Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) HarleyCustom válasza opr (#399) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ékezet a szavakon smafu?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#402) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Ha pusztán a vasat nézzük tetszik/Nem tetszik az XS/XS MAX felveszi a versenyt a többi csúcs készülékkel. Az Xr pedig kijelzőt kivéve tönkreveri a középkategóriát ahova szánják.

Az IOS-t szembeállítani az androiddal szerintem ízlés dolga manapság.

A ár nagyon durva. Ólcsóifon 300ezer, drágaifon akár 570ezer. :Y Ezt az árat viszont nem a telefon hardwere miatt kell megfizetni, sokkal inkább a szoftverek/szolgáltatások miatt. Ez van! Mindenki döntse el hogy kell vagy nem.

Amit viszont nem értek! Az applenek vannak forradalmi ötletei, meg szuper szolgáltatásai. A Droidos vonalnak mi a manóért a fos dolgokat kell lekoppintani??? Miért a notchot lopják el? Miért a jack-et hagyják el ami egyhatalmas hülyeség! (Egy jó BT füles 100e Ft aminek a minősége kb egy 30ezres vezetékes fülessel ér fel) Lopják el a gesztusvezérlést vagy a Face ID-t! (Tudom vannak próbálkozások de a gyakorlatban meg sem közelítik az Apple színvonalát)

Kimondottan az Xr-ről pedig csak annyit hogy az összerakás minősége elképesztően minőségi. Egyetlen kínai vagy koreai sincs így összerakva. A 3Gb ram viszont fájó pont. Az X óta panaszkodnak a felhasználók hogy kevés. Nem értem miért kell ezen spórolni.

(#403) Aaron14


Aaron14
őstag

XR vásárlásán gondolkozom, most egész jó áron a Telekomnál, de van egy-kettő dolog ami visszatart. 1. a káva mérete, 2. a jack hiánya. 3. a 3D touch hiánya. Ami tetszik, az a mérete, az IPS panel, az összeszerelés minősége. Kerestem egyébként olyan kábelt a fejhallgatómhoz, ami 2.5mm to lightning, de sajnos nem nagyon létezik, adapterrel meg elég béna használni a fejest, a kinézett BT fejesem meg 100.000 Ft felett van.

Aki 6S-ről költözött, mi a tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#404) -secret- válasza Aaron14 (#403) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

3,5 to lighning és abba beledugsz egy 3,5 to 2,5-ös átalakítót.

(#405) stellaz válasza Coyot (#392) üzenetére


stellaz
addikt

Jó, de akkor a másik kettőé használhatatlanul kicsi...

(#406) nickedez89 válasza Aaron14 (#403) üzenetére


nickedez89
senior tag

Szerintem ha minden kötél szakad és nem találsz ilyet, akkor egy híradástechnikai szakboltban csinálnak neked lightning -> 2.5mm jack átalakítót, még az is lehet hogy minőségibb lesz mint amit egyéb boltban vennél!

A 3D touch nekem pl. nem hiányzik mert az i7-esen sem használtam, egyedül safariban volt jó a linkek előnézetére használni.

A káva dolgot nem nagyon értem, egy 6s/i7/i8 Plus milyen kávákkal rendelkezik már ehhez képest?😆

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#407) janeszgol válasza Graphics (#383) üzenetére


janeszgol
félisten

Na ezt viszont nem hittem volna. Én úgy gondoltam az Xr lesz a legsikeresebb. Tévedni emberi dolog. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#408) stellaz válasza nickedez89 (#406) üzenetére


stellaz
addikt

"A káva dolgot nem nagyon értem, egy 6s/i7/i8 Plus milyen kávákkal rendelkezik már ehhez képest?😆"

Hát már nem az a mérce:-)

(#409) janeszgol válasza ruarua (#386) üzenetére


janeszgol
félisten

Ezen az áron talán a Samsung sem tud versenyezni. A Huawei nevetséges minőségű kijelzőivel szerelt vackait hagyjuk. A többi gyártó meg az alsóbb kategóriában "versenyez". Ha tablet 150k-ig, akkor iPad 2018. Felette Samsung is szóba jöhet.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#410) nickedez89 válasza janeszgol (#407) üzenetére


nickedez89
senior tag

Én meg azt nem értem aki 8 Plust vesz Xr helyett... Lehet hogy máshol nagyobb a difi, nekem a vodánál konkrétan 20K volt a különbség úgy, hogy az Xr 128-as, a 8Plus pedig 64-es lett volna...
Még jó hogy az újat veszem!

