Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#701) Rommel6600 válasza realist (#696) üzenetére


Rommel6600
őstag

A számból vetted ki a szót.

(#702) mjani1172 válasza realist (#696) üzenetére


mjani1172
addikt

Kb olyan, mintha veszel egy csúcs edzőcipőt, és leviszed benne a szemetet. És örülsz hogy, nem törte fel a lábad.

(#703) undercover válasza mjani1172 (#702) üzenetére


undercover
senior tag

Szerintem meg nem olyan. Ezt a telefont arra találták ki, hogy telefonálj, készítsd képeket, hallgass zenét, egyéb egyszerű alkalmazások, néha utazás közben vagy otthon meg pár perc játék.

Aki órákat akar ezzel gamelni annak gaming telefont kell venni nem pedig ezt.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#704) fornettisuti válasza undercover (#703) üzenetére


fornettisuti
veterán

"hogy telefonálj, készítsd képeket, hallgass zenét, egyéb egyszerű alkalmazások, néha utazás közben vagy otthon meg pár perc játék"

Ezekre van 50k-ért is megfelelő telefon.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#705) realist válasza fornettisuti (#704) üzenetére


realist
őstag

Hasonló méretben és kamera tudásban?
:U :F

(#706) K82 válasza realist (#705) üzenetére


K82
őstag

Nexus 5x, Pixel 1/2/3/4/5 és a kistesók... ;]

Pixel / OnePlus Pad

(#707) bluemirage válasza K82 (#706) üzenetére


bluemirage
őstag

LG Nexus... :U vegyük úgy, hogy már nincs.
... és vannak akkor a pixel-ek, aminek valóban jobb a kamerája és gyakran gyengébb hardverrel, de közismerten jó kamerával jönnek. Viszont.... hivatalosan kapható pixel nálunk? Vagy csak bolti jótállás mellett lehet venni? Mint úgy bármit... aki elég bátor ehhez.

Zenfone8-hoz inkább a Sony Xperia 5 II majd talán III ... és a Samsung S21 melyek méretben, tudásban ott vannak... Hja és áruk is a drága kategóriába esik :D
Ezekkel illik a ZF8-at összehasonnlítani.... szerintem. Meg Iphone 11 és 12... de az alma, ez meg nem...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#708) fornettisuti válasza realist (#705) üzenetére


fornettisuti
veterán

Na-na-na, a felhasználási igények meg voltak adva!
(Értem én, hogy mibe akarsz belekötni, az egy másik dolog, ami külön kezelendő.)

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#710) realist válasza fornettisuti (#708) üzenetére


realist
őstag

Nem kötök én bele semmibe. Viszont ott volt a P30 mint viszonyítási alap. :)

(#711) K82


K82
őstag

haloli9:
Egyedül képfrissítésben van hátrányban a 4a 5G, én már nem vennék olyan telefont ami 60 Hz-en jelenít meg mindent (másfél év P4XL után szinte fáj bármit is 60 Hz-es kijelzőn kezelni). ZF8-on több beállítási lehetőséged van (manuális színhőmérséklet, 4 előre beállított mód + sajátra is van lehetőség), a Pixelen meg "csak" három, de itt is igaz a kevesebb több.

bluemirage:
Nem jött át a hangsúly, kicsit túlgondoltad Te is. :)
A 704-705-ös hsz-ekre reflektálva írtam csak: jó képeket csinálni kisméretű telefonnal (meg az egyszerrű alkalmazások, zenehallgatás), ezekre bőven elég az első generációs Pixel is, ráadásul még az 50e Ft-ba is belefér már. Kicsit kákán csomót keresés volt, de hadd piszkálódjak egy kicsit. :))
Én sem ragaszkodnék a SD888 csúcsteljesítményéhez, mint ahogy a #697-ben is írtam. Bőven elég lenne akár a SD855 sebessége is, ha kellően gyors memória és tárhely van mellette. A SD865 (vagy az érkező 870) lenne a legjobb, de nincs olyan telefon ami az igényeimnek megfelelne - így az egyetlen értelmezhető alternatíva a ZF8. Sonyt nem akartam/akarok, mert hiába ők gyártják a szenzorokat, saját telefonjaikban messze nem szerepelnek olyan jól mint más gyártókéban; ráadásul gcam sincs nagyon rájuk.

Pixel / OnePlus Pad

(#712) mjani1172 válasza undercover (#703) üzenetére


mjani1172
addikt

Ez egy csúcstelefon. Amit írtál azt egy lényegesen olcsóbb is megteszi.
De mindegy, aki akarja úgy is érti.

