Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) Razzul válasza Tin (#93) üzenetére


Razzul
senior tag

Na lássuk csak.

Redmi Note 8T
AnTuTu: 175k+ pont
1 főverzió frissítés

Iphone SE2
AnTuTu: 482k+ pont
legalább 4 főverzió frissítés

Egyáltalán nem ugyanaz a kategória a két telefon. Az SE egy kamerája tényleg jobb mint az 8T háromja, mind videóban mind fotóban. Nem a lencsék száma a lényeg.

Stat crux dum volvitur orbis

(#104) kleinguru válasza Noukoum (#100) üzenetére


kleinguru
addikt

Jogos, az egyik bolt oldalán néztem, bizonyára elírták. A tesztben már az van, hogy van benne NFC. Akinek ennyi pénze van és újat szeretne és megbarátkozik a nagy kijelzővel, annak tuti vétel.

Hogy picit a témához is kapcsolódjak, ilyen esetben egy jó állapotú használt iPhone 6S/7 vonalon is elgondolkodnék, de elismerem, hogy az első a többségnek jobb alternatíva lehet :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#112) johnny500


johnny500
tag

Nem feltétlen. Én még 3-4 éve vettem egy Xiaomit 55-ert. 1 éve cseréltem le azért mert már untam és nem azért mert lassú (nyílván nem is gyors :) ) volt. Nem rég adtam tovább családon belül.

(#113) Farkassacred válasza Mr Anderson (#85) üzenetére


Farkassacred
őstag

Az akksira és a kijelzőre joggal haragszanak az emebrek itt. Ennyiért 2020-ban az sem kifogás, hogy de apple szolgáltatások, jobb kamera stb van benne helyette.. Jó telefon lehetett volna ez ennyiért, de amiatt a két rosszra sikeredett tényező miatt albukott a szememben a termék, saját véleményem persze.
Utazgatás közben pl. kitörölhetem a jó kamerával egy ilyen nevetséges akksi mellett, és a processzor csíkszéllessége ezen nem segít annyit..

[ Szerkesztve ]

(#114) S e t h


S e t h
nagyúr

A világ legtőkeerősebb vállalata ismét megcsinálta, beleadtak apait-anyait, hozsánna a mérnököknek!

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#115) BrianDK


BrianDK
tag

Köszönöm a tesztet. Ha majd a hetesem már nem frissül, akkor váltok erre. Én már nagyon vártam. Reméltem, hogy valami ilyesmi lesz a végeredmény. Én elégedett vagyok ezzel a tudással. Remélem akkor is lesz újra ilyen kompakt készülék, amikor majd ez készül nyugdíjba vonulni... De az még odébb van :)

iPhone 7, Redmi Note 9

(#116) aujjobba válasza Farkassacred (#113) üzenetére


aujjobba
addikt

Új modellt kifejleszteni drága dolog, ez a telefon a meglévő komponensek újrafelhasználásáról szól, ezzel csökkentve a költségeket, számodra pedig a vételárat.
Van ennek célközönsége, a jobb kijelzőt és a nagyobb akkut a drágább készülékekben kapod meg.

(#117) Farkassacred válasza aujjobba (#116) üzenetére


Farkassacred
őstag

Mindennek megvan a maga célközönsége, ezzel nincs is baj. Itt csak a tényeket írtuk le páran, nyílván a marketing folyamatba már nem látunk bele tisztán. :D Az eladások meg majd jönnek maguktól, valszeg a szolgáltatóknál fog a legtöbb ilyen teló fogyni. De ott akár még rekodot is dönthet télig..

[ Szerkesztve ]

