Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) Toxic


Toxic
tag

igérem,befejezem a hisztit,csak még pár kérdés...

kijelzőt hány hz-en használjátok ?

rendszermódot ?

fényerőt ?

és érezhetö e a fogyasztáson,ha 5G-t használok...

köszönöm

temet nosce

(#602) Toxic válasza realist (#600) üzenetére


Toxic
tag

p30 két sim-el merült ilyen sebességgel

temet nosce

(#603) manokaki válasza Rommel6600 (#594) üzenetére


manokaki
őstag

Azért Neki volt 2 óra Hanghivás is, azért az is fogyaszt..

[ Szerkesztve ]

(#604) Viktor0610 válasza manokaki (#603) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen.

Amíg 4G-n voltam, VoLTE nélkül, a folyamatos visszaváltások miatt sokkal jobban merült a telóm (Poco X3 NFC), mint azóta, hogy lekapcsoltam max. 3G-re.
Sok hívást bonyolítok meló alatt.

Samsung Galaxy A54

(#605) realist válasza Toxic (#601) üzenetére


realist
őstag

- auto azaz 60 vagy 90, ha videot nézek - és eszembe jut - van, hogy felrakom 120ra.
- Dinamikus, éjszaka ütemezetten "rendkívül tartós".
- automata, vagy még azt is vissza veszem
- életemben nem használtam még az 5g-t :D 4g, de a nap 90%-bán mostanság wifi

és 24 órában aktiv duál SIM.

(#606) Toxic válasza realist (#605) üzenetére


Toxic
tag

és ilyen beállitással mennyi a SOT ?
thx

(jó az 5G,naon élvezem)

[ Szerkesztve ]

temet nosce

(#607) K82


K82
őstag

Raktam még fel pár képet az albumba, akit érdekel itt találja: ZF8 stock/gcam fotók

bluemirage: az első adagban azért vannak eltolódva a melegebb színek felé a gcames képek, mert belenyúltam a beállításokba és nem kellett volna. Google AWB ott be volt kapcsolva, a maiaknál pedig ki, van különbség...

Francia91: a stock kamera app tud pro módban dng-t (64 mpixel, mellette ott a jpg is), a fentebb linkelt albumban megtalálod őket.

Toxic: ha vigasztal (tuti h nem), nálam ennyit tudott ma:
alt="" title=""
Fél hétkor húztam le reggel a töltőről 95%-nál, most este nyolc után értem haza és raktam ismét konnektorra. Wifi csak nyomokban, folyamatos 4G, BT bekapcsolva a Mi Band miatt, GPS bekapcsolva (plusz aktív helyzetmegosztás), folyamatos szinkronizáció, fix 90 Hz, délután pár fénykép.
Nem szeretem a SOT-os összehasonlításokat mert mindenki máshogy használja a telefonját, nálam 8+ órát csak a Lineage romos Tab S6 Lite tud (OneUI-al nem volt ennyi) otthon, wifin.
Célravezetőbbnek találom a gsmarena endurance rating-jét (ahogy előttem is írták), mert ott az aktuális telódhoz képest nagyjából tudsz viszonyítani, a felhasználási szokásaid nem változnak túl nagy mértékben új teló esetén. Vagyis nálam a 88 órás endurance rating 3-4 óra SOT-ot jelent, másnál lehet 5-6-7 is akár. Az S20FE 5G-m tud 5, esetleg 5.5 óra körüli kjelzőidőt (114h endurance rating!), más ugyanerre panaszkodik h csak 7 órát tud... Ha a P30-at nézem (83 óra), nagy különbségnek nem szabadna lennie, és ahogy írtad, nem is nagyon van. #411

Lemaradtam egyébként valamiről h csomó kommentet nem látok?

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#608) fattyu


fattyu
veterán

Ti panaszkodtak?
5g off fix60hz
Game semmi

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#609) Rommel6600 válasza manokaki (#603) üzenetére


Rommel6600
őstag

Lehet. Nekem csak egy óra volt ma, így az esti Netflix előtt ennyi:

(#610) bibliator


bibliator
aktív tag

Óriásiak az akku idő különbségek! Miért lehet?

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#612) Viktor0610 válasza bibliator (#610) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Mobilnet - wi-fi.
Alacsony - magas fényerő.
Gyenge - jó térerő.
Eltérő app használat.
Stb... ;)

Samsung Galaxy A54

(#613) Aryes válasza bibliator (#610) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az akku management se feltétlenül van egyformán beállítva (pl mennyire agresszívan lője ki a háttérből az alkalmazásokat), és az se mindegy, hogy kinek hányféle app szinkronizál folyamatosan a háttérben, push üzenetek, banki appok, különböző üzenetküldők...
Akkor ott van az AOD, az esetlegesen gyenge térerő, távolság vagy vastag/vasbeton falak miatt.

