Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Asus.com-ról csütörtökön earlybird megrendelve pénteken adták fel, nálam ma hajnalban történt a UPS-nél státuszváltozás: Elérte a csomag Nürnberget... (Eindhovenből). Ezzel a sebességgel tényleg biztosan lesz szerda, mire idáig elér... :((( (Azért ez nekem nem kis csalódás, legalább ugyanannyira az Asus-ban, mint a UPS-ben)

(#202) Graphics válasza Rommel6600 (#201) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ebben mi a csalódás? Hétvégén alapvetően se szokott nagy csomagmozgás lenni, még EU-n belül sem.

Ez nem csalódás, hanem támasztottál egy irreális elvárást, ami nem valósult meg...

Vagy ígérték ,hogy hétvégén is ugyanúgy pörög a csomagod?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#203) Rommel6600 válasza Graphics (#202) üzenetére


Rommel6600
őstag

Hogy ne lenne csomagmozgatás hétvégén, a Ups elvileg nem a királyi posta, miért ne pörögne? TNT-vel több tapasztalatom van, ők Európán belül következő munkanap kézbesítenek rendszerint, de még olyan opciójuk is van, hogy kövi munkanap reggel 9 előtt megteszik ezt. Ezeknek meg kell a hétvégén felül még 3 munkanap?!
Ami még csalódás, hogy bedőltem ennek az earlybird bullshitnek. Ha máshol veszem már rég nálam lenne, arról nem is beszélve, hogy olcsóbban... :W

(#204) Graphics válasza Rommel6600 (#203) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szerintem azért akkora tragédia nem történt, vagy igen?

Ennyire felgyorsult a világ?

Asusnál feladták pénteken, döbbenet, de késtek egy napot, hétvégére esett a csomagszállítás, ami azért szerintem nem munkanap...

De amúgy a rendelési mizéria nem a telefon sara... Szerintem, persze, ebben a borongós időben jól ki kell dühöngenie az embernek magát :D meg amúgy is hétfő van, rohadjon rájuk a befőtt is.

Tedd túl magad rajta, mert több karaktert se érdemel a dolog. Megjön, használod.

Ha annyira nagyon kellett, akkor hazai bolt nem jöhetett volna szóba? Ha meg nem, akkor ezt Te választottad.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#205) Rommel6600 válasza Graphics (#204) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem érted: szerdára fog ideérni a csomag, pénteki feladással! Nem az a bajom, hogy szombaton nem hozták ki, hanem, hogy ez nem futárcég, hanem magyar posta szint.
Olyan érzésem van, így, hogy már ab ovo átbasztak. A kiszállítás lassúsága egy dolog, de az, hogy másutt ugyanezt olcsóbban meg eshettem volna, már felér egy hazugsággal, ahhoz képest mint amit a honlapon írtak.

(#206) K82 válasza Rommel6600 (#201) üzenetére


K82
őstag

Nálam még mindig csak ennyi a státusz: "folyamat" (csütörtökön 11-kor rendeltem). Legalább az eltűnt h külső visszaigazolásra vár...

Graphics: kicsit olyan mint a karácsonyi ajándék, alig várod h végre kibonthasd. :) Nem tragédia h még nincs az én kezemben (sem), de látva h mondjuk emag-ról holnap reggel nyolcra már itt lenne mai rendeléssel, akkor kicsit alábbhagy a lelkesedés.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#207) Graphics válasza Rommel6600 (#205) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát az, hogy nem tájékozódtál rendesen vásárlás előtt az árak kapcsán :D az a cég hibája...
És akkor 1 napos szállítást is ígértek? :U Mert ha nem, akkor felesleges volt a dolog.

Szokták mondani, utólag okos az ember. :)

Megérkezik, várjuk a készülékről a beszámolókat.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#208) #16820480 válasza Rommel6600 (#205) üzenetére


#16820480
törölt tag

Írták bárhol, hogy hétfőre megjön? Ha nem, akkor mi a hazugság benne?
Nyilván a UPS is képes lenne másnap reggelre kiszállítani, ha úgy rendelik meg tőle, csak az drágább szolgáltatás. Az Asus azzal a szolgáltatási szinttel dolgozik, ahol 3 munkanap alatt kézbesítik, és ezt a visszaigazolásban is írták. Csak a te képzeletedben élt más scenario.

