Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) joey04 válasza HarleyCustom (#192) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk az almán biztos nagyobb hasznuk van nekik is, mert pl egy külföldön a note 9-nél alig, vagy semennyire nem drágább xs, az itthoni sufnikban pl sokkal drágább. mert ugye most 320k sufniban a xs, amire még így is azt mondod, hogy marha jó ár, hiszen, 400 helyett 320 az elég nagy difi, főleg úgy, hogy az almánál ugye csak a második év szavatosságot bukod, mert világgari van rájuk. adhatná 300 körül is, akkor is nagy haszna lenne. hát amikor megjelent és mindenki rohant megvenni, már akkor 380-ért adták sufniban, mert annyiért is vitték. most meg 320... és a hivatalos ára ugye nem csökken az iPhone-oknak...

193: így van. más nem ad iOS-t. egyébként ha mondjuk USA-ban élnék, biztos eszembe sem jutna androidot használni, mert kb azonos áron vannak a csúcs iPhone-okkal. Mivel itt van sokszor 70-100k különbség is a sufni árakban, így már én is nyitottabb vagyok az android felé, megnézem, hogy ér-e ennyivel többet nekem az iOS. És mivel általában visszaváltok, úgy látom igen. És nem, nem a 400k-t vagy sufniban 320k-t éri meg, hanem azt a plusz pénzt amennyivel többe kerül, mint egy anroidos csúcskészülék.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#202) HarleyCustom válasza Noukoum (#200) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Te mint Troll és “nemapplefan”...Elmondanád miért olcsóbb jóval egy szürke importos telefon itthon,mint egy hivatalos forgalmazótól származó? Biztosan tudod. Megosztanád az infódat?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#203) HarleyCustom válasza Graphics (#195) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Igazad van...de akkor meg pláne.

Joey: Értem

Honnan veszik olyan olcsón,kb.amennyiért az Apple kiadja? És haszonnal tovább is még jóval a hivatalos ár alatt vannak?

Nem az Apple adja meg,hogy 300ezer forint legyen. Ezen már minden adó és a haszon is rajta van egy hivatalos eladónak szerintem

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#204) kovbandi82 válasza Noukoum (#199) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Mert a Xiaomira céloztam szerinted? Honnan gondolod? A Xiaomi csupán egy Logoutos cikk miatt került szóba.
De akkor ennyi erővel egy Dacia Sandero ugyanazt tudja mint egy Mercedes B osztály, persze egy közepes felszereltségű. És ott még a motor is egyezhet. Tehát a Dacia Sandero ugyanolyan jó.
Mellesleg az Airplayt használom, nem Apple által használt eszközön minden nap. Openwrt és a Volumio is támogatja, és jobb mint a BT megosztás. Látom merre jár a gyerek, Családi megosztással szabályozom mennyit telefonozhat, miket telepíthet. Megosztjuk a tárhelyünket etc, ami lehet Androidon is lehet, de itt alapból rendszerszinten van integrálva.
Amikor az Ipaden netezek, és a telefonom hívnak felveszem az Ipaden, legyen az Facetime vagy normál hívás. És ezernyi apróság van, ami kényelmesebbé teszi az életem.
Mellesleg Xiaomiról, több év után, és nem bántam meg. A Xiaomi akar Iphone lenni, úgy ahogy sikerül is Neki.

[ Szerkesztve ]

(#205) joey04 válasza HarleyCustom (#203) üzenetére


joey04
titán

nem tudom. de én vettem pl úgy még sok-sok éve macbookot, hogy a hazai árnál 120k-val olcsóbb volt, aztán amikor átvettem, kaptam mellé számlát a gari miatt, a számlán meg a hivatalos usa netto dollár árnál is jóval alacsonyabb összeg szerepelt dollárban (külföldi számla volt, cégre vettek szerintem kint nagy mennyiségben kedvezménnyel, és azt hozták be, de ez csak tipp). még agyaltam is, hogy ezen nagyon pici a haszon, főleg annak tudatában, hogy ez az USA-ból jött, bukhat a vámon, aztán amikor láttam a dolláros számlát egyből rájöttem, hogy még így is marha nagy haszna volt rajta a srácnak, hogy az itthoni ár alá ment 120k-val... :U fóliás, bontatlan új gép volt természetesen, csak US billentyűzettel.

