Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) enginev3.0 válasza _flamer (#140) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jah, meg jó azoknak is, akiknek fogalmuk sincs mit jelent az hogy 1800mah, és ők lesznek azok akik majd azt mondják hogy "egy napot kibír, mint a többi, nekem pont elég", és ez a fajta felhasználónak lóg keresztbe hosszába a váltótól a kéziféken és kormányon át egy töltő kábel az autóban, hogy a pont elég telefonja kibírja míg hazaér

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#152) Emericus Max válasza nozs23 (#21) üzenetére


Emericus Max
tag

Most nem kötözködés képpen, de az 5W-os (muhaha, a faszari anyjukat!) töltőt kihagytad a végéről.
Nem a telefonnal van a gond, de 180e forintért azért beleférhetett volna egy gyorstöltő és az akku kapacitás is egy vicc. Szóval intenzív nyomkodással fél napot bír, de cserébe fél óra alatt töltheted 50%-ra, ja nem... Engem mindig is ez a lehúzos hozzáállás zavart az Apple-nél.
Ha innen nézed, akkor Mezcal-nak igaza van tökéletesen. Ha veszel hozzá egy gyorstöltőt, akkor már mindjárt 190-195e Ft, anélkül meg szerintem szánalmas a töltés...
Az más kérdés, hogy almás fronton nincs olcsóbb, meg hogy ki szereti az ios-t.
Ettől még jó telefon, de 180e Ft-ot semmiképpen nem ér, pláne IPS kijelzővel.

(#153) nyisziati válasza Giovan! (#147) üzenetére


nyisziati
veterán

Nem erről van szó. Van a Mobilarénán egy szakmai topik, a "Melyik okostelefont vegyem?" Ebben számít az ajánlható telefonok ár/érték bajnokának a Redmi. Nyilván a legalacsonyabb árszegmensben.

(#154) doooo válasza szupermacs (#39) üzenetére


doooo
veterán

"Olyat, aminek legalább még 5-6 évig lesz supportja."
Okés a hosszú támogatás, meg minden, de azért ne essünk túlzásba. Az a "legalább 5-6 év" jó, ha lesz 3. Ilyen akku, meg ennyi RAM mellett az is csoda lesz, ha még 2023-ban is bírja a strapát. Hiába az új SoC (ami teljesen értelmetlen ebbe a mobilba), egyáltalán nem "future-proof" a dolog, és pár iOS update nem fog ezen javítani.
Bár nyilván nem is az a cél, hisz nem csúcs iPhone.

(#155) Gabron


Gabron
újonc

Nem biztos hogy kell 5g engem egyàltalàn nem hoz làzba nem biztos hogy egèssèges dolog amugy jo kis telo .

(#156) tray86


tray86
csendes tag

Sztem itthon céges flottában ebből rengeteg el fog menni.
Nettó 142k, ha egy cég vesz 10-20 darabot, vagy többet, akkor további kedvezményt is adhat rá a szolgáltató.

Nalunk kapásból bejelentkezett érte az összes felsovezeto, 6S-rol váltanak erre (ami szinten flottában volt intézve nekik).

(#157) Botnet64 válasza janeszgol (#33) üzenetére


Botnet64
csendes tag

Nem, kerek 400 ropi

Nokia N9, Blackberry Z30, Huawei P9, iPhone 7 Plus

(#158) hroberto


hroberto
veterán

Idejétmúlt design, IPS kijelző, 1 kamera, csúcs SoC, mindez 180 K, azért mert alma... Ennyiért van jobb.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#159) Drp81 válasza janeszgol (#144) üzenetére


Drp81
aktív tag

Nekem még megvan :)


"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#160) Szakiii


Szakiii
addikt

Ezzel az akuval inkabb reteg telefon. Nagyon kompromisszumos, mindenki evrol evre probal jobb aku idot elerni erre itt egy verszegeny. Ertem en hogy legerosebb proci de ez pont csak egy retegnek kell, atlag usernek nem kell az aktualis csucs hardver es ha ezt jem vesszuk figyelembe maris egy kamerat leszamitva alsokategorias telefonrol beszelunk.. egyszeruen tulmutat ez az akumeret azon, hogy milyen jo is lehetett volna. Pedig de szívesen megvennem asszonynak. :(

(#161) nyisziati válasza tray86 (#156) üzenetére


nyisziati
veterán

Az biztos.
Öcséméknél (nagy, nemzetközi multinál van) raklapszám osztogatták az előző generációs SE-t céges telefonnak.

