Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Schuler888 válasza fattyu (#342) üzenetére


Schuler888
senior tag

Hat ez eleg gaz , plane fix 60Hz-en:( de kellenek az oszinte visszajelzesek is, kulonben sokan csalodnak...

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#352) batai15 válasza Schuler888 (#351) üzenetére


batai15
félisten

Hát ha nem egszeri eset csak az a fránya iPhone kellesz ..

(#353) janeszgol válasza Schuler888 (#351) üzenetére


janeszgol
félisten

De honnan tudod, hogy a másiké nem őszinte vélemény?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#354) 7Heads Drago válasza K82 (#347) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Azt se ártana tudni hogy a 88 óra az hogy jött ki.... milyen módban és kép hz mellett.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#355) K82 válasza 7Heads Drago (#354) üzenetére


K82
őstag

Tessék.

Pont ezért szeretem a gsmarena tesztjeit, mert az összes telefon ugyanazon megy keresztül. Nem mondom h 100%-ig tükrözi a valóságot, de kapaszkodónak tökéletes, legalább az arányokat látni kb. mit várhat az ember. Az S20FE 5G-mmel összehasonlítva nagyjából arányosan tud kevesebbet a ZF8 (110 vs. 88 óra, és az S20FE is messze volt a 8+ órás SOT-októl - nálam).

Szerda délután bontottam ki, tegnap estére már szinte teljesen belaktam, itt ez a helyzet (90Hz, dynamic, folyamatosan BT, GPS, helymegosztás):
alt="" title=""

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#356) 7Heads Drago válasza K82 (#355) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ez nem igaz teljesen. :)
Pl egy P30-on csak 60 hz van. Ezen meg van 60-90-120 hz is.
Nálad ahogy látom 2 sim is van ez is fontos. Én is pár hónapja kaptam az új cégemtől egy sim-et és észre vehető a P30-on hogy 2vel megy.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#357) K82 válasza 7Heads Drago (#356) üzenetére


K82
őstag

Egy SIM, sztem bugos a long screenshot - vagy csak pont ott "váltott".

Pixel / OnePlus Pad

(#358) 7Heads Drago válasza K82 (#357) üzenetére


7Heads Drago
veterán

:R

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#359) diósdi válasza K82 (#355) üzenetére


diósdi
újonc

Ez gyengécske 240 ezerért. Valszeg a Poco F3 lesz féláron. :R

(#360) Lami66 válasza 7Heads Drago (#356) üzenetére


Lami66
őstag

Ha már a P30- ból próbálunk kiindulni, én azt gondolom, hogy a Zenfone nem tudhat látványosan többet üzemidőben, sőt... jó lesz az egálnak is.
A P30nak 3650-s akkuja és energiatakarékos procija van. Ebben 10%-al nagyobb az akku, viszont van benne egy energiazabáló 888-as proci ami még melegszik is ha terhelik, plusz a 90/120 hz-es kijelző se fog spórolni az árammal. Persze csak wifin, lakásban alig fényerővel böngészgetve ez is tudhat nagy üzemidőt, csak a procinak ne kelljen dolgoznia. Kültéren, 90/120 hz-en, mobilnetről használva ezzel a procival bravúr lenne a 6 óra sot.

[ Szerkesztve ]

(#361) janeszgol válasza K82 (#347) üzenetére


janeszgol
félisten

A GSMArena 88 órája az alulról érinti a közepes értéket, ahogy mondtad.
Viszont ez azt is jelenti, ha beakad egy folyamat, akkor merülő baltához hasolíthat az üzemidő, mivel nincs tartalék az akkuban.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#362) AtHoS válasza diósdi (#359) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Hát az teljesen hasonló méretű/sebességű telefon, jó választás :K

