Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1001) Noukoum válasza TomPack (#1000) üzenetére


Noukoum
veterán

Elhiszem de ez nem szerintem kérdése. Ettől még neked jobban tetszhet :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1002) radi8tor válasza TomPack (#1000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az nem az optika érdeme, hanem az A13 képfeldolgozó algoritmusáé. :K

⭐ Stella

(#1003) Create.


Create.
addikt

Na ma mehetek az se-ért, igaz csak 64gb-os van, de ha elfértem a mostani 16gb-os se-en, akkor bőven elég lesz szerintem a 64gb is.

(#1004) aujjobba válasza radi8tor (#1002) üzenetére


aujjobba
addikt

Tokmindegy kinek vagy minek az erdeme, az a fontos melyiknek a produktuma tetszik jobban a felhasznalonak.

(#1005) t_laci


t_laci
csendes tag

Szerintem meg ezekre a speciális kamerás felhasználásokra egyáltalán nem telefon való függetlenül attól, hogy milyen márka. Ez nem tipikusan az előveszem, fotózok aránylag jó minőségben kategória. Tudom, hogy lehet kiváló hosszú záridős képeket csinálni ezekkel is, de az ilyen képek készítéséhez úgy is előkészül az ember. Lehet nála nyogodtan egy milc, vagy tükrös gép, amikkel fényévekkel jobb képek készülhetnek. Nem vitát akartam ezzel indítani, ez csak egy vélemény.

(#1006) Noukoum válasza Create. (#1003) üzenetére


Noukoum
veterán

Ha a 16gb elég volt akkor még sok is a 64gb :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1007) ravap


ravap
kezdő

QI töltő vásárlásnál kell valamire figyelni?

(#1008) kalanchoe válasza Create. (#1003) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nekem (is) ma érkezik az SE. :) 64 giga bőven elég lesz, például az én jelenlegi telefonom is 64 gigás, és egyszer sikerült telepakolnom, amikor telepakoltam sorozatokkal, fényképekkel, fájlokkal és appokkal. Szóval ha 16-on kényelmesen elfértél, ezen nem is kell majd nézegetni a szabad tárhelyet. :K

Másik kérdés: a Samsung 15W-os gyorstöltőjével lehet tölteni majd az SE-t, fogja támogatni a gyorstöltést?

[ Szerkesztve ]

(#1009) radi8tor válasza kalanchoe (#1008) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha USB-C PD (power delivery) szabványú a töltő akkor igen. :K
QC3-al nem lehet gyorstölteni.

⭐ Stella

(#1010) Noukoum válasza ravap (#1007) üzenetére


Noukoum
veterán

Hogy kompatibilis legyen :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#1011) kalanchoe válasza radi8tor (#1009) üzenetére


kalanchoe
senior tag

USB-A bemenete van, most kipróbáltam a hetessel, és ugyanolyan sebességgel tölti, ezek szerint nem kompatibilis vele. Sebaj, ez legyen a legnagyobb probléma. :)

(#1012) TomPack válasza radi8tor (#1002) üzenetére


TomPack
őstag

Felőlem mindegy, hogy minek az érdeme! A jobb kamerás képességet a jobb végeredményre értettem!

(#1013) radi8tor válasza TomPack (#1012) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze, nincs új a nap alatt egy borsószemnyi lencsétől nem lehet csodákat várni, ez a képfeldolgozó feladata. :K

⭐ Stella

(#1014) TomPack válasza BiP (#996) üzenetére


TomPack
őstag

Egy kicsit olyan jóllakott napközis dolognak tartom a hasitasit és a zokni-szandált! A telepi "menő" gyereknél mindig van svájcibicska, 6 optika, torx-készlet, és vízmérték! Mert attól menő!
Szerintem pedig feleslegesen szánalmas!
Megértem azt akinek nincs szüksége ezermester készletre, kedveli a klasszik vonalat, és csak egy telót keres! De azt tudja megbízhatóan akár 5 éven keresztül is! Ha így nézed, egyáltalán nem sok érte ez a pénz!

(#1015) pecccccccca válasza Create. (#1003) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Biztos elég lesz. Az első indítás után a gyári nagyobb appokat amit nem fogsz használni letörlöd, akkor elég sok helyet fel tudsz még szabadítani. Nekem, ha jól emlékszem úgy 6-7GB-ot számított ez a művelet.

Humorban nincs helye tréfának!

(#1016) nuke7 válasza pecccccccca (#1015) üzenetére


nuke7
veterán

:Y az elég durva... miket raknak rá? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#1017) pecccccccca válasza nuke7 (#1016) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Már nem emlékszem pontosan, novemberben vettem a telefont. Akkor töröltem. Valami dokumentum kezelő volt meg hasonló számomra érdektelen appok.

