Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) gabbor95


gabbor95
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tudnátok nekem segíteni?
Tegnap kaptam ezt a telefont ( ez az első androidos telóm is ) és azt szeretném kérdezni, hogy tudok rá rakni játékot?
Letudnátok írni részletesen is? :))

(#6002) Aucor


Aucor
senior tag

Üdv!

Nemrég kaptam egy ilyen telefont, minden jól működik, csupán egy bajom van vele... A GPS alig talál jelet... Jobb helyeken (pl autópálya) talál kb fél perc alatt, azonban ezt sokallom... Anyukám x8-a kb fél mp alatt talál ugyanazon a helyen jelet. Próbáltam kikapcsolt adatkapcsolattal, meg bekapcsolttal is, ugyan az. Itt bent a házban pl. egyáltalán nem is talál. Ugyanez Google Maps, meg Sygic Aura is... Valami 5let?

#6001:

Megnyitod a Market-et... Belépsz Google accodba... Keresel a keresőjében játékokat ... És a telepítés gombra kattintva letölti neked...
Ez volt a legális... A warezos verziót pedig inkább nem írom le :))

[ Szerkesztve ]

(#6003) mkRoland válasza Aucor (#6002) üzenetére


mkRoland
senior tag

Üdv!
GPS Test nevű progit használok a műholdak megtalálásának gyorsítására. Sorrendem:
0, GPS, esetleg mobilnet/wifi (ha van a közelben elérhető) bekapcsolása
1, GPS Test indít, nem kell megvárni, amíg talál jelet, csak töltsön be a Splash Screen-en túlra
2, HOME gombbal vissza a főképernyőre
3, navi progi indít, amikor betöltött, akkor HOME gomb hosszú nyomása mellett átváltok GPS Test-re, megvárom, amíg megtalálja a jelet (változó... van hogy 5-10 másodperc, máskor percek), néha rányomok a Settings-en belül a Clear AGPS és aztán az Update AGPS gombokra, ha van a közelemben net
4, HOME gomb hosszanti nyomásával visszaváltok a navi progira

Mi a Build-je a telefonod SW-ének? V53?-0? A jelenlegi legfrissebb az "R". Olvass utána, ha frissíteni szeretnél, benne van az 1. hsz-ben!

[ Szerkesztve ]

(#6004) Braddock válasza mkRoland (#6003) üzenetére


Braddock
őstag

Na, ezt majd Én is kipróbálom.
Köszi a progit, nagyon szimpatikus eddig.

A GPS Status helyett kipróbálom.

(#6005) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Ma megkapta a húgom is a saját telefonját, szóval vihetem is vissza gariztatni az enyémet, mert ugyanaz a MAC-címe és így nem tudunk egyszerre ugyanarra a routerre csatlakozni, ráadásul elméletileg nem is lehet forgalomba hozni az EU-ban egyező MAC-című mobilokat. :((

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#6006) alfagyuri válasza jakovlev (#5985) üzenetére


alfagyuri
tag

Szia ez nagyon jó kis teló nekem hibátlan,csak ajánlani tudom. :-)

(#6007) tpeti78


tpeti78
senior tag

Sziasztok!

Szerettem volna win 7-re (64) telepíteni a drivereket, de az istenért sem akarja a jót. Az upgrader sem látja a telefont... :F Mit lehetne tenni? Biztosan én csinálok rosszul valamit, csak nem tudom mit. Nincs valahol egy szájbarágós leírás? Egyre nagyobb szükségem lenne a rootra...

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6008) Foose


Foose
addikt

Szerintetek jól sikerült az akku kalibráció,ha készenlétben mondjuk 75%-on van,aztán net bekapcs,facebook átfut,köpönyeg widget frissít,és rögtön 66%-on van? :W :((

[ Szerkesztve ]

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#6009) tpeti78 válasza Foose (#6008) üzenetére


tpeti78
senior tag

Két-három teljes feltöltés,lemerítés kell az androidnak, mire "megtanulja", hogyan kezelje az aksit. Ha ezután is nagyon kevés az akkuidő, akkor meg vissza kell vinni gariban.

