Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) aujjobba válasza HarleyCustom (#650) üzenetére


aujjobba
addikt

A véletlen érintéseket azért gondolom szűrik valahogy, anélkül már az első Edge verzió is elég necces lett volna.

(#652) HarleyCustom válasza aujjobba (#651) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Lehet szűrik csak a gyakorlatban ez nekem nem ment. De a kollégámnak se..elég gyakran beleért a kezem fogásnál,használat közben.Borzasztóan idegesített....S7 edge-nél is.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#653) leslieke válasza Remus389 (#647) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ajjaj! Akkor jövőre már adhatjuk is el az XR-t. Csak legyen, aki megveszi.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#654) #21493760


#21493760
törölt tag

Tegnap volt szerencsém megtapogatni az iStyle-ban. Prémium cucc, jól össze van rakva, nem érdemes párhuzamot vonni az 5C-vel, már azonkívül, hogy színes persze. 🙃 Ha eközött és a X között kellene döntenem bajban lennék, mindkettő mellett lehetne érvelni pro és kontra.
Ami szembetűnő és negatívum az a káva vastagsága. Sokfelé lehet olvasni, hogy nem is olyan vastag az, stb. stb. hát de, az! Viszont, ha ezen és az árazáson túltudunk lépni, akkor sokaknak jó vétel lehet. 👍

(#655) JohnnySmith


JohnnySmith
csendes tag

Sziasztok
Gondolkozom hogy a 2,5 éves SE (16gb)-t lecserélném egy XR(64)-re. Megvagyok elégedve az SE-vel nagyon kompakt nagyon jó, de azért jó lenne egy újabb talán jobb (?) készülék is. Nyilván az SE-nek is meg lenne a helye ebből tökéletes céges lenne.
Tudom hogy anno nagyon tetszett hogy ennyire kompakt. Most kicsit már váltanék nagyobbra.
Lehet más lenne a döntés ha tudnám hogy mondjuk egy X hardver-rel kijönne hasonló kompakt készülék mint mondjuk az SE, de erre úgy tűnik nem nagyon mozog az Apple mostanság.
Szerintetek ha a méretét nem nézzük, akkor "megérné" (tudom ez egyéni döntés) váltani ? Vagy csak a szemem kívánja? :D

Gigabyte-Z170-D3H, i7 7700K, Corsair VengeanceLPX 16GB, Gigabyte GTX1060 6GB , Zalman Z11 Plus. Cuore Sportivo & The Power of Dreams

(#656) HarleyCustom válasza JohnnySmith (#655) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem megéri. Hosszútávra veszed úgyis...de azért nézd meg az Xs-t is. Méretben kisebb,mint az Xr. Helyedben össze hasonlítanám a kettőt

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#657) #21493760 válasza JohnnySmith (#655) üzenetére


#21493760
törölt tag

SE-hez képest nagy ugrás, de nem csak méretben. Persze, hogy megérné.

(#658) ZavaBalazs válasza Tibee86 (#648) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

miért? az S széria inkább az Xr árkategóriájában versenyez, nem az Xs-ében ;)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#659) lugosi válasza Remus389 (#647) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Kicsit kezdjük túltolni az androidozást szvsz. Pedig már pont kezdett elmúlni a missziós roham.

(#660) HarleyCustom válasza lugosi (#659) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#661) hwtvennek válasza Remus389 (#593) üzenetére


hwtvennek
tag

""és a jack elhagyása se annyira(mert ugye arról szól hogy vegyél 60 ezerért BT fülest)"

nem erről szól. ugyanúgy tudsz bármilyen jack-es eszközt használni azokon a készülékeken is amiken nincs jack... az airpodsot nem vennék az emberek ha nem lenne jó. márpedig nagyon is jó. és btw, vannak olcsóbban is bt fülesek, nem kötelező azt venni.

én személy szerint már a 6s-hez megvettem ez AirPodsot pedig azon volt még jack... :U

[ Szerkesztve ]

(#662) Aaron14


Aaron14
őstag

Ti milyen üvegfóliát ajánlotok XR-re? Teljes kereteset vagy csak általánost?

Egyébként hihetetlen, hogy kiegészítőkből milyen hiány van XR terén. :U

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#663) Tibee86 válasza Aaron14 (#662) üzenetére


Tibee86
veterán

Próbaképp ilyet rendeltem, aztán majd kiderül, hogy milyen.

