Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Rommel6600 válasza Lami66 (#1445) üzenetére


Rommel6600
őstag

Haver például nem tudott a Revo-ra pénzt feltölteni, mert az A51 Samsung-ját nem frissítette már másfél éve. Miután lementek a frissítések, már rendesen működött a forrás (nem revo) banki applikáció. Ami ugyan előtte is üzemelt, látszólag nem is volt baja, de mégis... Szóval ilyenekbe azért bele lehet futni...
Mondjuk az én banki appomra meg pont Android12 alatt nem jönnek meg a push üzenetek, így sms-ben tudok csak jóváhagyni internetes vásárlást, appal már-még nem :D

(#1452) Rommel6600 válasza natë (#1434) üzenetére


Rommel6600
őstag

VoLTE hiánya (legalábbis Telenoron egész európában, asszem egy skandináv ország a kivétel csak, és az is csak az utolsó frissítés óta), a magyar banki appom push üzenetei nem érkeznek meg Android12-n (elismerte a bank), és néha (netezés, telefonálás alatt) kattanás hallatszódik a frontkamera optikai stabilizátorából kb 10 frissítéssel ezelőtt óta. (Utóbbi bugot valamiért tudomásul sem akarja venni a gyártó)
Ezekkel együtt is amúgy meg vagyok vele elégedve, nem bántam meg.

(#1453) Rommel6600 válasza Ferrorr (#1421) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem mert a stabil A12-t még mindig reszelik, csak -az arcvesztést elkerülendő- hivatalosan ezt nem ismerik el.
Ahogy az egész december végi A12 release is pár héttel korábbra lett tervezve, csak közbejött egy-két, elég komoly funkcióvesztést eredményező bugocska...
Plusz azért is gondolom ezt így, mert nekem annó OTA-n megjött az Android12 több béta verziója is ugyanúgy mint korábban, majd a "hivatalos" A12-re is OTA-n kaptam meg a frissítést, és az ennél újabbra (asszem egy volt még csak azóta, a ~.81es) is szintén OTA-n, dettó ugyanúgy mint eddig. Szóval technikai akadálya biztosan nincs...

(#1454) Tyren válasza Csapoati (#1450) üzenetére


Tyren
aktív tag

Szerintem is elképesztő, hogy nem jön a frissítés OTA 2021-ben egy alig nem túl régi (bően 1 éven belül van még), csúcskategóriásnak hirdetett telónál.
Minden esetre kíváncsi vagyok, nekifutok.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1455) Tyren válasza Tyren (#1454) üzenetére


Tyren
aktív tag

Lement a frissítés, tényleg nem volt vészes, csak hát pont annyi, hogy foglalkozni kellett vele.
Viszont pár helyen furcs kékes-zöld színű lett néhány widget - óra, gmail, stb.
Nem a háttérhez illeszkedik, mert egyrészt nagyon nem illik hozzá, másrészt ha változtatom a hátteret, akkor sem változik ez.
Ez A12 sajátosság, vagy lehet ezen változtatni?
Nem túl szép ez a szín na.

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1456) Csapoati válasza Tyren (#1455) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Megjelenítés - Stílus - Téma - Szín

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1457) beadzo válasza Csapoati (#1456) üzenetére


beadzo
kezdő

Szerintem nem arra gondol. Nekem pl. a Gmail appban, a levélírás gombnál tűnt fel ugyanez a zöldes szín. Valahol úgy emlékszem, hogy ez az A12 velejárója. :U

(#1458) bluemirage


bluemirage
őstag

Kicsit szomorú vagyok, hogy az ASUS weboldalán már nem kapható a ZF8. Most néztem rá.

Céges vásárlásra az EMAG nem jó a garancia miatt. A többi helyen ha meg is adják a 3 évet mindig csekkolni kell, hogy a magyar' 3 év jótállásra gondolnak (ami egy jogszabály által előírt kereskedői, bolti jótállás jelent), vagy valós gyári gari áll mögötte. (futáros Asus szervíz lehetősége stb...).

Meliora sunt bono inimica

(#1459) Tyren válasza beadzo (#1457) üzenetére


Tyren
aktív tag

Igen, köszi, az kékre van állítva, de közben a gmail widget az egész zöldes, nem csak az új email gomb. (világos téma)

''A barátaid megtanítanak arra, amit tudni szeretnél, az ellenségeid pedig arra, amit tudnod kell.''

