Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) jan herz


jan herz
tag

Én se vettem észre negatív hatását a 13-ra frissítésnek. Fő verzió válltáskor ajánlott a gyári visszaállítás.

(#1902) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Nehogy már 2023ban ez legyen a megoldás, hogy évente le kell gyalulni factory resettel a készüleket... Ha ezen múlik ez volt az utolsó Asus készülékem, mert én nem vagyok hajlandó ezt többször végigszopni, ráadasul úgy, hogy egy egész hétvégém ráment. :((

(#1903) PACSA75 válasza Rommel6600 (#1902) üzenetére


PACSA75
őstag

Én nem szoktam, és nem is volt semmi problémám eddig (kopogjam le). De ha akadna valami gond, én csinálnék egy visszaállítást. Amúgysem ilyen elofordul más telefonoknál is.

(#1904) PACSA75 válasza PACSA75 (#1903) üzenetére


PACSA75
őstag

Most látom, hogy a szövegjavító kicsit értelmetlenné tette az utolsó mondatomat.
Szóval azt akartam mondani, hogy láttam már más márkáknál (pl Samsung) is ilyen problémát, azaz, hogy verzió váltás után akadozott a telefon.

(#1905) MarDani


MarDani
csendes tag

Sziasztok!

Mikor OTA-n kijött a 13-as android frissítettem én is. Azóta kb hetente történik olyan, hogy ha hívást indítok vagy fogadok, akkor én hallom a másik felet, de ők nem hallanak engem. Először (mivel otthon történt) gondoltam a VoWifi-vel van baj, de azóta rájöttem, hogy ez nem attól függ. Viszont egy Airplane mode on és off, megoldja a dolgot. Ennek ellenére idegesítő.
Más is találkozott ilyen problémával? (Egyébként a szolgáltató a Telekom)

Köszi,
Dani

(#1906) Alex_ válasza MarDani (#1905) üzenetére


Alex_
tag

Szia
telekom kártyával napi sok hívást bonyolítok, mint hívó meg hívott is, s egyszer sem fordult még elő hogy nem hallanak. :-( szomorú hogy mitől jönnek elő ezek a jelenségek.

(#1907) pumpa007


pumpa007
tag

Valaki telepítette már az új updatet?

(#1908) jan herz válasza pumpa007 (#1907) üzenetére


jan herz
tag

Most fogom :)

(#1909) fatty válasza pumpa007 (#1907) üzenetére


fatty
aktív tag

Felraktam, még működik.

(#1910) jan herz válasza fatty (#1909) üzenetére


jan herz
tag

Miért ne tenné? ;)

(#1911) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Valami változott, azoknál akik ugyanúgy szívtak ezzel, mint én? (Merülés, toronyváltás elmaradása etc)

Bár én annyira megszoptam most ezzel, hogy nem hiszem, hogy merek frissíteni A13ra egy darabig...

(#1912) PACSA75 válasza Rommel6600 (#1911) üzenetére


PACSA75
őstag

Én most raktam fel az új frissítést. Nálam semmi gond, sőt az ujjlenyomatolvasó mégjobb lett. Az első A13 frissítéssel is javult, de most olyan amilyennek lennie kellett volna már első perctől kezdve.

(#1913) gpetee


gpetee
csendes tag

Kb 4-5 napja frissített a telefonom. Végre nem kell naponta újra indítani, hogy müködjön az automata fényerő szabályzása.

Viszont van egy vicces hibája a telefonnak. Külföldön azok a számok amik nem +36-al vannak elmentve, hanem 06-al azokhoz nem találja meg az elmentet nevet.

(#1914) PACSA75 válasza gpetee (#1913) üzenetére


PACSA75
őstag

Ez nem a telefon hibája, hanem általános probléma (ha jól sejtem). Én is tapasztaltam ezt külföldön, de más telóval is (Samsung S20).
Ha sűrűn jársz külföldre, ajánlott a számokat ország hívó kóddal menteni.

(#1915) gpetee válasza PACSA75 (#1914) üzenetére


gpetee
csendes tag

Fura, mert se az elöző P20-asom se csinálta ezt, se a z3-mas Sony-m. Asszony Samsungja se csinálta. Viccesen gázos fura egy hiba. Főleg mikor rátalál a magyar hálozatra is hirtelen betölti a neveket a híváslistában.

(#1916) PACSA75 válasza gpetee (#1915) üzenetére


PACSA75
őstag

Nem akarom az életem árán is megvédeni a telefont, de nekem logikus, ha egy szám el van mentve 06 30 al, akkor az nem lehet egyenlő +36 30 al, még excelben sem ☺️.
Persze elismerem, hogy kellemetlen. Mint már írtam, én is szenvedtem miatta. Ezért azóta minden szám mentésénél használom az ország hívószámát.

