Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) Tünde SE válasza D4ni (#2549) üzenetére


Tünde SE
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget, nagyon rendes a csapat!
Egyébként más topikokat is olvasgattam, de itt általában mindig és hamar
segítenek ill válaszoltak a kérdésekre!
Azt hogyan lehet megszerkeszteni, hogy a hozzászólásom csak egy része
legyen off topic? :(

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2552) EczkE válasza Tünde SE (#2551) üzenetére


EczkE
addikt

Hozzaszolas irasnal a szovegdoboz alatt vannak kis gombok, ott katt az "Off topic"-ra es oda irhatod ami nem kapcsolodik szorosan a temahoz. :K

Asszem mindenféleképpen!

(#2553) radi8tor válasza Tünde SE (#2551) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

(#2554) Tünde SE válasza D4ni (#2549) üzenetére


Tünde SE
tag

Sajnos sehol nem találom tippek app-ot!
Félek, hogy amikor előszőr beüzemeltem a telómat, akkor letörőltem! :O

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2555) D4ni válasza Tünde SE (#2554) üzenetére


D4ni
őstag

Extrák mappán belül van alapból . De ha a lehúzod a képernyőt( nem felülről hanem csak simán középen a kezdőlapon) akkor lejön a kereső . Oda beírhatod hogy tippek

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#2556) B-L-A-C-K válasza Tünde SE (#2554) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Biztos nem, mert az fix, azaz nem lehet letörölni, mappába van alapból, és nem vetted észre (sárga színű az ikonja).

[ Szerkesztve ]

(#2557) #03372544 válasza Tünde SE (#2554) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nem tudod letörölni, gyári alkalmazás.
Az Extrák mappában van.

Ha továbbra sem találod húzd lefelé az ujjad az ikonos képernyőn, be fog jönni a kereső.
Oda kezd el beírni hogy tippek és elő fogja hozni a találatok között.

[ Szerkesztve ]

(#2558) Alex91 válasza Tünde SE (#2554) üzenetére


Alex91
félisten

Extrak mappaban van. Letorolni ezt meg nem lehet :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#2559) Tünde SE válasza D4ni (#2555) üzenetére


Tünde SE
tag

Igen, minden hogy megvan!
Mindenkinek köszi!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2560) Werkly


Werkly
őstag

A battery life appot teljesen feltöltött készüléknél kell megnyitni? Kösz!

(#2561) univerzita válasza Werkly (#2560) üzenetére


univerzita
addikt

Nem, bármikor.

(#2562) domojko


domojko
senior tag

Ha valakit érdekel, media markt-ban ,extreme Digital-ban raktáron van az se astro 64 gb.

[ Szerkesztve ]

(#2563) tittipecci


tittipecci
csendes tag

Kábeles tapasztalat iPhone SE-vel

Rendeltem az ebayről, Németországból egy kábel szettet, van benne szivargyújtó csatlakozó, dokkoló, egy fali csatlakozó és két kábel. Márka: doupi. Mindjárt 2 szettet rendeltem, kellett a nejemnek is.
Az egyik csomagban a dokkoló 2 hét után feladta a szolgálatot, csatlakoztatás után nem töltött. Panaszkodtam, villámgyorsan küldtek újat, az (még) jó.
A másik dokkoló 2 hónapja jó, bár alklamanként kiírja a telefon, hogy lehet, hogy ezzel az eszközzel a készülék nem fog rendesen működni.

Most az egyik kábel vacakol, az autós töltéshez használt kábel lighting csatlakozója áram alá kerülve villámgyorsan felforrósodik (annyira, hogy a kezem nem állja ki) - és nem is tölt.
Eldobtam, féltem, hazavágja az SE akkuját is.

Rendeltem korábban az Aliról is két fali csatlakozót kábellel; ezek 5 (ÖT) percig bírták.
A fali töltőrész hálózati csatlakozóba dugva öt perc után hatalamas csattanás és szikra kíséretében megolvadtak egy borsónyi méretű helyen.

Nem játék ez.

(#2564) B-L-A-C-K válasza tittipecci (#2563) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezért mondjuk mindig csak normális minőségűeket érdemes venni, régen én is szórakoztam sok ebay-os kábellel, de rájöttem felesleges, előbb utóbb mind kuka lesz. Adapterből is csak minőségit, vagy eredetit érdemes venni.

[ Szerkesztve ]

(#2565) gyuromoj válasza tittipecci (#2563) üzenetére


gyuromoj
veterán

Hali!

Én október óta használok egy ilyen adaptert, ezzel a kábellel.
Ipad Air-t töltöttem vele májusig (akkor adtam el a tabot) illetve megjelenés óta az SE is erre a duóra van bízva. Gyári adapter és kábel bontatlanul pihen a dobozában.
Eddig soha nem írt semmi hibát, teljesen elégedett vagyok a termékekkel.

