Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) .Szaki. válasza FіkuszKukіsz (#447) üzenetére


.Szaki.
addikt

A Samsungot kizárólag az áremelésre értettem, félreérthetően fogalmazhattam. :R

(#452) opr válasza .Szaki. (#442) üzenetére


opr
veterán

Abszolut egyetertek a nagyreszevel annak, amit irtal! Mind a ket tabor tele van birkakkal, akik hajlandoak egyre tobbet fizetni egyre kevesebbert. A hulye droidos gyartok annyira rohannak az apple utan, hogy ha uj csucs telefont akarsz, valasztasod se lesz 1 evvel kesobb.

A fulhallgatot akkor rosszul tudtam, de amugy az van, hogy eleg keves droidos gyarto pakol ertekelheto fulhallgatot a keszulek melle. hTc, talan Samsung es kifujt, a tobbi ilyen ketpalcas piaci vacak.

De amugy, nezzunk meg egy ~3 evvel ez elotti csucsmodellt funkcionalitas szempontjabol. Mi valtozott?
Vizallobb nem lett. Infra nincs. Jack nincs. Nagyobb felbontas nincs. Cserebe nott a kijelzo atmeroje (bar szivem szerint ezt is a hatranyok koze sorolnam), meg vekonyabb lett 0.3mm-el, ami ugye nagyon fontos.

Szoval, az van, hogy velemenyem szerint a teljes okostelefonpiac jelenleg egy hatalmas kalap fortyogo szar ugy, ahogy van. Raadasul abban is teljesen igazad van, hogy ugyan azok a szepeletuek, akik nagy mellennyel savazzak az apple egy-egy dolgat, milyen lelkesen magyarazzak meg ugyan azt a faszsagot, amikor a "sajat" gyartojuk rukkol elo vele egy evvel kesobb. Szanalmas.

Csak gondoljuk vegig, mi mindent dobtunk el magunktol az elmult par evben, onkent, nemi extra (~2mm) vekonysagert cserebe:
- cserelheto akkumulator
- jack csati
- infra
- strapabiro keszulekhaz (Regi jo fem/fem-muanyag hazak, istenem de jo fogasuk volt)
- egy kezzel kezelheto keszulekek
- szerelhetoseg(!)

Igy hirtelen ennyi jutott eszembe, de biztos van meg, ami nekem fel se tunt.

Es, meg egyszer, ez nem az apple sara. Az apple, mint marka es ceg, zsenialisan csinalja a dolgait. A problema, hogy nincs valos alternativa, mert mindenki csak oket masolja, mindegy, mekkora okorseget csinalnak. Es ezt egyszeruen nem tudom felfogni.

A google oldalarol is a legnagyobb innovacio az elmult 4 evben az volt, hogy rajottek, hogy ha atnevezik, el tudjak adni a nexust iPhone arban. :(

Szerk: Amugy, az apple 'legyen lehetoleg minden vezeteknelkuli' celjaval 100%ban egyetertenek, HA ezt ugy csinalnak, hogy nyujtanak valos alternativat sebessegben, minosegben, stb. Esku en lennek a legnagyobb tamogatojuk, ha mindezt ugy csinalnak, hogy nem csak elvesznek, hanem cserebe adnak is valamit.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#453) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sziasztok!

Első és utolsó figyelmeztetés. Kérem az érintetteket, hogy a Samsung és/vagy Android témával legyetek szívesek továbbállni, ez nem egy Android vs. IOS, és nem is Samsung vs. iPhone topik, semmi szükség az OFF-olásra, trollkodásra, és a hangulatkeltésre.

(#454) .Szaki. válasza opr (#452) üzenetére


.Szaki.
addikt

:R

Még csak ennyit megjegyzek és ki is szállok:

"(Regi jo fem/fem-muanyag hazak, istenem de jo fogasuk volt)"

Tudom miről beszélsz, nekem még mindig fémházas telefonom van. :) (i5S)

(#455) aujjobba válasza .Szaki. (#454) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem is fémházas telefonom van (SE), istenem dejó fogása van, főleg mikor első nap miután megvettem, leültem kicsúszott a zsebemből, pofával a konyhakőre.