Xs már más tészta! Akinek amoled fétise van, vagy meg akarja tartani a "kompakt" méretet persze hogy Xs-t vesz.

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#411) aujjobba válasza janeszgol (#409) üzenetére


aujjobba
addikt

A Samsung kiadta a tab s4-et egy fasza koncepcióval, asztali felülettel, minden nyalánksággal, de közben tökön lőtte az egészet azzal, hogy mindehhez érezhetően kevés memóriát pakolt bele, és gyengébb SoC-t.
Lásd mobilarena teszt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#412) mpireb válasza kovbandi82 (#384) üzenetére


mpireb
csendes tag

" A jack csatit nem az Apple hagyta el először ha szigorúan az idővonalat nézzük, hanem a LeEco. Igaz mindenki leszarta."

Emlékeim szerint ez úgy történt, hogy elterjedt a pletyka, hogy a következő iPhone-ban nem lesz jack. Ők meg derék kínai módon előre lemásolták a megoldást... :)

(#413) janeszgol válasza aujjobba (#411) üzenetére


janeszgol
félisten

Igen, kommenteltem is oda anno. Hát gázos szitu volt az, no. Mintha meg se néznék mit adnak ki. Vagy úgy voltak vele, hogy majd optimalizálják a rendszert? De ne 240+ ezerért könyörgöm.

mpireb, ez valóban így volt.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#414) aujjobba válasza janeszgol (#413) üzenetére


aujjobba
addikt

Pedig alapvetően a koncepció kifejezetten tetszik, amit a Microsoft kezdett el a Continuum-mal, majd a Samsung folytatott a DeX-szel.
Kár hogy a Continuum idejében a technika nem tartott még ott, hogy kiszolgálja ezt az egészet, az MS pedig lehúzta magát a WC-n időközben a mobil szegmensben.

[ Szerkesztve ]

(#415) Coyot válasza stellaz (#405) üzenetére


Coyot
őstag

Magamnak valószínüleg néhány hetes használattal tudnám csak megmondani, hogy melyik a jobb - leszögezném hogy nem gondolom használhatatlannak a kisebb kávát, csupán zavaró hogy ha megfogom a telefont belenyúlok valamibe - így szerintem jó ha van egy kis margin.

Má' nem

(#416) leslieke válasza nickedez89 (#400) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Hali!

Nem tervezek tokot tenni rá, ezért is választottam a feketét. Boltból nekem is csak fehéret tudtak volna adni.
Csak most kezdem beállítani és átvinni az adatok. Szerintem nem lesz gondom a mérettel, végre minden nagyban lesz látható. :)

Amúgy az i7 is megmarad, asszonyt rábeszéltem váltson droidról. :)

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#417) aujjobba válasza Coyot (#415) üzenetére


aujjobba
addikt

Erre az Apple és a többi gyártó is gondolt, szoftveresen szűrik a véletlen érintéseket.

(#418) Graphics válasza mpireb (#412) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Elég nehéz valamit lemásolni, ha még nincs is.... :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#419) Aaron14 válasza nickedez89 (#406) üzenetére


Aaron14
őstag

Nyilván sokkal kisebb, mint 6S-sen, de a XR-t is szeretném legalább 3 évig használni és lehet pár év múlva már bumfordinak fogom találni. Egyébként az első telefon a 6S, amit nagyon megszerettem és nem szívesen válok meg tőle, pedig már vannak nála ezerszer jobbak.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#420) weberzolee


weberzolee
aktív tag

Komolyan mondom egy vicc ami ebben a topikban megy...Android fanok felháborodnak egy APPLE topikban hogy védik az általuk preferált márka termékét? Ez most komoly? Mégis mit vártatok? Hogy taposolni fognak a Huaweinek? Nem lenne egyszerűbb ha hanyagolnátok a topikot? Lehet érveket és ellenérveket felhozni, de ezt a fanozást/birkázást hagyjuk már könyörgöm. Akinek van rá pénze úgyis megveszi, akinek nincs az meg vesz mást. Ha almát akar van olcsóbb is. Ha Androidot akkor meg gombokért is. Ez had legyen már mindenkinek a saját döntése.