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6010) Foose válasza tpeti78 (#6009) üzenetére


Foose
addikt

Mármint kalibráció után?? Mert maga a készülék kb 2 hónapos....Szóval volt töltve párszor :DD

Lehet ismersz régebbről,Nrg néven :) Mostanában SirDannyL

(#6011) jakovlev válasza mkRoland (#6000) üzenetére


jakovlev
csendes tag

Végül is igen. Nem vagyok elzárkózva tőle. Nézegetem is a használt telókat, de nekem a legfontosabb a garancia, szóval ha függetlenítenem kell, az már rontja az összképet...

Sajna nincs semmi hűségidő, egy éve lettem újra kártyás 6 év előfizu után, elegem lett belőlük, hogy minden akció az új előfizetőket érte, én szinte semmilyen kedvezményt nem kaptam. És mikor át akartam váltani többször is kártyásra a kedves ügyintéző kolléga felajánlott több olcsóbb előfizus csomagot, csak, hogy maradjak. Ilyenkor bezzeg van kedvezményes csomagjuk a régi előfizetéseseknek is... Hát maradtam. Egy ideig csak, mivel körbenéztem és rájöttem, hogy baromi drágák így is percdíjaim, úgyh lettem kártyás. Mielőtt lemondtam végleg az előfizut, négyszer hívtak fel!!! kedvezményes csomagokkal, új teló vásárlásának lehetőségével, csak maradjak előfizus. Nem semmi arcok :)
Mostanság újra gondolkozom előfizetésen, munkahelyem révén kedvezményes céges csomaghoz juthatnék ami megfontolandó... Még azért puhatolózom.

Igazából azért lenne vonzó az OT, mert tényleg több napig bírja mint az okostelefonok többsége.
Az X3 meg tényleg baromi olcsó...
Nehéz szülés lesz :)

Köszönöm a tanácsokat, jól meggondolom, hogy mit választok.

(#6012) tpeti78 válasza Foose (#6010) üzenetére


tpeti78
senior tag

Persze, kalibrálás után értendő! :)

Ilyenkor gyakorlatilag újra " nulláról " indulsz...

jakovlev:

Nem akarlak elkeseríteni, de ha ezt a telefont is használod, tehát nem csak egy-két telefon naponta, hanem akár böngészés, navigálás, játék, stb., akkor azért esténként érdemes megetetni. Legalábbis ha nem szeretnéd, hogy másnap délután kettőkor lemerüljön. :D
De ez sajnos minden hasonló kvalitású okos telefonnal így van. Valamit valamiért. Az én tapasztalatom az, hogy ez sem bír igazán többet, mint bármelyik másik. De ez ERŐSEN használatfüggő persze.

Egyébként ha rám hallgatsz, nyomkodj meg egy xperia minit élőben. Én tegnap nyomogattam, nézegettem egyet pár órát, simán használható a kisebb kijelző ellenére is!
Rengeteg minden szól mellette a többivel szemben. Sokkal jobb hardver, HD videó, Bravia, stb. Nagyon kellemes, gyors telefon, nem fogy el félóra alatt a belső tárhely, nem kell hekkeléssel jobbá tenni, mert gyári állapotában is teljesen jól működik. Arról nem beszélve, hogy tavasszal megkapja a hivatalos ICS frissítést is.... De ha kicsit nagyobb kijelző kellene, akkor nézz meg egy SE Live with walkman-t. Azt hiszem annak nagyobb a kijelzője, mint a mininek.

Nem akartam reklámot csinálni a SE-nek, de ha ennyi pénzt szán rá, akkor számomra nem kérdés, mit kellene venni.... :))

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6013) dokee78 válasza jakovlev (#6011) üzenetére


dokee78
félisten

Ha a gyorsaság és a frissíthetőség nem fontos akkor OT-990 jó választás. :K

(#6014) tpeti78


tpeti78
senior tag

Valaki az előzőekben feltett kérdésemre tudna választ?
Mármint, hogy miért nem látja az Upgrader a telefonomat? Hogyan csatlakozzak, mi a sorrend? :D Lövésem nincs, mit rontok el.... Persze a driverek sem akarják a jót.... Win7

Help me please! :D

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6015) vigyori78 válasza tpeti78 (#6007) üzenetére


vigyori78
őstag

Szia.
Eddig nekem se ment nem ismerte fel a drivereket most szedtem le az új "Alcatel_AndroidManager_2.2.1111.2444" és "One Touch Upgrade Q 1.8.2 Setup" progikat és már magától felismert mindent.
A régit uninstalláltam utána először a menagert tettem fel és megkérdezi,hogy lecseréled a régi drivereket az újra akkor nyomj igent.Utána a Upgrade-t raktam fel és kész.Amikor rádugtam a telót nem engedélyeztem az sd kártyát.

