Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) g4mer válasza tray86 (#48) üzenetére


g4mer
senior tag

Majd egy kis szoftveres tuninggal kompenzálják az akksi örögedését ;]

Sic Parvis Magna

(#52) Noukoum


Noukoum
veterán

Mondjuk nem nehéz úgy ajánlottnak lenni hogy egyetlen egy telefonnal nem hasonlítjátok össze. :D

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#53) KISDUCK


KISDUCK
addikt

Az Apple visszafelé halad? A Sony Z3 compact esetében a 4,6"-os kijelzőt 2600-as aksival bele tudta tenni egy 127 mm magas készülékházba 2014-ben. A következő iphone SE milyen lesz, 4,3"-os kijelző 1100-as aksival 149 mm-es méretben? ;]

(#55) Noukoum válasza KISDUCK (#53) üzenetére


Noukoum
veterán

A következő SE iphone 11 házban lesz (dehogy :DD )

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) Zuzer


Zuzer
csendes tag

Kicsit olyan érzés mint amikor VW motorral modernizálták a Trabant és a Wartburg csodáit :D

(#58) lmno válasza Tibee86 (#54) üzenetére


lmno
őstag

Kell még egy pár hét amíg kitombolják magukat, addig ne számíts itt értelmes párbeszédre :)
Minden Alma topik így indul.

(#59) Foglalt név válasza BBke (#46) üzenetére


Foglalt név
addikt

Össze is szedtük a két utolsó telefont, S4 Mini és az SE (nem a mostani).
Ezzel az újjal az okostelefon halott. Maradnak a phabletek.

A pár lapáttenyerű szerencsés, a többség úgyis tolószék szökevény. Aki véletlen aktívabb életmódot élne, az meg használhat ujjazógyűrűt vagy más kényszermegoldást.
Ez van, felnőtt az a generáció, aki 3 évesen kapta meg az akkor telefonméretű kütyüt, úgyhogy kezdetektől két kezes használatra volt utalva.

(#60) aujjobba válasza Noukoum (#55) üzenetére


aujjobba
addikt

Egyebkent nem biztos, hogy nem igy lesz.
A X, Xs, 11Pro haza megegyezik nagyjabol, szoval siman elkepzelheto, hogy a kovetkezo SE (ha lesz meg kovetkezo SE) abban a hazban erkezik majd.
Logikus lenne.

(#61) Noukoum válasza aujjobba (#60) üzenetére


Noukoum
veterán

Sima 11-re gondoltam.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#62) Tibee86 válasza lmno (#58) üzenetére


Tibee86
veterán

Nyilván tisztában vagyok vele, csak még a mai napig ledöbbent a dolog, hogy bármelyik másik gyártó topikjában a kezdetektől megy a moderálás meg a tiltás, csak az Apple topikoknál kell ehhez heteknek eltelnie.

[ Szerkesztve ]

(#63) Kamikaze75


Kamikaze75
tag

Röhej hogy eljutottunk a 2020-ban odáig egy HD kijelzős,egy kamerás,1800-as akkumlátorral jókora fekete kávákkal ajánlott vétel lesz 180 ezerért egy telefon ?
Sírva röhögök most komolyan mondom....na ne....
És akkor el vagyunk ájulva hogy ez mennyire hasít az A13-al
Ennyit tud a nagy apple tényleg ?

[ Szerkesztve ]

(#65) BiP válasza #41360896 (#2) üzenetére


BiP
nagyúr

Én inkább telefonnak használnám, feleségnek kicsit vékonyka :)

;] :P

Idővel biztos lehet szerezni majd annyiért is.

(#59) Foglalt név: Mi az az ujjazógyűrű?

(#66) janeszgol válasza HarleyCustom (#34) üzenetére


janeszgol
félisten

Az igen. Mint a noknel fiatal korunkban. Megvolt az is. (Franc tudja ki. :))

1 ora bongeszes, par perc video, nehany hivas es messenger mellett gondolom akkor delutan enni ker? Ha valaki csak hivasra, emailre hasznalja (es legyen 20 perc cset/bongeszes a kaja szunetben), akkor birja estig gondolom!?