(#421) nickedez89 válasza Aaron14 (#419) üzenetére


nickedez89
senior tag

Érdekes, hogy ezt mondod mert én is így voltam az i7-essel! Nem volt könnyű megválni tőle, valahogy nagyon megszerettem! Azt is tudom, hogy még évekig kiszolgált volna... Dehát ez van, úgy döntöttem (meg a voda is), hogy most váltok!☺️

#420 weberzolee: Én megértem őket is, mert van amiben igazuk van. Valóban sokkal többet tudó és akár szebb/jobb telókat kapni már ennyiért vagy még jóval olcsóbban is!
A baj inkább a tálalással van, meg azzal, hogy ugyanazokat kapjuk az arcunkba állandóan! Annyit kéne megérteni, hogy nyilván oka van ha mégis ezt vesszük és ez már egyéni preferencia!

Én pl. nagyon szeretem a watchot, az meg csak szifonnal működik együtt! De mivel az iPhone is nagyon bevált számomra miért akarnék mást?

Nem dohányzom, nem piálok, nem drogozok stb. viszont dolgozom mint állat, engedtessék már meg, hogy azt vegyem ami nekem bevált/tetszik/öröm használni!

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#422) ruarua válasza weberzolee (#420) üzenetére


ruarua
tag

+1

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#423) janeszgol válasza weberzolee (#420) üzenetére


janeszgol
félisten

Nagyon jó telefonokat lehet már venni mindkét oldalról olcsóbban. Állítom 10-ből minimum 6 ember megelégedne egy P10 Lite, Mate 10 Lite, P10 valamelyikével. De a P Smart is ideírható. Ezek nagyon klassz telefonok 100 ezer ft alatt (oké a P10 120k). Még iPhone-ból is van olcsóbb ajánlat.

De ez a cikk nem erről szól. Akkor ezt a felsorolást bármelyik 150-200 ezer forintnál drágább készülékhez oda lehetne írni.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#424) aujjobba


aujjobba
addikt

Időközben megjelentek a szürkezónás ajánlatok, 260ezer HUF-tól indul.

(#425) ZavaBalazs válasza aujjobba (#424) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

és még az is drága :P például a note hivatalos 9 árképzését arányosítva 251 kéne legyen, és ebben ÁFA is van.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#426) aujjobba válasza ZavaBalazs (#425) üzenetére


aujjobba
addikt

Neked drága, engem meg hidegen hagy a Note9 árképzése.
Én nem próbállak rábeszélni Apple termékekre, nem érdekel mit veszel magadnak vagy mit tartasz drágának.
Neked sincs az égvilágon semmi közöd ahhoz, hogy más milyen készüléket/OS-t preferál.

(#427) leslieke válasza aujjobba (#426) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

:DDD :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#428) HarleyCustom válasza weberzolee (#420) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Druszám!
Az Xs topikban mi ment 1000 hsz.-en keresztül...harcoltam szinte egyedül a Trollokkal. Folyamat hergeltek,beszóltak... annyira jó...
Ezeket kellene kiírtani valahogy. És nem az a baj,hogy leszarozza,hanem az,hogy oldalakon keresztül teszi. Annyira egyértelmű,hogy szándékos savazás...miért nem tisztogatnak ilyenkor? Nem értem. Itt is el kell teljen egy pár hétnek,hogy eltakarodjanak.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#429) HarleyCustom válasza nickedez89 (#421) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Nem dohányzom, nem piálok, nem drogozok ...”

