Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#802) Alex_


Alex_
tag

Sziasztok

Megkértek, hogy teszteljem már a telefon melegedését.
sima fullhd 60 hzs video felvételénél melegedett, de nem vészesen, a gyári hozzáadott tokban meg még kevésbé zavaróan.
a 4k 60fps-s video felvételénél:
kb 9 perc után megjelent fennt "a készülék túlmelegszik a készülék hőmérséklete emelkedik. ha ez folytatódik a kamera alkalmazás automatikusan bezárul." üzenet. én folytattam tovább. érzetre most sem tűzforró a készülék, és 13 perc után állítottam le.a tokot levéve tényleg nagyon forró lett a készülék. s ahogy már nem ment a felvétel és levettem a tokot akkor zárta be a kamera appot egy üzenettel.
s közben 20%ot merült az akku.
jó ez a 4k 60 fps-es felvétel, mert szép, csak egy fém hátlapot kellett volna az üveg helyett kapnia. vagy nem engedni a 4k-s felvételt.

firmware:
30.11.51.67
más sd888-as készülékhez más gyártó már adott ki olyan frissítést, ami a grafikus órajelet visszaveszi, én nem bánnám ha az asus is adna ki egy ilyet.

Aki szeretne 4-ks videókat készíteni az ezt vegye figyelembe, akinek megfelel a fullhd az nyugodtan válassza.

üdvözlettel:
Alex_

[ Szerkesztve ]

(#803) bluemirage válasza Alex_ (#802) üzenetére


bluemirage
őstag

S21-en úgy oldották megy az SD888 Samus SOC-jának hasonló melegedéseit és akksiproblémáját, hogy az utolsó szoftverfrissítéssel csökkentették a telefont teljesítményét... majdnem az előző széria szintjére.... azaz majdnem SD865 szinten van. A mérések ezt mutatják.

Az ASUS itt is megléphetné..., hogy szoftveresen visszavesz a teljesítményből... Bár az ilyen gyártói átvágásokat máshol dízelbotránynak hívják, de mobilos körökben nem számít az ilyen... itt úgy hívják, hogy optimalizálás... :D

Meliora sunt bono inimica

(#804) Alex_ válasza bluemirage (#803) üzenetére


Alex_
tag

az lenne jó ha ez kapcsolható lenne... tudom: álom.

(#806) Alex_ válasza haloli9 (#805) üzenetére


Alex_
tag

szerintem meg az ember alapvetően nem hülye, ha tudja, hogy x módban melegszik a telója nagyon akkor azt nem fogja használni, csak ekkor jön az az érzés, hogy akkor ez miért is van benne. mondjuk speciel engem nem zavar, nem tervezek 4k 60fps videók rögzítését. a fullhd tökéletesen megfelel egy ekkora érzékelő lapkától.

(#808) Alex_ válasza haloli9 (#807) üzenetére


Alex_
tag

értem, amennyiben van 4k-s felbontású monitorod, a video nekem youtube minőségre kell max.

[ Szerkesztve ]

(#810) ChoppR


ChoppR
tag

Ennyi pénzért én sem szívesen kötnék kompromisszumot. Papíron nagyon jó lett ez a telefon, de a visszajelzések miatt nekem teljesen elment tőle a kedvem.

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#811) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Hát nemtom. Ezzel a telefonnal már 4k60fps-ben rögzítek én is, de alig készítek videót, a leghosszabb is 1perces, nekem nem tűnt fel mit csinál később.

Engem inkább az zavar, hogy megjelent a képernyőn 2db, kb 3-4mm átmérőjű pötty, ahol más a felületérdesség. Ha megtörlöm alkoholos tisztítóval simára a kijelzőt, akkor nem látszik, de amint hozzáérek ott azon a két helyen meglátszik a zsír, körülötte pedig nem. Mintha valami megmarta volna a kinelzőt ebben a két foltban, de ez nonszensz, mert nem történt ilyen. Nemtom erre vajon garinál mit szólnának?

