Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) bluemirage válasza Schuler888 (#648) üzenetére


bluemirage
őstag

A fólia vs üveg örök dilemma. Én pl. fólia párti vagyok. Nyilván ha a ZF8 egy mainstream telefon lenne, akkor én is Xpro vagy más fóliát raknék rá. :K Lenne jó nagy választék, mint egy S21-re.

Én nem szeretem az üveget, sosem volt és mosolygok a sok repedt védőüveges telefonon, mert sokak addig már nem jutnak el, ha törik, akkor már le kellene cserélni az üveget... Mondjuk egy héten belül.
Az MM-es clearplex is jól véd a karcoktól. Eladáskor újszerű lesz a telefon, amikor leszeded Éveket bír ki...

Nem hordom tokban a telefont (1998 óta van mobilom) és soha nem esett le egy sem, nem sérült meg egy sem. Évi 5-6 alkalommal van csak tokban a telefonom. Pl. gyalogtúrák, betonozás, disznóölés.... Sokfélék vagyunk. :D Ezenkívül minek? Ha egyszer leesne és sérülne a telefon, akkor sem azt a következtetést vonnám le, hogy 23 év után most tokot vegyek hozzá, hátha 23 éven belül megint egyszer leesik és megsérül....

Meliora sunt bono inimica

(#652) K82 válasza bluemirage (#651) üzenetére


K82
őstag

Az üveget én is jobban szeretem, de gyorsan a ClearPlex volt elérhető. Karcok ellen ez is jó, nem szokásom dobálni vagy leejteni a telefont - ha igen, akkor meg 50% eséllyel fogja megúszni a dolgot. Beballagtam hát a MM-ba, a kiscsaj rácsodálkozott a telóra, én meg a kiscsajra h mennyire ott van a szeren... :DDD

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#653) axioma válasza bluemirage (#651) üzenetére


axioma
veterán

Amig nem volt minden telefon kijelzojenek szele lekerekitve, addig tobbszor volt hogy a (meretpontos) uvegfolia torott, a telefon nem - igaz nalam neha kisebb tavokat van hogy esnek. Azt nyilvan nem tudom hogy ha nincs a vedelem akkor birta-e volna, de az biztos hogy nyelt el energiat, masok a valoszinusegek.
Szeleket kihagyo felrakasnal mar ennek tenyleg nincs lenyeges jelentosege.

(#654) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Még ismerkedek a telefonnal, de jól jönne néhány tipp a profiktól :D

1. Két simkártya van a telefonban, de nem mindig írja ki fent, hogy 3g vagy 4g stb módban vagyok-e. Vagy ha 3-tól rosszabb a helyzet akkor nem írja ki?
2. Az egyik simkártya céges kártya de ott az előnyben részesített hálózatoknál csak a 2G/3G fekete a többi szürke ez valamilyen beállítás miatt van, hogy nem engedi felmenni vagy mivel esetleg a kártya tud ennyit?
3. Tudom nem telefonkérdés igazán, de messengernél van olyan beállítás, hogy ha a PC-n beszélek valakivel és a telefon mondjuk nincs interneten ha fellépek vele ne nézhessem, hogy régi üzeneteket szinkronizál be?
4. Van valakinek valamilyen jó energiabeállítása ami bevált igazán ahol a teljesítmény és üzemidő összhangban van? Ide jöhet sim beállítása is, mit engedünk felcsatlakozni mit nem.
Pl. a Kétsávos wifi megéri vagy csak energiátzabál?
5. Itt a beállításoknál ellehet érni a fejlesztő módot ilyen plusz beállításokért?

Tudom sok a kérdés, de a segítséget nagyon megköszönném :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#655) zordi


zordi
tag

Sziasztok segitsen valaki legyszi hol rudom navigacios gombokat előkotorni. Köszönöm

(#656) zordi válasza zordi (#655) üzenetére


zordi
tag

Meg van köszönöm

(#657) K82 válasza undercover (#654) üzenetére


K82
őstag

A simes kérdésekre nem tudok válaszolni, egy kártya van csak bent. VoLTE-t esetleg be tudod rajta lőni h működjön, ezért lapozz vissza pár hsz-t a megoldásért.
A 3-asnak fuss neki még egyszer, mert bár a szavakat el tudom olvasni, de nem áll össze mit szeretnél. :B
4.: aki játszik annak talán fontos lehet a dual wifi, én nem találkoztam olyan helyzettel ahol szükségem lenne rá vagy tudnám használni. Otthon wifi6-os router van, a net gigabites, a lakás meg nem akkora h lecsökkenjen 5-600 mbit alá a sebesség.
5.: A fejlesztői mód ugyanott van itt is mint a többi androidos telón, egyedül az animációk sebességét szedték ki innen (ami miatt be szoktam kapcsolni) és rakták át a kijelző menü alá.