És a luvnyák? :DDD

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#430) HarleyCustom válasza ZavaBalazs (#425) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi az infót és a nyelved nyújtogatását. Szólj az óvónéninek,hogy pisilned kell,addig is nem vagy itt.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#431) Aaron14 válasza nickedez89 (#421) üzenetére


Aaron14
őstag

Én is pontosan így állok hozzá. Nem cigizem, nem piálok és nem szórom a pénzem hülyeségekre. Ha valamit megveszek, akkor az lehet, hogy több 100.000 Ft, de akkor évekig kiszolgál. Annyira birom, amikor olyan emberek szólnak meg, hogy mennyiért vettem laptopot, telefont, stb-t, akik évente vesznek valami olcsó kínai hulladékot, mert nem tudnak ra vigyazni.

Engem a zene es a fotozas/retusalas kapcsol ki és ha 100.000 Ft-ert akarok fejhallgatot venni, akkor 100.000 Ft-ert fogok. Ha 300-ert veszek objektivet, akkor annyiert, csak mig ebbol a dragabbik hobbim meg profitot is termel, addig a bagarettazas es a pialgatas aligha. Fontosnak tartom az elmenyeket is, de nem minden hetvegen.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#432) Noukoum válasza aujjobba (#426) üzenetére


Noukoum
veterán

Azért a véleményét elmondhatja nem? Az hogy drága a konkurenciához képest az tény. Akár tetszik akár nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#433) HarleyCustom válasza Aaron14 (#431) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ez az ország a “megmondó emberek” országa. “...Mindenki gengszter,mindenki modell,mindenki tökéletes!...” (by AKPH) :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#434) aujjobba válasza Noukoum (#432) üzenetére


aujjobba
addikt

A véleményét már eddig is tudtuk, elég régóta ismételgeti ugyanazt, akárcsak te.
A probléma ott kezdődik, hogy egyikőtök sem képes elfogadni, hogy másnak más véleménye van, és a tieteket próbáljátok ráerőltetni mindenkire.

"drága a konkurenciához képest" - igen valóban drágább, ezt magamtól is tudom, nem kell naponta 5x elismételni. Nem magát a tényt vitatom.

[ Szerkesztve ]

(#435) HarleyCustom válasza aujjobba (#434) üzenetére


HarleyCustom
veterán

+1
...és egy iphone-topikban. Ahelyett,hogy a saját telefonja topikjában osztaná az észt. De nem...itt van és feszültséget gerjeszt szándékosan. :U Mi ez,ha nem Trollkodás?

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#436) Graphics válasza HarleyCustom (#435) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ugyanezt tapasztalom egy másik márka topicjában, csak akkor az Apple drukkerek jönnek :D

Szerintem ez egymás "szopatása"...

@aujjobba: Nem nevezek meg márkákat, nem szeretném más mederbe terelni a témát :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#437) aujjobba válasza aujjobba (#426) üzenetére


aujjobba
addikt

Továbbá tegyük azt is hozzá, hogy egyéb eszközeim is vannak (Watch, AirPods) így nekem ebbe a rendszerbe a Note9 nem passzol bele.
Tervezek venni iPad-et (az idei olcsóbb kiadást) is amit főleg a gyerek fog használni, mert iOS-en létezik olyan, hogy szülői felügyelet, és családi megosztás. Azt elkerülendő ami a mostani droidos tableten sokszor előfordul, hogy például valamelyik gagyi játék olyan videós reklámot tol az arcába, amiben a repülő golyó szemszögéből lőnek agyon valakit, aki épp a kést a torkának szegezve tart sakkban egy nőt (valós eset, még időben kaptam ki a kezéből azt a vackot).
Ilyet iOS-en még nem láttam, reklámozós appoktól sem.
Ha meg appot szeretne vásárolni, vagy appon belül vásárolni, akkor küldi a telómra a kérést automatikusan, és majd eldöntöm mehet-e vagy sem.

#436 Duliee: melyik márka, Samsung, Huawei, vagy Xiaomi?

