Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Hadeska22


Hadeska22
aktív tag

Nagyon bíztam benne, hogy a pletykák igazak lesznek és szerencsére így is történt. Régóta várok egy hasonló méretű készülékre ami specifikációban is kiemelkedő. Talán az egyetlen negatívum így elsőre az a fránya "randa" kamerapúp elhelyezés.

Jelenleg Pixel 4-t használok viszont mivel közeleg az EoS így új készülék után szerettem volna nézni hasonló méretben. Itt nálunk kicsivel több mint 195.000 Forintra átszámolt valutáért rendeltem meg (8/128) fekete színben.

Persze némileg árnyalja a dolgot az Asus SW update policy-je, bár amennyire tudom az utóbbi időben sokat javultak ezen a téren is.

Gyors keresés után erre jutottam

#Zenfone5
Kíváncsi voltam, hogy mi a helyzet a Zenfone 5-tel, de az egyetlen dolog amit találtam az ez a page
https://www.asus.com/us/supportonly/ZenFone%205%20(ZE620KL)/HelpDesk_BIOS/

Ezt összevetve gsmarenával úgy tűnik, hogy a készülék "Hivatalosan" Android 9 főverziót kapott csak (16.xx) viszont a gyártó kiadta az Android 10 beta szoftvert (17.xx).

#Zenfone6
Ez a készülék Android 9-cel jött ki és jelenleg 11-t futtat (v18.xx)
https://www.asus.com/us/supportonly/ZenFone%206%20(ZS630KL)/HelpDesk_Download/

Azaz 2 teljes android verziót kapott. Bár tekintve, hogy 2019 májusában jött ki ez azért elvárható volt.

#Zenfone 7
Jelenleg Android 11 fut a készüléken
https://www.asus.com/US/supportonly/ZenFone%207%20(ZS670KS)/HelpDesk_BIOS/

Szóval úgy tűnik, hogy a két főverzióhoz tartják maguk. Az persze más kérdés pár hónap múlva kijön az Android új verziója így az, hogy ez a készülék is Android 11-gyel jött ki tökre lényegtelen és arra jó, hogy a gyártó mossa a kezét "mi két főverziót adunk" :)..

Talán az jó hír, hogy ezek a készülékek topic-jai elégg aktívak XDA-n azaz EoS után sem marad teljesen magára az eszköz.

Esetleg aki rendelkezik/rendelkezett új Asus flagship készülékekkel (Zenfone 6-7) tudna mesélni a security patch-ek gyakoriságáról?

Ugyancsak azt lehet tudni, hogy ez a Qualqomm DAC hogy muzsikál egy ("LG féle") ESS Sabre DAC-cal szemben? "kb" :) (@Sheratan)

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#52) SkiDev válasza 7Heads Drago (#46) üzenetére


SkiDev
senior tag

"A középkategóriás soc hoz meg nem fog berakni értelmes kamerát." ~ Én ezt sajnálom a legjobban. Az a probléma, hogy azt feltételezik, aki jó kamerát szeretne az játszik és bányászik is a telefonon...

Nem értem miért nem csinálnak egy Snapi 750G vagy 780G-s telefont nagyon jó kameraszettel (fő, ultra és periszkópos), 50-65W töltéssel, 4500-5000 mAh-rel, 120 Hz amoleddel és hasonló jóságokkal, mint ez a Zenfone (hang, jack, NFC, wifi, gps terén). 300 alatt megvenném, de ilyet nem csinál senki :(

De, hogy ON is legyek: Engem kilóra megvett, mert látszik az átgondoltság. A csúcs Mi 11 Ultra mellett valamiért az olcsóbb készülékek közül az Asusnak tetszenek legjobban a képei. Kontrasztos, éles és stabilizált. Jó lenne, ha 240 ezren maradna, mert egy erős konkurencia a többi gyártónak szerintem.

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#54) 7Heads Drago válasza scyllarus (#44) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Viszont ha nem most azonnal veszed a telot jó eséllyel zuhan az ára addigra és sztem jó vétel lesz ez az ősszel vagy karácsonyra.
Rühellem a tepsiket. Nem volt és nem is lesz. A jelenlegi P30 is nagy nekem. Pont ezért gondolkodtam már I11ben is.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#55) 7Heads Drago válasza nobela (#37) üzenetére


7Heads Drago
veterán

5,8? iPhone? Mert annak jó nagy kávái vannak. Ennek az 5,9 kisebb mint ott az 5,8.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#56) roli543 válasza 7Heads Drago (#55) üzenetére


roli543
őstag

Iphone Xs: 143.6 x 70.9 x 7.7 mm

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#57) szami777


szami777
addikt

Szuper telefon lett, egyedül a qi töltésért kár.
Az Asus az utóbbi 1-2 évben elég szimpi telefonokat dob ki a piacra.