(#162) Sinesol


Sinesol
veterán

Kicsit túl van szerintem lihegve az akku dolog, én pár hónapja váltottam i8-ról, ahol ugyanez az akku volt, ráadásul már csak 89%-os állapotban, de még mindig kibirt egy napot átlagos használat, teló, navi, netezés mellett. Ráadásul it az uj chipset még valószínűleg kevesebbet is fogyaszt. Nyilván nem egy óriási üzemidő, de azért nem is érdemes eltúlozni a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#163) mrThomi


mrThomi
addikt

Amikor a dobozon fényesebb a telefon kijelzője mint magán a telefonon

Nothing Phone (2a)

(#164) Razzul válasza doooo (#154) üzenetére


Razzul
senior tag

Az akksit kb. tízezer forintért lehet bennük cserélni. A régi SE-t is rengetegen használják a mai napig.

(#165) atee_13 válasza Giovan! (#150) üzenetére


atee_13
őstag

Próbálok a lényegre szorítkozni mert látom nem akar átmenni neked. 4,7 HD ra sokkal kevesebb pixelt kell megdolgoztatni. Tehát, ha A13 van 6" 2K ra oda kell a nagy erő. A 4,7 HD kevesebb erővel tudja, hogy ugyan olyan fluid legyen ergo feleslegesen erős az SE be az A13 -attól még egy jó soc, de logikátlan érv, hogy kell bele vagy micsoda előny származik tőle.

pixel 3 a - most hirtelen ez jut eszembe- nál is szörnyülködtem a káva ár kombival itt már fel sem hoztam mert azt látom, hogy a nagyobb az jobb. -nem neked nem hoztam fel, hanem úgy általánosságban itt-

(#166) Sinesol válasza mrThomi (#163) üzenetére


Sinesol
veterán

Most ez komoly? Egyrészt a doboz képét nem befolyásolják a fényviszonyok, másrészt meg a teló automatikusan leveszi a fényerőt, az enyém pl olyan 40-60%-on van átlag nappaliban.

(#167) johnny500 válasza MarkCsiha461 (#134) üzenetére


johnny500
tag

Én is ebben bízom! :)

(#168) BBke válasza enginev3.0 (#151) üzenetére


BBke
tag

Van vezeték nélküli autós tartó is. Ott nem megy a kábel össze-vissza. Én is fel szoktam az autóban tenni töltőre. :)

(#169) guni válasza pepe792 (#44) üzenetére


guni
tag

Ha egyedül csak egy évekkel ezelőtti hibát tudsz felhozni, ami normál használat mellett a userek 99.9999%-át nem érintette majd pár héten belül javították is, akkor igen ezt nevezhetjük stabil működésnek.

(#170) nozs23 válasza mrThomi (#163) üzenetére


nozs23
addikt

Vegulis tudod milyen fenyeron volt es az uveg nem is tukrozodik.
670 nit-es fenyero (gsmarena meres) nem valami rossz azert. :)

[ Szerkesztve ]

(#171) guni válasza Szakiii (#160) üzenetére


guni
tag

Szerintem van akinek van élete meg munkája és nem napi 8 órában a telefonját nyomkodja...Azzal együtt hogy kétség kívül azért lehetne több az akuidő.

(#172) tray86 válasza nyisziati (#161) üzenetére


tray86
csendes tag

Es azért egy céges telefont nem video nézegetésre, játékra használnak, menjen gördülékenyen egy telkonf, egy vpn-microsoft exchange kombo + ki lehessen rakni az asztalra egy mitingen oszt jovan...

Kb. pont azok a dolgok, amire ez a telo használható, vagy amire részben ki lett találva a tulajdonságait figyelembe veve...

[ Szerkesztve ]

(#173) mrThomi válasza Sinesol (#166) üzenetére


mrThomi
addikt

Ezt csak az almások veszik komolyan amit írtam :C de sajnos ők nagyon és megsértve érzik magukat.
Az akksiról meg csak annyit hogy pont ezen látszik mennyire megerőltették magukat az applenél. Kb semennyire

Nothing Phone (2a)

(#174) BiP válasza atee_13 (#135) üzenetére


BiP
nagyúr

Egyszerű a képlet. Van nagyobb felbontás drágán, de olcsón(értsd: olcsóbban) csak HD jut. Mindenki el tudja dönteni.
Nekem pl. fontos a felbontás, és már az 1080p-s kijelzőket is kerülöm.
(noha ép ésszel tudom, hogy az normál esetben bőven elég az is. Igaz, GearVR-hoz kevés.).

