Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Rommel6600 válasza bluemirage (#448) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én egy hete használom, nagyon meg vagyok vele elégedve, tetezik, és örülök, hogy megvettem. Ugyanezt tudnám leírni hosszabban, a felmerült tapasztalataimról (használat) is írtam már. Voltak akik specifikusabb dolgot kérdeztek privátban, azoknak ott válaszoltam.

(#452) K82 válasza Rommel6600 (#451) üzenetére


K82
őstag

bluemirage: igazából nincs miről írni, működik - és talán ez a legnagyobb dícséret, ha nem tűnik fel a működése (legalábbis nekem). Nincs bosszantó bug, nincs fagyás, pörgős a rendszer, teszi a dolgát ahogy kell. Az üzemidőt korábban kiveséztem, ahogy az ujjlenyomat-olvasót is (ez az egy ami lehetne jobb is, de kis trükközéssel már vállalható); hangminőséggel nincs bajom, térerőben jobb mint az S20FE 5G vagy a P4XL volt.
Amiről eddig nem volt szó, az a haptic engine. Messze ez a legjobb, öröm érezni h "él" a teló; a OP7, 7T és az S20FE is nagyon gyenge ehhez képest. Ebben azért verhetetlen az iPhone, az i11-et csak azért sajnálom h eladtam; androidos vonalról a Pixeljeim voltak ennyire jók, asszony P4a 5G-jét is jó használni.

Rommel6600: akkor nincs más hátra mint venni egy 5V/2A-es "mezei", de minőségi töltőt. Minden ami tud gyorstöltést, az azt fogja használni.

Pixel / OnePlus Pad

(#453) batai15 válasza K82 (#452) üzenetére


batai15
félisten

Köszi a feedbacket ,egyre biztosabb hogy z8 lesz a befutó.

(#454) Rommel6600 válasza batai15 (#453) üzenetére


Rommel6600
őstag

A rendszer is tényleg nagyon jó, letisztult, és szinte minden nap elcsodálkozom, még mindig, hogy mi minden új dolgot találok amit enged testreszabni, de nagyon könnyű megszokni is. Egy hüvelyről váltottam, és hát mit ne mondjak... Ég és föld a különbség természetesen a zf8 javára! Különösen energia-, app- és jogosultság-menedzsment terén. :K

(#455) batai15 válasza Rommel6600 (#454) üzenetére


batai15
félisten

Fel lett hozva a pixel telefon is.
Azzal az a bajom hogy 230ert a p5 maximum annyival tud többet hogy van Qi töltés ,meg talán point and shoot jobb a kamera . Ugyan akkor ár érték arányban jelentősen rosszabb (soc ami bánt főleg ) ezt egy némileg turbozott pixel like telefon ként nézem ,bár a qi töltés hiánya még mindig zavar.

(#456) Rommel6600 válasza batai15 (#455) üzenetére


Rommel6600
őstag

A kamera ezen is nagyon jó, nem hiszem, hogy sokkal többet lehet már ehhez a szinthez úgy hozzátenni, hogy legyen user számára érezhető különbség (határhaszon-elv). Sok módban lőttem már vele, igazából 99% jó volt, de amikor épp nem, akkor is nem feltétlen a kamera volt a hibás (mondjuk befotóztam a cukrászdában a hűtőbe, de a sütik helyett a hátsó részre akartam, hogy fókuszáljon, etc) hanem én akartam valami olyat, amit az AI se tudhatott kitalálni/megoldani magától. Vagy amikor mondjuk (teszt jelleggel) csak úgy átfotóztam a szembe sávba az autópályán 130nál: na az a kép se lett jó, mert valószínűleg hdr képeket készített és fűzött össze, de ekkora sebességnél már ez látható lett, mert az alsó részén a képnek elcsúsztak az illesztések, viszont a szebesávban a kamion meg jó lett, és ahhoz képest nagyon jól látszódik, hogy ez mozgásban, és nagy sebesség(különbség)nél készült...
Ez a rész volt az én félelmem is, ezért billegtem én is kicsit a pixel és ez között amikor ez megjelent, de hw-esen ez szerintem sokkal jobb (ez győzött meg végül) és örülök mert szerintem ebben is nagyon jó lett a kamera, point and shootra is. Ha nem éjszakai módban (gyenge fénynél) fotózol, igazából azonnal kész is a kép, gyorsabban mint mondjuk a Oneplus 9Pro-n, ez engem is meglepett. (Öcsémnen ez van, ezzel tudtuk összevetni)
A Pixel6-ot meg már a zf8 megrendelése után láttam csak, de örülök, hogy nem kell arra a telóra várnom: szerintem botrány ahogy kinéz, és az se lesz majd olcsóbb mint ez. Már ha lesz majd bele elég chip, és tényleg megjelenik idén... ;]

(#457) batai15


batai15
félisten

Pixel 6 biztosan brutálisan drága lesz.
Külön pont a stock jellegű droid is és hogy alapból tele van olyan dolgokkal amivel régebben custom rommal lehetett orvosolni.