(#812) <Adamsky> válasza Alex_ (#804) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Az lenne jó, ha csak olyan SoC-ot adnának ki, amit - legalább szobahőmérsékleten - képesek lehűteni vagyis nem throttling-ol.
... de ez is csak álom marad azt hiszem :(((

(#813) Sgr_A válasza Rommel6600 (#811) üzenetére


Sgr_A
addikt

Valószínűleg azon a két ponton megsérült az oleofób réteg
nekem ezért cseréltek kijelzőt a lenovó p2-n

(#814) Alex_ válasza <Adamsky> (#812) üzenetére


Alex_
tag

ma csináltam pár teszt videót, s érdekes, hogy a 8k 30fps beállítással majdnem dupla ideig bírta a készülék, mire leállt (16 perc), a 4k 30fps-nél meg fentebb ment a hőmérséklet mint amikor 60fpsnél már kiirta a túlmelegedést, cserébe nem irt ki semmit, s nem is állt le, sikerült egy órát egybe rögzíteni, vagyis lehet választani. 60 fps rövid alkalomra, 30 fps hosszú alkalomra.
ha már a normális hűtés csak álom.
de mielőtt ez valakit eltántorít, csak akkor tegye ha ez a funkció fontos számára. mert amióta kilőttem a cherry alkalmazást már a készenléti időm is jobb. :)

(#815) <Adamsky> válasza Alex_ (#814) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... de mielőtt ez valakit eltántorít ... " - ez - mármint, hogy mennyit lehet videózni vele - engem spec. pont nem érdekel annyira. Csupán kissé érthetetlennek tartom az ilyet.
Engem a képernyőn lévő "szelfi lyuk" és a vezetékmentes töltés hiánya (de leginkább az előbbi) tántorít el a vásárlástól. Viszont érdekelne a tapasztalatok, és ezért követem a topic-ot, hogy hátha sikeres lesz a típus és lesz majd a 9-es szériából is hasonló (immáron mindenféle lyuk, sziget, stb. nélkül :) )

Mi ez a cherry app?

(#816) Alex_ válasza <Adamsky> (#815) üzenetére


Alex_
tag

sajnos mivel az eladásnál/tesztnél fontos paraméter lett a teljes felülethez viszonyított aktív képernyő százalékos mérete, így a "szelfi lyuk" az kötelező kör azoknak akik nem akarnak kisebb százalékot, mert akkor nem veszik meg a tömegek. jajj. pedig az a kényelmes, ha a kijelző nem ér a széléig, van honnan indítani a mozgást, s egy értelmes sávban elférne az előlapi kamera, a normális hangszóróluk, de ha valaki kijönne egy ilyennel már írnák is mindenhol, hogy milyen óvidvatú s akkor vagy szelfiluk, vagy kiforduló kamera, vagy motoros. :-)
cherry a cherry bitzosító appja, ami követi a mozgást, s ha mozgás közben nem használod a telefont akkor ezért pontokat ad amikkel lehet különböző alapítványokat forintra átfordítva támogatni, meg promóciós játékokban részt venni ha valakinek erre van ingere. cserébe nem nagyon de 0-24-be használta a gps-t.

(#817) <Adamsky> válasza Alex_ (#816) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... mivel az eladásnál/tesztnél fontos paraméter lett ... " - ne is mond!
Ebből a nagyobb / több mindig jobb valahogy sose fogunk tudni kinőni. Én csak abban bízok, hogy jövőre talán már jönnek majd olyan modellek, amiknél a szelfi kamerát bedugják a kijelző mögé. Engem spec. az sem zavar majd, ha a kezdeti megoldások minősége sz@r lesz, csak ne lássam a kamerát.

Egyébkén nálam - design szempontjából mindenképp - most az etalon az Xperia 1 III. Nincs semmi "zavaró" tényező a kijelzőn, a sarkokban a lekerekítés nagyon kis rádiuszú, így nem néz ki úgy, mint öreganyáink TV-je. Van jack, van értesítési led, ujjlenyomat-olvasó oldalt, ami egyben bekapcsológomb is, bővíthető, CSAK az a hülye 2:1-hez képarány rondít bele (nálam) a képbe.

