Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Alex_ válasza bb71 (#1950) üzenetére


Alex_
tag

Szia

nekem android az 11.es verzióval jött, s a 12-est már jó ideje váltotta a 13-as, és konkrétan nálam nem rosszabb, sőt érzésre inkább mintha jobb lenne, mérésre kb ugyanaz a készenléti idő. Naponta ugyanakkor töltöm, és olyan ~40% on teszel fel tölteni. De nem véletlenül irtam, hogy nálam, mert az akkuidő az erősen szoftverkörnyezet és használat függő.
Alex_

(#1952) Rommel6600 válasza bb71 (#1950) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem rosszabb az A13 mint az A12 volt, de muszáj volt frissíteni... Most konkrétan kétségbe estem, hogy a céges sörözésen 75%-on tettem zsebre délután 3-4kor, majd este 8kor már 48%-on volt a telefon, úgy, hogy hozzá sem nyúltam, 2db kb 3perces hívást leszámítva.... :O
Mivel kellett a teló az éjszaki buszhoz a jegy miatt, így kétségbe estem és már a "rendkívül tartós" módot kellett aktiválni... Korábban ilyenekhez sosem kellett nyúlni, tehát akárki akármit mond ez szarabb mint volt, sőt, mondhatni egyre szarabb! ☝️

(#1953) Rommel6600 válasza gyulavezir (#1949) üzenetére


Rommel6600
őstag

Igen, mert a mobilnetes kapcsolat dolog ugyanúgy szar. Yettel, 2023, Budapest, agyarország...
(Arrébbmész 3 villamosmegállót és "van" mobilnet, csak annyira lassú, hogy mindegyik aktív mobilnetet használó alkalmazás, mint például a BKK Go, ami a jegyet akarná érvényesíteni timeoutot dob. Ergó, használhatatlan... Mobilnet ki-bekapcs pikkpakk megoldja, de ezt mindig ezzel játszani kell, meg két sarkonként ettől rettegni...)

(#1954) Kikike válasza Rommel6600 (#1953) üzenetére


Kikike
tag

Mobilnet probléma javítására tehetsz egy próbát: Hozzáférési pont APN protokoll beállításánál IPv 4 -et válaszd ki!

(#1955) Rommel6600 válasza Kikike (#1954) üzenetére


Rommel6600
őstag

Kipróbalom, köszi

(#1956) Fefe29 válasza Rommel6600 (#1955) üzenetére


Fefe29
csendes tag

Szia!

Én is hetekig küzdöttem a yetteles rossz mobilnettel, de mint kiderült nem volt jó az apn beállításom, mióta a telenorból yettel lett, a telenoros apn maradt. Ezért volt rossz folyton, mindig mobilnetet ki meg be kellett kapcsolnom hogy használható legyen 5 percig.

94.feher.balazs@gmail.com // Nyílászáró és árnyékolástechnika egyenesen gyártótól. (Gealan)

(#1957) bb71 válasza Fefe29 (#1956) üzenetére


bb71
őstag

Én is Yettelen vagyok, mióta megvan a teló és nincs gondom a mobilnettel...

(#1958) Rommel6600 válasza Fefe29 (#1956) üzenetére


Rommel6600
őstag

És konkrétan mivel oldottad meg, vagy hogy?
Amúgy nekem eddig úgy tűnik, hogy az ipv4-es APN protokollra váltás amit a kolléga javasolt, megoldotta!

(#1959) Fefe29 válasza Rommel6600 (#1958) üzenetére


Fefe29
csendes tag

Yetteles apn beállítás, ami a honlapjukon van, de az is egy ipv4 váltás lényegében.