(#713) undercover válasza mjani1172 (#712) üzenetére


undercover
senior tag

Én arra reflektáltam, hogy ez nem gamingre van. De amugy nincs szó jelentős melegedésről.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#715) K82 válasza haloli9 (#714) üzenetére


K82
őstag

A korábban kitárgyalt ujjlenyomat-olvasós fixen kívül talán az éjszakai mód lett egy kicsit jobb.

Nem sokunknak van ilyen telója, ezen felül nagyjából problémamentes, szóval nem nagyon van mit kitárgyalni.

Nézz bele az S20FE topikjába, ott nagyon nem ez a helyzet... (az én 5G-s verziómra még érdeklődő sem volt, pedig "az év telefonja" és hasonló közhelyek vannak folyamatosan puffogtatva).

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#716) realist válasza haloli9 (#714) üzenetére


realist
őstag

Csend van, mert nincs mit panaszkodni :)
Vannak nagyjából láthatatlan frissítések is. Pl az első napokban nem tudtam a widgetet kirakni a naptár alkalmazáshoz amit használni szoktam, az app nem frissült, de a következő rendszer frissítés után már rendben volt. A kamera pl egyértelműen javult, de az automata fókuszt meg lehetne gyorsítani, hogy ne csak jókat írjak ;)

(#718) Rommel6600 válasza haloli9 (#714) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az ujjlenyomat-olvasós témát kijavították, ahogy a netflix-es hdr bugot is. Reszeltek ezen kívül még több dolgot, de más nekem nem tűnt fel, se pro, se kontra. (Kamera változás se) Minden működik, nincs mire panaszkodni. Komolyan.
Annyi, hogy VoLTE még (hivatalosan) egyik agyarországi szolgáltatóhoz sem elérhető, valakit ez zavarhat, számomra pont közömbös.
Én baromira meg vagyok vele elégedve, nagyon tetszik a kamerája, a kijelzője és persze a mérete, hogy nem péklapát. Mivel nem antutu-t meg fortnite-ot futtatok rajta, egyáltalán nem is melegszik, szóval egy rossz szavam nincs rá, örülök, hogy megvettem. Újból megvenném, ha ma kéne rádiótelefont venni akkor is.

[ Szerkesztve ]

(#720) Alex_ válasza haloli9 (#714) üzenetére


Alex_
tag

Én annyit vettem észre az új szoftverrel, hogy éjszaka éjfél és reggel 6 között rendkívül tartós módban van, és előtte több mint 1%ot merült óránként ebben a módban is, most már ennél jóval kevesebbet. ujjlenyomatólvasót meg már abszolváltam úgy, hogy egy ujjat felvittem háromszor és így 20 ból 19.
azt nem bánnám, hogy ha ki lehetne deríteni mi fogyaszt sokat, mert picit vicces hogy 17 órányi aktív gps s triplogban 0.6% a folyamatos bluetooth 0.5% a , a telefonhívások, és a képernyő elvisz sokat az mondjuk rendben is van, de a "Telefon- tétlen" 17 órája 7.2%-ot visz el az fura. a mobilhálózat készenléte ennyi? Dual sim kártyával használom, 5-gt letiltottam.

(#722) bluemirage válasza Alex_ (#720) üzenetére


bluemirage
őstag

Tippre azt mondom, hogy mindkettő vagy egyik SIM cellahatáron fekszik és hol ide, hol oda jelenttkezik fel...
Próbaképpen nem tudnál máshol aludni? :U Jó ez csak vicc volt. De tényleg sokat számít, hogy az időn nagy részét hol töltjük a telefonnan és ha pl. valaki pályán vagy vonattal utazik jelentős távokat, egész nap.... akkor is jobban merül készenlétben, mintha a 8 órát egy jó lefedettségű irodában ülve töltöd el.

Meliora sunt bono inimica

(#723) Alex_ válasza haloli9 (#721) üzenetére


Alex_
tag

röviden: igen.
nagyon régóta keresek kézreálló egy kézzel is használható dual simes telefont. (én vagyok a kisebbség), örülnék ha még kicsit kisebb lenne, de kézre áll, és fogásváltással egy kézzel is használható. Nekem egy snapi 625 is elég lett volna, de nincs kézreálló méretben semmi értelmes. Nekem nincs semmi problémám a telefonnal. (nem játszok, nem is melegszik). nagyon könnyen be lehetett lakni, és megszokni (5 colról váltottam) s ez a kialakításán múlt, mert hasanló képernyőkkel van más a piacon, de kézbe véve pl a samsung 10e sem volt ilyen kézbesimuló.
Ha teheted valahol fogj egyet a kezedbe ebből is, meg a pixelből is, s dönts az alapján, mert lehet paramétereket hasonlítani, lehet egyedi érveket meghallgatni, de mégiscsak Te fogod használni, úgy ahogy szoktad.