(#614) Rommel6600 válasza Aryes (#613) üzenetére


Rommel6600
őstag

És ez ennyit számítana? 2 vs 7 óra??? :Y

(#615) Aryes válasza Rommel6600 (#614) üzenetére


Aryes
nagyúr

Bizony. :K
Csak saját példát tudok hozni: új A41-en a korábbi telefonról áthozott appokkal belakva 10 óra körüli SOT-okat mértem, aztán telepítettem a Revolut, Binance appokat, meg bekapcsoltam a CIB alkalmazásban a push értesítéseket és azóta nem megy 7 óra fölé és a korábbi 2 nap standby helyett 1 nap alatt lemerül. A Facebook, Viber, Skype stb. app nálam nincs telepítve, de azok is durván szívják az akksit.

(#616) undercover


undercover
senior tag

Ma megjött a kis telefon :) Már alig várom, hogy kipróbáljam csak várom, hogy megjöjjön a fólia németországból...

Tényleg van aki anélkül használja? :D A Victus miatt mit tudom ha leesik akkor sincs gáz?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#617) K82 válasza undercover (#616) üzenetére


K82
őstag

Van aki esküszik h nem karcolódik a kijelző, elég a GG nyújtotta védelem. Na én nekik nem hiszek... :DDD
Victus ide vagy oda, ha szerencsétlenül ér földet törik az is. A Motorolának volt nagyon parádés védelme ShatterShield néven az X Force modellen de az meg karcolódott mint a hétszentség.

Pixel / OnePlus Pad

(#618) Rommel6600 válasza undercover (#616) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én nem élek már ilyenekkel, az előző hüvelyemen sem volt már semmi ilyesmi és bőven megvoltam nélküle. Ezen meg sokkal jobb a GG mint amit az tudott - elvileg.
Könnyebb tisztán tartani, nem ül meg az oldalánál a kosz, nem ferde, a méretpontossággal sincs baj, és nem kerül alá porszem. (Bárhol, bárki, bármit rakott fel, előbb-utôbb találtam egy porszemet alatta, és utána mindig azt néztem hacsak rápillantottam a kijelzőre akkor is)

(#619) Aryes válasza undercover (#616) üzenetére


Aryes
nagyúr

Én a tokkal vagyok így, hogy anélkül kézbe sem veszem a telefont, hogy vmi csúszásgátló gumitok ne legyen rajta (hülye üveg telefonok :((( ). :DDD
Fólia azoknak kell, akik sokszor ejtik el a készüléket illetve akik gyakran nyúlnak hozzá piszkos/poros/homokos kézzel.
Én ingzsebben hordom, ha nem kerül mellé homok, nem hajlamos a GG a karcolódásra. Ha mégis, akkor annyira vékony, felületi karc lesz csak rajta, hogy csak kikapcsolt kijelzőnél látszik, használat közben egyáltalán nem.
Perem fölé hajló gumitokot használok, nagyon jól védi a kijelzőt a legtöbb helyzetben fólia nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#620) fatal` válasza K82 (#617) üzenetére


fatal`
titán

Én is így voltam még a Pixel 2-nél, aztán végül nem raktam rá és soha nem volt semmi baja. Most se került a P5-re.

Tok nélkül viszont el se kezdem használni egyik telefont se. :DDD

(#621) K82


K82
őstag

Nocsak nocsak:

Vodafone, eddig mintha nem látta volna a 4G hívás opciót, de van...

Pixel / OnePlus Pad

(#622) bluemirage válasza K82 (#621) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez annak ismeretében érdekes és meglepően korrekt, hogy a Vodafone sem forgalmazza a készüléket és nem is ő a legnagyobb szolgáltató nálunk.
Megjelent a menüben is, mint opció?
Telekomos embernél is megjelent már a VoLTE a menüben?

Meliora sunt bono inimica

(#623) K82 válasza bluemirage (#622) üzenetére


K82
őstag

Játszadoztam egy kicsit a szervizkódokkal, kezdtem a "szokásos" *#*#4636#*#*-gal és körbenéztem, VoLTE provision szürke, nem állítható - menüben sincs VoLTE.
Zentalk-on is találtam egy szervizkódot, beütöttem a *#*#3642623344#*#*-ot, nem történt semmi, visszaállt a tárcsázóra. Biztos benéztem valamit, működnie kell, másodjára biztos ami biztos alapon kimásoltam a kódot és véletlenül rányomtam a tárcsázásra - vagyis hívtam ezt a számot. Aztán közben utánanéztem h ezzel kényszeríteni lehet a VoLTE hívásokat, egyetlen szépséghibája h újraindításkor elveszik a beállítás hacsak nincs root. Szóval véletlenül találtam rá és kellett hozzá a bénázásom is, de lényegében ez a megoldás egyelőre.
"Dial *#*#3642623344#*#* through the stock dialer app.
This secret code can be used to force-enable VoLTE/VoWiFi right from the phone, but it does not survive a reboot." forrás