Kint ugye 1000 dollár nettóban a Xs, ami nyersen átfordítva 280k körül van ha jól rémlik. Na most ha erre jön még valami nagyobb kedvezmény, mint a fenti laptop esetében, akkor el lehet képzelni a sufniban mekkora haszon van rajta. És akkor ez csak egy példa volt, valamelyik droidosnál régebben pl. olvastam, hogy várták ugye a frissítést, és volt akinek már megjött, mert valami maláj kiadása volt, ahol előbb kijött a frissítés, mint eu-ban mondjuk. az ott volt "kedvezményes" gondolom.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#206) joey04 válasza joey04 (#205) üzenetére


joey04
titán

még annyi, hogy USA-ban ugye 280-285k netto kb a forinttól függően, itthon pedig 312k netto. az a vicc, hogy pl az apr-eknek viszont közel sincs rajta akkora haszna, mint gondoljuk. anno amikor még xms volt, handras mondott számokat és az picsányi volt a termék árához képest. de ez látszik is. hát még behozza az apcom, átveszi az apr, tényleg alig marad valami, ez a döbbenetes. még ha az apcom kedvezőbb áron is kapja. és akkor tarts fent a westendben egy boltot, meg fizesd az alkalmazottakat, stb. nem véletlen nincs vidéken apr, egy volt, az is bezárt, mert nem éri meg egyszerűen. bukó. főleg már az, hogy apr lehessél az is rengeteg pénz, mert olyan bútorokat kell venni, úgy kell berendezni a boltot, ahogy az apple kéri, stb, stb. na mindegy ez már csak elkalandozás... :)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#207) lacy86


lacy86
addikt

Kivancsi vagyok meddig fogunk “lovagolni” ezen a káva dolgon. :)

(#208) joey04 válasza lacy86 (#207) üzenetére


joey04
titán

most az árképzés a téma. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#209) tuki2200 válasza lacy86 (#207) üzenetére


tuki2200
senior tag

En azt nem ertem, hogy amig van a kifuto X-bol, ezt miert veszi valaki? Mert az A12-t leszamitva ugyan az, vagy a kijelzot tekintve sokkal jobb az X(es szebb is)... Ketlem, hogy az abban levo kraft keves lett volna valakinek, hogy annyira kell a "mégerősebb", de gagyibb cucc... ahogy nezem kb. egy árban is vannak.

(#210) joey04 válasza tuki2200 (#209) üzenetére


joey04
titán

mert később nagyobb előnye lesz a a12-nek mint most, valamivel jobb a memóriakezelése az alacsonyabb felbontásnak hála, sokan kimondottan nem szeretik az amoledet, van aki csak emiatt váltott X-ről Xr-ra, kamerája is jobb egy picit, üzemidőben meg sokkal jobb. én is inkább ezt venném mint a sima x-t.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#211) lacy86 válasza tuki2200 (#209) üzenetére


lacy86
addikt

Ebben teljesen igazad van 👍
En 6S-rol valtok de csak azert mert szimplan meguntam mar :)
Es ha mar valtok akkor legyen “egyedi” telom. ( ezert is rendeltem pirosat )

Rendelhettem volna X-et is de abban nincs piros :P

Masreszt a vasarlok 80-90%-a nem hasznalja ki a telefon tudasat. ( szerintem )
Nem hiszem, hogy egyfolytaban meg van nyitva 10-15 alkalmazas es akkor mar szar a telefon meg laggol , stb...

[ Szerkesztve ]

(#212) tuki2200 válasza lacy86 (#211) üzenetére


tuki2200
senior tag

Mindent ertek :DDD

[ Szerkesztve ]

(#213) nickedez89 válasza tuki2200 (#209) üzenetére


nickedez89
senior tag

Nekem konkrétan úgy 65 ezerrel lett volna drágább az X és az csak 64-es én meg 128-as Xr-t vettem!