(#209) Graphics válasza Rommel6600 (#205) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Segítek picit:

Kiszállítás
Ingyenes szállítás minden 50000 Ft feletti rendelésnél / 2-3 munkanap

Tehát ezt Te megrendelted, elfogadtad, innentől ez felesleges hiszti... Munkanap, nincs benne a hétvége..

Igen, ebből szerda lesz, mert ezt vállalták, te meg ezzel rendelted meg... Egyáltalán honnan szedted, hogy majd ennél rövidebb idő alatt odaér? Olyan érzésem van, hogy el se olvastad, hogyan szállítják ki.... Vagy más szállítási módot választottál?

Kérted a + 8 ezer forintos 1-2 munkanapos szállítást?

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#210) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Hát ja. Én is elcsesztem azzal, hogy elhittem ezt az earlybird szöveget, és nem vártam. Hagy egy napot várok még a megrendeléssel, már láthattam volna, hogy másutt is van készlet... Aki akarja érti, aki nem az nem.
Egyébként ezeken a vállalt kiszállítási intervallumokon jókora ráhagyás szokott lenni, viszont ha jól számolok az én esetemben már akkor is túl vannak a 3 munkanapon, mert a szerda az már 4. De biztos idejogászkodik majd valaki, hogy a 4 kisebb mint a 3... ;]

(#211) Fall-N válasza K82 (#187) üzenetére


Fall-N
veterán

Nincs tapasztalatom Android 11 alatt hogy viselkedik. 10 alatt pont hiányzik nekem a külső Launcher alatt a navigációs vonal, csak a gyárival működik. Pedig kényelmes azzal alkalmazást váltani. Engem nem zavarna a 11 alatt, de megértem, hogy másnak meg igen.

A Google is szórakozik össze-vissza a navigációs gesztusokkal. 9 alatt volt a két gombos + húzogatós, utána jött ez az iOS-ra hajazó vonal. Mondjuk a legtöbb gyártó variál rajta, de úgy látszik a Xiaomi hagyta a fenébe 11 alatt.

[ Szerkesztve ]

(#213) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Elnézést a kései válaszomért, hétvégén nyüstöltem a telefont így frissebb információval tudok visszatérni.

Egyik kolléga írta, hogy ne Day 0 szoftverről alkossak véleményt kamera minőségét tekintve: Nem értek egyet. Tudom, hogy van egy ilyen bugyuta trend (CP 2077, khm), hogy félkész terméket adunk ki, viszont engem ez hidegen hagy. Én nem béta teszter vagyok, nem is MA szerkesztőségi tag, hogy "ingyen" nyomkodhatom a készüléket 1-2 hétig :). A képek amúgy sem rosszak, csak szimplán nem érik el a Pixelek szintjét. De ez elmondható egy rakás másik készülékről is, szóval annyira nem lepődtem meg. Amúgy kicsomagolás óta már a második frissítést kaptam meg, szóval kérdés, hogy mik kerültek javításra vagy hotfixre. Amint lesz alkalmam megnézem, hogy gcam-mel mit tudok kihozni, de ezt majd a logout-os tesztbe úgy is beleteszem ;)

GPS, melegedés: "Sajnos" csak rövid ideig tudtam használni a GPS-t, viszont azon a 2x 25 perces úton nem volt különösebben meleg (kint 24 fok volt), de elképzelhető, hogy hosszabb nyüstölés után már lenne vele gond.

Punch-hole kamera eltüntetése: Esküszöm, hogy kerestem de nem találtam ilyent. Nem zárom ki, hogy csak szimplán béna vagyok :D. Még developer settingsben sem találtam.