Humorban nincs helye tréfának!

(#1019) #86564352 válasza nuke7 (#1016) üzenetére


#86564352
törölt tag

Garage Band 1,7 GB
Keynote, Pages, Numbers, imovie négyes együtt ~2 GB
a többi mérete nem vészes

(#1020) nuke7 válasza #86564352 (#1019) üzenetére


nuke7
veterán

jó, de a garage-band-en kívül a többit azért használja az ember, nem..?

(telefonon még nem jöttem rá, hogy hogy lehet a garageband-et használni atom drága kiegészítők nélkül... :N )

https://youtube.com/user/nuke7

(#1022) aujjobba válasza nuke7 (#1020) üzenetére


aujjobba
addikt

A Pages meg a Numbers semmivel nem kompatibilis (excel, gsheets, stb), talan meg sajat magaval sem.
A webes szerkesztojuk lassu, pocsek.

Probaltam oket parszor, hatha megszokom, de a fentiek miatt maradt a Google Sheets.

(#1023) nuke7 válasza aujjobba (#1022) üzenetére


nuke7
veterán

igen?! én pont az ellenkezőjét tapaszatalom telefonon... megnyitnak mindent és sokkal jobban kezelhetőek mint a google cuccok... :U

google-ből mindig asztali verziót kell kérnem, az meg nem olyan jó móka az SE-n...

https://youtube.com/user/nuke7

(#1024) aujjobba válasza nuke7 (#1023) üzenetére


aujjobba
addikt

Mobilon a Sheets appot hasznalom, laptopon meg ertelemszeruen a bongeszos valtozatot.
Igy nekem sokkal jobban mukodik, plusz ami nagy fegyverteny, hogy a google tablazatot meg tudom osztani nem-ios felhasznalokkal is.

szerk.: rakerestem a megoszthatosagra, ugy latom mar lehet normalisan webes szerkesztovel. Adok neki meg egy eselyt, kiprobalom.

[ Szerkesztve ]

(#1025) kalanchoe válasza aujjobba (#1022) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Én használgattam Keynoteot, és király. PowerPoint fájlba is tud menteni.

(#1026) Create.


Create.
addikt

Na megérkezett a teló, tök jó, csak szokni kell a méretét azért.

(#1027) radi8tor válasza Create. (#1026) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én is így vagyok XS-el SE után. Meglepően könnyen meg lehet szokni pedig sokáig méretfóbiám volt.
Egyedül a billentyűzetet nem szoktam meg 2 hét alatt (sokat melléütök).

⭐ Stella

(#1028) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Hamar sikerült átállnom az iPhone-ra, sok évnyi Androidozás után váltottam. Nyilván, még van egy-két dolog, amit szoknom kell, de egyelőre nagyon jó, még a kisebb méret ellenére is - igaz, pont ezért választottam ezt. Akksit a napokban fogom tesztelgetni, majd írok róla, hogy a felhasználásom mellett hogyan működik. Valamint a kamerát is szeretném kipróbálni a kattintgatásokon kívül, de egyelőre nagyon meggyőzőnek érzem. :K

(#1029) z0lt3n


z0lt3n
csendes tag

Szeretettel várom/várjuk az akku beszámolókat :R
Nagyon érdekel a kijelzőidő illetve, hogy böngészés, instagram, messenger és facebook pörgetéssel mennyi időt tud a készülék a gyakorlatban. Az külön érdekelne, hogy ki milyen fényerőn használja. Youtubeon elég korrekt kijelzőidőt láttam de nyilván az nem mérvadó teljesen. Köszi előre is!

(#1030) kalanchoe válasza z0lt3n (#1029) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Nekem jelenleg 5,3 óra jött ki (10%-ig merítve), még tesztelgetem folyamatosan, mert az első nem biztos, hogy a legmérvadóbb. Este 10-kor levettem töltőről, hajnal kettőig használtam, elég sok mindent kipróbáltam rajta. Böngészés, social appok (Safari, Twitter, Messenger), videóvágás (iMovie, VLLO - a kicsi kijelző ellenére számomra tök kényelmes volt, persze nem filmekre kell gondolni a vágás alatt 😄), prezentáció készítése (Keynote), kevés sorozatnézés (tv). Streaming app szinte végig futott a háttérben, az éjszaka folyamán pedig a Relax Melodies. Aztán most délelőtt szintén közösségi médiás appok, zenehallgatás, fotózás, telefonálás. Többnyire repülő üzemmódban és WiFi hívás funkcióval használtam, fényerő változó volt, de átlagosan olyan 30-35%-os volt.

