Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) janeszgol válasza fattyu (#394) üzenetére


janeszgol
félisten

Szerintem felejtsd el ezeket a netes hülye tippeket. Tedd este töltőre, majd reggel le, és ne állíts be időzítőt. És csak használd a telót mindenféle "jaj meddig merítsem le" marhaság nélkül. :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#402) Rommel6600 válasza gabeszq41 (#397) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az enyém igen, de az övé egyáltalán nem korrekt üzemidő!

(#403) Rommel6600 válasza janeszgol (#401) üzenetére


Rommel6600
őstag

Miért ne használjon? Én például engedélyeztem az ultralassú (9W) töltést, és csak a reggeli risztás idejére küldi fel 100%-ra az akksit, addig az optimálisabb 80% körül tartja. Egész este rohadtul ráér, ártani meg biztosan nem árt neki, legfeljebb használ.

(#404) gabeszq41 válasza Rommel6600 (#402) üzenetére


gabeszq41
csendes tag

Igen, azért írtam a tiédre, nem pedig az övére!

(#405) karldergroße válasza diósdi (#385) üzenetére


karldergroße
senior tag

Miért lenne gyenge? Azt is figyelembe kell venni, hogy több mint két napig használta közben a telefont. Ha egyhuzamban használja valaki, nyilván kijön az 5-6 óra. Ez a zenfone7-emen is így van. Ha sokat használom egy napon és lemerítem aznap, akkor kijön 5-6 óra, ha 2 napig nincs töltve, csak 3-4 óra jön ki.

[ Szerkesztve ]

(#406) janeszgol válasza karldergroße (#405) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez már összetett gondolkodást kíván. Elég csak ránézni a sotra, aztán megmondaniatutit.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#407) karldergroße válasza janeszgol (#406) üzenetére


karldergroße
senior tag

:))

(#408) diósdi válasza karldergroße (#405) üzenetére


diósdi
újonc

Alapból 7 óra SOT elvárható, ilyen paraméterek mellett. Az ominózus 2-3 napos készenlétnél meg legalább 4 óra. Rosszul van optimalizálva az akksi fogyasztása. Talán javítják. 5nm- és proci nem lehet energiazabáló. Amoled 60 htz- en főleg takarékos. 5,9" - ról beszélünk. Nem értem a gyalázatos itt mellékelt SOT inserteket. A GSM arenán írja a egy tulaj azt írja , h hard user, és simán megvan a 2 nap. Ekkora szórás van a telefonok között?

[ Szerkesztve ]

(#409) fornettisuti válasza diósdi (#408) üzenetére


fornettisuti
veterán

Sokkal több minden befolyásolja az akku fogyasztást.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#410) Rommel6600 válasza diósdi (#408) üzenetére


Rommel6600
őstag

A maga szintjén mindenki hard user...

(#411) K82 válasza diósdi (#408) üzenetére


K82
őstag

"5nm- és proci nem lehet energiazabáló". Dehogynem. Hasonló, mint az autók motorja az újabb downsizing őrülettel. Attól még h csökkented a köbcentit és ugyanannyi vagy több lóerőt szedsz ki belőle, papíron lehet gyönyörű fogyasztása lesz, csak épp a való életben fog csalódás érni. Nem is beszélve a rengeteg egyéb módosító tényezőről, amit a telefonok fogyasztásáról ugyanígy el lehet mondani.

Ha megnézed az SD888-as telók üzemidejét, nagy szórást nem fogsz tapasztalni, ZF8-hoz képest +/- 10%.
Oppo Find x3 (6.7", 4500 mAh): 81 óra
OnePlus 9/Pro (6.55/6.7", 4500 mAh): 87/86 óra
ZenFone 8 (5.9", 4000mAh): 88 óra
Vivo X60 Pro (6.56", 4200 mAh): 91 óra
Mi11 Ultra (6.81", 5000 mAh): 95 óra
ZenFone 8 Flip (6.67", 5000 mAh): 98 óra

Méretben legközelebb az S21 van hozzá (6.2", 4000 mAh, 93 óra), csak épp vedd figyelembe h ott Dynamic AMOLED kijelző van egy olyan androiddal, ami elég sok mindent letilt egy idő után. Ennél már csak a 21+/Ultra durvább 110+ óra környékével (4800/5000 mAh) és nem feltétlen az SD888-cal, hanem az Exynos2100-zal.

