Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Schuler888 válasza <Adamsky> (#298) üzenetére


Schuler888
senior tag

80%ban masra valaszolsz. Nem baj..

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#302) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Off off!

Samsung Galaxy A54

(#303) batai15


batai15
félisten

Média Markt fogja forgalmazni ? Valahol meg kellene nyomkodni.

(#304) 7Heads Drago válasza bluemirage (#257) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Miért van rossz helyen? Jó az. Nekem sokkal jobban tetszik az élén, mint a kijelző felett. Ez így lefordított kijelzővel is látszik majd.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#305) 7Heads Drago válasza Aryes (#289) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ennyi mindenből kimaradtam? Baker... és kb 3 éve már olyan telot használok ami tudja. Nagyon gáz hogy maradi vagyok, de ez van. :D Mellesleg kevés ember van aki az AOD-ra kitereget mindent és bárki elolvashat róla bármit. De nekem még ezzel együtt se kell hogyha rejteném is a tartalmat. Nekem többet ér a + SOT. Ha meg üzi van megnézem az órát vagy feloldom a kijelzőt. És azért manapság már nagyon sokan használnak okos órát. Értelmét veszti mellette az AOD sztem.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#306) <Adamsky> válasza Schuler888 (#301) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Ne húzz fel! :W Kérdezz értelmesen, és akkor igyekszem válaszolni.

#305 7Heads Drago
"Mellesleg kevés ember van aki az AOD-ra kitereget mindent és bárki elolvashat róla bármit."
+1
"Nekem többet ér a + SOT." - erről van szó.

(#307) Fall-N válasza <Adamsky> (#293) üzenetére


Fall-N
veterán

Hát nem tudom, hogy fogom tudni sokáig elkerülni. A Redmi Note széria is megkapta sajnos, így marad a Poco majd. Ha most kéne vennem telefont akkor Redmi Note 9 lenne vagy Poco X3 a befutó.

[ Szerkesztve ]

(#308) #16820480 válasza 7Heads Drago (#305) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nos igen, mennyivel jobb +100 ezerért egy extra hardver venni, amivel elérheted ugyanazt, amit az AOD tud minden különösebb dolog nélkül is a telefon alaphardverével biztosítani :K
Amúgy nem kell mindent kiteregetni állandóra, sőt olyan beállítása is van, hogy csak akkor jelenik meg, ha előveszed a telefont és/vagy új értesítés jön, így meg végképp semmit nem fogyaszt.

(#309) fattyu válasza #16820480 (#308) üzenetére


fattyu
veterán

nem baj benne van, de egyetértek a filléres led maradjon.

Én is azt használom. Iszonyúan szeretem

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#310) bluemirage


bluemirage
őstag

Imádom, hogy azzal, hogy végre van led (is!!!), ami már sajnos a Jack-hez hasonlóan kikopóban van... Azon megy a vita, hogy az egyébként kikapcsolható AOD vagy pedig a led a jobb. Sajnos én indítottam #257-el, mint led párti...

Ha egy Asus mérnök (Mr. Haruto) ezt olvasta volna, egyből mondaná:

- Főnök szedjük ki az értesítő ledet a 9-es terveiből, mert két táborra szakadtak a felhasználók.... és az AOD-sek és LED-esek egymásnak feszültek. A dél koreai S21-es mérnökök és a kínai MI11-es fejlesztőkkel beszéltem. Szerintük az ő felhasználóik nem vitatkoznak a LED-ről.... pedig több tucatszor több készüléket adnak el külön-külön, mint mi.

- Értem Mr. Haruto. Ha esetleg a Jack-en is összevesznének, akkor kérem szóljon, mert még van lehetőség azt is törölni a 9-es terveiből.

Meliora sunt bono inimica

(#311) Fall-N válasza bluemirage (#310) üzenetére


Fall-N
veterán

Pont egy magyar fórum alapján fejlesztenének, hát nem hiszem. Az Asus látott benne ötletet ezért tette bele a LED-et, pedig a legtöbb gyártó elhagyja. Ugyanez igaz a jackre is. Én úgy vagyok vele, ha jó a DAC, mint ebben is akkor van értelme a csatlakozónak. Egyébként elég akár a Type-C átalakító vagy a BT is. Mondjuk az én telefonomon van Jack, de sosem használtam. Elvagyok a TWS fülesemmel BT-szal.