[ Szerkesztve ]

(#438) ZavaBalazs válasza aujjobba (#426) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

ez nem annak a kérdése, hogy én mit tartok drágának, vagy mit nem, ez egyszerűen tényszerűen drága.
korábban az elvtársak is a note9-hez hasonlították, azért vettem én is ezt alapul. az 1000 dolláron nyitott, az xr 750-en, tehát logikus lenne, hogy 3/4 annyiért kapod meg, nem? az hivatalos, áfás boltban kb 251 ezer forintot jelent, áfacsaló gsmben meg kb 198-at.

azt végképp nem értem, hogy honnan veszed, hogy én bármire rá akarlak beszélni, elhiheted, hogy nekem aztán édesmindegy, hogy Ismeretlen Pista milyen telefont használ. szóval a felém irányzott sértődöttségedet inkább irányozd azok felé, akik a fent levezetett módon lehúznak telefonvásárláskor. :R

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#439) aujjobba válasza ZavaBalazs (#438) üzenetére


aujjobba
addikt

Nem vitatom hogy drága, 300ezer HUF sok pénz, ahogy 260ezer HUF is.
A dolog lényege az, hogy a köré épített dolgok, az ökoszisztéma, szolgáltatások, stb. miatt nekem (és sok másik embernek is) jobban megéri, mint egy konkurens gyártó terméke olcsóbban.
Ez nem sértődöttség, ez is ugyanolyan tény mint az ára, és egyéni preferencia.

Ahogyan egy használt Toyota is sokkal drágább, mint egy ugyanolyan korú francia vagy olasz ugyanabban a méretkategóriában, sokan mégis a Toyota-t veszik. Mert például az enyémben 18 évesen még hibátlanul működik minden elektronika, trükközés nélkül megy át a műszakin, és úgy általában nem problémás, míg a többi márka képviselőinek amiket látok az utakon már kilóg a bele.

[ Szerkesztve ]

(#440) ZavaBalazs válasza aujjobba (#439) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

na de én most nem is azon vitatkozom, "hogy túlárazott szar férges harapottalma", vagy mit kell ilyenkor egy felkent appletrollnak mondania, hanem egyszerűen csak azt, hogy az apple által meghatározott árhoz képest kerül be brutál felárral a hazai boltokba. az apple 750 dollárban határozta meg az értékét, ehhez képest itthon kb úgy kerül be, mint egy tetszőleges másik gyártó 900-1000 dollár körüli készüléke.

slusszpoénnak megnéztem a note9 sufnigsm árát, 238k. :DDD de ez még a kamionról leeséshez képest is olcsó, ha csak az áfát veszed le a bolti árról, akkor 263k körül kéne legyen.

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#441) S e t h válasza HarleyCustom (#428) üzenetére


S e t h
nagyúr

" harcoltam szinte egyedül"

Az online tér véres összecsapások színtere nap mint nap, de közöttünk járnak a hősök, akik utolsó lehelletükig harcolnak a részvényesekért.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#442) .Szaki. válasza opr (#367) üzenetére


.Szaki.
addikt

Sok igazság van abban, amit írsz, de szerintem egy-két ponton elcsúsztál.

"Az apple ugy dont, hogy nem kell jack dugo, mert szerintuk a vezetes fulhallgato elavult, ezert lehagyjak a jack-csatit, es adnak a telefonhoz egy vezetekes fulhallgatot, amit csak atalakitoval lehet hasznalni. "

Az Apple régóta nagy hangsúlyt fektet arra, hogy minden vezetéknélküli legyen. Ez leginkább a Macbook-oknál látszik igazán, még a Pro gépeken is kb van 2db USB-C port és szia. Hogy ez mennyire jó, vagy mennyire nem, azt ki-ki döntse el maga, de tény, hogy az Apple ezt nagyon régóta eszement módon tolja. Olyan, mintha minden csatlakozót ki akarnának irtani a készülékeikből. Nincs SD kártya, nincs jack, a Qi töltés miatt pedig szerintem Lightning csatlakozó felkészül..Ők ebben látják a jövőt, szívük joga.