(#118) whatwhatwhat


whatwhatwhat
aktív tag

Elképesztő, hogy ez ajánlottat kapott. Egy tetszettet simán el tudnék képzelni, mert vannak előnyei telefonnak(kicsi, csúcs proci), így tulajdonképpen nincs konkurenciája. De csak azért mert valaminek nincs konkurenciája, még nem jár automatikusan ajánlott plecsni, pl: note 10 is csak tetszettek kapott, pedig ha használható stylusos telefont akarsz, akkor nem tudsz mást venni, csak note-ot.
Esetleg egy olyan vásárlónak aki MINDEKÉPPEN iphone-t szeretne, akkor simán azt tudom mondani, hogy persze, ajánlott. De egy átlag embernek ezt ajánlottnak mondani nagyon nagy túlzás. Úgy érzem hogy az iphone tesztek mindig olyan logikával készülnek, mintha értelmetlen lenne nem-apple telefonokkal összehasonlítani. Ami szerintem nem igaz. Persze rengetegen vannak akik különböző indokokkal csak és kizárólag iphone-t hajlandóak venni hátralevő életükben, de azért vannak még páran akik boldog iphone tulajként is azért néha-néha körbenéznek az aktuális ajánlatok között, mert nem bánják, ha a következő telefonjuk most éppen android lesz. Szerintem nekik ez az "ajánlott" plecsni félrevezető.
Ha pedig nem a fenti logikával kapott ajánlottat, akkor azt nem értem, hogy az összes hibájával együtt hogyan kaphatott: őskori design, 1 kamera, 64gb alap tárhely, gyenge akksi, lightning csatlakozó(igen ez 2020-ban már teljesen egyértelműen hátrány), 5w töltő és végül de nem utolsó sorban HD kijelző. Ezek közül párat még egy 100ezres telefonnak se engednék meg ajánlott plecsnivel, nem hogy egy 180ezresnek. Értem, értem az előnyeit, abszolút elfogadom. De van amit már nem lehet a procival meg a kis mérettel egyensúlyozni.

(#119) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

1000x egy ilyen, mint akármelyik noccsos, lyukas sz@r..

(#121) johnny500 válasza SkyLine3000 (#119) üzenetére


johnny500
tag

Ne is mond, nem tudom mit fogok venni 2-3 év múlva :(

(#122) radi8tor válasza #40993792 (#120) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Notch miben akadályoz a napi használat során? Még a fenti állapotsávot is úgy csinálták hogy elférjen. Egyedül fehér weboldalak böngészésénél látnám hátrányát a fekete harapásnak.

⭐ Stella

(#124) atee_13 válasza Giovan! (#97) üzenetére


atee_13
őstag

Bocsi, hogy beleszólok, de milyen csúcsteljesítményt akarsz 4,7" on HD felbontásban?

Ha csúcsot akarsz kiröhögöd egy 2020 as modell HD felbontását. Ha meg az kell, hogy fluid legyen azt gyengébb procival is eléred.

Nekem ez a hivatkozás az A13 meg mellette a HD pártolás eléggé olyannak tűnik, hogy hat a marketig vagy sokkal inkább a hájp. -saját vélemény-

(#125) motorhead válasza SkyLine3000 (#119) üzenetére


motorhead
aktív tag

Az megvan neked, hogy a noccsos, lyukas szaron ki lehet kapcsoli a megjelenítő azon részét ahol ez a kameranyílás van és még akkor sincs akkora baromállat méretű káva mint ezen?

[ Szerkesztve ]

..--OLDSCHOOL FOREVER--..

(#126) aujjobba válasza radi8tor (#122) üzenetére


aujjobba
addikt

Filmnezes kozben sem zavar, mert altalaban a filmek 16:9 aranyuak, a kijelzo pedig epp annyival szelesebb, hogy oldalt a fekete sav kitakarja a notch-ot.

(#127) Juhaszatti válasza nozs23 (#47) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Azért ez nem egy túl magas mérce. Ebben az ársávban már egyik konkurens gyártónál sem kell 2 év múlva, van ahol 4 után sem.

(#128) whatwhatwhat válasza Juhaszatti (#127) üzenetére


whatwhatwhat
aktív tag

Szerintem már egy 2 évvel ezelőtti 50ezres telefonnál se. És akkor még óvatos voltam.

(#129) nozs23 válasza atee_13 (#124) üzenetére


nozs23
addikt

Az XR, 11 ugyanilyen ppi-t ad. A legkelendőbb Apple telefonok az adott szériában.
A 11 konkrétan a legnépszerűbb telefon Kínában, ahol jóval olcsóbban sokkal menőbb kijelzős hazai telefonokat kapni. Pont ennyire érdekli az embereket a felbontás.
Ez egyedül itt probléma a fórumon.

(#130) Boxi88 válasza #40993792 (#123) üzenetére


Boxi88
őstag

Azt értem, hogy az a pici noccs vagy lyuk nem tetszik a kijelzőn! De azt nem értem, hogy az a bazi nagy dohányzóasztal/éjjeli szekrény ami ennek a telefonnak a hátuljához lesz nőve ~4 óránként, hogy nem zavar?! :U :D

(#131) b.kov


b.kov
senior tag

Köszi a tesztet, jó volt olvasni. :)

(#132) Kamikaze75 válasza nozs23 (#71) üzenetére


Kamikaze75
tag

Igen,ennyit tud...
Mert a világ legértékesebb cége aki nem tud új compact telefont előlállítani csak régit "újracsomagolni" ez igen szánalmas.
Látszik hogy a 50%-os hasznot csak ilyen tálalásban tudják hozni.
Ja bocs tudnának újat csinálni 400 ért? 😁
Mi ez ha nem visszalépés?

