Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) nozs23 válasza xlife11 (#549) üzenetére


nozs23
addikt

Illetve konkrétan semmi mondanivalója nincs a tesztelt telefonnal kapcsolatban, azon kívül, hogy elmondta, amit ő akar azt nem lehet vele megcsinálni. :D

[ Szerkesztve ]

(#552) #92116480 válasza xlife11 (#549) üzenetére


#92116480
törölt tag

interneten azt irsz és ahogy akarsz. ha senior tagként erre nem jöttél még rá akkor kár beléd pazarolni a szavakat.

(#553) Giovan! válasza #92116480 (#552) üzenetére


Giovan!
addikt

A fórumnak viszont vannak szabályai, többek közt a normális hangnemre vonatkozóak is :U

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#554) #92116480 válasza Giovan! (#553) üzenetére


#92116480
törölt tag

ajaj

(#555) R a y válasza bayarena (#524) üzenetére


R a y
senior tag

Olcsónak semmiképpen nem mondanám, egyedüli erőssége az a soc. Azon kívűl elég gyenge eresztés.

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#556) bayarena válasza #92116480 (#542) üzenetére


bayarena
aktív tag

Ne haragudj, de te jottel a minosegi zenehallgatassal.
Szerintem a BT fulesek meg az h utcan hallgatod az rohadtul tavol van a minosegtol.
Oda boven eleg a spotify vagy a tidal is.

(#557) bayarena válasza R a y (#555) üzenetére


bayarena
aktív tag

Szerintem pontosits. Neked nem olcso. Vagy pl egy atlagos magyarnak nem olcso.
Viszont egy atlagos amerikainak, nemetnek, angolnak, ausztralnak, uj zelandinak stb igenis olcso.
Az arakat nem a balkanra lovik be.
Megegyszer:
Nalunk pl kozel minimalberes fizetes eseten 1 oranyi oraberbol kijon a havi reszlete. Iszonyat olcso.

[ Szerkesztve ]

(#558) #76289792 válasza bayarena (#557) üzenetére


#76289792
törölt tag

Alap, hogy az itthoni nyitóárat vesszük figyelembe és nem külföldi szolgáltatóst.

(#559) Giovan! válasza #76289792 (#558) üzenetére


Giovan!
addikt

Alap, hogy nem Magyarországot tekinti az Apple a fő piacának, ennélfogva az árakat sem a hazai pénztárcákra méretezik. 400 dollár A13-ért, ip67-ért és vezeték nélküli töltésért nem egy magas ár.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#560) R a y válasza bayarena (#557) üzenetére


R a y
senior tag

Hagyjuk mar ezeket a nyomorek szovegeket mar, meg ezt a balkanos temat. Meg tudnam venni, az 11 pro maxot az, de ennyi penzt nem adnek ki egy olyan telefonert ami delutan 5re mar lemerul. Ezert is valtottam androidra mert nevetsgekesnek talalom, hogy telefonert elkerjenek 4-500ezret. Persze ez most igaz az osszes gyartora.
Vettem tavaly egy mi 9t 110ezerert, minden megy rajta, 6-7ora sot, szep kijelzo, van aod, sot ritkan meg jatszok is rajta.
Masik meg hogy mikor megjelent az iphone, akkor se kerult ennyibe mint most ez. Az egesz aremelesesdi az Xel csucsosodott ki, megnezte az apple h bejon-e, es bejott, verpistik gond neluk megveszik, aztan egy ev utan mar az aksi is kuka.

[ Szerkesztve ]

Ha olyan releváns találatokat akarsz látni, mint amilyeneket a 2000-es években kaptál, akkor használd a Yandex-et. ~ Pro Bono Publico ~ | Ephesians 6:10-18 |

(#561) #86564352 válasza bayarena (#519) üzenetére


#86564352
törölt tag

Persze hogy egyszerű, csak az egy-egy kiragadott specifikációt szajkózó kockafejek nem értik miért árulja a cég ezt a készüléket. Hogy úristen tömegközlekedésen fülhallgatóval a kockája ezen nem tudja a Star Wars összest megnézni és nem lehet pendrive-ként zenét másolni rá, úristen... :D nem ők a célközönség, ennyi.