(#312) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Eddig nekem nagyon pozitív a véleményem róla:
Talán makrózni nem annyira lehet vele, de igazából sose szoktam csak itt kérdezte valaki.
Nagyon jó képeket készít, a kamerára nincs panaszom egyáltalán.
Az ujjlenyomat olvasó egy rakás kaki, sajna 10/3 a sikeraránya, így azt offoltam.
A mellé adott tokkal, ha kihangosítom a telefonbeszélgetést a hátsó-felső része toknak beremeg, ez furcsa. Eddig gumisabb tokokat használtam, lehet majd itt is áttérek valami hasonlóra.
Az akksi is nagyon jónak tűnik a mellékelt ábra szerint. [kép]

[ Szerkesztve ]

(#313) <Adamsky> válasza Rommel6600 (#312) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"Az ujjlenyomat olvasó egy rakás kaki, sajna 10/3 a sikeraránya, így azt offoltam."
Ez komoly?! És ennek ellenére pozitív a véleményed? :F
Az már egyszer biztos, hogy különbözőek vagyok. Én vágnám ki a hóra, ha nem működne rendesen az ujjlenyomat-olvasó (főleg mert a jelenlegi telefonomon 100-ból 100× tökéletesen működik).
Egyébként, hogy un-lock-olod a telefont?

(#314) Rommel6600 válasza <Adamsky> (#313) üzenetére


Rommel6600
őstag

Abszolút nem érdekel ez az ujjlenyomatolvasó dolog. Az előző két rádiótelefonomon is volt már, de ki sem próbáltam őket. Ezen a mostanin valamiért gondoltam adok egy esélyt a dolognak (bár még mindig aggályosnak tartom), de már maga a berögzítése is kínszenvedés volt... Állandóan hibát jelzett, hogy takarítsam meg a kijelzőt... (Nyilván tiszta volt) Lehet, hogy az én ujjammal van a gond (túl száraz), de hát bakker - nem tudok vele mit csinálni. Azt az okos tanácsot kaptam itthon, hogy próbáljam másik ujjal, dehát ha egyszer a jobb hüvejkkel oldanám fel a telefont, akkor?! (Köszönjük Emese)
Mintát használok egyébként a feloldására, továbbra is.

(#316) mad823 válasza <Adamsky> (#313) üzenetére


mad823
őstag

Fura, mivel a gsmarena teszt szerint: "It's the usual optical type and works flawlessly as long as the screen is clean."

(#317) *RLaci* válasza Rommel6600 (#314) üzenetére


*RLaci*
addikt

Lehet használhatatlan az az ujjad, ahogy az enyém is (jobb hüvelyk). A balt tízből tízszer felismeri a telefonom, a jobbat kb. kétszer.

(#318) pendre54 válasza Rommel6600 (#314) üzenetére


pendre54
addikt

Nagyon nem egyedi eset, hogy nem működik az ujjlenyomatolvasó, és nem a telefon hibája miatt. Saját példámból kiindulva, a jelenlegi Sony készülékemnél, még a kezdeti beüzemelésnél kínkeservesen sikerült valahogy elfogadtatni az egyik ujjamról egy mintát, de a gyakorlatban kb. 20 próbálkozásból talán egyszer ha sikerül. A próbálkozások vége az, hogy addig mozgatom az ujjamat, hogy felismerje végre, mire feldobja vagy a képernyő fotó, a kikapcsolás, vagy újraindítás opciókat. Mind a 10 ujjammal végigzongorázva is kb, ugyanez a szitu, egész egyszerűen azért, mert nincs értékelhető ujjlenyomatom. :D
Útlevelet is csak ideigleneset kaptam mindig egy év érvényességgel, mert az okmányirodában képtelenek voltak olyan mintát venni, amit a rendszer eltudott volna fogadni, pedig végigzongoráztuk ott is mind a 10 ujjamat.