(#458) *RLaci* válasza batai15 (#455) üzenetére


*RLaci*
addikt

Másodszor van most P5-öm, a kettő között használtam SD855, SD888, Exy 2100-as telefont. Ugyanazon felhasználás mellett semmiféle működésbeli hátrányt nem érzek a 765g-vel, az említettekhez képest. Ár/értékben egyértelműen jobb persze a Zf8, a P5 még mindig drága, nagyon tartja az árát.

(#459) batai15 válasza *RLaci* (#458) üzenetére


batai15
félisten

Alapvetően nem játékra kell a készülék ,de 240 körül van a p5, és a z8 is ennyi. Előbbi esetén az utóbbi margójára kicsit vicces a soc , ráadásul a 80 ezres telefonomba is ez van , és azt is tegyük hozzá hogy lassan második éves a cucc. Ha sikerült volna megjelenéskor beruházni rá ,akkor nem lenne gond ,de azért de sok idő eltelt azóta .

(#460) diósdi


diósdi
újonc

Úgy döntöttem, h nem veszem meg. Drága, kicsi.( 240- ert is. 280- ert a kutyának nem fog kelleni) A Snadragon 888 meg egy tévedés. Valóban minden telónál kegyetlenül melegszik. 10 perc 4K 60 videónál már korlátoz . ( Samsung S21 ultránál 20 perc youtube használat olyan melegedést okoz, h leáll az alkalmazás) Annyira kevés ide a passzív hűtés. Talán, talán a Rog 5 - nél lehet egy normális hűtés ezen proci számára. Ami a nagyobb baj, h ez a rengeteg hő hatás 1 év alatt hazavágja az akkut, és az alaplapot. Snadragon 865-870 az igazi jó csúcsproci jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#461) *RLaci* válasza diósdi (#460) üzenetére


*RLaci*
addikt

Még csak most? Azt hittem már rég az F3-at nyomkodod. ;] A 888 fogyasztás és melegedés szempontjából tényleg nem lett a legjobb, ettől függetlenül sztem jó kis teló lett a zf8. A konkurenciát nézve a 240 teljesen korrekt ár, a 280 már véleményes.

(#462) <Adamsky> válasza diósdi (#460) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... kicsi." - vicces vagy :D. Szerinted mi az egyik fő "selling point"-ja ennek a telefonnak?

#461 *RLaci*
"A konkurenciát nézve a 240 teljesen korrekt ár ... " - ami mint tudjuk nincs. Főleg, ha a friss (2020 / 21) modelleket nézzük.

(#463) bluemirage válasza diósdi (#460) üzenetére


bluemirage
őstag

Egy kicsit olyan érzésem van, hogy neked ez inkább drága, ahogy írtad is. Pedig olcsóbb, mint az S21, MI11 vagy akár OnePlus 9... hogy az idei zászlóshajókat említsem.... Sőt talán ez a legolcsóbb zászlóshajó, ami SD888-as (Samunál exynos2100).

Igyekeztek a legkisebb, de legerősebb androidos telefont megalkotni. Ezért nem furcsa, hogy neked kicsi :). Ez azt jelenti, hogy sikerült tényleg kicsit csinálni.

Való igaz, hogy a tavalyi procival szerelt (pl.SD865), de még forgalomban lévő modellek már elérhetőbb áron kaphatóak. Illetve egy rebranded SD865 --> azaz SD870 is olcsóbb.

Meliora sunt bono inimica

(#464) diósdi válasza bluemirage (#463) üzenetére


diósdi
újonc

Alza: 230 ezer. Nekem az Edigitalnál van 227.900- ért berendelve.