(#818) bluemirage válasza <Adamsky> (#817) üzenetére


bluemirage
őstag

44 éves vagyok és sosem használtam a selfi kamerát... :U Egyetlen telefonomon sem.
A hátsó kamerát sokat használom... mondjuk kaját sem szoktam vele fényképezni, de minden mást igen... Akkor én már öreg vagyok? :B

@Adamsky: az egy tepsi :F A szokatlan képarányon túl mondom ezt. Ilyen méretben van egy csomó SD888-as vagy más erős telefon... nagy a felhozatal. Kis méretből meg nulla. Értem, hogy a komfortját soroltad... Hiába van ágy, meg jó szék és jó kilátás, ha az egy kamion... Van ami minden előnyt áthúz nálam. Pl. a nagy méret... :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#819) <Adamsky> válasza bluemirage (#818) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" .... a nagy méret... " - O.K.-O.K. akkor tegyük mellé az 5 III-at vagy a 10 III-at. Ezekkel már tényleg "csak" az a baj, hogy hosszúak.
Szóval én alapvetően a design-ról beszéltem. Ez a szögletes, letisztult, sallangmentes külső, a "klasszik" szögletes kijelzővel jön be nekem igazán.

(#820) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Android Auto-t használja-e valaki?
10perc után kiírta a kocsi, hogy készülékhiba miatt leállt az AndroidAuto, (marhára örültem, mert pont akkor rohadtul kellett volna az épp azon futó navigáció) kiderült, hogy a powermaster lőtte le 10 perc után, mert a háttérben futott. Utána beállítottam, hogy ezt az alkalmazást ne optimalizálja, de ennek ellenére a következő használatnál szintén megint 10 perc után kilőtte az AndroidAuto appot... :F wtf???

(#822) Rommel6600 válasza haloli9 (#821) üzenetére


Rommel6600
őstag

Eddig csak egyszer tűnt fel, hogy jobban melegszik, amikor a 40fokban, klíma nélkül, az egész délután a tűző napon állt és rohadtul átmelegedett, fekete színű kocsi ülésén ment rajta a waze+spotifystreaming+bluetooth kombó, és működés közven is sütötte az ülésen az autópályán a nap. De akkor sem volt tűzforró, csak a 40fokra jött rá a saját melegedése, és a (gyári) tok se segít ugye a hőleadásban. Azóta használtam már ugyanígy, de nem 40, csak ~30 fokban (szintén waze+spoty+bt), de vettem egy tartót és a szélvédőre tettem ki: épphogy csak meleg volt.

Ha a 4k60fps videókészítésre érted, akkor arra azt tudom mondani, hogy abban szoktam rögzíteni, de jellemzően rövidebb felvételeket (<2perc, jellemzően még 1 sincs), ezek rögzítése közben nem tűnt fel. Kipróbáljam egy hosszabb, próbafelvétellel?

(#823) Rommel6600 válasza haloli9 (#821) üzenetére


Rommel6600
őstag

Amúgy ha vmi bug-szerűségre gyanakszol a melegedés kapcsán (minthogy például 8k-ban rögzítve kevésbé melegszik mint 4k-ban), érdemes a zentalk fórumba beírni, kvázi jelenteni a gyártónak a dolgot. Amit én (és mások) eddig beírtak oda, azt kijavították. Pl.: közelségérzékelő, ujjlenyomat-olvasó, netflix hdr etc.

(#826) undercover válasza haloli9 (#825) üzenetére


undercover
senior tag

Nálam nincsenek ilyen problémák. Telefonálok, zenehallgatás, youtube, játékok stb. 40 fok körül van. Nem érzem, hogy annyira túlzóttan melegedne.