(#6016) attilav2


attilav2
őstag

Meg kéne kérni kelzsocát qltsart, esetleg egyéb magyar romkészítőket akik tényleg értenek hozzá hogy a legfrissebb telenoros gyári romból csináljanak signed zipet amit a clockworkkal fel lehet tolni, valaki felajánlana egy készüléket és néhány sört a cél érdekében. Akkor könnyen vissza lehetne tenni a gyári állapotba, esetleg lehetne fekete taskbaros változatot százalékos akkujelzéssel előre rootolva, is készíttetni és akkor az uot kitchennel sem kellene szendvedni meg a rootolással sem.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6017) gabbor95 válasza Aucor (#6002) üzenetére


gabbor95
csendes tag

Oké, csak annyi a baj, hogy nem tudok az itthoni wifi-re csatlakozni és így nincs net a telómon. :))

(#6018) Joci93


Joci93
senior tag

Sziasztok!

Először is Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

Lenne egy olyan kérdésem hozzátok, hogy melyik teló érné meg jobban a ZTE Blade vagy a Telenor One Touch (990). Eddig ZTE párti voltam, de most eléggé elgondolkodtatott ez a Telenoros telefon. (ár...) ZTE-t csak használtan vennék, olyan 25K körül, viszont ennyiért újonnan kapok One Touch-t. Szóval szerintetek melyik érné meg jobban? :F

Köszönöm a válaszokat :)

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#6019) #92888064 válasza Joci93 (#6018) üzenetére


#92888064
törölt tag

attól függ neked mi a fontos: a sebesség vagy a kijelző felbontása. a 320x480as felbontáshoz nagyjából elegendő a processzor, de a 480x800hoz szerintem már kevés.
telenornál végignyomkodtam az összes telót, de a blade-nek már a menüje is szaggatott, hiába ugyanaz a processzor van a 2 telefonban. persze az alcatel is be tud döcögni 2 ujjas weboldalnagyításnál, de legalább a menü folyamatos.
viszont ha szeretsz romokat buherálni, akkor a blade való neked, mert rengeteg custom rom van hozzá.
én az anyaghasználat és a sebesség miatt választottam az alcatelt.

[ Szerkesztve ]

(#6020) Joci93 válasza #92888064 (#6019) üzenetére


Joci93
senior tag

Hát ez lenne az első Androidos telefonom. Szóval nem értek a buheráláshoz...:D

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#6021) #92888064 válasza Joci93 (#6020) üzenetére


#92888064
törölt tag

első androidos telefonnak megteszi (nekem is az), de itt szerintem mindenki az alcatelt fogja ajánlani, és egy kicsi elfogultság is lehet benne. úgyhogy kérdezd meg itt.

(#6022) Joci93 válasza #92888064 (#6021) üzenetére


Joci93
senior tag

Rendben. Köszönöm :R

Furcsa, több ezer emberrel találkozunk és egyik sem fog meg igazán. Aztán megismerünk valakit, aki megváltoztatja az életünket. Örökre.

(#6023) tpeti78 válasza Joci93 (#6022) üzenetére


tpeti78
senior tag

Sokáig volt pengém, most egy OT-t használok. Gyári rendszerrel, a Blade-hez képest sokkal gördülékenyebb, kevésbé (szinte nem is) akad. Egyébként a használt penge vásárlását ne eröltesd szerintem, pont a sok buhera miatt. Ki tudja hány beavatkozáson esett már át szegényke, mire hozzád kerül.
Az Alcatel össze rakási minősége, mind érzetre, mind ténylegesen, jobb sokkal. Valahogy jobban egyben van, korrektebbnek tűnik nekem. Nem nyikorog, recseg, mint például a Blade hátlapja. Ott még gyenge pont lehet a hangerő szabályzó, hajlamos meghalni, valamint a kritikán aluli wifi vétel is. Utóbbi szoftveresen nem volt javítható, volt ehhez a hibához is szerencsém.
És hát ugye az ára.... Nem mindegy, hogy ugyanannyiért új, vagy használt készüléket veszel e... Egyszóval szerintem az Alcatel a nyerő.

