Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Crafter32 válasza weberzolee (#122) üzenetére


Crafter32
őstag

Nekem szükségem van rá, mert gyakran elfelejtem az időpontokat amiket megbeszéltünk. Off: Kamerát is használok ami a kerítést nézi, óhatatlanul látja az utcát is. Sőt kérte már lopás felderítéséhez rendőrség is. De más ismerősök szintén előszeretettel használják. Boltok, benzinkútak lazán látják az utcát is.

Nagyon nem érünk egyet ezekben. Még hogy mi van a hívó fél jogaival?😁 És mi van az én jogaimmal, mikor olyan fenyegetések hangzanak néha el amit a jó isten se bizonyít be.

De ez csak egy hülyeség az IOS től. Ettől még szívesen használnàm, de könyvet írhatnék a többi idegesítő részéről.

(#152) Noukoum válasza Nimda (#140) üzenetére


Noukoum
veterán

Annyiért tényleg korrekt termék lenne! De hát ugye nagyon nem annyi:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#153) Noukoum válasza kop8 (#139) üzenetére


Noukoum
veterán

Tényleg nem túl esztétikus ennyi pénzért. Szerintem szebb a régi i8 deisgn mint ez a vastagkávás.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) Noukoum válasza <Lacy85> (#141) üzenetére


Noukoum
veterán

Az a tipikus hordozós laptop, nincs 1kg . Nyilván más kérdés hogy megéri-e de legalább van egy célközönség. Namost eddig azért nem volt jó vétel mert olyan árban volt a sima pro, és az air olcsóbb volt. Namost az air drágább lett, a pro-t meg valószínűleg megszüntetik, itt nyilván a 2magosra gondolok. Szerintem "jobb" vétel általános használatra a 12-es macbook mint az új air. Teljesítmény internetre mind2 jó, port egyiken sincs, ahogy venti sem. Az airnek jobb az üzemideje elvileg, és nagyobb a kijelzője, cserébe a kis macbook kisebb kompaktabb, és könnyebb.. Nem könnyű, már ha valaki ezek közül választ.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#155) mugencivic válasza weberzolee (#144) üzenetére


mugencivic
tag

Azt is hozzátenném, hogy mindenki rendre elfelejti, hogy a 60-100e Ft-os telefonokban levő FHD panelek ehhez képest - a felbontást leszámítva - nagyrészt hulladékok.

Lásd: Fényerő, kalibráció, homogenitás, betekintési szögek, napfényben való láthatóság, stb. Valójában ez az egyik legjobb IPS amit valaha telefonba raktak, meg kell nézni élőben, a felbontás tényleg nem minden.

NAGYON szép lenne, ha mondjuk egy Xiaomi Note 5-ben vagy hasonlóban ilyen minőségű panel lenne annyi pénzért, de ez egy álom.

(Mondjuk ettől még szerintem is, ha másért nem akkor presztizsből igazán használhattak volna nagyobb felbontású penelt, így nem lenne mibe belekötni.)

(#156) NandorHUN válasza kop8 (#139) üzenetére


NandorHUN
addikt

Mert az is.
Technológiailag legalábbis.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#157) Noukoum válasza mugencivic (#155) üzenetére


Noukoum
veterán

Mi a baj a Note 5 paneljával? :F

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#158) kchris78 válasza Noukoum (#154) üzenetére


kchris78
veterán

az airnek nem lesz szar teljesitmenye. ugyanis VAN benne fan ami miatt valszeg fogja tudni azt a teljesitmenyt amire kepes a geekbench alapjan! a 2018-as pro-ban meg kiveve a draga tb-s verziot hulladek 7ik gen 2magos proci van szinten.. kinek mi a fontosabb mert a pro tud 500nitet (vs 300) es tudja a p3 szinskalat.

(#159) Naughty9011 válasza opr (#94) üzenetére


Naughty9011
tag

Én például vasárnaponként dolgozom, és ha épp f1 van, akkor letoltom a meloban, de toltottem mar le filmet, és sorozatot is. Mondhat bárki bármit, de a torrentezes az hasznos és nem kell kikacagni...