(#1460) Benőke válasza bluemirage (#1458) üzenetére


Benőke
őstag

ŐŐŐ ugyan az a garancia mindkettőre és cégekre a 3 év nem vonatkozik. Cégeknek egy év garancia él csak. Minden hivatalos értékesítési csatornában ugyan az a garanciális feltétel.

Mindenesetre érdekes hogy már nem lehet megvenni a hivatalos weboldalon.

Jön a következő generáció?

(#1461) bluemirage válasza Benőke (#1460) üzenetére


bluemirage
őstag

Az Edigitalnál is vonatkozik a 3 év jótállás a cégekre és számos kereskedő a jogszabályi minimum túl vállalja értéksávokhoz kötött jótállást. Tudom mert gariztattunk már így. Emag-tól ezért nem veszünk. Mert ők különbséget tesznek és ezt jogilag meg is tehetik. Ha majd bedarálja az Edigitalt, akkor ott is ez lesz majd a szabály.
Továbbá a mobiloknál a 2-3 év... akármennyi gyártói gari a vásárló jogállásától független, ha gyártói gari áll mögött. 20 éves céges mobilom van... 2-3 év garikkal. Lehet Samsung akármi... Ez nem iphone... :)
De most nem is ez a lényeg... hanem, hogy nem kapható a gyári' webshop-ban.

Meliora sunt bono inimica

(#1462) jupakri válasza Csapoati (#1450) üzenetére


jupakri
csendes tag

Milyen fájkezelőt használsz ? Total Commanderem van, de nem tudom áthelyezni a gyökérkönyvtárba a mappát.

(#1463) jan herz válasza jupakri (#1462) üzenetére


jan herz
tag

A belső közös tárhelybe kell. A gyári fájlkezelő belső tárolónak hívja.

(#1464) Benőke válasza bluemirage (#1461) üzenetére


Benőke
őstag

Szuper. Mindig mikor telefont vettünk a céghez csak 1 év gar volt. Rózsaszín cég, és alma telefonok. Mondjuk az az egy év gar sem él általában. Dobozból kivéve kipróbálva, nem ment, visszavittük és 2 hét tökölés után azzal jönnek hogy vízkár. Saját szakállra bevittük egy nem alma szervizbe, ők azt mondták ezt ki se nyitották soha, semmi baja, valami sw csiribá csiribú és ment a telefon.

(#1465) Csapoati válasza jan herz (#1463) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Így így. :R

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1466) natë válasza gretzky77 (#1438) üzenetére


natë
nagyúr

Dehogy...nem nekem.

Lami66 : 2-3 hozzászólást visszaolvastam, semmi releváns infót nem leltem bennük.

Beadzo : thx

(#1467) room303


room303
tag

Sziasztok!
Visszaolvastam kicsit, úgy látom, sokat foglalkoztatok az üzemidővel, de igazán konkrétumot nem láttam, pláne A12-re vonatkozóan. Esetleg valaki meg tudna osztani infót az átlagos screen on time-ról? (Mondjuk nap végén ;) )

(#1468) beadzo válasza room303 (#1467) üzenetére


beadzo
kezdő

Tegnap délután töltöttem 90%-ig, azóta ennyit használtam.

[ Szerkesztve ]

(#1470) beadzo válasza Ferrorr (#1469) üzenetére


beadzo
kezdő

Most télen nem tűnt fel, hogy nagyon melegedne. Videókat én csak fullHD-ban csinálok, ott nem melegszik. Nyáron ezt kitárgyaltuk itt a fórumon, azóta kevésbé is melegedik.

(#1471) room303 válasza beadzo (#1468) üzenetére


room303
tag

Köszi! 5:50 SoT benne 2,5 óra YouTube-bal ha nem is világbajnok, de mindennapi használatra bőven jó, szerintem

[ Szerkesztve ]

(#1474) beadzo válasza Ferrorr (#1472) üzenetére


beadzo
kezdő

Engedd már meg légy szíves, hogy úgy használjam a telefonomat, ahogy én szeretném! Köszi.

(#1476) Benőke válasza Ferrorr (#1473) üzenetére


Benőke
őstag

Azt akarod mondani hogy az közel 12 órás képernyő időt tud? :U

Amúgy én is 16k ban 240FPS el rögzítek mindent ami alatta van az sz@r :D

[ Szerkesztve ]

(#1478) beadzo válasza Ferrorr (#1477) üzenetére


beadzo
kezdő

5 percnyi 4K60fps után meleg a kamera körül a keret, illetve a hátlap felső része. A többi részén kicsivel melegebb csak szobahőmérsékletnél.