(#465) K82 válasza diósdi (#464) üzenetére


K82
őstag

Nem veszed meg, mert: kicsi, drága, melegszik, gyenge az akkuja, az SD888 egy tévedés. Akkor mi a búbánatért rendeled meg? :W :U

Pixel / OnePlus Pad

(#466) manokaki válasza K82 (#465) üzenetére


manokaki
őstag

:D :D :D

(#467) diósdi válasza K82 (#465) üzenetére


diósdi
újonc

Lemondtam. ( Azzal nem bohóckodom hogy pár nap múlva visszavigyem)

[ Szerkesztve ]

(#468) K82 válasza Rommel6600 (#456) üzenetére


K82
őstag

Lőttem pár képet én is, a Pixelek képalkotásához szokott szememnek néha kicsit fura amit a ZF8 produkál. Nem mondom h rossz, csak nekem nem annyira tetszik.
Egyelőre egyfajta gcam-be tudtam életet lehelni (a ZF7-hez készülteknek pár mp után kifagy a keresője, de maga a program nem), nincs kifejezetten a ZF8-hoz készült xml, ehhez képest nem rossz a végeredmény.
ZF8 stock/gcam
Érdekes h van ahol pariban van a stock és a gcam, máshol viszont látszik h van hova fejlődnie az Asusnak is. Az első képpáron pl. alig van különbség, a hatodikon viszont a gcam-mel készült képen szinte olvasható az emlékmű felirata, míg a stocknál csúnyán ki van égve a betükröződő ablakkal és környezetével együtt. A színekben a stock egyébként közelebb áll a valósághoz, a gcam kicsit melegebb hangulatot áraszt, az igazság meg ha nem is odaát, de valahol a kettő között van félúton.

Pixel / OnePlus Pad

(#469) realist


realist
őstag

Régen minden olyan egyszerű volt, láttál egy trollt, tudtad, hogy troll.
Ma már akár pl egy konkurens marketingese is lehet.
Kis idő és majd arra gondolsz egy fudan gyakorlati képzésbe botlottál vele.

(#470) Rommel6600 válasza diósdi (#460) üzenetére


Rommel6600
őstag

Savanyú a szőlő?
Értem én, hogy ezzel nyugtatod magad, ahelyett, hogy azt mondanád, hogy neked ez drága, de honnan kukáztad ezeket össze a ZF8-ról? Például, hogy mit csinál 4k felvétel közben? Meg, hogy mennyire melegszik? Mert az összehasonlító teszteken (volt ahol még hőkamerával is mérték) én úgy emlékszem, hogy pont az jött ki, hogy a konkurensekhez képest ez kevésbé melegszik és tilt... 15perc maxgrafikás fortnite után... (Gondolom mindenki csak is kizárólag arra használja rajtam kívül, mert az enyém még egyszer sem melegedett a bő egy hét alatt...)
A kedvencem ”kicsi". :DDD Segített valaki, hogy erre rágyere, vagy csak végre elolvastad az edigitalnál hogy mit is rendeltél??? :C

[ Szerkesztve ]

(#471) NoEmpty


NoEmpty
csendes tag

1 hét után is minden nagyon frankó, egyre többet használom, bár még mindig nem az van, hogy rajta lógok egész nap és még azért a másik teló is aktív. De a 2 nap így is simán megvan, szóval üzemidőre nincs panasz. Amit esetleg kiemelnék, az a hangzás. A hangszórók valami eszméletlen jól szólnak, legalábbis egy mono teló után mindenképp, de azt olvastam, hogy a piacon a többi telóhoz képest is jó a hangzása.

(#472) Graphics válasza Hadeska22 (#398) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy már masodreg masodregje ...F3 topicbol ide, majd vissza, közben S21 Ultra ... Variációk vannak...

A 227 ezerért berendelve alapjan [link] O meg már szép munkát csinált itt...

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#473) juve600 válasza K82 (#465) üzenetére


juve600
nagyúr

hagyjad rá,troll
hetente tiltják ki,előtte a POCO F3 -as topicban trollkodott

(#474) Rommel6600


Rommel6600
őstag

A telefonon Netflixen a Drive to survive 3. Évad csak nekem akadozik??? Tök szépen elkezdi játszani, aztán kb 10 másodperc után átmegy ~4fps-be a lejátszás... :(((
Mással nem tapasztaltam ezt, jelentettem is már, de még semmi. Valami sw-es issú lehet...

(#475) Graphics válasza Rommel6600 (#474) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Esetleg Widevine probléma.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#476) japy


japy
őstag

Sziasztok srácok! Azt szeretném kérdezni hogy az Always-on kijelzés néha erősebb néha gyengébb fényerejű. Mitől lehet ez?