Üdv Gyuri :R

PSN: gyuromoj | R.I.P. Supernatural 2005.09.13.-2020.11.19.

(#2566) Tünde SE


Tünde SE
tag

Nagyon szuper!
Elolvastam a tippeket, mostmár "beszél" is a telóm, /felolvassa az üzeneteket/, napnyugtától -keltéig kíméli a szememet /night shift/, meg tudom nézni a fájlokat /iCloud drive/, előfizetés zenére /3 hónap ingyenes egyéni Apple music tagság/. :DD
Nagyon tetszik!

A méret miatt jól kezelhető, csak netezéskor többet kell nagyítani, de a "minden ott van ahol lennie kell és teszi a dolgát ahogy kell" ráadásul mindezt villám gyorsan, messze kárpótol érte!

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2567) Werkly válasza univerzita (#2561) üzenetére


Werkly
őstag

Air 2-ön Very Good 4%. Akkor az jó? 1 éves iPad.

(#2568) univerzita válasza Werkly (#2567) üzenetére


univerzita
addikt

Az nagyon jó. Mennyi a ciklus? Nálam majdnem 3 éves a Air és Good, 6% és 350 ciklus. Viszont eszt a iOS alkalmazások - ba való téma.

[ Szerkesztve ]

(#2569) Werkly válasza univerzita (#2568) üzenetére


Werkly
őstag

Azt hol nézhetem meg? Kép? Kösz!

(#2570) univerzita válasza Werkly (#2569) üzenetére


univerzita
addikt

Raw Data

(#2571) Werkly válasza univerzita (#2568) üzenetére


Werkly
őstag

A cycles vagy mit nézzek? Arra 60-at ír.

(#2572) univerzita válasza Werkly (#2571) üzenetére


univerzita
addikt

Igen. De 1-éves gépre a 60 kevés. Akkor te hetente 2- szer töltöd? Akkor sokat fog kibírni.

(#2573) Werkly válasza univerzita (#2572) üzenetére


Werkly
őstag

Melóban filmnézésre használom legtöbbet. Igen rotkán töltöm. Akkor tényleg jók az eredmények vagy változtassak a töltési stratégián? Kösz a sok segítséget!

(#2574) D4ni válasza Tünde SE (#2566) üzenetére


D4ni
őstag

Érdemes volt elolvasni :)

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#2575) univerzita válasza Werkly (#2573) üzenetére


univerzita
addikt

Igen,nagyon jók. Szerintem te aksi végett nem fogsz iPadet cserélni. :C De ha a munkahelyeden volna üresedés szivessen mennék. ;]

(#2576) 4264adam


4264adam
veterán

IOS10 Beta 2 tölthető

(#2577) Werkly válasza Tünde SE (#2566) üzenetére


Werkly
őstag

Melyik app olvas üzenetet?😊

(#2578) univerzita válasza Werkly (#2577) üzenetére


univerzita
addikt

Szerintem a Siri ( de talán csak angolul).

(#2579) Tünde SE válasza Werkly (#2577) üzenetére


Tünde SE
tag

Beállítások -> Általános -> Kisegítő lehetőségek -> Beszéd
és itt lehet bekapcsolni a: Kijelölés kimondása, Képernyő kimondása
Ha ezeket bejelölöd, akkor a szövegre hosszan rányomva lesz Beszéd fülecske!
Rányomsz és a elektromaca már löki is a szöveget! :D

Csak én olvastam el a tippeket? :D

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2580) 4264adam


4264adam
veterán

Személyes vélemény az értesítést leddel kapcsolatban :

Azt gondoltam hülyeség hogy az Apple ki marad ebből de már pont ellenkezőleg gondolom , töltésnél nem világít ami este igen hasznos dolog mint ahogy ha éjszaka kapok bármi értesítést nem kell le fordítva tartanom a készüléket hogy ne zavarjon az állandó villogás, illetve nappal sem bánt a gondolat hogy most azonnal nézzem meg miért jelez a készülék

(#2581) D4ni válasza 4264adam (#2580) üzenetére


D4ni
őstag

Hasonlóan gondolom , és könnyen aktiválható az éjszakai mód .

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#2582) Tünde SE válasza 4264adam (#2580) üzenetére


Tünde SE
tag

Valahányszor is nekem ledes telóm volt, mindig amikor értesítést, üzenetet kaptam és nem tudtam azonnal megnézni, ott motoszkált az agyamban, hogy mihamarabb meg kell nézni, mert a villogó led meríti az akksit, mégha parányi is a fogyasztása, de néha még a figyelmemet is elvonta a tudat!
Nekem nem kell led!