read-only mode on the forum

(#363) Hadeska22 válasza Schuler888 (#351) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Szóval csak a negatív vélemények relevánsak? Ahogy Janeszgol is írja, honnét tudod hogy pont az az őszinte vélemény? Ugyancsak szerintem az első tulajdonosok között voltam, és már első nap írtam, hogy kamerában nem éri el egy Pixel szintjét. A tesztet írom róla, ott demonstrálva lesz rendesen. Ugyancsak most zártam be a Youtube-t 5 óra 9 perc után. Közepes (normál használat) fényerőségen + közepes hangerőn. 35%-t csökkent az akkumulátor töltöttsége. Nem túl életszerű felhasználás, de nekem ez bőven megfelel. Biztos, hogy lehetne jobb de nem érzem, hogy rosszabb lenne mint a P4 esetében. Ugyancsak amíg a Pixel rendesen melegszik némi multi-tasking (értsd: gmaps, hívás +böngészés), addig ez az Asus ezt a fajta felhasználást minden probléma nélkül teljesítette minimális melegedés mellett.

Szerk. AnTuTu sokadszori futtatása mellett mondjuk tényleg képes melegedni. Ugyancsak 5G-n csüngve + max. Képfrissítés-t bekapcsolva "tud" merülni. De aztán megint eljutunk az életszerű felhasználáshoz.. :D

Ugyancsak habár a készüléken van értesítési LED.. szerintem irtó hülye helyen van. Szívesebben láttam volna a készülék tetején a hangszóró mellett. És igen, szerintem is van létjogosultsága AOD mellett :)

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#364) realist válasza diósdi (#359) üzenetére


realist
őstag

Nem egy kategória a kettő: méretben, teljesítményben, anyag használatban, fényképezőben és ezért árban sem.

Kb mintha nem tetszene az 1es Audi és ezért vennél egy 7 személyes Daciat :D

(#365) K82 válasza diósdi (#359) üzenetére


K82
őstag

A Te döntésed, de ilyen üzemidőt drágább telefon se biztos h tud, ekkora méretben meg főleg (gondolok itt elsősorban az S21-re). Ha megnézed, az SD888-as telók között alig van szórás gsmarena szerint, OP9/Pro és a többi hasonszőrű mind 90 óra körül van.
A Xiaomi/Poco és a Huawei azért is tud nagyobb üzemidőt, mert szétbarmolják az androidot.
Szóval lehet h nem racionális választás a ZF8, ahogy egyik Pixel sem volt az. De használni még mindig ezeket volt a legjobb. Kevesebb pénzért kaphatsz többet Xiaomi/Poco vagy BKK vonalon, Samsungnál meg ugyanezért többet kell otthagyni. Aztán lehet h csak papíron gyorsabb, real life meg nem vmi szoftveres baromság miatt.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#366) batai15


batai15
félisten

Hulladék sajomi . Szoftverben mindenképp ahogy a supportban is. Sokat költöttem rájuk ,inkább 2 évente vettem volna egy flagshipet..

(#367) Viktor0610 válasza batai15 (#366) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Na-na!
Ezt ne folytassuk!
Köszi!

Samsung Galaxy A54

(#368) batai15 válasza Viktor0610 (#367) üzenetére


batai15
félisten

Alanyi jogom van véleményt formálni . A baj ott szokott kezdődni hogyha valaki/k nem fogadják ezt el . :U
Szóval cimezd ezt azoknak, köszi.

[ Szerkesztve ]

(#369) Viktor0610 válasza batai15 (#368) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Lehet véleményed, persze.
De a jelzőkkel bánj finomabban!

Samsung Galaxy A54

(#370) Schuler888 válasza batai15 (#368) üzenetére


Schuler888
senior tag

Vigyazz, mert a hulladek mar szitokszo, meg ha igaz is, a mobilarena foruma kb olyan mint a politika, a ficsurozas 10millios buntetes, ha a hulladeknal kicsit komolyabban bajod van a rendszerrel az itt tiltas... szegyenteljes :(((

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#371) 7Heads Drago válasza Lami66 (#360) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Nálam mondjuk nem lenne az egekbe húzva.A P30-on nem tudom visszavenni a proci sebességét. Ezen meg elvileg igen ha jól értem.
Az nem tudom hogy akkor a kolléga fent hogy csinált 8,5 órát.
Az 5G meg nagy ívben nem érdekel... Mert tartok tőle hogy sok helyen már ezen megy a teszt. és pl itt sincs megemlítve hogy milyen hálózaton ment a teszt.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#372) K82 válasza 7Heads Drago (#371) üzenetére


K82
őstag

Öt akkumód közül tudsz választani. A dynamic az alapértelmezett, ebben semmit nem lehet piszkálni, ellenben az advanced-del:
advanced mode
Elég sok mindent tudsz babrálni, leírással viszont még nem találkoztam minek mekkora hatása van. Ha nem leszek ügyeletes majd elkezdek kísérletezni, nem akarok úgy járni mint a Samsunggal.

