Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) lugosi válasza mugencivic (#798) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó megoldásnak tűnik.
Irigylem, hogy milyen rend van az asztalodon. Én ennél sajnos sokkal rendetlenebb vagyok.

(#802) Cheesy


Cheesy
őstag

Megrendeltem életem első iPhoneját, egy 64GB-os XR személyében, androidról jövök.
Most egyszerre érzek bűntudatot, hogy eladtam a lelkem a sátánnak Apple-nek és izgulok milyen lesz az első találkozás... :U

www.vakbelmutet.hu

(#803) leslieke válasza Cheesy (#802) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Más lesz az ios az android után, de nagyon gyorsan meg lehet szokni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#804) Aaron14


Aaron14
őstag

Megkukkantottam egy iStyle-ban újra az iPhone kínálatot és azt kell mondjam, hogy a fekete XR-en kívül egyik sem tetszik. Szerintem a többi XR-nek optikailag rosszat tesz a színes keret, mert sokkal nagyobbnak tűnik tőle a káva, mint amekkora. A XS és a XS MAX kijelzőjén pedig (lehet csak az én szememnek) olyan a fehér, mint az IPS-nél a glow effekt. Plusz érdekes, de nekem már a XS pici a XR után, pedig az sem kicsi telefon. Szóval úgy érzem, jól döntöttem, hogy a középső iPhone-t választottam.

Amit nagyon sajnálok, hogy az üvegfólia és a tok által elveszíti a telefon azt az ergonómiát, ami úgy megfogott a store-ban, de nincs az az isten, hogy ezek nélkül használjam a készüléket. Kiváncsi lennék, hogy a XS párosnál is ennyit ront vajon a tok és fólia kombó pl. a "kávenélküliségen"?

Amivel viszont problémám akad néha az a Face ID. Sokszor kell direkt feléhajolnom. Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#805) lugosi válasza Cheesy (#802) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Reméljük beválik! De ez nem olyan döntés, amit ne lehetne visszacsinálni, ha nem tetszik akkor majd lecseréled. Én is használtam régen androidot, sőt egy időben párhuzamosan a két rendszert, nálam az android kopott ki. Persze van akinek az felel meg jobban.

(#806) lugosi válasza Aaron14 (#804) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem normális, nálam is így van.
Egyébként az kikapcsolható hogy a szemedet figyelje.

(#807) leslieke válasza Aaron14 (#804) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

a fekete XR-en kívül egyik sem tetszik

Szintén így vagyok vele. :K

az üvegfólia és a tok által elveszíti a telefon azt az ergonómiát, ami úgy megfogott a store-ban, de nincs az az isten, hogy ezek nélkül használjam a készüléket.

Én bevállaltam, egyik sincs rajta. :B

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#808) Norbi. válasza Aaron14 (#804) üzenetére


Norbi.
őstag

Nekem is kicsi az Xs, igazából a Max lenne a méretem, de sajnálok annyi pénzt kiadni telefonra. 7 Plusról váltottam, azt nagyobbnak éreztem a nagyobb ház miatt. Eddig 1-2-3 havonta cserélgettem a telefonjaimat, ezzel el kéne legyek 1 évig valahogy, fogadtam az asszonnyal. :D

Persze, hogy más a fehér OLED kijelzőn, összességbe az egy szebb kijelző (szerintem) de én teljesen elégedett vagyok az XR kijelzőjével, szerintem kihozták belőle amit lehetett.

Én fehér XR-t vettem, az ezüst keret kicsit elüt a fekete kijelzőtől, lehetett volna ez is ezüst, de gondolom így olcsóbb volt nekik, hogy nem kell annyi színű keretet gyártani.

Xs szérián kisebb a káva, szóval kevésbé feltűnő, főleg a Maxon a nagyobb méret miatt, arányosan jobban eloszlik. Teli kijelzős üveggel talán nem nagyít a káván, meg valami vékony, fekete tokkal. Spigen Air Skinnel mondjuk.

Én körbefóliáztam a telefont, elől, hátul, oldalt, így megmaradt az ergonómia. Ejteni nem szoktam, inkább csak zsebkarc ellen elég a fólia. De, azért rendeltem egy ilyen tokot, ha olyan helyre mennék, remélem jó lesz.:[link]

Még valami vezeték nélküli töltőt kéne vegyek, amibe állítva be tudom rakni a telefont, a Samsungét próbáltam, de nem áll meg benne (S8-hoz tervezték) Ezzel szemezek, vagy más, ajánlott darab esetleg?

