Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#902) Hallosz


Hallosz
senior tag

Holnapra igazolták vissza, azért még átgondolom.... :F

Mert lakni, muszáj.

(#903) Alex_ válasza Rommel6600 (#898) üzenetére


Alex_
tag

azt írtad, a hibánál hogy a töltést vette, led is égett. s akkor töltés után nem próbáltad volna elindítani? gondolom próbáltad de nem ment, s fura lenne, meg az is mitől merül le hirtelen. ne legyen egyszeri mélymerülés sem, mert kb az is garanciáztatás nem? vagyis egy gáyri ellenőrzés ráférne, szomorú, hogy így reagál rá az asus.
amúgy nálunk asszonynak poco m3-van s szereti, olcsó is volt, de én pingpongütőnek hívom, kéthavonta cserélek rajta üvegfóliát, mert nagy és mindig leejti.

(#904) Rommel6600 válasza Alex_ (#897) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mert ezt valamelyik fw update-el letiltotta az Asus, így nem is fogod tudni a készülék menüjében aktiválni, amíg Ők az adott szolgáltatóra nem engedélyezik! Ez ugyanúgy igaz a VoLTE-ra is. (Vagy rootolod a készüléket, de akkor meg a garanciát bukod)
Ebben csak az a szomorú, hogy így viszont sok szolgáltatónál (itthon például a telenor teljesen off, de a többi sem fogja elkapkodni az ehhez szükséges validálási folyamatot, tudtommal eddig egyelőre csak a Vodafone-ra, és csak a VoLTE lett jóváhagyva) gyakorlatilag kőbalta szintű telefonálási protokollokat használhatsz majd a csúcskészülékeddel, közben meg már a háromezer forintos kínai szarokkal minden (is) működik... Mióta is van széleskörűen VoLTE, 2017? Vicc, hogy itt tart ez a téma. Kínai készüléket kell venni...

(#905) Rommel6600 válasza Alex_ (#903) üzenetére


Rommel6600
őstag

De, a töltést vette (led szerint legalábbis), viszont se kép, se hang nem volt, hiába nyomkodtam rajta bármit. Viszont forró volt utána viszonylag sokáig, valami nagyon elkattanhatott a háttérben. Nem tudom mi történt, de eltelt bő másfél nap, és a tölthető (90+%os akksis) levélnehezékből lett egy lemerült, de működő telefon...

Azt mondjátok, hogy biztos ami biztos alapon küldjem vissza??? Attól félek azzal pont nem érnék el semmit.

(#906) Alex_ válasza Rommel6600 (#905) üzenetére


Alex_
tag

én csak annyit mondok, hogy azért mert elindult ezt még garanciális bejelentésnek megtenném, de belegondolva tény, beérkezik, elindítják, megy, rosszabb esetbe rögtön visszacsomagolják, jobb esetben lefuttatnak usb-n keresztül egy default tesztsort ( ami valószinű hibátlanul lefut), és visszaküldik. Abba nem hiszek, hogy meg fogják nézni a hiba időpontjára az android rendszer logjait, hogy mi történhetett.
esetleg próbáld meg hogy tegyél fel egy syslog applikációt (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tortel.syslog), s küld el magadnak a logokat, és a kernel logban hátha lehet látni valamit. már ha lesz a töltés újraindítás előtti logod.s ha látni valamit, akkor erre lehet legalább hivatkozni, hogy kérsz egy készülékcserét, vagy javítást.
u.i.: ha van az adott időpontban log az elemzésében szívesen segítek, végül is ez is csak egy linux.

[ Szerkesztve ]

(#907) Rommel6600 válasza haloli9 (#900) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem amúgy (eddig), nem volt vele bajom. Élveztem a tök jó fotókat amiket csinált, a remek amoled kijelzőt, és a kis méretét, könnyed tömegét. Pont megfelelt az én felhasználási igényeimnek, szokásaimnak, még a melegedés szempontjából is. De így már, ezek után (ahogy írod is 280ért) nem őszinte a mosolyom. A pénz egy dolog, de a szopás miatt inkább. Gyakorlatilag az egész életem (bankszámlától kezdve a szövegszerkesztésig) a telefonon történik, egy random, nem megbízható készülék nagyon ki tud tolni velem. És most pontosan ez van.