Pixel / OnePlus Pad

(#373) batai15 válasza Schuler888 (#370) üzenetére


batai15
félisten

Igen múltkor meg mertem kérdezni a készülékem topikjaban hogy mennyit ér az.
Figyelmeztetés,és burkolt hirdetés jelzőt kaptam ,ami a hardverapros értékeléseim figyelembe vételével különösen megalázó és sértő.
Ezért hanyagolom egyre jobban a fórumot mert én is úgy látom ahogy te.
Legalább tudom hogy nem fordítva ülök a lovon ha nem csak én gondolom így ,igaz nem te vagy az első aki ezt alá támasztja.

[ Szerkesztve ]

(#374) Sgr_A válasza batai15 (#373) üzenetére


Sgr_A
addikt

Nem is az utolsó
én is hulladéknak tartom a xiaomi szoftverét
hiába jó ár értékarányú a hardver sajnos az nem minden

lehet azért olcsóbb mert a szoftveren suporton spórolják meg az árát
per pill vagy samsungot vagy iphonet vennék
pixelt 2 dolog miatt nem: számomra ronda és fapados a stock droid és hivatalosan itthon nem forgalmazzák (bár alza garival bevállalnám ha az os nem lenne annyira egyszerű

[ Szerkesztve ]

(#375) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezért kértem, hogy ezt fejezzétek be!
Szükségtelen a Xiaomit itt ekézni, már csak azért is, mert off.
A tovsbbi hozzászólások a témában törlésre kerülnek!

Samsung Galaxy A54

(#376) batai15 válasza Sgr_A (#374) üzenetére


batai15
félisten

Zenfone kifejezetten a kompaktsága és a pixel like' szoftver miatt tetszett meg. Pixelekkel a nem túl jó ár érték arány a baj ... Oké kamerába jobb, meg van Qi töltés a p5nek , cserébe jóval gyengébb nincs 120hz , stb stb sem hasonló áron mint a z8.
Ezért is várok vele hogy a z8al hogy fog bánni az Asus szoftveres támogatás okán, ha nem hozza az elvárást akkor vagy pixel lesz vagy iOS . Jó lenne végre egy minden igényt kielégítő hosszú távon használható eszközt venni anyagilag is jobban járok mint sem cserélgessem a mobilt.

Ok, látom működik a cenzúra. Kéretik az off gomb kivezetése is.

[ Szerkesztve ]

(#378) Sgr_A válasza batai15 (#376) üzenetére


Sgr_A
addikt

Zenfone2-m volt nem voltam elragadtatva a szoftvertől, nem egy mai darab azóta fejlődhettek, de az üzemidő elég gyengusznak tűnik igaz csak két ellentétes példa van még itt a fórumon
még a sony 5lll-ra leszek kiváncsi mit gurítanak de árban gondolom nem ez a kategória lesz
meg a samsung s21 fe kizárólag snapival
Októberig van időm eldönteni aztán lehet még egy évig marad az iphone 11 :D

[ Szerkesztve ]

(#379) batai15 válasza Sgr_A (#378) üzenetére


batai15
félisten

Én pont i11ben gondolkodom iOS vonalon .
Sokáig lesz támogatva, kompakt ,jó kamera stb stb
Ok kijelző nem nagy dolog , de asszony 2020se-je is tetszik pedig se nagy felbontás,se amoled se 120hz .
Persze a 11 ár érték arányban nem olyan jó mint a z8 , legalábbis tesztek alapján ,plusz droidos vagyok erre vagyok be rendezve ,(tetszik az Android 12 is ) így ha nem muszáj nem váltok .