(#6015) vigyori78: Kösz, megpróbálom akkor így. :)

[ Szerkesztve ]

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6024) mkRoland válasza Joci93 (#6018) üzenetére


mkRoland
senior tag

Üdv! Boldogot, Békéset neked is, meg mindenkinek.
Alcatel OT-990: csak Telenor és djuice (és valószínűleg RBM) kártyákkal használható, vagy TurboSIM (bugos) vagy pénzért garanciavesztéssel járó megoldás. Ez módosítás nélkül is egész használható, bár a belső tárhelye kicsi, annak növeléséhez követni kell a leírásokat (root => 1-10 perc, attól függően, hogy kell-e drivereket telepíteni a számítógépedre; link2sd miatti partícionálás, legegyszerűbben CWM Recovery-ből: újabb 3-10 perc). De az eredeti tárhely is elég kb. 20 programig/10 játékig.
Ugyanakkor számomra a Blade nagy előnye, hogy egy Custom ROM-mal feloldható a függősége.
Kérdés: csak Telenoros kártyával akarod-e használni a telefont? Esetleg 1 évet a vásárlástól (előfizetésesen véve 2-t) kibírsz-e függő telefonnal - annak letelte után kérheted (nem ingyen) a kék szolgáltatótól a függőség feloldását? Nem kell szakavatottnak lenned, hogy ilyesmiket meg tudj csinálni (ROM-csere, root, CWM Recovery telepítés), egyszerűen és lényegre törőn vannak leírva a megoldások mindkét topic 1. hsz-ében.

///Krisz\\\@6005: valamelyik update óta nekem is ugyanazok a One Touch telefonjaimon a (Wifi-s) MAC-címeim, sőt mindenkinek, akiét láttam: 00-00-00-FF-94-71! Kellene írni a Telenornak vagy az Alcatelnek, hogy adjanak ki egy újabb frissítést, amiben egyedivé lehetne tenni, vagy egy root-ot igénylő progit.... Azért írd meg a fejleményeket, hogy mit szólt a Telenor a hibádhoz, ha beviszed a telefont!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6025) tpeti78


tpeti78
senior tag

Feladom. Nem tudom telepíteni az illesztő programokat. Az Upgrader nem látja a telefont. :W

Galaxy Tab2 CM. 4.2.2

(#6026) attilav2 válasza 0xmilan (#5048) üzenetére


attilav2
őstag

Azért nem fog elterjedni annyira, mint a penge, mert függetlenül nem kapható, meg a propelleres cég kisajátította. szvsz.

Remélem nem olyan szerződést kötöttek az alcatellel hogy csak a telenor forgalmazhatja kis hazánkban, mer' akkor lehet menni Strasburg-ba.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6027) mkRoland válasza attilav2 (#6026) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nem éri meg behoznia a többi szolgáltatónak! Ki venne 25.000-ért T-Mobile MOVE-t, Vodafone 858-at 23.000-ért vagy 35.000-ért Huawei Ideos X3-at? (Bár ez utóbbi mellett szól a 2.3-as android megléte!)

[ Szerkesztve ]

(#6028) Tomaaasz válasza mkRoland (#6024) üzenetére


Tomaaasz
aktív tag

És nálam is ugyanaz a MAC cím! :Y

Yepp. A Telenor megvette a kizárólagos forgalmazás jogát Mo-n...

Oda mentem, ahol vagyok!

(#6029) Braddock válasza tpeti78 (#6025) üzenetére


Braddock
őstag

Szia!
Nekem az Android manager feltelepítése segített.
Miután fent volt, bementem az PC vezérlőpult - hardver - eszközkezelőjébe, majd mind a 4 qualcomm elnevezésűt egyenként frissítettem, megadva nekik az Android mappa elérhetőségét.
Utána nekem engedte az updatet.

MAC:

Én a MAC szűrést kivettem a routerből.
Maradt a jelszavas védelem.

