Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 02:09:26

LOGOUT.hu

Megjelenés dátuma 2020, április 15. Megvásárolható 2020, április 24-től .

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) janeszgol válasza Tewe013 (#795) üzenetére


janeszgol
félisten

Laci jó videókat csinál... nekünk. De nem mindenkinek jön be ez. Anno Bone123-at is megszólták, hogy nagyon merev, specifikusak a videói. Valakinek bejön ez, valakinek nem.
Az említett youtuber rendes videója az, amit Zsolt linkelt, és a sok fanyalgó miatt csinált egy "paródiát" is, amit nagy komolysággal linkelgetnek a SE fikázók (Zsoleszhun).

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#802) BiP válasza joey04 (#800) üzenetére


BiP
nagyúr

Nagyon.

(#803) batai15


batai15
félisten

Nekem iPhone témában Magyorósi Csaba a kedvencem.
Egyébként nyomkodtam az set , alapvető dolgokba nem éreztem brutális gyorsnak , nyilván az animációk miatt. Szóval ténylegesen egy öregebb iPhone is bőven használható kategória még .

[ Szerkesztve ]

(#804) aujjobba válasza batai15 (#803) üzenetére


aujjobba
addikt

Igen, ő legalább valamennyire kritikus, nem kizárólag a cukormázat tálalja.
Külföldiek közül MKBHD a favorit, aztán az unbox therapy.

(#805) Zsoleszhun válasza janeszgol (#801) üzenetére


Zsoleszhun
addikt

SE fikázó? Mert azt írtam, hogy nem ér 159EFt-ot?

Mesélj még :C

¯\_(ツ)_/¯

(#806) nozs23


nozs23
addikt

Szerintem a Tech2-t leszámítva a magyar tech youtubeerek csak ilyen lakótelepi proli stílusban tudnak nézettséget generálni és ezt is teszik sajnos. Valahogy az összestől kiráz a hideg.
Marques Brownlee vagy Mrwhosetheboss videóit tartom nézhetőnek.

(#805) Zsoleszhu

A 4 hozzászólásodból kettő:

Ajánlott plecsni??? 2020 eddigi legnagyobb vicce...

Ezt csak úgy itthagyom: Az iPhone SE 2020 BORZALMAS

De azért jó, hogy itt vagy. Hiányzik ez mindenkinek ám.

[ Szerkesztve ]

(#807) Create. válasza Zsoleszhun (#805) üzenetére


Create.
addikt

Csak azt áruld már el, hogy miért jössz ebbe a topikba, belinkelve egy fikázó videót, ha amúgy nem is érdekel a telefon?

(#809) aujjobba válasza nozs23 (#806) üzenetére


aujjobba
addikt

Megneztem most a magyar nyelvu 'kinalatot', mindegyik csak gyenge masolata a nagyoknak, copy/paste.
Kicsivel tobben tudnak megerteni az angol nyelvu videokat ezek kihalnanak.

(#810) janeszgol válasza aujjobba (#809) üzenetére


janeszgol
félisten

Pedig a linkelt videós nagyon jól bemutatja azt, hogy ugyan azon kamerával, más képfeldolgozóval és szoftverrel mennyire más kamera végeredmény jön ki. Ezzel szemben a Sony pl három-négy generációból nem tud ennyi fejlődést kihozni, pedig ott is lecserélik a képfeldolgozót (SD SoC) és a kamerákat.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#811) aujjobba válasza janeszgol (#810) üzenetére


aujjobba
addikt

A Sony-t hagyjuk, a sajat fejlesztesu kameraival a sajat mobiljaikban mindig a lista vegen kullogtak, mikozben ugyanazokkal az optikakkal mas gyartok sokkal elorebb jartak.
Oke nem tudom mostanaban mi a helyzet, leszoktam a Sony-rol.

