Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Trolee


Trolee
aktív tag

Értem. köszi.

[ Szerkesztve ]

(#302) nozs23 válasza Trolee (#299) üzenetére


nozs23
addikt

Biztos lejjebb mennek majd a 7-8 árai, de az Apple hivatalosan már egyiket sem forgalmazza.

[ Módosította: radi8tor ]

(#303) Razzul válasza BoneDragon (#242) üzenetére


Razzul
senior tag

Vicces a videó. Egyébként kb. 5 másodperc alatt megtaláltam az SE saját oldalán az adatot (ami ugyanúgy nem mond semmit).


Stat crux dum volvitur orbis

(#304) #92116480 válasza radi8tor (#298) üzenetére


#92116480
törölt tag

:A_SD_ASDad

(#305) BBke válasza radi8tor (#298) üzenetére


BBke
tag

+1 :)

(#306) whatwhatwhat válasza MC Pite (#258) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Sok iphone tulaj egyszerűen nem veszi észre ezeket, pedig tapasztalja, én is tapasztaltam/tapasztalom céges telefonon. De bennük nem tudatosul, inkább félrenéznek vagy elfelejtik. Úgy érzem, hogy mindent megbocsátanak neki. Gondolom lelkileg fájdalmas lenne, ha a szeretett méregdrága apple készülék nem lenne tökéletes. Azért adtak ki érte annyi pénzt, mert tökéletes, így bármi van tökéletesnek kell lennie. Ez pedig felülírja a valóságot.

Sokszor történt már olyan, hogy ismerőseimnek éppel valamit bugolt az iphone-ja(nem lehetett felvenni a hívást vagy egyáltalán nem csatlakozott a hálózatra hetekig), akkor mindig csak legyintettek, mintha teljesen természetes dolog lenne, vagy majd valamelyik update megoldja. Persze az, hogy az 6 ével ezelőtti galaxy mini 2-jükben lassú volt a telefonkönyv, az megbocsáthatatlan bűn az android részére. iphone stabil, android bughalmaz.

Ne értse félre senki, nem mondom azt, hogy az android stabilabb mint az ios, de az, hogy sokkal előrébb jár az ios, az már évek óta nem igaz. El kellene felejteni az ilyen kijelentéseket. De legalábbis egy normális márkától származó viszonylag friss androidos közép- vagy felsőkategóriás kellene hasonlítani az iphone-okat, nem egy 30ezres doogee-val.

(#307) #92116480 válasza whatwhatwhat (#306) üzenetére


#92116480
törölt tag

+1

(#308) aujjobba válasza whatwhatwhat (#306) üzenetére


aujjobba
addikt

Akik ide járnak trollkodni általában a sokszor emlegetett “60ezres android” kategóriához hasonlítják.
A OnePlus-ok például nekem is tetszenek, élőben is láttam, tesztek szerint is kiemelkedően vannak optimalizálva, a Google saját referencia gépeihez képest is.
Csak azzal meg az a gond, hogy az új modell már náluk is a 300ezres kategóriába csúszott.

(#309) Ezekiell válasza whatwhatwhat (#306) üzenetére


Ezekiell
veterán

De legalábbis egy normális márkától származó viszonylag friss androidos közép- vagy felsőkategóriás kellene hasonlítani az iphone-okat, nem egy 30ezres doogee-val.

Egészen pontosan egy negyedmillás telót egy másik negyedmilláshoz hasonlítsunk. A 180k-s SE-t pedig egy 180k-s androidhoz.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#310) Nimda


Nimda
addikt

Hát ez a telefon is a kell kategória nálam, ami sajnos nem most lesz, hacsak le nem cserélem az S10e-t. Minden téren megfelelő lenne nekem, még az 1 napos üzemidő is. Kamera a kategóriához mérten szuper, Qi, IP, NFC, A13, kis méret, minden benne van, ami kell. Viszont hogy lehet megkülönböztetni külsőleg az i8-tól?