Pixel / OnePlus Pad

(#658) undercover válasza K82 (#657) üzenetére


undercover
senior tag

Értem köszönöm a választ :D

Annyi negatívumot tapasztaltam talán, hogy azért szeret melegedni a telefon bizonyos helyzetekben vagy ez beállítás függő?

Illetve az automatikus fényerő beállítás mintha nem lenne néha a helyzet magaslatán bár ezek frissítéssel is orvosolhatók.

Ha belépünk a kamera alkalmazásba a fotóknál a jobb oldali a 64 mp a bal oldali a 12 mp? Vagy azt honnan tudom eldönteni?

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#659) K82 válasza undercover (#658) üzenetére


K82
őstag

Most h volt jó idő is, 40-41°C-nál nem ment feljebb (csomó fotó, videó plusz játék), ez a hőmérséklet teljesen jó egy ekkora méregzsáktól.
A fényerőszabályzó néha ugyan kicsit be van lassulva, de épp csak annyira h észrevehető legyen, ezen kívül nem nagyon panaszkodnék rá.
A bal az ultrawide (három hegy), a jobb a normál (kettő hegy) látószög. Felejtsd el a 64 mpixelt (amúgy is csak a pro módban tudod előszedni szerk: a beállításoknál ott van), 16-on jobb képeket csinál.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#660) undercover válasza K82 (#659) üzenetére


undercover
senior tag

Adatokat milyen programmal tudok mozgatni PC meg a telefon között? :D

Mert eddig jó volt az usb kábel, de az USB C-nél ez már nem járható.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#661) fatal` válasza undercover (#660) üzenetére


fatal`
titán

Bármelyik FTP szerverrel a tonnányi közül (WiFin).

USB-C miért nem járható? Veszel egy USB-A - USB-C kábelt, párezer forint (vagy átalakító is létezik).

(#662) undercover válasza fatal` (#661) üzenetére


undercover
senior tag

Gondolom azért kérdeztem mert nem ismertem ilyen programot. De köszönöm a kedves választ.

Közben megoldottam magamtól is...

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#663) fatal` válasza undercover (#662) üzenetére


fatal`
titán

Semmilyen bunkóság nem volt benne, gondoltam beírod Playre hogy FTP szerver, van sokféle, én ezt használom, van belőle free is, meg még van vagy 50 másik fajta, mindegyik ugyanazt tudja kb.

(#664) undercover válasza fatal` (#663) üzenetére


undercover
senior tag

Semmi probléma.

Kamera beállításokban érddemes valamit állígatni ahhoz, hogy a lehető legjobb képet tudjuk készíteni? :)

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#665) K82 válasza undercover (#664) üzenetére


K82
őstag

Jó az automata mód is, nem kell babrálni (és nem is biztos h van idő szórakozni a manuális beállításokkal).
Esetleg egy google camera jó szolgálatot tehet, most jöttünk meg egy négynapos mátrai hosszú hétvégéről: pár képet csináltam ugyan a gyári kamera appal, de miután este végignéztem az aznapi termést tableten, maradtam inkább a gcam-nél. Egy Nexus és három Pixel teló után az én szememnek a gcam produkciója jobban tetszik, de technikailag nem feltétlenül jobb.

Pixel / OnePlus Pad

(#666) undercover válasza K82 (#665) üzenetére


undercover
senior tag

Jah értem köszönöm.

Rendszermódokat nem babráltad? :D Szerintem abból lehetne még érdekes dolgokat kihozni.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#667) K82 válasza undercover (#666) üzenetére


K82
őstag

Nem nyúlkáltam hozzá, a gyári beállítás volt eddig a legjobb. Belepiszkáltam az advanced módba, mindent levettem minimumra kivéve a GPU-t, nem lett jobb az üzemidő - innentől felesleges is bármihez hozzányúlni. Egyedül a fix 90 Hz-hez ragaszkodok, ahhoz nagyon hozzászoktam.

Pixel / OnePlus Pad

(#668) undercover válasza K82 (#667) üzenetére


undercover
senior tag

Annyi, hogy talán a telefon igy hüvősebb ha az advanced beállításban nem annyira engedjük el a lovakat.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#669) K82


K82
őstag

Friss update, javítottak pár dolgot, de a security patch maradt áprilisi...

