Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) radi8tor válasza Ádám16 (#399) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Telenornál nincs eSIM sajnos, így nem megoldható.

USB-C gyorstöltő 18W-os (a gyári 5W-al szemben)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#402) whatwhatwhat válasza radi8tor (#400) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Ne haragudj, de ezt miért kifejezetten nekem írod?

(#403) aujjobba válasza radi8tor (#401) üzenetére


aujjobba
addikt

Telenor-nál nincs eSim.

(#404) Ck. válasza Giovan! (#352) üzenetére


Ck.
addikt

Egyik sem.

(#405) radi8tor válasza aujjobba (#403) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Oh tényleg, azt hittem náluk a kártyafüggő iPhone miatt nincs értelme eSIM-nek.

⭐ Stella

(#406) whatwhatwhat válasza #40359168 (#392) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

SE garanciájáról beszéltünk. Volt ezzel kapcsolatban egy teljesen valid megjegyzésem. Mire legalább 3-an nekem ugrottak. Most tényleg én vegyem magam takarékra?! Hihetetlen.
De jogos, azt hiszem a jövőben messziről kerülök minden iphone topikot. Mindenki jobban jár.

(#408) Oldman2 válasza Ádám16 (#399) üzenetére


Oldman2
veterán

Szerintem nem, mivel eSIM-et itthon csak Telekom tud adni.

Az meg kell hozzá, mivel nem 2 SIM fiók van az új iPhone-okban, hanem 1 SIM foglalt + egy eSIM.

(#411) predakon


predakon
őstag

Jó a teszt köszi viszont az "ajánlott" minősítést barokkos túlzásnak érzem, egy "tetszett" reális (főleg az ár fényében).

[ Szerkesztve ]

PH PS5/XBOX discord link https://discord.gg/QUKTTkrrrA

(#412) BBke válasza whatwhatwhat (#333) üzenetére


BBke
tag

Nálam az S7 csinálta, egyszer vagy kétszer hogy nem bírtam felvenni, nem reagált rá. Más hibát nem produkált, nem volt egyszer sem szervizben. Én elégedett vagyok vele, több mint 3 év használat után. Párszor leesett már, pofára is, a gomb alatt össze is tört. De még működik. Az SE megjelenésével határoztam úgy, hogy kipróbálom az almát. :)

(#413) Noukoum válasza predakon (#411) üzenetére


Noukoum
veterán

Vagy egy bizonyos rétegnek “tetszett” sőt akár “ajánlott” azonban itt ez nem ér minősítés.

Csak sokkal szebben megfogalmazva. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#414) kleinguru válasza predakon (#411) üzenetére


kleinguru
addikt

Ebből az ajánlásból mindig vita van. Van valami nyilvános írás ezen címek odaítéléséről, hogy mi alapján kaphat egy-egy készülék ajánlást :F

Azt gondolom, hogy sokan itt absz. értelemben tekintenek az ajánlottra. Szerintem inkább kontextusában kellene nézni ezt is.

A 180K-s (+-10%) telók között is erősen véleményes az ajánlott jelző?

Szerintem nem, sőt.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#415) prolad


prolad
őstag

Elég gyatra ez az év mobilos szempontból, itt van már május és kb ez az újrahasznosított valami a legérdekesebb idén.
Nálam a kis méret és IOS miatt kiesik, de már-már így is szimpatikus, népszerű lesz még a pocsék árfolyam ellenére is.

(#416) Szakiii válasza kleinguru (#414) üzenetére


Szakiii
addikt

Egy időben volt rendszeresen téma volt itt a forumon, hogy lehetne kicsit összetettebb ez a pontozási rendszer, kicsit tényleg nehéz néha hova tenni a dolgot. Itt most különösen nehéz lehetett értékelni, elég fura a telefon ha a specifikációt nézzük, van része ami eszméletlen, hogy 2020-ban 180k körül belekerülhetett negatív értelemben és van olyan része ami meg eszméletlen, hogy 180k-ért beleférhetett jó értelemben. :D Mondjuk ha meg ezt nézzük egy erős közepesnek mondanám.

