Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3701) novoszath válasza Davee. (#3700) üzenetére


novoszath
senior tag

twframework-res.apk nem kell?

vagy az sincs nalunk

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#3702) istvan47 válasza novoszath (#3701) üzenetére


istvan47
senior tag

szia!

az nekünk még nincs!!!! :N :N :N

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#3703) istvan47 válasza novoszath (#3701) üzenetére


istvan47
senior tag

:K

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#3704) 0xmilan


0xmilan
addikt

Root Explorerrel nem tudtam SD-re másolni a framework-res.apk-t, pedig r/w-be van mountolva. :F Írja, hogy paste ,de nem másolja át. Ötlet? :U

(#3705) Davee. válasza 0xmilan (#3704) üzenetére


Davee.
tag

Nekem is csak úgy sikerült, hogy becsomagoltam (Zip this file), és úgy helyeztem át.

(#3706) cefre00 válasza Davee. (#3705) üzenetére


cefre00
tag

Most komolyan srácok, mi értelme van szarrá rootolni a telefonokat folyton?
Van valós értelme?

Mindenhol jó, de legjobb 127.0.0.1-en! :)

(#3707) Dyrg válasza Davee. (#3698) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Huhúúúú! Ezt az orosz csodát nem merném....

Megvenni és megszerelni...

(#3708) Davee. válasza cefre00 (#3706) üzenetére


Davee.
tag

szarrá rootolni folyton?
- nincs értelme, azért csináljuk :))

Nem kötelező, ha nincs szükséged rá, akkor nem csinálod. Szerintem nagyon sok előnye van, már ha csak a backupról beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#3709) istvan47 válasza cefre00 (#3706) üzenetére


istvan47
senior tag

"""rootolni """ettől nem lesz semmi rossz az csak kihasználni a lehetőségeket! :K

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#3710) istvan47 válasza Davee. (#3708) üzenetére


istvan47
senior tag

:C :C :C

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#3711) mjocika válasza 0xmilan (#3704) üzenetére


mjocika
aktív tag

Még egy alternatíva:

ADB-t elindítod, telefont rádugod az USB-re, nem kell felcsatlakozni. Windows esetén start menü/futtatás, írd be: cmd majd üss egy entert, Linux esetén nsiss terminált (általában shift F2, vagy menüből).

Parancssorba beírni:

su -enter
adb mount -enter

adb pull /ide jön a a file elérési útja a telefonodon c:/ide meg annak a mappának az elérési útja, ahova másolni kívánod a PC-n/ majd enter

Visszafelé a buli:

Parancssorba beírni:

adb push c:/ide meg a file elérési útja, ahonnan másolni kívánod/ /ide meg annak a mappának az elérési útja, ahova másolni kívánod a telóra/ majd enter

exit - -enter

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3712) 0xmilan válasza Davee. (#3705) üzenetére


0xmilan
addikt

És akkor a telefonnak mi marad, ha áthelyezted? Vagy utána visszaraktad? Nem értem ez hogy működhet.
Szerintem EZZEL fogom átrakni egyből gépre.

(#3711) mjocika : Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#3713) Davee. válasza 0xmilan (#3712) üzenetére


Davee.
tag

Attól, hogy becsomagolod még ott marad az eredeti fájl. :U

(#3714) 0xmilan válasza Davee. (#3713) üzenetére


0xmilan
addikt

Oh, azt hittem becsomagolja, aztán android meg nem látja, mert .zip-be van, akkor viszont köszönöm ezt a megoldást is!! :R :U

(#3715) mjocika válasza cefre00 (#3706) üzenetére


mjocika
aktív tag

No ez tényleg jó kérdés :Y :C :R

Én személy szerint csak azért rootolotam meg, mert kellett a progiknak a memória, meg mentés miatt, de természetesen egyik sem kötelező. Mellesleg szerintem jobb egy root user/rendszergazdai jogosultságokkal rendelkező op. rendszerben dolgozni, de ugye ennek marha nagy veszélyei s buktatói is vannak, amibe sokan bele sem gondolnak.