Mate 10 pro

(#160) balgab84


balgab84
aktív tag

Azok a kávák😀😀😀300 ropiert😀

(#161) Noukoum válasza kchris78 (#158) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor sikerült félreolvasni/hallani. De azt ne felejtsük hogy hiába van benne venti, ha úgy van vezérelve hogy halk legyen. Akkor hiába a nagy teljesítmény, ha 2-3 percig tartja a turbo-t ventivel.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#162) joey04 válasza Naughty9011 (#159) üzenetére


joey04
titán

elég macerás, de megoldható itt is. én pont egy f1-es futamot töltöttem le még anno, mert én sem tudtam megvárni, hogy hazaérjek. de amúgy erre laptopot használok, az mindig nálam van, kivéve nyaralás. na, akkor szedtem le telefonra a futamot.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#163) kchris78 válasza Noukoum (#161) üzenetére


kchris78
veterán

ez majd kiderul. eddig minden gep fel tudott volna szallni ha beindul a venti :D . 7W TDP-t csak el tudnak vonni, eu eddig 15 volt. ha ezt megoldjak akkor maris tudja tartani a frekit. de holnaptol kell szivarogniuk a teszteknek, kiderul mire kepes a kijelzo es a proci.

(#164) tomson67 válasza balgab84 (#160) üzenetére


tomson67
tag

A készülék formaterve nem fog falhoz vágni senkit, egy jókora iPhone, ami minden paraméterében nagyobb, mint az iPhone XS, plusz 17 grammal többet is nyom a mérlegen. Ennek egyrészt az az oka, hogy itt a kijelző 6,1 hüvelykes, másrészt pedig az, hogy ez nem egy AMOLED panel, hanem IPS, ez pedig azzal is jár, hogy nem tudták olyan vékonyra venni az oldalsó kávákat...
A válasz benne van a tesztben.

I was trojan...

(#165) mugencivic válasza Noukoum (#157) üzenetére


mugencivic
tag

Annyiért amennyibe kerül az a telefon, szinte semmi.

(#166) FіkuszKukіsz válasza tomson67 (#164) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

IPS minimális kavaval. [link]

Romanes eunt domus

(#167) tomson67 válasza FіkuszKukіsz (#166) üzenetére


tomson67
tag

Valóban kisebb a káva, de azért ott van. Káva nélüli sosem lesz. De engem ez kb, semennyire sem zavar.
Volt a kezemben a napokban egy XR nekem tetszik. Az egyetlen, amibe bele lehet kötni, az az ára.
Ez az én véleményem.

I was trojan...

(#168) kchris78 válasza FіkuszKukіsz (#166) üzenetére


kchris78
veterán

[link]
itt latni mi a szitu. alul NAGY kava van, itt megoldjak a szukseges csatlakozokat. ez az xr eseteben maskepp van.

(#169) ddaydome válasza joey04 (#147) üzenetére


ddaydome
senior tag

Kedves Joey!
Senki sem mondta, hogy az apple felmérése. Persze tudom, mindenkinek 6-8 coll kell csak!

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#170) ddaydome válasza mugencivic (#155) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nekem a huawei p9 lite 2017 kijelzője szebben fest egymás mlé rakva , mint pl. az iphone 7 kijelzője. Az én telefonom az 55e-s kategória.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#171) kchris78 válasza ddaydome (#170) üzenetére


kchris78
veterán

ez nem szebben fest dolog, ezek merheto dolgok. [link]

(#172) Fred23


Fred23
nagyúr

200-ért egy szimpatikus mobilt látnék benne, 300-ért számomra egy vicc. Persze ha megtehetik, ha működik ez az árazás... -miért ne?

(#173) ddaydome válasza kchris78 (#171) üzenetére


ddaydome
senior tag

Kit érdekel a mérés, ha a valóság más.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#174) gusthy válasza natë (#7) üzenetére


gusthy
veterán

Ez régen eléggé igaz volt, de már rég nem 256 MB és hasonló memóriákról beszélünk. Az Android nem zabál 3GB-tal többet, és ha pl sok böngészőlapot használsz, vagy több nagy appot, ott már egyértelmű az előnye annak, ha 6-8 GB RAM van (egy Xiaomi Mi8 SE-ben 8GB RAM van, 140eFt-ért). Még ha nagyon rosszindulatú vagyok, és azt mondom, hogy az Androidnak 1GB-tal több RAM-ra van szüksége, akkor is óriási a különbség - az említett Xiaomi-ban akkor olyan, mintha csak 7GB lenne, ami még mindig a duplája.

