Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2951) Cikó


Cikó
tag

(#2952) csab2 válasza Osiris (#2944) üzenetére


csab2
veterán

A Ptk-ra hivatkozol? Most ugye viccelsz?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2953) Osiris válasza csab2 (#2952) üzenetére


Osiris
őstag

Nem.

(#2954) mpv


mpv
aktív tag

Sziasztok! Én most ülök át 4 év Android használat után Iphone-ba. Még nem tudom milyen lesz,de többen mondták,h jobb. Kérdèsem lenne,mennyire egyszerű beüzemelni? Mire figyeljek? Konkrétan az apple ID létrehozásra gondolok. Vettem a feleségemnek egy 5s-t,Ő 4s-ből fog átülni,ebben az esetbe mi a teendő? Nagyon szèpen köszönöm a segìtséget!

[ Szerkesztve ]

(#2955) B-L-A-C-K válasza mpv (#2954) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Szia!

Egyszerű értelmesszerű a beállítása, ráfogsz jönni.

Feleségednek meg csináljatok egy iCloud mentést ha még nincs: Beállítások -> iCloud -> Biztonsági mentés be -> Biztonsági mentés
Majd ha kész az 5S-sen ha újra aktiváljátok kérdezi hogy szeretnéd visszarakni a mentést, ott iCloud-ot kell majd választani, és az Apple ID + jelszó beírásával rá tudjátok tölteni a mentést.

(#2956) Tünde SE válasza Cikó (#2951) üzenetére


Tünde SE
tag

Ebben mi az akció?
Nem olcsóbb mint máshol!

"A viták lényege nem a győzelem, hanem az előrehaladás."

(#2957) #03372544 válasza Tünde SE (#2956) üzenetére


#03372544
törölt tag

Már lejárt az akció, amikor linkelte még olcsóbb volt.

(#2958) tittipecci válasza Osiris (#2948) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Annyiban dícséret illeti őket, hogy nem szemellenzővel dolgoznak, azaz a hézag probléma mellett lelkiismeretesen bevizsgálták a telefont.

Annyiban pedig jogos a morgás, hogy ha egyszer egyértelmű, hogy mást is csinálnak, mint hézagot mérnek, akkor illene arról pontos tájékoztatást adni, nem csak a minden határidő nélküli ködös gumiválaszt nyomni, miszerint "folyamatban van".

Az ilyenekre én is nagyon ugrok, mert burkoltan olyan üzenete van, miszerint "hagyjál minket békén, majd szólunk, ha akarunk, nem érünk mi itten rá minden percben minden szarságról üzengetni" - pedig kéne. Mert az ügyfélnek az nem szarság, hanem fontos.
Prémium termék/szolgáltatás esetén egyenesen "proaktívan kötelező" -de ezt sok helyen még csak tanulják, vagy ha már tudják, még nem gyakorolják.

A te esetedben az lett volna prémium, ha a vállalási idő lejárta ELŐTT felhívtak volna, hogy "Tisztelt x Úr, szeretnénk értesíteni, hogy a leadott telefon bevizsgálása a vállalási feltételeinkben rögzítettnél tovább fog tartani, mert a hézagon kívül más hibára is gyanakszunk, amihez további x napig kérjük türelmét. Csakis jó készüléket szeretnénk visszaadni Önnek."
Tehát szólni előre, prémium színvonal, nem utólag, hisztire - az a Gelka színvonal.

Persze nem mindenkinek igénye ez, de a színvonalat prémiumban nem alulra, hanem a felső ügyféligényekhez kell igazítani.

(#2959) Tibee86 válasza tittipecci (#2958) üzenetére


Tibee86
veterán

Milyen vállalási időre gondolsz? Semmi ilyen nincsen sehol megadva. :F

(#2960) Osiris válasza tittipecci (#2958) üzenetére


Osiris
őstag

Igen, azt a bizonyos státuszt ha időnként tovább tolnák akkor látnám, hogy dolgoznak rajta és nincs semmi gond.

