Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2201) mkRoland válasza Norb0 (#2200) üzenetére


mkRoland
senior tag

Magyarországon csak a Telenor OneTouch kapható egyelőre. Szerintem erre gondolt istvan47 is...

Dyrg! Győrben laksz én meg hetente utazgatok Pápa és Pest között vonattal (most speckó éppen kocsival fogok menni pár nap múlva, de Veszprém felé, mert arra lesz dolgom)! Ha a vasútállomás jó neked, és ráér 1-2 héten belül, akkor személyesen odaadom/megkérem egy ismerősömet, hogy vigyen el magával egyet és tőle megkapod (a vonat ilyen 10-15 perceket szokott állni)! Írj Privátot, ha érdekel, de természetesen ajánlottan is feladom, ha nem jönne össze!
Persze ennek előfeltéte, hogy holnap találjak ebből a fajtából és tökéletesen működjön!
Azért nem mindegyik telefonnal működik megfelelően a TurboSIM! A Nokiák jellemzően nem okésak. kaller1 vagy kelzsoca elég profi a témában, és itt is biztosan vannak hasznos hozzászólások!

Norb0@2204: A Blade-et lehet rábírni egy független firmware-rel, hogy más szolgáltató kártyáival is működjön! Erre az Alcatelre nem hiszem, hogy lenne ilyen megoldás, de nem bánnám, ha ezegyszer tévednék!

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2202) Dyrg


Dyrg
aktív tag

Ez dúrva! Ez a turbo SIM. Én ném mindig nem hiszem el, nagy gógyi volt aki kitalálta... :R

Roland! Megbeszéltük! Írj ha van valami! :R

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#2203) istvan47 válasza mkRoland (#2198) üzenetére


istvan47
senior tag

ha érdekel megadom a Gmail cimet ahonnan beszerezhetö!

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2204) Norb0 válasza mkRoland (#2201) üzenetére


Norb0
tag

Az addig oké, de akkor most működik?

Lehet függetleníteni más módon? (mert pl. a ZTE Blade-t nem lehet)

(#2205) istvan47


istvan47
senior tag

Végre megkéne érteni hogy a wifi müködik még sim kártya nélkül is !!! :W :W
De mobil nett nem megy :))

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2206) dobigabi válasza istvan47 (#2203) üzenetére


dobigabi
csendes tag

jöhet a cím. köszi.

(#2207) Dyrg válasza mkRoland (#2201) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Roland! Még azt akartam kérdezni, hogy ezen van csiptető, mikrofon és gomb is? A gomb az jól megyen? És azt nem tudod, hogy amikor csak ezt csupaszon bedugod (füles nélkül) akkor a teló már érzékeli, hogy bedugtál fülest? Szóval menne a hangfal vezetéken is vonal kimeneti szinten?

(Amúgy meg itt ne személyeskedjünk, hogy én győri vagyok, jó, hogy nem írod hogy Sirgely Csabának hívnak... :DD )

[ Szerkesztve ]

Megvenni és megszerelni...

(#2208) istvan47 válasza dobigabi (#2206) üzenetére


istvan47
senior tag

válasz ment priviben :K

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2209) jopont


jopont
senior tag

Feltettem ezt a MyPhoneExplorer-t, és az az érdekes, hogy a telefon fájljait is látja. Olyan, mintha a rootexplorerrel nézegetném. Szerintem tudnék is benne cserélgetni dolgokat vele, de persze nem vesztem meg :D

(#2210) istvan47 válasza jopont (#2209) üzenetére


istvan47
senior tag

igen mindenhova be tudsz menni és kimásolni!

De már módosítani nem tudod! :C
Bemásolni nemmmmmmm! :W legalább is a telefon memóriába nemmmm!

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2211) mjocika


mjocika
aktív tag

Lehet, hogy ez érdekel 1-2 embert. Ma körbenéztem több androidos fórum hozzászólásai között, melyek telefonhalálhoz kapcsolódnak. A számomra levont s másutt is leírt tanulság, hogy a telefont, bármilyen PC-vel elvégzett művelet után szabályosan kell leválasztani s nem egyszerűen csak lehúzni az USB portról!

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2212) jopont válasza istvan47 (#2210) üzenetére


jopont
senior tag

Tényleg, viszont a memoria kártyán lehet vele törölni is és sokkal átláthatóbb. Iszonyat jó ez a program. Régen eriggysonon használtam, de azzal nem volt ennyi lehetőség, persze az nem okostelefon volt.

Egyébként végre sikerült minden zavaró dolgot kiiktatnom telefonálással kapcsolatban :)
Jó ez az advanced telephon program hívás fogadásra és mindenkinek ajánlom a Dialer One ingyenes programot. Úgy tárcsáz, mint az új nokiák, tehát, mintha t9-et használna névjegyzék kereséshez, és be lehet állítani, hogy hívás végén egyből a kezdőképre dob.