Örülök, hogy sikerült megoldani, mert amúgy frusztráló vplt nekem is :D

94.feher.balazs@gmail.com // Nyílászáró és árnyékolástechnika egyenesen gyártótól. (Gealan)

(#1960) Benőke


Benőke
őstag

Feltettem az új SW -t (nekem új), helyre állt a világ rendje.
Működik nem laggol a telefon. Egyik kártya dobálja a hálózatot de az a hálózat miatt van. Nem MO -n használom. Másik kártya nem csinálja de az nem is roamingol.
Legvadabb hogy egy 20 percig majdnem max térerő. 20 percig meg nulla, konkrétan nulla. Ide oda csatlakozik, ömlenek az SMS -s értesítések hogy üdvözüljük ebben a csodás országban. :)

Akku idő is oké, HA nincs a memóriában a Facebook. Olyan szinten eszi az akkut a facsé hogy kész. Messenger is jobb ha nincs a memóriában. Így megint hozza az üzem időt. Viszont e-mail értesítések, Messenger értesítések nem jönnek egyáltalán. Messenger akkor jön ha a memóriában van.
Viber, WatsApp máködik... Szét túrtam a beállításokat, nem tudom. Samun jön gond nélkül minden. Ott is esz a facsé az akkut. Ez csak mellék infó.
Céges levelek jönnek mennek.

Más téma: Nem tudja valaki hol cserélik a Zenfone 8 kijelzőjét? (Na és milyenre. Gyári, vagy ha nem gyári elfogadható az után gyártott.) Húgom sikeresen összetörte. Be volt bugyolálva elől hátul, de pont úgy esett hogy egy kő azt a vékony rést ütötte meg amit egyik sem védett így megrepedt a kijelző. Működik, csak ha lehet javítanánk. Jelentősebb probléma hogy nem szeretné 2 hétig szervizben tudni a telefont. 1-2 napot kibekkel másik telefonnal...

(#1961) Rommel6600 válasza Benőke (#1960) üzenetére


Rommel6600
őstag

Én az ASUS-nak küldeném el Csehországba, a nyomáspróba miatt (vagy buktad az IP68at) de lehet találsz valami Habib GSM-et amelyik szintén kicseréli saját felelősségre.
Azt tudjad, hogy az akksi egyben van a kijelzővel ☝️

(#1962) Benőke válasza Rommel6600 (#1961) üzenetére


Benőke
őstag

Ez a távszerviz nem működik mindennapi használati eszköznél. Gondolkodtunk rajta de ez nem igazán kivitelezhető. x időt ülnek rajta, resetelve vissza adják, ha meg nem akkor kinek a kezébe kerülne. Ez egy kész tortúra, és anyagilag is ennyiért kapsz lassan használtan is egyet.

Ez azt jelenti hogy akkut is cserélnek a kijelzővel együtt? :U

(#1963) bb71 válasza Rommel6600 (#1961) üzenetére


bb71
őstag

biztos? mert aliexpressen vehető csak akksi...

(#1964) Rommel6600 válasza bb71 (#1963) üzenetére


Rommel6600
őstag

Az, hogy mi van az aliexpressen (meg úgy en block kínában...), az nem hivatkozási alap semmire ☝️

Gyárilag igen, biztos. (Ezt írta nekem a gyári szervíz indoklásnak, hogy a kijelzőcserével új akksit is kaptam, és a kijelzőre is mint "assembly" hivatkoznak.)

(#1965) Benőke


Benőke
őstag

Nos bennem megszületett a döntés hogy elhagyom az ASUS -t mint márkát. És mint Zenfone 8 -at. Elsősorban a használhatatlan SW miatt.
Tudom Factory reset talán, de mivel a telefonok belakása a probléma ami nem kivitelezhető újra olyan egyszerűen, ez nem opció (persze garancia meg aztán nincsen rá hogy bármi is javul). Hálózat resetet nyomogattam, de azon kívül hogy szenvedni kell vele hatása nincs.
Tartalék telefon lesz a fiók mélyén.

Elfáradtam ebben a szélmalom harcban. Nekem egy alap bézik telefon kell ami kicsi, kezel 2 sim kártyát normálisan, és annyi. Jönnek az értesítések, ébreszt, ha van hálózat van mobilnet. Helyesírás ellenőrzés legyen.