4k 60fps videónál lehet melegszik jobban, de tudnál vele szerintem akár 5 perces videót is csinálni nem ír ki hibát.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#828) Rommel6600 válasza haloli9 (#825) üzenetére


Rommel6600
őstag

Itt valami más lesz a baj, gyanítom, hogy user error. (Például, hogy a háttérben a világ összes alkalmazása IS fut, vagy csak egy olyan ami bugos és az pörgeti folyamatosan a rendszert)
Napi 5-6 órát internetezek rajta (plusz netflix hdr-ben, meg spoty, waze, netbankos appok meg persze egy csomó egyéb is), az appok is frissülnek szépen, és abszolút nincs ilyen bajom!
VAGY
Nem egyforma a készülékünk.

(#830) Alex_ válasza Rommel6600 (#828) üzenetére


Alex_
tag

Én teszteltem pénteken még
4k 60fps 8 perc után melegedés üzenet
8k 16 perc után melegedés üzenet
4k 30fpsnél 1 órás rögzítés során semmi jelzés. (miközben magasabb a cpu és az akksi hője mint amikor más módban túlmelegedést jelzett) ebből én azt gondolnám, hogy a 60fps es rögzítésnél van valami szoftveres gikszer,
s alapvetően ezek nem rossz értékek.
de mindez a megkért teszt miatt (eszembe nem jutna 8k-s felvételt készíteni, mert minek), mindennapi nálam normális használat során (sok beszédhívás, folyamatos gps, banki app, levelezés, signal, bluejeans, egy weboldal frissítés de sokszor) semmi bajom nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#832) Rommel6600 válasza Alex_ (#830) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez érdekes. De ha már Te megcsináltad ezt, nem írnád be a zentalk fórumba? Vagy küldd át a részletes dokumentációt (mért hőmérsékletekkel) és beteszem én! (Én jelenleg nem tudok hőmérsékeleteket mérni, a cégben lenne bent hőkamera, de a covid miatt nem mehetek még mindig be... :((( ) Köszi

(#833) Rommel6600 válasza haloli9 (#829) üzenetére


Rommel6600
őstag

Honnan veszed, hogy egyforma lenne? Láttál már akár messziről is elektronika fejlesztést, és van fogalmad róla, hogy hogy hány hardveres verziója és másod-, akár harmad-beszállítója lehet egy ASIC-nek, PCB-nek, mikrokontrollernek, a ráültetett millió szotyi alkatrésznek és satöbbinek??? Hogy mást ne mondjak még ugyanannak a beszállítónak a két különböző gyárából érkező, elvileg "ugyanaz" a komponens között is hatalmas különbségeket mérünk sokszor...

A zentalkon az általad is idézett "böngészés közbeni" melegedésre kb egy maroknyi (értsd kb 5) ember panaszkodik. Ez édeskevés... Ha tényleg általános lenne a probléma, szerinted ennyien írnák be? Csak, hogy alátámasszam: a VoLTE hiányát jóvaltöbb mint 50en reklamálták eddig, és szerintem Ők is böngésznek a telefonnal... A kamerás melegedés tényleg általánosnak (és vmi sw-es gixernek) tűnik, de az, hogy már böngészésre se lenne használható a telefon, na az nagyon nem.

[ Szerkesztve ]

(#835) Alex_ válasza Rommel6600 (#832) üzenetére


Alex_
tag

Szia
az a baj, hogy ez nem valós mérési környezetben készült, a thermal monitor applikációt használtam, ami a belső szenzor értéket tudja applikációk felett mutatni, ez nem egy infrás hőmérő. Az applikáció az akkumulátor hőmérsékletét mutatta (a szoftver nézte a cpu-t is, sz mindig kettő fokkal volt nagyobb mint az akkumulátor) 4k 60 fps-nél 8 perc rögzítés után 42 fokos kijelzésnél jelent meg a túlmelegedés üzenet, 8k-s felvételnél 16 perc után amikor 43 fokos volt a kijelzés, 4k s sima felvételnél meg a 45. percnél már 45 fokot mutatott a program, és ennél nem ment fentebb a 60. percig sem, érzetre melegebb is volt, mint amikor 4k60fpsnél megállt. ebből gondolom hogy a 4k60fpsnél van egy szoftveres érték amire reagál, mert sima 4knál melegebb volt s nem korlátozott le. (s nem is melegedett tovább), csak a mért értékek szerintem nem túl magasak. 45 fok akksi, 47 fok cpu. ez közel sem észvesztő magas érték, amennyiben elfogadjuk a belső szenzorok értékét valósnak. s a kezdő hőrmérséklet volt amikor 28 volt volt amikor 32, vagyis egzaktul nem öszehasonlítható az idő sem.
tehát röviden nincs részletes valid dokumentációm, az hogy irogattam kb percenként egy applikáció értékeit azt nevezhetem tapasztalásnak, de hibabejelentésnek szerintem édes kevés.

