Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) realist válasza undercover (#549) üzenetére


realist
őstag

Ár/érték arányban véleményem szerint akkor éri meg az s21, ha legalább 3-4 évig meg is akarod tartani.
Egyéb esetben zenfone 8.

(#552) undercover válasza realist (#551) üzenetére


undercover
senior tag

Igazából nagyjából már az utóbbi 1 hónapban kerestem a Xiaomi MI9T telefonom utódját.

Végignéztem az összes kínai márkát, Samsungot, Sonyt, Pixelt... (Iphone kizárva :D)

Ez a telefon először nem volt a célkeresztemben mert most 157mm a telefonom nagysága. Szóval gondoltam ez a 148mm-el lehet kicsit érdekes lenne megszokni illetve néhány tesztben megemlítették, hogy melegedik ha úgy alakul jobban mint a riválisok.

Szóval gondolkodtam a Samsung Galaxy S21-ben illetve a OnePlus 9-ben. Mivel a két telefon tudásban hasonló. Aztán az lett a vége, hogy a OnePlust kizártam mivel olcsóbb lenne, de nagyobb mint a mostani telefonom is egyszerűen én nem akarok méretben feljebb és feljebb menni. Az S21-el meg elégedett voltam leszámítva ott is az üzemidőt meg azt, hogy elég lassan lehet tölteni illetve nos az ára.

Ha jól számoltam S21-et most kb olyan 300 körül lehet megvenni hivatalos forrásból. Ha jól gondolom nagy áresés nem várható ott sem maximum ilyen 20-30 ezer. Szóval megveszem mondjuk 300-ért, de nincs hozzá töltőm az akkor még plusz 5 ezer meg füllesem sincs hozzá most egyéni preferencia, de az is lehet 5-20k akkor pedig már bőven 300 felett vagyok.

De javítsatok ki ha eddig rosszul gondolkoztam.

De olvastam itt a véleményeket úgy gondolom nagyon kis korrekt telefon lett ez. Kamerázási képességet tekintve jobb telefon az S21 viszont nem éri meg szerintem a felárat.

Szoftveresen még itt is javíthatnak a kamerán, de a többi dolgot leszámítva korrekt lett én úgy láttom.

Hosszú távú terveim alapján nem akarok megtartani 3-4 évig, inkább 2-3. Ha bevállik két év múlva leváltanám egy zenfone 10-re :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#553) Viktor0610 válasza undercover (#552) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Melyik okostelefont vegyem?

Samsung Galaxy A54

(#554) undercover válasza Viktor0610 (#553) üzenetére


undercover
senior tag

Az 549-es kérdésem előfordulhat, hogy inkább abba a témába való.

Az 552-esben viszont csak leírtam, hogyan jutottam arra a következtetésre, hogy a zenfone 8 felé hajlok. Nincs benne kérdés, hogy melyiket vegyem szóval az elférhet itt is.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#555) Hubus


Hubus
csendes tag

Sziasztok!
Van esetleg olyan vlogger view mód benne, mint az S21 szériában, amikor egyszerre veszi az első és hátsó kamerák videóját?
Köszi! :R

(#556) undercover


undercover
senior tag

Ajánlotta itt pár ember a fóliát...

[link]

Erről az oldalról melyiket érdemes megvenni? Mert annyi van, hogy elég nehéz dönteni egy mezei usernek.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#557) K82 válasza undercover (#556) üzenetére


K82
őstag

Az olcsókat ne, azok vékony fóliák. Brotect Airglass volt korábbi telefonomon, nekem bejött: fóliánál vastagabb de az üvegnél vékonyabb, és tényleg üveg. Az upscreen-t nem próbáltam, de ránézésre az a legjobb. Nekem viszont gyorsan kellett, így gondoltam a Media Markt-os Clearplex jó lesz addig amíg meg nem jön az upscreen; aztán amikor majdnem 7e Ft-ot hagytam a kasszánál úgy döntöttem ráér megrendelni azt... :((

Pixel / OnePlus Pad

(#558) undercover válasza K82 (#557) üzenetére


undercover
senior tag

Például ez a pack?