[ Szerkesztve ]

(#133) mufi válasza janeszgol (#7) üzenetére


mufi
senior tag

Szép? :U Erről ne nyissunk vitát.

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#134) MarkCsiha461 válasza johnny500 (#121) üzenetére


MarkCsiha461
junior tag

Szerencséd van, addigra nagy eséllyel kijelző alatti kamera lesz :K

(#135) atee_13 válasza nozs23 (#129) üzenetére


atee_13
őstag

Kezdjük ott, hogy most velem akarsz megbeszélni valami frusztrációt vagy úgy értelmezted, hogy a hozzászólásom egy PPI háború akart lenni?

Szerintem teljesen félreértetted.

De akkor reagálok a PPI-s megjegyzésre is:

Az X, Xs, 11Pro meg 458. Ha nem számítani akkor az alma a legdrágább készülékeibe minek tette volna bele, mikor legendásan híres arról, hogy egy fillért sem költ olyan technológiára amit nem tart fontosnak?

(#136) Giovan! válasza atee_13 (#124) üzenetére


Giovan!
addikt

Mint mondtam, a teljesítmény a fontos, nem az, hogy milyen kijelzőt bámulok. Nekem elég a 8-as panellje is, ez pedig ugyanazt kapta. Nem mondom, hogy nem örülnék jobb kijelzőnek, de mint mondtam, ezzel is beérem.
A jelenlegi telómban A11 van, annál gyengébb procira már nem váltanék vissza. És nem, nem hozza egy 60 ezer forintos gép azt a "fluidságot", amit a 2020-as SE tud, ezt remélem te sem gondolod komolyan. És, mivel sajnos szelektíven értelmezted a hozzászólásomat, ismét kiemelem, hogy én játszom is mobilon, amihez szintén kifejezetten jól jön, hogy a játékok szeretik az erős CPU-t, pláne, ha az az Apple tavalyi csúcsmobiljaiban debütált.

De amúgy nem értem pontosan azokat, akik idejárnak ezen a gépen értetlenkedni. Ha jobb kijelező kell és több kamera, ott a 11 és a 11 pro, azokban pont az itt emlegetett hiányosságok vannak orvosolva. Cserébe viszont drágák, dehát valamit valamiért.

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#137) Baggins86


Baggins86
aktív tag

De jóó, olyan mint egy cukorkatartó :D
A kiscsajok biztos megőrülnek majd a készülékért. iPhone, ahhoz képest nem is drága, ez telitalálat lett

(#138) aujjobba válasza atee_13 (#135) üzenetére


aujjobba
addikt

Mert Amoled-nel a pixelelrendezes miatt nagyobb PPI kell ahhoz, hogy ugyanolyan elesnek lasd a kepet.
El van ez valahol magyarazva, keress ra ha komolyabban erdekel.

(#139) BBke válasza Foglalt név (#59) üzenetére


BBke
tag

Nekem szimpi az SE. Hétvégén megnéztem a Media Marktban. Igaz csak feketében volt kint. Ha sikerül elcsípnem a T-nél munkaidőn kívűl, hogy legyen is a webshopban akkor rendelek egyet. :)

(#140) _flamer


_flamer
aktív tag

Nagyon jó teszt. Tekintve, hogy kevés az ilyen árazással és hasonló specifikációval rendelkező telefon biztosan nagy sikere lesz. Mellette nagyon sokan szeretnének kompakt és erős készüléket, ez a telefon mindkét elvárást megtestesíti. :C

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#141) BBke válasza Baggins86 (#137) üzenetére


BBke
tag

Pirosban pont a csajoknak való :)

(#143) nozs23 válasza atee_13 (#135) üzenetére


nozs23
addikt

Azért írtam ppi-t, mert felbontásról beszélni baromság, gondoltam ráterellek egy értelmesebb vonalra, ami a ppi.

Az X, Xs, 11Pro meg 458. Ha nem számítani akkor az alma a legdrágább készülékeibe minek tette volna bele, mikor legendásan híres arról, hogy egy fillért sem költ olyan technológiára amit nem tart fontosnak?