van konyhai infra mérőnk, de az húsokhoz oljahoz olajhoz van kitalálva, nem próbáltam, de szerintem nem annyira precíz ebben a mérési tartományban, azzal tundnék mérési jegyzőkönyvszerű dolgot csinálni esetleg... valamikor.

(#836) -Mike-


-Mike-
addikt

Azt hittem már befagyott az árukereső, mert hetekig 269.990 volt a fogyasztói ár mindenhol.
De ma megmozdult, lefelé, emagnál 259.990.

[ Szerkesztve ]

(#837) undercover


undercover
senior tag

haloli9 szerintem csak túlzott elvárásaid vannak a telefonnal szemben.

Igen a Snapdragon 888 talán jobban melegszik mint az előző széria.

De ugyanúgy ilyen 40 fok körül van a S21, OnePlus 9, sőt a Xiami MI11 még melegebb is.

Ha telefonálsz, zenét hallgatsz(itt is számít a telefontudása milyen minőségben kapod füllesre a hangot), sorozatot nézel vagy netezel nincs semmi probléma. Sőt nekem még játékok közben sem volt melegedés miatti üzenet.

Az Asus is lehet már bocs a kifejezésért, de le... az Android 11-et és az Android 12-re gyúr. Ott elég nagy változások lehetnek. Mivel így nincs értelme már a 11-nek szerintem azt fogják inkább javítgatni vagy a háttérben is úgymond azt patchelik jobban.

De csak a 4k 60fps-el van gond. Az, hogy melegszik az ilyen telefonoknál megszokott.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#838) Alex_


Alex_
tag

Sziasztok
nem vagyok az a tipikus utcán zenét bömböltető tini, de tegnap egy ismerőnek megmutattam egy youtube videót, s számomra is meglepően jól szól ez a zenfone8 kihangosítva (gyorsan hozzáteszem az általam ismert telefonokhoz képest)

(#840) Alex_ válasza haloli9 (#839) üzenetére


Alex_
tag

nagyon szépen kérlek hagyd már ezt.
nekem nem fontos a 4k 60 fps, és morgok is néha, de alapvetően elégedett vagyok, ha neked nem megfelelő azt is megértem, nincs ezzel baj, de ettől még nem kell szidni, főleg ha nincs is, ha van akkor meg el kell adni mint K82. megélünk mind egymás mellett.

[ Szerkesztve ]

(#842) undercover válasza haloli9 (#841) üzenetére


undercover
senior tag

Már legalább egy hete csak arról panaszkodsz, hogy szar mert nem csinálhatsz 4k 60 fps videót egy órásat mert túlmelegszik.

De ott van a 4k 30 fps is, egy videóhoz az is tökéletes.

Most ez van, de lehet, hogy két hét múlva patchelik és javítják ilyeneken kár fent akadni.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#843) beadzo válasza undercover (#842) üzenetére


beadzo
kezdő

Nem értettem én se ezt a problémát, mert aktívan használom a telefont mostanában is, és nekem soha nem zárt be semmit a melegedés miatt. Igaz, hogy csak FullHD 30, néha 60 fps-sel videózok, de szerintem átlag felhasználónak az is bőven elég. És még mindig tartom magam ahhoz, hogy egyrészt, jobb ha a ház melegszik, mint ha megfőzné magát belül, másrészt pedig jobb, ha nem engedi túlmelegedni, és inkább bezárja az alkalmazást.
Nagyon elégedett vagyok vele testreszabhatóság terén is, a kezdeti apróbb idegesítő dolgokat pedig egytől-egyig javították (vagy találtam rá megoldást).