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#67) Egon válasza MarkCsiha461 (#17) üzenetére


Egon
nagyúr

LOL. Ne találkozz a cirka 190 cm magas, 120-130 kilós sógorommal, akinek még mindig az előző generációs, ha jól rémlik 4 colos IPhone SE-je van... ;]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#68) petymeg


petymeg
addikt

Androiddal miért nem jön egy ilyen méretű telefon? Nem találok a nejemnek megfelelőt, csak tepsik vannak droiddal.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#70) janeszgol válasza Kamikaze75 (#63) üzenetére


janeszgol
félisten

En ugy gondolom ez az utolso ilyen kiszereles. Tovabba vannak, akiknek kell ez. Az uzemido az egyetlen kerdes... es hatrany.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#71) nozs23 válasza Kamikaze75 (#63) üzenetére


nozs23
addikt

Ennyit tud a nagy apple tényleg ?

Nem. Az a 11 Pro (Max).

(#64) Tin

mindenki mas pedig valogathat feleannyiert 2x hasznalhatobb telefonokat.

Sok sikert.

[ Szerkesztve ]

(#72) moleculez


moleculez
veterán

Máshol is leírtam, nagyon rendben van ez :K
Nagyszerű kapudrog az Apple világba.
Ismét az van, hogy objektíven kell nézni a kérdést, és elvonatkoztatni a saját (esetleges poweruser) használattól, kiszakadni Magyarországról, és máris árnyaltabb a kép.

Ott van pl az 40+ korosztály, jellemzően konzervatívak, ha kütyükről van szó, tényleg hidegen hagyja őket mit ad a Xiaomi ennyiért, az előző teló is iPhone volt, jól működött 3-5 évig, miért venne mást?!

Fiatalok: az Apple trendi. Pont. Innen nézve hülyeség az animoji/memoji/etc, de ha nincs iMessaged, az úgy szinte gáz. Bőven Insta képes képeket csinál, az összes social media app hibátlanul pörög egy csúcs vason. 3gb RAM? Kit érdekel, észre se veszik olyan gyorsan újratölt. (Nekik az akksi szűk keresztmetszet, mert ezzel nem bírják nap végig). Na és mindezt anyutól ki lehet kunyerálni, mert nem 400k+.

És végezetül rugaszkodjunk el M.o-tól. Előfizuban itt pl 22-30£ közt adják, ami 3 órányi átlagkereset. Vagy teljes áron kb 1/3 fizu. Ja és az Apple szolgáltatások. Nem pénz az a pár €$£, egy Musicért, Newsért, Arcadérd.
Kiindulási alapnak csak így ennyit, nagyot fog ez menni.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#75) radi8tor válasza aujjobba (#73) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megszokásból teszik. Ez a hardver még kevesebbet is fogyaszt szerintem i8-nál mivel kisebb csíkszélességgel készült a processzor.

⭐ Stella

(#76) Razzul válasza chatran (#42) üzenetére


Razzul
senior tag

A "working as intended" kissé túlzás. Az, hogy jelen pillanatban nem tervezik javítani a dolgot, nem jelent sokat, nem biztos, hogy tudnak a problémáról. Volt már korábban hasonló szoftveres inkonzisztencia az iOS-ben. Ha eleget bökdösik ezekkel az Apple-t előbb-utóbb javítani fogják.

Stat crux dum volvitur orbis

(#77) #95462144


#95462144
törölt tag

Kijelző és az akksi hurka, Os és cpu bitang. Ennyiért szerintem nem rossz kompromisszum.
Az akksit kompenzálhatták volna Oled megjelenítővel és akkor az üzemidő is vállalhatóbb lesz. Gondolom lesz hozzá akksis tok kiegészítőként jó áron.

(#80) radi8tor válasza #95462144 (#77) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Állítólag ezeknek 12-es fog megfelelni, amit ősszel hoznak ki.

⭐ Stella

(#81) Luck Dragon

Nekem tetszik, kivétel az akkumulátor. Nem szeretnénk megint úgy járni mint az előző SE telefonnal.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#84) nyisziati válasza BiP (#83) üzenetére


nyisziati
veterán

Egy Xiaomi Redmi Note 8 az pont 60-70 környékén van, és teljesen jó alternatíva.