(#664) mtcob válasza Aaron14 (#662) üzenetére


mtcob
senior tag

Ha teszel rá tokot is, szerintem az ‘általános’ a jobb döntés, a teljes kereteset felnyomhatja a tok a széleken.

Tok nélkül használva teljes keretesből Nillkin 3D CP+ t szokták javasolni ahogy láttam, mondjuk én csak simán rendeltem rá valami basicet Aliról :D

(#665) lugosi válasza hwtvennek (#661) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is még olyan telefonhoz vettem az airpods-ot, amin van jack, pont ahogy írod, annyira jól használható.

(#666) joey04 válasza Remus389 (#647) üzenetére


joey04
titán

[link]

tartsd tiszteletben. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#667) nickedez89 válasza Aaron14 (#662) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én ilyet vettem rá az Alza-nál, nem is drága és teljesen jó minőségűnek tűnik!
Spigen Hybrid NX tokkal használom nem nyomja fel egyáltalán az üveget.

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#668) Aaron14 válasza nickedez89 (#667) üzenetére


Aaron14
őstag

Én is berendeltem egyet egy ilyen tokkal. Botrány egyébként, hogy nincs saját gyártású tok a Xr-hez.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#669) leslieke válasza Aaron14 (#668) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

"iPhone 6.1-hez"

:D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#670) nickedez89 válasza Aaron14 (#668) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én is nagyon várom már, hogy megjöjjön a gyári bőr tokom! 😆

Majd megírom milyen minőség ha megjön egyszer! 😉

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#671) |nsane válasza HarleyCustom (#616) üzenetére


|nsane
tag

Tényleg nem kötekedésből írom, de iPhone Xs es Note 9 között gondolkodik (eleve nem értem, nem is egy kategória, akkor már iPhone Xs Max) az inkább válassza az Androidot. Aki iPhone-t vesz, és nem csak mutogatni szeretné, hogy neki ilyenre is telik, az a iOS-ért, a stabilitásért (tudom 11-nél nagyon letértek erről az útról, de azért sikerült visszatalálni) és a jól átjárható alma ökoszisztéma miatt teszi le a voksát egy iPhone mellett. Maximum azon gondolkodik, h érdemes-e váltani az új készülékekre, megelégszik az olcsóbb, viszont mindenre elég XR-rel, a kisebb méretű Xs mellett vagy az óriás képernyővel rendelkező, nagy méretű MAX-ot választja. Androidos készüléket akkor válassza, ha megutálta az Apple árpolitikáját vagy mondjuk iOS 11 megbízhatatlansága kiábrándította, esetleg lecserélte a Mac-jét egy Windows-os notira.
Ez csak az én véleményem, mindenki a szerint választ ahogy ő jónak látja. :K

(#672) #21493760 válasza Aaron14 (#662) üzenetére


#21493760
törölt tag

Nillkint tudom ajánlani neked (bár ennél szokott olcsóbb is lenni, én a minap 9 dollárért rendeltem XS-hez). Nem mindenki szereti, nekem tavaly a X-nél bevált 👌 , esésnél megvédte a kijelzőt.

(#673) ezmivolt


ezmivolt
tag

Tulajdonképpen a Telekomos változat miben különbözik a függetlentől?

(#674) -secret- válasza ezmivolt (#673) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Azt is ingyen függetlenítheted akár hűség alatt is szóval semmiben.

(#675) #21493760 válasza -secret- (#674) üzenetére


#21493760
törölt tag

Alapból független.

(#676) -secret- válasza #21493760 (#675) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Akkor semmi. :D

(#677) nickedez89 válasza Aaron14 (#516) üzenetére


nickedez89
senior tag

Megkérdeztem a híradástechnikai boltban a kábelt és sajnos nincs neki ilyen.
De ami nekem furcsa, hogy "csinálni" sem tud/akar.

Persze ilyen átalakítóba dugunk egy másik átalakítót és abba egy kábelt megoldás lenne neki is rá, de az szerintem elég gagyi megoldás, szóval marad az ebay!😢

#674 secret: Hogy érted, hogy akár hűség alatt is?

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#678) mtcob válasza nickedez89 (#677) üzenetére


mtcob
senior tag

Egy ideig a kártyafüggő készülékek függőfüggetleníthetek voltak Telekomnál, gondolom erre célzott.