(#175) Sinesol válasza doooo (#154) üzenetére


Sinesol
veterán

Ahhoz képest az Iphone Se még máig egy egész gyors teló, pár hete volt nálam pár óráig cserekészülékként, nagyon jól használható ma is, de használtam, már 5-6 éves ipad air-t is, az is megállja a helyét bőven, míg pl a 4 éves android tabletem gyakorlatilag használhatatlan. Ne az Android-ból indulj ki, az iOS teljesen más ligát képvisel optimalizáció szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#176) Drp81 válasza atee_13 (#165) üzenetére


Drp81
aktív tag

Az A13 miatt kap majd 5-7 év támogatást szoftver téren, szerintem ez elég nagy előny...

[ Szerkesztve ]

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#177) nozs23 válasza mrThomi (#173) üzenetére


nozs23
addikt

Ja, mostmar poen, ezert gyors bealltal az akksifikazok soraba. Tenyleg zsenialis vagy. :)

(#178) nyisziati válasza BBke (#168) üzenetére


nyisziati
veterán

"Van vezeték nélküli autós tartó is."
Akkor te egy igényes tulaj vagy, ha ilyet használsz. Az általam ismert telefonhasználók 100%-a nem is hallott ilyesmiről (engem is beleértve).

(#179) BabMester válasza dutrás (#35) üzenetére


BabMester
senior tag

USA 400$ az 120ezer, egy Amazon stb. akcióban simán lesz olcsóbb. ;)

(#180) Sinesol válasza mrThomi (#173) üzenetére


Sinesol
veterán

Nincs itt semmi sértődés, egyszerűen csak irtál valami baromságot, én meg kijavitottam.
Az akksival meg nagyon nincs mit tenni, a fizikát nem tudod meghazudtolni, ha eddig is kb. ez fért be a házba, akkor csodát most sem lehet tenni.

(#181) janeszgol válasza Drp81 (#159) üzenetére


janeszgol
félisten

Szep forma, es ezen ( de mar azt hiszem az elodjen is) a kerek gomb piszkosul jol nez ki.

(#182) #40047616 válasza 30z.Samu (#4) üzenetére


#40047616
törölt tag

A bika hardvert mire használod ki 4,7 hüvelyken? Bocsi nem veszekedni akarok de ez tényleg érdekel.

(#183) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Kár az idejét múlt designert (hatalmasak ezek a kavak), de még így is elég jó belepodrog az Apple ökoszisztémaba, már akinek az érdekes.

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#184) nozs23 válasza #40047616 (#182) üzenetére


nozs23
addikt

Egyreszt minden piszok gyorsan tortenik a telefonon, ahogy ezt a teszt is leirja. Masreszt idotallo, evek mulva is normalisan hasznalhato es hosszan tamogatott. Ahhoz is kell a vas, hogy az Apple egyre jobb kepfeldolgozasat tamogassa, ezert csinal sokkal jobb fotokat, mint a 8-as. Portremod, video, Smart HDR - ezek mind igenybe veszik a hardvert.

(#185) Giovan! válasza atee_13 (#165) üzenetére


Giovan!
addikt

A 4,7 HD kevesebb erővel tudja, hogy ugyan olyan fluid legyen ergo feleslegesen erős az SE be az A13 -attól még egy jó soc, de logikátlan érv, hogy kell bele vagy micsoda előny származik tőle.

Nem, igazából amit írsz az csak azt jelenti, hogy elvileg még gyorsabb is az SE, mint a csúcskészülékek, hiszen gyengépp kijelzőt hajt meg ugyanolyan erejű CPU. Ennélfogva kijelenteni, hogy az A13 fölösleges a "4,7 HD" alá, értelmetlen.
Nem fölösleges, hiszen lehetővé teszi, hogy az SE legyen az egyik leggyorsabb gép jelenleg a piacon. Ez mind a rendszer sebességében (nézz rá pl. egy i8-al történő összehasonlításra), mind a teljesítményigényesebb feladatok (mint amilyenek pl. a játékok) megoldásában észrevehető. Ennél jobban én sem tudom leegyszerűsíteni neked, szóval én itt befejeztem ezt a beszélgetést, mert úgysem foglak meggyőzni.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#186) Giovan! válasza nozs23 (#184) üzenetére