Pixel / OnePlus Pad

(#670) undercover válasza K82 (#669) üzenetére


undercover
senior tag

A kamera frissítésnek örülök :) Remélem javított rajta igazán.

Minden hónapban van biztonsági frissítés? Lehet kivárnak ilyenkor, hogy teljesen jó-e biztosan jön hamarosan a májusi. Xiaomin februári volt fent még most is.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#671) K82 válasza undercover (#670) üzenetére


K82
őstag

Pixeleknél és jó pár Samsungnál van havi frissítés, Asus telóm meg csak a hőskorban volt (bocs, PDA-m, akkor még így hívták). Majd meglátjuk mennyire lesz jó a support.

Pixel / OnePlus Pad

(#672) -Mike- válasza undercover (#632) üzenetére


-Mike-
addikt

Valóban, már az alza-nál is 270e a teló, a digiprimenál van még 240ért.
Akkor így számomra nincs kérdés, megkönnyítette a választásomat az asus.
Ennyit nem ér ez a telefon.
Pontosabban: ennyit egy telefon sem ér. :)

(#673) bluemirage válasza -Mike- (#672) üzenetére


bluemirage
őstag

Ez az egyik legolcsóbb csúcsmodell ár. De akkor legyen átlagos áru.
SD888 az idei csúcs hardver. Ez van ebben is.
Tavaly SD865 volt a csúcs, akkor azok voltak drágák.

Ha nem kell csúcshardver, akkor van egy csomó olcsóbb telefon, amiben nem csúcs hardver van. Tavalyi SD865, vagy középkategóriás SOC-ból egy csomó. Illetve olcsó Mediatek SOC. Mindezek ugyanúgy jók a mindennapokban. 1-2 évvel hamarabb avulnak el, mint az adott évi zászlóshajók... az áruk nyilván ezt tükrözi. :K
Ez egy gyakori mondat, hogy mennyit is illik kiadni egy telefonra. ;) Ha általánosságban igazad lenne, akkor nem az iPhone lenne a világon a legtöbbet eladott telefon. Messze a legtöbbet eladott! Van aki ruhára, más autóra, megint más egyéb kütyüre, vagy utazásra költ többet, mint másik szerint normális lenne.

https://napidroid.hu/top-10-legtobbet-eladott-telefon-2021-elejen/

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#674) axioma válasza bluemirage (#673) üzenetére


axioma
veterán

A vilagon legtobbet eladott csak annyit jelent, hogy 0Ft-ert ne'mi husegidoert azt _is_ hozzavagjak egy csomo helyen, meg az olcsobbat is. Akkor mar a dragabb kell neki, ami me'g racionalis is akkor, ha egyuttal tervezi eladni is.

(#675) -Mike- válasza bluemirage (#673) üzenetére


-Mike-
addikt

Persze, igazad van.
Nem is akartam benne hagyni ezt a mondatot, na mindegy. :D

(#676) K82 válasza bluemirage (#673) üzenetére


K82
őstag

Mondanám h a többi csúcshoz képest egész korrekt ár.
'17-ben amikor vettem a P2XL-t, nem esett jól a 902$ (~215e Ft volt akkori árfolyamon), de még mindig olcsóbb volt mint a csúcs Samsungok. Aztán '19-ben már a 4XL is felülről karcolta az 1000$-t, tavaly pedig már a OnePlus is elszállt az árakkal. Idén meg... Oppo Find X3 Pro 1100+ €, S21U-val is bele lehet szaladni a félmilliós körbe. Elmebeteg árak...
Egyébként persze h az iPhone a legtöbbet eladott telefon, az USA-ban nagy "szégyen" ha nem az almás logó van a teló hátulján. Más kérdés h annyi betörött kijelzőt még nem láttam mint ott: random járaton a körülöttem ülő 9-12 ember közül egynek biztos törött kijelzős iPhone volt a kezében. :DDD

Megvolt az új update, kellett a restart, már nem működik a VoLTE-trükk... :(

Pixel / OnePlus Pad

(#677) undercover válasza K82 (#676) üzenetére


undercover
senior tag

Működik az csak be kell írni megint a kódot. Nekem legalábbis úgy benne van a menüben a 4g hívás a símkártya beállításoknál felhozza azokat a menüket.