[ Szerkesztve ]

(#844) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Ahogy olvasom a fórumot, annyi update van, hogy:
- ujjlenyomatolvasó: nedves bőrrel való feloldáson nem terveznek (vagy inkább nem tudnak) javítani. De ha jól tudom ez nagyobbrészt az optikai ujjlenyomatolvasó hiányossága, és más telefonoknál is dettó ugyanez van. Amit az Asus mond az az, hogy nem fogják a találati pontosság növelése érdekében a kínai gyártók szintjére lebutítani az olvasót, mert az már security risk lenne szerintük. Talán az ultrahangos olvasó lenne itt a végleges megoldás, de nagyon sok készülékben nem ilyen van, a ZF8-ban sem.
- VoLTE: Telenorra engedélyezésére egyelőre nincsen időtervük, mert a Telenor (nemcsak agyarországon, globálisan) egyáltalán nem kezeli prioritásként a készülék VoLTE validálását. Szóval erről sem az Asus tehet, a szolgáltatónak lehet megköszönni. (A huawei-el való egymásratalálásuk óta gondolom ezen nem lepődik meg senki...)

(#845) bluemirage válasza Rommel6600 (#844) üzenetére


bluemirage
őstag

A Samsung használ pl. kijelző alatti ultrahangos ujjlenyomat olvasót, az S21-ben már gyorsabbat és nagyobb felületen... DE még ott is van gond a leolvasás pontosságával. Nem is mindegy, hogy milyen védőüveg van rajta... stb... Tehát az ultrahangos sem tökéletes. Én nem irigyelném... Sajnos ez már csak ilyen... még gyerekcipőben jár a kijelző alatti technika... :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#846) Alex_


Alex_
tag

én egy kicsit visszasírom a fizikai ujjlenyomat-érzékelőt, akár a hátlapon akár a bekapcsológombon. s nem feltétlenül azért, mert az jobban érzékelt (mert amúgy igen, de most már ez is 50ből 49) de azt látni, hogy a készülék a mozgásból hányszor gondolja azt, hogy én most fel akarom oldani és az ujjlenyomatolvasó résznél felkapcsolja a világítást, miközben én csak átraktam A helyről B-re az zavar picit, persze csak azért, hogy miért kell egy jól működő megoldást, egy jobban fogyasztó megoldásra cserélni. tudom nem trendi.

(#847) K82 válasza Alex_ (#846) üzenetére


K82
őstag

Erre szoktam azt mondani h ha meg lehet csinálni valamit, attól még nem feltétlenül kell. Ha zavar h mozdításra megjeleníti az ujjlenyomat helyét, ki lehet kapcsolni és csak a bekapcsológomb megnyomásakor villantja fel azt (természetesen a zárképernyővel együtt).
Én egyébként a mai napig a hátlapi olvasó híve vagyok, asszony P4a 5G-je (és még a régi Nexus 5x-em is) köröket ver a kijelző alatti olvasókra. A másik nagyon kényelmes feloldás amit szerettem az a 3D ToF face unlock, de csak emiatt nem veszek iPhone-t, a Pixel 4XL-é zseniális volt viszont mindkettőre igaz h maszkos időkben inkább átkoztam mint áldottam őket. Igaz h a ZF8 is tudja az arcfelismerést, de azért a 2D-s messze van attól a biztonsági szinttől ami jó lenne.

Pixel / OnePlus Pad

(#848) axioma válasza Alex_ (#846) üzenetére


axioma
veterán

szigoruan szvsz: szerintem nem a kijelzobe integralas a trendi, hanem a kava nelkuli mobil, abban meg igazuk van hogy az elol levo olvaso a legjobb megoldas (es/vagy apple-hez igazodas is bejatszhat)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.