(#1031) #86564352 válasza kalanchoe (#1028) üzenetére


#86564352
törölt tag

Reklámszűrőt érdemes használni, az is számít böngészéskor. Adguard ingyenes módban is sokat tud, ha pedig faék egyszerű kell Wipr (700 Ft)

(#1032) kalanchoe válasza #86564352 (#1031) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Azóta töltöttem is le, pont az Adguardot, a Samsung Böngészőben is azt használtam. :K :R

(#1033) nuke7 válasza kalanchoe (#1032) üzenetére


nuke7
veterán

én adblock-ot használok...

https://youtube.com/user/nuke7

(#1034) TomPack


TomPack
őstag

Kezdő iPhone-os vagyok, ezért előre is elnézést kérek! :R
Fent az állapotsáv baloldalán pörög körbe-körbe egy virágszirom. Gondolom valami frissít, vagy frissíteni akar a háttérben. Hogyan tudom kideríteni, hogy melyik app az?

(#1035) kalanchoe válasza TomPack (#1034) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Akkor jelenik meg, ha adatátvitel történik WiFi-n/mobilinterneten, teljesen normális jelenség használat közben.

(#1036) TomPack válasza kalanchoe (#1035) üzenetére


TomPack
őstag

Folyamatosan pörög, és eddig nem csinálta.

(#1037) kalanchoe válasza TomPack (#1036) üzenetére


kalanchoe
senior tag

ha akkor is pörög, mikor egyáltalán nem csinálsz semmit, akkor valószínűleg valami futhat a háttérben. érdemes ellenőrizni, vagy újraindítani a telefont.

[ Szerkesztve ]

(#1038) V@ns


V@ns
aktív tag

Hú, nem jövök pár napig és baromi sok reply meg válasz! Nem ehhez szoktam más topikokban... :K :U
Köszönöm szépen mindenkinek! :R

(#1039) TomPack válasza kalanchoe (#1037) üzenetére


TomPack
őstag

Na igen, erre irányult volna a kérdésem! Hogyan tudom kideríteni, hogy mi fut a háttérben? Illetve hogyan tudom leállítani a processzt az újraindításon kívűl? (egyébként ez megoldotta, de azt gondolom ennél azért stabilabbnak kéne lennie a rendszernek) :F

[ Szerkesztve ]

(#1040) hemaka válasza TomPack (#1039) üzenetére


hemaka
nagyúr

beakadt mail szerver vagy szar internet miatt megakadt icloud szokta azt okozni, semmi köze a rendszerhez.

(#1041) naot


naot
tag

Sziasztok!

Ha nem a T-nél veszem az Iphone-t, akkor is működhet az eSIM náluk?

A hivatalos oldalon azt írják, hogy nem vállalnak rá garanciát, de azért reménykedem.

Előre is köszi. :)

(#1042) Inarus válasza naot (#1041) üzenetére


Inarus
addikt

Működik. Itt van nálam pont egy ilyen konstrukció.

(#1043) gonger válasza Inarus (#1042) üzenetére


gonger
senior tag

lehet nekem sem kéne szüttyögnöm a sim cserével ? Munkáltató által biztosított kártyám van, sosem tudtam önállóan semmit sem intézni a T-nél.

(#1044) naot válasza Inarus (#1042) üzenetére


naot
tag

Szuper, köszi az infót. :)

(#1045) TomPack válasza hemaka (#1040) üzenetére


TomPack
őstag

Értem. És ilyenkor nincs más megoldás az újraindításon kívűl? :F

(#1046) BBke


BBke
tag

Szokom az SE-t. Méret tökéletes. Az akksi bírja, igaz nem nyomkodom egyfolytában. Autóban van QI töltő, ha a munkaidő végére nagyon lemerülne. A rendszert szoknom kell mert kicsit más mint az android. Tényleg, a képernyőt nem lehet feloldani húzással mint az androidon?

(#1047) z0lt3n válasza ak76 (#820) üzenetére


z0lt3n
csendes tag

Szia! Ez mit jelentett megközelítőleg akkuidőben?

(#1048) kalanchoe válasza kalanchoe (#1030) üzenetére


kalanchoe
senior tag

Jelenleg 4 óra 25 percnél tartok kijelzőidőben, és 72%-on vagyok. Annyira nem rossz szerintem.

(#1049) z0lt3n válasza kalanchoe (#1048) üzenetére


z0lt3n
csendes tag

Hát az veszett jól hangzik. Volt benne repülőmód? Wifi vagy mobilnet?

(#1050) hemaka válasza BBke (#1046) üzenetére


hemaka
nagyúr

Az minek amikor touchID-val is feloldhato automatikusan?
csak az elso opcionak be kell lennie jelolve [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.