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#319) 7Heads Drago válasza #16820480 (#308) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mi band 4 nincs 100k. :) Nekem bőven elég ha látom hogy mi jött, majd eldöntöm kell-e a telo. Ellenben semmire se megyek az AOD-al ha észre se veszem hogy érdekezett valami. Az órával mindent látok ami nekem fontos.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#320) Rommel6600 válasza #40993792 (#315) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem ez a legszemélyesebb adat kategóriába esik, nem szívesen adom meg annak amiben nem bízom. Pl.: Tizenévvel ezelőtt az utolsók között csináltattam emiatt ujjlenyomat nélküli 10 éves útlevelet (még bőven érvényes volt pedig az akkori), de sajna már az is lejárt, az új igénylésénél kénytelen voltam azóta megadni az államnak. Persze azóta változott a világ is (globális terrorizmus, migráció, digitalizáció és onlineosodás etc) ami miatt már jobban hajlok arra, hogy sajna ezt a fajta "magánszféra-sértést" el kell viselni a jövőben, már csak (adat)biztonsági szempontból is, de továbbra is szeretném azért én megválogatni, hogy kinek adom ezt meg, pláne ha van rá lehetőség. Nyilván az állam esetén ez nem áll fent, de egy telefonnál igen.
Mondjuk a kettővel ezelőtti készülékem (az is egy Asus volt, egy Zenfone4 MAX) idejében még kevésbé volt kiforrott ez a technológia, ahogy láttam nem is sokan használták az esetlensége miatt, így végképp nem is izgatott. Az előző készülékem egy Huawei volt, itt már egyértelműen a gyártó miatt se adtam volna meg ezt az adatot. Az Asusban és a mögötte álló ideológiai rendszerben jobban megbízok, de alapvetően itt is az verérelt, hogy fontos dolgokra (pl fizetés jóváhagyása) szerettem volna használni, de már az elején kiderült, hogy nem fog menni. (Készülék és/vagy user error miatt, elismerem lehet az utóbbi)
Ez az én szubjektív hülyeségem. :))

(#321) mad823 válasza Rommel6600 (#320) üzenetére


mad823
őstag

Van egy jelentős különbség: az útlevél az ujjlenyomat képét tárolja, a telefon a képét nem, csak a jellemzőit, melyekből magát a képet nem lehet visszaállítani, csak összehasonlításra alkalmas.

(#323) almafa42


almafa42
aktív tag

Meg is érkezett a telefon, kíváncsi leszek milyen. S10-hez képest sokkal vastagabb, de legalább nem egy péklapát, mint az összes mostani csúcskészülék. (iPhone 12 pro-t leszámítva, de usbc feltétel volt).

Kérdés: tokot / fóliát hol vettetek rá? Én sehol nem találok.

(#324) Rommel6600 válasza almafa42 (#323) üzenetére


Rommel6600
őstag

Tok van a dobozban :)
Ettől eltekintve csak a neten láttam még én is, drága pénzért, és valószínűleg a világ másik végéről...

(#325) batai15 válasza pendre54 (#318) üzenetére


batai15
félisten

Nincs mit szépíteni ez optikai olvasó főleg hogyha úgy van kalibrálva hogy kevésbé legyen pontos ,egy hulladék.
Xiaominak azért működik jól mert alul van kalibrálva viszont kevésbé biztonságos.

(#326) realist válasza Rommel6600 (#312) üzenetére


realist
őstag

Az ujjlenyomat olvasó esetemben pozitív. Kb 20/19 esetben rendben van. Igaz nekem más készülékek esetében sem nagyon volt ez problémás.

(#327) realist válasza almafa42 (#323) üzenetére


realist
őstag

Tok szinte egyáltalán nincs. Van a rhinoashield ami vastag és arany áron van.
Ill. ezt láttam:
[link]
Megrendeltem, gondolom úgy 4 hét mire ideér...

Aki talál más tokot tök jó lenne, ha belinkelné.

[ Szerkesztve ]

(#328) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Akinek gondja van az ujjlenyomat olvasóval, az próbálta többször, ugyanazt az ujját hozzáadni?