Gondolkodtam az új 10 -en. De mitől lenne jobb az sw? Semmivel se lesz jobb egy icuri picurit sem.

Pedig ezt a folyamatos szívást az utóbbi időben leszámítva amúgy teljesen elégedett voltam mindennel. Méret, a koncepció.

Remélem más nem szenved ezzel ennyit.
Nagyon tudnám élni ezt a koncepciót... De így nem tudom.

(#1966) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni, hogy miért nem engedi az eszköz, hogy megosszák a helyadataimat a Google Maps-el? Jó lenne, ha tudnám, mikor merre jártam. 🙂
A másik eszközön simán ment, nem volt gond, de itt nem igazán találom, mit kellene, hogyan beállítani!
Előre is köszönöm a segítséget!
:R :R

(#1967) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sziasztok!
Rosszul tettem fel a kérdést vagy itt nem releváns? Ha esetleg valakinek lenne infója az előbbi kérdéséhez, nagyon kérem segítsen, mert tényleg nem tudom, hol csesztem el a beállításokat, az előző telefonomon (telefonjaimon) ez egyáltalán nem volt probléma!
Pls help!

(#1968) axioma válasza gyulavezir (#1967) üzenetére


axioma
veterán

Nekem sose volt beallitva, most ratapicskoltam, es latszik
[kép]

szerk azzal a useremmel csinaltam, ami elsodleges

[ Szerkesztve ]

(#1969) ubi91


ubi91
tag

Sziasztok!

Nemrég vettem használtan egy Zenfone 8-ast. Novemberig még garanciás.

Sokan panaszkodtak rá, hogy hívás közben borzasztóan visszhangos vagyok. Ez másnál is jelentkező probléma, vagy valami egyedi esetről van szó? Gondolom ez valami szoftveres dolog, végignyomkodtam a menüket, de nem találtam erre vonatkozó beállítást. Ha lehalkítom a hangszórót, akkor jó, de akkor meg én nem hallom... :N

(#1970) jan herz válasza ubi91 (#1969) üzenetére


jan herz
tag

Szerintem hálózat függő lehet, amikor a Digi átkerült belföldi roamingra és a Voda 2G hálózatára került a beszédhivás onnantól botrányos lett a hangminőség. Azelőtt és az új szolgáltatómnál is tökéletes.

(#1971) ubi91 válasza jan herz (#1970) üzenetére


ubi91
tag

Yetteles a céges kártyám. Mondjuk az irodában repeaterről megy minden, lehet a belső hálón van valami gebasz.

(#1972) pumpa007


pumpa007
tag

Kihangosítva vagy visszhangos?

(#1973) Benőke válasza ubi91 (#1969) üzenetére


Benőke
őstag

Kihangosítva beszélsz. KB minden telefonnál ilyen ez.

(#1974) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Sajnos sikerült megtörni a telefonom hátlapját. Évek óta nem volt ilyenre precedens... Van bárkinek ötlete, hol tudnám szakszerűen, jó minőségben megjavíttatni?
Előre is köszönöm.

(#1975) bb71 válasza gyulavezir (#1974) üzenetére


bb71
őstag

Van Pesten pár - elméletileg jó - mobil szerviz... egyikkel sincs tapasztalatom.
Aliexpressről vehetsz hátlapot, de mintha itt azt írta valaki, hogy az akkuval egyben van... de akkor hogy?!

(#1976) jan herz válasza gyulavezir (#1974) üzenetére


jan herz
tag

Valakinek volt már itt törve a hátlapja, egy gyors kereséssel ezt találtam, nem tudom sikerült -e megcsináltatnia végül:

[link] [link] [link] [link]

(#1977) jan herz válasza bb71 (#1975) üzenetére


jan herz
tag

A kijelző van egyben az akkumulátorral...