[ Szerkesztve ]

(#6030) mkRoland válasza Braddock (#6029) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nem a MAC-szűrés a gond, hanem ha egyetlen hálózathoz több ilyen eszköz csatlakozik azonos MAC-értékkel, akkor jönnek elő a problémák!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6031) Braddock válasza mkRoland (#6030) üzenetére


Braddock
őstag

Ja, ezt nem tudtam :(

(#6032) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Sziasztok!
Hú elég rég jártam itt, vagy 2 órámba került mire végigolvastam azt a 250 hozzászólást amivel elmaradtam... :Y
Látom az akku probléma az még mindig előtérben mozog, én is szenvedek vele, bár 2 napot talán elvisz kevés használattal... azt még mindig nem értem, hogy egyeseknek, hogy megy 3-4-5napot!!! Az 5 nap már fizikailag is képtelenség!!! :Y Ha este nem kapcsolod ki, és repülőgép üzemmódba mindent kilősz akkor se viszi 3-4 napnál tovább... na mind1
Igazából ezt meg kell szokni, hogy etetni kell mint a tamagocsit, meg otthon a halakat ez van. Ha nem tetszik akkor vegyél egy Nokiát aztán az elviszi egy hétig, csak telefonálni lehet vele azt jó van! :DD

Azt valaki elárulná, hogy a Kernel forráskód (amit majd talán kiadnak hozzá) az mi a bánat? Gondolom az csak annak jó aki ért hozzá?

Ja és még egy kérdés, Melyik titanium backup-ot használjátok, mert van sima, pro-s meg Key ★ root, nem tudom melyiket töltsem le. Frissíteném a telót...

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#6033) ///Krisz\\\ válasza mkRoland (#6024) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igen nálam is ez a MAC-cím van mindkét telefonnál.
Rendben leírom majd, hogy mi lett a vége.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#6034) mkRoland válasza Dyrg (#6032) üzenetére


mkRoland
senior tag

Titanium Backup-ot Marketről tölts le legálisan inkább! Én már fáztam rá nem hivatalos PRO verzióval, azóta az ilyen rendszer-szintű progiknál inkább beérem az Ad-Supported, kicsivel kevesebb tudású (minden egyes uninstall/visszaállítást egyesével le kell IGEN-ezni) alap verziókkal, mint egy bugossal, ne adj' Isten vírusossal!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6035) vigyori78


vigyori78
őstag

Sziasztok.
Az miért van ha leszedek háttérképet a telóra /próbáltam több felbontást is/ akkor ha beállítom háttérképnek nem lesz olyan szép mint a képtárban hanem pl.:a színátmenetnél csíkos lesz a kép
Talán nem tudja megjeleníteni háttérképnél a színeket rendesen? Mert képtárban még ha nagyítom akkor se lesz csíkos.
Ennél látszik igazán miről beszélek itt szép a kép meg képtárban is de háttérképnek beállítva a piros átmenetnél csíkos:

[ Szerkesztve ]

(#6036) matepalfi


matepalfi
aktív tag

Sziasztok!
Na alakul az Oldal :D
Már kész a rootolás és a recovery leírás már csak a stock rom és az ADB telepítés van amit megírok.
Szerintetek miről írjak még leírást?
Legyen akkor fórum rajta?
Véleményeket kérek az oldalról :D
Köszi
Ja és, aki tudja, tegye be aláírásnak hogy minél többen tudjanak az oldalról (http://matepalfi.try.hu).

(#6037) attilav2 válasza mkRoland (#6027) üzenetére


attilav2
őstag

Az lehet hogy a fennmaradó 2 szolgáltatónak nem éri meg behozni, de függetlenül akkor is behozhatná valaki, hiszen a mobilarena is egy független példányt kapott és ígértek független árat és forgalmazást. Aztán hogy csak szimplán egyetlen magyar importőrnek sem éri meg behozni, vagy az alcatel a g*c* mert ő csak szolgáltatóknak adja továvább...