(#724) Alex_ válasza bluemirage (#722) üzenetére


Alex_
tag

Az asszonykámnak majd felvetem, hogy a telefon tesztje miatt máshol kellene töltenem az éjszakát. :-) amúgy két telekomos kártya van benne, nem is régen cseréltek, de lehet, hogy teszt miatt egy egy este kipróbálom a csak 3g-t. Köszi
Alex_

(#726) Alex_ válasza haloli9 (#725) üzenetére


Alex_
tag

Ha a zugló vasútállomás közelében jársz munkaidőben akkor az enyémet meg tudod nézni.

(#728) K82 válasza haloli9 (#727) üzenetére


K82
őstag

Ha a Keletinél laksz, a honlap szerint az Erzsébet körúti Edigitalban /pill van készleten.

Pixel / OnePlus Pad

(#730) K82 válasza haloli9 (#729) üzenetére


K82
őstag

Ja h nem lehet megnézni (nem is az ár miatt javasoltam). Jó régen voltam ezek szerint Edigitalban, akkor még meg lehetett nézni mit akart az ember venni. :U

Pixel / OnePlus Pad

(#731) Alex_ válasza haloli9 (#727) üzenetére


Alex_
tag

írtam.

(#733) bluemirage


bluemirage
őstag

Szeretem ezt az oldalt is... Szoktam nézni...
Ez egy elég matek alapú összehasonlító oldal és egyes tesztekhez be lehet választani más készüléket is... Egy kicsit mérnöki megközelítésű... de ami miatt beraktam aszerint látható, hogy adatátvitel terén az S21 exynos2100 a kanyarban sincs a SD888 mellett. A ZF8 durván lekörözi.

Meliora sunt bono inimica

(#734) Alex_


Alex_
tag

én meg azt veszem észre magamon, hogy amióta meg van ez a zenfone8 azóta kevésbé foglalkoztat a mobilaréna, az új mobilos hírek, mert igaz, hogy mindenhol van már hozzá töltő és kábel (autó, munkahely, home) s ő csak teszi a dolgát, úgy hogy belesimul a mindennapokba.

(#735) bluemirage válasza Alex_ (#734) üzenetére


bluemirage
őstag

2 okból pang a topik. Kevés PH-tagnak van ZF8... akiknek pedig van, azoknak sincs vele olyan gondjuk ami miatt ide kellene írni.

Az S21 már sokkal-sokkal több PH tagnak van... de ott szintén pang a dolog, mert kevés probléma van vele és a kevés posztok nagy része sem izgalmas.

A jó telefonokról, mint a ZF8 nincs mit ide írni... :)

Majd minden tesztben az ASUS későbbi szoftveres támogatását kérdőjelezik meg, de talán a szinte stock droid miatt nem szabadna, hogy főleg a biztonsági frissítések az első néhány évben csússzanak, mi több elmaradjanak.
A többi dologhoz meg inkább jobb ha nem is nyúlnak... ahogy mondani szokták... :K

Meliora sunt bono inimica

(#736) Alex_ válasza bluemirage (#735) üzenetére


Alex_
tag

igazad van, pláne most jött egy rendszerfrissítés
s meghallgatásra talált néhányak kérése
ww_user_30.11.51.67 változás 10. pont Enable VoltE on Vodafone (Hungary)

[ Szerkesztve ]

(#737) f.lorand


f.lorand
senior tag

Sziasztok! Xiaomiról váltanék, ott nem lett kiirtva a gyári call recording funkció. Jól olvasom, hogy ez az Asusokban is elérhető?

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#738) realist válasza f.lorand (#737) üzenetére


realist
őstag

Igen, elérhető

(#739) f.lorand válasza realist (#738) üzenetére


f.lorand
senior tag

Köszönöm!

Asztrofotográfia és légi fényképek - https://fenyeslorand.hu

(#740) Csapoati válasza Alex_ (#736) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ráadásul javítottak a zseb módon, ami nagyon kellett már, mert előtte folyton benyomkodta a zsebem a számokat a zárolási kód helyére... Iszonyat idegesítő volt.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#741) fattyu válasza Csapoati (#740) üzenetére


fattyu
veterán

én is remélemaz tényleg javult. nonstop megállította és továbbnyomkodta a spotifyt. ami mókásabb hogy ZSEBHÍVÁST is sikerült elkövetnem. amit nagyon nagyon nem értek hogy sikerült

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#742) Csapoati válasza fattyu (#741) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Na ez az, azt nekem is, ami elég vicces volt... Hogy a francba oldotta fel? Ujjlenyomat/pin van nálam, utóbbinak elég kis esélye van, hogy véletlenül benyomódna. :DDD

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#743) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Nekem eddig 2x vagy max 3x fordult elő, hogy telefonálás közben az arcommal (vagy a fülemmel?) sikerült bontani a hívást, vagy némítani. Remélem a mostani frissítéssel akkor ez is megoldódott mostmár, bár nálam nem volt annyira vészes. Inkább arra leszek kíváncsi, hogy a többi szolgáltatóhoz mikor lesz elérhető a VoLTE.