Az újabbakat viszont már alapból függetlenként küldik elv szóval mostmár nem aktuális

[ Szerkesztve ]

(#679) -secret- válasza nickedez89 (#677) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hát hűség alatt is függetleníthető.

A T bevállalta, a pirosak meg a kékek nem. Náluk csak hűségidő lejárta után.

[ Szerkesztve ]

(#680) nickedez89 válasza -secret- (#679) üzenetére


nickedez89
senior tag

Jaaa értem, köszi!:R

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#681) lugosi válasza ezmivolt (#673) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Legjobb tudomásom szerint a telekomos is független, de kérdezz rá vásárlás előtt ha gondolod.

(#682) Keni21


Keni21
tag

Megosztom 3 napi használat után az én véleményem. Villámgyorsan telefon, 8 óra feletti kijelző használat, akkumulátor simán kibír normál használat mellett 2 napot. Sötétben jó képet lő. 6S-röl váltottam nem bántam meg. A kijelző méret minden igényem ki elégíti. Egy kezes használat kis kézzel nehéz, inkább két kezes már.

"Könnyebb hazudni, mint szembenézni az igazsággal." PM

(#683) HarleyCustom válasza |nsane (#671) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én nem utálom egyiket sem. Legtöbbször ráunok és ennyi. Ide-oda ugráltam,de már nem fogok. :D. Számomra ez a legjobb rendszer,de néha kiváncsi voltam az androidra. De mivel van a családban,így már nem cserélem le...elkérem és kicsit használom.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#684) Aaron14


Aaron14
őstag

Megneztem ujra iStyle-ban, hogy tenyleg akarom en-e ezt a telefont es igen! A meret nekem ici-picit nagy, de szerintem feketeben sokkal szebb, mint a XS. Nekem a kromozott aluminium nem jon annyira be.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#685) HarleyCustom válasza Aaron14 (#684) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Akkor hajrá! :)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#686) Aaron14 válasza HarleyCustom (#685) üzenetére


Aaron14
őstag

Varom, hogy a telekom kihozza igy 4 nap utan. :U Egyebkent mennyire kell tartani attol, hogy esetleg hibas termeket kapok? Kb iPhone 6-ig eleg sok volt hibas out of box.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#687) HarleyCustom válasza Aaron14 (#686) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Pont annyira,mint minden terméknél.:D
Ha hibás,csere! Ennyi.
De iPhone-nál nem jellemző.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#688) leslieke válasza Aaron14 (#684) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Én is a feketét valsztottam, a méretet meg hamar meg lehet szokni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#689) mtcob


mtcob
senior tag

https://imagazin.hu/shuffle-archives/#uton-az-ios-12-1-1

Elvileg 12.1.1-el érkezik a Haptic Touch támogatás lock screen értesítésekhez is, nekem ezzel jórészt ki is váltja a 3D Touch-ot, ott használtam a legtöbbet :C

(#690) leslieke válasza mtcob (#689) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szuper! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#691) #66267136


#66267136
törölt tag

Kijezo felbontasa 828 x 1792... no comment, raadasul ips. :)

(#692) Norbi. válasza #66267136 (#691) üzenetére


Norbi.
őstag

Jó, hogy még mindig itt jársz. :)

Telekom nem sieti el a küldést, szombaton rendeltem, hétfő óta szállításra vár, pedig ma kellett volna kihozniuk...

(#693) mugencivic válasza leslieke (#690) üzenetére


mugencivic
tag

Vettem egy 128GB-os XR-t kíváncsiságból, az aprón. (Legutóbb X-em volt amit a PWM-es fényerőszabályzás miatt 3 hónap után eladtam, mert nekem nagyon fárasztotta a szememet, ahogy a többi OLED-es telefon is amit mostanában próbáltam (S9, stb).)

Az X után elsőre nehéznek, vastagnak tűnik, kicsit a keret is vastagabb, mint szeretném, de amúgy azért egész szép és arányos telefon, meg persze hibátlan a kivitelezés.
Aki meg tud barátkozni a méreteivel, súlyával és ragaszkodik az IOS-hez, annak elég jó lehet ez, főleg ha nem a lista áron veszi.