[ Szerkesztve ]

(#311) #76289792 válasza whatwhatwhat (#306) üzenetére


#76289792
törölt tag

+1
Fórumon nagyon kevés hibát közölnek le róla, de ebben lehet az is benne van, hogy nem tudják ezt elfogadni egy Apple készüléknél, félnek bevallani. Mindenhol azt olvasom, hogy milyen jól optimalizált, milyen jól bírja az aksi, de családi/rokoni/ismerősi körökben mindenhol azt látom, hogy belassultak, meg vannak szórva bugokkal és már a 2. cserélt aksi is kuka és egész nap a rongyos lightning kábelen lógnak.
Most mondanám hogy ez nem így van, de én is ezt tapasztaltam.

Persze, hogy az 1 éves modellek hibátlanok és jó az üzemidejük, de ezt az Android is elmondhatja magáról.

Szóval csak azért mert Apple és iOS, ne legyünk elfogultak. Szép dolog ha valaki ezen a fronton is leírja a tapasztaltakat. Nem 2011-et írunk :R

[ Szerkesztve ]

(#312) kleinguru válasza #76289792 (#311) üzenetére


kleinguru
addikt

Értem én, hogy vannak hibák, azt is értem, hogy sok (magam is írtam), de ez már kezd a ló másik oldala lenni. Rengeteg hibával találkoztam én is, amik közül majd mind javítva lett (intel modemen nem nagyon segített semmi, meg az antenna gate-en sem), de azért nem kell túlzásba vinni. Félve kérdezem, hogy már a második cserélt akksi, az ugye az Apple által cserélt, nem sufni gsmes cserélt akku igaz?

Gondolom mindenkinek a környezetedben a legújabb készüléke van és nem 2-3-4-5 éves lestrapált verzió.

Ne érts félre, elhiszem a tapasztalataidat, csak azt mondom, hogy tegyük kontextusba, pont úgy, ahogy írod, hogy az 1 éves androidos készülékek is hibátlanok és jó az üzemidejük (az 1 éves iPhone-okra ez ugyan úgy igaz).

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#313) Giovan! válasza Ezekiell (#309) üzenetére


Giovan!
addikt

Olvass vissza, néhány troll kezdte el nyomatni az összehasonlítást a 60 ezres Redmi Note 8T-vel, mondván, még az is elveri az SE-t. Szóval a tanácsod igazából max nekik lehet releváns, én legalábbis alap dolognak tekintem, hogy a hasonló termékkategóriákba tartozó készülékeket vetem össze egymással.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#314) Giovan! válasza #76289792 (#311) üzenetére


Giovan!
addikt

Az egyetlen komoly bug, amit tapasztaltam eddig iOS-en, a hívás felvételi volt. De nem úgy, mint itt írta valaki, hogy hónapokig nem lehetett felvenni, hanem egyszer hívtak, nem tudtam felvenni, aztán mikor újrapróbálkoztak vele, akkor már igen. Ez eddig összesen egyszer fordult elő, még a 6-oson, és nem mondom, frusztrált, de azért nem írtam le miatta a teljes iOS-t, sőt, a teljes Apple-t :D

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#315) totya694


totya694
őstag

Üdv!

Anno amikor a 6310i-ről váltottam használtam 1-2 korai androidos telefont,persze olcsó használt példányokat.Majd amikor megjelent az SE akkor azt megvettem és nagyon megszerettem.50 múltam nekem akkoriban és talán még most is elég lenne.2 év használat után úgy gondoltam lecserélem vettem egy 8-ast fél évet használtam és megjelent a P20 Pro gondoltam ezt nekem ki kell próbálnom.Fotózásra nagyon jó volt,akku idő is de nem tudtam megszeretni azén tenyeremhez nagy volt.Eladtam és ismét iPhone 8-at vettem.
Én mindig is vártam az SE kettőt attól függetlenül,hogy azt sem tudtam hogy fog kinézni.Most megjelent de az 1 kamera miatt már nem venném meg.
A nejem is androidos telefonokkal kezdte nem szerette őket de amikor próbára adtam Neki úgy 3 éve egy iPhone 6S-t 2 órányi nyomgatát után el sem akarta engedni.Az óta is azt használja nagyon szereti pedig ez már a második akku benne (leemelte az akku magáról a kijelzőt)

