Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20001) vigyori78 válasza sinyster (#19993) üzenetére


vigyori78
őstag

QME 2.0-ás ROM-nál miért használod a repülő módot? Mert ha csak azért hogy ne merüljön az aksi akkor felesleges.

QME ICS Lite-rom ugyan olyan jó mint a QME 2.0-ás rom nem találtam hibát benne csak ugyan ezt a repülő módot,itt is előjön sőt ha több program is indul boot-nál /setcpu,link2sd../ akkor gyorsan kell a pin kódot megadni az elején mert különben eltűnik és utána nem dobja be még egyszer,hogy add meg a pint és így nem regisztrálja a sim-et a hálózaton.

(#20002) ///Krisz\\\ válasza Fülöpke (#20000) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

akkor nem szóltam :)

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#20003) sinyster válasza vigyori78 (#20001) üzenetére


sinyster
csendes tag

Igen, arra használtam hogy ne merítse éjszaka. De akkor elég ha leveszem a hangot majd. :D

(#20004) skynet001


skynet001
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek melyik jobb, a 985-ös vagy egy 990 Qltsar 2.0 rommal? Nem a hardveres különbségek érdekelnek, hanem a rom sebessége, gördülékenysége, akkumulátoridő, kezelhetőség. A feleségemnek akarok venni egyet, nekem 990-em van a fentebb említett rommal és egész korrektül megy.

(#20005) kovzola


kovzola
tag

Halihó! Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudom 100%-osan eltüntetni a root-ot a telómból, hogy nyoma sem maradjon?

(#20006) Aucor


Aucor
senior tag

Legegyszerűbben: OTU

(#20007) kovzola válasza Aucor (#20006) üzenetére


kovzola
tag

Ja, csak úgy gondoltam, hogy az otu csak utolsónak, mert egyrészt nem túl gyors a netem, másrészt az otu is szar. Van valami más megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#20008) Aucor válasza kovzola (#20007) üzenetére


Aucor
senior tag

Arra, hogy a recoveryt is eltüntesd, arra nincs. Bár lehetne vele bűvészkedni, de azt nem ajánlom inkább. Amúgy tudom... Én sem szeretem az OTU-t, volt már 10 órás update...

(#20009) czgabi76: Annál azért picit többet... Olyan 15k

[ Szerkesztve ]

(#20009) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok.
szerintetek ez a telefon tényleg csak 9000 ft-ot ér?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#20010) kovzola válasza Aucor (#20008) üzenetére


kovzola
tag

Na jó, de az otu mindent eltüntet biztos? A recoveryt is?

[ Szerkesztve ]

(#20011) Aucor válasza kovzola (#20010) üzenetére


Aucor
senior tag

Az OTU az _mindent_ eltüntet.

(#20012) kovzola válasza Aucor (#20011) üzenetére


kovzola
tag

Oks köszi!

(#20013) Willhunting


Willhunting
aktív tag

Sziasztok!

Családban van egy OT-990-es, most frissítem gingerre és utána szeretnék valami főzött romot is feltolni rá, hogy azért pörgősebb legyen egy kicsit. Abszolút nem vagyok képben custom romok terén, szóval kérdezném hogy jelenleg melyik rom a legstabilabb a készülékre amit használtok? Linkelnétek párat? Köszi!

Jó lenne ha a wifi vétel javulna és nem lenne tele fölösleges gyári alkalmazásokkal. Amúgy partíciós táblát átlehetne írni, hogy több szabad hely maradjon az alkalmazásoknak? Vagy valahogy megoldani, hogy ext területre telepítse az alkalmazásokat az SD kártyán?

[ Szerkesztve ]

(#20014) Binya70


Binya70
tag

Sziasztok.
Van 1 kis gondom a teló akkumulátorával.
A telón a v2-es rom van már jó pár hete, és szépen is müködött ill. müködik.
A teló aksija 1-ik napról a másikra még 10 órát sem bir ki.
Reggel leveszem a töltőről és ha nem telefonálok akkor sem birja ki estig.
Tapasztalt már valaki hasonlót?
eddig 3-4 napig is birta, ezt nem értem hogy mehet tönkre egyből az aksi.
Ja igen : még 1 éves sincs a teló.
Köszi ha valaki válaszol.
Üdv: Binya70.