(#1978) gyulavezir válasza jan herz (#1976) üzenetére


gyulavezir
aktív tag

Hát nagyon köszönöm. Igazán informatív volt. Sajnos azonban nem hozta meg a kedvem a dologhoz. Egyelőre raktam rá egy csinos tokot. Most már nem zavar annyira, hogy törött, mert nem látom. :D
Vissza keresem a kollégát és meginterjúvolom, mire jutott, tényleg köszönöm a linkeket!

(#1979) g.peter23


g.peter23
tag

Sziasztok!

Most vettem páromnak egy Zenfone 8-at (a 7 éves Redmi 4X helyett :R )

Olvasgattam itt a fórumot, és láttam, hogy korábban voltak gondok egy bizonyos szériával, aki benne van a témában meg tudja mondani, hogy engem érint-e, és ha igen, akkor mi is ez lényegében, meghalhat az alaplap?
MFD: 2023.01 van a dobozon.

Köszi

(#1980) jan herz válasza g.peter23 (#1979) üzenetére


jan herz
tag

Úgy emlékszem az első szériás (2021-es gyártású) telefonoknál fordult elő, azóta nem panaszkodott erre senki. (Am. az enyém 2021.04, tehát elvileg érintett, de hibátlanul működik - legalábbis eddig ;] )
Annakidején túlmelegedésre gondoltak, bár volt akinek éjszaka, töltőn szállt el. Garanciában mindenkinek javították.

(#1981) bb71 válasza g.peter23 (#1979) üzenetére


bb71
őstag

Nem vagy érintett: MFD 2021.04-06 körüli első szériások sz@rok - állítólag a BGA-s RAM ill PMIC (power managemenet IC) forrasztása a magas hőtől elromlik, a RAM/PMIC újraforrasztása - amit itthon nem tudom csinál-e valaki - megoldja a problémát.

Nekem sajnos 2021.06-os - tehát figyelek arra, hogy ne érje nagy meleg - strandon eldugva táska mélyére stb.
Pár hete kikapcsolt állapot fogadott, azt hittem megdöglött... de bekapcsolva elindult, viszont be volt akadva a camera app - kétszer is újraindítottam - mindkétszer, és meleg is volt a kamera mellett hátul tapizva...

[ Szerkesztve ]

(#1982) g.peter23 válasza bb71 (#1981) üzenetére


g.peter23
tag

Zsír, köszi

A zár képernyőn ezt a rikító zöld színű órát meg tudom változtatni? A színét .

Köszi

(#1983) fatty válasza g.peter23 (#1982) üzenetére


fatty
aktív tag

Beállítások, Háttérkép és stílus, amilyen színt választasz olyan lesz az óra, meg egyéb dolgok.

[ Szerkesztve ]

(#1984) Benőke


Benőke
őstag

Ha még valakit érdekel hogyan néz ki belülről a telefon akkor most futottam bele ebbe a videóba [link]

(#1985) bb71 válasza Benőke (#1984) üzenetére


bb71
őstag

Nagyon köszi! Ennyire összetettet még nem láttam...
Ugye ez a telefon meg tud halni - alaplap cserével orvosolja az Asus, HA garis - , mert a gyártás elején - Telegram csoportos infó alapján - szar minőségű volt a solder paszta és a RAM ill. PMIC BGA-s érintkezése elromlik...
Ott volt aki újra balloztatta a ramot és megjavult, de most látva ezt a videót esélytelennek látom, hogy ezt itthon valaki garanciával vállalná...
Egyébként tegnap írt egy srác az Asus hivatalos fórumán, hogy a 2021/08-as MFD gyártmányú Zenfone 8 meghalt neki... eddig azt gondolta a fórum népe, hogy a 2021/04-06-os szériák hibásak.

Na ilyet még az életben nem láttam telefonban:

3 nyák egymáson ...?!