SOT-ot direkt nem írok (ha akarod visszakeresed amit én linkeltem), ahány ember annyiféle felhasználói szokás. Anno volt aki a Pixel 4-ből kihozott 7+ órát, miközben nekem a P4XL a felét sem tudta. Az SD865-ös S20FE-m is 110 óra körül van, tehát üzemidő szempontjából nekem visszalépés volt a ZF8, viszont megváltás h nem a OneUI működésével kell foglalkoznom.

Pixel / OnePlus Pad

(#412) Aryes válasza K82 (#411) üzenetére


Aryes
nagyúr

"5nm- és proci nem lehet energiazabáló". Dehogynem.

Dehogyis. :DDD Nem mindegy, hogy N darab utasítás elvégzése közben mennyi energia megy el a környezet fűtésére. De ezt nyilván te is tudod. :K

(#413) mjani1172 válasza Aryes (#412) üzenetére


mjani1172
addikt

Dehogynem.
Jól írta.
Ahhoz képest, hogy évről évre minden proci egyre takarékosabb, a google szerint egyre jobban van megírva minden, meg az akksik is nőnek, szinte semmi nem változik.

Nem riadok vissza a játékoktól, a navigációtól sem, ezért aztán nálam egy átlagos telefon a nap végére már sírva könyörög töltőért. A Galaxy S5 nem hogy nem könyörgött, hanem még a pofámba is röhögött 45%-os értéket mutatva, úgyhogy nem is tettem fel éjszakára tölteni. Most már majdnem két napja csak pár percre látott némi áramot, amikor a géphez kötöttem és még mindig 16%-on áll a telep, ami kimondottan jónak számít.

Galaxy S5 teszt 2014 ből. De lehetett volna bármi. Hol a nagy csoda? A sok fejlesztésnek hála már csak havonta kéne tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#414) DS39 válasza mjani1172 (#413) üzenetére


DS39
nagyúr

Az 5G, a 90-120 Hz, mind jobban merít. És a szoftverek sem optimalizáltak. FB, stb.

(#415) aprokaroka87 válasza mjani1172 (#413) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az S5 óta rengeteg fejlődés van.

Csak hogy egy példát mondjak, ott van pl a 4K videó felvétel és lejátszás, de a mai csúcs SOC-k már 8K-t is tudnak.

Ma már szinte minden középkategóriás Soc le tud játszani 4K@30/60 fps-t.

Nyilván ez csak úgy lehetséges hogy növelik a teljesítményt.

Másfelől régen még simán voltak olyan SOC-K amik nem is használták ki a maximumot.

(#416) Sgr_A válasza aprokaroka87 (#415) üzenetére


Sgr_A
addikt

De átlagos használat mellett sem megy el 2 napnál többet egy teló
régen egy full hd-s 5,5”-os 4000 akkus teló a régi soc-al is ugyan ezt az üzemidőt hozta átlag 5-6h Sot

(#417) aprokaroka87 válasza Sgr_A (#416) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Régen is volt olyan gyors a rendszer mint most?
Az meg hogy átlag felhasználás, nem jelenti azt hogy átlag hardver használat.

Pl hiába van ma már 8 mag minden SOC-ben, ha az elvégzendő feladat ebből max 1 magot használ ki.