[link]

Mondjuk kiváncsi vagyok hány nap alatt ér majd ide :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#559) K82 válasza undercover (#558) üzenetére


K82
őstag

Pl. az, ennyiért jó vétel sztem. Németországból küldik, 3-4 nap alatt itt volt nálam ha rendeltem. Esetleg próbálkozz ezzel a kóddal, ha működik -15%: IT-PAPA1-21

Pixel / OnePlus Pad

(#560) bibliator válasza undercover (#552) üzenetére


bibliator
aktív tag

Ha zenfone-t akarsz venni, akkor gyorsan tedd, mert ez bevezető ár. Utána 284e lesz. Úgy meg szerintem már nem kérdés, hogy s21

Jobb kétszer pofára esni, mint egyszer mellé!

(#561) mjani1172 válasza bibliator (#560) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem lesz 284e szvsz. Látszik hogy nincs utána nagy érdeklődés, nem tépik szét ennyiért sem.
Vagy ha igen, akkor még ennyit sem adnak el, maguk alatt vágják a fát.
Az elődje fórumában is csak 5—6 ember írogat.
Szerintem itt sem lesz máshogy.

[ Szerkesztve ]

(#562) manokaki válasza mjani1172 (#561) üzenetére


manokaki
őstag

Osztom a nézeted , szerintem se fogják 284 ezerre felvinni az árát , ez csak egy reklám fogás ,hogy most akciosan 240 ....
Ha a szolgáltatoknál lehetne kapni talán bejönne ez a fogás de igy csak etetés ...

(#568) Viper26 válasza Graphics (#567) üzenetére


Viper26
nagyúr

Kamerával milyen tapasztalatok vannak?
Legtöbb teszt szerint eléggé gatya, de nem akarom elhinni hogy ennyire ne figyeltek volna rá.

Nem válasz akart lenni. :)

[ Szerkesztve ]

Pixel 7 | FR955

(#569) mantequilla válasza Viper26 (#568) üzenetére


mantequilla
aktív tag

GSMarena dicseri bar ott ritkan kritizaljak a kamerakat.

(#570) K82 válasza Viper26 (#568) üzenetére


K82
őstag

[link]
Bőven a vállalható kategória és csak jobb lesz.

Pixel / OnePlus Pad

(#571) bluemirage válasza K82 (#570) üzenetére


bluemirage
őstag

:K
Ahogy akkor írtad is, a saját alkalmazással készültek kicsit sötétebb képeket csinálnak, mint gcam-os, de (saját vélemény!) jobb a színhűség a sajátnak!

Ez a két panelházasnál jól látszik, ahol a gcam hibázott és a talán a becsillanó fény miatt, de így az épületek színei kiégtek. Nem is látszik a homlokzat sávozása.
Az előtte lévő parkrészletes képen a fehéregyensúlyban hibázhatott a gcam... ott megint színei mentek el a túl meleg irányába.
Annyiban jó volt látni a képeidet, hogy nemcsak korrekt a ZF8 kamerája, hanem a saját(stock) fényképezője is OK, nekem spec.. még jobban be is jön... így nem is feltétlenül szükséges gcam, vagy más third party app telepítése. :R

Meliora sunt bono inimica

(#572) bluemirage


bluemirage
őstag

Ebéd után ránéztem és már 8-9 helyen kapható a 8/256-os változat, az árukeresőre listázottak közül :C + ehhez jön az ASUS webshop, amit kitárgyaltunk.
Nemrég még csak 4 helyen volt kapható.
----
16/256-ot én overkillnek gondolom a 8/128-at meg túl kevésnek. De mások is lehetnek így, mert ez utóbbi kistesót csak' 4 helyen árulják.

[ Szerkesztve ]

Meliora sunt bono inimica

(#573) undercover


undercover
senior tag

Végül rendeltem egy 8/128 as verziót.

Samsungal 300 körül lettem volna ez 60 ezerrel olcsóbb.

Tesztek alapján nem tűnt talán a kamerát kivéve jobbnak a Samsung ami megérné a felárat amúgy is ritkán fotózom.

Egy Xiaomi Mi9T fog váltani ahhoz képest ez is bazinagy ugrás lesz. Ha nem leszek elégedett meg jövőre is vehetek Samsungot.

Majd hétvégén írok élménybeszámolót.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#574) realist válasza undercover (#573) üzenetére


realist
őstag

Szerintem jól döntöttél. Nem hiszem, hogy az S21 láthatóan jobb lenne kamerában, írom ezt úgy, hogy S21 is van a családban és próbáltam.

Ezt alapjában a dxomark tesztek is igazolják S21 116 pont, zenfone 7 pro (ami a zenfone 8 elődje, mert a 8at még nem tesztelték) 115 pont. Amibe, ha beleszámolom a kamera szoftver 1 évnyi javításait inkább fordított lesz az eltérés a végén...