Amugy akárhogy próbálgatom az energia beállítást én is nem láttok szignifikáns különbséget :D

Lehet mondjuk kell vagy 2 hét míg beáll az akkumlátor.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#678) K82 válasza undercover (#677) üzenetére


K82
őstag

És tényleg.
Akkor az előzőt is elbénáztam mert látszólag nem történt semmi - nem is néztem meg akkor h megjelent a VoLTE kapcsolója, csak miután rányomtam a szám hívására... Ej-ej, a felületes olvasás újabb áldozatot szedett. :B :DDD

Pixel / OnePlus Pad

(#679) undercover válasza K82 (#678) üzenetére


undercover
senior tag

Abban én sem vagyok biztos 100%-osan, hogy így tényleg működik-e vagy csak a telefon mutatja így :D De szerintem ez egy parancs ami feloldja, de bármikor ha újraindul a telefon ez visszaáll alapállapotba.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#680) K82 válasza undercover (#679) üzenetére


K82
őstag

Működik, nem vált vissza 3G-re. Onnan is észrevenni h sokkal hamarabb felépül a hívás (vagyis hamarabb kezd el csengetni).

Más:
ha valakinek kevés a három választható betűtípus és szeretné mondjuk a Pixelek Google Sans betűtípusát használni, van egy egyszerű megoldás. Innen meg kell keresni a circerounded.apk fájlt és telepíteni, utána a betűtípusok között ott lesz mint választható opció.

Pixel / OnePlus Pad

(#681) undercover válasza K82 (#680) üzenetére


undercover
senior tag

Akik jó kis üzemidőt érnek el azok milyen módban nyomják? :D Dinamikusban vagy a speciálisban állítgatak rajta valamit? Meg nekem valamiért éjszaka mikor nem használom viszonylag sokat merül nem tudom mi lehet az oka.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#682) K82 válasza undercover (#681) üzenetére


K82
őstag

Valószínűleg szoftveres oka lesz, vmelyik oldalon láttam h szinte nincs deep sleep. Wifi, mobilnet kikapcsolva éjszakára, este 10-től reggel hatig simán lehet így is 1% óránként a merülés - akkor is ha az ultra durable be van kapcsolva, így nem is szórakozok vele.
Hétfőn nyomtam egy factory resetet és csak a legszükségesebb appokat raktam vissza, elkezdek kísérletezgetni mi zabál és mi nem (még akkor is ha meg van tiltva a background battery use).

Pixel / OnePlus Pad

(#683) fornettisuti válasza K82 (#682) üzenetére


fornettisuti
veterán

"este 10-től reggel hatig simán lehet így is 1% óránként a merülés"
az nagy baj

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#684) undercover válasza K82 (#682) üzenetére


undercover
senior tag

Jah értem akkor. Kell néhány update, de a merülést leszámítva nagyon patent telefon amugy én azt mondom.

Igy is egy napot szerintem simán kibir.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#685) K82


K82
őstag

Újabb update, dolgoznak a fiúk a bányában.

Pixel / OnePlus Pad

(#686) undercover válasza K82 (#685) üzenetére


undercover
senior tag

Azta :D Ebből az Improved system power consumption jól hangzik.

Én biztos vagyok benne, hogy az Asus nem hagyja veszni ezt a telefont, mindent kifognak rajta javítani.

Míg a korábbi Xiaomi telefonomnál ott hónapokat kellett várni a javításokra...

Itt eddig ez a support tetszik.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#687) K82 válasza undercover (#686) üzenetére


K82
őstag

A fp reader ugyanúgy nem szereti a jobb hüvelykujjam (pedig azzal oldanám fel a leggyakrabban :((() - legalábbis ott, ahonnan értelmes/kényelmes lenne használni, az ujjbegy hátsó részével meg 10/9...

Tippre egyébként inkább a 12-t finomhangolják, max. 3 hónap és kint lesz az új verzió (Pixelnél szinte biztosan).

Pixel / OnePlus Pad

(#688) Rommel6600 válasza K82 (#685) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nekem megoldódtak az ujjlenyomat-olvasós gondjaim ezzel a frissítéssel!!!

(#689) K82 válasza Rommel6600 (#688) üzenetére


K82
őstag

A jobb és bal hüvelykujjam volt belőve eddig, most a jobbot felvittem harmadiknak: így már azért látványos a javulás nálam is.

