Hirdetés

2024. június 24., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3251) Dyrg válasza dltpwnz (#3249) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Szia! És EZT láttad? Kíváncsi lennék, hogy menne, mert azt olvastam, hogy a flash nem megy ARMv6-on... :F

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#3252) nonolada1 válasza Dyrg (#3250) üzenetére


nonolada1
senior tag

Értelek,akkor azt jól kipróbálom

(#3253) dltpwnz válasza Dyrg (#3251) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Videókatnem játszik le csak kissebb mozgóképeket..Lósz*rra se jó !

[ Szerkesztve ]

(#3254) Dyrg válasza dltpwnz (#3253) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Hát akkor erre tényleg csak a következő telefon lesz a megoldás... no de az még pár év...

Megvenni és megszerelni...

(#3255) mkRoland válasza Kari915 (#3247) üzenetére


mkRoland
senior tag

Köszönöm a tippet, nekem is több napi sz0pás után végre ezzel sikerült elsőre rootolni!
Hogy ne kelljen senkinek keresgélnie, az XDA oldalán ITT érhető el.
Adok direkt linkeket is:
SuperOneClick v1.9.5.ShortFuse és SuperOneClick v1.9.5.ShortFuse.drivers

Tudom, hogy 1. hsz-ben benne van, de nekem is jó lett volna, ha nem kellett volna visszalapoznom...

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3256) Danesz94 válasza dltpwnz (#3249) üzenetére


Danesz94
senior tag

most letudtam szedni innen én is, korábban nem tudtam...nem fogadta el a kódot.
most elfogadta:D

(#3257) Kari915 válasza mkRoland (#3255) üzenetére


Kari915
tag

Gondoltam, közre adom a tapasztalatomat, más ne öregedjen annyit, mint Én 1 délután alatt, amíg ezzel sz@rakodtam. :W

Bocs, hogy nem linkeltem, de azt hittem ezek az oldalak már minden OT990 tulajnak el vannak mentve, kiemelten a könyvjelzők között. ;]

Próbált frissíteni a Superuser, de nem sikerült neki :O , mondván "elavult verzió", de ettől függetlenül nekem működik minden rendesen.
Valószínű, (tanács, aki ezután kezd bele) a Superuser apk-t frissíteni kellett volna a SOC-ban előre, (fenn van a csomag is az XDA-án a manual ROOT leírásnál), de nekem már nincs kedvem most bajlódni vele.

[ Szerkesztve ]

(#3258) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Ha én naponta kb fél órát wifiznék 10 percet telefonálnák kicsit zenét hallgatnák akkor hány napot bírna ki a telefon?

(#3259) mkRoland válasza matepalfi (#3258) üzenetére


mkRoland
senior tag

Semmi játék? Ugyanis a kijelző bekapcsolása meríti nagyon a telefont (meg a 3G és a GPS; a wifi annyira nem)! Így szerintem 3 nap. De én minden 2. nap rádugnám töltőre (inkább töltsek 60%-ról, minthogy egyszer ne bírja ki a napot, amikor olyan helyre kell mennem, ahol még az életben nem voltam és kellene a GPS)...

[ Szerkesztve ]

(#3260) matepalfi válasza mkRoland (#3259) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Hát valamennyit játszanék angry birdst de csak napi 10 percet nem hiszem hogy többet.
A kijelző nem tudom mennyire merítheti igaz hogy nagy 2.5" de azért mégis csak hvga

(#3261) cefre00 válasza mkRoland (#3259) üzenetére


cefre00
tag

Nálam a legjobb esetben is két nap. Pedig nem cseszegetem túl sokat.
Valaki lentebb írta, hogy neki max egy napot bír.

Ez tapasztalat, amit írtál?

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#3262) Storms válasza matepalfi (#3260) üzenetére


Storms
őstag

1.5 nap nálam napi össz. 2 óra nyomogatással...

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#3263) Braddock


Braddock
őstag

Mai érdekességek:

Este bekapcsolva maradt a wifi, és reggelre lefagyott.
Sötétség, semmi reakció, csak akku kivétel segített.
(Akku nem volt lemerülve)

Majd napközben 2x is belefagyott a fotózásba.
1x maradtam a fotó programban, csak a főgombbal lezártam.
De mikor fel akartam oldani, se kép, se hang, feketeség. Akku ki-be.

Utána volt olyan, hogy simán kifagyott a fotózandó kép.
Akku ki-be.

Tehát ma 3x fagyott le.

Ha rendszeres lesz, letöltök egy másik kamera appot.