(#576) Francia91 válasza K82 (#570) üzenetére


Francia91
veterán

DNG-t tudsz valamelyik programmal lőni? (GCam emlékeim szerint támogatja is)?
Érdekelne, hogy jpg algoritmus nélkül a szenzor mit tudna

"Nincsenek példaképeim. A munkát, az elkötelezettséget és a versengést csodálom." /Ayrton Senna/

(#577) Toxic


Toxic
tag

üdv...

aki használ ZF8-at..

hány óra képernyöidö jön ki egy töltéssel ? thx

temet nosce

(#581) K82 válasza bluemirage (#571) üzenetére


K82
őstag

Lehet kellett volna kis magyarázat az albumhoz, a PXL_xxx kezdetűek a gcam-mel készült képek, a P_xxx-ek pedig a gyárival. Vagyis amit írtál, az pont fordítva van, a gcam jellemzően alulexponál (ahogy itt is), a stock pedig világosabb képeket készít. A stock égett be, a gcam meg ugyan elhibázta a fehéregyensúlyt, de a részletek jobbak. Este írok még, még kocsiban vagyok.

Pixel / OnePlus Pad

(#583) Rommel6600 válasza Toxic (#577) üzenetére


Rommel6600
őstag

Ez mondjuk beállítás- és felhasználásfüggő, de nálam olyan 8-9 stabilan. De ez úgy, hogy ebbe akkor már vót' minden is (spotify, bluetooth, böngésző, netflix etc.)

(#584) bluemirage válasza K82 (#581) üzenetére


bluemirage
őstag

OK, akkor pont fordítva... :D na mindegy. Ez a legkisebb gond, ha van rá megoldás. Azaz egy másik app.

Meliora sunt bono inimica

(#592) Toxic válasza Rommel6600 (#583) üzenetére


Toxic
tag

ez normálisnak mondható ?

idáig p30at használtam.. ennél sokkal jobban birta az akku..

[ Szerkesztve ]

temet nosce

(#593) Viktor0610 válasza Toxic (#592) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Sok mindentől függ.
Ez a teljes akkura vetítve valamivel több mint 6 óra lenne.
Szerintem ez jónak mondható.

Samsung Galaxy A54

(#594) Rommel6600 válasza Toxic (#592) üzenetére


Rommel6600
őstag

Szerintem nem. Én mém ma itt tartok, majdnem ugyanennyi SOT-al:

(#595) Toxic


Toxic
tag

hajam tépem... huuu qwa nagy csalodás...

vettem vna iphone-t,az is van ien sz@r.. de mki azt énekelte,hogy ez valami csoda... visszaköltözök a p30ra,ehhez nekem nincs idegem

temet nosce

(#596) TODI1111 válasza Rommel6600 (#594) üzenetére


TODI1111
addikt

Az a 35%, amivel több van nálad (62/27) az betudható akár a 9 őra használati különbségnek és a közel 2 órányi telefonálásnak.

(#597) Toxic


Toxic
tag

a plusz 9óra alvás volt,reggel 1óra zenehallgatás,kb félóra böngészés 11%ot vett le

temet nosce

(#598) Toxic


Toxic
tag

kinomba már az 5g is kikapcsoltam,de a kijelzö zabál,hiába szenvedek...

csak tudnám akik annyira fényezik mi a f@szt látnak benne ? ezzel nem szeretnék megbántani senkit,de tényleg nem értem..

tisztára sony z3compact feelingem van..

temet nosce

(#599) DS39 válasza Toxic (#598) üzenetére


DS39
nagyúr

GSMArena 88h-s endurance ratingje egy jó átlagos üzemidőt feltételezne, de semmiképpen nem kiemelkedőt. Ahhoz 100h vagy afeletti kellene legyen.

Btw ha új a telefon 4-5 töltés lemerülés ciklus kell hogy beálljon az aksi teljesítmény.

[ Szerkesztve ]

(#600) realist válasza Toxic (#595) üzenetére


realist
őstag

P30-ról költöztem én is és nem érzem szignifikánsan gyengébbnek az aksit. Tény, hogy nem akkubajnok, de teljesen átlagos. Egy ideig tavaly S20at használtam, ahhoz képest pl jobb.

5g nekem is kikapcsolva, 2 sim, java részt wifin vagyok, Bluetooth és GPS mindig aktív

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.