Üdv:Attila

(#316) whatwhatwhat válasza Giovan! (#313) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Nem mondom, hogy ők nem trollok, de még mindig kevesebb toxicitást látok az ilyen irányú hasonlításban mint a frodítottban.
Simán elképézelhető, hogy NEKI jobban kielégíti az igényeit a 60 ezres redmi, mint a 180 ezres iphone. Még ha az indoklás nem is feltétlenül teljesen megalapozott.
Viszont azzal érvelni, hogy a 180 ezres iphone jobb és gyorsabb és stabilabb, mint egy 60ezres redmi, az elég értelmetlen. De most komolyan, tényleg jobb? TÉNYLEG? 3szor annyiba kerül és stabilabb? Hihetetlen.
Pedig általában ilyen tapasztalatokra hagyatkozva hasonlítják az androiddal az iphone-okat. Vagy 5 évvel ezelőtti androidos tapasztalat alapján.

TROLL ON:
...5 év alatt csak az iphone nem fejlődőtt, az android igen. ;] :DDD

(#317) Ezekiell válasza Giovan! (#313) üzenetére


Ezekiell
veterán

Mindenkinek releváns.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#318) aujjobba válasza whatwhatwhat (#316) üzenetére


aujjobba
addikt

'Viszont azzal érvelni, hogy a 180 ezres iphone jobb és gyorsabb és stabilabb, mint egy 60ezres redmi, az elég értelmetlen. De most komolyan, tényleg jobb? TÉNYLEG? 3szor annyiba kerül és stabilabb? Hihetetlen.'

Valahogy forditva ulsz a lovon, nem mi bizonygatjuk, hogy a dragabb keszulek stabilabb meg gyorsabb, hanem a trollok az ellentkezojet.

(#319) lmno


lmno
őstag

Én csak azt nem értem, hogy akik itt írják hogy milyen bugos az iOS, meg belassul, meg az összes ismerősének/családtagjának/kutyájának megkeseríti az életét, azok minek használnak iPhone-t?
Nekem ami nem vált be, azt nem erőltetem, ezért váltottam Androidról.

(#320) nozs23 válasza whatwhatwhat (#316) üzenetére


nozs23
addikt

Nem mondom, hogy ők nem trollok, de még mindig kevesebb toxicitást látok az ilyen irányú hasonlításban mint a frodítottban.

Nem tudom te melyik fórumot olvasod, de jellemzően az iPhone tesztek/cikkek vannak tele androidos megmondó emberekkel, akik gyakorlatilag lehülyézik az iPhone vásárlókat és csak azért kopnak ki, mert kitiltják őket.

Simán elképézelhető, hogy NEKI jobban kielégíti az igényeit a 60 ezres redmi

Ja. Csak itt nem erről volt szó, hanem nagy egyetemes igazságként be lett böfögve, hogy androidon ugyanezt megkapod 60 ezerért, ami egy bullshit.

...5 év alatt csak az iphone nem fejlődőtt, az android igen.

Volt is hova. :)

(#318) aujjobba

+1

[ Szerkesztve ]

(#321) ak76 válasza HarleyCustom (#34) üzenetére


ak76
senior tag

Nekem is megvolt, kíváncsi voltam a "nyers erőre", úgy voltam vele, ha nem válik be, megkapja a feleségem...

Nos, valóban nagyon gyors a készülék, a kamera egész jó, a méret vicces a P30P mellett (és azt is be kell vallanom, sokkal egyszerűbb használni a méretei miatt mint a Huaweit), de az akkumulátor egy katasztrófa, (két nap alatt 3x töltöttem, egyszer nap közben is fel kellett tennem, mert nem bírta volna este hatig) az üzemidő tré, még az asszony két éve folyamatosan gyilkolt A8-as Samsungjához képest is.
Nem is kellett neki, ment vissza a telefon a gsm-es haverhoz.