[ Szerkesztve ]

(#3264) Danesz94 válasza matepalfi (#3260) üzenetére


Danesz94
senior tag

nem 2,5 ös a kijelző hanem 3,5-ös

(#3265) matepalfi válasza Braddock (#3263) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Ha a 3g/wifi/gps ki van kapcsolva fényerő le, akkor csak kibír 2 napot egy óra játékkal, kicsi telefonálással, kis wifivel?

(#3266) mkRoland válasza cefre00 (#3261) üzenetére


mkRoland
senior tag

Mivel két ugyanilyen telefonom van, az egyiket már jól belaktam, rootoltam, link2sd-vel tettem rá 4-5 oldalra lapozásnyi programot, ezért azt nyomkodom (így naponta 2x töltöm azt). A másikon csak SMS-elek, telefonálok (ez most 72%-on van, úgy, hogy wifi-n lógok egész nap, megszakítás nélkül, neteztem vele kb. fél órát és frissen rootoltam, reggel húztam le a töltőről). Lehet, hogy a 3 nap túlzás a részemről, de akkor javítom magam annyiban, hogy 1. nap: reggel lehúzod töltőről, első nap este még sajnálod tölteni (~75%), második nap reggel ~70%, estére 50%, harmadik nap reggel 45%, estére 25% és akkor kezded tölteni. Bár kihagytam az Angry Birds-öt (3-5 percenként -1%) meg a zenét (pedig ez fontos szempont volt).
Úgyhogy tényleg módosítsuk az előzőekben általam mondottakat "2. napon tölteni kellene"-re. De majd lemérem!

Bár én nem szoktam az elmúlt 1 hétben nézni, hogy mennyin van az akksi, nem árt neki, ha rátöltesz, így, amikor hálózati feszültség közelében vagyok, töltöm (jellemzően a jobban belakottat).

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#3267) matepalfi válasza mkRoland (#3266) üzenetére


matepalfi
aktív tag

köszi a választ. Hát ez a teló meg a galaxy mini ami között dönteni próbálok. szerinted melyiket vegyem?Az alcatel jó megbízható márka?

[ Szerkesztve ]

(#3268) Danesz94


Danesz94
senior tag

Hát én nem tudom.
Sasolom miket írtok de nekem egy kis wifi meg némi játékkal nem bír ki két napot.
Bár számít, hogy milyen játékról beszélünk de...., nem tudom.
na most elkezdem meríteni mert 75% van és úgy nem akarom még rádugni.
estére rárakom és kipróbálom, hogy nem nyúlok hozzá egész nap és megnézem mennyit merül.
Amúgy azt megfigyeltem, hogy ha megyek aludni és már előtte feltöltöttem és épp akkor húzom le akkor reggelre egy 1% merül.
azaz 99% van reggel.
az jó nem?:D
bár én gangstarral játszom szal az jobban húzza az aksit.

(#3269) mkRoland válasza matepalfi (#3267) üzenetére


mkRoland
senior tag

Egy hónappal ezelőtt azt mondtam volna, hogy Galaxy Mini, ha nem zavar a kijelző felbontása, nem kell a LED-segédfény (bár ez eléggé gyenge) és az autofocus (ami néha téveszt gyári programmal).
De aztán rootoltam és link2sd-vel belaktam. Nagyobb név a Samsung, nekem tetszik annak a hátlapjának az íveltsége (ami kicsit visszaköszön az Alcatelen is), na meg az a zöld szín...
Nézd meg élőben a Galaxy Minit, ha azt mondod, nem zavarnak a pixelek, akkor kétesélyes, ezen a fórumon azt fogják mondani, ezt vedd (nekem is efelé húz a szívem, de megpróbálok - majd ha lesz időm egy hosszabb hsz-re - valamennyire racionális maradni). Ha zavarnak a pixelek, akkor Alcatel vagy ZTE Blade (ezekre is kitérek majd)!

[ Szerkesztve ]

(#3270) jopont válasza Danesz94 (#3268) üzenetére


jopont
senior tag

Nekem minden nap lemerül estére 50% alá. De amikor el voltam havazva munkával és nem volt időm a telefont nyomkodni, akkor első nap estére olyan 80% körül volt, második nap estére 50% és harmadik nap estére 20%. Ezen én is elcsodálkoztam, hogy 2 és fél napot simán ment, pedig a telefonálgatás ment, csak egyszerűen nem nyomkodtam fölöslegesen.

(#3271) Braddock válasza matepalfi (#3265) üzenetére


Braddock
őstag

Bár nem értem, miért tőlem kérded, de simán elmegy 2 napot, az általad leírtak alapján.