(#86) janeszgol válasza nyisziati (#84) üzenetére


janeszgol
félisten

Mas OS, mas meret. Ez a telefon ugyan az a kategoria mar, mint az osszehajthatok. Csak eppen azt nem ertik meg tobben, hogy kell az emberek egy reszenek. Ha lesz osszehajthato is 300k alatt, hidd el vinni fogjak, mint a cukrot azok, akiknek az kell.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#87) kleinguru válasza PietPunto (#27) üzenetére


kleinguru
addikt

A helyedben attól félnék, ha bejön, mert utána szépen lassan mindenből lehet almát venni. Vagy elég csak arra gondolni, hogy a következő telefon is iOS alapú lesz és akkor nem biztos már, hogy a jó árasított... 2009-ben kezdtem egy iPod touch-csal...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#88) Foglalt név válasza BiP (#65) üzenetére


Foglalt név
addikt


Japánban láttam először ilyet, akkor még röhögtem rajta, mert nekik ugye minden nagy volt már akkor. Most meg én is így járok lassan.

(#89) nyisziati válasza janeszgol (#86) üzenetére


nyisziati
veterán

Kolléga azt mondta, nevetséges, hogy 60 ezerért létezne HASZNÁLHATÓ androidos alternatíva. Méretről nem volt szó.
Márpedig jelenleg az okostelefon ajánló topik egyik leginkább ajánlott készüléke a Redmi Note 8.

(#90) johnny500 válasza aujjobba (#79) üzenetére


johnny500
tag

Ez mapaság már droidnál is így van ebben az ársávban. Szinte bármit vehetsz 180 korül, nem jársz vele rosszúl.

(#91) janeszgol válasza nyisziati (#89) üzenetére


janeszgol
félisten

Ez igaz. Bocsi.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#92) BiP válasza nyisziati (#84) üzenetére


BiP
nagyúr

Ok, jogos. Valóban létezik, én is túloztam.
Bár nem hiszem, hogy ezek egymás alternatívái, nem is értem, miért lett eredetileg érvként feldobva.
Más szegmens, más célközönség. Én örülök neki, hogy van ilyen is, olyan is.

(#85) Mr Anderson:Ó, van ott is. Mostanában sok telefonbejelentés volt, olvastam a Galaxy [link]S20, a Oneplus 8, és a Xiaomi Mi10 családok fórumait, ugyanaz ment mindegyikben, csak más irányból.

(#88) Foglalt név : Ja,oké. Ilyen fogót láttam már én is metrón, igaz, nem ilyen gyűrűs fajtát, hanem ilyen gombszerűt.
Meg ezt az ujjazógyűrű szót soha életemben nem hallottam, és gugli sem volt a barátom
szerk: megvan, telefontartó gyűrű.

[ Szerkesztve ]

(#93) Tin válasza BiP (#83) üzenetére


Tin
veterán

Par hete vettem a csaladban valakinek Redmi Note 8T-t (4/64GB), 159€ volt. Leszamitva a meretet (izles dolga) egy tok jo telefon. Pontosan harmadannyiba kerul mint az uj SE legkisebb modellje.

Persze, a kijelzoje csak IPS FHD, csak 3 kameraja van, aminel biztos jobb a SE kameraja, meg igazabol 2x akkora az akkuja. Prociban biztos lenyomja az SE, de ennek sem gyenge. Harmadannyiert.

(#94) Noukoum válasza Mr Anderson (#85) üzenetére


Noukoum
veterán

Ott is ebből áll a kommentek zöme. Csak be kéne nézni.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#95) kleinguru válasza nyisziati (#89) üzenetére


kleinguru
addikt

Elég jó telefon benyomását kelti, túllendül apósom valahogy a 6,3-as kijelzőn, de azon nem vagyok hajlandó túl lendülni (én), hogy nincs benne NFC...

Miért :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#97) Giovan! válasza nyisziati (#84) üzenetére


Giovan!
addikt

A kolléga hozzászólása azt sugallta, hogy 60-ért kapni olyan androidos telót, ami hozza az SE szintjét, ezért alternatíva. Márpedig akinek kell a csúcsteljesítmény, annak nem alternatíva a Redmi Note 8, szóval ez is nézőpont kérdése.

Nem mondom, lehet bizonyos aspektusaiban jobb egy 60 ezer forintos androidos gép (pl. akku, kijelző), de hogy az A13-at nem fogja lehagyni egyik sem, az egészen biztos.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#98) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Szorítkozzunk a topik témájánál maradni!

⭐ Stella

(#99) johnny500 válasza Mr Anderson (#85) üzenetére


johnny500
tag

Dehogynem a túl árazott középfelső kategóriásnak beállított telóknál is ez szokott menni Samu, LG régebben HTC

(#100) Noukoum válasza kleinguru (#95) üzenetére


Noukoum
veterán

Ebben van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.