(#477) batai15 válasza Graphics (#475) üzenetére


batai15
félisten

Annak inkább a felbontáshoz van köze.

(#478) Viktor0610 válasza batai15 (#477) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

No de a 888-nak "akármekkora" felbontáson el kellene vinnie, nem?
(Kivétel, ha az app nincs jól megírva, és rosszul bánik az erőforrásokkal.)

Samsung Galaxy A54

(#479) Graphics válasza Viktor0610 (#478) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Alacsonyabb felbontással mennek a streamingek

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#480) bluemirage válasza japy (#476) üzenetére


bluemirage
őstag

Másik tipp az AOD-ra.
Én a fényérzékelőre tippelnék. Ha a szenzor szerint sötét van, akkor halványabban világít, ha meg világos, akkor erősebben. Aztán, hogy ez szoftveresen rosszul van itt megoldva és emiatt ez neked feltűnik... az is lehet... :U

Meliora sunt bono inimica

(#481) batai15 válasza Viktor0610 (#478) üzenetére


batai15
félisten

Én a widevine-ra reagáltam,ha az nem klappol nem megy a magasabb felbontás (l1-l3) itt valami más gond lesz .

(#482) Viktor0610 válasza batai15 (#481) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ja! OK.

Samsung Galaxy A54

(#483) japy válasza bluemirage (#480) üzenetére


japy
őstag

Nem a fényérzékelő mert az volt az első amit kipróbáltam. Ez a sötét világos igen randomban mutatkozik. Azért kérdezem másoktól hogy ez hiba vagy nem mert benne vagyok a 14 napban hogy visszavigyem.

(#484) #40047616 válasza japy (#483) üzenetére


#40047616
törölt tag

Ez biztos nem hiba szerintem. Anno a huawei p30-am és most az op 8T-m is ugyanezt csinálja, utóbbi több kevesebb sikerrel. Ugyanúgy működik mint normál esetben a fényerő szabályozás.

(#485) bluemirage válasza japy (#483) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha pl. letakorod a fényérzékelőt, akkor mi történik? Vagy ha rávilágítasz? Ha változik az AOD, akkor a fényhez van köze... még ha szerinted rosszul is csinálja nálad...

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#486) Rommel6600 válasza batai15 (#481) üzenetére


Rommel6600
őstag

A felbontás remek, a framerate-el van gond.
(Elkezdi betölteni a streamet, kb 20 másodpercig nagyon gagyi a felbontás, utána átvált HD-ra, majd kb 10 másodperc után leesik a framerate ~3fps-re, de maga a kép az marad jó felbontású)
Még ha 4K kép is jönne, gondolom a SD888-nak nem kéne, hogy problémát jelentsen...

(#487) batai15 válasza Rommel6600 (#486) üzenetére


batai15
félisten

App hibának tűnik ... Gondolom uninstall is volt már .

(#488) realist


realist
őstag

Akksi, ha még érdekes. Kb ezt vártam 2 sim-el.

(#489) bluemirage


bluemirage
őstag

Az árukereső szerint kb. 4 helyen lehet megvenni a Zenfone 8-at.

Ezek egy része bolti garit ad... szerintem mind a 4.... de ebbe ne menjünk bele. (az EMAG 100%, hogy bolti garit a 12/36 hónapos szabály miatt, az alza csak' a kormányrendelet szerinti kereskedői jótállást adja, ami bolti gari... csak másképp nevezve stb...)

Az un. ötödik lehetőség a közetlennek tűnő vásárlás: Azt köztudott, hogy asus.com estore mögött az asus szerződött írországi partnere áll, a Digital River, ami az egyik legnagyobb e-store.. Tulajdonképpen egy Amazon.... Tegyük fel, hogy ez az un ötödik lehetőség, amikor Asus weboldalon keresztül, de valójában ír webshopból vásárolunk, akkor az gyári garit jelent.

kérdés-1: akik az asus store-on keresztül vásárolt, annak hány év garit papíroztak le?
kérdés-2: szerepelt a garipapíron, hogy hova kell vinni/küldeni a telefont, ha szervízbe kellene vinni?

Meliora sunt bono inimica

(#490) japy válasza bluemirage (#485) üzenetére


japy
őstag

Hát igen azzal kezdtem. Letakarás rávilágítás. Sajna nem reagál hanem mint írtam random kivilágosodik majd elhalványul.