(#809) kagzer válasza Norbi. (#808) üzenetére


kagzer
aktív tag

Szia

Ha minden igaz, nekem a héten jön ez:
[link]
Megosztom a tapasztalatokat itt, ha igény van rá.

Javítva

[ Szerkesztve ]

(#810) Aaron14 válasza kagzer (#809) üzenetére


Aaron14
őstag

Nem jó a link!

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#811) hhx


hhx
tag

1 hete vettem én is egy fehér 64 GB XR-t.

Miért fehér?
Feketét láttam élőben, és túl fekete. Eleje, hátulja, oldala, tényleg minden. :)

iPhone 6 128 GB-om volt előtte, nem volt gondom a telefonnal azon kívül, hogy az 1 GB memória már kicsit karcsú volt. (Folyamatos honlapok újratöltése, alkalmazás újratöltések váltáskor.)

Sebességre:
Iszonyat gyors. Egy játékkal szoktam játszani, a Star Wars: Galaxy of Heroes-al. Elindítottam egyszerre mindegyik telefonon, betöltött az XR-en, utána még fél perc kellett a 6-nak, hogy betöltsön. 3 GB ram-ra egyébként miért pampog mindenki, hogy csak annyi van benne? :) Egyszerre 40 játék fut a háttérben valakinél?

Méret:
Nem voltam biztos benne, ezért elmentem a Media Markt-ba, ahol kezembe vettem a készüléket, és 2 perc múlva már rendeltem is meg. Annyival nem nagyobb a 6-nál, számomra ez még bőven belefér. (~198 cm vagyok, hatalmasak a kezeim).

Tárhely:
Az előző 128 GB-os volt, amiből kb 40-et használtam is. Zene 17 giga, fotók és videók 10, a maradék a sallang.
Magamból kiindulva az emberek többségének bőven elég a 64 GB-os.

Tok, fólia:
Spigen iPhone XR Case Liquid Air -> Minimalista, sokadik Spigen tokot használom már, nem csalódtam ebben sem.
Spigen iPhone XR Screen Protector GLAS.tR SLIM HD -> Üvegfólia. Annyi negatívummal, hogy pont akkora csak amekkora az IPS panel a telefonban. A szélei "szivárvány színűek", ha fehér a kijelző. Ha 1-2 mm-el is nagyobb lenne az üveg, akkor már nem lenne ilyen probléma, illetve bőven van hely az üvegfólia és a tok között amúgy.

Konklúzió:
iPhone 6-ról iszonyat nagy ugrás ez a készülék. Méretben szerintem megszokható, a Touch ID nekem nem hiányzik, ahogy a gomb sem az elejéről. 10 perc alatt meg lehet szokni a kezelését.

Ha esetleg valaki vásárlás előtt áll, menjen be szolgáltatóhoz vagy valamilyen boltba, ha tud és nézze meg élőben. :) Én iPhone 8 és XR között malmoztam, aztán az XR 2 perc alatt meggyőzött.

(#812) lugosi válasza hhx (#811) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Annyi negatívummal, hogy pont akkora csak amekkora az IPS panel a telefonban. A szélei "szivárvány színűek", ha fehér a kijelző."

Ilyen méretű fólia volt egy régebbi telefonomon, és tényleg szivárványosodik oldalt. Én erre a Pitaka üvegfóliáját vettem, és egy kicsit túlnyúlik rajta minden oldalon, így ez a probléma nem jön elő. Ajánlom azt a fóliát, még felhelyező keret is jár hozzá, én nem vagyok jó kézügyességgel megáldva, de még nekem is egyszerű volt a felhelyezése.

(#813) hhx válasza lugosi (#812) üzenetére


hhx
tag

Köszönöm az infót, rendelek is egy ilyen Pitaka üvegfóliát. :)

(#814) bilon73


bilon73
aktív tag

az iGlass fóliákról van valakinek tapasztalata?