(#20015) zobika válasza Binya70 (#20014) üzenetére


zobika
tag

Nem biztos, hogy az aksi lesz a rossz, hanem a kernel. Próbálj rátenni másik romot, vagy csak másik kernelt, ha tudsz, és lehet tovább fogja bírni. Nekem is volt ilyen problémám, de csak a kernel hibája volt. :)
Nem mondom, hogy tuti ez a megoldás, de egy próbát megér.

Illa-berek, nádak-erek, a Motorosok, jó emberek!

(#20016) zyben


zyben
tag

Sziasztok. Google talkal miért nem lehet videóbeszélgetést indítani ezzel a telóval?

(#20017) 0xmilan válasza Willhunting (#20013) üzenetére


0xmilan
addikt

QME. Itt a partíciók is át vannak rendezgetve. Ahhoz, hogy ext-re telepíts pedig Link2SD kell, vagy az a script, amihez már nincs linkem, de kis kereséssel megtalálod.

(#20018) Danesz94 válasza 0xmilan (#20017) üzenetére


Danesz94
senior tag

azzal a scriptel nem működik a QME.
Csak gulyuk-nak a romjaival.

legalábbis én qmen nem bírtam működésre hozni.

[ Szerkesztve ]

(#20019) eldrah válasza Binya70 (#20014) üzenetére


eldrah
aktív tag

jo neked,hogy kibirt annyit;) nekem miota kihoztam a boltbol 16h az amit birt azt is ugy hogy repulo modban hagytam:)

(#20020) eldrah


eldrah
aktív tag

Amugy nem tudja valaki megmondani, hogy ha az outkitchennel online csináltam egy témát, hogy tudom lementeni és a telóra tenni?:S

(#20021) Binya70 válasza zobika (#20015) üzenetére


Binya70
tag

Köszi a választ.
Most már csak azt mond meg mi az a kernel és hogy mit csináljak!
Köszi előre is.

(#20022) Binya70 válasza eldrah (#20019) üzenetére


Binya70
tag

Akkor szerencsés vagyok az aksival.
Eddig nem volt vele baj csak most kezdődött.
Szerintem nézd át mit futtat a teló mert sok alkalmazást be lehet zárni hogy ne müködtesse ha nem használod!

[ Szerkesztve ]

(#20023) Atek1213


Atek1213
tag

Sziasztok!
Tudja valaki, mitől van?: Telót töltőre dugom, feltölt 95% -ig, de feljebb nem megy, csak jelzi a töltést. a kijelzőn csak csepegtet... Ha lehúzom, akkor kiírja 98 vagy 100% Ha újra bedugom a töltőt, akkor visszaugrik 95%-ra. Ez beteg....

[ Szerkesztve ]

(#20024) lalszi válasza Atek1213 (#20023) üzenetére


lalszi
aktív tag

Nekem újkorától ilyen, de eddig nem okozott semmi gondot.

(#20025) borshow


borshow
csendes tag

akinek gondja van az akksi lemerülésével és rootolva van a teloja annak ajánlom https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mclaught.mctweaker increase battery life opciót és nagyon javítja az energiaellátást nekem bevált átlagos használattal kibír 2-3napot elötte meg 1 napot is alig

(#20026) Viktork800 válasza borshow (#20025) üzenetére


Viktork800
csendes tag

Köszi,ez tényleg jó! A telóm még újkorában sem bírt egy napnál többet, most két napja nyúzom cm7-tel és 30%-on van.

(#20027) kovzola válasza borshow (#20025) üzenetére


kovzola
tag

Nagyon kössz! Nekem is úgy tűnik sokkal jobban bírja! :R

(#20028) borshow válasza Viktork800 (#20026) üzenetére


borshow
csendes tag

neked a cm7-tel a google marketet sikerült elöhozni?

(#20029) Viktork800 válasza borshow (#20028) üzenetére


Viktork800
csendes tag

Persze,semmi gond vele. Felflashelted a gapps.zip-et is. ?

(#20030) borshow válasza Viktork800 (#20029) üzenetére


borshow
csendes tag

kicsit én is utána kerestem megtaláltam a gapps.zip-et és most már megy rendesen köszi a segítséget

(#20031) Szokenesz


Szokenesz
senior tag

(#20032) faxxa


faxxa
csendes tag

Sziasztok. CyanogenMod 7 alpha 2 romon elindul a chainfire 3d? Mert QME ICS en felraktam , újra indítottam és csak fekete kép jött be :(

(#20033) jopont válasza Szokenesz (#20031) üzenetére


jopont
senior tag

Azért már egyre rövidebb a nem működik lista. Úgy látom, már a GPS is átkerült a müködikbe :)

(#20034) nimba1


nimba1
aktív tag

Sziasztok van egy Telenoros készülékem, és nem megy a Voip engem hallanak, de én nem hallok semmit.
Bria alkalmazást használom, másik készülékemen Huawei g300 tökéletesen működik.
Tudtom rá megoldást, vagy apk amivel működik? Segítséget előre is köszönöm.