(#3272) Danesz94 válasza jopont (#3270) üzenetére


Danesz94
senior tag

értem.
köszi:D

nekem volt olyan, hogy egy nap kétszer kellet töltsem mert annyit nyomkodtam:D

(#3273) Foose válasza Foose (#3244) üzenetére


Foose
addikt

Jó reggelt! Erre tud valaki nekem válaszolni? Telenoros gyári rom... Rábökök a root-ra,dolgozik,aztán kilép a progiból a menübe.

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#3274) nonolada1


nonolada1
senior tag

Most én is nyúztam rendesen.Letöltötem a GPS Test appot,így végre ki tudtam próbálni a GPS vevőjét is,ami tök jól működik.Így végre a telón lévő navit is ki tudtam próbálni és teljesen jól benavigált a melóhelyemre.Na a GPS rendesen zabálja az akksit:)
Amúgy normál használat mellett két napot simán bír az akkum,ha le van téve,csak telóként üzemel,akkor 3 napot is kényelmesen elketyeg.Ha használva van(teló,játék,zene,wi-fi),akkor 1 nap. A navi extrém módon szívja az akkut,az egy más dimenzió.
Az egész androidos rendszerrel igazándiból egy nagy komoly bajom van.Tök jó,hogy ennyi mindenre lehet használni ezeket a droidos vasakat a millió alkalmazás miatt,tényleg nagyon sokoldalúak ezek a gépek,de hogy lehet őket ilyen kevés belső memóval ellátni?
Ha letöltök vmit és mindenáron a telóra akarja nyomni,akkor hiába van egy bazinagy kártyád.Mi a fenéért nem tudja a droid a kártyát is sima tárhelyként kezelni?Ez baromira bosszantó.Pl tegnap letöltöttem a MoboPlayert,amit átengedett rakni a kártyára,ez tök jó,de a hozzá telepített Codec-et már automatikusan a telóra nyomta és fel sem ajánlja,hogy átrakná a memókártyára,ez egyszerűen felfoghatatlan.Így szépen lassan elfogy a belső memó,aztán ennyi volt,bővíthetetlen a dolog,max rootolással,meg mindenféle tuninggal,ez olyan felfoghatatlan számomra.

(#3275) orimilan


orimilan
tag

az angry birds-hez szükséges net?

(#3276) matepalfi válasza orimilan (#3275) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Nem kell hozzá net :)

Hát nem tudom lehet hogy inkább egy samsungot veszek, nem azért mert rossz lenne ez az alcatel, de nem ismerem annyira a gyártót, és samsungom már volt és azzal sosem volt baj.
De az is lehet, hogy a boltban a telenor jobban tetszeni fog.

(#3277) eladogeppc válasza matepalfi (#3276) üzenetére


eladogeppc
veterán

Nekem volt Galaxy S-em.
Hát lehet hogy hardveresen király volt, de RECCS ROPP az egész.

Amit asszonynak vettem Alcatel annyira egyben van, szép a kijelzője.
Le a kalappal.
Csak megsúgom, hogy annyira szar lesz pl. az OT-995-ös, hogy a HTC kijelzőjét
rakják bele.
:C

Alcatel már más mint régen. Nekem bejött asszony telefonja, még ha a magyart töri is. :)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3278) matepalfi válasza eladogeppc (#3277) üzenetére


matepalfi
aktív tag

akkor te mit mondanál, nekem mindkettő a samsung, meg az alcatel is tetszik, de nem tudok dönteni. kb ugyanolyan árban is tudnám megvenni.

(#3279) nonolada1 válasza matepalfi (#3278) üzenetére


nonolada1
senior tag

Egyik ismerősömnek van Samsung Galaxy Gio-ja,melyben ez a proci van,mint az Alcatelben,csak 800-on pörög és kisebb a kijelzője(3.17 asszem) és meglepő módon semmivel sem gyorsabb,mint a 990-es.
Nekem ez a vas bejön,mert mindent kihoztak belőle,amit csak ki lehetett,az Angry Birds os tök szépen fut rajta,nem szokott belassulni,nekem pl az akkum is teljesen jó,a kijelzője is tök szép,ahhoz képest,hogy csak 360x480-as felbontású.Egyedül a fényképezője és a kamerája nem áll a helyzet magaslatán szerintem.De ez is érdekes,mert a közeli képeket gyönyörűen,tisztán,élesen fotózza,csak a távolabbi képek fakók,de ez sem annyira gáz.
Ha mindent egybeveszünk,akkor nagyon jó kis cucc.

A 995-ösről hol lehet olvasni.Lesz az valyon nálunk is?