Tibee86:
Nem az idő a gond, csak az hogy a felületen nem vezették, hogy mi a helyzet a telefonnal és a telefonos ügyfélszolgálat sem tudott többet mondani (olyan volt mint amikor elfelejtik, hogy a telefon náluk van és semmi nem történik egy hétig). Lehet, hogy egyedi eset, nem tudom. Amúgy már minden rendben, mert közben sikerült felgöngyölíteni a szálakat.
A nokia care-es "szép" emlékek miatt kezdtem a megszokottnál nagyobb lendülettel az utánajárásnak, szerencsére itt olyan problémák nem voltak végül.

(#2961) Tibee86 válasza Osiris (#2960) üzenetére


Tibee86
veterán

Irreálisak az elvárásaid én erre csak ezt tudom mondani. A telefont tőled átveszik, és küldik ki külföldre ahol bevizsgálják és történnek a továbbiak. Gondolom naponta több száz ha nem ezer telefon megy oda, nem egyszerű mutatvány lenne azt naprakészen tartani, hogy épp melyik milyen fázisban van.

(#2962) Osiris válasza Tibee86 (#2961) üzenetére


Osiris
őstag

Látom te nem hagyod, hogy a tények befolyásoljanak :U :
-Itt vizsgálják be az Andrássy úton ahova vittem.
-A szerviz is ott van.
-Az alkatrész jön külföldről.
-A hivatalos oldalon található a státusz lekérdezési lehetőség, vagyis nem az én igényem és találmányom, hogy ez nyomon követhető legyen, de ha már ott van, akkor használnám.

(#2963) csab2 válasza Osiris (#2953) üzenetére


csab2
veterán

Csak azért írtam, mert a jogszabályok szinte semmit sem írnak elő. Nagyon sokat enyhültek a korábbi évekhez képest. Abban biztos lehetsz, hogy az iStyle nem sérti meg a Ptk. előírásait.
De nem is lényeges ez, mert rendeződik az ügy.

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#2964) tittipecci válasza Tibee86 (#2959) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Akkor lehet, hogy valamit félreértettem; Osiris ezt írta:
"3-4 munkanapot írnak az oldalukon (de ez nem lényeg, nem hisztizek azért mert a duplája a valóság)"

(#2965) B-L-A-C-K válasza tittipecci (#2964) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Nem egészen, az oldalukon nem azt írják hogy 3-4 napon belül tuti kész, hanem "Átlagosan 3-4 munkanapig, de esetenként ez az idő lehet hosszabb vagy rövidebb is."

(#2966) tittipecci válasza B-L-A-C-K (#2965) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Nyilván a javítás ideje függ a mindenkori alkatrész rendelkezésre állásától, szerviz forgalomtól is - ez teljességgel érthető.
A prémium jelleg épp itt tud megmutatkozni, hogy ha az átlagosnál hosszabb ez az idő, akkor mi történik, magasabb szintű-e a törődés, mert az tudja növelni az ügyfélélményt.

(#2967) B-L-A-C-K válasza tittipecci (#2966) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

A garanciáztatás mindig is ennyi volt, van akinek 3-4 nap van akinek 7, szerintem nem omlik a világ össze miatta ha valakinek éppen 3 nappal tovább csinálják. Prémium jellegű dolognak inkább azt mondanám hogy kap egy "új" készüléket az illető 90%-ban, ami nem rossz dolog, főleg ha egy kopott karcos készüléket adott le.

(#2968) tittipecci válasza B-L-A-C-K (#2967) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Gáláns hozzáállás lenne az Apple-től, kétségtelen.
Érdekes módon én épp a korábban hivatkozott Nokiánál tapasztaltam hasonlót; 2 alkalommal is úgy cseréltek készüléket, hogy nem is számítottam rá. Sőt, újabb, értékesebb modellt kaptam.
Meglehet, a megtartásért voltak gálánsak, semmint prémium szolgáltatás volt a cél.

Ezek erős lojalitás növelők, ami egy prémium márka esetében különösen fontos, mert a prémium vásárlók ha elégedettek, sokkal kevésbé hajlamosak elkalandozásra.