Mindenki a maga szempontja alapján választ. Nekem kínálhatják a 80 ezres Xiaomit 8 ezerért is beépített atomerőművel, akkor se kéne. Mert nem iOS fut rajta, és nem kell belemagyarázni hogy csak alma logó számít, mert nem. Nem akarok 20 dekás tepsit, szóval a XR, 11 is ugyanúgy kapásból kizárva, hiába alma logós. SE1 topikban leírtam számomra még az i8, SE2 méretet is szokni kell SE1 és Nokia Lumia után. A zsebre tehetőség, kényelmes egykezes használat is feature valakinek. Nem mindenki megy a tepsi trend után! Valaki egy délután lemeríti a mobilját, mert azon éli az életét, más két napig is el van a használati szokásaival. Kockaként 5W töltőt adni vicc, a nem kocka user meg este 20-30%-on felrakja, reggel leveszi és nem érzékel a problémából semmit.

Számomra a mobil az mobil, egy kiegészítő eszköz. Nem nyomkodom órák hosszat naponta, nem akarok filmet nézni rajta, órákat játszani rajta, regényt írni. Többségében számítógépen netezek, konzolon játszok néha, tévén nézek filmet. Ahhoz képest a 6" tepsi mobil is csak egérmozi, ha már élményről van szó. Pár perces videó, chat, gyorsan elolvasni utcán egy emailt arra elég a 4,7" is. Aki éjjel-nappal nyomogatja és az üzemidő számít, vegyen 11-et. Aki éjjel-nappal fényképez, fontosak a legújabb effektek az szintén nem az SE2 célközönségébe tartozik.
Hétköznapi embereknek átlagos használatra teljesen jó képeket csinál, nem kizárólag a lencsék száma számít, hanem a képfeldolgozás is, processzor és szoftver. (ha social media, akkor instára téve Zuckerberg úgyis tömöríti mindegy mivel készítetted) Amerikában imessage és snapchat miatt gyerekeknek ez olcsó iphone, nekik is hiába mondanák a Xiaomi, Huawei és Samsung másban miben jobb, nem fontos számukra.

Szubjektív a forma kérdése is, az i8, SE2 elavultnak mondott nagy káva nem illik az utóbbi idők divatjába, viszont ezt a kijelzőt még azért valahogy átérem és a notch se túl szép, csak újabb. Amit valaki hátránynak lát, másnak előny is lehet.

Világszerte milliók váltanak 6, 6S, SE1, 7, 8-ról elérhető áron erre az SE2-re most és a következő 1-2 évben. Hétköznapi emberek veszik meg ezt és nem érdekli őket melyik Samsung és Xiaomi melyik kiragadott spec-ben jobb és a fórumokon mit vitatkoznak a kockák, akik nem használtak Androidot azoknak nem hiányzik egy Android feature.
LCD egyik legjobb, nem kizárólag a felbontás számít, betekintési szög és színhűség nem rossz, van true tone is. Megint a 6-tól 8-ig célközönség nem éli meg tragédiának ezt szerintem, akinek OLED kell van az is a kínálatban. Ujjlenyomat azonosító egyik legjobb, van előny és hátrány FaceID-hez képest.

Az ár az Apple árfolyam és hazai adók ellenére szolgáltatótól 160-170K el leszek ezzel négy évig, havi kb. 3500 forint úgy és valamennyit érni fog 2024-ben is. XS-t nem mertem drágábban most négy évre, mert a jobb kamera annyira nem érdekel, OLED se, drágább a javítása ha gond lenne.