Ez a készülék messze nem tudja azt, amit egy mai csúcskategóriás bármi, kivéve a Bionic chipet, ami tényleg iszonyat gyors. Kár, hogy pont ez az a tulajdonsága, ami viszont valóban nem nagyon érződik meg a hétköznapi használatban.

[ Szerkesztve ]

(#175) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Az első iPhone életemben amiért elmentem egy Apple storeba hogy megvegyem, és csak az ideiglenes készlethiány a product RED variánsból, és a rá következő szabadságom amire elköltöttem azt a pénzt a gátja annak, hogy nem lett az enyém az XR.

Magam sem tudom megmagyarázni hogy pontosan miért pontosan ez. Talán mert ez az az iPhone, ami külsőleg és belsőleg bejön. Megkapom a FaceID feloldást és úgy kompletten az X féle előlapot a 7 és a 8-hoz hasonló hátlappal ami azért lényeg, mert az X és XS hátlapjától lever a víz, szerintem a piac egyik legrusnyább kivitelezése, élőbe aztán depláne. És engem annyira nem zavar hogy 2 helyett 1 kamera van, és élőben sem húztam a szám a kijelző láttán, ráadásul elérhető a piac egyik legszebb színvariánsával (product Red) lehet megvenni, olcsóbban.

All→M8

(#176) <Lacy85> válasza gusthy (#174) üzenetére


<Lacy85>
addikt

4GB ram play áruház, spotify, navigáció, böngésző, mobilbank egyidejű futtatása mellett. 1,2 szabad.

Itt meg futtattam vagy 10 appot a háttérben, amiből az egyik a böngésző volt négy ablakkal. 1GB még mindig szabadon. Meg amúgy látszik is, milyen sokat esznek az appok...

A mostani telók meg már 6-8GB rammal jönnek, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#177) gusthy válasza <Lacy85> (#176) üzenetére


gusthy
veterán

...arról nem is beszélve, hogy a nem szabad memóriában benne van a Linux alrendszer háttértároló-cache-e, mert értem én, hogy az EFS gyors, de a RAM még gyorsabb...

(#178) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Kézben még nem volt, képeket nem tetszik. X is határ úgyhogy mivel ez nagyobb fizikailag így XS lesz az utód.

(#179) nyisziati válasza #56627712 (#53) üzenetére


nyisziati
veterán

"Sámli ugyanezt tudja 30 ezerért volt már? "

Teljesítményben természetesen nem, de üzemidőben kb. 50 %-ot ráver az ájfonra.
[link]

(#180) NandorHUN válasza balgab84 (#160) üzenetére


NandorHUN
addikt

Erre volt pénz na.. :D

Ha nem tetszik akkor vedd meg egy autó áráért a nagytesót. ;] (persze csak ha bírod a sátrazást)

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#181) joey04 válasza ddaydome (#169) üzenetére


joey04
titán

reméltem, hogy nem feltételezed ezt, csak mondom a fölösleges körök helyett gyorsan leírom azért. hát, ha nem is 6-8, de azért már 5 feletti, igen.

173: hát akkor nincs miről beszélni. :N

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#182) ZavaBalazs válasza joey04 (#106) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tök jó ez a korrekt ár, csak valahogy az apple-nél a dollárt korrekt módon kb 340 forintért válthatják, mert az 1000 dolláros note 9 335 ezer forintba kerül, a korrekt 750 dolláros iphone xr meg 320 ezerbe. korrekt.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#183) Noukoum válasza nyisziati (#179) üzenetére


Noukoum
veterán

Ez nem meglepő.:)
Mondjuk az inkább hogy a p20 pro-nak de gyenge az üzemideje .. Ezt tudja valaki innen tanusítani? :F

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#184) Noukoum válasza ZavaBalazs (#182) üzenetére


Noukoum
veterán

Profit.
Ez a legfontosabb nem a user.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#185) joey04 válasza ZavaBalazs (#182) üzenetére


joey04
titán

300 a Xr, nem 320, a magas itthoni árakat meg ne az Apple-nek köszönd, nálunk nincs hivatalosan az országban, ezért magasabb az ára, mint a samu vagy huawei telefonnak, mert azok jelen vannak az országban, nincs köztes cég, aki hasznot pakolna rá.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#186) ZavaBalazs válasza joey04 (#185) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

media marktban néztem, mert ott egy helyen kapható mindkettő, de ok, akkor 300k.