(#812) ak76 válasza Create. (#796) üzenetére


ak76
senior tag

Nem szakmai, de a faszinak egyrészt van stílusa, másrészt rutinos Apple felhasználó, és inkább objektív, mint szubjektív, nála nincs olyan hogy "feltétel nélkül imádom mert Apple" (nem úgy mint a másik hazai nagyágyú vloggernél), korrekt, és az átlag felhasználónak is érhető amit csinál.
Szerintem... :)

[ Szerkesztve ]

(#813) janeszgol válasza ak76 (#812) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem sincs vele bajom. 10 percben elmondta a lényeget, jól látja ennek a telefonnak a helyzetét, a létjogosultságát. Utána 5 percben még poénkodott picit, teljesen érthető.
Az azért durva, hogy a youtube app alig szívott, de a fácse az aztán rendesen zabálja az akkut.
Őszinte leszek ennél jobb felszereltséggel nem lehetett volna kiadni. Persze lehetett volna azt is csinálni, hogy marad az A11 vagy A12, cserébe nagy kijelző, gyenge kamerával 4.2-es BT-vel, N-es wifivel gyors-, és vezeték nélküli töltés nélkül stb, de ilyenek kaphatóak Navon stb néven (igaz nem iOS), másrészt annak semmi értelme nem lett volna.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#814) ak76 válasza nozs23 (#806) üzenetére


ak76
senior tag

Ez mondjuk erős sarkítás, Magyarosi, Tech2, Mobeel-mobilvilag, TechVideoHu, sőt, még handras mobil tesztjei is simán adják, néhol verik a nyugati nívót, Általad felsoroltak nyilván a YT nagyágyúi, (a magyarhoz képest végtelen pénzenergiával), de fentebbiek ezekhez képest nem nagyon, vagy semennyire sincsenek lemaradva, a resztli persze más kérdés, de az angolul is van dögivel.

[ Szerkesztve ]

(#815) v.attis


v.attis
őstag

Sziasztok!
Kérdéseim lennének androidról ios-re (SE 2020) váltás ügyben.
Leírnám mi az ami fontos nekem androidon és egy tapasztalt iPhone felhasználótól kérnék választ, hogy ezek működnek-e almás platformon.
Valaki segítene privátban? Vagy dobjam be ide? Nem akarok sokat offolni emiatt.
Nincsenek nagy igényeim de sosem volt iPhone-om, sőt nem is gondoltam soha, hogy lesz, de kicsi a kezem, már Huawei P20-at sem érem át egy kézzel, az újabb telefonok meg ennél még nagyobbak. Kikészit...

(#816) nozs23 válasza ak76 (#814) üzenetére


nozs23
addikt

Nem tudom, hogy mi köze van ennek a pénzhez, mert nagyjából ők is egy székben ülve dumálnak? :F
Én elfogadom, hogy neked bejön a magyar kínálat. Nekem nem. Pont.
A stílus maga az ember, és szerintem a magyar videók stílusa (tisztelet a kivételnek) trash. Még egyszer, ez az én szubjektív véleményem.
Ja és a trasht a külföldi videóknál is kerülöm, nem mondtam olyat, hogy ott nincs, csak mintha itthon pont az lenne a népszerű.

De itt elengedtem a témát, a figyelmeztetés erre (is) vonatkozott.

[ Szerkesztve ]

(#818) hemaka válasza v.attis (#815) üzenetére


hemaka
nagyúr

ide vagy a sima iphone topicba beírod, meg is tudjuk válaszolni.

(#819) aujjobba válasza v.attis (#815) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem erdemes ideirnod, kesobb hasznos lehet masoknak is.

(#820) ak76 válasza janeszgol (#813) üzenetére


ak76
senior tag

Ha csak egy kicsivel bírná jobban az aksi, nem adtam volna vissza a telefont, iszonyatosan gyors, a kamera is megfelelő, és nekem a kijelző is bejött, pedig erősen amoled párti vagyok.

(#821) Tewe013 válasza janeszgol (#801) üzenetére


Tewe013
őstag

Láttam a másik SE-s videóját is, azt sem tudtam végignézni, azt megy hagyjuk is, h egy az egyben lekopizta Lew-t, de még a szöveg is mintha csak fordítás lett volna.

(#822) v.attis válasza aujjobba (#819) üzenetére


v.attis
őstag

Szóval, jelenleg P20. Egyébként nagy Huawei hívő vagyok, de egyre kilátástalanabb, nem csak az amerikai balhé miatt, hanem a méretek miatt is. Nekem már ez is nagy, az újabbak meg még nagyobak.
Ami elég lenne:
- aksi most is 24-36 órát bír, ez nem zavarna
- kamera is megfelel, éjjel nem igazán fotózok, de dokumentáció miatt a közeli vakus felvételek fontosak, például elektronikai eszközök és azok techniakai adatainak olvashatósága. Most is 12Mp-el fotózok, szóval megfelel.
- Nem játszom, nem használok közösségi médiát csak a Vibert és Skypeot, de ezek mennek iOS alatt is gondolom.