A sokat ócsárolt kijelző valójában nagyon szép, jól kalibrált, egyenletes a háttérvilágítása, jók a betekintési szögei, hatalmas a fényerő, jól látszik napfénynél is, stb. A felbontásbeli hiány csak akkor tűnik fel, ha nagyon nézi az ember és közvetlen mellé tesz egy nagyobb felbontású telefont. Reálisan nézve ugyan tényleg kevés látható képi információt adna már hozzá, presztizsből mégis meg kellett volna csinálniuk, ez a fajta takarékoskodás ilyen árú telefonnál kicsit nehezen fogadható el.

A kamera, pár futó teszt után előrelépés az i8 meg az X után, ahogy várható. A zoom lencse hiánya ezzel kompenzálva is van szerintem.

Ami engem megdöbbentett, az a hangja a telefonnak, pedig X meg i8 meg S9 után vagyok. Elképesztően jó, filmekkel, játékokkal szó szerint térhatású, egész tisztességes mélyekkel, magasakkal.
Azért amikor valaki mindenféle olcsóbb modellekhez hasonlítgatja, egész biztos, hogy néhány ilyen "apróságot" nem vesz figyelembe.

Ennek ellenére azt gondolom, az ár magas. Ha valaki nem ragaszkodik az IOS-hez (mert mondjuk hidegen hagyja mennyivel több igényes alkalmazás van alá :) ) akkor vannak jóval olcsóbban is nagyon jó alternatívák.
Nekem pl. most egy P20-am van mellette, ami fele árú telefon, de minden pro és kontra érvet belekalkulálva (saját szempontjaim szerint) van ilyen jó, csak máshol vannak megkötve a kompromisszumok.

[ Szerkesztve ]

(#694) Gigicuci válasza mugencivic (#693) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Korrekt értékelés, köszi hogy leírtad.

(#695) nickedez89 válasza mugencivic (#693) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem is brutál jók a hangszórók! Ráadásul az általad is említett térhatást változtatja a teló aszerint, hogy állítva vagy fektetve nézel videót!

Illetve pontosabban fogalmazva fektetett módban aktiválódik a "surround sound effect".

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#696) kchris78 válasza mugencivic (#693) üzenetére


kchris78
veterán

"Azért amikor valaki mindenféle olcsóbb modellekhez hasonlítgatja, egész biztos, hogy néhány ilyen "apróságot" nem vesz figyelembe."
Az ilyenek csak azt veszik figyelembe hogy 50 rugoert nagyobb ppi-s droidot lehet venni.. Az hogy milyen a minoseg az nem nagyon erdekli. Mint ahogy sokaknak az se sokat szamit hogy milyen izu a KV amit iszik. De ez mar csak ilyen lesz mig vilag a vilag.

Jo ertekeles volt amugy, a szinek miatt szerintem egy tok szeretheto telefon (a kava miatt is van egy ilyen erzete az embernek). En most ezt kivetelesen hosszu tavra tervezem.

[ Szerkesztve ]

(#697) leslieke válasza mugencivic (#693) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Korrekt leírás! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#698) hwtvennek válasza #66267136 (#691) üzenetére


hwtvennek
tag

Az a vicc inkább, hogy a Galaxy A5-m (2017 5,2" 424ppi) kijelzője a feketéket leszámítva egy rakat fosnak néz ki az i8 Plus IPS (5,5" 401ppi) kijelzőjéhez képest a pentile miatt. Sokszor látni hogy fodrozottak a betűk szélei főleg világosabb háttérnél.

A világ nem fekete és fehér... Többen leírták, már hogy zavarja a szemüket az OLED a PWM miatt, akkor ők dögöljenek meg? Miért szar az IPS attól, hogy van OLED?

Ennyi erővel az összes mai autó egy rakás szar, mert már van elektromos (újra). :D

[ Szerkesztve ]

(#699) kagzer válasza hwtvennek (#698) üzenetére


kagzer
aktív tag

Én többek közt emiatt vettem XR-t és nem XR-t, mert engem nem érdekel milyen a pixelek sűrűsége a pentile egy átb...szás.
Ha egyszer eljutunk oda, hogy valós RGB pixelei lesznek, érdemes lesz.
Nagyon bízom a microledben.

(#700) #66267136 válasza hwtvennek (#698) üzenetére


#66267136
törölt tag

Azt ertem, hogy valakit zavar az oled, de attol meg a felbontas gyenge egy ilyen telefonhoz.
Sporoltak vele, de nem baj nyugtasd magad, hogy apple termek. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.