Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) Aaron14 válasza Gigicuci (#1350) üzenetére


Aaron14
őstag

Nem lesz váltás, mert még meg van a XR-rem, csak most nővérem tesztelte. A XS-t szépen visszacsomagoltam és küldöm vissza a Telekom online webshopnak.

Viszont nővéremnek annyira megtetszett a XR, hogy neki is rendelünk egyet. Fekete és piros áll szerintem jól ennek a telefonnak.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1352) Gigicuci válasza Aaron14 (#1351) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Szerintem mi is így fogunk járni. :) Egy fekete és egy korall képében, ami az S9-et váltja.

(#1353) nickedez89 válasza Aaron14 (#1347) üzenetére


nickedez89
senior tag

A kijelző szubjektív dolog, nekem is jobban tetszett az Xr kijelzője mikor megnyomkodtam az összes új modellt egymás mellett az iStyle-ba mielőtt megvettem a telóm.
Meg volt is amoledes telefonom és nagyon tetszett de idő kellett míg rájöttem, hogy nem bírja az én szemem se ha sokat olvasgatok rajta.

Az viszont érdekes amit írsz, hogy döcögősebb volt az Xs. Szerintem csak azért lehetett mert nagyon hamar letettél róla és még indexelt meg ilyesmi a háttérben, míg az Xr-ed már egy belakott készülék.

Nekem a bestbuy egy Xs méretű Xr lenne egyébként! 😆
De azért már megszoktam én is a méretét, szóval lehet már kicsi lenne, nem tudom.

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

(#1354) HarleyCustom válasza nickedez89 (#1353) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem döcögősebb...kamuzik...ezt már csak úgy mondja.:D;]
Gondolom amiatt vált vissza,hogy olcsóbb az Xr.
Mert jobbnak nem jobb az Xs-nèl csak üzemidőben,meg árban.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1355) Aaron14 válasza HarleyCustom (#1354) üzenetére


Aaron14
őstag

Nem amiatt valtottam vissza. Mindkettot ki tudom fizetni. Nekem a XR sokkal jobb. Rémálmomba se jöjjön vissza a XS. 😅 Utoljára az 5S-ben csalódtam ekkorát.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1356) HarleyCustom válasza Aaron14 (#1355) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem ne.;]
Túlzásokba esel.:D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1357) Aaron14 válasza HarleyCustom (#1356) üzenetére


Aaron14
őstag

Nem ertem mi ebben a tulzas. Hasznaltam mindkettot es ez az en velemenyem.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1358) Viper26 válasza Aaron14 (#1357) üzenetére


Viper26
nagyúr

Hagyd, nem érdemes.

iPhone 14 | FR955

(#1359) leslieke válasza HarleyCustom (#1356) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Fogadd már el, hogy nem mindenkinek jön be XS, és lépj tovább.
Mindenkinek az lesz a legjobb. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1360) HarleyCustom válasza Aaron14 (#1357) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Jól van RElax..csak viccelek Nem jön át? :D
Nekem meg az a véleményem,hogy túlzol ;]
Na mentem :D

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#1361) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Legalább egymást ne izélgessük már 😅
Elég mikor jön az androidos roham.

(#1362) Digital


Digital
addikt

Sziasztok!
iPhone 7, és 6 készülékekkel rendelkezem. Meg vagyok mindkettővel elégedve, de néha nehézkes mindkét telefont magammal vinnem.
Gondolkodom egy Xs, vagy Xr beszerzésén a dual sim lehetősége miatt. (a privát számom T-s)
Nem tudom melyik készülék miben jobb? Melyiket érdemes választani? Jelen pillanatban jól megvagyok a 128 Gb-os 7-el.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1363) pirey válasza Digital (#1362) üzenetére


pirey
tag

Szia!

XS:
- Nagyobb felbontású amoled kijelző (vitathatóan a két telefon közti legnagyobb különbség) + kisebb káva
- 3D Touch (XR-nek van Haptic Touch, de a 3D Touch azért jobb)
- + 1 kamera = Jobb portré mód (nem csak embereket ismer fel)
- +1GB RAM
- "Stainless steel" keret (XR-é alumínium)
- IP68 (XR IP67)

XR:
- Nagyobb kijelző (ez lehet előny vagy hátrány)
- Jobb üzemidő
- Nagyobb színválaszték
- Jobb ár/érték arány

Papíron nagyjából ezek a különbségek, persze hogy gyakorlatban érdekel-e téged pl. az ip68 vagy a +1gb ram az már más kérdés. Ha van rá lehetőséged szerintem hasonlítsd össze a két készülék kijelzőjét egy üzletben, és az nagyban meg fogja könnyíteni a döntésed. Rengeteg ember vért izzadva kiáll az amoled mellett, míg sokan az lcd-vel is teljesen megvannak elégedve.

(#1364) Aaron14 válasza Digital (#1362) üzenetére


Aaron14
őstag

Szia!

En hasznaltam mindkettot, igy van tapasztalatom veluk. Felsorolom milyen pozitív és negatív tapasztalataim voltak.