“So do all who live to see such times but that is not for them to decide. All we have to decide is what to do with the time that is given us.” ///// Old nick ->xsanyi77

(#58) Francia91


Francia91
veterán

A nappali képminőség elég korrekt. Mondom ezt Lumia 1020-ast használva.... :)

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#59) #16820480 válasza Hadeska22 (#51) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát, ez a Qualcomm integrált cucca SD855-865 óta kb, ahogy elnézem. De nem is ez a lényeg annyira amúgy, mert ha megnézed a paramétereit, akkor elég jó számokat tud felbontásban meg SNR-ben is például (ahogy kb bármi a piacon manapság). Hanem az egész analóg jelút számít. Meg kell hallgatni :K

(#60) DDA40X válasza Bibby (#23) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Hagyd. Szegényke nem sokszor tudja, miről is ír.

(#61) K82


K82
őstag

Kövezzetek meg, de én rendeltem egyet. Értelmes méret, stockhoz közeli android, minden másra meg ott lesz az XDA. No nem mintha megérné nálam a telefon a két évet, a Pixel 4 XL volt eddig a rekorder 15 hónappal.

Pixel / OnePlus Pad

(#62) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Telefonálási hangminőség?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#63) Haneto válasza fornettisuti (#62) üzenetére


Haneto
tag

Én ennyit találtam.

Xiaomi Mi 9T Pro

(#64) Fred23


Fred23
nagyúr

Szimpatikus nagyon, de két dolog azért zavar benne: kameralyuk és melegedés. Utóbbi hamar kinyírhatja a vízállóságot.

"Erős terhelés közben határozottan meleg a készülék, két teljesítményteszt után (AnTuTu 8.x és 9.x) pedig konkrétan tűzforró a felső harmad és a területhez közel eső fém keret. Viszont hamar visszahűl."

Sony 10 III olcsóbban lesz kicsivel gyengébb itt-ott, meg kicsivel erősebb ebben-abban.

[ Szerkesztve ]

(#65) batai15


batai15
félisten

Nagyon tetszik kb egy hivatalosan kapható pixel jellegű készülék számomra , maximum a termék támogatás ami kérdéses .

(#66) 7Heads Drago válasza roli543 (#56) üzenetére


7Heads Drago
veterán

4 mm rövidebb viszont 2,4 mm szélesebb. És ez mellett akkora nagy rajta a notch. Kb 5x nagyobb mint az Asus kamera lyuka. :) 1-2-3 tized coll a notch nagysága miatt igazából
Ez nem fikázásnak kell venni, hanem tényként kezelni.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#67) Bog válasza SkiDev (#52) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem, a probléma az, hogy a középkategóriás SoC-k melleti ISP nem tud lekezelni ennyi kamerát és felbontást, mint amire te vágysz. Vagy ha igen, akkor szignifikánsan lassabban.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#68) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Borzalmasan néz ki.

(#69) realist válasza K82 (#61) üzenetére


realist
őstag

Szintén, remélem hamar megérkezik. Tokot szinte még egyáltalán nem találok hozzá. Oké persze adnánk egyet a csomagban, de az nem tetszik :D

[ Szerkesztve ]

(#70) Voloka válasza 7Heads Drago (#49) üzenetére


Voloka
tag

MI történt?
Adóztatva? Milyen adó?

(#72) K82 válasza realist (#69) üzenetére


K82
őstag

Kijelzővédővel inkább bajban leszek az elején, valószínűleg elsőre MM-os ClearPlex lesz rajta. Aztán rendes üveg, ha lehet majd kapni vhol...

Pixel / OnePlus Pad

(#73) realist válasza K82 (#72) üzenetére


realist
őstag

Én régóta minőségi fóliát használok(ultimateshield) , rendeltem egy másik telora való nagyobbat és valahogy kivágom amig nem lesz méret :D lehet régimódi vagyok, de amíg egy telon nincs tok és kijelzővédő addig el sem kezdem használni...

(#74) K82 válasza realist (#73) üzenetére


K82
őstag

A ClearPlex is minőségi, ha van már nekik sablonjuk akkor tökéletesen méretpontos is lesz. Csak az üveg tapintását jobban szeretem, aztán lehet marad rajta amíg bírja.

Pixel / OnePlus Pad

(#75) elfelejtette válasza Fred23 (#64) üzenetére


elfelejtette
veterán

Sony 10 III-nál arra leszek kíváncsi, milyen üzemidőt tud kihozni a 4500-as aksiból. A Xiaomi már a Redmi 3 óta, tehát 5 éve is bele tudott tenni egy 139.3 x 69.6 x 8.5 mm-es készülék házba 4100-as aksit, azóta a 10 III az első viszonylag kis méretű telefon, aminek ezt sikerül túlszárnyalnia. És akkor abban is Oled kijelző, telés kamera, IP68-as védettség megvan.