U. I.: azért az valóban furcsa, hogy fordítva meg működik. Azaz ha +36 30 al van elmentve egy szám, akkor belföldön miért ismeri fel? 😒

[ Szerkesztve ]

(#1917) axioma válasza gpetee (#1915) üzenetére


axioma
veterán

regen utolso 5-6 szamra ellenoriztek, ugyis keves szamot tudott a sim es butatelo is, jo esellyel nem utkozott...

(#1918) PACSA75


PACSA75
őstag

Imádtam ezt a telefont, de most mégis elhagyom a topikot. Megyek egy kicsit az iOS re😀. Szeretem mindkét rendszert, ezért néha váltok köztük.
Ha tudtok valakit, aki Z8 at szeretne, írjatok privátban.

(#1919) fatty


fatty
aktív tag

Lassan egy éve megvan a telefon, de csak most találtam rá olyan ikon pakkra ami támogatja a zenui-t. Végre lecserélhettem a gyári ikonokat. :)

(#1920) PACSA75 válasza fatty (#1919) üzenetére


PACSA75
őstag

Ha felteszed a Nova Launchert, akkor olyan ikon pakkot használsz, amilyet csak akarsz.

(#1921) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Én nem tudom mi a fene van, de miután downgradeltem Android12-re (még februárban), a cellaváltást (mobilnet, yettel) újból azt veszem észre, hogy problémás mostanában. Már ugyan nem csak simán a metróba kell lemenni, vagy 2 sarkot arrébbmozdulni, hogy ne működjön, hanem komplett városrészeket, vagy megyéket kell arrébb menni, hogy feltűnjön a hiba, de ugyanúgy jelentkezik:
Azt veszem észre, hogy nem működnek appok (nem tölt be a spotify, bkk futár, honlap a böngészőben etc.), viszont ha csak 1másodpercre is de lelövöm a mobilnetet majd vissza, minden frankó. (A háttérben mintha lenne net, meg forgalom is, csak csigalassú)

Lehet h ez HW-es hiba???

UI: Ha írok a supportnak, gondolom az lesz a nulladik válasz, hogy rakjam fel a legújabb Android13 fw-t... Azzal van már jó tapasztalat? Mert én nem véletlenül downgradeltem vissza. :(

(#1922) Kikike válasza Rommel6600 (#1921) üzenetére


Kikike
tag

Ez Yettel hiba lesz valószínűleg... Nekem emiatt kellett lecserélnem Oneplus telefonomat (Android 11 jó volt, 12,13használhatatlan). Más készülékekkel is előfordul álllítólag Yettel hálózaton.

(#1923) fatty válasza PACSA75 (#1920) üzenetére


fatty
aktív tag

Tudom, megvan az is, de elég a gyári.

(#1924) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok! Mennyire jó ötlet egy Zenfone 8ba beruházni, így 2023-ban? Szeretnék egy kompakt telefont és a Qi töltésen kívül ebben minden benne van, ami nekem megfelelne. egyedüli félelmem, hogy meddig kap még frissítést? Néztem a 9-et is, de indokolatlanul drágállom. Xiaomi vonalról szállnék le, de ott meg a 12-es széria, ami nagyon tetszik (ott meg az IP védelem nincs meg)...
Továbbá érdekelne, hogy mennyire használtátok ki a készülék vízállóságát, ezt mennyire lehet komolyan venni?
Hát előre is köszi a segítséget!

(#1925) Rommel6600 válasza gyulavezir (#1924) üzenetére


Rommel6600
őstag

HW-esen szerintem még most is jó vétel, Yettel hálózat esetén viszont nem vennék ilyet. (Olvass vissza, miket szívok vele)
Vízállóság: Én használtam már többször, be mertem vinni medencébe, vagy a balatonba a készüléket például, és ott videózgattam vele. Sőt, egyszer egy labdával kiütötték a kezemből a medencében, azóta tudom, hogy 1,6m-ig tényleg vízálló. :DDD

(#1926) gyulavezir válasza Rommel6600 (#1925) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Köszi. Igen, olvastam a küzdelmedről, sajnos(?) én is Yetteles vagyok, nekem előzőleg egy Sonyval voltak hasonló problémáim.
A vízállóság akkor megnyugtatott, régebben volt egy Caterpillar telefonom, ott úgy gondolták, hogy a vízállóság azt jelenti, hogy meg tud benne állni a víz...
:R