Ha félrerakom az iOS kérdést, Androidnál ilyesmi méretben ugyanolyan nagyító alatt cincáljuk a Galaxy S10e-t, akkor arra is lehet mondani nem annyira akku bajnok és drágább is. A Pixel 3a nincs szolgáltatónál kínálatban, legnagyobb feature benne a számomra nem létfontosságú night mode fotózás, viszont ha ugyanúgy kocka szemmel nézem a paramétereket akkor nincs IP67, nincs eSIM, a processzora lassabb, tárhelye csak eMMC, műanyag a háta, nincs vezetéknélküli töltés, alsó-felső káva azon is van, videófelvételben gyengébb, ha elromlana, hirtelen azt se tudom hova vinném.

SE2 megfizethető iphone, időtálló sebességben, támogatásban, általános használatra kipipál elég sok dolgot, milliókat fognak eladni belőle.

(egyébként kár a Lumia elbukott, jó lett volna egy harmadik versenyző, almánál és droidnál is előbb volt adott esetben dark mode, double tap to wake, live photos, qi wireless, bizonyos helyzetekben UI is jobb volt akkoriban)

(#562) BiP válasza xlife11 (#549) üzenetére


BiP
nagyúr

Az ilyenen én már csak röhögök.
Mint mikor van egy fullos csaj, de mikor megszólal, kilóg a kapanyél a szájából vagy úgy beszél, mint egy kocsis. A kép meg a hang nincs szinkronban :)

(#563) nozs23 válasza R a y (#560) üzenetére


nozs23
addikt

Az egesz aremelesesdi az Xel csucsosodott ki, megnezte az apple h bejon-e, es bejott, verpistik gond neluk megveszik, aztan egy ev utan mar az aksi is kuka.

Majd szólok a másfél éves XS-emnek a 89%-os akksijával, hogy ideje menni a kukába. Másrészt minden gyártó Apple szinten áraz már, cserébe két év után azt is elfelejtik, hogy valaha gyártották az adott készüléket, nem hogy támogassák-e még. Azokat is megveszik a "vérpistik". :)

(#564) Giovan! válasza R a y (#560) üzenetére


Giovan!
addikt

Több csúsztatást is tartalmaz ez a hsz. Egyrészt már az első iPhone is 500 dollárba került ha jól emlékszem, ami pont több egy százassal mint amit az SE-ért kérnek. Másrészt nem tudom honnan szedted hogy 1 év után meghal az aksi, nekem ilyen jellegű problémám még nem volt, pedig az első iPhone-omat, egy 6-ost kb. 2 évig használtam.

Hogy ki mire költi a pénzét, az meg végképp nem a te problémád szerintem. Megértettük, neked nem ér ennyit egy telefon. Másnak meg igen, sőt, 1000 dollárt is. Az ő dolga.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#565) BiP válasza bayarena (#557) üzenetére


BiP
nagyúr

Hol az a nálunk? Meg mondasz valami számot is? Mert nekem a minimálbér órabére (kb.egy ezres) nincs összhangban az elképzelt havi részlettel, ami biztos nem havi egy ezres.

(#566) bayarena válasza R a y (#560) üzenetére


bayarena
aktív tag

Nyugati berezes eseten a 11 pro se draga, de nem ez a lenyeg. Az emberek nagy reszenek tudasban nem kell tobb az SE-nel, max nezhetne ki jobban is. Ennyi.
Itt ausztraliaban az ATLAG polgar nem nezi ezeknek az arat. Megveszik szolgaltatonal havi reszletre azt csa. 23 dollar havonta az SE, 44 a 11pro. Az atlag munkaber kb netto 35 dollar de lehet h tobb.
Nrm tenyezo hidd el az ara egy telefonnak.
Nem magyarorszagra terveznek.
Ennyi.

(#567) bayarena válasza BiP (#565) üzenetére


bayarena
aktív tag

Pont errol beszelek. Otthon szar a fizetes, ezert minden draga.
Kepzeld el hogy havi 1 ezres lenne az SE, vagy havi 2 ezer a 11 pro. Ugye h rohadtul nem erdekelne az ar??
Szomoru, de ez van.