(#815) Cheesy


Cheesy
őstag

Van valami oka, hogy az új "nép-almának" titulált (a Telekom elmondása szerint) XR-nek nem pörög annyira a topikja?

Holnap érkezik elvileg a telefon. Úgy olvastam, hogy csak egy 5W-os töltővel csomagolják, ami 3 óra alatt tölti fel. Ha pl. a jelenlegi Qualcomm töltőmre dugom rá majd a telefont nem okozok vele neki gondot?

www.vakbelmutet.hu

(#816) Norbi. válasza Cheesy (#815) üzenetére


Norbi.
őstag

Elnézve a többi iKészülék topikját, azok se pörögnek jobban, inkább az iPhone topik ami megy. Plusz nincs is olyan sok tulaj még.

Töltheted vele nyugodtan, gyorsabban fog tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#817) leslieke válasza Cheesy (#815) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha többen leszünk, akkor pörgősebb is lesz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#818) mtcob válasza Cheesy (#815) üzenetére


mtcob
senior tag

Nem okozol gondot vele, de sokkal nem fog gyorsabban tölteni, a teljes sebességű gyorstöltéshez az Apple gyári USB-C - Lightning kábele és gyorstöltésre alkalmas adaptere kell sajnos

(#819) Cheesy


Cheesy
őstag

Az androidos spotify licenszemet át tudom költöztetni az iphone-ra?

Léteznek olcsóbb aftermarketes USB-C gyorstöltésre alkalmas kábelek, vagy csak a hivatalos drágapénzes
Apple-félét lehet megvásárolni? Haj ól tudom annak még egyedi sorozatszáma is van, gondolom a későbbi esetleges töltésből adódó károk keletkezésének bizonyításához.

IOS képes kezelni a gmail fiókon lévő kontaklistámat? Van kb. 830 telefonszám, amit szépen rendszerezve tartok (google contacts felületen is).

Business Calendart vettem meg androidon, ezt is tudom IOS-en aktiválni?
Röviden: a Google Play áruházban vásárolt alkalmazásaimat újra meg kell vásárolnom majd Appstoreban, vagy aktiválhatom ott is a licenszeket?

www.vakbelmutet.hu

(#820) mtcob válasza Cheesy (#819) üzenetére


mtcob
senior tag

Töltőnél ha jól tudom max sebességhez a gyári kábel elengedhetetlen, viszont ha találsz USB Power Delivery (USB-PD) kompatibilis USB-C s gyorstöltő adaptert akkor abból nem szükséges a gyárit venni.

Spotify licensz szerintem cross-platform, szóval ha bejelentkezel Spotifyra, az előfizetés aktív lesz ugyanúgy, bár én Apple Musicot használok.

Google-be mentett kontaktokkal szinkronizálható a rendszer.

Fizetős alkalmazások esetén viszont nem vagyok biztos hogy lehetséges az átvitel, gondolok itt pl Pro verziós appokra, de a Spotify jellegűen, előfizetéshez kötött alkalmazásoknál talán működik.

[ Szerkesztve ]

(#821) Norbi. válasza Cheesy (#819) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha a Spotify licensz alatt a prémiumra gondolsz azt át tudod vinni, mivel nem az appot vetted meg, hanem egy szolgáltatást, amit bármllyen platformon használhatsz. Belépsz ugyan azzal a fiókkal és megy minden tovább.
Az appokat újra meg kell venned sajnos. Névjegyeket kezeli normálisan, belépsz a gmail fiókodba és lehúzza majd a névjegyeket.

(#822) mugencivic válasza Norbi. (#808) üzenetére


mugencivic
tag

Nekem [ilyen] Samsungom van és megállt benne az XR. Ezt már S9-hez tervezték, ami vastagabb, mint az S8.
Pár hozzászólással feljebb képet is raktam be róla: [link]

[ Szerkesztve ]

(#823) planbmokus


planbmokus
senior tag

Én 12 napja vagyok XR Red 64GB tulaj, 3GS-t annak idején kb egy hónapig bírtam, S7 Edge-t használtam utoljára majd 2 évig, XR-em előtt 3 hétig ideiglenesen 7+ 32GB-t használtam.
Nagyon nézegettem a 8+-t, de amikor az XR-t megnéztem, kb értelmetlennek láttam. Kisebb méret, nagyobb kijelző, számomra best kombó!