Az OLED szerényebb szubpixel száma miatt van szükség nagy felbontásra a drágább modelleknél. Semmi más miatt. 326 ppi elég gyengén nézne ki OLED-en, míg LCD-n teljesen oké.
Továbbá a Keynote-on hülyíthették a népet a Super Retinával.

(#144) janeszgol válasza mufi (#133) üzenetére


janeszgol
félisten

Ne is. A mai napig az iPhone 5 a legszebb telefon szvsz. De ott van meg a dobogon az S4 Mini is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#145) janeszgol válasza #40993792 (#142) üzenetére


janeszgol
félisten

Azert megneznem az itt hozzaszolok kozul hany dolgozik irodaban. Kulonben nem kapcsolnak be a 120 hz-et, hogy kapjanak 5-6 ora sotot.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#146) nyisziati válasza janeszgol (#91) üzenetére


nyisziati
veterán

Semmi gond, ezért van a fórum.

(#92) BiP, (#101) Razzul: használható alternatíva, nem egyenértékű. Magyarul akinek nincs 180 ezer forintja új iPhone-ra, de mégis használható okostelefont keres, annak ez bőven jó.

(#147) Giovan! válasza nyisziati (#146) üzenetére


Giovan!
addikt

Ezen logika mentén minden létező okostelefon topikban fel lehet vetni a 60 ezres gépeket, mint használható alternatívakat, hiszen akinek nincs pénze 100 - 200 - 300 ezres telóra, az vehet ilyet is...
Az ok, hogy ezt meg lehet tenni, de mi értelme van?

[ Szerkesztve ]

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#148) Juhaszatti válasza janeszgol (#145) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Ez a gondolatmenet elég off, és nem is konkrétan neked szól, de a te kommented ütött szöget a fejembe. Nem semmi azért, hogy manapság már 5-6 óra sotot is kevesellünk. 4-5 éve azért ez még biztosan nem volt így a többségnél.
Ahogy nőttek a kijelzőméretek, ahogy egyre nagyobb tepsik lettek a telefonok, úgy lógunk egyre többet rajtuk (sajnos én is). Ráadásul ez az 5-6 óra sot általában 1 napi kijelzőidőt jelent, amibe még durvább belegondolni. Ez azt jelenti hogy napi 5-6 órát aktív a kijelzőnk, ennyit foglalkozunk a telefonnal munka, család, alvás, stb mellett.

Egyébként ebből a gondolatmenetből kiindulva ennek a telefonnak a használóit talán kevésbé zavarja a gyengébb akksi. Nem az a célközönsége mint a 6+ colos mobiloknak, amik inkább multimédia fogyasztásra vannak szánva.

[ Szerkesztve ]

(#149) atee_13 válasza Giovan! (#136) üzenetére


atee_13
őstag

Te Írtad: "Márpedig akinek kell a csúcsteljesítmény"

4,7 HD nincs olyan nézőpont 2020 ban amilyen szempontból ez csúcs lenne.

Én azt mondtam, hogy : "Ha meg az kell, hogy fluid legyen azt gyengébb procival is eléred. "

4,7 HD hez nem kell A13 hogy fluid legyen egy árva szót nem ejtettem árról ezt te keverted bele.

"én játszom is mobilon" Nyilván ahány ház annyi szokás, de 2020 ban játékra hivatkozni 4,7 HD-n … nekem furcsa.

"De amúgy nem értem pontosan azokat, akik idejárnak ezen a gépen értetlenkedni." Én azon értetlenkedtem, h neked "Márpedig akinek kell a csúcsteljesítmény" és ezt te az SE ben találtad meg. Ha megtalálod a 11 pro ban nincs itt semmi látnivaló minden megy tovább a megszokottak szerint.

//

(#143) nozs23

És ezelőtt miért is nem volt oled?

[ Szerkesztve ]

(#150) Giovan! válasza atee_13 (#149) üzenetére


Giovan!
addikt

Nos én a teljesítmény alatt a processzor teljesítményét értettem. Félreérthetően fogalmaztam, sajnálom.
És igen, nyílván fluidabb lesz a gép az A13-al, mint a 60 ezres gépekben található budget procikkal. Nem is értem, a csúcsmodellekhez is be szoktad írni, hogy vegyen inkább mindenki 60 ezres Redmit, hát fluid az is, minek akkor a csúcskategóriás CPU? :DDD

A játékhoz: nekem bőven elég a 4.7”-es kijelző, és nem igazán zavar, hogy ezt te furának találod :(

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.