Kijelző pl botrány.. értem hogy sokan azzal jönnek hogy nekik elég de ne így pontozzunk már hogy kinek mi elég hanem hogy 180k-ért más mit ad viszont a proci meg brutális :D.

[ Szerkesztve ]

(#417) aujjobba válasza Szakiii (#416) üzenetére


aujjobba
addikt

A kijelzőnek csupán egy tulajdonsága a felbontás, nem azért kapott jó pontot mert sokaknak elég.
Színhűség, betekintési szög, fényerő, stb. sok egyéb tényező van, amiben ez jól megállja a helyét.

(#418) rene0619


rene0619
aktív tag

SE (vagy általában a iPhone-ok) tölthető pl Samsung gyorstöltő adapterével+az apple gyári USB kábelével? Mármint "gyorstölthetőek" úgy ezzel a kombóval (ugyanolyan hatékonysággal), mint az Apple 18Wos adapterével?

[ Szerkesztve ]

(#419) Noukoum


Noukoum
veterán

Ezzel szerintem nem lehet vitatkozni. A 7 pont amit kapott szerintem teljesen reális. Nem is a pontozással van a gond általában.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#420) btudos válasza Szakiii (#416) üzenetére


btudos
veterán

Az a gond, hogy nincs semmilyen más telefon a piacon, amihez lehetne hasonlítani, és ezért különösen nehéz ezt a telefont reálisan, kontextus nélkül értékelni. Az egyetlen valós alternatíva - kis méret, felsőkategóriás hardver kritériumrendszert nézve - a Samsung S10e, de az is tavalyi modell, és kifutó árakkal van az SE bevezető árával egy szinten, más modell annak, aki kis méretben keresgél a felső kategória közelében, nemes egyszerűséggel nincs.

Ha innen nézed, ez egy ajánlott készülék egy bizonyos - nem is annyira kicsi - célcsoportnak, még úgy is, hogy ár/érték arányban jobb vételek is vannak a piacon, de hiába, ha azok pont a felhasználói oldalról az egyik legfontosabb szempontnál, a kis méretnél esnek ki.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#421) Giovan! válasza rene0619 (#418) üzenetére


Giovan!
addikt

Az i8-amat gond nélkül tölti a Samsung 15 W-os töltőfeje Apple kábellel, szóval szerintem ennek sem fog ez problémát okozni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#422) CoDWaW07 válasza atee_13 (#124) üzenetére


CoDWaW07
őstag

A csúcsteljesítményt úgy kell értened, hogy megveszed most, és 4 év múlva sem kell kidobni mert gyenge lenne a teljesítménye, sőt. Egy lassan 4 éves iPhone 7 kifejezetten fürge, de ez elmondható a 6S-ről is.

Főleg aki SE-t vesz, az hosszútávra tervez, így fontos hogy 4-5 évig tudja használni, és frissítés is jöjjön rá, ebben ennyi pénzért verhetetlen, és Androidnál még a csúcskészülékek is elmaradnak ebből a szempontból.

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#423) kalanchoe válasza rene0619 (#418) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nem kellene, hogy gond legyen vele. :N

(#424) Szakiii válasza btudos (#420) üzenetére


Szakiii
addikt

Igen igen ezért mondom hogy nehéz besorolni simán meggyőzöm egyik pillanatban magam hogy akár még kulonosen ajalnott is masikban meg hogy procit leszamitva meg kamerat ez egy kifejezettel elavult telefon. Érdekes kis gép :D mindenesetre én szó nélkül adnék neki egy esélyt ha arról lenne szó bár egyelőre szerintem s10e lesz nekem is a választás mert pont egy ilyesmit keresek de félek az akutól. Kijelző még beleférne, de aksi az nagyon félelmetes. :)