Én reménykedek benne, hogy a Oneplus 9pro-hoz hasonlóan ők is a SD888 visszafogásán, illetve a nagyobb teljesítményigényű cuccok Cortex X1-ről valamelyik clusterre történő átpakolásán dolgoznak. Ott ez nagyon pozitívan sült el (öcsém elmondása szerint jelentősen nőtt az akksiidő), és egyedül úgy derült ki, hogy benchmarkokat nézegettek, tényleges használatban nem volt semmi sem észrevehető.
Aztán persze a forró seggem hozzáér a hideg falhoz, és felébredek: kiderül, hogy csak a szokásos nyári uborkaszezon van, azért nem jön semmi frissítés... :))

(#909) Rommel6600 válasza Alex_ (#906) üzenetére


Rommel6600
őstag

Köszi a segítséget, de sajnos semmi logom sincs, csak pár sor a legutóbbi bekapcsolás óta :(
Fent hagyom, talán lesz értelme.

(#910) thxer válasza Hallosz (#896) üzenetére


thxer
aktív tag

Szia!

Nekem működik, de nagyon vicces módon a volte nem, így ha eltűnik a wifi hívás közben, akkor megszakad a hívás :W

(#911) Hallosz válasza thxer (#910) üzenetére


Hallosz
senior tag

Köszönöm, holnap átveszem, belakom, bízom benne, hogy kifogástalanul fogja tenni a dolgát.
Nagyon kíváncsi vagyok;
- a hangzására,
- a híváslistára
- lehet-e SMS visszajelzést beállítani
- beállíthó-e, hogy hívás fogadáskor rezdüljön a készülék
- a GSM vételi minőségre

Mert lakni, muszáj.

(#914) thxer válasza Hallosz (#911) üzenetére


thxer
aktív tag

Közben megoldódott, a beállításokban kikapcsoltam a VoLTE-t majd vissza és most működik a VoLTE és VoWIFI is telekom hálózaton és akkor sincs gond ha megszakad a wifi hívás közben.

- a hangzására,
Én a korábbi OnePlus 6-ommal tudom összehasonlítani, hangzásra hívás közben nagyon hasonló, a hívás minőségével nem tapasztalok problémát 3G-n és VoLTE-vel is jó a hang minősége. A fő hangszóró(k) kicsit hangosabban és teltebben szólnak mint az 1+6-on.

- a híváslistára
Itt nem tudom mi a fontos, teszi a dolgát, mutatja a hívásokat, a Google Backup-ból látszanak a korábbiak is, ha rámegyek valamely hívásra, megnyitja a névjegykártyát, ahol mutatja a korábbi hívásokat is.

- lehet-e SMS visszajelzést beállítani
Vannak gyorsüzenetek, testre lehet őket szabni.

- beállíthó-e, hogy hívás fogadáskor rezdüljön a készülék
Rezeg, opciót a kikapcsolására nem találtam. Arra van opció, hogy akkor is rezegjen, ha a hívott fél felveszi.

- a GSM vételi minőségre
A GSM vételben +-1dBm különbség van az 1+6-hoz képest, de komolyabb tapasztalatom még nincs vele.

Olvastam a zentalk fórumot, tesztelgettem egy kicsit a melegedést (tok nélkül) videózással, 20 perc 4k60 után sem volt túlzottan meleg, a teteje 40-42 fok, középen, alul 38 fok, az 1+6 2x5perc videózás után 2 fokkal melegebb volt. Aida64 szerint a videózás után az akku hőmérséklete 38, az 1+6-on 43.4. Teszteltem még 10 perc 8k-val, ekkor sem volt melegebb.
Sokat nyomogattam mióta megvan, beköltöztem, stb, de nem vettem észre se az erős melegedést, se a gyors merülést.

Ami szerintem minusz pont a készülék mellett:
- Védőüveggel nehéz volt betanítani az ujjlenyomatokat, viszont egész jól felismeri. Amikor nem volt rajta védőüveg gyorsabb és pontosabb volt.
- Régi security patch (2021. 04)
- Az USB port nem működik dokkolóval, HDMI átalakítóval. (Viszont az USB-s ethernetet felismeri)

[ Szerkesztve ]

(#915) K82 válasza thxer (#914) üzenetére


K82
őstag

Mivel USB 2.0-s a csatlakozó nem is fog működni a HDMI átalakító.