Ráadásul ebben ott az A12, a gyorsabb faceID, a dualSIM (még csak Telekomnál ugyan de idő kérdése), nálam az IPS is plusz pont szóval több szempontból sem érte volna meg nekem az X!

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#214) Gergőke88


Gergőke88
addikt

E-simmel használja már valaki? Tapasztalatok? Hívás kezelés milyen?

(#215) zkoos7 válasza natë (#19) üzenetére


zkoos7
csendes tag

A tipikus iPhone-OS felhasználó telefonál, és facebook-ozik! Erre persze, hogy elég a memória! Mondjuk erre elég egy 30eFt-os droid! A Plusz nullát a logóért fizetik ki! De meg is érdemlik!

(#216) HarleyCustom válasza joey04 (#208) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mint mindig,amikor egy új Apple termék megjelenik. Kb 1000 hsz. Drága és szar....tudod.:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#217) dorten


dorten
tag

:(

Nagyon sok erte a 300. Nehez es vastag krumpli, a kamera sem egy extra, es a felbontas ekkora meretben keves. Boltban nyomkodtam. 180-200 korul realisabb lenne, akkor el lehetne menni a felsorolt dolgok mellett, de igy... :F

(#218) kovbandi82 válasza zkoos7 (#215) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Na ezt jól megmondtad :D Büszke is vagy magadra :D

(#219) HarleyCustom válasza zkoos7 (#215) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nnna....még egy. :D
Köszönjük Emese!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#220) #40359168 válasza zkoos7 (#215) üzenetére


#40359168
törölt tag

A tipikus Android-felhasználó pedig Paks 2-t vezényli telefonról, ezzel egyidőben szimfóniát komponál és 3D renderel szintén a készülékén, 30 megnyitott böngészőlap mellett, értem.

(#222) nickedez89 válasza zkoos7 (#215) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ugyan hova gondolsz? Facebookom nincs is, néha egy e-mailt írok csak meg vele meg felnézek a 'szaraziphone.com'-ra, hogy mégis tisztába legyek vele mit vettem...!
30 rongyos droidot meg azért vettem mert ahhoz adtak gyorstöltőt és azt használom a gagyi almás helyett!😑

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#223) Noukoum válasza HarleyCustom (#202) üzenetére


Noukoum
veterán

Unalmas már ez a trollozás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#224) #40359168 válasza #32839680 (#221) üzenetére


#40359168
törölt tag

Akkor az 5s jobb, mint a X, mert gyorsabb, mint 11-gyel és javult az üzemidő is. :DDD

(#225) Hallosz


Hallosz
senior tag

Akárhogy is, de szép lett. :K
Az ára annyi amennyi, nem feltétlenül kell megvennie mindenkinek.
Van néhány ismerősöm, aki(k) BMW és Audi fan, van is neki mindkettő.
Időnként felbukkan a Mercivel is, rákérdeztem, hogy miért? "tárgyalni csak ezzel megyek"

Hozzáteszem, van használatban nyomógombos Nokiája is.... :B

Mert lakni, muszáj.

(#226) nyisziati válasza kovbandi82 (#193) üzenetére


nyisziati
veterán

"A Nokia 3310- em meg a Sámlira ver rá üzemidőben köröket. Kb ugyanazok a kategória arányok."
Ez most komoly? :DDD
A 3310 nem okosteló, hagyjuk a hülyeséget.
Egy Redmi 6-tal viszont mindent meg tudsz csinálni, amit egy almával, legfeljebb pár tizedmásodperccel lassabban.

(#227) whited válasza HarleyCustom (#202) üzenetére


whited
addikt

Elvajazzák az Áfa-t, röviden tömören
Lehetne ezt részletekbe menően is leírni, de ennyi a lényege :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#228) nozs23 válasza #32839680 (#221) üzenetére


nozs23
addikt

Azt ki-be lehet kapcsolni a beallitasokban, ha mar gyengebb az akksid.