[ Szerkesztve ]

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#76) ddaydome


ddaydome
senior tag

Ez egy olyan telefon, ami egy durva marketinggel még tarolhat is. Minden benne van a sikerben!
A mérete végre nem 6" feletti, van jack meg minden, ami nyalánkság.
Valaki észrevette a piaci rést Android vonalon.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#77) 7Heads Drago válasza ddaydome (#76) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ehhez az is kellene hogy legyen a szolgáltatóknál is kapható.
Kíváncsi leszek mi lesz majd az áremelésből.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#78) SkiDev válasza Bog (#67) üzenetére


SkiDev
senior tag

Emlékszem a Xiaomi Mi Note 10-re, hogy nem bírt el annyi kamerát a 108 mpx-es főkamerával együtt. Igazság szerint azt sajnálom, hogy erre nem tudnak / akarnak rámenni, mert én (és szerintem vagyunk még páran) semennyire nem használom ki a mostaninak sem (sd855) az erejét, viszont az árát feleslegesen emeli fel. Egyelőre várok, hátha... :)

Siemens A40 \ Siemens C35 (BOCI Ver.) \ Siemens AF51 \ SE k310i \ Nokia 3110c \ SE k800i \ LG GT 500 \ SE Xperia X8 \ Sony Xperia SP \ LG G4 Brown Leather \ Huawei Mate 10 Pro \ Realme X2 Pro \ Samsung Galaxy S21 Ultra 12/256

(#79) Schuler888 válasza #16820480 (#24) üzenetére


Schuler888
senior tag

200ert s21 a samsung honlapjan?!

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#80) Schuler888 válasza #40993792 (#71) üzenetére


Schuler888
senior tag

Akkor most juni ahogy a sarkany irt vagy juli? :F
Szerencsere egyre tobb az eu raktar, de ez a hir nekem sem tetszik :/

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#81) Nimda


Nimda
addikt

Hoppá, lehet megvan a következő telóm? Eddig az Asus mint telefon márka, nem nagyon mozgatott meg, de ez nagyon egyben van és még csak nem is tepsi. A QI töltés hiánya fájó pont, de tudnék nélküle élni. Ha az ára picit lefelé alakul, nem sokat gondolkozom majd rajta.

(#82) janeszgol


janeszgol
félisten

Ez egy kiváló telefon. Ami kell az benne van. Ráadásul jó méretben. Simán az S20, S21 ellenfele.

(#83) janeszgol válasza bibliator (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Erre azért nehéz válaszolni, mert OS között is döntenéd kell. Kétféle választ adok.

1, ha tök minden milyen OS = iPhone 11. Bitang jó teló. (A Xr is az volt.)
2, ha fontos, hogy Android legyen = Zenfone 8. De 240 ezerért! 280 ezernél már megfontolandó az S21 kicsit drágábban, lévén arra a szoftveres támogatás magasabb szintű.

(#84) janeszgol válasza #40993792 (#71) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezt nem értem. Egy telefon messze van a 22 eurótól, de még a 150 eurótól is az, amikről itt írtatok. Azoknál milyen változás lesz?
Vagy a Banggood 22 euró alatti árat szokott ráírni? Akkor az után kell áfát fizetni és kész. De vámmentes marad. Ha meg ellenőrzik, és kiderül a turpisság, akkor meg csengetni kell, de ez eddig is hasonlóan volt, nem?

(#85) janeszgol válasza Litván Zongora (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

De, mi képzeljük. :)
És az iPhone-osok is képzelik, ezért van az, hogy az iPhone-ok cca 70%-a ebben vagy a kisebb kategóriába tartozik. Na meg a könnyhullatás az S20-nál, hogy üzemidőben elképesztően rossz lett, pedig az volt a normális méret sokaknak.

(#87) #16820480 válasza Schuler888 (#79) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ezt a banggodos megjegyzésére írtam, nem a hivatalos honlapra.