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#824) MasterMark


MasterMark
titán

Hello, ugye a Telekomos eSIM megy az XR-ben is?

Switch Tax

(#825) Zolom89 válasza MasterMark (#824) üzenetére


Zolom89
senior tag

persze

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#826) MasterMark válasza Zolom89 (#825) üzenetére


MasterMark
titán

Jó csak mert a rendelés alatt végig sírt, hogy ebben a készülékben nem használható. :D Köszi. :R

Switch Tax

(#827) #21493760 válasza MasterMark (#826) üzenetére


#21493760
törölt tag

XS/XS Max-nél ugyanúgy sír, ne törődj vele. :D

(#828) lugosi válasza Cheesy (#819) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

“IOS képes kezelni a gmail fiókon lévő kontaklistámat? Van kb. 830 telefonszám, amit szépen rendszerezve tartok (google contacts felületen is).”

Igen, fel és le is szinkronizál Google fiókkal.

“Business Calendart vettem meg androidon, ezt is tudom IOS-en aktiválni?”

Nem. Egyrészt az app nincs ios-ra, másrészt az másik alkalmazásboltban lett vásárolva.

“Röviden: a Google Play áruházban vásárolt alkalmazásaimat újra meg kell vásárolnom majd Appstoreban, vagy aktiválhatom ott is a licenszeket?”

Újra meg kell venned, a két alkalmazásbolt teljesen külön működik. Sőt, ha ios-on megveszel alkalmazásokat, és később androidra váltást és ott nem voltak megvéve, akkor ott is újra meg kell venni őket.

(#829) bilon73 válasza lugosi (#828) üzenetére


bilon73
aktív tag

“IOS képes kezelni a gmail fiókon lévő kontaklistámat? Van kb. 830 telefonszám, amit szépen rendszerezve tartok (google contacts felületen is).”

Igen, fel és le is szinkronizál Google fiókkal.

ez igaz, de

én úgy tudom, ha be van kapcsolva az icloud sync, akkor fel oda szinkronizál, a g-re nem...egyszerre csak egy helyre szikronizál fel.

(#830) Cheesy válasza bilon73 (#829) üzenetére


Cheesy
őstag

Az még nem is lenne olyan nagy baj, ha a kontaktokhoz megadott infók (név, telefonszám alap, de van ahol meg van adva e-mail, cég, beosztás, születésnap) icloudba kerülnek fel, de remélem a megfelelő helyre is teszi be az adatokat az iphone és nem keveri össze a neveket, extra adatokat.

Most tokot vadászok hozzá, mert ma érkezik, de ez a kitüremkedő kamera nekem azt jelenti, hogy ott akar majd először lekopni a telefon teste. Addig amíg nem lesz tok, puha szöveten és zsebben fogom tárolni :)

szerk:
icloudnak is van webes szerkeszői felülete? (kontaktoknak pl.)

[ Szerkesztve ]

www.vakbelmutet.hu

(#831) tboldi válasza Cheesy (#830) üzenetére


tboldi
nagyúr

Van, icloud.com.

(#832) bilon73 válasza Cheesy (#830) üzenetére


bilon73
aktív tag

ezt passzolom, nem használok g-t.

az biztos, hogy ha az icloud.com-ról exportálsz vcardba, és azt tolod fel a g-be, akkor azért van kavar.

szinkronizálásnál nem biztos, de ennek utána kell nézni, vagy olyat kérdezni, aki csinált ilyet...

(#833) Cheesy válasza bilon73 (#832) üzenetére


Cheesy
őstag

Hát nekem muszáj lesz, így majd beszámolok.

Megérkezett a telefon, egyelőre kikapcsolt állapotban felraktam tölteni a sajátjával.

Tokból ezt néztem ki (fentebbi ajánlás nyomán): SPIGEN SGP LIQUID AIR

Viszont üvegből nem tudom melyik lenne jó.
Ezek közül lenne jó választani, mert akkor a tokkal együtt érkezhetne. Viszont a Spigen fóliáról azt olvastam fentebb, hogy nem ér körbe a kijelzőn és szivárványosodik a széle.

www.vakbelmutet.hu

(#834) leslieke válasza Cheesy (#833) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

egyelőre kikapcsolt állapotban felraktam tölteni a sajátjával

Felesleges, kezd el használni nyugodtan. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#835) bilon73


bilon73
aktív tag

olyan tokot látott már valaki XR-re, ami kemény átlátszó?

ilyesmi, csak átlátszó.
[link]

nekem kell, hogy a gonbok ne legyenek letakarva.
igazából rühellem a tokokat, de az a telefon kiba csúszós...