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6038) attilav2 válasza attilav2 (#6037) üzenetére


attilav2
őstag

Aztán még az is elég gáz hogy minden ilyen telónak ugyanaz a mac adresse, a 845-ben az akku alatti matricán virít a mac, ez gondolom minden 845-nél más, eddig nem panaszkodot senki.
Esetleg a dobozon vagy az akku alatt keressétek hátha nektek is fel van oda írva, aztán valahogy vissza lehet írni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6039) attilav2 válasza mkRoland (#6024) üzenetére


attilav2
őstag

írni a Telenornak vagy az Alcatelnek, hogy adjanak ki egy újabb frissítést, amiben egyedivé lehetne tenni, vagy egy root-ot igénylő progit....

Háát, rootot igénylő programot a gyártó biztos nem ad ki ez tuti, akkor már gyárilag rootolva lenne minden telo, maximum az xda tól lehet várni.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6040) mkRoland válasza attilav2 (#6037) üzenetére


mkRoland
senior tag

Most néztem meg a telefon alatt és a dobozon: nincs Wifi MAC-érték jelölve sehol, csak BlueTooth.

Vannak telefonok, amiket nem hoztak hivatalosan forgalomba Magyarországon (legutóbb például ez a Philips keltette fel a figyelmemet). Igaz, hogy a OneTouch esetében ígérték (ahogy a gingerbread-et is a polcokra kerüléskor), de mégsem lett belőle sokminden. Ennyire azért nem látunk a színfalak mögé, hogy értsük, mit éri meg behozni és mit nem? Hozzá nem értőként az a véleményem, hogy van a piacon ZTE Blade Wayteq Libra, Galaxy ACE. Ki vállalná be a meglévő készletei mellé, hogy behoz egy Alcatel nevű eszközt egy olyan országba, ahol a vásárlók fele szerint a mobiltelefon gyártójának nevében csak 5 betű szerepelhet: NOKIA, esetleg APPLE?

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6041) attilav2 válasza matepalfi (#6036) üzenetére


attilav2
őstag

Hát valahogy biztos ellehet indítani ezt a telót is fastboot módban (amikor megáll a logónál vagy homokóránál) ilyenkor egy single adb device-t fog felismerni a gép, ekkor adb-s fastboot parancsokkal beflashelhetjük a recovery-t, még rootolás és recovery manager sem kell hozzá.

A fastboot módban indítás leírása kellene még, az hogy fastbootal hogy kell recovery-t flashelni azt a 2. módszer alatt leírod, de olyan telónál ahol normál módban nem áll fel a rendszer a recovery flashelése csak fastboot módban bootolva valósítható meg.

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6042) attilav2 válasza Dyrg (#6032) üzenetére


attilav2
őstag

Azt valaki elárulná, hogy a Kernel forráskód (amit majd talán kiadnak hozzá) az mi a bánat? Gondolom az csak annak jó aki ért hozzá?

Az azt jelenti hogy talán lesz rá nemhivatalos 2.3, már ha valamelyik XDA-s éppen ráér.
Lesz OC kernel ha az XDA-sok is úgy akarják, lehet feljebb húzni a procit.
Bár én el birom képzelni amilyen g*c* az alcatel hogy nem adja ki a kódot, hiszen a 2.3-at sem méltóztatik.

[ Szerkesztve ]

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6043) Danesz94


Danesz94
senior tag

Hali.

Ezt a napijegyet már próbálta valaki
10mb adatforgalom 200FT.
Én most akartam megrendelni mert a klikk már lejárt vagyis a 3hónap és nem lehet megrendelni a napijegyet:S
azt írja vissza, hogy ellenőrizem, hogy jó kódot írtam e vagy valami ilyesmit:D

(#6044) Dyrg válasza attilav2 (#6042) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Hát éppen nem sokat értettem meg belőle de azért köszi a választ!

Amúgy nem értem, hogy mi olyan nehéz egy 2.3.4-et rárakni erre a telóra???
Ez is egy OP-rendszer mint a Linux, el tudom képzelni, hogy szinte ugyan olyan alaplap-ot (a prociról tudjuk, hogy u.a.) tesznek bele mint a legtöbb ilyen olcsóbb kategóriás telóba... akkor mit kell itt a kernelen szenvedni???
Már kezdem sajnálni, hogy nem "Márkásabb" telót vettem, ahol ilyen problémákkal nem szembesülnöm, vagy alapból megvan rá a friss, vagy biztos meg lesz...
Bocsi, ha ilyen türelmetlen vagyok a 2.3-al kapcsán, de félek hogy nem is lesz rá...