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3716) kurion


kurion
senior tag

megcsináltam a memóriakártyát partíciót fat és fat32-be és a telefon azóta nem érzékeli valaki tud valami megoldást?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3717) istvan47 válasza kurion (#3716) üzenetére


istvan47
senior tag

ex2 -re kell :K belsö memohoz

nagyobb rész meg fat 32ami külsö tároló lessz

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#3718) kurion válasza istvan47 (#3717) üzenetére


kurion
senior tag

oké azt írták a fat jó minden telóhóz (XDA) de msot az a problémám hogy nem látja a teló nincs valami megoldás? hogy gépre rádugva olvassa?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3719) mjocika válasza kurion (#3718) üzenetére


mjocika
aktív tag

4GB-ig Fat az ajánlott, 4GB s felette Fat32, mármint az első partíció, a második pedig, mint István is írta az elébb Ext2, s ha az nem menne akkor Fat32.

De az itt a kérdés, hogy melyik partíciót nem látja a telefon? Az egész SD kártyát, vagy a 2. partíciót nem látja?

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3720) kurion válasza mjocika (#3719) üzenetére


kurion
senior tag

az egész aprtíciót. volt egy 2gb-s fat és egy 5.5 GB-s Fat32. partíció végén telót újraindítottam és azóta nem látja.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3721) mjocika válasza kurion (#3720) üzenetére


mjocika
aktív tag

Telefon sem kínálja fel menüből a formázást?

Ha nem akkor 2 megoldás lehetséges:

1. Kártyaolvasó s partícionáló progi vagy, s ez a tutibb Live Linux lemezből a gParted beépített partícionáló.
2. Ha fenn van az ADB, akkor parancssorból újraformázni az SD kártyát a telefonon keresztül

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3722) kurion válasza mjocika (#3721) üzenetére


kurion
senior tag

nincs kártyaolvasóm. A 2. megoldásról nem tudnál adni valami leírást?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3723) Dyrg válasza kurion (#3720) üzenetére


Dyrg
aktív tag

szia! Milyen progival csinálod?
MiniTool Partition Wizard Home Edition-t ajánlom.
Nekem az eredeti 2gb-osat is szépen vitte, most meg egy Samsunk 8gb-osat használok.

Töröld le a partíciókat, csinálj primeryt fat32-vel, a másodlagos is legyen primery fat32-vel, (a másodlagost nem ajánlom 500megánál többre mert a büdös életbe nem fogod kihasználni...)

Ja és telóval csináltam (van kártyaolvasóm is, de HALÓ! a teló is egy kártyaolvasó!!! ezt nem tudom felfogni, hogy miben külömbözik tőle??? :F :Y )

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#3724) kurion válasza Dyrg (#3723) üzenetére


kurion
senior tag

azt használtam. ez szép meg jó amti írsz de nem tudom beolvastatni a gépbe se a one touch-al se az Xperia neommal.

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3725) mjocika válasza kurion (#3722) üzenetére


mjocika
aktív tag

ADB-hez: [link]
Android terminál parancsok: [link]

De ebbe csak akkor vágj bele, ha értesz a linuxhoz, ha nem akkor kérj meg személyesen valakit, vagy inkább keríts egy kártyaolvasót.

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3726) Dyrg válasza kurion (#3724) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Akkor az meghalt...
Gariba vidd vissza.
(mármint, ha sehogy sem tudod újraéleszteni...)

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#3727) kurion válasza Dyrg (#3726) üzenetére


kurion
senior tag

garancia nem nagyon van rá....

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3728) mjocika válasza kurion (#3727) üzenetére


mjocika
aktív tag

Nem halt az meg, csak a Droid nem tudja értelmezni. Szerintem a legegyszerübb az volna, hogy pld egy live Ubuntuval a beépített gparteddel ( de lehet, hogy a Win is felismerné) gatyába kéne rázni egy kártyaolvasóval, ami kb 1500 FT befektetés, s ugye utána is ki lehet használni.