(#418) K82 válasza mjani1172 (#413) üzenetére


K82
őstag

Ahogy Te is írtad, minden évben olvassuk h az aktuális csúcs x %-kal nagyobb teljesítményű, x %-kal kevesebbet fogyaszt, enegiatakarékosabb, hatékonyabb, kisebb csíkszélesség stb. Itt most node váltás is volt, 7 nm-ről lementünk 5-re, és összehasonlítva a tavalyi modellekkel mit látunk?
Az SD865(+) chipes telefonok üzemideje inkább 100+ (110 +/- 4-5) óra (ZF7 Pro, S20FE 5G, Op8/T/Pro, Mi10), míg az SD888-asoké inkább a 90 órához van közel. Úgy, h idén jobbak a kijelzők (dinamikus képfrissítés), képátlóban és akkuméretben minimális eltérések vannak, már ha egyáltalán.
És ahogy korábban is írtam a gsmarena endurance rating-je sem szentírás, de az arányokat nagyon szépen lehet látni, a saját használati szokásokból pedig lehet következtetni melyik telefon mennyire fogja bírni. Pixel 2XL, Pixel 3, OP7 (2x is), OP7T, Pixel 4XL, S20FE 5G mind szépen beleillik a sorba az üzemidőt tekintve - ahogy a mostani ZF8 is.

Pixel / OnePlus Pad

(#419) janeszgol válasza K82 (#418) üzenetére


janeszgol
félisten

Tetszik a téma, amiről beszéltek. Valóban érdekes. Az SoC teljesítményigénye ideális esetben csökken a kisebb csíkszélességgel, ez oké. Viszont összességében a telefon össz fogyasztása nő. Több alkatrészt kell ellátni árammal.
Viszont nem tudni, hogy a kicsinyítésnél fellépő áramszivárgást hogyan oldotta meg a QC.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#420) 7Heads Drago válasza DS39 (#414) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Pont ezért mondom azt hogy nem ugyanazok a feltételek.
Ezt a telot is 4G-n és 60 hz-n kellene tesztelni. Persze be kell-lehet azt is szúrni mit tud mindent bekapcsolva.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#421) Aryes válasza mjani1172 (#413) üzenetére


Aryes
nagyúr

A legnagyobb fogyasztó a kijelző és a rádiós részek (modem, GPS). A proci maga nem a legnagyobb fogyasztó egy telefonban, átlagos használat esetén, a játékot nem számítva. Sőt, ideális esetben a nap nagy részében mélyalvásban van, ami párszor 10mA fogyasztás, plusz szenzorok készenléti fogyasztása (gyro, touch). A csíkszélesség csökkenése játék közben jön ki igazán, fogyasztás/teljesítmény/melegedés arányában, vagyis a hatékonyság nő.

(#422) BatchMan


BatchMan
senior tag

A legkisebb batár is csak batár marad. Bár lehet ragozni, kompakt batár. Gyűlölöm a mostani péklapátokat, és nem értem, miért nincs alternatíva. Nem akarok iPhone 12 mini-t venni!
Teljesítmény kis méretben, nem baj, ha vastag. Olyan nehéz ilyet tervezni?

(#423) #40047616 válasza BatchMan (#422) üzenetére


#40047616
törölt tag

Valószínűleg nem lenne rá akkora mértékű piac hogy megérje bármelyik gyártónak is. A nagyobb telefonokat veszik inkább. Az amit itt többen is akartok egy réteg kategória. Az idei első negyedévben az első 4 helyen 4 iphone van a legtöbbet eladott mobilok listáján. És az egyik sem a mini. Ez elég sokat elárul. link

[ Szerkesztve ]

(#424) realist válasza #40047616 (#423) üzenetére


realist
őstag

Méretben/tudásban a zenfone 8 sokkal közelebb van a 12-höz. Szerintem jelen korban kb ezek az ideális méret közeliek, a 12 mini pl nekem kijelző méretben már kevés lenne.