Ami nekem fontos:
- Windows 10-el szinkronizálni a böngészőt. Ez most sima ügy mindkettőn Chrome-ot használok.
- Gmail szinkronizáció bármilyen módon, jó a mobilos Outlook is, csak jó legyen.
- Dokumentumok kezelése: pdf, excel, word. Ezek nagyon jól kell működjenek.
- Az előző pont azzal bonyolódik, hogy Goggle Drive szinkron is kell, tehát telefonon és gépen is megvan a teljes drive mappa. Ha bármelyik eszközön módosítok egy fájlt, annak szinkronizálnia kell a drive-al ezáltal a másik eszközzel. Könyvelések futnak így, nem baj ha három helyen van meg ugyanaz, sőt! A lényeg, hogy bármelyiken tudjak bármit szerkeszteni és utána menteni. Most a DriveSync csinálja ezt.
- Wifin elérni a telefon tárhelyét: pl. letöltök valamit a telefonon, azt wifin keresztül elérjem a gépről is. Erre most a huawei share tökéletes.
- K&H ebank. Gondolom ezzel nincs gond.
- Térkép! És ez az egyik legfontosabb! Google térkép és Tomtom Go van most, mindkettőt használom, utóbbinál teljes EU térképet. Előbbi alkalomszerű, kissebb egyszerűbb helyekre navigál, konkrét helyeket keresek vel. Utóbbi hosszabb, nagyobb tervezést igénylő esetekben, vagy ha offline navigáció előnyösebb.
- Google Keep jegyzet, ez is szinkronizál több eszközzel.
- Google naptár, szintén szinkronizál több eszközzel.
- Telefonbeszélgetések felvétele. Ez is nagyon fontos, munkám miatt sokat beszélek és később ezekből készítek különböző dokumentációkat. Jelenleg ez alapból benne van a telefonban, minden hívást automatkusan rögzít, nincs csipogás, nincs jelzés, egyszerűen csak megy.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

(#824) aujjobba válasza v.attis (#822) üzenetére


aujjobba
addikt

Az utolso ponton megbukik a dolog, telefonbeszélgetések felvétele.
Ezt iOS-en nem tudod megtenni.

Wifin elérni a telefon tárhelyét: erre a Documents by Readdle appot tudom ajanlani, azzal megoldhato, de nem ugy mint droidon, tehat nem tudod a 'telefon tarhelyet' osztani. A Documents appnak van sajat tarhelye, amire a telefonon belul tudsz bemasolni dolgokat, majd azt latod az iTunes-ban.

A tobbi okes.

[ Szerkesztve ]

(#825) Juhaszatti válasza v.attis (#822) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Sajnos bármire váltasz, az utolsó pont necces lesz. A hívásrögzítés tudtommal sem iOS-en, sem Android 10-en nem elérhető már. Adatvédelmi okokból (GDPR) kikerült a droidból is a lehetőség.

Bár vannak pletykák hogy visszakerülhet valahogy: [link]

[ Szerkesztve ]

(#826) v.attis válasza Juhaszatti (#825) üzenetére


v.attis
őstag

Az baj, sajnos rendszeresen hasznát veszem. Egy hosszadalmas ügyfeles telefonbeszélgetés után, visszahallgatva készítem el mondjuk a szerződést, vagy hirdetményt, bármit. Sok adat elhangzik, akár út közben is de a végeleges dokumentumból így nem marad ki semmi.
Persze tudom, hogy ezek a felvételek senkivel szemben nem felhasználhatók, de tulajdonképpen hangjegyzetnek tökéletesek.

A huawei-nek menüben el volt rejtve ez a lehetőség, csak be kellett kapcsolni, semmi hekkelés nem kellett hozzá.

Köszönöm a választ mindenkinek, sajnos ezen a ponton lehet meg fog bukni a váltás...

(#827) #76289792 válasza v.attis (#826) üzenetére


#76289792
törölt tag

Ha hasonlóan szeretnéd használni és hozzá vagy szokva a mostani rendszeredhez, illetve számít a méret akkor inkább S10e vagy egy Pixel. Nem lenne kényelmes a váltás. Alapvetően mindent Google-el sync-elsz, így egyszerűbb is.