(#1986) zsdulka


zsdulka
csendes tag

Sziasztok, Ti most vennétek még ilyet? Emagon most 160 kuponnal.
Ahogy olvasom elég sokan szidjátok, és nekem is vannak negatív tapasztalataim a zenfone szériával kapcsolatban mind szoftveresen mind hardveres oldalon

SAMSUNG TAB S9, XIAOMI 12, HUAWEI WATCH GT3

(#1987) Rommel6600 válasza zsdulka (#1986) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem eleinte voltak vele (leginkább sw-es) bajok, mostmár régóta stabil. Ha nem kell a legújabb, akkor simán. Szerintem a mai napig jó hw, mindenre is elég. Én az akksijával nem vagyok (már!!!) kibékülve, de az enyém 2,5 éves... Ennyi idő alatt már más készülékeknél is rengeteget degradálódik az akkumulátor.

(#1988) Benőke válasza zsdulka (#1986) üzenetére


Benőke
őstag

HW elég a mai napig. 888 sajnos eléggé éhes SOC minden szempontból. Ez minden akkori telefonban megmutatta magát.
Sebességben elég mindenre is.
SW nos az alapdolgokra elég, ha ki akarod használni alaposan 2 sim +work profil akkor hanyagold. Idővel meghülyül és csak a factory reset mossa ki az agyát, lehet ki meg beköltözni.
Frissítések pedig már nem jönnek rá. (Augusztusban jött egy, nem tudom lesz -e még)
Üzemidő updatektől függöt nagyon. Egyiktől az asztalon fekve fél nap alatt lemerült, de a mostaniak sem voltak takarékossági bajnokok. Utolsót már nem próbáltam.

(#1989) bb71 válasza Benőke (#1988) üzenetére


bb71
őstag

melyikkel volt a legtakarékosabb?

(#1990) axioma válasza Benőke (#1988) üzenetére


axioma
veterán

SW nos az alapdolgokra elég, ha ki akarod használni alaposan 2 sim +work profil akkor hanyagold. Idővel meghülyül és csak a factory reset mossa ki az agyát, lehet ki meg beköltözni.

Fura, nekem 2 eve fut ket sim-mel es work profillal, eddig egyszer se kellett kimosni az agyat... talan 2-3 alkalomra emlekszem amikor egyvalami funkcio beragadasa miatt inkabb ujrainditottam, de en nem szoktam magamtol kikapcsolni soha (na jo, idonkent kikapcsolasig meritem de magas SOT okozza).

(#1991) Alex_


Alex_
tag

Sziasztok

tegnap este sikerült a telefonom úgy elejteni, hogy lendülettel, betonra képernyővel lefelé. nagy szerencsémre, a képernyő nem tört be, de a merev gyári tok az széthasadt.
Nagyon jó szolgálatot tett.
Nincs esetleg valakinek zenfone 8 hoz gyári hozzá adott merev tokja amit nem használ s esetleg némi pénzmag ellenében megválna tőle?
bárhol ahol keresek csak szilikontokot találok, pedig ez a merev tok mentette meg most is a képernyőt, s ilyet szeretnék.

Köszönettel:
Alex_

(#1992) bb71 válasza Alex_ (#1991) üzenetére


bb71
őstag

nekem van, írj privátot

[ Szerkesztve ]

(#1993) jan herz


jan herz
tag

Kaptunk még egy biztonsági frissítést (2023-10-05). Már letettem róla..

(#1994) bb71 válasza jan herz (#1993) üzenetére


bb71
őstag

Eltünteti a SOT kijelzést az Akkunál és a használati görbe is rossz lesz!

(#1995) jan herz válasza bb71 (#1994) üzenetére


jan herz
tag

Mivel szinte sosem nézem, nekem nem tűnt fel...

(#1996) gyulavezir


gyulavezir
aktív tag

Üdv! Küzd még valaki a következő problémával rajtam kívül:
a Google helyelőzmények folyamatosan kikapcsol és nem rögzít. Sajnos nem sikerült rájönnöm, hogy miért kapcsol ki, de rohadtul zavar. Találkozott már valaki ezzel?
Előre is köszi a segítséget!