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2583) #03372544 válasza Tünde SE (#2582) üzenetére


#03372544
törölt tag

Nekem sem hiányzik, de sokan meg szeretik használni.
Mégiscsak jobb szerintem, ha van egy LED ami kikapcsolható, mint hogy nincs pedig örülnék neki.

(#2584) Tünde SE válasza #03372544 (#2583) üzenetére


Tünde SE
tag

Ízlések és pofonok! :)

Lehetne új fórumtémák nyitni: kelLED? :D

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2585) D4ni válasza Tünde SE (#2584) üzenetére


D4ni
őstag

Még az ebayen láttam egy headset csatlakozóba dugható értesítési ledet. Annyira rossz volt az értékelése,hogy nem mertem megrendelni :))

[ Szerkesztve ]

"Fujigama? Nem ismerem ezt a márkát. - Csak kívül Fujigama, belül Sony "

(#2586) randras válasza 4264adam (#2580) üzenetére


randras
veterán

Érdekes ez... szerintem kellene LED márcsak a nem fogadott hívás jelzése miatt is, azt azért illene időben észrevenni, de igazából tényleg talán kevésbé zombi így a user. :U

(#2587) Tünde SE válasza #03372544 (#2583) üzenetére


Tünde SE
tag

Tényleg most vettem észre a hozzászólásodból, hogy "kikapcsolható"!
Ez lenne az igazi megoldás!
Akinek kell bekapcsolja, akinek nem az meg nem kapcsolja be! :C

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2588) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Üdv a topic lakóknak.
CSak read only mód volt idáig itt, most délelőtt berendeltem a jelmila gsmtől egy 64gb-os arany színű modellt, holnapra várom a futárt.
A sztori nem túl izgi, annyi érdekesség talán, hogy 2014.04.01 től 2016.06.20ig voltam apple felhasználó (5C és 6), majd jött egy 1 hetes kitérő Blackberry Passport irányába, majd jött egy új Vernee Thor. Ezek szépen mentek is. (A BB eladásra, a Vernee vissza a shopba). Rá kellett jönnöm néhány deák elköltése után, hogy csak egy jó út marad, vissz az iPhone-hoz, és itt az SE már adta magát, mivel a 4" nekem hibátlan, a hw meg ebben a legerőssebb, plusz 4K felvétel (így plsuz van értelme a 64GB tárhelynek).
A Passport egy ínyencség volt, de a szélessége nekem túl sok kompromisszumot szült, a Verne mege egyszerűen olyan androidos bajokkal küzdött, amitől már több mint 2 éve elszoktam, nem ment a rászokás...

A topicot beraktam a kedvencekbe, néha vélhetően majd bekukkantok ide is, de túl sok újat már nem ad az iOs, csak a hw.

Remélem nekem nem lesz sárga a kijelző, egyéb nyavaját nem olvastam igazából.

Hamarosan dobozt bontogatok... remélem!!!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#2589) Tünde SE válasza tom956ster (#2588) üzenetére


Tünde SE
tag

A nagy SE hiányban nekem is sok minden megfordult a fejemben!
Egy biztos, android nem!
Kíváncsi voltam a BB rendszerre, a passport nem nőies, túl széles és valszeg sok alkalmazás nem fut rajta a speciális kijelző mérete miatt!
A Priv tetszik külsőre, de droid, elolvastam a tesztjét és ráadásul még nagyon lassú is.
Egyértelmű volt az SE számomra!

De neked tök jó, hogy ki is próbálhattad őket!

[ Szerkesztve ]

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2590) tom956ster válasza Tünde SE (#2589) üzenetére


tom956ster
aktív tag

Köszönöm. A Passport tényleg minden, csak nem nőies. A négyzetes kijelző elsőre fura, aztán előjönnek az apró előnyök, de összeségében nekem a szélessége hátrány volt.
Privet nem gondoltam volna, anniból most megvan a 64-es SE. (két év után már mondhatom, elég stabil a rendszer, akinek nincs nyűgje a zártsággal, annak könnyen szerethető, nehezen pótolható.)
Az meg, hogy ki is próbálhattam, végül is csak pénz kérdése, most szerencsére megvolt rá (hiszen elkelt a 6-os iphone-om...), és szerencsére úgy néz ki, nem vesz nagyobb kanyart a kitérő az iOS univerzumból.

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#2591) 4264adam


4264adam
veterán

Azért ma történt egy kis malőr a készülékkel:

Egyik jó barátom hívott, ki húztam a fülest fel veszem és nem hallok semmit, csak kihangosítva. Hívjuk fel akkor szülőket próbáljuk ki velük ha én hívok, ismét a probléma. Jöhet egy újra indítás. 3.-ra sikerült el fogadtatni a PIN kódot és utána hívásnál hallottam mindent. Nem tudom mi okozta a problémát.