(#322) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Srácok, lapozzunk! Szorítkozzunk erre a telefonra ebben a topikban. :R

⭐ Stella

(#323) Oldman2 válasza Nimda (#310) üzenetére


Oldman2
veterán

A hátlapon lévő Alma logo az iPhone 8 -on feljebb, az SE 2020-nál egyértelműen középen van.

Valamint a színek is sokat mondóak:

i8 asztroszürke, ezüst, arany
SE 2020 fehér, fekete, vörös

De régen rossz, ha csak a "külső" alapján van lehetőséged megkülönböztetni.

Egyébként méretileg minden ugyanolyan, a tokok csereszabatosak!

(#324) Ezekiell válasza Oldman2 (#323) üzenetére


Ezekiell
veterán

méretileg minden ugyanolyan, a tokok csereszabatosak

Ami egy nagyon pozitív dolog az Appletől. Nem akarnak még egy bőrt lehúzni kiegészítőkön, ez nagy plussz! :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#325) aujjobba válasza Oldman2 (#323) üzenetére


aujjobba
addikt

'a tokok csereszabatosak' - kiveve az almalogo-kivagasos tokok :)
Meretben persze, csak a kivagas van rossz helyen.

(#326) whatwhatwhat válasza nozs23 (#320) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

(#318) aujjobba
Igazatok van. Itt ebben a fórumban tényleg ez figyelhető meg, úgyhogy nem jól fogalmaztam. Amit én írok az inkább ilyen általános dolog, hogy az iphone-ok stabilitásának megállapításához az olcsó és/vagy régi androidos eszközöket veszik alapul.
A cikk is írja: "...a szoftver általános betonbiztosságát...". Egyszerűen nem hiszem el, hogy érezhetően stabilabb bármilyen szempontból ez a telefon mint egy új android-os ~180 ezres telefon, pl: egy galaxy s10e. Tehát igazából az ilyen kijelentésekkel kívánok vitatkozni. Az pedig hogy mit mihez hasonlítanak az emberek, azt ennek az okának tartom. Nem mondom azt, hogy most itt konkrétan ilyen hasonlításokat végeznének az emberek. :R

A trollos megjegyzésemet igazán nem kellett volna kommnetálnod. :DDD Tudom, hogy volt hova, nem véletlenül láttam el TROLL ON jelzővel. :R

(#319) lmno
"azok minek használnak iPhone-t?" Na látod, én is ezt szoktam kérdezni. A válasz általában ennyi: "én többet androidot nem veszek". Vonja ebből le a tanulságot aki ahogy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#327) Giovan! válasza whatwhatwhat (#316) üzenetére


Giovan!
addikt

Nem mondom, hogy ők nem trollok, de még mindig kevesebb toxicitást látok az ilyen irányú hasonlításban mint a frodítottban.

Ha nem troll lenne, azt írná: "számomra bizonyos aspektusaiban erősebb a redmi, de ez nyílván egyéni preferencia kérdése". De ehelyett leírja, hogy " a 60 ezres androidos gép is leveri ezt az SE-t, mint vak a poharat, mert ez egy elavult szar". Nem szószerinti az idézet, de kb. ez a mentalitás volt jellemző több hozzászólásra is.
Az ilyen embert nem lehet nem trollnak tekinteni, hiszen nem álláspontok ütköztetése, vélemények összevetése a célja (akkor nem úgy fogalmazna, ahogy), hanem hogy flamet keltsen.

Az, aki leírja, hogy az android egy szar, miközben max képen látott eddig anroidos telefont, szintén troll, viszont ezt a topikot nem ők lepték el, hanem a fent említett megmondóemberek.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#328) borand válasza lmno (#319) üzenetére


borand
aktív tag

Vannak techguruk, akik nyilván szívesen használnak bármit és bárhogyan, szerintem ők azok, akik leírják a hibákat, de nem jelenti azt, hogy ne használnák szívesen a készüléket továbbra is. Vannak az elfogult fanok, akik a szart is megvennék, ha apple termék lenne, mert ez az életérzésük kb. Megvannak olyan buta emberek, akik "mert a férjemnek is az van", mert ez a legjobb, de leszarom mert amúgy csak telefonálásra kell. Telefonálásra ennyi pénzért tényleg csak a hülyék vesznek telefont. Céges J3 2016ot tegnap adtam le, telefonálásra, sms-re emailre még bőven alkalmas volt.