(#425) Aryes válasza BatchMan (#422) üzenetére


Aryes
nagyúr

Legalább csináltak egy közvéleménykutatást, és nem csak hasból választották a paramétereket. Pl. a <70mm szélesség az nekem is prioritás az egykezes használat szempontjából, bár én a 16:9 képarányt és a <130mm magasságot is odaírtam volna, a 150mm egyszerűen fogásváltás nélkül elérhetetlen fél kézzel. Na meg a lyuk/notch mentes kijelzőt... :U

(#426) Cecevok válasza #40047616 (#423) üzenetére


Cecevok
tag

Persze, hogy a nagyobb méretű telefonokat veszik ha nincs más 🙈
Nem sok Iphone 11/12 méretű androidos telefon van, kb egy kezemen meg tudom számolni...
Ha réteg kategória, akkor az Apple miért gyárt "réteg kategóriás" telefont? 😅

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#427) #40047616 válasza Cecevok (#426) üzenetére


#40047616
törölt tag

Itt most az alma 12-es szériája volt a lényege a mondanivalómnak. Nagyon jól látszik hogy hiába van ott a mini, mégis kb háromszor kelendőbbek a nagyobb változatok. Ebben a cikkben van egy táblázat, ott nagyon jól látszik miről beszélek: link Réteg kategóriára: az apple megpróbálta ezt a mini vonalat és a jövőben mégis elengedik. Vajon miért.

[ Szerkesztve ]

(#428) Cecevok válasza #40047616 (#427) üzenetére


Cecevok
tag

Azért nem ment a Mini, mert a 'sima' 12 sem nagy.
Hol van a piacot elárasztó Xiaomi/Redmi/Poco palettában egy iPhone 12 méretű telefon? Na ez az...

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#429) DS39 válasza Cecevok (#428) üzenetére


DS39
nagyúr

és ugye ott az SE2020 is, fél évvel a 12-es széria megjelenése előtt dobták piacra, hasonlóan kicsi, klasszikus formavilág, és olcsóbb, mint a 12 Mini.
én inkább ennek tudnám be, a relatíve kevesebb eladási számot.

(#430) Aryes válasza #40047616 (#427) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem akarok flame-et kelteni, de komolyan összefüggést próbáltok keresni az iPhone vásárlók és a racionalitás közt?! ;]

(#431) Sgr_A válasza Aryes (#430) üzenetére


Sgr_A
addikt

Van kicsi közepes meg csúcs telója
5 évig támogatják a termékeket
A frissítések azonnal megjönnek minden még támogatott telóra per pil a 6s- töl a 12 pró-ig
Ha nincsen extra szét hackelős igényed akkor igen is megfontolandó döntés
Az enyém lassan kezdi a 3. évét és lehet belekostol még majd a negyedikbe is
Droidos teló még az egy évet sem igazán élte meg nálam

Úgyhogy van racionalítása az iphone vásárlásnak :P

(#432) Algieba válasza Sgr_A (#431) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

2018 őszén, amikor tönkrement a 4 éves Lumia 520-am, akkor kaptam ideiglenes mobilnak egy 2016-os alap Androidos telefont, ami a mai napig működik. A 2018 decemberében vett Nokia 2.1 is üzemel, csak azt a gyártó szinte használhatatlanná tette a 10-es frissítéssel.
Mindezt írtam a 2014-es Galaxy Note4-en. Nagyon szerencsés vagyok a mobiljaimmal.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#433) DS39 válasza Algieba (#432) üzenetére


DS39
nagyúr

nyilván használhatók/működik (nem is ez volt a felvetés lényege), de szoftveres támogatás alig van egy androidos telóra.
az már egy másik kérdés, hogy a user jobban jár, ha nincs, mert általában azzal az android verzióval működik a legjobban az adott készülék, amivel kiadták.

(#434) Sgr_A válasza Algieba (#432) üzenetére


Sgr_A
addikt

Különbözöek az igényeink ezeket a telókat amit használsz már újkorában sem vettem volnna meg (note4 kivétel) elég sokat fotózok meg videózok és valamennyit játszok is a telóval, minimum a középkategória teteje amit megveszek
+ a banki tevékenységem zömét is ezen végzem most már, így a kínaiak zöme és amit nem frissítenek már az kiesik

[ Szerkesztve ]

(#435) #40047616 válasza Cecevok (#428) üzenetére


#40047616
törölt tag

Nem kell messzire menni mert pont egy olyan telefon cikke alatt kommentelünk aminek a fizikai mérete i12 szint. Igaz ez 1.3 mm-el magasabb de viszont 3mm-el karcsúbb ami az egy kezes használatnál nagy előny.