[ Szerkesztve ]

(#2213) mkRoland válasza jopont (#2209) üzenetére


mkRoland
senior tag

Érdemes még kipróbálni a File Expert nevű progit is.
Ennek nem kell egyedi program a számítógépen, egyetlen feltétele, hogy azonos hálózaton legyen a telefon és az az eszköz, aminek a segítségével akarod kezelni a fájlokat.
Ezt követően rámész a File Expert-en belül a "Share" (magyar változat esetében: "Megosztás") és kiválasztod a szimpatikust:
FTP => ebben az esetben pl. Total Commander-rel tudsz könnyen-gyorsan oda-vissza másolni
WEB => ez a nagyobb poén: egy tökegyszerű böngészőbe (Chrome/FireFox/bármi) bepötyögöd a telefonod kijelzőjén megjelenő adatokat (IP, port) majd kérni fogja a felhasználónevet és jelszót (szintén jelzi a telefon a kijelzőn) és már mehet is a móka! Próbáltam asztali gépről, sőt androidos készülék beépített böngészőjével is egy másik androidos telefon fájljai között így turkálni... Jó poén, látványos kis hülyeség!

Dyrg@2207: ezekre már válaszoltam a 2198. hsz-ben (igaz, utólag szerkesztettem bele ezt a részt, gondolom, emiatt nem került elolvasásra). Bocsi, nem személyeskedni akartam, csak az adatlapod kapásból azzal fogadott, hogy Győr. Mivel itt vagyok 50 km-re tőle és gyakran járok arrafelé ezért gondoltam, hogy megemlítem a személyes átvétel lehetőségét.

[ Szerkesztve ]

[ Szerkesztve ]

(#2214) mjocika válasza mkRoland (#2213) üzenetére


mjocika
aktív tag

Ezt is érdemes kipróbálni! Csak figyelni kell korlátos mobilnettel, mert eszi a megákat rendesen :) [link]

PC-n is ezt használom a gyári távoli asztali kapcsolat helyett, mert ennél a proginál az op. rendszertől függetlenül kommunikálnak egymás között a készülékek.

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2215) imorbiusz


imorbiusz
csendes tag

A Fókusz hangot megtalálta már valaki ?

(#2216) istvan47


istvan47
senior tag

sziasztok jó reggelt! :U

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2217) istvan47 válasza imorbiusz (#2215) üzenetére


istvan47
senior tag

én is szeretném tudni! :DD :DD :DD

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2218) mjocika válasza istvan47 (#2217) üzenetére


mjocika
aktív tag

Mi a gond a fókuszhanggal? :Y

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2219) istvan47 válasza mjocika (#2218) üzenetére


istvan47
senior tag

semmi baj nincs vele csak nem lehet megtalálni! :W
a silent snap progi eltünteti de az is egy alkalmazás!
ha megtalálnánk ki lehetne törölni mert idegesítő,hogy zár hangot el lehet távolítani a fókuszhangot nem! :F

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2220) Goatman


Goatman
aktív tag

Üdv!

Tegnap lettem tulajdonosa egy Telenor One Touch készüléknek. Túlnyomórészt elégedett vagyok vele, arra volnék kiváncsi, hogy hogyan lehet előcsalni és alapértelmezetté tenni a normál Android billentyűzetet, mert ez a Touchpal számomra igencsak fájdalmas..

:R

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#2221) istvan47 válasza Goatman (#2220) üzenetére


istvan47
senior tag

szia!

letöltöd a smartkeyboardpro.v3.11.0
Telepíted utána telepíted a magyar szótárat fel fogja ajánlani!
végén belemész szöveg beállítás és ott beállítod smartkeyboard alapértelmezettnek

Itt kinézettől kezdve mindent tudsz állítani :Y

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2222) istvan47


istvan47
senior tag

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2223) istvan47


istvan47
senior tag

letöltés!

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2224) BotaN válasza istvan47 (#2222) üzenetére


BotaN
senior tag

Kár hogy az alap billentyűzeten, angol lokál mellett nincs magyar kiosztás. A tököm se akar magyar telefon nyelvet, mert katasztrófa, és amúgy se értem a magyar informatikai nyelet, de azért jó lenne ha a (Z-Y) fel lenne cserélve.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#2225) BotaN válasza Goatman (#2220) üzenetére


BotaN
senior tag

Amúgy ha az alap Androidost akarod használni akkor menj bele mondjuk az email klinesbe, vagy bárhova ahol van szövegbeviteli rész, és hosszan tappincs rá a szöveg mezőre, pár másodperc után előjön egy kis dialógus, ott van benne hogy Input Method, rámész és kiválasztod amit akarsz.

http://www.flickr.com/photos/kristofkulcsar/

(#2226) jopont


jopont
senior tag

Pedig ha megszokod, iszonat jó ez a Touchpal. Érdemes végignézni az oktató részét, miket tud! Sokkal gyorsabban gépelek vele, mint bármi mással.