(#1927) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Köszönöm varos kollégának, hogy ellátott egy igazán remek készülékkel és rengeteg jó tanáccsal.
Most, hogy napok óta szeretnék migrálni egyik telefonról a másikra lenne néhány kérdésem, ahol megakadtam:
-dual SIM módban használom a készüléket, de valamiért csak az egyes SIM SMSei jönnek meg, a másik nem.
-kihangosítva eléggé bezavar már egy minimális háttérzaj is, panaszkodnak, hogy nehezen hallanak. Van esetleg ilyen jellegű beállítás?
-nem igazán találtam ilyen jellegű beállítás, de van rá mód esetleg, hogy a készülék automatikusan ki- és bekapcsoljon a megadott időpontban?
Egyébként nagyon pazar a készülék, igazán minőségi cucc.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#1928) bb71


bb71
őstag

Vettem magamnak egyet az Aliexpressről 12GB RAM /256GB FLASH típust, Franciaországból már el is indult DPD hozza.
Beszéltem az ASUS képviselettel telefonon, már megszűnt a forgalmazása...

Azért döntöttem így, mert ekkora telefon nem valószínű, hogy lesz még valaha, vagy legalábbis pár éven belül, illetve van - talán - az 50000,- Ft-os és a >300000,-es kategóriában...

Remélem pár évig jó lesz.

(#1929) fatty


fatty
aktív tag

Így jártam, fogalmam sincs mi történhetett, üvegfólia is volt rajta. :((

(#1930) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Nekem meg annak ellenére, hogy direkt le volt tiltva az automatikus frissítés, nem engedte reggel offolni a legújabb frissítéses értesítést, majd ma délután le is töltötte és lefrissítette A13-ra magát a telefon. Mert, hogy ez "fontos frissítés"... :W
(Korábban manuálisan downgradeltem vissza Android12-re, mert használhatatlan volt az akkuidő és a mobilnet a készüléken)

Rohadtul kíváncsi leszek, mert ha megint használhatatlan lesz 3 utcánként a mobilnet, vagy akár csak 170km-el arrébbvonatozva azon kapom magam, hogy már megint a 4G on-off-on kombóval kell életet lehelni a mobilnetes appokba, akkor repül vissza garanciáztatni a csehekhez... Alig várom...

(#1931) PACSA75 válasza fatty (#1929) üzenetére


PACSA75
őstag

[link] Úgy látom Alin fillérekért lehet rendelni. Talán van valami gyorsabb megoldás is, ha nem szeretnél heteket várni.

(#1932) Zoli17 válasza Rommel6600 (#1930) üzenetére


Zoli17
csendes tag

Sziasztok! Ugyanígy jártam ahogyan Rommel kolléga, az előzményei megírása után Én sem frissítettem, nehogy úgy járjak ahogyan Ő. De most nekem is lefríssített automatikusan, nem tudtam "megakadályozni" Én sem az A13 frissitést. Hát Kívancsi vagyok Én is, hogy minden rendben lesz e a jövőben :C

(#1933) Rommel6600 válasza Zoli17 (#1932) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én már látom, hogy nem lesz jó... :(

30km-t mentem arrébb vonattal, de már 2x ki- meg be kellett kapcsolni a mobilnetet, hogy tudjak tovább netezni... Ma este nyitom is a ticketet a supportnál... :W

(#1934) fatty válasza PACSA75 (#1931) üzenetére


fatty
aktív tag

Onnan rendeltem én is, a minőség majd kiderül.
Addig nem nagyon fényképezek.

(#1935) bb71 válasza bb71 (#1928) üzenetére


bb71
őstag

Pénteken délelőtt rendeltem, ma hozza 11 körül a DPD...

(#1936) bb71 válasza bb71 (#1935) üzenetére


bb71
őstag

Kicsit átvertnek értem magam:
2021.05-i gyártású - tehát meghalhat az alaplap
2 éves az akksi benne...
2024.01.04-ig érvényes a TW garancia... tehát tudván, hogy Taiwanban van garanciám, még az is csak 8 hónapig érvényes.

Küldjem vissza?

Milyen arányban hullottak a 2021. 03-06-07 gyártásúak ebből a telefonból, van valakinek infója erről?

(#1937) PACSA75 válasza bb71 (#1936) üzenetére


PACSA75
őstag

Nagyon kihalt ez a topik, mivel érdemtelenül kevesen veszik ezt a szuper telefont. Ezért sajnos nem sok választ fogsz kapni. Az enyém sincs már meg, mert iOS re váltottam.
A kérdésedre nekünk nehéz lesz válaszolni. Ezt neked kell tudni mit mersz bevállalni.
Amúgy mennyiért vetted. Én Alin 186 ezerért láttam.
Nem lett volna jobb, keresni egyet használtan (nem egyszerű találni). Én 110 ért adtam el patika állapotban. Nyilván gari már nincs rá, hiszen nem mai csirke.