(#568) lo_jo válasza #92116480 (#542) üzenetére


lo_jo
senior tag

Látom érzékeny pontra tapintottak, mert erre még kábel sem kell, működik több megoldással is. Ha nem fikázni álltál volna bele, akkor el is mondták volna, hogy hogyan.

(#569) sfefe válasza wandor0930 (#502) üzenetére


sfefe
őstag

Azért mert vkinek nem tetszik vmi azért még nem trollkodó szerintem...

Amúgy nekem is a WP jött be a legjobban és csak azért vettem droidot mert nem adok telóért annyi pénzt amennyibe egy iPhone-t adnak...
(nekem iphone-droid tök egyforma.😀 )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#570) aujjobba válasza lo_jo (#568) üzenetére


aujjobba
addikt

Leírtam neki, de afelett nyilván átsiklik.
[link]

(#571) #76289792 válasza Giovan! (#559) üzenetére


#76289792
törölt tag

Itt rólunk van szó, nem az Apple-ről. Szerintem nagyon magas, lévén van más is a piacon és elfogult sem vagyok vele.

[ Szerkesztve ]

(#572) lo_jo válasza aujjobba (#570) üzenetére


lo_jo
senior tag

De még itunes sem kell a gépre, nekem sincs fent. Ha nem létszükség a gyári zene app, akkor van a store-ban jópár, ami tud több tárhelyről is dolgozni, feltolod icloud driveba, dropboxba, bárhova és onnan letöltöd vele. Meg is van oldva minden probléma kb. annyi idő alatt, mint amennyi idő alatt ezt leírtam.

(#573) bayarena válasza sfefe (#569) üzenetére


bayarena
aktív tag

Egyet ertek, nekem is az volt, barcsak a hulye microsoft hamarabb lep.
Legszivesebben surface bookot meg surface phonet hasznalnek.
Igy meg maradt az s8, ami tetszik.

(#574) Giovan! válasza #76289792 (#571) üzenetére


Giovan!
addikt

Mi az a más, amiben van egy csúcsproci, ip67 védettség, és még vezeték nélküli töltést is tud, mindezt 400 dollárért?

Az hogy kicsi a kijelző és "csak" ips (nekem speciel megfelel az is), illetve hogy az aksi az vállaltan gyenge, ok, de emellett ez a teló a fent felsoroltakat is tudja.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#575) bayarena válasza Giovan! (#574) üzenetére


bayarena
aktív tag

Illetve mi az a mas telo amiben ios van 400 dollarert ujonnan. :)

(#576) #76289792 válasza Giovan! (#574) üzenetére


#76289792
törölt tag

Attól még, hogy ezeket tudja, sokkal több hátránya is van. Nem a te használati szokásaidat kell standardizálni. A proci dolgot megérteném egy hardver-szörnyeteg esetében ahol ki kell szolgálnia a kijelzőt illetve a heavy usereket, de ennél a telefonnál pont nem számít, hogy a hívás és az e-mailezés milyen gyors, egy A12 ugyanígy kiszolgálna ezt a hardvert, de tudjuk be annak hogy jó irány az A13 takarékossága, itt nagy szükség is van rá. Az IP dolog szép és jó, de amíg van gumitömítés addig az ip 67 csak egy minősítés. De ebbe inkább itt ne menjünk bele. A vezetéknélküli töltés jogos.

Őszintén az egész kommentedet nem értem miként jött az enyémhez, de azért válaszoltam, gondolom az Androidos vonalra gondoltál, én nem.

[ Szerkesztve ]

(#577) nozs23 válasza #76289792 (#576) üzenetére


nozs23
addikt

En a te kommentedet nem tudom hova tenni. Szerinted van ennyiert jobb. Es? Szerintunk nincs.
Nem fogjuk egymast meggyozni. A te szempontjaid nem a mieink es igy tovabb.