(#20035) Barcsik válasza Szokenesz (#20031) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Sziasztok!

Ez a CM7 Beta tartalmaz magyar nyelvet?

(#20036) Szokenesz válasza jopont (#20033) üzenetére


Szokenesz
senior tag

FM rádió, TV on animáció, és a proximity nem a legjobb.. nekem ezek már nem tartoznak azok közé, ami miatt az Alcateles romot használjam, bár még mindig nagyon idegesít az automata hálózat választás, határon ez nagy sz*pás. :-/

Barcsik:
Rengeteg nyelv van benne, köztük a magyar is.

(#20037) Barcsik válasza Szokenesz (#20036) üzenetére


Barcsik
aktív tag

Köszönöm a válaszod! :)

(#20038) Danesz94


Danesz94
senior tag

Sziasztok:)

Már megint nem megy ez a fránya fülhallgató:(.
Ez a rom rossz vagy nem tudom mi a gyíkja van.
Kérdésem az lenne, hogy ha Otuval felrakom a gyári romot akkor abba bele lehet tenni a newker2-őt vagy sem?
Köszi.

(#20039) Mana86


Mana86
tag

Sziasztok!

Ismételten problémám van. Nekem valahogy mindig. :D Következő a helyzet.

A Marina 5.1-et használom newker2-vel oszt süti is lenne minden, viszont az a gáz, hogy amikor valóban szükség lenne rá, sosem megy a 3G vagy a Wi-Fi. Tehát ha itthon vagyok és b@sztatom a telefont, tök jól megy, ha épp metrón ülök, akkor is karaj, stb... Viszont ha kocsiban ülök és sürgősen be kéne kapcsolni a 3G-t mert térkép kéne vagy Viber-en hívást várnék, akkor tuti, hogy cseszik működni. Vagy ha épp másfél percem van busz indulásig és döntenem kéne mivel menjek, tuti nem kapcsol be a 3G, hogy meg tudjam nézni melyikkel menjek. Vagy ha mondjuk orosz nukleáris rakéta hatástalanító kódja kéne mert az óra 15 másodpercet mutat, tuti nem kapcsol be a 3G. Szóval ma úgy döntöttem ez a ROM és kernel kombó megy a kukába és felteszek valami használhatót.

Az utóbbi írások alapján a Telenor ICS-re voksoltam me aszongyátok az yooo! Pudding az evés próbája vagy mi, szóval kipróbálom oszt ha nem jó valakit elpicsázok az tuti. Mivel lövésem nincs hol laktok, tuti asszony fog kapni, de majd jól a ti lelketeken szárad.

Van ám kérdésem is, nem csak tépem itten kicsiny számat. Azt akarom megcsinálni, hogy gyönyörűségesen okosan le akarok vájpolni mindent mert aztat akarom (igen, akarom és nem szeretném), hogy tökre szűz legyen a teló mert régen volt már közöm bármi szűzhöz és hiányzik már az érzés. Szóval nem tudom mit törölhetek Rikoveriből és mit nem, eztet kérlek alásan áruljátok el nekem. Bízom abban, hogy ettől majd tökre szuper lesz minden és meseszépen teszi minden majd a dolgát és az Engri Bördz Sztár Wóóórsz is jól fog futni és nem fogja folyton bezárni az alkalmazást ha megcsinálok egy pályát. Ez a legk**vafontosabb alkalmazás. :D Ja és bízom még egy jobb világban is, de ez nem tartozik ide.

Nagy hibám, hogy millió fos alkalmazást feltelepítek és szeretném ha mindezek mellett még a teló gyorsan is futna és sokáig bírná az akksi.