(#2969) B-L-A-C-K válasza tittipecci (#2968) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Ezek erős lojalitás növelők, ami egy prémium márka esetében különösen fontos, mert a prémium vásárlók ha elégedettek, sokkal kevésbé hajlamosak elkalandozásra.

Ez így van, de itt jelen esetben ez akkor lenne a helytálló ha az átlagos 4 nap helyett már 2-3 hete ott lenne, akkor megérteném a felháborodást, de mint látjuk itt még közel sem járunk ennyinél (múlthét hétfőn adta le tudtommal azaz ma van az 5. nap). Valószínű holnap vagy szerdán már megkapja a telefonját.

[ Szerkesztve ]

(#2970) tittipecci válasza B-L-A-C-K (#2969) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Az erős lojalitás növelést arra értettem, amit írtál, egy esetleges 90%-os csere hajlandóságra.
Az 5 munkanapos javítás természetesen teljesen normális idő, még egy prémium márkánál is.

(#2971) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok.Most vettem egy ilyen kis gepet es az lenne a kerdesem hogy van ra utorrent?

(#2972) EczkE válasza fcbarca (#2971) üzenetére


EczkE
addikt

Ha talalsz az app storeban akkor van. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#2973) fcbarca válasza EczkE (#2972) üzenetére


fcbarca
őstag

Ezaz hogy nem talalok
Van egyaltalan valami alternativa?

(#2974) fcbarca


fcbarca
őstag

Illetve alkalmazasokat lehet zarni a touch id vel?

(#2975) tittipecci válasza fcbarca (#2974) üzenetére


tittipecci
csendes tag

Alkalmazásokat nem a touch ID-vel zárunk, hanem a főgombot duplán megnyomva, majd a kiválasztott appot felfelé húzva.
De nem szükséges mindig minden appot bezárni, mert az IOS-nek igen fejlett az energia gazdálkodása, az appok "kvázi" hibernálva vannak a háttérben és újra használatkor onnan gyorsabban indulnak, mintha újra lennének indítva. A megoldás a telefont nem lassítja - ez benne trúváj.

(#2976) fcbarca válasza tittipecci (#2975) üzenetére


fcbarca
őstag

En ezt ugy ertettem hogy ujlenyomattal lehessen feloldani az appokat pl facebook

(#2977) Tibee86 válasza fcbarca (#2976) üzenetére


Tibee86
veterán

Jailbreak-kel van csak tudtommal.

(#2978) fcbarca válasza Tibee86 (#2977) üzenetére


fcbarca
őstag

Es az utorrent dolog?

(#2979) univerzita válasza fcbarca (#2978) üzenetére


univerzita
addikt

JB-vel lehet torrentezni ( iTranssmision). JB-nélkül is lehet ( korlátozottan). De ez már lehet hogy warez téma.

(#2980) Nemo1001 válasza fcbarca (#2976) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

Jb vel és bioprotect a neve

(#2981) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Kérdeném a többi tulajt:

Nektek is szaggat a hangfelvétel 4K videóknál??

Pl. az egyik mostanában készült rövidke film:
https://www.youtube.com/watch?v=QzIfX_h4JGQ&feature=youtu.be

(nem enged linkelni, bocs.)

Sajnos minden videómból hiányzik pár mp hang. Rohadt zavaró. Eddig csak 4K-nál vettem észre, és természetesen ebben videózok mindent, mivel akarom a legjobb minőséget, ha már tudja a telefon.
Remélem egy szoftver frissítés megoldja, mert ez így gáz. Kíváncsi vagyok, csak nálam bugzik, vagy másnál is?

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#2982) fcbarca válasza Nemo1001 (#2980) üzenetére


fcbarca
őstag

es jailbreakkel ugrik a gari?valaki tudna szep magyar leirast dobni az ios 9.3.3 JB/rol?

(#2983) Nemo1001 válasza fcbarca (#2982) üzenetére


Nemo1001
aktív tag

nem ugrik ha ujrarakod a rendszert itunes-al az legyalul mindent.