(#1997) bb71 válasza jan herz (#1993) üzenetére


bb71
őstag

Csak, hogy látszódjon mennyire felejtős az ASUS!
Zentalk fórumon dögivel haltak meg a Z8-ak az update közbeni újraindítás után:

Just today (20 Nov 2023, around 4pm local time at GMT +8, Malaysia), my Zenfone 8 indicated that a new Android version is available for download. I downloaded it and when prompted for a reboot, I proceed to do so. The Zenfone 8 has been bricked since then.
It won't accept charging, will not reboot regardless whatever combination of button presses. How to force a restart short of bringing the phone to the local authorised service center?

(#1998) Rommel6600 válasza bb71 (#1997) üzenetére


Rommel6600
őstag

És ez miért akkora baj? Még mindegyik garanciás...

(#1999) axioma válasza Rommel6600 (#1998) üzenetére


axioma
veterán

Nekem 2 eves elmult es cegem vette igy mar nem garis [de nem is hibas] - meg igaz hogy jogosult lennek ujra
Apropo, @jan herz, miert sugallod hogy utolso frissites? Ha igaz, akkor 1 max 2 honapom van cserelni a policy miatt...

(#2000) Rommel6600 válasza axioma (#1999) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nem lennék ebben ennyire biztos.
Egyrészt 2 év garira lettem volna jogosult én is, de a gyár simán beadta a default 3 évet! (Belépve az Asus fiókba ezt írja)
Másrészt ha a gyár bassza el a telefonomat egy kötelező, kikapcsolhatatlan update-el, akkor szerintem ez bármelyik bíróságon megállná a helyét, hogy téríteniük kell a káromat. Európa nyugatibb felén, ahol létezik fogyasztóvédelem, meg tuti, hogy el sem jut idáig az ügy, hanem megoldják, és ez az Asus érdeke is, nem a negatív hírverés. Gondolom nekik sem hiányzik, hogy ez a sajtóban ez úgy jöjjön le, hogy letéglásítja a készülékeit az asus, és még ezután nem is javít/cserél...

(#2001) bb71 válasza Rommel6600 (#1998) üzenetére


bb71
őstag

nem mindegyik garanciás... miért is lenne???

a második felvetésedet megnézném, mikor mész perre egy telefon miatt...

[ Szerkesztve ]

(#2002) Mostly Harmless válasza bb71 (#1997) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Akkor én meg jelezném, hogy semmi baja a telónak update után.

(the cake is a lie)

(#2003) bb71 válasza Mostly Harmless (#2002) üzenetére


bb71
őstag

Nem azt mondtam, hogy mindenkinél előjön.

(#2004) axioma válasza Mostly Harmless (#2002) üzenetére


axioma
veterán

nyilvan, az enyem is frissites utan van (sot a hir elott mar rament a frissites), es nincs gondnak nyoma
de ez igy azert nem megnyugtato, azt el kell ismerni - nekem ha hirtelen nincs telo (tartalek van de az nem tud ceg-konform lenni) akkor azert eleg kenyelmetlen lenne az uj beszerzeseig, rakoltozesig

(#2005) ubi91 válasza bb71 (#1981) üzenetére


ubi91
tag

Sziasztok!

Nekem pár napja insta nyomogatás közben elment a kép, azóta nem reagál töltésre, bekapcs gombra. Viszonylag meleg volt a telefon, lehet nekem is ez a gond?
Augusztusban vettem használtan, kijelzőt cseréltettem mert két hét után összetörtem, erre tessék. :DDD eddig nen nagy sikersztori, úgyhogy lehet elengedem a márkát... Pedig ami mellett döntöttem, a kiváló zenelejátszási képességek, azzal tényleg elégedett vagyok.

(#2006) bb71 válasza ubi91 (#2005) üzenetére


bb71
őstag

Ez az a bizonyos RAMDUMP halál ... elfelejtheted.