(#3280) matepalfi válasza nonolada1 (#3279) üzenetére


matepalfi
aktív tag

hát lehet maradok a galaxy mininél, de ezt a telefont is nagyon jónak tartom csak a samsung valahogy jobban tetszik, meg eddig is samsungom volt és semmi baja sem volt.

(#3281) nonolada1 válasza matepalfi (#3280) üzenetére


nonolada1
senior tag

Persze,ízlések és pofonok,ha nem számított volna akkor mikor megvettem az ár,akkor valószínűleg én is a Samsung mellett döntöttem volna,mint márka.

Találtam leírást a 995-ösről.Nem lesz semmi,ha tényleg úgy lesz ahogy írják.1,4-es proci,4,3-as kijelző,5M-ás kamera és lehet hogy megkapja az Ice Cream Sandwich-et is,szóval bíztatóak az infók róla:)

(#3282) matepalfi válasza nonolada1 (#3281) üzenetére


matepalfi
aktív tag

Én most a samsungot 19ért tudom megvenni az alcatelt meg 16-ért szóval sok különbség nincs, de marad a samsung mert talán abban jobban megbízok. Még a boltban is mikor kérdeztem az eladót, azt mondta, hogy inkább a samsungot vegyem meg majd, mert az szerintük is jobb

(#3283) nonolada1 válasza matepalfi (#3282) üzenetére


nonolada1
senior tag

Ha nem gond,hogy annak kisebb a kijelzőmérete és a felbontása,akkor persze nem rossz az sem.

(#3284) Lordus válasza matepalfi (#3282) üzenetére


Lordus
senior tag

figy!
a legyegyszerűbb:
A telenor nemrég fejlesztett egy jó nagyot. bemész bármelyik boltjukba, ott van kirakva minden készülék, nyomkodhatod, megnézheted élőben, mit tud.
ráadásul van minden boltban egy monitor, ha két telefont megfogsz, akkor a monitoron össze is hasonlítja őket.

menj be, nézd meg, melyik tetszik jobban, és vedd meg.
saját tapasztalat alapján tudsz dönteni, sztem ennél jobb megoldás nem létezik.

itt minden vélemény szubjektív. nemek alcatelem van, és nagyon bejön. én is megnéztem mindkettőt, bár célirányosan ezért mentem.
Megvettem, maximálisan elégedett vagyok vele.
De lehet, hogy neked a másik, vagy harmadik, vagy 25. jön be...

szal menj bea boltba, és csekkold őket a saját szemeddel! ;)

DIGITÁLIS NYOMTATÁS, DEKORÁCIÓ! Plakátok, matricák, járműdekor, molinó, zászló, öntapadó fólia, keretezett vászonkép, sajtófal, világítódoboz, tábla, plexi, szórólap, kiadvány, roll-up, pop-up, kiállítás, rendezvény, póló, stb.

(#3285) matepalfi válasza Lordus (#3284) üzenetére


matepalfi
aktív tag

szerintem is ez lesz :)

(#3286) istvan47 válasza matepalfi (#3285) üzenetére


istvan47
senior tag

Szia!

Bocs hogy közbe szolok!
de nekem van a 990 - a páromnak galaxy mini és elhiheted hogy simán veri a minit ,majdnem az összes funkcióban a kijelzőről nem is beszélve nem keveri a beállított csengőhangokat sem a hang minősége is jobb!
A kamera jobb minőségű képet készít! és még sorolhatnám,

De még mielött azt mondanád elfogult vagyok az OT 990-el szemben!
nekem elötte Galaxy S em volt közel 1 évig na az verte de az ár az viszont túl magas és arányaiban még az sem jobb!

de te döntesz! :U

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#3287) nonolada1


nonolada1
senior tag

Az ár sokat számít az már biztos,a prémiumcuccok mindig csúnyán túl vannak árazva,ha meg alacsonyabb kategórát vesz belőlük az ember,mindig azt érzi,hogy csúnyán kispóroltak belőle mindent és ez egy neves gyártó termékénél nagyon nehezen megbocsátható.