[ Szerkesztve ]

(#456) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Valaki akinél napi használatban van Xr tudna pár mondatban írni az akkuidőről? Esetleg korábbi típusokhoz hasonlítva?

(#457) bilon73 válasza lugosi (#456) üzenetére


bilon73
aktív tag

egyszóval: húha jó :)

SE-hez képest.

29-e óta használom. reggel 6-kor veszem le a töltőről, és este 10-11 körül teszem vissza. még sosem váltott át alacsony töltöttségű módba.

rá van csatlakoztatva egy okosóra, a kocsiban egyből kapcsolódik a bt hangrendszerre, erről szól a zene, megy a gps, pokemon go, néha netezek, és ugye a hang, és írásbeli kommunikáció.

az utolsó 10 napban a chart szerint:
átlagos készülék be: 5h
átlagos készülék ki: 1h

ha ez segít.

[ Szerkesztve ]

(#458) FіkuszKukіsz válasza bilon73 (#457) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

kocsiban pokemon go? :Y

Romanes eunt domus

(#459) bilon73 válasza FіkuszKukіsz (#458) üzenetére


bilon73
aktív tag

is..tudom...vétkezem, de kell a tojást kelteni ;]

(#460) leslieke válasza nickedez89 (#400) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Egyre jobban tetszik ez a méret. :K A gesztusvezérlés meg baromi jó dolog.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#461) lugosi válasza bilon73 (#457) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi, ez nagyon hasznos infó. A pokémon kivételével kb ezekre használnám én is.

(#462) kchris78 válasza bilon73 (#457) üzenetére


kchris78
veterán

nekem úgy hogy tegnap este 23 körül szedtem le a töltőről, azóta fél óra zene BTn plusz 50 perc képernyő használat, így van most 85%-on a telefon. Azért ez elég jó...

(#463) tevike


tevike
senior tag

Építő kritika: Egy kalap szar, arany áron.

Háttér: Iphone 2G - 3G - 3GS - 4G - 4GS - 5 - 5S - 6 - 6S - 7plus - 7

(És mellette volt néha samsung és htc él mezőny is, de apple párti vagyok alapvetően magán részre)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#464) janeszgol válasza tevike (#463) üzenetére


janeszgol
félisten

Ilyen háttérrel érdekelne engem, hogy miért kalap szar? :R

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#466) bilon73 válasza tevike (#463) üzenetére


bilon73
aktív tag

építő kritika kontra: sosem volt még ilyen jó telefonom. a telefon fizetésem/telefon ár arányban kábé ugyanaz, mint eddig.

háttér: 3gs - 4s - 5 - 5s - 6s- se

(mellette volt még néha motorola, samsung, htc, nokia lumia, bb z10)

(#467) PuMbA


PuMbA
titán

Mobilhoz képest szuper jó képek, kivétel az első. Elég hülyén néz ki. A komputációs fotográfia is csak akkor jó, ha nem kezd el hülyeségeket csinálni az algoritmus.

(#468) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#444) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Halkan jegyzem meg hogy az Xr marhára nem ugyanabba a halmazba tartozik mint a Note. Kb egy Galaxy S9 színvonala amit már 210ezer Ft-ért megkapsz hivatalos forgalmazótól. Szürke importból pedig már 160 körül.

[ Szerkesztve ]

(#469) Szakiii válasza tevike (#463) üzenetére


Szakiii
addikt

Azért fura csak amit írsz mert hiába jönnek itt azzal hogy mindenki haterkedik szó sincs erről csak arról hogy az aranyár amit írsz stimmel de hogy szar lenne a telefon azt senki se mondta, egy jó készülék amit nem jól áraztak be (user szempontból szigorúan).

