Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1251) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom hozzátok egy fekete 128-al. 5S,7 és azt kell hogy mondjam: ez egy szerethető telefon. Pusztító a sebessége, nagyon komoly a kamera, főleg a portrémód. Nagyon nagy a különbség az i7-hez képest, bár ezzel gondolom nem mondtam újat. A mérete és a súlya viszont nekem határeset. Valahogy az x-xs páros nekem jobban kézre áll, de lehet, hogy még egyszerűen szoknom kell.
Ti mennyi idő alatt szoktatok hozzá? :)

KöszI!

[ Szerkesztve ]

(#1252) Aaron14 válasza Gigicuci (#1251) üzenetére


Aaron14
őstag

Ha azt a méretet jobban preferálod, akkor miért döntöttél mégis a XR mellett?

Egyébként én 6S-ről váltottam és a kezdetektől fogva már természetes a mérete. Nem volt kicsi a 6S, míg csak az volt, de amint megvettem a XR-t, már nagyon kicsinek éreztem. Talán a következő telefonom egy XS Max méretű iPhone lesz.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1253) Gigicuci válasza Aaron14 (#1252) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Meglepi volt. :) Igazából talán az a titka, hogy el kell felejteni az egykezes használatot. Adok neki egy hónapot, aztán meglátom. Remélem megszokom és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#1254) leslieke válasza Gigicuci (#1253) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem pár nap élet volt megszokni, hogy az i7 után minden sokkal nagyobb. Ma már azt furcsa nézni.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1255) kchris78 válasza Gigicuci (#1251) üzenetére


kchris78
veterán

nem tudom miert de jobnan szeretem mint az Xemet. (reagalva a szeretheto telefonra :) )

[ Szerkesztve ]

(#1256) Gigicuci válasza kchris78 (#1255) üzenetére


Gigicuci
senior tag

No, és mi az ami jobban tetszik benne?

(#1257) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Hali ! Képernyő képet hogy lehet készíteni ?

(#1258) Norbi. válasza muszi0521 (#1257) üzenetére


Norbi.
őstag

bekapcs + hangero fel

(#1259) muszi0521 válasza Norbi. (#1258) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi meg van !!!!

(#1260) kchris78 válasza Gigicuci (#1256) üzenetére


kchris78
veterán

inkabb Plus meretu kijelzo, brutal eros aksi, az hogy nincs PWM lehuzott fenyeronel, ranezek es szebb a feher (homogenebb) mint oleden. Valamivel a kameraja is jobb (persze optikai 2x latoszog nelkul). hirtelen ennyi.

(#1261) Aaron14 válasza kchris78 (#1260) üzenetére


Aaron14
őstag

Én se mertem még OLED-re menni. Nem tudom, hogy a Watch LTPO OLED-je PWM mentes-e, de ha igen, akkor érdemes lenne arra várni. Ez a “glow” effekt a XS-sen nekem se tetszett, így a biztos XR mellett döntöttem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1262) Gigicuci válasza kchris78 (#1260) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszi a választ.

Na annyit áradoztatok róla, hogy megrendeltem én is a pitaka aramid tokot+egy teljes előlapos Spigen üveggel, kíváncsi vagyok milyen lesz...

(#1263) Aaron14 válasza Gigicuci (#1262) üzenetére


Aaron14
őstag

Teljes előlapos lekerekített szélű vagy nem? Ha utóbbi, akkor keress helyette 3D-set.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1264) feliks válasza Aaron14 (#1261) üzenetére


feliks
senior tag

En pl megrizikoztam a méret es a zoom miatt az XS-t, de annyira jo a pwm meg az amoled hogy most váltok XR-re :)
Mar csak az a kérdés, hogy a mujjo hozza e a gyari apple bőrtok szintjét :D

[Be Happy]

(#1265) Aaron14 válasza feliks (#1264) üzenetére


Aaron14
őstag

Nem véletlen hozták ki később a XR-t, de azt nem gondoltam volna, hogy ennyire rossz a PWM. Az is érdekes, hogy sokan váltanak X-ről és XS-ről. Nekem pont a napokban fordult meg a fejemben, hogy valtok XS-re, de attol felek mar kicsi lenne. Biztos csak a hype miatt.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1266) koxkids válasza Aaron14 (#1265) üzenetére


koxkids
őstag

Ennyire rossz lenne a Xs kijelzője? :)
Egyre több XR tulaj van ahogy itt látom.

Mi a véleményetek a telefonról így hosszabb távon?

