe. :D
Az akku nekem nagyon kellemes csalódás,.90 %-ig töltöm munkahelyen, lassú töltéssel (azt hiszem 10 W van beállítva), és 24 óra alatt kb. 40 %-ig merül, pedig esténként sokat nyomogatom, fényképezek, napközben pedig 2 kártyával viszonylag sokat telefonálok.

[ Szerkesztve ]

(#775) batai15 válasza Alex_ (#771) üzenetére


batai15
félisten

Igazából most már nem értem ezt a nem mindekinek jön be dolgot ,gyakorlatilag minden működik ami androidon. Konkrétan az olcsó haylou márkájú oram jobban működik Ios-el mint droidon.

(#776) beadzo válasza haloli9 (#774) üzenetére


beadzo
kezdő

Igen, mostanában a nagy melegben határozottan melegszik, főleg ha napon fényképezek/videózok. De ilyenkor kiveszem a tokból és hamar visszahűl utána.
Amúgy igazából nem csinálnék nagy problémát a melegedésből, mert ha a ház meleg, az azt jelenti, hogy jól kivezeti a hőt a belsejéből. :DD Ez ilyen, szerintem abszolút nem vészes. Nem melegszik sokkal jobban a korábbi Galaxy A8-ammal összevetve.

(#778) Alex_ válasza batai15 (#775) üzenetére


Alex_
tag

Szia
nem baj, azt fogadd el, hogy nem vagyunk egyformák. van akinek a piros póló nem jön be, másnak a brokkolifőzelék, megint másnak a linux, másoknak meg az android/ios. nincs ezzel semmi baj, jól megférnek egymás mellett, s simán van olyan réteg akinek mindegy melyik, van akinek adott preferenciában nem, s mindenki e szerint választ. peace.

(#779) <Adamsky> válasza Alex_ (#766) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... de lehet ez meg fogásfüggő."
Ne legyen az! Egy közelségszenzort már évekkel korábban is meg tudtak csinálni tisztességesen.

Egyébként - ennél a készüléknél - mi is a "zseb mód" lényege?

#767 fattyu
" ... koronaHO alatt lehajítottam vagy 15 kilót ... " - de irigyellek! Nekem 6-8 jött fel, és rettenetesen "puha" lettem. Sajnos ennek más oka is van, nem csak az, hogy - kis túlzással - ki sem mozdulok itthonról.

" ... az akkuidő nálam abba esik ami sok rövid használat mellett katasztrofális ... "
Ezt még mindig nem értem, hogy hogyan lehetséges. Illetve arra tippelnék, hogy a CPU governor és/vagy az I/O scheduler hibás. Anno - mikor még az aktuális telefonomon volt root - sokat játszottam ezekkel a beállításokkal. Csodát lehetett művelni vele, ha az ember megtaláltam a felhasználási profiljának megfelelőt.

#773 beadzo
"Nekem is problémás a zsebmód. (...) többször előfordult, hogy a segélyhívási információk fogadtak feloldáskor, vagy be kellett írnom a kódot, hogy feloldja a sok "sikertelen ujjlenyomatolvasás" után."
Fú, ez nagyon gáz! Alapvetően nem vagyok egy idegbajos típus, de ha a régi - egyébként tökéletesen működő - telefonomat lecserélném, és az új ilyeneket produkálna, akkor nagyon fel tudnám b@**ni magam.

"Az akku nekem nagyon kellemes csalódás,(...) pedig esténként sokat nyomogatom ... "
Ez ráerősít arra, amit K82 is írt / tapasztalt. Vagyis, fura mód, aktív(abb) használat mellett arányaiban kevésbé merül.

(#780) batai15 válasza Alex_ (#778) üzenetére


batai15
félisten

Bocs , de szó sem esett arról hogy nem fogadom el a másik véleményét , csak le írtam ezzel kapcsolatban hogy sokan amúgy demagóg módon ragaszkodnak a droidhoz csak mert mondjuk halottak ezt vagy azt az ismerőstől.

[ Szerkesztve ]

(#781) Rommel6600 válasza batai15 (#775) üzenetére


Rommel6600
őstag

Lehet, de nekem is rossz emlékeim vannak róla. Annó azon kívül, hogy rettentő drága vót', még igencsak hajlamos volt rá az almás birodalom, hogy (legalábbis normálisan) csak a saját (szintén eszméletlenül drága) almás dolgaival működjön együtt. És mellette egy full zárt rendszer.