[ Szerkesztve ]

(#380) Rommel6600 válasza Viktor0610 (#349) üzenetére


Rommel6600
őstag

A kijelző frissítése auto, kb 30-40% fényerő és dinamikus rendszermód mellett. Viszont így szerintem 60Hz-nél többel nem tolja a kijelzőt, ránézésre legalábbis.

(#381) K82 válasza Rommel6600 (#380) üzenetére


K82
őstag

Ha videót nézel 60 Hz-re vált vissza, nincs értelme a magasabb frissítésnek. Azon kívül feljebb tornássza, nekem (még) elég jó szemem van és észreveszem. 60 és 90 között érezhető a különbség, 90 és 120 között már nem annyira. Auto módról én átpakoltam fix 90 Hz-re, több mint egy év Pixel 4XL használat után szinte fáj a normál képfrissítés annyira hozzászoktam a magasabb értékhez; arany középútként az akkuba sem harap akkorát mint a 120 Hz.

Pixel / OnePlus Pad

(#382) NoEmpty


NoEmpty
csendes tag

Sziasztok!
Megvolt az első merítés az első töltés óta, gondoltam beszámolok róla. (bocs a rímért :D )
S7 Edge-et váltott nálam, ami egy szenzációs mobil lett, csak már elfáradt abban is az akksi meg hát ugye a szoftver támogatottság is lejárt...
Véleményem szerint az SOT sokban függ attól is, hogy kinek mennyi appja van a telóján, és abból mennyi megy háttérben. Pl. Én 111 appot számoltam a menüben, de nyilván van olyan, amit még el se indítottam, csak áthoztam a másik telóról.

[ Szerkesztve ]

(#383) batai15 válasza NoEmpty (#382) üzenetére


batai15
félisten

Ha ez vigasztal bárkit is nekem xiaomi redmi note 9 pro van jelenleg 5000 mAh ás akksival És igazából nem tud sokkal jobbat normál használat mellett egy ilyen 30 pár órás készenlét mellett persze

(#384) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Üdv! Kijelzővédő üveget tud valaki ajánlani itthoni webshopból? Amazon még szóba jöhet! :P Üdv

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

(#385) diósdi válasza NoEmpty (#382) üzenetére


diósdi
újonc

Ez megint harmat gyenge SOT. Kár a telóért.

(#386) K82 válasza PeteePeti (#384) üzenetére


K82
őstag

Itthon még nem láttam, de [innen] 3-4 nap alatt itt van. Németországból küldik, a legolcsóbbakat leszámítva teljesen normális minőség normális áron. Ha nagyon gyorsan kell akkor beballagsz egy Media Markt-ba és rakatsz rá ClearPlex-et, csak az fólia.

Pixel / OnePlus Pad

(#387) K82 válasza diósdi (#385) üzenetére


K82
őstag

Mekkora SOT lenne jó Neked? :U

Pixel / OnePlus Pad

(#388) Rommel6600


Rommel6600
őstag

Jelentem az ujjlenyomat olvasó is hibátlanul működik, csak nem az én ujjammal... :(

(#389) Rommel6600 válasza diósdi (#385) üzenetére


Rommel6600
őstag

Miért is? (3 nap után még mindig működik, és gondolom közben is azért futott a háttérben ez-az, illetve gyanítom szinkronizált is a telefon, amellett, hogy valamennyit használta is)

(#390) K82 válasza Rommel6600 (#388) üzenetére


K82
őstag

Válogatósnak mondanám inkább. Bal hüvelykujjal 10/9, a jobbal 10/3 de csak ha az ujjbeggyel nyomom. Ha kicsit hátrébb, akkor az is 10/9... :F

Pixel / OnePlus Pad

(#391) bluemirage válasza diósdi (#385) üzenetére


bluemirage
őstag

Ezt 3 nap alatt hozta össze! Azt is láttad? //értő olvasás// Azért ilyen alacsony a SOT. A SOT-ot a használati idő arányában kell nézni. Neked is 3 naponta kell töltened a telefonod? :W Ha keveset használod, akkor neked is néhány nap után töltőre kellene rakni és így alacsony SOT jönne ki.