(#470) komi77 válasza opr (#367) üzenetére


komi77
senior tag

Ez nagyon ütős vélemény, :C a lényegével még azonosulni is tudok. Pár alkalommal már írtam véleményt hasonló iPhone témákban. Ezért azok analógiájára most sem kell figyelembe venni senkinek sem egy telefont csak telefonálásra használó véleményét. A leírt helyzet valós és számomra azt tükrözi, hogy az Apple ma olyan Brand ami még a kisebb előnyökkel járó utód-modellek bevezetésétől sem remeg meg. Tulajdonképpen saját magával van versenyben. Ellenben a többi cég - akik kiváló termékeket készítenek - folyamatos másolási kényszerrel próbálják versenyben tartani magukat. No meg a számcsatákkal. Csillió magos processzorok, mérhetetlen tartományban dolgozó kijelzők, stb. Én megnéztem az XR-t és azt kell mondanom, hogy egy "jóárasított" iPhone de semmi zavaró korlátozást nem éreztem rajta. A kijelző teljesen jó, a kamera - nem high-end, de - nem rossz. Üzemidő meg mindenkinél más. Ami a lényeg, hogy érzetre ez is egy kiválóan kidolgozott iPhone. Nincs teszkós-telefon érzésed pusztán azért mert olcsóbb egy százassal. Összességében tök jól beleillik az eszköz-hierarchiába és nem jön az az érzés, hogy százzal többért luxuscikket veszel ez meg csak egy gagyi eldobhatós valami. Ezt az Apple érzést nagyon megcsinálta a gyártó. Az árakkal ugyan elszállt de el kell ismerni, hogy luxustermékeket gyárt. Csak maga a processzor részével kb. két évre biztosította magát a versenyben. Persze addigra lesznek kamerában meg más dolgokban többet tudó versenytársak. Akkor majd megint jön valami új. Szerintem sok vélemény alkotó nem is látott vagy fogott a kezében ilyen masinát. Ajánlom a figyelmükbe, nem bánják meg. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#471) Jegesmaci81 válasza komi77 (#470) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Semmi zavaró korlátozás??? Én azért tudnék sorolni párat. Pont hogy az Apple egyik fő üzletpolitikája hogy MAJD MI megmondjuk te mit akarsz használni. Amiben igazán nagyok hogy ezt el is hitetik a vásárlókkal hogy jó nekik.

(#472) Tibee86 válasza Jegesmaci81 (#471) üzenetére


Tibee86
veterán

Későn jöttél, vagy nem olvasol: [link]
Úgyhogy totál felesleges itt is belekezdened...

(#473) komi77 válasza Jegesmaci81 (#471) üzenetére


komi77
senior tag

Bocs de mondj egy olyan korlátozást ami engem zavart :D Mondtam, hogy ne vedd komolyan egy telefont csak erre a célra használó véleményét. Ráadásul velem nem hitetett el semmit az Apple. A véleményembe még az is belefér, hogy tévedek a Brand erősségét illetően. Mindenre lehet jót és rosszat is írni. Én felvállaltam a jobb részeket ami kifejezetten az én véleményem - amire írtam, hogy nem kell nagyon adni rá, hiszen nálam a telefon arra való, hogy telefonáljak vele. Peace :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#474) Jegesmaci81 válasza Tibee86 (#472) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Köszönöm a rend éber őrének! :-)

(#475) desoe válasza <Lacy85> (#349) üzenetére


desoe
csendes tag

Dehogy nem. ASUS ZenBook 13 UX331UN

(#476) opr válasza Jegesmaci81 (#471) üzenetére


opr
veterán

Kollega nyilvan kizarolag apple berkeken belul vizsgalva ertette a dolgot, es egyebkent ha mast nem veszunk figyelembe, akkor amugy szerintem teljesen igaza van. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#477) nickedez89 válasza leslieke (#460) üzenetére


nickedez89
senior tag

Meg lehet szokni persze, most néztem meg épp, hogy a régi 5,5-es droidos telóm mekkora is volt és nagyobb mint ez!😆