(#425) btudos válasza Szakiii (#424) üzenetére


btudos
veterán

Akkuban az S10e sem bajnok, a kis méret miatt erősen kompromisszumos az üzemidő annál is.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#426) aujjobba válasza Szakiii (#424) üzenetére


aujjobba
addikt

(#427) BBke válasza Neck (#331) üzenetére


BBke
tag

A piaci árak elszálltak, ez nem vitás. Amikor 3 éve vettem az S7-t, akkor előző évben volt a Samu csúcs mobilja. A párom 2017-es A3 telefonja, amit 2 éve vett, nem csinál jó képeket. Persze, alap dolgokra neki tökéletes, de ha már fényképezni szeretnél, viszonylag elfogadható minőségben, ahhoz már kevés.

[ Szerkesztve ]

(#428) Noukoum válasza aujjobba (#426) üzenetére


Noukoum
veterán

i8
SE
S10E

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#429) BBke válasza Giovan! (#352) üzenetére


BBke
tag

Na ezen jót nevettem :DD

Szerintem kár hasonlítgatni másik telefonhoz. Úgyis a használat közben fog eldőlni, hogy ki mennyire lesz vele elégedett. :)

(#430) BBke válasza nyisziati (#356) üzenetére


BBke
tag

Igen, használható alternatívája minden, aminek 4 kereke van :D

Viszont a Suzuki és a BMW között van egy hatalmas különbség, mégpedig az ára :D

(#431) aujjobba válasza Noukoum (#428) üzenetére


aujjobba
addikt

Tehat, web bongeszesben az i8 volt jobb
11.54h vs. 11.01h

beszelgetes 3g-n, itt az s10e remekel
12.24h vs. 20.42h

filmezesben masfelszer tovabb tart kb az s10e
10.36h vs. 15.16h

(#432) BBke válasza aujjobba (#387) üzenetére


BBke
tag

A Samsungnál már nincs regisztráció a +1-2 év garanciára, megszüntették. Alapból 2 vagy 3 év van, regisztráció nélkül.

(#433) Neck válasza nozs23 (#346) üzenetére


Neck
veterán

Elolvastam még egyszer, és azt hiszem, most már értem.

;]

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#434) joey04


joey04
titán

mi megy itt :D még apple topikhoz képest is durva :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#435) #40359168 válasza joey04 (#434) üzenetére


#40359168
törölt tag

Ja, bő négyszáz komment szinte nulla relevánssal. :U

(#436) BBke


BBke
tag

A reset, a recovery és a DFU elérésének módja az iPhone 11, a 11 Pro, és az új iPhone SE esetén: [link]

(#437) hardver1985


hardver1985
tag

Nem lenne rossz csak az akku 3-4 óra :))

Megbízhatóságom: 220 pozitív...

(#438) nyisziati válasza joey04 (#434) üzenetére


nyisziati
veterán

Igen, és az a durva, hogy mégcsak nem is egy 499.000,- Ft-os flagship. :D

(#439) CoDWaW07 válasza Ádám16 (#399) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Dual-simes ,de az egyik e-sim, viszont itthon csak a Telekomnál van e-sim.

Azért a kijelző sokat fejlődött a régi 5/5S/5C/SE(1) generációtól, bekerült az iPhone 6-tól egy fényvisszaverő réteg a kijelző és a plexi közé, és iPhone 7-től nagyobb a fényerő, True Tone, P3-mas szabvány, stb, szóval érezhető a különbség az utóbbiak javára.

Bizony szép, hasonlít a régi fehér szinű 3G/S-re :K

Fanyalgókat nem értem, eddig is létezett egy bizonyos iPhone 8 nevű készülék ezen az áron, amit az X-Xs-11-11Pro árnyékában is elég szép számmal vettek.
Most ezt lefrissítették, korszerűbb hardverral, ugyanazon az áron, hol a probléma?