Egy dolog szokott segíteni: a RAM chip reballozása és újra forrasztása - de hogy ilyen vállal-e valaki Mo-on és mennyiért...
Ja, ha a töltést sem veszi fel, akkor lehet, hogy nem a RAM, hanem a PMIC chip ballozása ment tönkre, mert sz@r ólommentes pasztát használtak.
A Zentalkon most írt egy srác, hogy 2021/07-es MFD-vel kapott RAMDUMP-ot...

Én soha többet nem veszek Asus telefont.

[ Szerkesztve ]

(#2007) Rommel6600 válasza bb71 (#2006) üzenetére


Rommel6600
őstag

Mert szerinted ki használ még ólmos pasztát??? Telefonnál sokkal nagyobb felelősségű funkciókat ellátó dolgokba nem tesznek (nem tehetnek) már ólmos pasztát (pl motorvezérlő), tudtommal nagyon leszűkült az a kör, ahol még consumer körben egyáltalán alkalmazni lehet. Ez kábé csak az életvédelmi eszközök (pl búvárcomputer és társai).
Jó, ne vegyél Asust többet, de a többi gyártó forraszanyagaiban sem lesz ólom, ebben biztos vagyok, ha már az autóiparból is (rég) eltűnt...

(#2008) bb71 válasza Rommel6600 (#2007) üzenetére


bb71
őstag

egyszer már összevesztünk - most nem reagálok.

(#2009) hege1989


hege1989
tag

Sziasztok! Tervezek váltani S8-ról valamilyen hasonlóan kompaktra. Z8 is suóba jött. Nagyon tetszik a készülék külleme és anyaghasználata, de hallottam róla rosszakat, főleg a kameráról. Mennyire gáz a kamera? Az S8 elég jó képeket készített. Vannak más problémás pontok is a kamerán kívül?

http://hardverapro.hu/tag/hege1989

(#2010) bb71 válasza hege1989 (#2009) üzenetére


bb71
őstag

az, hogy a korai 2021/04-07 gyártásúakon sz@r volt a pasztázás és meghal a RAM vagy a PMIC és alaplapcsere a következménye, ha nem garis buktad.
(elméletileg, ha az alaplapot kiszereljük és átküldjük egy hőkamrán vagy megfújja kézi fújóval egy hozzáértő, akkor a RAM/PMIC balljainak megjavul a kontaktja.)

Nincs bootloader unlock lehetőség már hónapok óta, kamuzik az ASUS...

Ne vedd.

Nekem mondjuk a fényképei nagyon jók - szubjektív valamennyire.

[ Szerkesztve ]

(#2011) K82 válasza hege1989 (#2009) üzenetére


K82
őstag

A kamera pont h inkább az erőssége egy jó gcam-mel főleg. A másik a mérete.
Innentől inkább csak hátrányai vannak:
üzemidő (nálam merült mint a Titanic), melegedés (valamennyit javult de az SD888 nem a takarékosságáról híres), támogatás esetlegessége (utolsó frissítés 2023. május, szevasz 2024. és Android 14...) plusz a nagy számban előforduló fentebb említett elhalálozás.
Ha kompakt telefont szeretnél ami használható is akkor inkább egy S23 vagy Pixel 8.

[ Szerkesztve ]

Pixel / OnePlus Pad

(#2012) axioma


axioma
veterán

Na vegul valtottam 10-re, az elolapi ujjlenyomat-olvasot sajnalom...

(#2013) pumpa007


pumpa007
tag

Új update:
33.2010.2010.332
[link]

(#2014) jan herz


jan herz
tag

Valakinek nincs meg a gyári tokja hozzá? Az enyémet sikerült megrepesztenem...

(#2015) Mostly Harmless válasza jan herz (#2014) üzenetére


Mostly Harmless
tag

Ha pesti vagy, dobj egy privit.

(the cake is a lie)

(#2016) jan herz válasza Mostly Harmless (#2015) üzenetére


jan herz
tag

Küldtem üzenetet, köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.