Ha NoEmpty használta volna, akkor 5-6 óra feletti SOT jött volna ki.
Ha megnézte volna teljes töltésről a Star Wars összest', akkor meg akár 8 óra felett is... :U
Gsmarena teszt 15 óra folyamatos videólejátszás, azaz ez esetben 15 óra SOT :R

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#392) batai15 válasza bluemirage (#391) üzenetére


batai15
félisten

Ezért is írtam én is hogy ilyen használat mellett a note 9 prom se tud sokkal jobbat, ráadásul annak se 120hz ,se legerősebb soc sincs benne . Az is 7 óra körül tud ha le se teszem , így viszont 15 óra a készenlétet tud.
Szerintem hozza kategóriát a zen 8 akkuba .
Én egyedül a qi töltés hiánya miatt haragszom rá .

(#393) 7Heads Drago válasza K82 (#387) üzenetére


7Heads Drago
veterán

6 hsz-el háta mögött csak egy károgó varjú. :D
Semmi baj sincs a teloval. Gratula az Asusnak.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#394) fattyu


fattyu
veterán

Hát a 90%ra toltesrol leszoktam. Powerbank lesz nálam innentől.

Tegnap hirtelen felindulásból este elindultunk elfelejtettem ratolteni. Hát hazaértem vele 2%onnlevo akkuval. Nem volt nagy élmény. Kocsiban lévő typec kábelt nem szerette valamiért...

Ez mai.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#395) Rommel6600 válasza fattyu (#394) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ezt meg, hogy???
Csak mert nálam is ment a böngészőtől és netflixtől kezdve a waze+spotify+bluetooth kombóig minden, több képernyőidővel, oszt mégse így zártam a napot. :F

(#396) diósdi válasza fattyu (#394) üzenetére


diósdi
újonc

Szomorú.240-320 ezer ft- ért.

[ Szerkesztve ]

(#397) gabeszq41 válasza Rommel6600 (#395) üzenetére


gabeszq41
csendes tag

Ez teljesen korrekt üzemidő, főleg annak tudatában, hogy gondolom kell neki 1-2 hét, hogy teljesen beálljon, megtanulja a felhasználási szokásaidat.

(#398) Hadeska22 válasza diósdi (#396) üzenetére


Hadeska22
aktív tag

Szomorú, hogy trollok is jelen vannak.. kinek a troll regisztrációját köszönthetjük köztünk? :)

[ Szerkesztve ]

B.C Rich...Jackson...Ibanez(?)

(#399) MrPetya19 válasza Rommel6600 (#395) üzenetére


MrPetya19
addikt

Gyenge térerő esetleg?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#400) PeteePeti


PeteePeti
őstag

Azt már évek óta tudjuk, hogy a mostani telefonoknak szükségük van jó pár napra és töltési ciklusra, hogy be álljon az akku fogyasztás rendesen! Az Android szépen hozzá igazodik a felhasználói szokásokhoz! Szal kár egyből fikázni a telefont egy két nap után! Majd ha egy két hét múlva is ilyen gyatra lesz, akkor már lehet aggódni! ;]

Más:
Az ujjlenyomatolvasó egyenlőre korrekt, sokkal jobban viselkedik, mint a ROG 5 esetében! Mintavétel alatt többször reklamált, de aztán a feloldások szépen működnek! Kb. 10/9 a feloldási arány! Míg ROG esetében ez inkább 10/2 volt! :W

Összességében ez egy szuper telefon szerintem! Nyilván van pár kompromisszum, mint pl. a QI töltés hiánya, vagy a "csak" 30 wattos töltés a mostani 65 wattosokhoz képest! :P De ez akkor is egy csúcs hardveres, gyönyörű kijelzővel rendelkező kompakt méretű masina elfogadható áron (240-re gondolok most, nem a 280-ra :DD)!
Szóval nekem egyenlőre pozitívak a tapasztalatok! :B

OnePlus 12 5G 16/512 Green | Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Xiaomi Pad 6 8/256 | Samsung Galaxy Buds Pro | Samsung QN90B TV | PS5 | Logitech G923

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.