A gesztusvezérlés meglepetés volt nekem is hogy kemény 2 percbe telt megszokni!
Ami még tetszik, az a koppos felébresztés, hihetetlen jól eltalálja, hogy mikor akarom valóban felébreszteni vagy éppen csak rámarkolok arrébb teszem ilyesmi, nem szokott "véletlenül" felébredni egyáltalán.👍

#456 lugosi: Tegnap este 22-kor vettem le töltőről, most 67%-on vagyok, rengeteget neteztem rajta, folyamatos szinkronban van a watch-al, BT fejesen több órát hallgattam zenét róla, szóval nálam parádés az üzemidő! Nem is nagyon értettem a tesztben hogy lett ilyen átlagos!?🤔

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#478) Jegesmaci81 válasza opr (#476) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Kizárólag Apple berkeken belül: Jack hiánya szerintem elég komoly korlátozás mint ahogyan maga az egyedi lightening bevezetése. Semmi haszna nem volt ellenben hátránya rengeteg. A 3Gb ram szintén olyan korlátozást jelent aminek nem szabadna lennie. (félbehagyott sms üzenet eltűnése memóriahiány miatt)

Az IOS korlátozottságát fel sem hoznám mert valamit valamiért alapon el tudom fogadni.

(#479) opr válasza Jegesmaci81 (#478) üzenetére


opr
veterán

Akkor mashogy fogalmazok: a tobbi idei evben debutalt apple telefonhoz kepest nincs komoly korlatozas. Tovabbra is tartom, hogy komi77 kolleganak ilyen szempontbol nezve teljesen igaza van. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#480) nickedez89 válasza Jegesmaci81 (#478) üzenetére


nickedez89
senior tag

"félbehagyott sms üzenet eltűnése memóriahiány miatt"
Hogy micsoda? Még a 2Gb RAM-os i7-emen sem volt soha ilyen és átlag 10-15+ lap van megnyitva safariban, folyamatosan meg van nyitva a viber, iMessage, Mail, jegyzetek, gyakran még a zene is megy háttérben közben stb. szóval ez nem tudom hogy jött össze?😳

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#481) persil válasza tevike (#463) üzenetére


persil
nagyúr

Ilyen komoly hatterrel tudhatnad, hogy iPhone 2g, 4g es 4gs sosem letezett :)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#482) FіkuszKukіsz válasza persil (#481) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Az első iPhone-t hívták 2g-nek is [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#483) aujjobba válasza Jegesmaci81 (#478) üzenetére


aujjobba
addikt

A lightning bevezetése a Micro USB korában kész megváltás volt.
Ahány USB-s telefonom volt mindnek más volt a csatlakozója, ugyanez a para a kábelekkel is.
Ami az egyikben lötyög az a másikban szorul, mintha nem is lenne mögötte semmi szabványosság.
Idővel tönkre is ment vagy a kábel vagy a dugalj emiatt.
Ehhez képest a lightning cuccok tanúsítványt kapnak (mfi) és tudom hogy pontosan ugyanúgy jól illeszkedik mindegyik.

Nem tudom pontosan az USB-c esetben mi a helyzet most, de például Huawei telefonnál már hallottam olyat, hogy nem mindegy milyet veszek, mert a belül levő kapocs nem pontosan ugyanolyan minden kábelen.
(Honor9 egészen pontosan, ahhoz kerestem egy átalakítót)

[ Szerkesztve ]

(#484) FіkuszKukіsz válasza aujjobba (#483) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

Szerintem te keversz valamit. A micro USB (USB-mikroB) pont egy szabvány és pont az Apple jár külön utakon, még mai is.