[ Szerkesztve ]

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#441) Razzul válasza aujjobba (#426) üzenetére


Razzul
senior tag

Honnan van ez az ábra? Jó lenne látni egy ilyet az SE2-ről is. :R

(#442) aujjobba válasza Razzul (#441) üzenetére


aujjobba
addikt

Ott a link, az első mondat.

(#443) Fall-N válasza Giovan! (#97) üzenetére


Fall-N
veterán

Értelmetlen összehasonlítani, mert az Apple SoC-je másban nem elérhető. Ugyanígy az OS sem egyforma. Kíváncsi lennék a Bionic SoC-re millió háttérben futó alkalmazás mellett mit nyújtana nem iOS-en. :U Szóval az adott platformon lehet és releváns összehasonlítani az SoC-ket. Ezek a pontszámok szart sem érnek. Ha valami miatt nem opció az iOS, akkor hiába a sok pont. Az sem mindegy, hogy egy gyártó a saját OS-ét írja a saját hardverére. Mellesleg az iOS egy kőbalta az Androidhoz képest, így persze hogy gyorsabb. Ugyanez volt a WP-vel is. A csempék nem fogyasztottak sokat.

(#444) Bailey


Bailey
senior tag

Lehet fanyalogni, de attól ez még sikertermék lesz. Van több férfi kollégám, aki i7-et használ jelenleg, de most cserélni akarja SE-re. Elég nagy a célcsoport szerintem. Érdekes módon, az S10e nem kapott folytatást, mert annyira nem volt sikeres, pedig ezek szerint van igény a kis telefonokra. Az S10e volt a telekomnál 150-ért is Decemberben listaáron, de miután kiderült, hogy nincs S20e, azóta felment az áruk nagyon mindenhol. Sokaknak meg elég a kis akku, a kollégáim is az irodában töltötték folyamatosan, és nem panaszkodtak soha. És azért mégis, az SE még sok évig támogatva lesz, ami azért nem hátrány azoknak, akiknek ez fontos.

[ Szerkesztve ]

(#445) #40359168 válasza Fall-N (#443) üzenetére


#40359168
törölt tag

„Mellesleg az iOS egy kőbalta az Androidhoz képest...“ - az ilyen mondatokra nyilván feltétlenül szükség van egy teszt alatt, mint ahogy úgy általában az efféle, alapvetően okafogyott összehasonlítgatásra. :U

(#446) chatran válasza #40359168 (#445) üzenetére


chatran
őstag

No offense. Mondja ezt az, akinek egy kőbalta az avatar-ja. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#447) Giovan! válasza Fall-N (#443) üzenetére


Giovan!
addikt

Tehát mivel az iOS egy kőbalta, sokkal gyorsabb tud lenni, mint a mindenféle háttérben pörgő szar által terhelt android. Nem látok itt negatívumot, és az összehasonlítást sem tartom értelmetlennek. Mivel kőbalta a rendszer, a proci jobban tud koncentrálni arra, amire kell. Az androidot fejlesztő OHA-nak ki tiltja meg, hogy ők is kőbaltásítsák a rendszerüket? A gyártóknak ki tiltja meg, hogy optimalizálják a szoftvert a telóikra?
Ha pedig azért akarod az androidos gépeket kivenni az összehasonlításból, mert maga az android végtelenül fregmentált, arra megint csak az a válaszom: a Google-nek ki tiltotta meg anno, az android hajnalán, hogy az Apple útját kövesse?

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#448) Drp81 válasza Fall-N (#443) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nekem inkább a kőbalta, mint a faék :D

Viccet félretéve, oprendszer programozó vagy? Csak mert hogy azt mondod, hogy tök egyszerű az iOS, a WP meg csak csempékből állt.

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#449) nozs23 válasza Giovan! (#447) üzenetére


nozs23
addikt

Pont ez jutott eszembe. Teljesen leszarom hany dolgot tud futtatni a hatterben amig mukodik es gyors.

(#450) #40359168 válasza chatran (#446) üzenetére


#40359168
törölt tag

Touché. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.