(#578) #76289792 válasza nozs23 (#577) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ki mondta, hogy van ennyiért jobb is? Egy szóval nem mondtam. Annyit mondtam, hogy szerintem a képességeihez mérten drága és van más is a piacon (Apple). Nem hasonlítottam semmit semmivel. Remélem ez érthető.

(#579) Giovan! válasza #76289792 (#576) üzenetére


Giovan!
addikt

Attól mégy, hogy ezeket tudja, sokkal több hátránya is van. Nem a te használati szokásaidat kell standardizálni.

Mert úgy véled a tied jobban rászolgáltak erre? :DDD

Fogadd el, van egy réteg, akinek pont megfelelő ez a teló, és nem azért mert hülye lenne vagy birka, aki nem látja be hogy mennyivel jobban járna mással, hanem mert pont azt tudja, amit a user elvár tőle. Gyors (és az is marad még pár évig), és bónuszba még ott az a pár dolog amit felsoroltam.

Persze megvannak a hátrányai, de én, és gondolom még mások is rajtam kívűl, simán együtt tudnának azokkal élni azokért a feature-ökért cserébe, amik viszont benne vannak.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#580) btudos válasza #76289792 (#576) üzenetére


btudos
veterán

A célközönséget azért elég jól lehet standardizálni, mert ezt a telefont javarészt azok fogják megvenni, akik nem akarnak tenyérnyi telefont használni. Számukra hasonló szintet hozó, ennél érdemben nem nagyobb alternatíva alig van, nemhogy olcsóbban, de ezen az áron vagy drágábban sem.

Ez a telefon nekik szól, teljesen felesleges a 6"-en kétszer ekkora üzemidőt hozó Androidos telefonokkal szembeállítani, mert azok nem jelentenek alternatívát. Többek között nekem sem, van egy OnePlus 7T-m is, mégis az iPhone 8-amat használom többet, mert a hétköznapjaim során ez a kényelmesebben használható készülék. Ha így nézed, az S10e az egyetlen érdemi vetélytárs, aminek ugyan jobb kijelzője van, cserébe még így, több mint 1 évvel a bemutatása után is drágább, és érdemben nem ad jobb üzemidőt, sőt...

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#581) nozs23 válasza #76289792 (#578) üzenetére


nozs23
addikt

Annyit mondtam, hogy szerintem a képességeihez mérten drága és van más is a piacon (Apple).

Akkor vegkepp nem ertem. Az Apple palettajan nincs hasonlo keszulek. XR sokkal nagyobb, tavalyi hardverrel 40 ezerrel dragabb. Bar meretben kozelebb, szinten tavalyi hardverrel (de minden masban jobb) XS pedig 70 ezerrel dragabb. Hivatalos arakat hasonlitok, mert annak van ertelme, gsm szinten az SE ara is be fog esni hetek alatt. A regebbi modellek pedig lenyegesen elmaradnak.

[ Szerkesztve ]

(#582) #76289792


#76289792
törölt tag

Rendben, elfogadtam, hogy itt már mást nem lehet kitárgyalni, csak az itteni 10 fős célközönség igényeit.

Egyébként ilyen szinten nem támadtam sem a készüléket, sem az igényeket, csak elmondtam a véleményem, nem kell generálni és védeni. Még mindig tech fórum. Ha szídni akarom a készüléket akkor fogom is, teljesen jogosan, nem fogom mások igényéhez igazítani.

[ Szerkesztve ]

(#583) nyisziati válasza btudos (#580) üzenetére


nyisziati
veterán

Mondjuk a Galaxy S10e azért eléggé pariban van ezzel a készülékkel, és hasonló áron meg is lehet kapni.
Ráadásul a tulajdonosok szerint az üzemideje is jobb.
A teljesítménye kb. 20 %-kal kisebb, de nagyjából ez az egyetlen hátránya az SE-hez képest, minden másban jobb.

(#584) Noukoum válasza btudos (#580) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem, ez a telefon még mindig azoknak szól akik olcsón akarnak iphone-t venni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#585) #76289792 válasza Noukoum (#584) üzenetére


#76289792
törölt tag

+1
Az átlag úgy sem az iOS és az ökoszisztéma miatt fogja venni.