userként nekem pont mindegy, hogy miért drága a telefon, csak azt tapasztalom, hogy drága. a "budget" verziót gyakorlatilag olyan áron mérik, mint máshol a csúcsot.
hogy ez azért van-e, mert az apple baszik jelen lenni azon a piacon, ahol vásárlok, vagy azért, mert kockázat miatt brutál ráhagyással váltják a forintot, az totál mindegy, az a vége, hogy 250k helyett 300k a telefon.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#187) CptAdamica válasza joey04 (#185) üzenetére


CptAdamica
veterán

Jaj istenem: "a magas itthoni árakat meg ne az Apple-nek köszönd" akkor meg ki a túrós fityfene lövi be az itthoni árát?

Megyen!

(#188) ZavaBalazs válasza CptAdamica (#187) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

jaj hát nem érted? nem az apple tehet róla, hogy nincs jelen a hazai piacon! :DDD

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#189) NandorHUN válasza joey04 (#185) üzenetére


NandorHUN
addikt

Ja nem az alma hibája, hiszen már 25 éve is megmondták, hogy ők olcsón adnak mindent.

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#190) joey04 válasza ZavaBalazs (#186) üzenetére


joey04
titán

userként valóban teljesen mindegy, csak arra utaltam, hogy kerüljük ezt a mocskos apple hogy vált és lehúz. szimplán szarik ilyen kicsi piacra. ez van. amúgy én mindig azt mondom, hogy nem azt nézem, hogy mi miért annyi amennyi, meg a többi mennyi, stb, hanem azt, hogy nekem tetszik és nekem megéri-e. ha igen, akkor kiadom érte a pénzt, ha nem, akkor meg nem. anno hiába volt best buy 50k környékén egy lumia 520, amit kb 0 haszonnal árultak, ha egyszerűen a rendszer miatt egy forintot sem adtam volna érte. nem az érdekel, hogy a cég mennyit nyer rajta, vagy hogy más mennyibe kerül, hanem az, hogy NEKEM megéri-e az adott termék. :)

amúgy meg nem budget. ez nem olyan, mint a lite széria máshol, ez nincs annyira lebutítva. kicsit rosszabb, cserébe kicsit olcsóbb. ennyi.

187: ha ennyire érdekel, olvass utána.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#191) CptAdamica válasza joey04 (#190) üzenetére


CptAdamica
veterán

Azzal ugye tisztában vagy, hogy minden telefont érint a gyenge forint árfolyam? Más kérdés, hogy mennyi árfolyam kockázatot tesz rá egy-egy cég. Szóval igen, szegény Apple, fel kell árazza 300, 400, meg 600 ezer forintra a telefonjait. Biztos közben elnyom egy százas zsepit.

Annyira bírom, hogy te osztogatod mindenkinek a fanboy jelzőt. Amikor meg a kis kedvenceid kerülnek terítékre, akkor meg ó, hát ez szuper, kiváló ár/érték aránnyal rendelkezik! És a tökfőzelék az elég?

Megyen!

(#192) HarleyCustom válasza CptAdamica (#187) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerintem nem az Apple,hanem a viszonteladók adják az itthoni árakat.Plusz Adó,haszon.(MM,Edigital,Euronics,iStyle,szolgáltatók,stb.)
Szürke importosan olcsóbbak szoktak lenni,mint az itthoni “hivatalos” ár. Semmi áfa,pici haszon.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#193) kovbandi82 válasza nyisziati (#179) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

A Nokia 3310- em meg a Sámlira ver rá üzemidőben köröket. Kb ugyanazok a kategória arányok.

Mondjuk a szürkeimportos ár se kevés. Egyszerűen el kell dönteni, kell-e az IOS. Ha igen, akkor nincs más lehetőség, esetleg vesz az ember egy ..... márkájú telefont. Kinézetre majdnem ugyanaz, az user interface is persze, pattint hozzá egy Apples boot animációt és kész is. Instant  jó áron.
Sajnos vagy nem sajnos az Apple megteheti - és nem az userek miatt elsősorban - hogy annyiért adja amennyiért, mert illeszkedik az ökoszisztémájába.
A másik, hogy legalább az elvi lehetőség megvan, hogy az adataink biztonságban vannak, vagy nem kerülnek ki harmadik, negyedik stb félnek. Persze ennek ára van :(

[ Szerkesztve ]

(#194) joey04 válasza CptAdamica (#191) üzenetére


joey04
titán

Hogyne lennék tisztában, szó sem volt erről, én nem mondtam ilyet. Csak tudod a samunak van olyan, hogy Samsung Zrt, a Huaweinek meg van olyan, hogy Huawei Technologies Hungary Kft.