Pixel / OnePlus Pad

(#917) thxer válasza K82 (#915) üzenetére


thxer
aktív tag

Igen, ezt tudtam előre, gsmarena-n és különböző review-kban fel is volt tüntetve (hivatalos specifikációban talán nincs róla szó).

(#918) thxer válasza haloli9 (#916) üzenetére


thxer
aktív tag

1,5 napja :DD

Nem tudom mitől függ, lehet más az ingerküszöbük, kevésbé melegedő, nagy akksis telefonról migráltak, stb. Kíváncsi leszek normál használat mellett mennyit fog bírni, az első 100%-2% SOT-om 4hr51m, de 20% ment el 40 perc kamerapróbálgatással, futott geekbench is, stb. Hozzá vagyok szokva, hogy éjszaka töltőn van, és nem is várom el hogy 1 napnál többet kibírjon aktív használat mellett. (1+6 3300 mAh volt, úgy tűnik annál jobban bírja)

(#919) thxer válasza haloli9 (#916) üzenetére


thxer
aktív tag

A videót tartalma nem publikus, de itt a médiainfó:
4k60: https://pastebin.com/sYe4gT9b

Ha szükséges, holnap csinálok egy publikusan kitehetőt.

(#921) undercover válasza haloli9 (#920) üzenetére


undercover
senior tag

Haloli9 mindig csak tervezgetted, hogy megveszed a telefont, de minden héten idejársz és leszarozod a telefont. Ebből kérlek elég legyen.

Megnéztem én is a videózást és eltud menni 15 percig is 4k 60 fps-el szóval ne gyere azzal, hogy 2 perc alatt meghal. És már beszéltük, hogy 4k 30 fps-el meg elmegy 1 órát is.

Vannak bugok, de az Asus telefonos részlege nem olyan nagy remélhetőleg javítják a hibákat. Elvileg a következő patch hamarosan érkezik.
Néhány tipp: Érdemes a telefont dinamikus módban használni, az éjszakai energia takarékos módot nem szabad bekapcsolni, és elvileg érzékeny a telefon a hálózatra. Ha le-fel kapcsol 4g-re az sok energiát zabál szóval lehet érdemes patchig 2G/3G-re rakni aki olyan környéken lakik.

Rádió nincs a telefonban, de nem az Asus miatt hanem van egy ilyen EU szabályozás...

SOT-ből külföldön valakinek ilyen 4-5 óra is kijön, de olvastam 120hz-vel 6 órát is...

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#922) Hallosz


Hallosz
senior tag

Nos, este 1/2 nyolckor elmentem érte. 8/256 228.000 Huf.
Fogásra, kinézetre tapintásra nekem nagyon bejön, a kijelzője pazar.

42%-on állt a töltöttsége amikor bekapcsoltam, rácsatlakozott az 5G wi-fire és elkezdte a letöltést frissítést. A felső része azonnal elkezdett jól érezhetően melegedni, az előd S20 FE 5G még csak langyos sem volt.
Viszont, a wi-fin pokolian gyors. 150-es optikai netem van, és a speedtest 130-at mért, az elődnél 70-80 volt a legjobb.

A wi-fi hivás beállítást nem találtam, abban szeretnék kérni egy kis útmutatót. :R

Azonban, ott ahol a Samu és az Apple egypálcikás térerőt tudott, ugyan ott ez fullon volt.
A telefon hangja nagyon testes, igazán szépen szól.
Holnap megizzasztom, navi, fotózás, telefon, email, FB, Messenger, meg ami még van.
Alapból benne van a beszélgetés felvétele opció, nálam ez csillagos ötös!

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#923) fatal` válasza Hallosz (#922) üzenetére


fatal`
titán

"Viszont, a wi-fin pokolian gyors. 150-es optikai netem van, és a speedtest 130-at mért, az elődnél 70-80 volt a legjobb."

Messze vagy WiFitől? Ekkora tempót 2.4-en is ment a OnePlus X-em. Gigabites optikán simán 600 megabitet mérek AC-s routerrel a Pixel 2-n vagy a Pixel 5-ön, gondolom ennél többet is tud az ASUS (főleg AX-en).