Pixel / OnePlus Pad

(#691) K82 válasza haloli9 (#690) üzenetére


K82
őstag

Hétfőn újrahúztam a telót, elég sok mindent nem pakoltam vissza. Innentől fogva a lehetőségek: vagy azok az appok zabáltak a háttérben a tiltás ellenére is amiket most még nem raktam fel, vagy reszeltek a fogyasztáson, esetleg a sok babrálás miatt volt vmi beállítás ami miatt nem volt deep sleep de a fr helyrehozta. Sok mindent letiltottam az autostart-ról, most hagytam mindent alapon és már így jobban alakul a fogyasztás kevesebb appal tiltások nélkül. Dynamic mód, fix 90 Hz, BT, nagyrészt mobilnet, folyamatos szinkronizálás.
Az energiaoptimalizálás a mai update-ben szerepel, majd meglátjuk mi lesz a változás.
A még nem visszarakott appok listája: Burger King, McDonald's, Curve, Transferwise, Unicredit, Időkép, NetPincér, Transmission Remote, Mi Home, Blitzwolf (mindnek tiltva volt az autostart és background battery use).
A Revolut és a Vivid létszükséglet; nem fogom megúszni az Unicredit mobil bankját sem, a push értesítések miatt erős a gyanúm h ő is ludas volt a fogyasztásban. Addig viszont nem rakom vissza amíg van pénz a másik két kártyán, ha felkerül és változik a fogyasztás akkor már meg is van az egyik bűnös.

Pixel / OnePlus Pad

(#692) realist válasza realist (#327) üzenetére


realist
őstag

Megérkezett a tok. A gyárinal jobb, mert sokkal jobban véd (a kamera szigetet és a kijelzőt is) , de az én ízlésemnek már ennek a vastagsága is túl bumszli.
Azt hiszem megvan az első zavaró problémám a telefonnal, nem lehet hozzá kellően vékony tokot kapni :(

(#693) K82 válasza realist (#692) üzenetére


K82
őstag

Vár engem is egy meglepetés a postán. Majd jól meglepődök ha a 4a 5G tokja lesz és nem a ZF8-é...

Pixel / OnePlus Pad

(#695) fornettisuti válasza haloli9 (#694) üzenetére


fornettisuti
veterán

"pár perc után marha meleg lesz. Ez szoftveresen enyhíthető?"

Egy SoC-ről van szó, ami hardver és hőt termel!!!
Szoftveresen annyit tudnak csinálni, hogy visszaveszik az órajelet, ezzel "enyhíthető", DE úgy meg pont a lenyegét veszti.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#696) realist válasza haloli9 (#694) üzenetére


realist
őstag

Ezt a melegedés témát nem igazán értem. Én ugyan nem játszok, de megy éjjel/nappal, YouTube, spotify, waze, böngészés, fotózok stb. és egyszer sem éreztem melegebbnek mint a p30-at ami előtte volt.

(#697) K82 válasza haloli9 (#694) üzenetére


K82
őstag

Tessék :D :

A maradék:
[link]

Akkuban a 4a 5G jobban bírja, de a ZF8 nem kérdez. Nézdd csak meg a teljesítményteszteket: [link]
Igaz itt a Pixel 5 van az összehasonlításban, de a +2GB RAM-ot és a 90 Hz-es kijelzőt leszámítva gyk. ugyanaz teljesítményben mint a 4a 5G.
A forrófejűségről meg csak annyit, h a Snapdragon 865-ös Samsung S20FE-m jobban felmelegszik (szobában 24°C, CPU 42°C) és a 120Hz-es kijelző ellenére sem viszi 30 fps fölé az Ingress-t, míg a ZF8 ugyanitt megáll 40°C alatt és 90 Hz-nél 45, 120-nál 60 fps-sel futtatja a játékot (már csak ezért sem lesz többet Samsungom, a Pixel 4XL a gyengébb SoC ellenére is vitte 45 fps-sel). És az Ingress-hez kell net, gps, bekapcsolt kijelző ahogy sétálsz plusz a grafika. Másrészt ebédnél a zasszony a tűző napon hagyta a telefonját, dolgozott a hővédelem, hívni akart vkit de addigra kikapcsolt a Pixel.
4k-s videóval tuti fel lehet melegíteni ennél jobban, de nálam nem lényeg a videó, játékból meg csak az az egy.
Videóban azért a Pixel jobb, nem kétséges.

Pixel / OnePlus Pad

(#698) fornettisuti válasza realist (#696) üzenetére


fornettisuti
veterán

Mivel semmi olyat nem használsz, ami megizzasztaná az SoC-t.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#699) undercover


undercover
senior tag

Szerintem meg túl van lihegve ez a melegedés. Minden csúcs telefon ugyanennyire melegszik.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#700) K82 válasza undercover (#699) üzenetére


K82
őstag

Annyiban igaz h a SD888 nem sikerült ebből a szempontból annyira jól, de láttunk már erre példát korábban is: az SD810-nél ugyanez volt a helyzet.
Ahogy nézegetem az SD888-as felhozatalt, azért a OnePlus 9 vagy a Mi11 is tud melegedni; de ahogy Te is írtad: melyik csúcs nem?

Pixel / OnePlus Pad

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.