(#836) Zolom89


Zolom89
senior tag

HA már tokok.. a 7plusra másfél év alatt vettem kb 5-6 tokot, márkásat... áruk összeadva kurva sok. Amióta Pitakát használok le sem veszem, nem akarok cserélgetni, egyszerűen nincs jobb.

Ha meg mintás tok kell ajándékba vagy magadnak Mobilfoxtól rendeltem egyet a csajomnak, délután már a futárnál volt a csomag, másnap hozták ki. Nagyon jó minőségűnek tűnik eddig a nyomtatás, saját képpel van ellátva.

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#837) lugosi válasza bilon73 (#829) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"egyszerre csak egy helyre szikronizál fel."

Ezt én is így tudom.

(#838) Aaron14


Aaron14
őstag

Nektek mina tapasztalatotok az Odzu üvegfóliával? Ront a képminőségen?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#839) nickedez89 válasza Aaron14 (#838) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én azt használok, semmi baj vele!
Leszámítva hogy mindjárt első nap megkarcoltam valamivel, de annyira nem zavaró, hogy levegyem és felrakjam a tartalékot!😌

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#840) Cheesy válasza Cheesy (#833) üzenetére


Cheesy
őstag

Egyelőre úgy néz ki mindent megfelelően szipkázott át a gmail fiókból kontaktot.
Szokni kell még, hogy nincs "vissza" gomb, csak alulról felfele húzhatok.
Kár, hogy face Id után nem old fel egyből, hanem csak az értesítési felületet mutatja.
Minőségi cuccnak hat a készülék, remélem sokáig fogja bírni.

www.vakbelmutet.hu

(#841) aujjobba válasza Cheesy (#840) üzenetére


aujjobba
addikt

Vissza gomb - a legtöbb helyen a balszélről jobbra suhintás működik vissza gombként.
Nem old fel egyből - ha a feloldó suhintással kezded és közben ránézel akkor is felold, nem kell betartani a sorrendet, hogy ránézés majd aztán suhintás.

(#842) Aaron14 válasza nickedez89 (#839) üzenetére


Aaron14
őstag

Olyan üvegfólia létezik esetleg, ahol nincs körbe ez a fekete szél, de a notch-nál nincs kivágva? Ez a fekete szél nekem nem tetszik, mert optikailag olyan, mintha egy kis ablak lenne a kijelző előtt.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#843) -secret- válasza Aaron14 (#842) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ha pontosan teszed fel és vékony a fólia akkor nem olyan.

Nem láttam még olyan fóliát az X-es modellekre.

(#844) Aaron14 válasza -secret- (#843) üzenetére


Aaron14
őstag

Kar, pedig 6S-nel is utaltam a fekete szelu foliakat.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#845) MasterMark


MasterMark
titán

Ha dual sim van, és az mobilnetesre engedélyezve van a 4G, akkor a másiknel van egy ilyen hogy 3G-t engedjen-e. Itt mi az ajánlott beállítás? Így a másik kártya 2G-n van folyamatosan, vagy az is 4G-n, és ez a beállítás venné vissza 3G-re?

Switch Tax

(#846) lazlora


lazlora
tag

Sziasztok,

Kamera szinten mennyire vagytok megelégedve vele? Láttam pár képet, picit fakónak tűnt.

:R szi!

"A lot of times, people don't know what they want until you show it to them." S.J.

(#847) leslieke válasza lazlora (#846) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem jó a kamera.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#848) bilon73


bilon73
aktív tag

(#849) leslieke válasza bilon73 (#848) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Az van, hogy mégis jó ez a telefon. :K

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#850) Aaron14 válasza bilon73 (#848) üzenetére


Aaron14
őstag

Bele se merek gondolni, mi lett volna akkor, ha a XS ÉS XS MAX-szel együtt dobják piacra. Szándékos volt a csúsztatás.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.