(#229) Móci


Móci
addikt

Gondolkodtam, hogy idén lecserélem az SE-t, de egyik készülék sem fogott meg. Vagy droid lesz ismét, vagy várok a következő szériára, aztán meglátjuk mit hoznak ki. Ezen az áron ez nem kell köszi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#230) Cyrin válasza Móci (#229) üzenetére


Cyrin
addikt

a következő széria biztos olcsóbb lesz...várd ki... ;]

(#231) whited válasza Noukoum (#199) üzenetére


whited
addikt

Mi lesz a következő?
Mit tud egy Patek Philippe amit egy Casio nem ? :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok a PM-re, elképzelhető, hogy nem kaptam meg, ilyenkor kérlek küld el újra, köszönöm

(#232) Tibee86


Tibee86
veterán

Idei felhozatalból ez kéne leginkább, kár, hogy már ez is tepsi.

(#233) janeszgol


janeszgol
félisten

Elolvastam a tesztet. Nekem tetszik a telefon. Ha most kene Apple telefont vennem, a palettarol ezt vennem meg. Ennek a legoptimalisabb az ar-ertek aranya, meg talan a 8 Plusnak. Az i7 mar "regi", alatta semmi. A X kivezetve, nem tudom mennyi alkatresz van hozza (szerviz). A fenti analogiat a 3D Touch irja felul. Akinek hianyzik eme klassz funkcio, annak a 7-7Plus is palya.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#234) mugencivic válasza tuki2200 (#209) üzenetére


mugencivic
tag

Van olyan szempont is, hogy aki érzékeny a PWM-re, annak idén ez az egyetlen szóba jöhető iPhone.

Én például most adtam el az X-et három hónap után, mert ez is ugyanúgy lefárasztotta a szemem rövid idő alatt, mint az összes többi PWM-el fényerőszabályzott OLED-es telefon (S9, S8, stb), hiába a legjobb kijelzők a világon, sok ember - hozzám hasonlóan - nem nagyon bírja szemfáradás nélkül, sőt van akinek komoly migrént, fejfájást okoz.

Most veszek egy XR-t és megnézem hogy bírom megszokni a méretét, súlyát, a kávát.

(#235) mugencivic válasza zkoos7 (#215) üzenetére


mugencivic
tag

Hol tanítják így a magyar nyelvet, hogy minden (kijelentő) mondat végére felkiáltójelet kell tenni? Egyre több helyen látom, rettenetes...

(#236) stellaz válasza aujjobba (#87) üzenetére


stellaz
addikt

Egyáltalán nem ésszerűtlen. Én is torrenteztem már telefonnal, mert akkor éppen kellett valami.

(#237) kovbandi82 válasza nyisziati (#226) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Látszik életedben nem volt Almád. Velem ellentétben akinek nem is egy Xiaomija volt. Sőt a fiókban pihen még egy most is, a minap rendeltem bele akkumulátort.
A Redmi szériát meg alapból hagyjuk is.
De a Logoutos cikked kommentjeit elolvasva levonhatnád a tanulságot, de nem ment látom.

#236: én is volt amikor torrenteztem, de akkor még nem a ratio-free rendszer volt, hanem tiszta arányfigyelés. Nos mióta seed időt néznek, kellemetlenebb a torrentezés telefonra, ésszerűbb egy Nasra leszedni és onnan másolni/streamingelni az anyagot

[ Szerkesztve ]

(#238) joey04 válasza whited (#227) üzenetére


joey04
titán

Az még kevés lenne az ilyen fasza árakhoz, aki hazait árul áfa simliskedéssel, az 340k körül adja, ami szépen ki is jön, mert ráteszi a hasznát a 312-re és ott van. de ezek a külföldi sufnis gépek eleve az alapárnál valahogy alacsonyabban kerülnek az eladóhoz.