(#593) nozs23 válasza nyisziati (#583) üzenetére


nozs23
addikt

Foto/video minosegben nem jobb, de kapsz egy uw kamerát is. Sztereo hangszoro mindket keszuleken, akkumulator teljesitmeny hasonlo. Teljesitmenyben gyengebb. Tamogatva alig egy evig lesz meg.
Amiben jobb az tulajdonkeppen a kijelzo es az alaparon nagyobb tarhely es a tobb ram (bar ez droidon es ios-on nehezen osszevetheto).

[ Szerkesztve ]

(#594) strogov válasza #92116480 (#528) üzenetére


strogov
senior tag

"plusz amikor 2020ban még nem lehet pendriveként másolni zenét egy iphonera meg vissza itunesos baszódás nélkül addig felesleges az epöl zárt rendszereiről áradozni."

IOS 13-tól kezel standard usb eszközöket minden iphone. Ebbe beletartozik a pendrive is. Van "Files" amivel a telefonon lehet másolgatni.

Ameddig ez nem volt addig (ősidők óta) lightning csatlakozású pendrive-okat lehetett használni. Ezek "hihetetlenül bonyolult" eszközök, mert egyik végük USB, másik meg lightning. Ipad-en mindig ilyenről néz filmet a kislányom. 3 évesen már tudta használni. De nyilván vannak akiknek meghaladja a képességeit.

(#595) nyisziati válasza nozs23 (#593) üzenetére


nyisziati
veterán

Azért az S10e-n befigyel még egy IP68 is, ami az SE-n csak 67. Hall szenzor is van rajta, ami a mágneses tok miatt klassz.
A dual-sim fizikai, tehát nemcsak a Telekomnál tudod kihasználni az e-sim adta lehetőségeket, hanem korlátlanul.
A Galaxy-n van még audio jack is, a gyorstöltés 25 wattos és ez már a dobozban van, nem kell külön megvenni. Ahogy az AKG fülest sem.
Az aksikapacitás hasonló, de azért az S10e egy órával tovább bírja, mint az SE.

(#596) nozs23 válasza nyisziati (#595) üzenetére


nozs23
addikt

Jogos, bar ezek nagyresze retegigeny. Fules pedig jar az iPhone-hoz is. Csak a teljesitmenyen kivul mindenben jobb eleg sarkos volt.

(#597) Szakiii válasza #40359168 (#527) üzenetére


Szakiii
addikt

Őszintén nem bántásból és tök jó hogy van ilyen de aki egy horgászújságon elvan ott nem nagyok az igények :D :R

(#598) Szakiii válasza bayarena (#557) üzenetére


Szakiii
addikt

Ez annyira rossz mikor ezzel jön valaki hogy egy amerikainak olcsó, persze olcsó, de ennyi erővel ha tej 20k lenne az is olcsó lenne hisz simán van rá pénze.. Ahhoz mérten kell nézni hogy mi mennyire olcsó, hogy mi a termék és a többi kategória társ mennyibe kerül, nem a pénztárcákhoz.. ezt elengedhetnétek már itt a forumon, ettől függetlenül arányaiban tényleg nem drága készülék bár nem is olcsó.

Jó pár tesztet néztem akuról youtube-n és egyáltalán nem vészes, pedig első ránézésre én se vállaltam volna be de lehet pár hónap múlva ez lesz a befutó. Most már csak a kávák zavarnak :D de mivel nem nekem lesz, hanem feleségemnek aki s7et használ, így nem lenne gond ez sem (hasonló káva méretek vannak).

[ Szerkesztve ]

(#599) PeAdam


PeAdam
tag

[link] Kb ez a videó szemlélteti jól, valójában mennyit ér ez az ócska elavult egérmozi :R

Ryzen 3700X, 32Gb HyperX Predator 3200 MHZ RGB, RX 5700 XT Asus Strix OC 8GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.