(#828) bayarena válasza v.attis (#826) üzenetére


bayarena
aktív tag

Esetleg beszerzel egy kis méretű diktafont?
Bár gondolom macerás a használata.

(#831) v.attis


v.attis
őstag

Köszönöm mindenkinek a segítséget. Futok még egy kört és megnézem a Pixel telefonokat is.
Sajnos a hívásrögzítés létfontosságú, mivel most is volt egy 20 perces beszélgetésem mindek alapján egy 4 oldalas e-mailt kell írnom. Ez kivitelezhetetlen más eszközzel, illetve sokkal nehezebben kivitelezhető.

(#832) Leonard válasza bayarena (#828) üzenetére


Leonard
tag

Én Apple watch4 óra hangjegyzetek funkciójával oldom meg a fontos telefonhívások rögzítését, ez működik akkor is, ha a párosított iPhone hívást fogad vagy kezdeményez. egyetlen hátránya, hogy ki kell hangosítani a hívást, nálam ez nem probléma.
Villámgyorsan bekapcsolható és ugye mindíg kéznél van.

Leonard

(#833) lugosi válasza v.attis (#831) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Csak mellékesen és offban jegyzem meg, hogy más hangjának rögzítése önmagában is jogsértő, nem szükséges annak a felhasználása tehát, hanem önmagában a felvételkészítés is az. Azért jelzem ezt, mert ahogy írod, ez nálad állandó gyakorlattá vált, és így jobb ha tisztában vagy vele.

(#834) batai15 válasza lugosi (#833) üzenetére


batai15
félisten

Értem én hogy valaki késztetést érez hogy kicsit okoskodjon,de remélem el olvastad azt is hogy miért teszi. Nyilván tisztában van vele egyébkent , kár ezért meg írni a sorokat (csak halkan meg jegyzem )
Szóval én meg csak azért írtam ezt mert kissé zavaró hogy mindig feltűnik egy nyelvtan náci vagy önkéntes jogi szakértő .

Szintén halkan jegyzem meg ebbe a nagy humánus meg emberi jogi központú világban hogy a Facebook pl felhasználhatja az dolgaid ,de hívást bezzeg nem lehet rögzíteni, mer véletlenül még könnyebb lenne az ember élete .

Egyébként samsungon működik kollégának mert ő meg flottát intézi ez által .

[ Szerkesztve ]

(#835) bayarena válasza lugosi (#833) üzenetére


bayarena
aktív tag

Akkor ne hívd fel :)

(#836) Create. válasza lugosi (#833) üzenetére


Create.
addikt

Csak akkor jogsértő, ha nem tudatja a másik féllel, rögtön az elején.

Batai15: egyébként fontos dolgot emailben kell leíratni, nem telefonon lebeszélni. A miértje teljesen mind1.

[ Szerkesztve ]

(#837) batai15 válasza Create. (#836) üzenetére


batai15
félisten

Btw azért a lokalisan tárolt hanganyag talán biztonságosabb abból a szempontból hogy nem megy át szervereken stb ahol ki lehet nyerni a bizalmas információkat.
Mindegy ebbe ne menjunk bele.
Neki gondolom ez az egyszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#838) nozs23 válasza Create. (#836) üzenetére


nozs23
addikt

egyébként fontos dolgot emailben kell leíratni, nem telefonon lebeszélni.

Teljesen egyetértek. Hasonló munkát végzek, de sosem rögzítünk telefonbeszélgetéseket. Megbeszélés közben jegyzetelünk, és/vagy emailben leíratjuk a fontos adatokat.
Szerintem a "most akkor ezt a beszélgetést felveszem" minden alkalommal nem túl életszerű, beleegyezés nélkül pedig -aktuális jogszabály ide, vagy oda- etikátlan rögzíteni egy üzleti beszélgetést.

(#837) batai15

Btw azért a lokalisan tárolt hanganyag talán biztonságosabb abból a szempontból hogy nem megy át szervereken stb ahol ki lehet nyerni a bizalmas információkat.