(#3288) dltpwnz válasza nonolada1 (#3287) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Valamiből kikell fizetni a sok szar reklámot a zsidó tv-knek!
Egyébként mennyi lehet vajon egy telefon értéke? Úgy tervezéssel+felhasznált alkatrészekkel eggyütt?5ezer forint?:D

[ Szerkesztve ]

(#3289) mjocika


mjocika
aktív tag

Emelkedett a Telenornál az OT990 ára [link] , érdekes, hogy nem lefelé megy ;)

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3290) nonolada1 válasza dltpwnz (#3288) üzenetére


nonolada1
senior tag

Inkább ez egy komoly árpolitika.Úgy van kitalálva minden terméknél,hogy az olcsó az általában olyan is,ami meg többet tud,vagy neves termék,túl van árazva,hogy vedd meg,mert azt gondolod,az majd tök jó lesz.Ez annak igaz is,akinek jó sok pénze van,mert annak úgyis mindegy,de aki kevés pénzből gazdálkodik,annak elég gáz és sokszor belemész olyanba amibe nem kéne,pl túl drága verdát veszel,vagy nyaralni mész,vagy bármi,ami a pénztárcádat űríti.Ha meg vmi nagyon jó áron van,akkor csodálkoznak ha rávetik magukat az emberek,mert végre vmit normális áron tudnának megvenni.

(#3291) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Én asszonynak előfizuval valami 16-ért vettem. de lehet hogy 15-ért.
Szerintem ennyiért az ember nem kap már egy cipőt sem :)

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3292) nonolada1 válasza eladogeppc (#3291) üzenetére


nonolada1
senior tag

Én is 15-ért vettem számlásan és 900-ért adtak egy simkártyát még mellé.Jó ár volt,nagyon is jó ár,pár éve elképzelhetetlen volt,hogy ennyi pénzért okoskészüléked legyen.

(#3293) dltpwnz válasza nonolada1 (#3290) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Hát igen ez az első "normális" árban lévő telefon.. Énis ezért cuppantam rá :D Bár kitudja mennyiért veheti darabját a telenor mert még ígyis szét van reklámozva... :F Mondjuk ez mindenhol igyvan hogy csak a lehúzás megy...

(#3294) nonolada1 válasza dltpwnz (#3293) üzenetére


nonolada1
senior tag

Na de gondold el,hogy akkor egy Samsung Galaxy S II-est mennyiért vehetnek és mekkora haszon lehet rajta.Én dolgoztam autó vezérképviselet közelében,láttam mi megy és mekkora a haszon egy-egy autóün,nem hinném,hogy a telefonoknál más lenne a helyzet,csak a számok másak.

(#3295) mjocika


mjocika
aktív tag

Öcsém a hétvégén volt itthon. Angliában él, már régóta Stampfordban. Először akkor csodálkozott el, amikor végignyomogatta, s első benyomásra meg a külcsíny láttán azt gondolta, hogy egy nagyon komoly gyártmányú telcsi.
A második meglepetés akkor érte, amikor megtudta a gyártót, s elképedt az árán. Szerinte Angliában ez kb. 100 fontba kerül kártyásan. El is határozta, vesz egyet otthon.

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3296) eladogeppc válasza nonolada1 (#3294) üzenetére


eladogeppc
veterán

Csak azt nem értem, hogy nagyon nyomják, hogy a 600Mhz már semmire sem elég.
Mire nem elég ??
Lehet hogy FullHD-ban nem fog tudni lejátszani, de szerintem a mai világban ez bőven elég.
Gondoljatok bele, hogy régen amikor még mondjuk PIII -Celeronos korszak volt, akkor hogy
örültek volna neki, hogy a kezükben tarthatnak egy ilyet.
Én az összerakásán csodálkozom. Egyben van.
Nekem a Neo-m már picit nyekereg. Akkor még nem beszéltünk a Defyről, merthogy az se
szent állat. Jó szar rajta a droid. Galaxy S meg a csúszós ujjlenyomatos hátával.
Egyszóval na ! Ez jó kis telefon.
Ennyit elb.szok egy jól átmulatott este alatt is :)

:Y

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3297) dltpwnz válasza nonolada1 (#3294) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Minden fillérekbe kerül ha ugynézzük ..Csak fizetni kell a sok munkást aki összeszereli,fizetni kell a sok szponzorációt is,meg persze a főnökurak csillagászati fizetését ..

(#3298) orimilan


orimilan
tag

[link]
995 kurva jol néz ki mindenbe jobb csak az hogy az egész szar kinai müanyag

(#3299) dltpwnz válasza orimilan (#3298) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Melyik telefon nem az?:D

(#3300) nonolada1 válasza eladogeppc (#3296) üzenetére


nonolada1
senior tag

Attól,függ egy procinál,hogy mire elég szerintem,hogy mennyire van optimalizálva a vas.Egy autóba is kellhet egy baromi erős motor,mert mondjuk nehéz a vas és mozgatni kell.Itt is,ha tele van pakolva mindenféle teljesítményigényes progival,akkor persze,hogy akadni fog.A drága vasak szépek és jók és azért van bennük komoly hardver,hogy vigye a teljesírtményéhes appokat is,pl mozgó hátterek,mert durva játékok és a többi....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.