Na, de hogy visszatérjek a kiragadott mondatodra: Innen is látszik, hogy még az Apple is érzi azt, hogy túl korai ez a dolog, - hiszen ahogyan a Macbook-okhoz is tudsz vásárolni (természetesen sok pénzért) átalakítót, amin minden port rajta van, amire egy Pro gép (de szerintem bármilyen gép) használatakor valójában baromi nagy szükség van, úgy - az iPhone-okhoz jár vezetékes fülhallgató. A tévedés ott van részedről, hogy a gyárilag a telefonhoz csomagolt fülhallgatóhoz nincs szükség átalakítóra, mivel nem jack, hanem Lightning csatlakozó van rajta, szóval aki még továbbra sem tartja elég fejlettnek a BT fülhallgatókat, az tudja a gyárit használni, ami egyébként a fülhallgatók között kifejezetten jónak számít. Elég érzékeny vagyok a fül -és fejhallgatókra (bár annyira lehet nem, mint Te, nálam a fejhallgatók árának lélektani határa a 70-80e Forint és azzal maximálisan meg is vagyok elégedve) ennek ellenére határozottan jónak találom az Earpods-ot. Egyébként ezzel nem vagyok tisztában, szóval kérdés is, de az Androidos gyártók, akik elhagyták a jack portot adnak USB Type-C végű jó minőségű fülhallgatót a készülékeikhez? Mert ha nem, akkor ennyi erővel ők még jobban lehúzzák az ügyfeleiket, mint az Apple.

"Azert erdekel, mert ujabban ha kijon egy uj iPhone, gorcsbe randul a gyomrom, hogy megis mi a tokomet talaltak mar ki megint, mert tudom, hogy az iEmberekkel barmit le lehet nyeletni, barmilyen aron, amit meg mindig leszarnek, de a tapasztalat sajnos az, hogy ebbol sajnos minta lesz, aztan meg a hasonloan elmebeteg vadbarom droidos keszuleknel meg a droidos tabor frocsoghet, hogy dehat az iPhone XY is ugyanolyan/megszarabb, stb, mintha ez barmilyen szinten is valid erv lenne az adott, tok mas rendszeru keszuleknel."

Ezt a pontodat nem értem. Azt írod, hogy az "iEmberekkel" mindent lelehet nyeletni. Ez valamilyen formában igaz, vannak olyan fanatikusok, akiknek azonnal mindenből a legújabb kell és még az sem érdekli, hogy az újabb modellnél esetleg több kompromisszumot kell kötnie, mint a régebbi modellnél. Őket nevezhetjük konzumidiótáknak, ilyen viszont mindenhol van, nem csak az Apple felhasználók berkein belül. És hol mutatkozik ez ki? Pontosan ott, ahol Te is írtad. Ha valamit az Apple megcsinál, más gyártók papagáj módjára utánozzák le. Nem csak a jack elhagyására igaz ez, gondoljunk a notch-ra, vagy gondoljunk arra, hogy már a droidos gyártók többsége képtelen egy egyedi hátlapi formát megtervezni, azt is inkább átveszik. A notch mondjuk úgy gondolom kivételt képez, mert jelenleg az egyedüli olyan kávamentes megoldás, ami tényleg működik, de viszont már vannak olyan elképzelések, amik életképesek, de - mint azt megtudtam itt egy kollégától - még közel sincsenek olyan szinten, hogy az élesben is tudjon működni.

Na de amire ki akartam hozni ezt az egészet. Az, hogy az Apple megvalósítja ezeket az elképzeléseket (vezetékmentesség, notch, meg az, hogy folyamatosan már-már pofátlan módon emelik az árakat) egy dolog. Hogy az Apple kedvelők nagy része be is fektet egy-egy ilyen készülékbe, az is. A probléma ott van, amit nem értek a Te hozzászólásodban, hogy erről nem az Apple tehet és nem is feltétlen az Androidos készülékeket gyártók. Hiszen ha szerinted vannak "iEmberek" akikkel meglehet etetni mindent és ezért kezdik el a többiek is ezeket a dolgokat a saját készülékeikben is elterjeszteni, az bizony azt jelenti, hogy nem csak az Apple felhasználókkal lehet ezt megetetni, hanem bizony szó szerint mindenkivel, aki mondjuk nem minimum 2 éves, vagy annál régebbi telefont használ. Nem mondta azt a publikum, hogy na gyerekek, velünk ezt nem fogjátok eljátszani, amit az Apple eljátszott az idiótáival. Senki nem mondta azt, hogy oké, akkor nekünk jack nélkül és notch-csal nem kellenek ezek a telefonok. Sőt. Amikor megjelent az iPhone X, nagyjából 1000+ hozzászólás szólt arról, hogy mennyire gusztustalanul néz ki a telefon, ugyanezek az emberek pedig tapsikoltak a később szögre megegyező formájú telefonokra, hogy mennyire gyönyörűek és már rendelik is az adott Androidos eszközt. Senki nem mondta azt sem a Huawei, sem pedig a Samsung esetében, hogy 200/300+ezer Forintot én ki nem adok egy telefonért, kenjétek a hajatokra. Meg egyébként okosan is csinálják, mert pofátlan módon emeli mindenki az árakat, de még így is az Apple alá lövik nem sokkal, így szerencsétlen ügyfelek elhiszik, hogy milyen jó vétel, mert még mindig olcsóbb, mint egy iPhone, tehát ez egy tök jó üzlet. Szerintem pedig ezzel van a probléma.