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3729) biowizards válasza mjocika (#3728) üzenetére


biowizards
tag

Igazad lehet.Nem halt az meg.Én is hasonló képpen jártam.Teló nem látta és a win sem látta mikor csatlakoztattam a telóval.Mini Tool Partition Wizard viszont látta amikor telóval csatlakoztattam.Én azt javaslom,hogy kártya be a telóba,gépre rádug,Mini Tool elindít és látni fogja a kártyát.Mármint a Mini Tool.Onnan kezdve meg lehet formázni újból :D

[ Szerkesztve ]

(#3730) kurion válasza biowizards (#3729) üzenetére


kurion
senior tag

megkérdezhetem melyik verziót használod és ha gépre rádugod a telót akkor jön e a kérdés hogy csatlakoztat/vagy sem?

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3731) mjocika válasza biowizards (#3729) üzenetére


mjocika
aktív tag

Ez se rossz gondolat, nem is jutott az eszembe :C

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3732) biowizards válasza kurion (#3730) üzenetére


biowizards
tag

Ezt használom.Nem jön értesítés a winben,hogy csatlakoztattad.Elindítod a Mini Toolt és ott látnia kell a kártyádat.Kijelölöd a kártyád és nyomsz egy delet-et.Majd újra formázod az elöbbi hsz-ben szereplő formátumokra.Balról jobra húzd amikor méretet állítasz,mert ha jobbról húzod a csúszkát akkor jársz úgy ahogy jártál is.Legalábbis én is így jártam amikor jobbról balra húztam a méret megadásánál.Akkor viszont nekem is ua volt a hiba mint neked.Nem tudom érthetően írtam-e le?Ha nem akkor szólj és csinálok képet aztán felteszem,hogy kell :K

[ Szerkesztve ]

(#3733) Dyrg válasza mjocika (#3731) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Mert én nem ezt írtam??? Minitool látni fogja, ha az se látja akkor halott!
(Ugyan ez a verzióm van nekem is)

Imádok főzni! Gyorsan összedobok egy tojásos battery-t egy kis csiliszószos Status bar-ral! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#3734) biowizards


biowizards
tag

[ITT]szépen le van írva,hogy kell a particiókat létrehozni a Mini Tool-al.

(#3735) mjocika válasza Dyrg (#3733) üzenetére


mjocika
aktív tag

Nem gondoltam volna, hogy nem volt megpróbálva a PC-re csatlakozás :Y :)
De szerintem ebben az esetben sima telefonon keresztüli formázásnak is menni kellene.

De ha minden kötél szakadna, akkor ADB parancssorba (fastboot üzemmódban indítva, ua mint a recovery, csak a hangerő mínuszos közben): fastboot erase sdcard

majd reboot.

Ja és jó étvágyat!

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3736) kurion


kurion
senior tag

ez a 2 eszköz lenen a partícióm? amúgy nem nagyon látom partition wizardban....
kép

[ Szerkesztve ]

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3737) eladogeppc


eladogeppc
veterán

Hali !

Na felraktam Watchdogot a telefonra.
Az Android Rendszer nálam 48%-on van, a többi ez alatt van pár százalékkal.
Nem fut semmi idegen program, teljesen alap telenoros.
Merül a telefon mint állat.
Mi a lótúró lehet vele ?
1/2 3-tól idáig 70%-on van az akkumulátor.
Hát ez barom gyors merülés.
Mit csináljak ? Factory reset ??

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3738) mjocika válasza kurion (#3736) üzenetére


mjocika
aktív tag

Ez nem a Particion Wizard, hanem az eszközkezelője a Win7-nek nem? S ott az van, hogy ismeretlen driver. A telefonban próbálj meg egy SD kártya formázást csinálni a megfelelő menüpontból. Ha nem megy, holnyp majd segítek, vegyél fel MSN-re.

Jó éjt mindenkinek !

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3739) kurion


kurion
senior tag

3. néztem a partiton wizardos dolgot de az nem látta (lehet valamelyik driver hiányzott)
2. A fastboot Formázás se sikerült így se érzékeli.
3. Holnapra megpróbálok szerezni egy kártya olvasót és azzal is megnézem.

Nem hiszem el hogy egy vadonat új Kingstone 8gb class4-es kártya így tönkremegy....
(Remélem holnap megtudom csinálni valahogy)

"Csinálni jobb mint beszélni róla" - Magic Gladiator

(#3740) Garyka


Garyka
tag

Sziasztok!