Mostmár lehet, hogy jobban együttműködik más gyártók cuccaival is, de azért ahogy én látom, még mindig elég gyengén (lásd pl: screen mirrorring, hogy mást ne említsek), viszont a zártság és a horror, túlárazott árai ugyanúgy megmaradtak. (4-6 kiló egy telefonért...)
Szumma szummárum, nekem továbbra sem kéne, még ingyen se. Egyszer már vissza is utasítottam, emiatt nem lett ingyen céges telefonom. (Mindig dualsim-es készülékeim voltak, külön vicc, hogy a businesspápa apple soha sem támogatta a dualsimet, most is csak "virtuálisan" tudják a második simet, már ha az adott szolgáltató is tudja ezt. Hogy ma perpill mi van esim fronton azt nem tudom, de nem túl rég még a céges mobilszolgáltató sem támogatta az tuti)

(#782) f.lorand válasza batai15 (#780) üzenetére


f.lorand
senior tag

Van visszafelé út is. Pl én. De teljesen megértem és respektálom, akik az Apple termékeit szeretik és élvezik.

Ma megjött a teló, jó a fogása. Xiaomi mi 10 Pro után különösen kényelmes.

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#784) batai15 válasza Rommel6600 (#781) üzenetére


batai15
félisten

Screen mirroring ? Működik Ios-en ,csak control centerbe rá nyomok , és megy.
Droid vonalon sem olcsóbbak a flagshipek most már.
azert is írtam hogy korábban nekem is elképzelhetetlen volt Ios usernek lenni.

[ Szerkesztve ]

(#785) Alex_ válasza batai15 (#784) üzenetére


Alex_
tag

nálam a dual sim támogatás miatt bukott el az iphone, pedig környékezett a főnököm 2020-se-vel meg 12 minivel is., családba van is 12 mini. ha lett volna normális két sim kártya támogatás már valószinű rég én is áttértem volna, mégpedig az eszközök közötti költözések miatt, ugyanis az android legnagyobb hibájának azt tartom, hogy egy eszköz költözésnél az appok adatai csak akkor tudnak átmenni, ha az app fejlesztője úgy döntött, ios alatt meg nincs kérdés, megy minden. de ez már nagyon off.

(#786) Rommel6600 válasza batai15 (#784) üzenetére


Rommel6600
őstag

Azért szerintem a ZF8 240eFt-os ára verhetetlen. És szintén flagship.
Ha a nagyobb készülékeket is nézzük, a premier idején volt a fullos Oneplus 9 pro 360eFt. Amikor utoljára néztem ezek többszázezer forinttal voltak olcsóbbak a hasonló méretű és tudású almás társaiknál, lehet Nálad ez csak kerekítési hiba, de bocsi, az én pénztárcámon ez már bőven érződik, ezért írtam, hogy olcsóbbak. (2 éves használt készüléket újal meg nem hasonlítunk össze...)

(#787) Rommel6600 válasza Alex_ (#785) üzenetére


Rommel6600
őstag

De miért? Nálam a Google mentésből egyből felállt a telefon, az appok is rátöltődtek. Egyedül egy app (Simplyauto) volt ami saját adatbázist használt, de mivel az is felhőbe mentett mindent, így gyakorlatilag ez volt tokkal vonóval az átállás. Jó, a waze-ba meg egy-két ilyenbe újból be kellett jelentkezni, de ennyi. Eszembe sem jutott volna, hogy valakinél ez nem ugyanígy zökkenőmentes.

(#788) bluemirage válasza Rommel6600 (#786) üzenetére


bluemirage
őstag

Csak a számok miatt a ZF8 a néhány hetes bevezető akció után már 280 környéke és attól megy felfele tárhely és ram függvényében.
Az I11 ennél olcsóbb a hivatalos helyeken és az I12 van kb ebben a ZF8 ársávban. A 64GB alatt, a 128GB kicsivel felette. A normál Iphone-ok árai már droid Flagship árban vannak, de inkább alatta... a Pro és a MAX ami drágább, de a kis ZF8 esetén nem lenne illő azokkal összemérni.
Ne haragudj.... csak az alma drága, a ZF8 olcsó tévhitet akartam oszlatni. ZF méretben... hasonló árban vannak a hasoló méretű almák.Tehát sima I11, I12...
A nagy droid flagship-ek esetén, mint S21 Ultra, Xiaomi 11 Ultra árát nézd meg és keress hozzá almát... kb. ugyanaz...