Tudom, hogy valószínűleg ez keveseket érint, de a készülék fejlesztői telefonnak is kiváló :)

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#214) K82 válasza Fall-N (#211) üzenetére


K82
őstag

2017. óta Pixel telefonokat használtam (egy-két kilengéssel, de nagyon hamar visszatértem), így leginkább a stock/Pixel android vonalról indulva így néz ki a történet:
10 alatt még működött külső programmal is (!) a gesztusvezérlés (pl. Vivid vagy Fluid Navigation Gestures), így ténylegesen ki lehetett használni a teljes kijelzőt, semmilyen navbar pill vagy virtuális gomb nem rondított bele az összképbe és legfőképpen nem vett el helyet. Aztán a 11-el lépett egyet vissza a Google, maradt a navbar pill és kapott pluszba egy hátteret is, ennyivel csökkentve a képernyő hasznos felületét. Egyúttal kinyírta a külső gesztusvezérlő programokat, nincs overscan, nem lehet elrejteni a navbar pill-t, csak ha rootolod a telót - teljesen érthetetlen számomra ez a döntés. Innen görgess vissza pár hsz-t és látni fogod.
Eközben más gyártónál:
A Samsung 11-es frissítésénél ugyanúgy el lehet rejteni kompletten a navbar pill-t, ha felrakod a Good Lock kiegészítőt akkor ráadásul az iOS mintájára fog futni adott alkalmazás teljes képernyőn és nem lesz vékony navigációs sáv a kijelző alján.
Ezek szerint itt van három variáció:
1: komplett teljes kijelzős gesztusvezérlés
2: komplett teljes kijelzős gesztusvezérlés + látható navbar pill háttér nélkül (mint iOS-nél)
alt="" title=""
alt="" title=""
3: mint a Pixeleknél, elveszi a helyet alul az appok többségénél
alt="" title=""

Egyébként nem feltétlen kell látni a navbar pill-t, az alkalmazásváltásnak működnie kell úgy is ha a kijelző vmelyik széléről felfele és oldalra húzod.
Ha megjön a Zenfone meglátom melyik megoldást lehet nála alkalmazni.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#215) <Adamsky> válasza Hadeska22 (#213) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... a második frissítést kaptam meg, szóval kérdés, hogy mik kerültek javításra vagy hotfixre."
Az Asus-nál sem divat changelog-ot (rendesen meg)írni?

"Punch-hole kamera eltüntetése: Esküszöm, hogy kerestem de nem találtam ilyent."
Én nem lepődök meg ezen annyira. Ahogy korábban írtam az ilyen lyukak sokkal jobban belógnak a képernyőbe, mint a "szigetek", amiknél elterjedt ez a "rejtsük el" funkció.

Én egyébként a szelfi lyuk - és részben a vezetékmentes töltés hiánya - miatt nem fogom megvenni, de szurkolok a terméknek, mert ha nem lesz eléggé sikeres, akkor félő, hogy nem lesz folytatása.

" ... a készülék fejlesztői telefonnak is kiváló"
Ez miben merül ki?

(#216) max-11


max-11
tag

Sziasztok!
Aki tudott már lőni vele képet, vagy ismeri a kamera képességeit ill. akinek van egyéb tapasztalata hozzájuk lenne kérdésem: Milyen 'minőségű makrók készíthetők ezzel a telefonnal? Nekem nagyon gyakran szükséges használható makró képet készítenem - pl. rovar, pici lárva, kelő kis csíranövény vagy egy kis folt egy levélen - és ehhez keresek valami alkalmas telefont. Jelenleg egy X.mi.note.10-em van de a makrója elég esetleges. (Tudom, persze, használjak fényképezőt makró objektívvel, de nekem most a mobilos megoldás fontos).
Köszönök előre is minden építő hozzászólást!!!!!! :K

[ Szerkesztve ]

(#217) Cecevok válasza max-11 (#216) üzenetére


Cecevok
tag

Keress olyan mobilt aminek autófókuszos a makró kamerája, az sem hátrány ha több mint 2 mpx-es 😅
Pl: Xiaomi Mi 11 Lite 5 mpx AF.
Vagy olyat nézz aminek az ultraszéles autófókuszos, azzal is jó kis közeliket lehet lőni.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#218) Rommel6600 válasza Cecevok (#217) üzenetére


Rommel6600
őstag

A Zenfone8 nem pont ilyen???