XS:
+kisebb káva
+nagy kontrasztarányú kijelző, nagyobb felbontással
+prémium anyaghasználat
-minden színben játszó fehér a kijelzőn (Konkrétan a telefon kijelző teteje nekem sárgás volt, az alja kékes.)
-az iOS nem volt rajta fluid, ezt már mástól is hallottam és volt olyan alkalmazás, ami meg sem nyílt rajta
-gyengébb térerő
-gyengébb akkumulátor
-legrosszabb ár/érték arányú iPhone

XR:
+brutál akkumulátor teljesítmény
+ebben 4 antenna van, így stabilabb a térerő
+nagyon pörgős rajta a rendszer annak ellenére, hogy csak 3GB RAM van benne
+szebb portréfotókat készít, mint a XS még kevesebb fénynél is (Itt lehet mondani, hogy de a XS nem csak embereken tudja ezt, de felesleges, mert nagyon sokat téved.)
+ez szubjektív, de nekem kellemesebb méret
+mivel a GUI nagyrésze fehér, ezért nekem az IPS jobban bejön, sokkal szebb a fehér
+ár/érték arányban a legjobb
+kihangosítva sokkal szebben szól
-a nagyobb káva, ami néha zavaró lehet

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1365) Digital


Digital
addikt

Köszönöm szépen a válaszokat.
A napokban megtapicskolom mindkét készüléket.
Az eszem azt mondja XR legyen... :)

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1366) lugosi válasza Digital (#1365) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én is megnéztem mind a kettőt, végül Xr-t választottam. A káva volt egyedül kérdéses, de így hogy bő egy hónapja használom, egyáltalán nem jelentene a számomra semmit a mindennapokban, hogy kisebb-e a káva, szerintem egyáltalán nincs jelentősége. Ma is ezt választanám. A többiek szerintem kiválóan összeszedték a lényeget.

(#1367) Digital válasza lugosi (#1366) üzenetére


Digital
addikt

Árban is van eltérés!
A T-nél venném (64Gb-os verzió), az XS 13.300, az XR 7100 Ft-ra jön ki havi szinten.
Szerintem majdnem dupla árat nem ér az XS!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1368) lugosi válasza Digital (#1367) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Az árbeli különbség persze evidens, azt direkt nem írtam.

(#1369) Aaron14 válasza lugosi (#1366) üzenetére


Aaron14
őstag

Nincs olyan nagy kulonbseg a kavak merete kozott.

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1370) lugosi válasza Aaron14 (#1369) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért nem gyenge, hogy az androidos gyártók még mindig nem tudnak elszakadni attól, hogy az apple termékekhez képest határozzák meg magukat.

(#1371) Aaron14 válasza lugosi (#1370) üzenetére


Aaron14
őstag

Mindigis az iPhone volt a mérce és az is lesz. :K

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1372) Horovic


Horovic
aktív tag

Sziesztok! Én is vettem egy fekete XR- t eddig nagyon tetszik. Akuidő brutálisan jó.

(#1373) Digital válasza Horovic (#1372) üzenetére


Digital
addikt

Milyenek a használati szokásaid?
Mennyit bír az akksid?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1374) DaveNo1 válasza Aaron14 (#1364) üzenetére


DaveNo1
veterán

A legtöbb ponttal egyetértek, de azért mert neked nem jön be az OLED azért nem kellene ennyire sarkítani, évekig OLED képernyős telefonom volt és azért látszik a visszalépés ahhoz képest. A TV-m is OLED és a büdös életben nem állnék vissza LCD-re, annyival szebb a képe.

Digital: Nekem átlagos felhasználás mellett elmegy lazán 2 napot. Szóval azt meg tudom én is erősíteni, hogy az aksiteljesítmény nagyon jó.

[ Szerkesztve ]

You are not prepared.

(#1375) lugosi válasza Digital (#1373) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nekem is megvan a 2 nap, pedig sokat használom.

(#1376) Gigicuci válasza lugosi (#1375) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Tényleg ez a legjobb benne. Tiszta felüdülés a 7-es után használni, azt napi 2x töltottem.

(#1377) Aaron14 válasza DaveNo1 (#1374) üzenetére


Aaron14
őstag

Melyik része sarkítás?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1378) leslieke válasza lugosi (#1375) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Szintén masszív használat mellett 2 napot bír.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1379) fecosrac


fecosrac
tag

Sziasztok!

Világ életemben androidos voltam, aminek az egyik fő oka az volt, hogy dual sim képes telóra volt/van szükségem az alma pedig nem tudta ezt.
Most, hogy az X-ek elméletileg képesek két hívószámot kezelni, arra az elhatározásra jutottam, hogy megpróbálkozom az Xr-rel.

Az a kérdésem azokhoz, akik két számot használnak, hogy mennyire stabilan működik, ill. van-e bármi különbség a fizikai dual simes telókhoz képest a gyakorlatban?

Köszönöm előre is.