(#1267) HarleyCustom válasza koxkids (#1266) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jó az az Xs kijelző...:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1268) #21493760 válasza HarleyCustom (#1267) üzenetére


#21493760
törölt tag

﹢1, nem tudok rá rosszat mondani, nem is értem ezt a hülyeséget. :N

(#1269) Aaron14 válasza #21493760 (#1268) üzenetére


Aaron14
őstag

Szerintem egyéntől függ. Nekem pl. az 5S kijelzője volt borzalmas. Sárgás, átmenetes és konkrétan valami réteg kiemelhette a pixeleket. Borzalmas volt. Más nem látta és nem is zavart, de engem baromira.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1270) HarleyCustom válasza #21493760 (#1268) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Semmi gond a Xs kijelzőjével,egyszerűen gyönyörű. MediaMarkt-ban megnézegettem az Xr-t is,avval sincs semmi gond. Nekem az is tetszik. Persze ips,de szintén szép.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1271) leslieke válasza koxkids (#1266) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szerintem rendben van az XR. Üzemidő, képminőség, méret mind rendben van.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1272) Aaron14 válasza HarleyCustom (#1270) üzenetére


Aaron14
őstag

Lehet januárban megnézem magamnak, a XR-t meg továbbadom. A Max-ot már nem merem bevállalni, pedig XR után az lenne az ésszerűbb döntés. Francnak kellett ennyire megvariálni a felhozatalt. :DDD

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1273) #21493760 válasza Aaron14 (#1272) üzenetére


#21493760
törölt tag

Év elején, mikor elkezdtek szivárogni a pletykák/hírek, hogy lesz egy Plus modell, én ott ültem a X–zel a kezemben és azt kérdeztem: minek? Mi az, amire nem elég az 5.8”? Aztán megjelentek az új iPhone–ok & fogalmam sem volt, h melyiket vegyem. Elmentem, kipróbáltam mindhármat. Nincs baj a XR kijelzőjével, gyönyörű a Max is, tudtam egykézzel használni, de éreztem, hogy hosszútávon a Xs a legjobb/legpraktikusabb választás. Eltelt pár hét azóta és megint csak azt kérdezem: mire nem elég az 5.8”? Persze nem játszom, nem nézek filmet, van mellette iPad, stb. de mindennapi használat során még 1x sem hiányzott az ennél nagyobb kijelző.

(#1274) HarleyCustom válasza Aaron14 (#1272) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hogy ésszerűbb-e az Xs max az Xr után? Ha minél nagyobbat akarsz,akkor igen. De szerintem a három közül az kicsi Xs a legkezelhetőbb,legkényelmesebb.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1275) Aaron14 válasza #21493760 (#1273) üzenetére


Aaron14
őstag

Na de en mar megszoktam a XR nagysagat, plusz lehet az uzemideje is hianyozna, valamint felek az OLED-től. Iszonyu erzekeny a szemem. Boltban nagyon szep, de mindennapi hasznalatnal jonnek elo a hianyossagok, ha lesznek.

Ha megveszem, akkor 3 evre tervezek minimum. Remelem jovore nem valami notch mentes dizajn jon vagy XR meretu XI, mert akkor megint majd gondolkodhatok az esetleges cseren. 😅 330-ert tudnam most elhozni a XS-t hivatalos helyrol. Nagyon sok meg igy is!

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1276) Gigicuci válasza HarleyCustom (#1274) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Én is így érzek, de bízom benne, hogy azért hozzászokom az xr-hez. Úgy lenne a legolcsóbb. :) Nem is a méret inkább a súly ami meglepő.

(#1277) HarleyCustom válasza Aaron14 (#1275) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Pedig az jó ár szerintem,de csak akkor,ha hosszútávra tervezel vele. Van olcsóbban is szürke importos,de az csak 1 év gari. A hivatalosnál magánszemélyként 2 év. De ezt nyilván Te is tudod.
Én az Xs-t a Telenornál vettem 20% kedvezménnyel,nem kellett előfizetői csomagot sem változtatni,megjelenéskor el is tudtam hozni. Egyébként Xr-t akartam,de sajnos az csak jóval később jelent meg náluk.Így hát maradt az Xs.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1278) #21493760 válasza Aaron14 (#1275) üzenetére


#21493760
törölt tag

Még mindig azt mondom, h nem olyan nagy különbség az az 5.8” / 6.1” persze maga a készülékház nagyobb & ha már megszokta az ember nehéz visszaállni. Üzemidőben nem tudom mennyit hoz a XR, biztos többet a Xs ~egy/másfél napjánál. De miért is váltanál? Ahogy olvasom elégedett vagy a XR–rel.

(#1279) #21493760 válasza HarleyCustom (#1277) üzenetére


#21493760
törölt tag

Akkor cseréljetek & megvan oldva :D

Én 340–ért vettem, hivatalos helyről, függetlenül (nem szolgáltatótól). Ennél olcsóbb nem nagyon lesz mostanában.