(#88) zoo8800


zoo8800
veterán

Tetszik, kellene. Erre azért lecserélném az S10-est. :D
Szolgáltatói kínálatba nem várható? Anélkül nem lesznek nagy darabszámok, ez azért nem occsó kínai.

rip and tear, until it is done

(#89) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Vicces az árakon sírni, amikor a telefonok hőskorában jóval egyszerűbb készülékek voltak ilyen drágák és azóta a forint is sokat veszített értékéből. Ez egy bitang jó, kicsi erőgép, korszerű mini számítógép. Bőven megéri az árát, ha valakinek kompakt Androidos csúcs kütyü kell.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#90) ddaydome válasza zoo8800 (#88) üzenetére


ddaydome
senior tag

A szolgàltatóknàl sokszor többe kerül a telefon, mintha megfelelő hàttèrrel rendelkező boltból veszed.....:)))

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#91) Neck válasza lecsokolbi (#48) üzenetére


Neck
veterán

Ez engem is zavarna, gyakran össze is mérem különböző telefonokkal, szerencsére mindig én nyerek ;]

Nekem nagyon tetszik, egyedül a kamera lyuk megléte választja el számomra a tökéletestől. De ahogy elnézem, kikopnak az előreugró / átforduló kamerás telefonok, kénytelen leszek megbarátkozni vele :(

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#92) Neck válasza #40993792 (#86) üzenetére


Neck
veterán

Nyilván senkinek sem jó ez, én sem örülök neki, de ha onnan nézem a dolgot, hogy hányan éltek vissza vele, nem nagyon van más kiút a törvényhozók részére. Vagy minden egyes csomagot nyomoznak (esélytelen) vagy megadóztatják az összeset a fenébe - kérdés, honnan fogják tudni, valójában mennyibe került. :U

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#93) PistiSan


PistiSan
addikt

Nagyon tetszik a telefon, szoftver szinten mi a helyet? Ha most vennék telefont, valószínűleg A52 vagy A72 samsung lenne a 4 éves biztonsági frissítés miatt, ezt a telefont szívesen látnám szolgáltatói kínálatban.

(#94) zoo8800 válasza ddaydome (#90) üzenetére


zoo8800
veterán

Igen, ezt én tudom, te is tudod, de kismilliónyi ember nem tudja, és a szolgáltatónál vesznek olyan telefont, amit a falon megnyomkodtak előtte.

rip and tear, until it is done

(#95) fornettisuti válasza Neck (#92) üzenetére


fornettisuti
veterán

Onnan, ahonnan eddig is, számlát kell csatolni a bevalláshoz (pl. PayPal).

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#96) Sgr_A válasza ddaydome (#90) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én meg csak hivatalos helyen veszem
A szolgáltatónál meg van kamatmentes részlet
Mindegy mennyire megbízható egy sufni gsm lásd turbadhiába olcsó ha utána ugrik a garancia

(#97) #16820480 válasza Neck (#92) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk főleg amiatt is, hogy mennyi csalás épült erre az értékhatárra, meg arra, hogy nem ellenőriztek minden egyes csomagot, de ez az ingyenes kínai csomagküldés eléggé ellehetetleníti és hosszabb távon tönkre is teszi az európai kiskereskedőket és gondolom a fuvarozást is, miközben az itt megtermelt bevételek egyre nagyobb és nagyobb százaléka közvetlenül kínában landolt.

(#98) bluemirage válasza zoo8800 (#88) üzenetére


bluemirage
őstag

Szerintem nem lesz szolgáltatónál. Az ilyen húzások megrontanák a szolgáltató és a Samu (vagy más mainstream gyártók) viszonyát... miközben hatalmas mennyiség így sem menne ki, hiszen a vásárlók nagy része nem annyira tudatos, mint pl. egy szakmai topikos user. Tehát évek kellenek ahhoz, hogy megváltozzanak a szokások és sokak pl. Samu helyett mást vegyenek.... a Xiaomi pl. idén már szépen feljött Magyarországon az eladásokban. De több év kellett ehhez neki is.
Az Asus és más kicsi márka, mint pl. a Sony.... most egy kicsit tudnak növekedni az LG userekből... de nagyon is marginális szereplői ők a világpiacnak. De aki egy ritka és különleges készülékre vágyik, azok vesznek pl. Asus Zenfone-t vagy a droid iphone-ját pl Sony 5 II-t vagy III-at. De nagyon kevesek!

Én sem venném szolgáltatótól, de örülnék neki ha ott is lenne, mert ahogy írtad növelné a darabszámot már az első évben... a második évben, másik ASUS-al pedig még jobban.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#99) Graphics válasza bluemirage (#98) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A Xiaomi is bekerült a szolgáltatói kínálatba, és a Realme is.

Innentől én nem sok akadályát látom annak, hogy bekerüljön ez is.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#100) bluemirage válasza Graphics (#99) üzenetére


bluemirage
őstag

Jó lenne, ha így lenne. :R

Bár én mindig úgy gondoltam, hogy a fogyasztói érdekeken kívül más dolgok is munkálkodnak a háttérben. :U A multik kiskereskedelmi kínálatában ez tény és ezért gondoltam, hogy a mobilszolgáltatók készülék kínálatában is vannak ilyen mozgatórugók.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.