(#1479) gretzky77 válasza Ferrorr (#1477) üzenetére


gretzky77
veterán

Ne haragudj, oké hogy alap neked, de hagy használja úgy a telefonját ahogy szeretné, itt most arról volt szó nem arról,hogy tud e 4K60fps-t! Korábban használtam Zenfone 7 Pro-t, nagyon jó telefon, sajnos a Volte hiánya számomra probléma ( ami jegyzem meg sztem nagyobb gond), de a 11 óra SoT nem életszerű és nagyon szélsőséges! Kíváncsi lennék hány napra elosztva tudja, mert ha feltöltöd és merülésig folyamatosan nyomod úgy kijöhet a 11 óra egyéb esetben eléggé megkérdőjelezhető!

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1481) K82 válasza Ferrorr (#1480) üzenetére


K82
őstag

Tudjuk h nem volt és nem is lesz ZF8-ad, mégis a topik indulása óta ide jársz trollkodni h mennyire jó a 7 Pro-d.
Hiába tiltanak ki és jössz vissza mindig más névvel, a stílusod nem változik.

Pixel / OnePlus Pad

(#1484) gretzky77 válasza Ferrorr (#1483) üzenetére


gretzky77
veterán

Nem ZF 7 Pro-d van?

iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

(#1486) Csapoati válasza Ferrorr (#1482) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Szerintem ne vegyél ilyen készüléket, mind a te, mind a mi érdekünkben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#1488) Benőke válasza Csapoati (#1486) üzenetére


Benőke
őstag

:DD

(#1492) Lami66 válasza Ferrorr (#1491) üzenetére


Lami66
őstag

Ez elég durva. 28 óra alatt 15,5 óra sot-ot csináltál, abból 14,5 órát a messenger+facse visz el. Mondhatni, ébredéstől elalvásig ez a két program folyamatosan megy egész nap.... :Y
Ugye nem vagy zuckerfüggő. Zenfone8-ra átkonvertálva, ez azt jelenti hogy napjában legalább kétszer kellene töltened. Ez a telefon nem neked való.

[ Szerkesztve ]

(#1494) <Adamsky> válasza Ferrorr (#1491) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Neked megváltás lesz a Metaverzum :DDD

(#1495) karldergroße válasza Ferrorr (#1491) üzenetére


karldergroße
senior tag

Szerintem ezt egy pszichológusnak ne mutasd meg.

(#1496) room303 válasza Lami66 (#1492) üzenetére


room303
tag

Érdekes dolog ez. Ferrorr kolléga vagy tényleg megállás nélkül a "Meszin" pörög, vagy kb. csak alváshoz kapcsolja ki a kijelzőt. Mindenestre a 15 óra az, amit szintetikus teszten hozott a Z7 (pl. GSMArena tesztje) - igaz ugyanott a Z8 is jó 15 órát tudott.

ha esetleg más is megoszt SOT-t, az tovább árnyalhatná a képet.

(#1497) K82 válasza room303 (#1496) üzenetére


K82
őstag

Van jó pár screenshot a SOT-ról a topik elejétől, eléggé árnyalja a képet: a ZF8-cal ilyen érték nagyjából kivitelezhetetlen.

Pixel / OnePlus Pad

(#1498) jan herz válasza K82 (#1497) üzenetére


jan herz
tag

Na jó, ezt a kezdetektől tudtuk. Ennek a tudatában vettem meg. Az előző telefonom bőven kétszer ennyit tudott hasonló használattal, DE.....!

(#1499) Benőke


Benőke
őstag

2 sim kártyával hát nagyon nehéz már a 4 óra is nehézkes. Tegyük hozzá hogy még 11 -el használom. És 90% ig töltöm csak. Egy nap kivitelezhető vele.
Ettől függetlenül én nagyon szeretem hogy ilyen kézreálló. CPU az éhes 4000 telep nem olyan kicsi...

(#1500) axioma válasza Benőke (#1499) üzenetére


axioma
veterán

? En ma mar jatszottam is olyannal ami elegge eszi, 3h52-nel tartok 32%-on, 2 sim kulon szolgaltato, ket profil [bar egyik csak egy orat ment ma], es minden szir-szar bekapcsolva [net sim 5g-s, gps, nfc, a bt megy is allandoan az orara], 3 orat nem itthon voltunk.
En mondjuk kijelzett 0-100% kozott hasznalom a telot.
Kieg. ja bocs azt mindig elfelejtem, h atlag telo fenyereje engem vakit, le van huzva nekem kenyelmesre, ez arnyalhatja a kepet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.