[ Szerkesztve ]

(#1280) lugosi válasza Aaron14 (#1275) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem az egyik problémám a Xs-sel a képernyőarány volt, fektetve nagyon kicsi volt a képernyő magassága, például egy böngészőben.

(#1281) Norbi. válasza #21493760 (#1278) üzenetére


Norbi.
őstag

Kipróbáltam mindkettőt, sőt egymás mellé tudok tenni Xs-t, Xr, Xs Maxot is, én elég nagynak érzem a különbséget az 5.8" és a 6.1" között. :K Kicsinek érzem magamnak az Xs-t,

[ Szerkesztve ]

(#1282) DaveNo1 válasza Norbi. (#1281) üzenetére


DaveNo1
veterán

Dettó, én is részben ezért választottam az Xr-t + az aksi idő miatt, átlagos felhasználás mellett simán hozza a 2 napot.

You are not prepared.

(#1283) ruarua


ruarua
tag

Én iszonyat tépelődés mellett döntöttem xs mellett. Mivel ár értek arányban XR logikusabb döntés lett volna. XS már egy olyan költség ami túlzó egy ilyen eszközér. Szerencsére megtehetem, hogy megvegyem, de akkor is. XR viszont egy erősen kompromisszumos telcsi. Nekem tetszik, de szerintem ezért az árért még befért volna nagyobb felbontás, több ram, 3D touch stb...
Nem volt alternatíva az android, de pl egy note 9 árban azért szerintem több is befér. Valószínűleg jövőre ezek bele kerülnek, ezért maradtam az XS vonalon, mert időtállóbb lehet (aztán ki tudja)
Mai napig is nézek XR teszteket, és tépem magam: Jól döntöttem? :K

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#1284) Aaron14 válasza #21493760 (#1278) üzenetére


Aaron14
őstag

Nagyon megvagyok vele elegedve. Egy dolog zavar, az pedig a vastagsaga. Keptelen vagyok tok es folia nelkul hasznalni, viszont igy meg nekem bumszli kissé. De ebbol ugyis az lesz, hogy levaltom, majd jol megbanom. 😅

Egyebkent nekem az idei iPhone felhozatalrol az a velemenyem, hogy tesztel minket az Apple. Melyik meret a megfelelo, milyen szin, tarhely, ar/ertek, stb. Aztan jovore jon a nagy durranas iPhone XI néven, ami egy XR méretű XS lesz, a többit jól “leakciózzák”, majd rá egy évre jön a XI MAX, ami mégnagyobb lesz mint a mostani. Utana notch mentesites es stb. a kovetkezo lepesek, szerintem.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1285) leslieke válasza ruarua (#1283) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ha neked erősen kompromisszumos az XR, akkor jól döntöttél az XS megvételével. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1286) lugosi válasza ruarua (#1283) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"e szerintem ezért az árért még befért volna nagyobb felbontás, több ram, 3D touch"

Ezzel viszont ott vagyunk a Xs-nél.

(#1287) Norbi. válasza Aaron14 (#1284) üzenetére


Norbi.
őstag

Jövőre muszáj lesz valami nagyot gurítaniuk, ennyi kritikát szerintem nem kaptak még soha sem, mint idén. Egyre több megrögzött Apple fan áttér droidra, ott is elég használható a csúcskategória, az X formaterve is 2 éves lesz, szóval valami újat ki kell találjanak. Kérdés, hogy felismerik-e, hogy változtatniuk kell..

(#1288) lugosi válasza Norbi. (#1287) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Egy fenéket tér át. Ha folyamatosan követed az iphone fórumokat, állandóan lehet olvasni olyan bejegyzéseket, hogy androidról jött, vagy jön, mik a tapasztalatok, mit javasolnak stb. Ellenben a régi iphone-osok közül azt látom, hogy nagy ritkán 1-2, unalomból kipróbál androidos telefont, aztán csöndben visszajön.
Emellett nem hiszem hogy felismernék, hogy változtatniuk kell, hiszen évről évre produkálják a magas számú eladásokat.