(#219) Cecevok válasza Rommel6600 (#218) üzenetére


Cecevok
tag

Igaz, benéztem 🙈
Akkor arra jó lesz a Zenfone 8. 😀

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#220) Rommel6600 válasza max-11 (#216) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nézzél meg review-kat. Én a múlt héten néztem meg kb 6 darabot a YouTube-on, így nem emlékszem már melyikben volt, de volt olyan amelyik a makró részt is boncolgatta. Azt hiszem az hangzott el ezzel kapcsolatban, hogy 2-4cm távolságról nem annyira adja, inkább 6-8cm az ahonnan lehet jó közeli képeket lőni vele, de, hogy az meg már tán hivatalosan nem is minősül makrónak... Mivel én sosem csinálok ilyen jellegű képeket, így nem is értem ezt a témakört :B

(#221) ZoltayA válasza K82 (#214) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

A Zeffone- nál nem.lehet eltüntetni.

(#222) K82 válasza ZoltayA (#221) üzenetére


K82
őstag

Sejtettem h ez a megoldás lesz a stockhoz közeli android miatt. :O :(((

Pixel / OnePlus Pad

(#223) mad823 válasza K82 (#222) üzenetére


mad823
őstag

First world problem. Persze ettől még megértem, hogy ennyi pénzért hadd legyenek elvárásai a kedves vevőnek. Amúgy pedig mindent meg lehet szokni, összességében szvsz jó kis csomag lett ez.

(#224) fatal`


fatal`
titán

Jó telefon lett, szemezek vele, bár egy kicsit meghaladja a keretem. Csak azt tudnám, hogy miért nem lehetett 3.0-s USB-t rátenni, nevetséges ennyi pénzért, főleg, hogy egyébként szinte mindenben csúcstelefon.

(#225) MrPetya19 válasza fatal` (#224) üzenetére


MrPetya19
addikt

Ugyanez, főleg hogy már a 1+ is USB 3.0-t rak a telefonjaira.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#226) fatal`


fatal`
titán

Kérdés azokhoz, akik már megvették:

Gombos navbar esetén a dupla gombnyomás és a hosszan nyomás testreszabható, mint a OnePlusokon?

Ha igen, akkor miket enged beállítani, képernyő kikapcsolást, zseblámpát tudja? Ugyanez a kérdés a power gombra is. :)

Vagy 8 éve nem használtam gyári romot egyik készülékemen se, sajnos mostanában ebben a méretben egyedül a Pixel tudja ezt, az meg veszett drága a hardverhez képest. Ha jól látom a ZenFone bootloadere is nyitható, kérdés, hogy lesz-e rá legalább LOS, ahogy nézem XDA-n ZenFone 6-ra és 7-re sincs nagyon semmi, gondolom ez nem fog megváltozni a 8-assal sem.

#226: A Nordon is 2.0 van, bár az más árkategória, ott még belefér (bár ennyi év után szerintem az alsó kategóriában is alapnak kéne lennie a 3.0-s USB-nek, nem hinném, hogy sokkal drágább).

[ Szerkesztve ]

(#227) Rommel6600 válasza MrPetya19 (#225) üzenetére


Rommel6600
őstag

De Ti (ki)használjátok ezt? :F Én egy éve csatlakoztattam a telót ilyen célból először és utoljára egy kártyaolvasóhoz (ott is az sd-kártya sebessége volt a szűk keresztmetszet), se előtte se utána nem: minden WiFi-n keresztül megy...

(#228) fatal` válasza Rommel6600 (#227) üzenetére


fatal`
titán

Én szoktam adatot menteni (akár full ROM-ot is) PC-re, kábelen lényegesen gyorsabb, mint WiFi-vel FTP-n.

De ha 2.0-s telefonom lesz, akkor majd nem szokok :D Ez a legkevésbé szempont, csak bosszantó.