Giovan!
addikt

Illetve a játékok is kihasználják. Persze most jön "hÁde 4.7"-eN NeM lEheT jÁTszAni" kommentek, de én pl. fél órákra simán le tudok ülni i8-on is játszani. Többre egyhuzamban sem időm, sem kedvem, de ha el kell ütni az időt, arra nekem megfelel az i8 kijelzője is.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#187) joey04


joey04
titán

tökéletes azoknak, akik nem techbuzik, nem is akarnak 3-400k-t telefonra költeni, de kell nekik az ios és sokáig nem akarnak cserélni. ez a vas sok évig elég lesz, a frissítés meg ugye nem probléma. számomra negatívum a gyengébb üzemidő, pozitívum pedig a kamera. szarabbra számítottam.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#188) BBke válasza nyisziati (#178) üzenetére


BBke
tag

Természetesen ahhoz is kell vezeték a szivargyújtóhoz. De azt szépen is el lehet vezetni, hogy ne akadjon bele az ember egyfolytában. Ha telefon is támogatja, akkor lehet QI töltéssel tölteni. Persze nem olcsó egy ilyen autós tartó és QI töltő egyben. Valószínűleg sokan ezért nem is használják.

(#189) BBke válasza nyisziati (#178) üzenetére


BBke
tag

Nekem eddig egy sima tartóm van. Most nézegetem a kínálatot. Mindenképpen karosat keresek. A Baseust nézegetem. [link]

(#191) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Ennyiért jó csomag lett.
Nem tiszta a többi gyártó miért nem követi az Apple féle receptet.
i7-et viszont nem váltom le, mert minek.
A vezeték-nélküli töltés a plusz, viszont az üveg hátlap borzasztó törékeny.
A gyorsabb SOC viszont sem ad pluszt a felhasználói szokásaimhoz.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#192) Ádám16


Ádám16
addikt

iPhone SE1-ről váltottam egy Mate 20 Pro készülékre 1 éve.
Lényegében a méreten kívül mindenben veri ezt az új SE-t a jelelegi telóm, mégis jobban vágyok az SE-re, mint a M20P-ra.

Viszont nem tudom, hogy együtt tudnek-e élni ezzel az akksival, a M20P 2 napig bírja, és a dobozában található 40W-os toltovel felnyomom 50 perc alatt 100ra az akksit.
Az SE-t is iPad toltovel töltöttem anno, úgy azért gyorsabb volt, de mégis lassú ehhez képest, és minden nap tölteni kell, ami engem nagyon zavarna.

Minden más téren engem megvett ismét az Apple.

(#193) radi8tor válasza Ádám16 (#192) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

iPad töltő helyett lehet venni hozzá gyorstöltőt (USB-C-s kábellel) :K
(6W-al nagyobb teljesítményű 30%-al jobb)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#194) enginev3.0 válasza LurkerSheik (#191) üzenetére


enginev3.0
félisten

Melyik receptre gondolsz?

Szinte minden gyártónak van olcsóbb, és jobb készüléke is, maximum méretben nem ilyen egyik sem

De én szinte biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb el fog jönni a kisebb telefonok kora (is)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#195) wandor0930 válasza Botnet64 (#157) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Nem, ott nettó ár van megadva mert államonként eltérő a forgalmi adó.

[ Szerkesztve ]

(#196) hemaka


hemaka
nagyúr

Szurken beszerezve okes ez is, tobbet nem er.

(#197) Ezekiell válasza hemaka (#196) üzenetére


Ezekiell
veterán

Ha meg ellopod a kocsmában, még jobban megéri, nem? :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#198) hemaka válasza Ezekiell (#197) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ja, csak hasznalni nem fogod tudni, max ajtotamasznak. 😂

(#199) BBke


BBke
tag

Erről mi a véleményetek? [link]
Ha a lightning aljzat be van dugva, de nincs a mágneses kábel csatlakoztatva, akkor nem érzékeli úgy hogy töltöm a telefont? Így használható a QI töltés?

(#200) Ezekiell válasza hemaka (#198) üzenetére


Ezekiell
veterán

Hát pénzt tudsz belőle csinálni úgy is, de mind1, a poén kifutott, illegális tevékenységet meg azért se reklámozunk :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.