(#1289) ruarua válasza lugosi (#1286) üzenetére


ruarua
tag

Amoled nélkül nagyobb felbontásra gondoltam. 3D touch korábbi kisebbekben befért, ebbe nem...
Az igazi költségcsökkentés xs-hez képest a külső és a kijelző. És LCD-be nagyobb felbontás nem egy nagy eresztés 2018-ban. Láttam élőben, szép képe van, de akkor is. Szerintem ez a kis csipet hiányzik.

iPhone 13 128gb; Xiaomi Mi 10T PRO; iPad Pro 11 64gb; Lenovo Ideapad 710S; PlayStation 4

(#1290) Aaron14


Aaron14
őstag

Én arra lennék kiváncsi, hogy jövőre is ilyen indulóárak lesznek?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1291) Alex91 válasza ruarua (#1289) üzenetére


Alex91
félisten

Nincs az XR-rel semmi baj, csak az ara... Jovore kihozza kvazi ugyanezt 50 dollarral csokkentve az indulo arat, azt veszik majd, mint a cukrot!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1292) #21493760 válasza Aaron14 (#1290) üzenetére


#21493760
törölt tag

Az alapár (Xs) pont ugyanannyi, mint tavaly, persze nem forintba, ennél olcsóbb már nemigen lesz.

(#1293) Norbi. válasza lugosi (#1288) üzenetére


Norbi.
őstag

Persze, vannak sokan akik visszatérnek, mert nem tudják megszokni/nem tetszik/ezer más indok miatt, de az sem véletlen, hogy az Apple már csak harmadik és nem ad ki eladási számokról jelentést, míg mondjuk a Huawei, Samsung aktuális csúcskészülékei folyamatosan döntik meg az elődjei rekordját. Kicsit más árkategória, de igaz ugyan ez például Xiaomikra. Direkt írtam csak a csúcs szériát.

Telefonboltban dolgozok és látom amit látok, rengetegen visznek inkább i7/8-at, vagy Plust, mint az Xs-eseket, mert az igények 90%-át már azok is kiszolgálják fél, vagy harmadáron. Decemberben nem győztük iPhone 8-at rendelni, (főleg pirosat) mert mindenkinek az kellett, a karácsonyra szánt Xs Max készlet pedig szinte 1:1-ben megmaradt. És ezt más boltos is megerősítette. Nyilván van, aki megveszi mindig az újat, de hidd el, sokan áttértek. :K

(#1294) #21493760 válasza Alex91 (#1291) üzenetére


#21493760
törölt tag

Így is viszik.

(#1295) Aaron14 válasza Norbi. (#1293) üzenetére


Aaron14
őstag

Pont ezert gondolom, hogy jovore alacsonyabbrol indulhatnanak az iPhone-ok árai.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1296) Alex91 válasza #21493760 (#1294) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy nem csinal vele semmit, arulja ugyanezt 50 dollarral olcsobban... Szerintem ez lesz. A ket csucs modellt kivezeti, es hoz helyettuk ujat. Ugyanaz lesz, mint a Mac-eknel, rancfelvarras, mert mar sok mindent nem lehet belejuk tenni ujdonsagkent...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1297) Norbi. válasza Aaron14 (#1295) üzenetére


Norbi.
őstag

Én úgy gondolom, hogy a tavalyi X indulója valamilyen szinten érthetőbb volt, sok újítást hozott, formaterv, face id, stb, míg az idei csak ráncfelvarrás, kevesebb új technológia. Az Xs 349-es hivatalos indulóárral érthetőbb lett volna, a Max-nak 399 az Xr meg mondjuk 259, vagy 269.
De, bilibe lóg a kezem, azzal tisztában vagyok, hogy nekik megéri így, csak kicsit a hülyének nézés érzete van bennem. :)

[ Szerkesztve ]

(#1298) Aaron14 válasza Norbi. (#1297) üzenetére


Aaron14
őstag

Igen. Totalisan irrealis egy olyan eszkozert 400E Ft-ot kerni, ami kvazi 2-3 ev mulva mar elavult lesz. Anno 360-ert vettem a retina MacBook Pro-m es a mai napig teszi a dolgat, nincs okom lecserelni. Az megerte! De ugyanakkor ott van az is, hogyha azt nezem a 6S es a XS kozott iszonyat nagy a kulonbseg es a 6S-ert is kb. ennyit fizettem. Marmint nem 400-at, hanem a kedvezmenyes arat.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1299) DaveNo1 válasza Norbi. (#1287) üzenetére


DaveNo1
veterán

Én Androidról jöttem át, egy idő után az is megunható. Az meg rohadt idegesítő, hogy mindenhol reklámokat tolnak az arcodba..

Amikor még több időm volt nyilván jobb volt mert rengeteget tudtam mókolni vele, de most már kevésbé fér ez bele.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#1300) cat1


cat1
csendes tag

Sziasztok, Mate10 Pro-ról váltottam XR-re, de nagyon fain. Már tavaly akartam almát venni, akkor a fent írt lett. Jó telcsi az is, de ennek a nyomába sem ér. Mivel a Huawei erősen Apple koppintás, semmi gondot nem jelent a használata, a gyorsaság meg az lett végre, amit kerestem már rég. Kijelzővel semmi bajom meg úgy semmivel sem, és remélem így is marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.