237: tanulmány topik

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#239) -Skylake- válasza stellaz (#236) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pontosan. Én életemben egyszer torrenteztem telefonról , volt barátnőm kórházban volt majdnem 1 hónapot és megkért egyik alkalommal, hogy vigyek neki filmet. Le is töltöttem amiket kért , ment pendrivera de nagy sietségemben természetesen otthonhagytam a pendriveot. Mire beértem hozzá , már le is jött minden film amit kért. Ennyi. Lényegében soha nem torrentezek telefonról. A különbség az, hogy amikor szükséges akkor van rá lehetőségem. Lehetőség. Kulcsszó.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#240) aujjobba válasza janeszgol (#233) üzenetére


aujjobba
addikt

"A X kivezetve, nem tudom mennyi alkatresz van hozza (szerviz)" - az i5-nek a napokban engedték el a kezét alkatrész ellátás és szervizelés tekintetében.
Ez alapján a X se kellene problémás legyen ilyen szempontból még jópár évig.

(#241) weberzolee válasza CptAdamica (#191) üzenetére


weberzolee
aktív tag

Még jó, hogy a Huawei Magyarország nem húzza le a Magyar vásárlóit :DD

HUAWEI Mate 20 Pro DualSIM 128GB

mediamarkt.de
799 EUR = 257.000 HUF
mediamarkt.hu
323.000 HUF

Van 66.000 HUF különbség ami +25,7%

iPhone XR 128GB

mediamarkt.de
909 EUR = 292.000 HUF
mediamarkt.hu
320.000 HUF

Van 30.000 HUF különbség ami +10,2%

A szemét Apple...

[ Szerkesztve ]

(#242) HarleyCustom válasza Noukoum (#223) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Az az unalmas,hogy oldalakon keresztül azt kell olvasni,hogy mindenki hülye,aki iPhone-t vesz. Mert ez a lényege,még ha nem is szó szerint hangzik el. Egyszer leírod,jól megmondod a magadét és kész. Rendben van.
De....
Arra válaszolj,miért kell néhányatoktól ezt többször is olvasni? Mi késztet arra,hogy akár 10-szer is megmondjad a magadét például Te? Mi másért,ha nem azért,hogy felhergeld itt a usereket? Köszi a választ!

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#243) HarleyCustom válasza whited (#227) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#244) foxxmotor válasza Swinegod (#81) üzenetére


foxxmotor
tag

"Itt van a kutya elásva. Aki FBon, Instán, telefonáláson, random játékon + fényképezésen kívül másra is használja, az nem vesz iPhonet"

Érdekes én sok minden másra is használom és mégis jól megvagyok az iPhone-on. (Levelezéz privát+meló, sok zenehalgatás Apple music-ból, fizikai mérések melóhoz (), csak erről erről navigálok a kocsiban is, pedig van beépített navigáció is a kocsiban, de a telón több programot is használok erre, konferencia FaceTime hívások, a képernyőt a TV-re tükrözve sokkal könnyebb TV-n erről YouTube-ot használni, Gyakorlatilag a banki dolgaimat 99%-ban a telóról intézem, és alkalomadtán egy-egy sorozatot is a telón nézek meg szórakozás képpen, ha meg vezetés közben ne adj isten sürgősen meg kell írnom egy üzenetet, vagy emailt akkor egyszerűen lediktálom a telefonnak (igen tudom, hogy ilyet az android is tud, de az Iphonnak ez már már pár évvel korábban is ment mint a konkurenseknek.) )
Most hirtelen csak ennyi jut eszembe.
Lehet hogy egy-két androidos felhasználónak úgy kellene véleményt alkotniuk, hogy előtte használják is az adott márka termékét, és személyes tapasztalatot gyűjtenek, nem pedig a levegőbe beszélnek. Kinek nem inge természetesen ne vegye magára.
Annyi de annyi tévhitet hallok nap mint nap az Aplle termékekről androidos felhasználóktól hogy az hihetetlen. Egyszerűen az a helyzet, hogy sokan tájékozatlanok, de még is teljes bizonyossággal és meggyőződéssel állítanak olyan dolgokat amihez lövésük sincs. (Ez az átlag). De hangsúlyozom: Tisztelet a kivételnek.
És akkor 1 bites user-kén kezeli itt sok troll az Aplle felhasználókat, holott ha valami, hát a telefon piac az marha nagy. Mindenki megtalálhatja a neki megfelelő telefont. Miért nem lehet béke végre az Android és az IOS user-ek közt??? Mindegyik jó annak aki azt szereti! És ennyi! Az Apple senkinek a fejéhez nem tart pisztolyt hogy az ő terméküket vegyék meg. Én is Applle user vagyok (iPhoe, iPad, Macbook Pro) pedig a legcsekélyebb mértékben sem érdekel a presztízs.
Nem mellesleg android 1.5 óta van androidos telefonom is folyamatosan (jelenleg is, mert a melóhelyemen azt kapok rendszeresen) közte voltak jószerivel flagship telók is. De még is váltottam és az iPhone-t használom "fő" telefonnak mert szerintem sokkal jobb. Más meg máshogy gondolja. De ennyi. Legyen végre béke és ne kelljen egyfolytában a fikázást hallgatni csak a fórumokon oda-vissza irányba.