(#2984) RAMb0 válasza tom956ster (#2981) üzenetére


RAMb0
tag

Bár csak full HD-ban rögzítek (az ok prózai, nincs 4K-s megjelenítőm, amire lenne értelme a tartalmat kirakni, illetve egyelőre elég a full HD is), ott nem tapasztaltam ilyet. Milyen verzió van fenn neked most az iOS-ből? Ha régebbi, próbál meg frissíteni, vagy ha a legújabb (korábbi verziónál is fenn állt a hiba?), akkor egy home+power-rel újraindítani.

(#2985) Adorjanksz válasza B-L-A-C-K (#2967) üzenetére


Adorjanksz
tag

Bocs Black, de nem értek veled egyet. Én is cirka másfél hete adtam le egy i6s-t, a telefon karc/mikrokarcmentes volt, tokban tartva, üvegfóliával. A készülék nem volt hajlandó bekapcsolni, ezért került szervizbe. Kellett 4 munkanap mire megállapították, hogy tényleg nem kapcsol be. Szerintem nevetséges. (prioritás..látom ezt se tanítják...) Ne mondjon 3-4 napot, ha nem tudja tartani. Olyat mondjon, amit tud tartani. Ha azt mondja, hogy 2 hét, nem idegeskedek... Prémium jellegű dolog: 240ezer forintos készülék. Ha azt vesszük alapul, hogy alles zusammen 100ezer forintba kerül a telefon, alkatrészestül, marketing ktg+szállítás meg kutyafüle szoftver...licence csomag..egy csere (minimum) gond nélkül bele kell férjen. Bocsi!

[ Szerkesztve ]

i6s

(#2986) B-L-A-C-K válasza Adorjanksz (#2985) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Én saját tapasztalataimra tudok hivatkozni, nagyon sok ismerősnek intéztem már, mindig kész volt ~5 nap alatt, gondolom vannak azért kivételek, de nem számot tevő, illetve általában nem az a sok idő míg neked megkapják tényleg nem kapcsol be, hanem az míg megkapják külföldről a csere készüléket.

Szóval azért mert ~100 emberből ~5 nem kapja meg 5 napon belül, még nem a te 1 esetedre kell következtetést levonni.

(#2987) Titi76


Titi76
aktív tag

Valaki tapasztalt iOS/iPhone SE használónak feltehetek privátban egy pár technikai jellegű kérdést? Android->WP->?iOS? (Platform váltás előtti kérdések.)

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2988) randras válasza Titi76 (#2987) üzenetére


randras
veterán

Tedd fel itt.

(#2989) rekop válasza randras (#2988) üzenetére


rekop
senior tag

Akinek esetleg van 6/6s az SE mellett az megnézné, hogy térerő szempontjából gyengébb-e az SE? Nálam amikor 6-on még van egy pötty, az SE-n folyamat "nincs szolgáltatás".
Vagy érdemes ez miatt gariba visszaküldeni, találkozott valaki ilyennel?

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2990) 4264adam válasza rekop (#2989) üzenetére


4264adam
veterán

Két eltérő ház, eltérő antenna elrendezés és hosszúság, nem a minimum térerőn ellenőrizném az SE hibáját.
Egyszerűen kisebb ház kisebb antenna.

(#2991) rekop válasza 4264adam (#2990) üzenetére


rekop
senior tag

Gondoltam rá én is, hogy talán a "kisebb" ház miatt lehet esetleg gyengébb. Normál lefedettség mellett nincs gond, ott még nem találkoztam problémával, csak ahol most vagyok pár napig, szinte folyamatosan a nincs szolgáltatás feliratot látom, miközben a 6-on mindig van legalább egyes térerő.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2992) B-L-A-C-K válasza rekop (#2991) üzenetére


B-L-A-C-K
titán

Azonos szolgáltató? Márt pl többször tapasztaltam azt hogy páromnak míg nem volt, nekem 2-esen volt ugyan azon a helyen. (Ő T-s, én vodás).