(#443) Szakiii válasza S e t h (#441) üzenetére


Szakiii
addikt

10/10 :D

(#444) aujjobba válasza ZavaBalazs (#440) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen ez tény, import vámok, logisztika, meg egy jó nagyra szabott árfolyam tartalék benne van arra az esetre, ha neadjisten az USD nagyon megerősödne a HUF-hoz képest.
Szerintem nagyon kevesen veszik ezeket az Apple oldaláról teljes áron, erre vannak a szolgáltatói kedvezmények, szürkezónából beszerzés, aki teheti közvetlenül külföldről behozás.

A sufni árakat nézve a 238k (Note9) és a 260k (Xr) között azért nincs nagy különbség lássuk be.
Én nem fogok Note9-et venni, mert nekem az iOS fekszik jobban, most akkor keményen megfizetek 22ezer Ft különbséget.
Számít ez? A semmiről vitázunk.

(#445) ZavaBalazs válasza aujjobba (#444) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

nem sok, nem sok, csak ha úgy nézed, hogy a gyártó által belőtt ára szerint háromnegyedébe kéne kerüljön a note9-nek, és ehhez képest még drágább is, akkor már sok. (vagy máshogy nézve: a note9 sufni árából kiindulva az Xr arányosítva 178k kéne legyen)

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#446) Tibee86 válasza Graphics (#436) üzenetére


Tibee86
veterán

Melyik az a topik?

(#447) FіkuszKukіsz válasza .Szaki. (#442) üzenetére


FіkuszKukіsz
őstag

A Samsungot szerintem kihagyhatod a felsorolásból. Már régóta nem másolja az almát.

(#444) aujjobba

Azt nem értem, miért a Note9-et hasonlítjátok össze az Xr-rel? Nem is egy ligában játszanak.

[ Szerkesztve ]

Romanes eunt domus

(#448) aujjobba válasza ZavaBalazs (#445) üzenetére


aujjobba
addikt

Jelen állás szerint $750 nagyjából 211ezer HUF, tehát 178ezer sehogy se jön ki.
És a $750 se annyi, mert az USA-ban is jön erre ÁFA, nem szokták odaírni mert államonként változó.
UAE-ben ahol a helyi pénznem árfolyama direktben az USD-hoz van kötve, 3179 AED ami 243ezer HUF, igaz ebben benne van 5% ÁFA.

Tehát 211-nél olcsóbban semmiképp nem tudod kihozni, max. ha valami nagytételes óriási kedvezménnyel jut hozzá a bolt, de ha ez még így is lenne, akkor se adná neked oda annyiért.

[ Szerkesztve ]

(#449) janeszgol válasza ZavaBalazs (#445) üzenetére


janeszgol
félisten

Hasra ütött felmérés, de mivel itt 10-ből 9 részletre veszi vagy cégesként kapja meg, így tök mindegy mibe kerül. Ez már nem az a szint, hogy bemegy a hülye gyerek apukája megvenni karácsonyra. Arra ott vannak az elődök.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#450) ZavaBalazs válasza aujjobba (#448) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

tiszta sor, mondom hogy csak a note9 sufni árához arányosítva jött ez ki (238k*0.75), arról meg korábban írtam is, hogy ez még kamionról leesve is olcsó.

a mondandóm lényege a #440-ben van.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.