(#329) ak76 válasza Farkassacred (#113) üzenetére


ak76
senior tag

A kijelző teljesen jó, nyilván nem amoled, és a kávák is viccesek, de nem annyival rosszabb ránézni, mint amennyivel korszerűtlenebb mint egy amoled.

Az aksi az abszolút gyenge pontja.

(#330) Razzul válasza whatwhatwhat (#326) üzenetére


Razzul
senior tag

Használtam S10e-t és iPhone 6S-t is. Az iOS 13-at gördülékenyebbnek és felhasználóbarátabbnak találtam mint az S10e-n az Android 10-et és a OneUI-t. Szintén androidon több buggal és furcsasággal találkoztam, mint iOS-en. A szoftver betonbiztonságát és kiforrottságát nem csak arra kell érteni, hogy hányszor omlik össze mondjuk az alap levelezőprogram.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#331) Neck válasza nozs23 (#21) üzenetére


Neck
veterán

Félve kérdezem, "alap dolgokra" miért kell 180 ezret telefonra költeni?
(Ezt a cikkben is leírták, azzal sem értek egyet.)

És ezt nem csak iPhone-ra írom, hanem általánosságban érdekel, szóval nem iPhone vs Android vitát gerjesztek, hanem egyszerűen nem értem, miért örülünk annak, hogy van egy telefon "alap dolgokra", ami "jó áron van" 180 ezerért (ez lehetne droid is)

Tényleg ennyire elszállt a piac, és mindenki ennyire sok pénzt tol ebbe a dologba?

(P.s.: Párhuzamosan használok Xiaomi és Apple - céges - telefont. Ezen felül megengedhetném magamnak a drágább telefonokat is, de egyszerűen értelmetlennek tartok több százezret telefonban tartani)

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#332) Giovan! válasza Neck (#331) üzenetére


Giovan!
addikt

Gondolom a mondat második felében lesz a válasz: "de a stabil működés, évek óta megszokott, belakott IOS és megbízható kamera fontos."

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#333) whatwhatwhat válasza Razzul (#330) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Én konkrét személyes tapasztalatként iphone 6-ot és galaxy S7-et tudok összehasonlítani. S7 gyorsabb és stabilabb, kevesebb buggal. Sőt, komoly bugot az S7-nél nem tapasztalunk. i6-nál a komoly bug az volt hogy nem lehetett felvenni a hívást. Ezen kívül pedig rendszeresen látom/próbálom ki ismerősök csúcs androidos telóit és iphone-jait. Általában semmi különbséget nem érzek.
De természetesen nem vitatom amit te írsz. Minden telefon más, azonos típusból is. Valamint sok mindentől függ még a teljesítmény. Elhiszem hogy az iphone-t stabilabbnak érzed. De én továbbra is azt gondolom, hogy nem rendelkezik előnnyel már az ios ilyen téren.

A felhasználóbarátság az teljesen más dolog. Ráadásul abszolút szubjektív, ne keverjük ide.

(#334) Neck válasza Giovan! (#332) üzenetére


Neck
veterán

És ez indokol 100 ezer forint felárat ahhoz képest, amit alapvetően a telefon normál piaci áraként saccolok?

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#335) radi8tor válasza Neck (#334) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nézd meg mennyibe kerülnek az iPhone-ok. Ahhoz képest viszonyítsd az árat, ne más gyártók telefonjaihoz. Ez egy olcsóbb telefon. Mellesleg 4 éve is ennyiért vettem az SE-t, akkor még többet is ért a pénz. Na erre varjatok gombot.