(#2993) rekop válasza B-L-A-C-K (#2992) üzenetére


rekop
senior tag

Természetesen igen. (Telenor egyébként)

Eladó dolgaim: https://tinyurl.com/5n7jmuvj

(#2994) #68372224 válasza rekop (#2993) üzenetére


#68372224
törölt tag

Hosszabb távon én i5-öt használtam, az egyenesen siralmas volt a Lumia 735 után.
Az a tapasztalat is, hogy az 5-ös széria nem remekel, de ha komolyabb a probléma, érdemes megnézetni szervizben, mert ennyire nem vészes a helyzet. :)

[ Szerkesztve ]

(#2995) Titi76 válasza randras (#2988) üzenetére


Titi76
aktív tag

Rendben felteszem ide is.

Köszönöm tittipecci és DaWe94 forumtársnak hogy vették a fáradságot és megpróbáltak válaszolni a kérdéseimre amik a teljesség igény nélkül a következők voltak: (a többit kérdésemre már egyértelműen megkaptam a választ, ezekre eltérő infóim lettek)

1-telefon beszélgetést lehetséges-e rögzíteni (hangrögzíteni)
2-anonim bejövő számokat lehet-e tiltani?
3-film feltöltéshez kell-e iTunes illetve kell-e a filmeket konvertálni vagy elég az avi, mp4, xvid, mkv, stb...(látom VLC létezik, nagy gond nem lehet)
4-bluetooth kép, file, akármi... küldés/fogadás működik-e rendesen android-WP-iOS között (leginkább kép)
5-miracast képernyő tükrözés működik-e?
6-WiFi Direct?
7-Muzdulat vezérlés? (lefordítom néma lesz, stb...)
8-a videó felvétel hangja mono vagy stereo?
9-a fényképek előtt készített kis Live Photos videókból ki lehet menteni képkockát? (Mekkora ennek a kisfilmnek a felbontása?)
10-video készítés közben használ-e szoftveres képstabilizáló algoritmust a telefon?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14, Kia NIRO 2018 PHEV, Lenovo Legion

(#2996) randras válasza Titi76 (#2995) üzenetére


randras
veterán

Hát szomorú leszel, de előre szólok, hogy pár válaszomban nem vagyok biztos. :DDD

1-telefon beszélgetést lehetséges-e rögzíteni (hangrögzíteni) NEM
2-anonim bejövő számokat lehet-e tiltani? NEM
3-film feltöltéshez kell-e iTunes illetve kell-e a filmeket konvertálni vagy elég az avi, mp4, xvid, mkv, stb...(látom VLC létezik, nagy gond nem lehet) VLC-be másoláshoz is kell az iTunes
4-bluetooth kép, file, akármi... küldés/fogadás működik-e rendesen android-WP-iOS között (leginkább kép) tudtommal semmi semmi között iOS-el
5-miracast képernyő tükrözés működik-e? elvileg igen, a MiraScreen-t ajánlotta már nekem valaki
6-WiFi Direct? Apple TV-vel
7-Muzdulat vezérlés? (lefordítom néma lesz, stb...) NEM
8-a videó felvétel hangja mono vagy stereo? több mikrofon is van, csak stereo
9-a fényképek előtt készített kis Live Photos videókból ki lehet menteni képkockát? (Mekkora ennek a kisfilmnek a felbontása?) passz
10-video készítés közben használ-e szoftveres képstabilizáló algoritmust a telefon? NEM

(#2997) lugosi válasza randras (#2996) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy tudom hogy videó közben van szoftveres stabilizálás.

(#2998) nord_ válasza lugosi (#2997) üzenetére


nord_
veterán

+1, már az 5s is tudta.

(#2999) #03372544 válasza randras (#2996) üzenetére


#03372544
törölt tag

3 - AVPlayer tud wifin keresztül is másolni
7 - az iOS 10-ben lesz olyan, hogy felemelésre feléled a kijelző és látod az értesítéseket, de csak a 6s, 6s+, SE támogatja
9 - vannak rá appok, alapból nem lehet. talán az iOS 10-ben lesz ilyesmi, nem vagyok benne biztos
10- használ szoftveresn stabilizálást, elég jól is működik

(#3000) Tibee86 válasza Titi76 (#2995) üzenetére


Tibee86
veterán

1-2-4 csak jb-vel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.