(#1380) Cheesy válasza fecosrac (#1379) üzenetére


Cheesy
őstag

Én naponta sokat telefonálok és stabil a dual SIM-es állapot.
A fizikai céges SIM mellett a magánszámom van eSIM-en.
Jellemzően nem azon keresnek, de eddig mindig elértek, SMS is működik.

www.vakbelmutet.hu

(#1381) muszi0521


muszi0521
aktív tag

Apropò a telenornál lehet használni ? Az e simet !

[ Szerkesztve ]

(#1382) -secret- válasza muszi0521 (#1381) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

:N

(#1383) Gigicuci válasza -secret- (#1382) üzenetére


Gigicuci
senior tag

és a Vodánál?

(#1384) -secret- válasza Gigicuci (#1383) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Csak T-nél van egyelőre én úgy tudom.

(#1385) muszi0521 válasza -secret- (#1384) üzenetére


muszi0521
aktív tag

Köszi ! Remélem nem sokára lesz a másik szolgáltatòknál is .

(#1386) fecosrac válasza -secret- (#1384) üzenetére


fecosrac
tag

:Y :Y :Y
Az eddig fel sem merült bennem, hogy ha a készülék tudja és független, akkor nem képes kezelni bármelyik szolgáltató előfizetését.

Nekem az egyik kártyám Telekomos a másik Telenoros.
Tud működni a kettő együtt?

(#1387) Aaron14 válasza fecosrac (#1386) üzenetére


Aaron14
őstag

Igen. A telekomosnak kell akkor eSim-nek lennie, a masiknak pedig a fizikainak.

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#1388) .bTr


.bTr
tag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy amikor oldanám fel a készüléket készenlét után (pár perce nem nyúltam hozzá), akkor látom, hogy a WiFi helyett 4G-n van a készülék?
Ahogy feloldom visszamegy WiFi-re... nem igazán értem készenlétben miért megy mobilnetre.
Valami ötlet?

Köszi!

(#1389) lugosi válasza fecosrac (#1386) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem az a probléma hogy a készülék nem tudja kezelni, hanem az, hogy a telekomon kívül a másik két szolgáltató még sajnos nem vezette be az esimet.

(#1390) Digital


Digital
addikt

Ma voltam megnyomkodni a két telefont, nekem az XR a nyerő.
Más: Két iCloud fiókom van, egyik a privát, másik a dolgozós telefoné. Lehet a két fiók névjegyzékeit összesíteni? Vagy hogy működik ez a dual sim esetén?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1391) lugosi válasza Digital (#1390) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Elvileg mikor kijelentkezel az egyik apple id-ből, akkor felajánlja, hogy mentsd el a készülékre a kontaktokat. Ez is egy megoldás.

(#1392) Digital válasza lugosi (#1391) üzenetére


Digital
addikt

Mármint a fizikális sim-re?

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1393) leslieke válasza Digital (#1390) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Pont ma néztem meg a másik kettőt én is. XS nem kéne, kicsi a kijelzője ehhez képest. Max talán, de annyi pénzt meg nem ér.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#1394) lugosi válasza Digital (#1392) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem, a telefonra.

(#1395) Jaffa75


Jaffa75
őstag

Kedves Fórumtársak,

segítségetek szeretném kérni (keresővel nem találtam megoldást), a lányomnak vettünk egy XR-t újonnan, majd Itunes-ból visszaállítottuk a fiókjainak az adatait karácsonykor. Az elmúlt két este küzdött azzal, hogy szeretett volna zenét rámásolni, de az Itunes-ban nem látta a saját készülékét (2 hete ment)... Mind a teló, mind az Itunes a legfrissebb verzióval rendelkezik... A kábel rendben van. Amikor lehúzza, akkor kap egy hibaüzenetet (akkor jelenik csak meg), hogy nem felismerhető eszköz akar(t) csatlakozni az Itunes-hoz :F .

Találkozott már valamelyikőtök hasonlóval, illetve ha igen, akkor mi a megoldásának a módja? Ezer :R köszönet a válaszért!!!

(#1396) lugosi válasza Jaffa75 (#1395) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Első körben az iTunes és minden, Apple-hez tartozó dolog törlését és újratelepítését próbáljátok meg szerintem.

(#1397) Jaffa75 válasza lugosi (#1396) üzenetére


Jaffa75
őstag

:R köszönöm, este egy nekifutás lesz! Ha van eredménye, visszajelzek, hogyha más is így jár, akkor a kereső a segítségére legyen!

(#1398) Viper26 válasza Jaffa75 (#1395) üzenetére


Viper26
nagyúr

http://www.3u.com/

iPhone 14 | FR955

(#1399) Digital


Digital
addikt

Ez a teszt kicsit meglepett! Az Xr kamerája jobb lenne mint a Xs-é? :F Nekem is az Xr produkciója jobban tetszik.

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#1400) Horovic válasza Digital (#1373) üzenetére


Horovic
aktív tag

Napi 4 óra kijelzőidő szokott összejönni 50 % alá még nem esett le az akutöltöttség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.