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#329) almafa42 válasza Rommel6600 (#324) üzenetére


almafa42
aktív tag

:facepalm:
Legközelebb megnézem mi van a dobozban :))

(#330) PeteePeti válasza fornettisuti (#328) üzenetére


PeteePeti
őstag

Nálam a ROG Phone 5 ujjlenyomatolvasója ilyen hulladék!
A probléma már azzal kezdődik, hogy a rögzítés alatt is állandóan visszabeszél és egyszerűen képtelenség vele beolvastatni! Tehát nem csak a feloldás nehézkes, hanem már a mintavétel is! :W
Egyébként azt észre vettem, ha szárazabb az ember ujja, akkor nem akar működni, ha kicsit nyirkosabb, akkor valamivel jobb a helyzet! :F
Sajnos akinek szárazabb az ujja, annak nem fog működni ez akármit is csinál!
Egy megoldás lehet, venni egy hordó kézkrémet és órákat áztatni benne feloldás előtt! :C

u.i.: Volt már pár optikai ujjlenyomatolvasóval szerelt telefonom és soha nem volt bajom az ujjlenyomatolvasóval! Most is van egy OnePlus 9 nálam, de akármilyen száraz is az ujjam, egyből old pillanatok alatt, pedig még üvegfólia is van rajta! Sőt még az első generációs uktraszónikus S10 is jobb volt ennél, pedig az tényleg egy katasztrófa volt! :DD

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Xiaomi Watch S3 | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#331) Graphics válasza Rommel6600 (#312) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na, megérkezett. :))

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#332) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Valaki panaszkodott, hogy kevés a SOT. Hát így néz ki egy igazán fullos nap után...
Ennél többet szerintem soha nem fogom használni, gyakorlatilag egész nap rajta csüngtem :)
A hangszórók tényleg nagyon jók, egyszer meg is állítottam a netflixet, mert azt hittem, valahonnan máshonnan jött a hang, közben még csak baromira jó a hangzás :B
Az ujjlenyomat-olvasó kivételével mindenben hozza amit ígért a gyártó, de enélkül én meg elleszek simán.

(#333) batai15 válasza Rommel6600 (#332) üzenetére


batai15
félisten

Azért eléggé impresszív. Úgy néz ki nálam is ez a készülék lesz a befutó.

(#334) melodie


melodie
tag

Valaki tapasztalt olyat, hogy a googlee fordító offline fordításhoz szükséges nyelvi csomagot nem képes letölteni a készülék? Letöltési hiba üzenet és többszöri próba után is sikertelen.
Egyébként a készülék hibátlan, talán egy jobb tok lenne jó a gyári helyett! A kezelőfelület pedig tényleg pazar és nagyon pixel közeli az alig módosított android,.

[ Szerkesztve ]

(#335) MrPetya19 válasza Rommel6600 (#332) üzenetére


MrPetya19
addikt

Mondjuk a SOT azért nem feltétlen jó mutató szerintem, főleg így hogy mindent is lehet streamelni.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#336) K82


K82
őstag

Tegnap végre megjött az enyém is, gyorsan felraktam a legszükségesebbeket a többit majd ma.
Egyébként pont most jött egy új update, már a 2. a tegnapi bekapcsollás óta (WW_user_30.11.51.44). :DDD

melodie: még a Pixelemen is előjött ez a hiba, aztán vagy cache törlés segített a fordítónál vagy megoldódott magától, már nem emlékszem.

MrPetya19: nálam biztos nem lesz ilyen, se az S20FE se az S6 Lite tablet nem hozott össze ennyit. Bár én használom is... ;]

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#337) K82


K82
őstag

Ha gyorsan kell üveg vagy fólia, itt már elérhető:
[link]

Pixel / OnePlus Pad

(#338) realist


realist
őstag

Akik hozzám hasonlóan korai madárként az ASUS-tól rendeltétek, szerintetek a jótállás jelen esetben hogyan működik?
Gondolok arra, hogy pl nem küldték számlát és elektronikusat sem látok (ezt utólag vajon lehet kérni?). A lezárt dobozban van egy kitöltetlen jótállási jegy és ennyi. :F
Az ok, hogy 2 év, de mikortól indul, a rendeléstől vagy attól amikor feladták esetleg amikor átvettem (azaz teljesítették a megrendelést)?
Persze az is kérdés 2 év-e, mert a teljes ár ugye 250e felett van (azaz 3 év kategória) csak éppen akciós volt. :U

(#339) diósdi


diósdi
újonc

Beérkezett a megrendelt Asus 8 telefonom. Viszont elbizonytalanodtam az átvételt illetően. Az Asus hivatalos fórumán ( Asus Zentalk) sokan panaszkodnak a gyenge hívási hangminőségre. A hívó, és a hívott is. Nehezen, vagy alig hallják egymást ( VoLTE hiányát minden felhasználó nagyon hiányolja) Aki használják már a telefont , mit tapasztalnak? ( Messenger hang mindenkinek nagyon jó ) Köszönöm a segítséget!