⭐ Stella

(#336) #76289792 válasza whatwhatwhat (#326) üzenetére


#76289792
törölt tag

"Egyszerűen nem hiszem el, hogy érezhetően stabilabb bármilyen szempontból ez a telefon mint egy új android-os ~180 ezres telefon, pl: egy galaxy s10e."

Sok helyen látom hogy az iOS-t a OneUI-al vetik össze, ami érthető, mert a Samsung a másik nagy márka. Viszont ha androidról van szó, akkor már inkább a Pixel stock rendszerével vagy OOS-el hasonlítsuk. Én OnePlus-t használok most céges Iphone XS mellett. Stabilitásban azonos a szint, viszont a OnePlus gyorsabb és fluidabb (jó, nincs ecosystem).

"azok minek használnak iPhone-t?" Na látod, én is ezt szoktam kérdezni. A válasz általában ennyi: "én többet androidot nem veszek". Vonja ebből le a tanulságot aki ahogy akarja"

Pontosan, előtte, 2010-ben androidos készüléket vásároltak, azóta leírják.. :)

(#337) nozs23 válasza Neck (#331) üzenetére


nozs23
addikt

Nem kell. Akikről én beszéltem nem ugranak rá megjelenéskor az új telefonokra, hanem mondjuk előfizetés hosszabbításkor kihozzák szolgáltatótól 100 körül (most mondtam valamit).

Illetve részben már megválaszoltam a kérdésed az eredeti hozzászólásban:

"...a stabil működés, évek óta megszokott, belakott IOS és megbízható kamera fontos."

(#338) aujjobba válasza Neck (#334) üzenetére


aujjobba
addikt

A piacot marhara nem erdekli, hogy te milyen piaci arat tartasz normalisnak.
Van az a dolog a gazdasagban, ugy hivjak kereslet/kinalat.
Mindennek annyi a normalis ara, amennyiert a tobbseg megveszi es az eladonak erdemes eladni.

(#337) nozs23: azt a felmondatot mar kitorolte onnan, mert habar amit irt sokaknak fontos, de ha ott marad ertelmetlen lenne az egesz hsz.

[ Szerkesztve ]

(#339) Jeanne d'Arc

Tuti népszerű lesz mint az elődje.

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#340) Razzul válasza #76289792 (#336) üzenetére


Razzul
senior tag

OnePlus már a 300 ezres kategóriában játszik, azt már az i11 cuccokkal kéne összevetni. Én amiatt a OneUI-al hasonlíthatom, mert egyrészt a Samsungnak van ebben az árkategóriában az SE-hez hasonló telefonja, illetve jelenleg a Samsung fejleszt hasonló ökoszisztémát mint az Apple. A Pixeles felvetés jogos, de azokkal a telefonokkal még nincs kellő tapasztalatom.

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#341) nozs23 válasza Neck (#334) üzenetére


nozs23
addikt

Hidd el, aki nem tech buzi és évek óta iPhone-t használ, nincs kedve/ideje/affinitása újra tanulni egy oprendszert, esetleg újra megvásárolni a meglévő applikációit azoknak nem opció egy középkategóriás 80 ezer forintos android ahol még grátiszba kapnának egy jóval gyengébb kamerát és lassabb általános működést.

(#342) Neck válasza aujjobba (#338) üzenetére


Neck
veterán

Furcsának tartom, hogy a magyar piac mindenhol árérzékenynek van feltüntetve, mégis hajlandóak sokan kiadni ennyi pénzt márkajelért (direkt nem iPhone-t írtam, mert több piacvezető márka is követi ezt a trendet).

Mindegy, ujjongjunk együtt a 180 ezres "elérhető árú" telefonokért, ezek szerint mindenkinek jó ez így, én akkor sem fogok ennyit tenni ebbe a történetbe.

nozs23: Nem látom be, hogy a 80 ezerért vett Xiaomi Mi9T-m (hivatalos forrásból vettem, Németországban, mivel kint élünk), ami a "böngésző megnyitásának időtartama" specifikációján kívül minden paraméterben jobb, mint ez a telefon, miért nem opció sokaknak. És van még pár ilyen telefon. A "80 ezres android lassú" frázis szerintem tévhit. Cserébe a pár hónapos iPhone-t naponta kétszer kell tölteni. Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#343) whatwhatwhat válasza #76289792 (#336) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Én tényleg csak stabilitás szempontjából mondtam egy konkrét példát, ami tudom fejből, hogy hasonló árban van mint az SE. Egyéb szempontokból persze igazad, közelebb áll az ios-hez a stock android mint a one ui.