Emailen be van védve mindkét fél. Van nyoma. Ha valami félremegy email nélkül, akkor nehezebb kimagyarázni egy -esetleg nem legálisan- rögzített telefonbeszélgetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#839) Tibee86 válasza batai15 (#834) üzenetére


Tibee86
veterán

Nyelvtannáciskodás elmarad a kedvedért meg a többi kivesézése, viszont a facebook-os példád annyira rossz, hogy arra muszáj reagálni. Mikor regisztrálsz akkor ebbe beleegyezel, szóval kár ezen hőbörögni. Ahogy hívást is lehet rögzíteni, ha erről a másik fél tájékoztatva van és beleegyezik. Szigorúan halkan megjegyezve. ;]

(#840) batai15 válasza Tibee86 (#839) üzenetére


batai15
félisten

Tenkju a pontositást. :R :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#841) nyisziati válasza Tibee86 (#839) üzenetére


nyisziati
veterán

Akkor menjünk tovább: ha nem lett az illető értesítve a rögzítésről, de később bűncselekmény történik, amiben ez a felvett hanganyag bizonyítékul szolgál, ebben az esetben NEM minősül szabálysértésnek a tájékoztatás elmulasztása, a felvétel pedig nem jogsértő.

(#842) BiP válasza nozs23 (#838) üzenetére


BiP
nagyúr

Így van. Bár ugye ő is pont ezért szeretné felvennie a beszélgetést, hogy egy hosszú beszélgetés/egyezkedés után az emailben rögzítés pontos legyen.
Bár ilyenkor talán egyszerűbb az ügyféllel a megbeszélés után elküldetni emailben is, hogy mit szeretne. És akkor ott van írásban, ő maga küldte, ez lehet későbbi hivatkozási alap félreértés esetén stb. És az alapján megírni az említett 4 oldalas emailt/szerződést/ajánlatot, akármi.

Nálunk is mindig ez megy, meeting után vagy jegyzetel valaki és utána körbeküldi írásban, vagy elküldetjük valakivel, hogy oké, megbeszéltük, de küldje el emailben is összegezve. És akkor nincs olyan, hogy ki mire emlékezett, hogyan emlékezett, elfelejtette, stb.

(#843) Tibee86 válasza nyisziati (#841) üzenetére


Tibee86
veterán

Akkor nagy szerencse, hogy az ismerőseim és az üzlettársak nagy része iPhone-t használ, semmit nem tudnak rám bizonyítani. :D

(#844) v.attis válasza BiP (#842) üzenetére


v.attis
őstag

Így van, a fő és egyetlen szempont a pontosság. Én megírom amit kell és azt jogában van mindenkinek elfogadni, vagy kifogásolni. De sokkal kissebb az esély így, hogy tévedek és még egy kört kell futni. Gyakorlatilag miest elvégzésre kerül a meló, azonnal törlök minden hangfelvételt. Soha nem kerül senki ellen vagy senkiért felhasználásra.
A legjobban azzal tudom szemléltetni amikor felhívom mondjuk a nav-ot, valamiért, ők elhadarják, hogy mit kell benyújtani és azt miképpen töltsem ki. Így gyakorlatilag az első benyújtás sikeres, nincs visszaküldés, javítás.
De szerződést is így írtam meg. Aztán a másik fél vagy aláírja vagy nem, de nagyobb eséllyel igen.

(#845) v.attis válasza Tibee86 (#843) üzenetére


v.attis
őstag

Én sem bizonyítok soha senkire semmit, abszolút nem ez a cél.
Engedélyeket szereztem meg 1-2 nap alatt csak azért, mert egy nyomtatványon nem maradt le egy "x"...
Főleg most nagyon hasznos, hogy nem tudok bevinni személyesen semmit, így nem tudom senkivel le ellenőriztetni.

(#846) Šolaire válasza kalanchoe (#790) üzenetére


Šolaire
veterán

Köszi ha megnézed. :R

“Praise The Sun” \[T]/

(#847) volandy


volandy
senior tag

Sziasztok! Rendelt valaki az iSteletől SE-t? Megérkezett már? Én 17.-n rendeltem, de semmi és nem is mondanak semmit, de még a rendelésemre se reagáltak!

(#849) judas13 válasza nyisziati (#740) üzenetére


judas13
addikt

igaz most már jobb a helyzet ;)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#850) lugosi válasza batai15 (#834) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én nem értékítéletet vagy véleményt közöltem a szabályról, hanem csak a tartalmát, ezért nem értem, hogy miért engem támadsz, ha a szabállyal van bajod. Ahelyett, hogy örülnél hogy kaptál jogi felvilágosítást ingyen, és tanultál valamit, nekiállsz kötözködni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.