Én nem látok már érdemi árkülönbséget. :U Ahogy valaki korábban már itt írta.

De ennek csak örülök... most már tényleg mindenki azt vesz amit akar... Mondjuk eddig sem az ára miatt nem vettem almát. Eltérő igények és elvárások...

Meliora sunt bono inimica

(#789) f.lorand


f.lorand
senior tag

Hát nekem egyelőre nagyon bejön ez a telefon. Tényleg kézre áll minden. Nálam a merülés nem problémás, teljesen ok. Mondjuk én dolgozom a telefonnal, nem játszom, meg hasonlók.

A hangfelvétel beállítható, hogy default legyen hívásoknál, vagy csak gombnyomásra indul?

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#790) Alex_ válasza Rommel6600 (#787) üzenetére


Alex_
tag

van pár app ami nem használ felhős mentést, s a saját db-jét csak rootolt készülékkel lehet leszedni. otp token kezelő, levelezőm, útnyilvántartó.

(#791) beadzo válasza f.lorand (#789) üzenetére


beadzo
kezdő

A hívásbeállításokon belül a speciális/hívásrögzítés menüben be lehet állítani, hogy az összeset felvegye elvileg.

(#792) f.lorand válasza beadzo (#791) üzenetére


f.lorand
senior tag

Nagyon köszönöm!

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#793) ChoppR


ChoppR
tag

Erősen szemezek ezzel a telefonnal a tulajdonságai és a mérete miatt. Sajnos lemaradtam a kezdeti 240 ezres akcióról. Remélem majd megy még lejjebb az ára picit. Érdemes belőle a 16 Gb-s verziót választani? Mikor lehet azt kihasználni?

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#794) zordi válasza ChoppR (#793) üzenetére


zordi
tag

Gyakoltalilag soha

(#795) almafa42 válasza ChoppR (#793) üzenetére


almafa42
aktív tag

Előbb utóbb lejjebb megy az ára, ha nominálisan nem akkor relatíve az új telefonokhoz :D (kb mint a használt autóknál ami zajlik)
Nekem a 8/128 bőven elegendő, 256-ot még meg tudnám indokolni ha a fényképeket a telefonon akarja vki tárolni, de 16g ram ötletem sincs mihez kellene.

(#796) ChoppR


ChoppR
tag

Alzán 270ezer a 8Gb/256 Gb-s verzió. Egy ideje már keresek új telefont, mert a mostani nagyon régi és elfáradt az aksija (Huawei P20 Pro). Első körben a Zenfone 7 Pro-n gondolkodtam, mert azt hittem csodát művel az a kamera, de azért annyira nagyon extrát nem olvastam róla. Szóba jött olcsóbb telefon, mint a Poco F3, aztán a Realme GT. Gondolkodtam az iPhone 12 mini-n is, Google Pixel 4a-n, meg szóba jött a Zenfone 8 Flip is, de végül a saját igényeimhez mérten úgy tűnik a Zenfone 8 lesz a befutó. Tetszik a viszonylagos kompakt mérete, az IP68, a 120 Hz, a 8 GB, a gyönyörű kijelző, a Jack csatlakozó. A kamera is jó fotókat csinál, tud 4k 60 fps videót felvenni. Már csak az árát kell rá megkeresni :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#798) mantequilla válasza ChoppR (#796) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ha csak az akku a gond a regivel szerintem a p20 pro-n nem annyira nehez a csere. En nem vagyok a szerelesben egy jaratos ember de mikor a regi telefonom(honor 8) ugy 2-3 ev kozott volt ugy voltam vele hogy megprobalom magam kicserelni az akksit ha tonkre teszem ugyis lecserelheto mar. 4 es fel evig hasznaltam 2 akksi cserevel. Be kell hozza szerezni nehany szerszamot es egy video alapjan siman meg lehet probalni. Igazabol nehezebbnek nez ki mint valojaban.

Hogyha a kamera a fo szempont meg a pixel 4a 5g-n gondolkodj el. Annak 90 hz a kijelzoje igaz valamivel nagyobb a merete de talan meg az elfogadhato kategoria. En a sima 4a-ra valtottam es mindig csodalkozok milyen szep kepeket csinal.

(#800) mantequilla válasza haloli9 (#799) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Ja tenyleg, a pixel 5-tel kevertem, bocs.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.