Most így néz ki nálam:
alt="" title=""
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#624) bluemirage válasza K82 (#623) üzenetére


bluemirage
őstag

Normál körülmények között elég ritkán kell újraindítani a telefont. Ezért ez a VoLTE teljesen jó alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#625) K82 válasza bluemirage (#624) üzenetére


K82
őstag

És nem csak kijelzi, működik is. Felhívtam magam az íróasztalnál, hamarabb felépült a hívás és nem váltott le 3G-re.

Pixel / OnePlus Pad

(#626) bluemirage válasza K82 (#625) üzenetére


bluemirage
őstag

Valaki írta korábban, hogy szolgáltatói szívatás és nemtörödömség húzódik a háttérben, ami miatt a gyártó addig nem aktiválhatja a menüpontot, amíg őkegyelmessége, azaz a szolgáltató ezt céglogós üzenetben meg nem írja nekik. //költőien fogalmazva//

Ez a trükk és annak eredménye mutatja, hogy ez mennyire így van. :(((

Meliora sunt bono inimica

(#627) fatal` válasza bluemirage (#626) üzenetére


fatal`
titán

Néhány esetben a készülékgyártó is felelős, hogy a modemhez nem helyezi el az mbn fájlokat, lásd pl. a Google, aki alapból a Pixelekre csak azoknak a szolgáltatóknak az mbn fájljait teszi az eszközre, amelyiknek a szolgáltatási területén hivatalosan forgalmazza a készüléket, tehát pl. ha egy német idejön, nem lesz neki VoLTE.

Persze ROOT-tal megoldható. Amúgy elég nevetséges ez az egész, főleg, hogy pl. ha jól tudom akkor nálunk jövőre le akarják lőni a 3G-t. Autóban telefonálva a 2G még ahhoz is kevés, hogy közben a Waze frissítse az útvonal információkat.

[ Szerkesztve ]

(#628) realist válasza K82 (#623) üzenetére


realist
őstag

A nem fogadott hívások értesítésére azért figyelj vagy próbáld ki.
[link]

Kicsit gyanús, hogy ez a probléma ilyen esetekben fordul elő.
Ha teszteled és rendben van beállítom én is :D

(#629) KTony


KTony
tag

Ma megjött az enyém is. Még nem vagyok otthon kártya és wifi nélkűl nyomkodtam egy kicsit. Azt hol tudom beállítani hogy csak egy képernyő legyen ne lehessen jobbra balra lapozni? Hívásrögzitő ezzel fog e működni? Volt róla szó hogy újjabb androidon újra fog lesz. Szilikon tok gondolom még nincs hozzá de nem olyan rossz a gyári műanyag tok csak kicsit csúszós.

(#630) K82 válasza KTony (#629) üzenetére


K82
őstag

A hívásrögzítésnek működnie kell, ha elindul a hívás a jobb felső gomb aktív ami azt indítaná. Ha csak egy képernyőt akarsz, törölj mindent a többiről (vagy másik launcher). Aliexpress-en a ZS590KS keresőszó lesz a barátod, több találat lesz rá mint a Zenfone-ra.

Pixel / OnePlus Pad

(#631) -Mike-


-Mike-
addikt

Sziasztok!
Én is szemezek egy ilyen telefonnal. Mondjatok már még róla valamit. :D
Megéri/nem éri, csalódás, elmegy? Mit vennétek helyette? Mik az alternatívák?
Árukeresőn már megjelent 3másik boltnál is de azok már 280ezresek.
Mondjuk nekem a Silver kellene 8/128gb-ban, ami hétfőtől lesz elérhető az alzánál, addig keresgélek, specifikációkat olvasok kb szinte mindenről.

(#632) undercover válasza -Mike- (#631) üzenetére


undercover
senior tag

Szia! Ha visszaolvassol egy két oldalt elég sokat beszéltünk róla :) Ott volt szó alternatívákról is.

Az ára csak növekedni fog, mivel a hónaptól lejárt a kedvezmény ezért mindenhol 280 ezerről fog indulni.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#633) Rommel6600 válasza -Mike- (#631) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én úgy emlékszem csak a fekete vót' akciós és az is csak a 8/128 méretben, amúgy 280 az ára. Ha hinni lehet a gyártónak, és kitartanak mellette... Mondjuk ennyiért már tuti a 8/256osat venném, mert azt alig többért, 290re harangozták be.