(#436) Lami66 válasza Cecevok (#426) üzenetére


Lami66
őstag

"Nem sok Iphone 11/12 méretű androidos telefon van, kb egy kezemen meg tudom számolni..." Miért nem folytatod az érvelést? Mert az következne, hogy ha kevés a választható típus és nagy az igény a kicsi telefonra, akkor abból apár típusból rengeteget fognak venni.
Aki kicsi telefont akart venni (tehát nem csak ábrándozni valami kicsi telefonról) eddig is megtehette droidos oldalon. Állítólag a Sony Compact vonal azért halt ki, mert annyian vették, hogy a nagy kapkodásban elvitték a mintadarabot is, és emiatt nem tudták tovább gyártani. A Samsung is azért engedte el az S10e vonalat, mert beleuntak a teljesíthetetlen megrendelésdömpingbe.

(#437) Cecevok válasza Lami66 (#436) üzenetére


Cecevok
tag

Nem ábrándozok kicsi telefonról, S10e-m van 😅
Peace

iPhone 11 Pro / Sony HX99 / Lumix GX800

(#438) Rommel6600


Rommel6600
őstag

3 napig nem a saját töltőjével töltöttem a telefont (hanem egy huawei és egy blitzwolf töltővel, a huawei 18W-os gyorstöltésre képes, a blitzwolf QC3.0-ás), és arra lettem figyelmes, hogy hiába van bekapcsolva az ultralassú töltés, mégis nagyon gyorsan tölti a készüléket. (20perc alatt kb 35%)
Illetve ami a lényeg, hogy utána visszaálltam a saját töltőjére, és sokkal kevésbé merül így használat alatt, mint amikor más töltőkkel töltöttem fel.
Mi a konklúzió? Hagyni kell a gyorstöltést, vagy csak a gyári töltőt használjam? (Btw csak az asus.com-on találok gyári töltőt hozzá, már a budapesti asus mintaboltot is felhívtam, de náluk sincsen ilyen töltő)

(#439) Aryes válasza Lami66 (#436) üzenetére


Aryes
nagyúr

A Sony Compact vonal azért halt ki, mert egy rakás fos bughalmaz volt rajta a szoftver. Az S10e olyan sikeres volt, hogy használtan nem lehet hozzájutni, hónapokon keresztül próbáltam venni egyet, de senki nem adja el. :U
Érthetetlen üzletpolitikát folytat a Samsung, 100 különböző készüléke van, de nem fér el a kínálatban legalább 1db közép kategóriás telefon, ami kisebb méretű. Teljesen beszántotta az A3 vonalat, ami évekig a legjobb kisméretű Samsung volt, én magam 4 évig használtam az A3 sorozat készülékeit. Ma a legkisebb Samsung az A41, szar MTK procival... Most kénytelen vagyok ilyet használni.

Aki kicsi telefont akart venni (tehát nem csak ábrándozni valami kicsi telefonról) eddig is megtehette droidos oldalon.

Eddig. De már nincs lehetőség rá.

[ Szerkesztve ]

(#440) Aryes válasza Rommel6600 (#438) üzenetére


Aryes
nagyúr

A lítium akkumulátoroknak van egy optimális töltési görbéje, egy optimális áramerősség, erre van méretezve a töltő elektronika. Nem érdemes ezzel játszani, mert vagy az üzemidő, vagy az akkumulátor látja kárát. Ha az akkumulátor gyorstöltésre lett tervezve, akkor úgy kell használni. Normál töltéshez 1C töltést szoktak beállítani, az 4000mA akksinál 4A. Ezt csak gyorstöltéssel lehet átvinni.
Korábbi telefonomon onnan vettem észre, hogy a töltő kábel gyengül, hogy romlott az üzemidő. Megnéztem műszerrel, és kisebb árammal töltötte a készüléket, 1.55A helyett csak 1A-el. Új kábelt vettem, visszaállt az üzemidő is. :K

[ Szerkesztve ]

(#441) DS39 válasza Aryes (#439) üzenetére


DS39
nagyúr

az összes ázsiai gyártó fétise, hogy tepsi telefont gyártson, és valószínűleg azért mert az ázsiai felhasználóknak ez kell.