[ Szerkesztve ]

(#2592) Tünde SE


Tünde SE
tag

Segítségre lenne szükségem!
Pillanatnyilag a Crome böngészőt használom, eddig minden telómon ezt használtam.
De most szeretném a Safarit használni!
Hogyan lehet a könyvjelzőket áttenni?
Mert feleslegesnek tartok két böngészőt!

A másik problémám, hogy telepítettem az iCloud Drive appot, de megnyitva azt, nem lát semmit,
pedig vannak hangok, zenék, csengőhangok, videók is a telón!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2593) randras válasza Tünde SE (#2592) üzenetére


randras
veterán

Gépen export és import, vagy a Chrome bővítmények között van iCloud sync bővítmény.

(#2594) nord_ válasza Tünde SE (#2592) üzenetére


nord_
veterán

A Drive nem a telefonon lévő adatokat tartalmazza. Ha valamit számítógépen feltöltesz a Drive-ba (icloud.com), akkor azt ezzel az alkalmazással látod a telefonon is.

(#2595) Tünde SE válasza nord_ (#2594) üzenetére


Tünde SE
tag

Köszönöm, sajnos gépem most nincsen, mert nyaralok, csak a telómról tudok kommunikálni.
Megnéztem a beállítások ám és nekem 2 percre van beállítva a képernyő automatikus lezárása, mégis 1 pernél zár le. A barátomnak 5s-e van és az is szintén 1 percnél zár le.
Ez hogyan lehetséges?

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2596) nord_ válasza Tünde SE (#2595) üzenetére


nord_
veterán

Hehe, ilyen hibát, eddig észre se vettem. :) (nekem 30s van beállítva)
30 másodperc - 30;
1 perc - 1;
2 perc - 1;
3 perc - 1,5;
4 perc - 2;
5 perc - 2,5.

(#2597) Gigicuci


Gigicuci
senior tag

Sziasztok!

Csatlakozom én is hozzátok egy fekete SE-vel. Kalandos út volt, 5s, 6s, S7, most már remélem megnyugszom. :)

Azt szeretném kérdezni, hogy a billentyűzeten hol lehet beállítani, hogy ha hosszan nyomom mondjuk az e betűt, akkor automatikusan váltson é-re, ne kelljen oldalra csúsztatni. Az 5s-em azt hiszem így működött, vagy legalábbis gyorsabban gépeltem.

Köszi

(#2598) Tibee86 válasza Gigicuci (#2597) üzenetére


Tibee86
veterán

Csak jb-vel lehet.
S7-tel mi volt a gondod? Én nagyon gondolkozom, hogy arra fogok váltani.

(#2599) Gigicuci válasza Tibee86 (#2598) üzenetére


Gigicuci
senior tag

És olyan beállítás sincs, hogy ha elhúzom felfelé a betűt akkor kirakja az ékezetet??

Olyan bajaim voltak vele, ami csak nekem volt gond, mást egyáltalán nem zavart vagy éppen örült neki. :) Ilyen first world problem-ek.

A legfőbb gondom, hogy számomra a fényképező sokszor túlszaturálta a színeket, és sokszor túlélesítette a képeket. Illetve a mérete miatt nem fért el a zsebemben. Tok nélkül nem volt gond, de tokkal olyan méreteket öltött, hogy folyton vagy kilógott félig vagy nyomott. Tokot meg érdemes rá rakni, mert egyszer hibázol és komoly esélyed lesz rá, hogy ripityomra törik az üveg hátlapja.

Végezetül pedig állandóan nyomkodtam, mert tökéletesen helyettesítette az ipad-et vagy akár a számítógépemet, és komolyan le akartam kattanni erről a témáról. Három évig volt 5s-em, csak akkor piszkáltam meg, ha telefonáltam vagy fényképeztem. Az S7 totál nyomkodás függővé tett, túl jó érzés használni.

Fura módom én csak ajánlani tudom az S7-et, mert a kijelzője zseniális, a fényképező fókuszálási sebessége egy hónap után is mindig megdöbbentett. A vízállóság és vezeték nélküli töltés pedig nagyon kényelmes és összességében pusztítóan gyorsan végez bármilyen műveletet.

A feleségem pl. imádja az övét és semmi pénzért nem kéri vissza az almás telóját.

[ Szerkesztve ]

(#2600) _Petya_


_Petya_
őstag

Sziasztok,

Használ valaki a készüléken üvegfóliát? Én most vettem, gondoltam az 5/5S-re való fólia az SE-re is jó, de aztán látom, hogy a kameránál és a fény/közelség szenzoroknál nincs kivágva. Van valakinek tapasztalata ezzel?

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.