"(jó, nincs ecosystem)"

Egyéként már az is van. Megint samsungot fogok felhozni példának, mert azzal van személyes tapasztalatom. De az új samsungokban gyárilag benne van, hogy windows 10-zel össze lehet kötni, és a gépen keresztül hívást fogadni, sms-t olvasni és küldeni, képeket nézegetni, értesítéseket olvasni és képernyőt megosztani lehet. Iphone-t nem tudsz így öszekötni win10-zel tudtommal, legalábbis nem gyári alkalmazással és nem ilyen integrációval. Persze ez még nem olyan csilivili mint az apple ökoszisztéma, de az én igényeimet ez is bőven kiszolgálja. Ja igen, és samsung telefon és tablet között is van már hasonló integráció.
Tudom, ciki hogy csak samsungról beszélek, de ezt ismerem első kézből, bocsássátok meg nekem. :R

(#344) whatwhatwhat válasza nozs23 (#341) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Mit kell újra tanulni egy nem tech buzinak?
Jobb oldalt van a bekapcsoló gomb.
Ha rákattintasz egy ikonra akkor megnyílik az alkalmazás.
Telefonkönyvben megtalálod a kontaktjaidat.
A fényképezőben a nagy fehér gommbal csinálsz képet.
Felülről lefele húzva megjelennek az értesítéseid.
Kész, tudsz mindent.

(#345) tray86 válasza whatwhatwhat (#306) üzenetére


tray86
csendes tag

Ezt a jelenséget kognitív disszonanciának hívja a pszichológia :K

(#346) nozs23 válasza Neck (#342) üzenetére


nozs23
addikt

Nem látom be, hogy a 80 ezerért vett Xiaomi Mi9T-m (hivatalos forrásból vettem, Németországban, mivel kint élünk), ami a "böngésző megnyitásának időtartama" specifikációján kívül minden paraméterben jobb, mint ez a telefon, miért nem opció sokaknak.

Pedig leírtam neked. Most már kétszer szerintem. Ha nem sikerült felfogni akkor nagyon sajnálom, szerintem itt hagyjuk abba.

(#347) whatwhatwhat válasza tray86 (#345) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Na, köszi. Legközelebb sokkal rövidebben le fogom tudni majd írni. :DD Ma is tanultam valamit.

(#348) BiP válasza Ezekiell (#324) üzenetére


BiP
nagyúr

Nem hiszem, hogy ez volt a mögöttes motiváció a kegyes Apple-től.
Egyszerűen könnyebb olcsóbb a régi gyártósoron legyártani újra a 8-as házát, mint egy új méretűt tervezni, gyártatni.

(#325) aujjobba: kivágós tokokat sosem értettem. Ott nem megy be alá a por?

(#327) Giovan!: Én ilyesmi szélsőséget nem olvastam. Onnan indult, hogy valaki azt írta, harmadennyiért használható Androidot kapni.

(#319) lmno: Millió dolláros kérdés :)

(#336) Paw: Azzal kell összevetni, amit kapsz a piacon. És ott van One UI, OOP, EMUI, és stock droid is.

(#349) whatwhatwhat válasza Giovan! (#327) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Lehet hogy félreértetted amit írtam. Nem mondom, hogy ők nem trollok. Tehát szerintem is trollok.
De elméletben magával a hasonlításban nem látok toxicitást.
A kivitelezéssel már magam sem értek egyet. :R

(#350) pachito


pachito
őstag

Nem lenne ez rossz de az ezeréves, raktáron maradt töltőket meg az usb 2-t feldughatják maguknak :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.