(#491) bluemirage válasza japy (#490) üzenetére


bluemirage
őstag

Ha lehet produkálni a hibát, akkor visszavinném. A kérdés az, hogy hova... és hogyan lesz intézve a gari... és itt visszaértünk az előző kérdésemhez...

Teli van Samsung szervízekkel az ország, ahol élő emberek várnak, akik átveszik tőled az eszközt, megbeszélik mi van és úgy nyitják a munkalapot. Vittem céges telefont többször és még vidéken is megoldható így... ahogy írom. Tudom, hogy ez kivételes dolog, mert az egyik legnagyobb gyártó... ezt nem is várom el az Asus-tól... De akkor mi van helyette? Hány év gyári gari; és az hogy működik?

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#492) K82 válasza bluemirage (#491) üzenetére


K82
őstag

Ügyfélszolgálat és futár. [link]

Külön kiemelik h személyes leadásra nincs lehetőség.

Közvetlenül tőlük rendeltem, de se számla, se garipapír, a dobozban volt egy papír h mit tartalmaz a csomag. Kb. mint a OnePlus, mindent a saját Asus fiókodon belül tudsz intézni. A gari pedig kettő év gyári.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#493) Rommel6600 válasza K82 (#492) üzenetére


Rommel6600
őstag

A számlát megkaptad emailben!☝️
Minden mást meg az asus fiókból lehet intézni.
(A dobozban pedig szállítólevél volt)

(#494) bluemirage


bluemirage
őstag

Köszi a szervízinfókat. Minden világos. :R

Meliora sunt bono inimica

(#495) K82 válasza Rommel6600 (#493) üzenetére


K82
őstag

Kettő darab e-mailt kaptam tőlük, az egyik a megrendelésem megerősítése ahol megírták hova és mennyit utaljak. Ebben a mailben van számlázási és szállítási cím, rendelt tétel megnevezése, részösszeg, engedmény, adó stb. Ez lenne maga a számla? Mert melléklet az nincs. A második e-mailben annyit írtak h a megrendelés úton van, de ebben is csak rendelésszám van és szállítási azonosító.

Pixel / OnePlus Pad

(#496) realist válasza K82 (#495) üzenetére


realist
őstag

Én sem kaptam számlát, ezt korábban írtam is. Nekem is új volt a számla/gar működés.

(#497) Rommel6600 válasza K82 (#495) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én hármat kaptam. Igaz a harmadik nem ASUS-HU, hanem
webhelp.v4@digitalriver.com-tól érkezett, benne a számlával, pdf mellékletként.
Az Asus fiókomba pedig automatikusan bekerült mint regisztált eszköz (sorozatszámmal), vásárlás napjának pedig a kézbesítés (és tényleges használatba vétel) napja utáni nap került be.

[ Szerkesztve ]

(#498) realist válasza Rommel6600 (#497) üzenetére


realist
őstag

Nincs levelem digitalriver.com -tól, paypal fizettem ott látom ezt a címet, de ennyi.

(#499) bluemirage válasza Rommel6600 (#497) üzenetére


bluemirage
őstag

Céges vásárlás lenne az enyém. Szoftvert vettünk már a digitalriver-től .
Rájuk kellett írni és úgy küldték a számlát, amit javítattni is kellett, de azt is megcsinálták.
De ez az Amazon és más esetben is elő szokott fordulni, hogy céges vásárláshoz nem megfelelő számlát küldenek... ha egyáltalán küldenek... De reklamáció után meg szokott oldódni. A Bangood, Ebay, Alibaba még rosszabb...

Magán vásárló és reklamáció hiányában előfordulhat, hogy nincs számla a vevőnél. De amíg az Asus fiókból indított garis eljárás működik, addig talán nem fontos annyira a számla egy magánszemélynek.

Fixdirect-hez való közvetlen fordulás esetén viszont már nem vagyok ebben ennyire biztos. :U

Meliora sunt bono inimica

(#500) K82


K82
őstag

Rommel6600: az általad említett címről nem kaptam mailt. Nem mintha hiányozna a számla (magánszemélyként), ez a 21. század, nehogy már egy közvetlenül tőlük rendelt, rendelési és szállítási azonosítóval rendelkező termékről mondják azt nincs gari mert nincs számla.

bluemirage: a telefonnal csak az ügyfélszolgálat foglalkozik, külön van teljesen a Fixdirect-től.

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.