(#925) Lami66 válasza fatal` (#923) üzenetére


Lami66
őstag

Biztos, hogy többet tud az Asus.
Huawei P30-al megpróbáltam a gigabites netet amikor bekötötték februárban. Gyorsan csináltam is róla képernyőfotót. Most csak 726-ot mért

(#926) fatal` válasza Lami66 (#925) üzenetére


fatal`
titán

Gondolom ez AX-en :)

(#929) K82 válasza Hallosz (#922) üzenetére


K82
őstag

Lehet 150-es neted, de ax-es routerrel tud 1200-at is a belső hálózaton (vagy többet is egy combosabb darabbal, nekem csak a WIFI6 támogatás volt a lényeg). Nyilván a net sebessége szolgáltató/előfizetés függő, de a wifi már a Te dolgod.

Pixel / OnePlus Pad

(#930) bluemirage válasza K82 (#929) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez így van. A ZF8 kimelkedően jól húz wifi-vel, ezt írtam korábban, de most linkelem is a képet és a cikket újra. 903-1261 Mbit, sok más modell pl. a vetélytárs S21 a közelében sincs. A Pixel 5 elvérez, mint a disznó. OP9 szintén...
Ez szakszerű és mindig azonos módszer szerinti mérés... Nem az, hogy kinek éppen milyen környezet van otthon.
Forrás

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#931) Hallosz válasza thxer (#914) üzenetére


Hallosz
senior tag

Széttúrtam a beállítást, a VoLTE megvan, a wi-fi hívást nem lelem :) :F

Mert lakni, muszáj.

(#932) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Van újabb fw, tegyétek fel. Leginkább melegedéses témákat javít, meg a Vodkafon mellett a Tré-komnál is teljeskörűen használható lesz a készülék.

[ Szerkesztve ]

(#933) beadzo válasza Hallosz (#931) üzenetére


beadzo
kezdő

A Wifi hívást a Beállítások/Hálózat és inetrnet/Hívás menüben legalul találod. Nekem a mostani frissítéssel vált elérhetővé Telekomon.

(#934) undercover válasza Rommel6600 (#932) üzenetére


undercover
senior tag

Ezt mondtam haloli9, hogy javítják a hibákat.

És tegnap már mondtam, hogy nyakunkon van az update :D

Amugy ha visszamentek 2G/3G-re az kb nálam 200%-al megnöveli az akkumlátort mert nem kell visszakapcsolgatnia 4G-re. Igy alig merül.

De majd tesztelem az új frissítést is.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#935) bluemirage válasza undercover (#934) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez az only 2G/3G tipp területfüggő... :R
De attól még nálad igaz lehet.

Főleg úgy, hogy nálunk is indul már a 3G visszaszorítása és lekapcsolása. A 2G és 4G marad, de a 3G-s sávok kellenek az 5G-nek, így már jövőre tapasztalható lesz a 3G lefedettség csökkenése. De ez van németben és amcsiban is.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#937) fatal` válasza bluemirage (#935) üzenetére


fatal`
titán

Ez azért szuper, mert, akinek nincs VoLTE (vagy nem támogatja a telefonját a szolgáltató, vagy fordítva), vagy roamingol az nem tud telefonálás közben online navit használni. Vo5G-n azt hiszem hasonló lesz a helyzet.

(#938) thxer válasza haloli9 (#936) üzenetére


thxer
aktív tag

[kép]

Pár óra és a 40G-s 1 órás videó is feltöltődik.

(#939) Hallosz válasza beadzo (#933) üzenetére


Hallosz
senior tag

Köszönöm szépen, meg van :R

Mert lakni, muszáj.

(#941) Csapoati válasza haloli9 (#936) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Nekem úgy tűnik, hogy kevésbé merül és nem is melegszik annyira telefonálás közben. A kamerát még nem próbáltam.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#943) thxer válasza haloli9 (#940) üzenetére


thxer
aktív tag

35%, fogyott, amiből 29% a kamera.

(#946) thxer válasza haloli9 (#945) üzenetére


thxer
aktív tag

Kamera melletti rész volt a legmelegebb hátul, 45 fok, kijelző felől 43 fok, a telefon alja elől, hátul 38-40

(#949) thxer válasza haloli9 (#947) üzenetére


thxer
aktív tag

Infrahőmérő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.