(#744) fattyu válasza Rommel6600 (#743) üzenetére


fattyu
veterán

hát. nemtom érdemes e ennyire várni. vagy majd a nyolcadik javítottat.

ma megjött bekapcsoltam majd 2 hívás után ki.

én hallom de az én hangom nem megy át.

Pest belterület full térerő mellett. hagyjuk

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#745) Rommel6600 válasza fattyu (#744) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez a Vodkafone-nal?

(#746) fattyu válasza Rommel6600 (#745) üzenetére


fattyu
veterán

ühüm

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#747) K82 válasza bluemirage (#735) üzenetére


K82
őstag

És egyel kevesebb ZF8-am lesz nekem is.
Mindig vágytam az utóbbi három évben egy normális méretű telóra, aztán most h itt van, inkább a nagyobb kijelzős kell... Viccet félretéve az én használati szokásaimmal nem lettünk barátok.
Ahogy Freak07 is írta (használtam a kerneljeit a Pixeleken):
"Generally people that use the phones to just occasionally check messages for example doing screen on/off most of the time will have way "worse" battery life than those who use the phones for extended periods of time when unlocking."
És tényleg így van, csütörtökön nap végére 15%-nál volt 2 óra 20 perc SOT: rohangáltam reggeltől estig, gyors mail/Telegram/FB csekkolás, üresjáratban egy-két cikk elolvasása. Ma viszont h ment a Waze és az Ingress Prime felváltva, 50% körül voltam 3+ óránál - csak épp nálam inkább az előbbi a jellemző.

Pixel / OnePlus Pad

(#748) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

Ez komoly? Ennyire bug-os a közelségszenzor? Zsebhívás, hívás bontása arccal? Még mindig itt tartunk, hogy beta-tesztelőnek nézik az embert? :(((

#747 K82
Ezt most nem értem. Vagy jól értem, hogy több energiát igényel a telefon "felébresztése", mint a folyamatos használata? Akkor ott valami nagyon, de nagyon el van kottázva. :(((

(#749) undercover válasza K82 (#747) üzenetére


undercover
senior tag

Most nem értem akkor elégedett vagy a telefonnal vagy akkor eladod?

Nekem végül is bejött a kompakt mérete miatt. A többi dolgot meg majd javítgatják.

Nekem 2 sim kártyával úgy, hogy nem fix helyen vagyok hanem ingázom is.

FB/Messenger/Chrome/Telegramm/E-mail/Telefonálás kombóvól olyan 2-3 óra SOT jön ki. De nem szoktam mindig olyan sokat használni, hogy kijöjjön a három óra. Igy naponta tölteni kell, de így tapasztalom, hogy az akkumlátor is lassan javulgat.

Tehát egyre tovább bírja. Jah és 90hz+dinamikus mód. Ilyen méretben nem nagyo van más telefon és pedig nem vagyok Pixel rajongó :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#750) K82


K82
őstag

#748 <Adamsky>:
jól értetted, folyamatos használattal nagyobb üzemidő mintha csak néha rápillantanál. Nálam legalábbis ez a helyzet, és szinte 100% h szoftveres oka van. A fix 90 Hz/dinamikus mód kombóban jobban bírja mint az ultra durable-ben, holott pont fordítva kellene lennie.

A közelségérzékelővel nekem nincs bajom, nem futottam bele zsebhívásba vagy hívásbontásba.

#749 undercover:
eladom, mert nekem annyira nem jött be mint szerettem volna. Pedig a haptic feedback messze a legjobb amivel a Pixelek után találkoztam, a méret is telitalálat lenne: a saját hülyeségem h kis telefont akartam, aztán amikor a kezemben van inkább nagyobb kell. Egyedül az üzemidő amivel nem vagyok kibékülve és ez jobban zavar mint az ujjlenyomat-olvasó hektikussága. Vettem egy 8T-t, abban is Goodix szenzor van, mégis 10/10 a feloldás a jobb hüvelykujjammal is, amit a ZF8 nem szeret még most sem. Nem lenne gond ha a ballal csinálná ezt, de jobbkezes vagyok...

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.