Romanes eunt domus

(#485) aujjobba válasza FіkuszKukіsz (#484) üzenetére


aujjobba
addikt

Szabvány vagy sem, ha nincs betartva akkor tökmindegy.
Márpedig nincs, máskülönben minden kábelnek minden dugaljba tökéletesen passzolni kellene, de ilyen sajnos csak a mesében van.
És nem 20 forintos kínai vackokról beszélek, hanem például már a gyári Sony és a gyári Samsung kábel se volt felcserélhető nálunk probléma nélkül.

Apropó az megvan, hogy néhány Samsung telefonban 5 eres a dugalj és hozzá a kábel, néhányhoz meg 11?
Nesze neked szabvány.

[ Szerkesztve ]

(#486) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#483) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Ha nem a bolhapiacon vásároltad a kábeleket vagy a töltőt akkor semmi baj nem volt velük.

Amúgy erről beszéltem fentebb. Az apple tökéletesen tereli az embereket a saját útján. Mindezt úgy hogy az emberek elhiszik hogy nekik ez milyen jó.
Sajnos most az Xr-el és az Mcbook Air-rel is ez megy. Istenítik az erények miatt míg megbékélnek a hiányosságok miatt. Sőt a kedvencem amikor a hiányosságokat is előnyként tüntetik fel.
-Milyen jó az LCD panel hisz így nő az üzemidő
-Minek a jack hisz Bt a jövő!
-Elég a 3gb ram hisz az X is gyors és abban is csak annyi van.
-Az air ára azért ilyen magas mert friss a hardver!!! Igaz hogy ez a szegényember macbookja de meg kell értenünk hogy 500ezer alatt nincs Macbook! :-)

Nyilván jól csinálják és nyilván piszkosul jók a termékeik a sok hiányosság/szemét üzletpolitika ellenére is.

(#487) Malák


Malák
aktív tag

Ha már valakit megesz a fene az iOS-ért és új telefont szeretne, akkor egyértelműen ezt éri meg legjobban megvenni. Az LCD kijelző mellett szól az is, hogy törés esetén sokkal olcsóbb lesz idővel javítani, mint az OLED paneles telefonokat, tehát jóeséllyel nem csak vételkor jár jobban a felhasználó.
Én évekkel ezelőtt elhagytam az Almahajót, telefont se vennék tőlük és borzasztóan drágállom ezt a telefont is, de azt meg kell hagyni, hogy ha most valaki iPhone-ban gondolkodik, akkor egyértelműen ez a legjobb választás. Bónuszképp pedig sokkal több szín opció is van.
Jó telefon lett ez összességében!

(#488) aujjobba válasza Jegesmaci81 (#486) üzenetére


aujjobba
addikt

Bolhapiacon.
Mondd, te mindig csak az első sort olvasod el?
Beidézem magam, segítek:
“És nem 20 forintos kínai vackokról beszélek, hanem például már a gyári Sony és a gyári Samsung kábel se volt felcserélhető nálunk probléma nélkül.”

A személyes rossz tapasztalataimat meg hiába fogod az almára, ezek a problémák most is megvannak, vannak itthon microUSB-b eszközeim és a kábeleket se Kínában veszem.

(#489) komi77 válasza opr (#479) üzenetére


komi77
senior tag

Köszönöm az értelmezésbeli segítséget. Pontosan arra gondoltam a korlátozás kapcsán amit írtál a véleményemre. Néha nem fogalmazok egyértelműen. :C

Szegény ember kézzel nőz.

(#490) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#488) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Bizonyára egy másik hozzászólásodban említetted hogy nem piaci. :-)
Nézd vissza!

Nekem az USB szabvánnyal soha semmi gondom nem volt. Az is igan hogy sokszor gyári kábeleket vettem viszont nálunk az említett Sony Samu kábelprobléma nem volt.
Most viszont eléggé megküzdök az Apple Samu kábel kompatibilitási problémákkal! :D

(#491) kchris78 válasza Jegesmaci81 (#486) üzenetére


kchris78
veterán

csak annyit jeleznek hogy emlekezz vissza mikor terjedt el a micro usb es mikor jelent meg a lightning.
azt mar meg se emlitem hogy amikor megjelent a mini usb mekkora nagy sz.r volt, raforrasztva a nyakra ezert szepen lassa kontakt hibakat okozva, es a mikro usbvel se keverjuk ossze. persze hogy csinaltak egy lightning szabvanyt. az usbc hasznalhato, azt atvette az apple.