A telefonra van már 2.3? Jól gondolom h semmiféle akadás nincs vele?
Megint akciós a telenornál és szemezek vele :)

köszi

(#3741) Tomaaasz válasza Garyka (#3740) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

Decemberben jön a frissítés.

Oda mentem, ahol vagyok!

(#3742) jopont válasza kurion (#3739) üzenetére


jopont
senior tag

Semmi baja a kártyádnak, csak nem látja a telefon. Hiába fogod gépre dugni, a partition wizard se fogja látni. Ha lenne egy kártyaolvasód, egyből kezelné. Telefonon a megoldás, hogy belelépsz a beállítások - SD kártya és telefon tárhely, ott lekapcsolod az SD kártyát és úgy formázod, majd csatlakoztatod és kész.

(#3743) Garyka válasza Tomaaasz (#3741) üzenetére


Garyka
tag

Lenne még hozzátok pár kérdés. Elégedettek vagytok a készüléketekkel? Mi az ami negatívum benne? Nekem Bladem van és pl. a vaku nagyon hiányzik belőle, de látom, hogy ebben van. CM-romot fel tudtok pakolni rá? A kijelzőnek milyen na minősége? Ehhez a mérethez nagyobb felbontás szokott párosulni, ellenben nem veti vissza a sebességét.. Szimpatikus kis teló. :C

(#3744) Davee.


Davee.
tag

Este kikapcsolom, aztán vissza. Azóta a Link2SD ezt írja: "ext2 nem támogatott a készüléken. Próbáljon FAT32-t a második partíción." érdekes :K Még jó hogy van friss backupom.

[ Szerkesztve ]

(#3745) mjocika válasza Davee. (#3744) üzenetére


mjocika
aktív tag

Nincs semmi gond, Ext2-ről csinálj mentést, s utána formázd át Fat32-re. Rakd vissza a mentést, s utána mennie kell. Érdemes Linux live alól csinálni a mentést s visszarakást, mert az ugye látja az Ext partíciókat, vagy pedig ezzel a progival win alól: [link]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3746) mjocika válasza Garyka (#3743) üzenetére


mjocika
aktív tag

Szia!

Szerintem a legjobb volna, ha megnéznéd egy Telenor bemutatóteremben, persze ha van lehetőséged rá, élőben a készüléket. Az enyém teljesen jól működik, s én személy szerint nagyon elégedett vagyok vele ár/érték arányát tekintve a készüléknek. De ezzel szemben itt a topicban is nagyon sok embernek van nyűgje a készülékkel, ugye itt hozzá kell tenni, hogy általában ők szoktak ilyen helyen segítséget kérni, nem azok a tulajok, akiknek csont nélkül megy a telója s megelégedetten használják.

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3747) Davee. válasza mjocika (#3745) üzenetére


Davee.
tag

Délután megcsinálom. :) ext2-vel már többször szórakozott. Megpróbálom akkor FAT32-vel.

Köszi!

Szerk.: Igazából nekem csak az a furcsa, hogy egyik percről a másikra nem támogatja... :DD

[ Szerkesztve ]

(#3748) mjocika válasza Davee. (#3747) üzenetére


mjocika
aktív tag

Mekkora a memókártyád s milyen sebességű? Csak azért kérdem, mert úgy néz, ki, hogy 4 Gigától felfelé fordul elő ez az effektus, de nem tudom, hogy az írási sebessége is belejátszik-e a dologba.

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#3749) Davee. válasza mjocika (#3748) üzenetére


Davee.
tag

8gb és 4MB/s [link]

(#3750) jopont


jopont
senior tag

Tesóm is vett egy ilyen telefont. A bevett gyakorlathoz híven kb. 2 hét után leejtette és berepedt az érintő panel rajta. Szerencsére működik minden rajta, de sehol nem lehet hozzá szerezni alkatrészt. Valaki esetleg, ha talál hozzá érintő panelt, légyszi szóljon már!

Sajnos egyébként a 8 Gb-os kártyával én is szívok eleget. Mindig eltűnik a második partíció a telefon szeme elől :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.