A következő alkalmazások kellenek: AccuWeather, Adobe Reader, Angol szótár, Antutu Benchmark, DropBox, FlightRadar24, Gmail, Kingsoft Office, Link2SD, Google Maps, Opera Mini, Viber, YouTube, mcTweaker (ezt csak most olvastam, de ki akarom próbálni)

Ilyen szarságokat használok és ezek mellett még 5 játékot. Nem tudom mennyire normális elvárás az, hogy ilyen App-ok mellett szeretném stabilnak tudni a telefont. :D

Szóval mégegyszer a lényeget. :D Szeretném ha leírnátok mik a lépések ha szeretnék minden szemetet törölni a telóról Recoveryből (dalvik cache[nem tudom ezt lehet-e], ext partíció adatait, stb...) és utána egy tök szűz rendszerre teleíteni új romot (ez már megy).

Köszönöm a helpet. Písz! ;)

(#20040) Braddock válasza Mana86 (#20039) üzenetére


Braddock
őstag

Az egész írásod, mint egy Stand Up comedy :DD
Ez tetszett igazán:
"Mivel lövésem nincs hol laktok, tuti asszony fog kapni, de majd jól a ti lelketeken szárad."

Ha emlékeim nem csalnak a gyári 2.3-tól jobban merül az akku.
Qltsar romjai jók, Én az 1.9-t használom. (Van már 2.0 is) Itt

Törölhető appok

[ Szerkesztve ]

(#20041) 0xmilan válasza Mana86 (#20039) üzenetére


0xmilan
addikt

Semmit nem kell törölnöd, mert, ha egy új rendszert felraksz, akkor az előtte mindent vájpol az előző rendszerből.
Tahát annál szűzebb már nem lesz, ha frissen felraksz egy akármilyen ROMot. Meg is nézheted, hogy a telepítő script a wipe data, system, stb.-vel kezdi, szóval töröl mindent.
Esetleg ha van, akkor az ext partíciót formázd, bár szerintem nem kell, ha mégis akkor előtte nem árt egy backup.

Törölhető appok ide szvsz irreleváns, mert a custom ROMok már kipucolva érkeznek.

szerk. Én is 1.9-et használok nyúkernellel meg ICS témával. 2.0-t csak a stock lock screen miatt nem raktam fel, mert az alcateles jobban kézre áll. (talán ez az egyedüli eset, ahol jó munkát végeztek:DD)

[ Szerkesztve ]

(#20042) Braddock válasza 0xmilan (#20041) üzenetére


Braddock
őstag

Jaj, a QME ezen jótékony tulajdonságait el is felejtettem, sorry.

(#20043) Mana86


Mana86
tag

Ha Recoveryben rányomok erre az alábbi menüpontra, attól megmarad a Recovery?

wipe data/factory reset

(#20044) 0xmilan válasza Mana86 (#20043) üzenetére


0xmilan
addikt

Igen. Ez a gyári beállítások visszaállítása szóval minden felhasználói adatot töröl.

(#20045) metrichye


metrichye
csendes tag

Sziasztok!

Légyszí segítsetek!
Telenor One Touch készülékem van és az IGO Primo mindig eldobja a GPS jelet, ezért késik, ekkor nem mutatja mennyivel megyek, később jelzi, hogy bekanyarodtam, stb.
A kérdésem a következő, a sys.txt-ben van olyan beállítás, amitől megjavulna? Nem tudja valaki az IGO 8-ban megnézni, hogy milyen port-ot használ a GPS vevő?

Valami ilyesmit kellene beállítani?

[GPS]
port = 1
baud = 57600
maximise_baud= 0

Köszi a segítséget előre is!

"Könnyű valakit ügyessé nevelni, de nagyon nehéz valakit a saját viselkedésére tanítani."

(#20046) quasimidi válasza metrichye (#20045) üzenetére


quasimidi
aktív tag

Talán ez megoldás lehet:

[link]

(#20047) lalszi


lalszi
aktív tag

Ezt a Joyos CM7-es romot a 4PDA.RU-ról próbálta már valaki rajtam kívül? Egész jó lenne, csak kéne még rajta csiszolni egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#20048) lalszi válasza lalszi (#20047) üzenetére


lalszi
aktív tag

Találtam egy jobbat, igaz még csak most raktam fel, ez is CM7 alapú: AS_IOS_cm7 _based_ ROM_0,2_FOR Allcatel_990

(#20049) lalszi válasza lalszi (#20048) üzenetére


lalszi
aktív tag

Néhány screenshoot, ha valakit érdekel egyáltalán. Lehet már csak nekem van ilyen telefonom? :F Teljesen kihalt ez a fórum.
Azért ennek a romnak is vannak még gyermekbetegségei, pl itt-ott orosz marad.

(#20050) lalszi válasza lalszi (#20049) üzenetére


lalszi
aktív tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.