(#229) MrPetya19 válasza Rommel6600 (#227) üzenetére


MrPetya19
addikt

RAW képek mentésénél sokat segít.
Meg nálam gépről töltésnél is előny, plusz szerintem minden USB-C portnak minimum 3.0-snak kéne lennie.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#230) 7Heads Drago válasza <Adamsky> (#215) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ahogy korábban írtam az ilyen lyukak sokkal jobban belógnak a képernyőbe, mint a "szigetek", amiknél elterjedt ez a "rejtsük el" funkció.
Mármint neked. Engem meg nem érdekel ha egy ilyen pici kis lyukról van szó. A telo tetejét amúgy is kitöltik az értesítések és egyéb ikonok. Most kb 2-vel kevesebb fér el ez miatt. Komoly veszteség. :D
Az Apple féle notch viszont tényleg nagy és zavaró nekem is, de ez nagyon messze van tőle.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#231) Francia91 válasza Rommel6600 (#227) üzenetére


Francia91
veterán

A Lumia 950-esemen (2015-ös telefon....) is USB 3.0-ás Type C csatlakozó van, és mivel RAW-ban fotózok vele, jól jön az USB 3.0-ás sebesség a RAW fotók másolásakor ;)
Agyf*szt kapnék, mire WIFI-n átpakolja :D (pedig tudja a Lumia 950-es is)

(a Lumia 1020-ast és 950-est megtartottam, mert a mai napig ezekkel fotózgatok...)

[ Szerkesztve ]

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#232) Lami66 válasza max-11 (#216) üzenetére


Lami66
őstag

Ha meg tudsz barátkozni azzal, hogy makró készítéshez egy felcsiptethető kiegészítőt használj a telefonon, akkor már nem is fontos a telefon makrofotó képessége. Megfelelő minőségű kiegészítővel a legjobb makrofotós mobilt is simán űberelheted. Csak rá kell keresned a "mobile macro lens"-re és válogathatsz.
Tapasztalatom nincs velük, mert amit tud a saját telefonom önerőből, az nekem elég, pl.
[ötforintos]

[ Szerkesztve ]

(#233) ZoltayA válasza fatal` (#226) üzenetére


ZoltayA
aktív tag

Nem,nem tudja. És semmiben nem hasonlít a One Plus- ra.Szerebcsére. Az Oxygene rendszernél ócskább, fapadosabb nincsen. Idegesítő. Pedig a MIUI sem piskóta....

(#234) fk86 válasza <Adamsky> (#199) üzenetére


fk86
friss újonc

Ahh bocs, csak volt egy problémám, ami gyanús volt, hogy csak egyedi, ezért nem akartam offtopicot indítani, de végül meg is oldódott.

Próbáltam megkeresni ezt a beállítást, de sajna nem találtam...

(#245) PROHARDVER!


PROHARDVER!

A "MIUI / OnePlus / egymással foglalkozás (ki milyen fan?)" téma kigyomlálva. Maradjatok a topik címében lévő tartalomnál.

(#246) axioma


axioma
veterán

Akkor akinek van, el tudja arulni, hogy elolap tapizassal feloldhato-e? [Ertem ez alatt, hogy telo kepernyo kikapcsolt, lelock-olt allapotban, viszonylag egy(szeru) mozdulattal felebred ES kilock-olja magat, mint a huawei p20 kulon elolapi ujjlenyomat-olvasojara?] Ha nem, akkor milyen kicsit is hasonlito modszer van igy hogy a kepernyo mogott es nem dedikalt helyen van?
Koszi!

(#249) K82 válasza axioma (#246) üzenetére


K82
őstag

Van double tap to wake, onnan már látni hova kell rakni az ujjat a feloldáshoz.

Pixel / OnePlus Pad

(#250) mad823 válasza K82 (#249) üzenetére


mad823
őstag

Mgé ennyi sem kell a gsmarena tesztje szerint: "The placement of the scanner is good, easy to reach and doesn't require finger gymnastics, and once you get used to the exact position of the fingerprint area, you can just tap and hold until it unlocks without having to wait for the icon to light up."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.