Jelen vannak nálunk. Az Apple nem. Ők csak authorised distributoron keresztül vannak jelen, ők hozzák be a termékeket, egészen pontosan az Apcom Hungary Kft.

A szar forint meg a magas adó minden telefont érint, de ahogy látod nem erről volt szó, max te láttad be. Ennek max azt köszönhetjük, hogy volt idő amikor az egész világon nálunk volt a legdrágább az iPhone. :)

Mert itt kellett a külsős disztribútor, a magas adók és a szar forint.

Védeni meg nem védem őket, pont ezt mondom, hogy leszarja a magyar piacot minden szempontból, legyen az garis ügy, vagy bármi. Viszont nem azért ilyen drágák, mert az Apple kitalálta, hogy húzzuk le a csóró magyarokat, majd ebből tornázzuk fel a negyedéves mutatókat...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#195) Graphics válasza HarleyCustom (#192) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

"Semmi áfa, pici haszon..."

Ezt bocsi, de véletlenül se hidd el... Többet keresnek, mint azt hiszed

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#196) kchris78 válasza HarleyCustom (#192) üzenetére


kchris78
veterán

minimal egyeztetes lehet benne de szerintem alpvetoen az apple diktal az apreknek. az apple.hu az direkt apple bolt, es ft arak vannak rajta, azokat ok szabjak - es ezek az arak vannak az apreknel is.

(#197) nickedez89


nickedez89
senior tag

Vártam a tesztet, nekem kicsit csalódás!
Persze megértem Bog-ot, nem lehet túl nagy szám egy iPhone-t tesztelni mivel szinte ugyanúgy fut az iOS egy i6s-i7-i8-iX telón mint az Xr-en...

Nekem viszont i7-ről elég nagy ugrás lett pedig ódzkodtam a faceID-től is meg a notch-tól is, de kb. 5 perc volt megszokni az egészet gesztusvezérléssel együtt! A faceID-t még meg is szerettem mert brutál gyors és ha motorozom nem kell levennem a kesztyűt, csak felhajtom a sisakot és fel van oldva a teló!

A hangszórók szerintem brutál jól szólnak, az i7 sem volt rossz de ennek kb. dupla hangereje van és teltebben is szól!
Az üzemidő nem tudom, hogy lett ilyen átlagos a teszt alatt, én akármennyit nyomkodom nem tudom estére 30% alá vinni, de a két nap sincs kizárva, igaz én nem játszom csak rengeteget írok, telefonálok és böngészek rajta.

A méretét azt meg kell szokni, nyilván kezesebb volt a 4,7-es méret dehát minden jel arra mutat, hogy azt a vonalat elengedte az Apple is!
Ahogy Bog is írta iX-ről nem sok értelme lehet váltani, kivéve ha bántja a szemét az amoled (PWM) valakinek, de a Plus modellekről szerintem érdemes ha úgy adódik.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#198) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Én nagyon vártam az XR megjelenését, szimpatikusnak tűnt a jobb üzemidő, az új A12 processzor és a kinézete (szép színek). A megjelenés napján el is adtam az X-emet, majd utána egy hétig jártam a várost, hogy tudjak venni egy piros XR-t. Nagynehezen szombaton sikerült vennem, és eleinte tetszett, de aztán be kellett látnom, hogy nagyon rossz döntést hoztam. Az OLED kijelző után az LCD nagy visszalépés volt, és a 3D Touch is hiányzott.

Aki XR-én gondolkodik annak javaslom, hogy inkább hardverapron vegyen X-et (vagy XS-t) jó áron.

(#199) Noukoum válasza kovbandi82 (#193) üzenetére


Noukoum
veterán

Mond meg mit tud az iphone amit a xiaomi nem. Határozott kijelentés volt, gondolom vannak normális gondolataid ezügyben. Vagy nincsenek?

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#200) Noukoum válasza kchris78 (#196) üzenetére


Noukoum
veterán

Csak kérdés ezt alma fanok miért nem tudják. Nyilván a viszonteladók írják fel az apple.hu-ra hogy mennyibe kerüljön az iphone. :N

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.