(#245) S e t h


S e t h
nagyúr

Nem tudom jót tesz-e a brandnek, ha egy ilyen olcsó modellel jönnek ki a piacra.
Pláne hogy már az sem fog kiderülni mennyi fogyott belőle.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#246) Noukoum válasza HarleyCustom (#242) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor ne olvasd. Egyszerű. Bezzeg a fordítottja gondolom nem zavar. Azt lehet csinálni 10000hozzászólásig. :W

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#247) FіkuszKukіsz válasza foxxmotor (#244) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Nekem is van iphoneom meg androidos telóm, meg ipadprom, meg macbook prom,(most akkor én is nagy csávó vagyok? :) ) de egyáltalán nem zavar ha valaki le meri írni a véleményét, hogy ez az Xr túlárazott. Mert sajnos így van. Amióta a raktáros Tim átvette az irányítást, elszaladt velük a ló. Mac mini: i3, 8 GB RAM, 128 SSD több mint 300? Vicc kategória. De igaz ez az új Macbookok áraira is.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#248) Gergőke88 válasza weberzolee (#241) üzenetére


Gergőke88
addikt

Jujjj ezt nagyon benézted :D
Sima mate 20 árát tetted be :(
cica rugja meg...

(#249) aujjobba válasza FіkuszKukіsz (#247) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem is drágák az új gépek, bár a MacMini-nek abban a méretben nem nagyon alternatívája, kérdés ez kinek fontos.
Az új Air-en is fennakadt a szemem, ott az a kérdés mivel lehet hasonlítani a nem-Apple világban.
Mert mondjuk egy Lenovo gépet ugyanolyan speccel biztosan sokkal olcsóbban meg lehet venni, de például egy üzleti/fejlesztői Dell géppel már kb. pariban vannak árban.

(#250) Pjotr válasza Noukoum (#50) üzenetére


Pjotr
senior tag

Maradjunk annyiban látszik. A QHD és a full hd között is. De abban igazad van, hogy van, akit nem zavar, pl a párom ilyen. Meg ez a határ, ahol már kb minden jól néz ki. Viszont a konturok nem élesek. Mintha kicsit homályos lenne. És ők RGB panellal gyártanak. Oda jó. De például nekem pentile full hd RGBW, én látom egyből, hogy pentile, ennél kisebb felbontáson ez pl. már szálkás lenne erősen. Szóval ez a felbontás mizéria nem olyan könnyen eldönthető. Viszont a kamera... Meg ez az egész középszerű dolog ennyiért. Hiába a gyors proci. Linkelek pár esti képet egy fele ennyibe kerülő telefonnal kézből készítve, semmi állvány stb. Az a gond, hogy itt tart a technika. És ezeket, a kijelzőt is beleértve kurvara nem követi az apple. Ezen az áron. Még 1* mondom, 2* a különbség árban.[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.