10Mb 200 Forint, húha... :((( kártyás vagy?

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#6045) attis86_zeg


attis86_zeg
csendes tag

vki esetleg egy olyan appot tud mondani ami rádiós ébresztést tud? nem neten, hanem a jó öreg antennás verzió kellene :D

(#6046) Danesz94 válasza Dyrg (#6044) üzenetére


Danesz94
senior tag

igen.
Csak most kellet volna nem állandóan.

(#6047) attilav2


attilav2
őstag

Gondolkodtam ezen a függetlenítés tilalmon, ez a jogszabály vonatkozik rá

300/C. § (1) Aki számítástechnikai rendszerbe a számítástechnikai rendszer védelmét szolgáló intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve, illetôleg azt megsértve bent marad, vétséget követ el, és egy évig terjedô szabadságvesztéssel, közérdekû munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendô.
(2) Aki

számítástechnikai rendszerben tárolt, feldolgozott, kezelt vagy továbbított adatot jogosulatlanul megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,
adat bevitelével, továbbításával, megváltoztatásával, törlésével, illetôleg egyéb mûvelet végzésével a számítástechnikai rendszer mûködését jogosulatlanul akadályozza, vétséget követ el, és két évig terjedô szabadságvesztéssel, közérdekû munkával vagy pénzbüntetéssel büntetendô.

Namost a bibi ott van hogy ez alapján a rootolás, sőt az UOT kitchen által moddolt fájlok felflashelése, de még a recovery felrakás is tiltott!!!
Akkor az ezekről való eszmecserét miért nem tilják a modik, és az unlockrol való beszélgetést miért tiltják? :Y

Költői kérdés volt...

-||- Asrock B660M HDV -II- G.Skill Aegis 2x16GB DDR4 -II- - i3 12100f -||- Sapphire RX550 4GB -||- AOC Q27V4EA 1440p -||-

(#6048) mkRoland válasza attilav2 (#6047) üzenetére


mkRoland
senior tag

Jogos a felvetés. Azon az állásponton vagyok, hogy a root-olásból, ROM-cseréből, Recovery telepítésből nem származik kára a mobiltelefon-szolgáltatónak, ellenben a SIM-kártyazár (nem hivatalos forrásból származó) feloldásából már igen. Ezt pedig Magyarország piacvezető internetes mobiltelefonos oldala és fóruma nem engedheti meg magának. Nem lenne jó összeveszniük egyik (vagy mindegyik) szolgáltatóval sem. Buknák a premier mobil-teszteket, bemutatókat, támogatásokat, helyette elkezdenék nyomni a többi oldalt a szolgáltatók, ahol szigorúbbak a szabályok, szépen lassan elpártolna a jónép az oldaltól, ami súlyos anyagi és presztízs-vesztést jelentene számukra! Jó ez a fórum úgy, ahogy van. Őrizzük meg ilyennek, hisz' ingyé' van, tartsuk be azt a pár szabályt magunk miatt is!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#6049) dokee78 válasza attis86_zeg (#6045) üzenetére


dokee78
félisten

Értelmét látod a Rádiós ébresztésnek? :F
Ugyanis ahhoz,hogy a rádió működjön,be kell lenni dugva a fülhallgatónak.
Vagyis fülhallgatóval a füledben alszol el: ;]

[ Szerkesztve ]

(#6050) mkRoland válasza dokee78 (#6049) üzenetére


mkRoland
senior tag

Nem muszáj bedugva lennie a fülébe a fülhallgatónak! Az használható csak antennaként, miközben a hanggerjesztésre a telefon beépített kihangosító-hangszórója szól! Vagy beszerez egy HTC Rhyme-hoz adott BIGYÓ-t (Charm) - ezt senki nem akarja majd a fülébe tuszkolni!

attis86_zeg@6045: Tune In Radio tudná, ha tudna nem netes rádiókat is fogni. Alternatív megoldás: vannak ébresztő progik, amik elindítanak egy általad kijelölt alkalmazást (esetedben az FM Rádiót). Ha be tudod állítani a rádión alapértelmezésben, hogy külső hangszórón adjon indítás után egyből hangot, akkor az megoldást jelentene!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.