(#492) aujjobba válasza Jegesmaci81 (#490) üzenetére


aujjobba
addikt

Az élet csupa küzdelem! :)
Itt az online térben is micsoda véres csaták folynak, szörnyű.

(#493) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#492) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

Nem folyik semmilyen csata eszmecsere!
Amúgy iphone használóként azt nem tudom megérteni hogy miért kell ennyire kiállni ez a termék mellett (XR)
Ez a készülék szerintem egy hatalmas melléktermék amit a profitorientáltság tett lehetővé hogy megjelenjen.
Nem mondom hogy rossz mert nyilván nem az de eléggé kilóg a sorból. Nem prémium, nem olcsó, nem innovatív. Szóval semmi abból amit amúgy az apple megtestesít.

JA BOCS a nem olcsót igen! :-) De azt arra értettem hogy anno az SE vagy az air pont az árával volt vonzó ami mégis megtestesítette az apple-t. Hát ez az Xr sajnos még olcsónak se olcsó.

(#494) Cyrin válasza Jegesmaci81 (#493) üzenetére


Cyrin
addikt

mit csodálkozol ezen, szektamentalitás.

én még emlékszem jó régen, mik mentek a nagy képernyő, az amoled stb ellen, védendő a saját virágillatú végterméküket... aztán most a nagy képernyő, meg az amoled a jó, az ár meg ugyanúgy magyarázható...

(#495) nickedez89


nickedez89
senior tag

Egyébként volt már olyan, hogy 20K többletért lehetett megvenni a nagyobb tárhelyű iPhone-t? Szerintem ez is eléggé mellette szól és emiatt nem nagyon éri meg megvenni a 64-est sem.

128-256 között már 40K a különbség, az nem feltétlenül éri meg!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#496) tuki2200 válasza nickedez89 (#495) üzenetére


tuki2200
senior tag

Egy 128GB-os Sandisk Ultra (100mb/s) 10ezer forint, hurra tapsoljunk, hogy az Apple már csak 20ezerert ad 64GB-ot...

[ Szerkesztve ]

(#497) nickedez89 válasza tuki2200 (#496) üzenetére


nickedez89
senior tag

Gratulálok!
Sebessége is pont olyan ugye? 😳

Neked amúgy miért szúrja ennyire a szemed ez a telefon? Már nem az első topicjába jössz téríteni?!🤔

Egyébként nem jól írtad mert a külföldi áfával okoskodó drako.hu nevű hatlamas cégnél most épp csak 7.700Ft uzsgyi venni gyorsan!😱

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#498) aujjobba válasza Jegesmaci81 (#493) üzenetére


aujjobba
addikt

Erről már kifejtettem a véleményem: [link]

Másrészt ez a telefon a 8plus utódja, aminek a szintén 64gb verziója anno drágábban nyitott ($799 vs $749).
Hozzá képest a jobb/rosszabb tulajdonságokat mérlegre téve, ez reálisan van árazva, szerintem.

Az, hogy közben a $749-et hogyan váltották át forintra megint más kérdés.
Legtöbben nem 300ezer Ft-ot fognak ezért itthon kifizetni, sufniban már elérhető 260 körül most is.

[ Szerkesztve ]

(#499) aujjobba válasza FіkuszKukіsz (#447) üzenetére


aujjobba
addikt

(#500) Jegesmaci81 válasza aujjobba (#498) üzenetére


Jegesmaci81
aktív tag

A 8 plusz utódja? Akkor mondhatjuk hogy az utód processzort kivéve alulmúlja az elődöt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.