Kevés hülyesége van, de ezek 99%-ban SW-es témák, amiket várhatóan orvosolni fognak, többen jelentgettünk közvetlenül a gyártónak, pozitívan állnak hozzá. Ha ebben a méretben kell telefon, szerintem jó választás. Részletekért olvass vissza, vagy ha van konkrét kérdés tedd fel, szívesen segítünk.

(#634) K82 válasza Rommel6600 (#633) üzenetére


K82
őstag

Az ezüst is akciós volt, csak azt május 31. után szállították volna.

Pixel / OnePlus Pad

(#635) bluemirage válasza Rommel6600 (#633) üzenetére


bluemirage
őstag

"Limitált ajánlat: 40000 Ft Forintot takaríthatsz meg a fizetéskor (a kedvezmény automatikusan érvényesül fizetéskor). Vedd figyelembe, hogy ez az ajánlat csak a 8/128 GB-os verzióra vonatkozik. Az ajánlat csak 2021.05.12. és 2021.05.31. között, a készlet erejéig érvényes."
Színtől független volt és tényleg csak a 8/128-ra vonatkozott.

Meliora sunt bono inimica

(#636) Alex_ válasza KTony (#629) üzenetére


Alex_
tag

Én egy free automatic call recorder appot használok, így minden hívást rögzít, amiket külön megadok azokat meg is tartja a többit, meg purgálja megadott idő után. tökéletesen működik ezen a készüléken. úgy hogy nem játszom vele, nincs facebook fiókom, (telefonálásra kell, navigálni, bankolni, stb s tudom felmerül a kérdés akkor minek ez a telefon egyáltalán : a mérete miatt) és kikapcsoltam az 5g-t még a készenléti ideje is egész kellemes lett.

(#637) akos1313 válasza Toxic (#598) üzenetére


akos1313
csendes tag

Tök vicces, hogy nekem volt z3 compactom és nagyon szerettem, most meg pont ezt nézegetem még 2 sony mellett :D

(#638) japy


japy
őstag

Az Always-on kijelzés néha erősebb néha gyengébb fényerejű. Érdekes ez senkit nem zavar????

(#639) Rommel6600 válasza japy (#638) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ugyan nem hadsználok AOD-t, de nekem is feltűnt, hogy minden helyzetben (lockolt screen esetén is) a fényerőt automatikusan állítgatja, viszont sokszor nekem túl erős amit használ. Inkább 60±10%-on tartja, vissza szoktam venni 40±10%-ra. Nem tudom erre haszál-e valami A-t, hogy megtanulja a szokásaimat? ;]

(#640) Toxic


Toxic
tag

üdv ismét :)

tpu tokot és üvegfoliát hol tudnék venni ?

temet nosce

(#641) K82 válasza Toxic (#640) üzenetére


K82
őstag

Ha tok kell, #630, ha üveg akkor protectionfilms24.com. 3-4 nap alatt itt van, fóliára megoldás a Clearplex, Media Markt-ban pikk-pakk felhegesztik rá.
Itthon jelenleg kb. esélytelen bármit is kapni.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#642) Toxic


Toxic
tag

köszi,de a tok linket nem értem..

temet nosce

(#643) bluemirage válasza Toxic (#642) üzenetére


bluemirage
őstag

Az MM-ben kb. 7000 Ft az ott felrakott fólia. Tudom nem olcsó.... Szerintem tartós. Ha tokból ki-be rakod, akkor un. tokbarát felrakást kell kérni... azaz elhagynak pár mm-t a szélétől.

A tok: aliexpress-en gyártói cikkszámra való keresés.

Meliora sunt bono inimica

(#644) Toxic


Toxic
tag

köszi...

mindenhol olvasom,hogy FM radió RDS van benne...

hol is ? mert nem lelem

temet nosce

(#645) fatal` válasza Toxic (#644) üzenetére


fatal`
titán

GSMArena szerint területfüggő, szerintem nálunk nincs benne.

(#646) realist válasza Toxic (#644) üzenetére


realist
őstag

Emlékeim szerint Európában nincs

(#647) fornettisuti válasza Toxic (#644) üzenetére


fornettisuti
veterán

Lehet csak szoftveresen van tiltva, láttunk már olyat.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#648) Schuler888 válasza K82 (#641) üzenetére


Schuler888
senior tag

Mediafosos kinai vacak foliat tularazottan senkinek nem ajanlom.. akkor mar kimondottan erre specializalodott pl outfitters, de a folia semmire nem jo, akkor mar uveg.

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#649) mjani1172 válasza K82 (#641) üzenetére


mjani1172
addikt

A mediamarktos van nekem is off telefonon már két éve, szerinten is jó.

(#650) batai15 válasza mjani1172 (#649) üzenetére


batai15
félisten

Szerintem is elég jó ez a cleearplex .

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.