Amúgy meg ha Taiwani a gari, nem mindegy mennyi időre szól? Ha elromlana, el mernéd küldeni Taiwanba javításra? Vajon mennyi időbe telne egy ilyen mulatság?

Ezeket jó lett volna rendelés előtt átgondolni😥.

És hogy segítsek is valamennyire: én a helyedben mostmár megtartanám. Nekem semmi gondom nem volt vele. Szuper kis cucc.

[ Szerkesztve ]

(#1938) bb71 válasza PACSA75 (#1937) üzenetére


bb71
őstag

Igen olvastam, hogy eladtad...
DE: mikori gyártású MFD? volt a tied, mi volt a dobozán - ezt jó lenne tudni...
Én nem vettem volna meg tőled! Tudván a Ramdump problémáról, pláne használtan gari nélkül nem... igaz, hogy most pont ilyen állapotút vettem én is ...

Arról nem találok infót, hogy mi lehet az oka, ugyanis az ASUS ezt szépen elhallgatja, sőt letagadja ezt a problémát. Mert az Asus fórumát végignéztem, és azt látom, hogy 2021. vége felé írkálják az emberek, hogy a 2021.04-05 gyártású telefonjuk gond nélkül megy, na de tavaly és netán még most is?

(#1939) jan herz válasza bb71 (#1938) üzenetére


jan herz
tag

Amennyire én emlékszem az enyém az a széria, és teljesen gond nélkül működik azóta is. 2021 júniusi vétel

(#1940) bb71 válasza jan herz (#1939) üzenetére


bb71
őstag

Köszi az infót! 8/128-as volt?

Egy nagy kérdés motoszkál bennem, de félek, hogy a válaszod le fogja dönteni az ötletemet: mindig a gyári töltőjével töltötted a telefont? 100%-ig mindig?

(#1941) glehel


glehel
senior tag

Nekem lesz nemsokára egy eladó 16/256GB-os, most küldtem vissza gariba mert a tájolás érzékelő nem működött megfelelően, folyamatosan forog az iránytű. Olvastam hogy sok hasonló probléma volt amit csak az alaplap csere old meg mivel a hiba hardveres.
Közben vettem egy Pixel 7-est ezért lesz eladó egyébként meg voltam vele elégedve, nagyon jó telefon ezt a hibát leszámítva. Hogy hasonló felhasználói élményt nyútson nekem a Pixelt rootolnom kellet és egy custom romot tetttem rá. Az Asusál erre nem volt szükség mert szinte minden ami nekem fontos volt benne volt a gyári romban.

(#1942) jan herz válasza bb71 (#1940) üzenetére


jan herz
tag

Igen, 8/128-as, és többnyire a gyári töltővel, de elég sokszor volt QC3 képes powebankról és egyszer-egyszer más régebbi töltőről is.

(#1943) fatty válasza bb71 (#1940) üzenetére


fatty
aktív tag

Enyém 2021.04 MFD, 8/128 működik rendesen.
Gyári töltőt még nem használtam. Random töltöm Xiaomi, Samsung, vagy monitor USB portról, töltés 90%-ra van beállítva.

(#1944) bb71 válasza fatty (#1943) üzenetére


bb71
őstag

Na ez érdekes infó, ilyenre voltam kiváncsi!

A Zentalk fórumon csak 2021. őszi bejegyzések vannak, miszerint működik nekik a 2021.04-05 MFD-s...

A tied már releváns adat! Most is napi használatban van?

(#1945) fatty válasza bb71 (#1944) üzenetére


fatty
aktív tag

Igen ezt használom.

(#1946) PACSA75 válasza bb71 (#1938) üzenetére


PACSA75
őstag

Sajnos nem tudom milyen MFD, sosem néztem. Amúgy 8/128 as volt. A gyári töltőt használtam + az autóban occó kínait.
Soha semmi gond nem volt az én telómmal.

[ Szerkesztve ]

(#1947) fatty


fatty
aktív tag

Jött egy frissítés

(#1948) Rommel6600 válasza fatty (#1947) üzenetére


Rommel6600
őstag

Köszi az infót!

Fel is tettem, nagyon kíváncsi vagyok...

(#1949) gyulavezir válasza Rommel6600 (#1948) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Nekem már fent van. Sima biztonsági frissítésnek tűnik. Android májusi pakk.
Semmi különös.

(#1950) bb71 válasza gyulavezir (#1949) üzenetére


bb71
őstag

akinek régebb óta megvan a telefon és mondjuk korábbi android verzióval is (11, 12) használta, nem tudott hosszabb akkuidőt azokkal?
Gondolkozom, hogy min. a 12-re visszamennék (nekem még csak 2 hete van)...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.