(#340) axioma válasza realist (#338) üzenetére


axioma
veterán

Magyar jog szerinti garanciaban megszabott hatarok a _vetel_artol fuggnek, nem a keszulek erteketol, szandek szerint sem (tudtommal). Annyi (automatikus) vedelmed van amennyi a tenyleges kifizetett osszegbol kovetkezik, ezen felul lehetnek persze egyebek termekenkent.

(#341) K82


K82
őstag

realist: van e-mail visszaigazolás, van rendelésszámod, Asus ügyfélszolgálaton keresztül tudod intézni ha gond lenne. Számlát utólag senki nem ad tudtommal.

diósdi: van 14 napod arra h visszaküldd, ha nagyon szőröznének még az indokod is megvan rá. Ma viszonylag sokat telefonáltam, gondom nem volt a hangminőséggel - én is hallottam az ügyintézőt, ő sem kérdezett vissza. VoLTE egyik telómon sem volt elérhető ezért nem panaszkodom h nincs, későbbi frissítéssel viszont bármikor bekerülhet (mint ahogy a maival pl. a spanyol Voda).

Pixel / OnePlus Pad

(#342) fattyu válasza Rommel6600 (#332) üzenetére


fattyu
veterán

Valaki magyarázza meg akkor ezt

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#343) K82 válasza fattyu (#342) üzenetére


K82
őstag

Melyik módban van az akku? Dynamic-ról átraktam robust-ra gondoltam spórolok vele, hát nem... 50% körül volt akkor és 5 óra volt vissza szerinte, 1.5 óra SOT-tal. Visszaraktam dynamic-ra, így azért vállalhatóbb.
Kísérletezni kell majd vele, melyik módban hogy viselkedik, én egyedül a 90 Hz-es frissítésről nem vagyok hajlandó lemondani.

Pixel / OnePlus Pad

(#344) fattyu válasza K82 (#343) üzenetére


fattyu
veterán

dynamic.

és a kijelző levéve 60ra fixen. nem érzékeny rá a szemem agyam.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#345) diósdi válasza fattyu (#342) üzenetére


diósdi
újonc

Ez lehangoló SOT. Ennyire gyenge az akksi a Snapdragon 888 mellett? Döbbenetesen rossz.

(#346) realist válasza diósdi (#345) üzenetére


realist
őstag

#332 is vedd figyelembe, teljesen más az adat.

Nemek is jobb ennél (P30-al összevetve kb ugyan azt tudja), itt valami egyéb furcsaság lesz kérdés mi.
Pl max fényerőn megy vagy valami egyéb sw szitu.

(#347) K82 válasza diósdi (#345) üzenetére


K82
őstag

Azért a 4000-es akku nem annyira rossz, ott vmi gebasz lesz sztem. A #332 az egyik, a #342 másik véglet, nálam kb. a kettő átlaga van. De alig több mint 24 órája nyúzom, kell pár nap mire látom mennyit fog bírni nagyjából. GSMArena endurance rating-je egy jó kapaszkodó általában, a 88 óra nem a legjobb de nem is a világ vége.

Pixel / OnePlus Pad

(#348) diósdi válasza K82 (#347) üzenetére


diósdi
újonc

Engem eltántorított a vásárlástól mindenesetre. ( Melegedést már mégsem kérdezem)

(#349) Viktor0610 válasza diósdi (#348) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Rommel6600 a #332-ben egy elég jó SOT-értéket mutatott.

Egyik érték körülményeit sem ismerjük, de azért egy gyenge SOT láttán szerintem korai még leírni a telót. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#350) diósdi válasza Viktor0610 (#349) üzenetére


diósdi
újonc

Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.