(#442) *RLaci* válasza Aryes (#439) üzenetére


*RLaci*
addikt

Azért akad [link] tavaly én is adtam el vagy hármat.

(#443) Rommel6600 válasza Aryes (#440) üzenetére


Rommel6600
őstag

Maga a telefon javasolja az ultralassú töltést, és úgy tűnik, jobban is teljesít így. (Amúgy nem világos, hogy miért ne tölthetnéd kevesebbel, az, hogy mit hívunk optimálisnak ugyanis mindig paraméterfüggő) Én arra gyanakszom, hogy ezt csak a saját töltőjével képes kivitelezni, a QC4 és az USB_C-USB_C kábel miatt.

(#444) Aryes válasza *RLaci* (#442) üzenetére


Aryes
nagyúr

Aha, a négyből három jegelve van. :DDD

(#445) *RLaci* válasza Aryes (#444) üzenetére


*RLaci*
addikt

Hamar elkelnek az biztos, résen kell lenni :)

(#446) Lami66 válasza Aryes (#444) üzenetére


Lami66
őstag

Volt Sony compactom Z1C, semmi baja nem volt a szoftvernek. Remek telefon volt.
Nem kapni S10e-t? Elég hihetetlenül hangzik, de ki tudja.... nézzük gyorsan....
nem kutakodok mindenhol, ezért csak a jófogáson, csak a májusi S10e hirdetéseket nézem: 36 db-ot találtam, még bontatlan új is van közte két év garival.... És szántam az egészre 3 percet.

(#447) K82 válasza Rommel6600 (#443) üzenetére


K82
őstag

Bármilyen megfelelő teljesítményű QC4-es töltővel tudnia kellene a 30W-ot, nem feltétlen kell hozzá a gyári: nem az Asus, hanem a QualComm szabadalma a QuickCharge. Lehet próbálkozni Power Delivery (PD) töltőkkel is, bár ott a szabvány miatt "csak" 27W lesz a töltési teljesítmény. Gyk. a QC4 "megtanult" Power Delivery nyelven, viszony annyiból jobb h 3.6V-tól 22V-ig 0,2V-os lépcsőkben, finomabban tudja állítani a feszültséget hozzáigazodva a fogadó eszközhöz.
Nálam munkahelyen (meg otthon is) csak PD-s töltők vannak, nem vettem észre különbséget üzemidőben ha azzal vagy a sajátjával töltöm.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#448) bluemirage válasza Aryes (#440) üzenetére


bluemirage
őstag

Jó, hogy megemlítetted, mert sokan nem is gondolnak rá, de a kábel is fáradhat illetve okozhat furi dolgokat. Ez lehet akár a csatlakozóinak kopása, vagy sérülésből, tekergetésből adódó probléma...
Jó minőségű kábelek kevésbé vannak ennek kitéve, de bizony a számtalan féle/fajta töltőn kívül és azok mindenféle szabványain túl... bizony még kábel is bekavarhat. Méghozzá elég sunyi módon. :K

Más:
Szerintem már lassan akkumulátor topik lesz, meg méretbizonygatás.
Most.... vagy ennyire jó a telefon, hogy nincs miről írni, vagy még továbbra is kevés topikosnak van Zenfone8?

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#449) K82 válasza K82 (#447) üzenetére


K82
őstag

Illetve a PPS használatával már a Power Delivery is tudja a 0,2V-os lépcsőket.

Pixel / OnePlus Pad

(#450) Rommel6600 válasza K82 (#447) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én LASSAN szeretném tölteni (9 vagy 10W max), ez az amit úgy vettem észre, hogy nem tudnak a többi töltőim itthon, hiába van köztük ami tud akár QC3-at is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.