[ Szerkesztve ]

(#2227) nonolada1 válasza mjocika (#2211) üzenetére


nonolada1
senior tag

És mi az a szabályos leválasztási mód az USB portról?

(#2228) Storms


Storms
őstag

na már reggel 9 kor hivtak holnap itt a csere telefon :) nagyon kíváncsi leszek...

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#2229) Braddock válasza nonolada1 (#2227) üzenetére


Braddock
őstag

PC tálcáján a hardver biztonságos eltávolításra katt, majd kiválasztod azt amit le szeretnél választani.
Telón szerintem a kijelzőn az USB kikapcsolás.

Mondjuk ez a PC-ről leválasztás menete ősrégi, és ajánlott használni.

[ Szerkesztve ]

(#2230) Dyrg válasza nonolada1 (#2227) üzenetére


Dyrg
aktív tag

Ha SD-kártya olvasónak használod, akkor a telón rámész, hogy kikapcsolás, és a számítógépen jobbra lent (az óra mellett a tálcán, rámész a hardver biztonságos eltávolítása ikonra, jobb egér aztán katt a mezőre, ennyi.
Ha nem sd-re használod akkor csak az utóbbit kell természetesen, én amúgy sose szoktam ezt csinálni semmi USB-s eszközzel.... :U

Megvenni és megszerelni...

(#2231) nonolada1 válasza Dyrg (#2230) üzenetére


nonolada1
senior tag

Még eddig ezt sosem csináltam egy USB eszközzel sem és sosem volt gond.Aelón csak annyit szoktam megtenni,hogy mielőtt kivenném a telóból az USB kábelt,lecsatlakozom a telóval.De van,hogy csak töltöm,mint pl most is,így nem is csatlakoztam vele a géphez.

(#2232) Nara19 válasza Dyrg (#2230) üzenetére


Nara19
aktív tag

"én amúgy sose szoktam ezt csinálni semmi USB-s eszközzel"

Így szállt el egy 160 gb vinyóm :K

(#2233) nonolada1 válasza Dyrg (#2230) üzenetére


nonolada1
senior tag

De pl így hogy nem csatlakoztattam a géphez,csak töltöm,a gép nem is látja,kvázi eltávolítani sem tudom:)

(#2234) mjocika válasza nonolada1 (#2233) üzenetére


mjocika
aktív tag

Ha nem telepítetted fel a drivereket, akkor nem is látja, hanem ismeretlen usb eszköznek értékeli s csatolja az SD-t. Ha viszont felraktad valami okból a teló drivereit, igenis le lehet szabályosan választani, hiába csak "tölt" az ember. De a behalásos probléma nem töltéskor jelentkezik, hanem amikor um. írunk valamit az SD-re, s főleg a telefonba, majd frankón lehúzzuk a madzagot.

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2235) dltpwnz


dltpwnz
aktív tag

Leszedtem az alap fóliát mostmeg csak ugytudom visszatenni hogy tiszta buborék..Letisztitottam meg minden de nem akar sikerülni..:D Amit ujonan veszek foliát azzal járhatok igy hogy buborékos lesz?

(#2236) mjocika válasza Goatman (#2220) üzenetére


mjocika
aktív tag

Én a Go keyboardot használom, van hozzá hivatalos magyar nyelvi csomag. Ja s itt is qwertz a billentyűkiosztás.

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2237) mjocika válasza istvan47 (#2219) üzenetére


mjocika
aktív tag

Nem lehet, hogy a kamera apk-ja tartalmazza? Vagy nem ogg állományban van a fájlrendszerben?

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2238) nonolada1 válasza mjocika (#2234) üzenetére


nonolada1
senior tag

És ilyen esetben mi hal be? De avval okozok bármi gondot,hogy amikor csatlakozom és befejeztem amit csinálok( fileátvitel) ,utána lecsatlakozom a telóval,majd lehúzom a kábelt?

(#2239) mjocika válasza mjocika (#2237) üzenetére


mjocika
aktív tag

pld ,itt: \JRD_custres\app\Camera-res.apk

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2240) mjocika válasza nonolada1 (#2238) üzenetére


mjocika
aktív tag

Ahogy te csinálod, az teljesen szabályos. Ahogy nézegettem azzal van a gond, hogy sokan nekiállnak a telefon vagy az SD system mappákban másolgatni, felülírni stb, s utána nem választják le szabályosan a telót. S hogy mi hal be? Erre egy szakmai idézettel had válaszoljak: "Fontos, ha befejeztük a munkát, akkor mindig leválasszuk (Hardver biztonságos eltávolítása...) a PC operációs rendszerében az SD-kártyához társított meghajtót. Ha ezt elmulasztjuk, akkor könnyedén írási/olvasási problémákkal, sőt ezen keresztül hibás rom frissítéssel találkozhatunk! A biztonságos eltávolítás azért fontos, mivel a rendszer írási gyorsítótárakat használ az általános rendszerteljesítmény (válasz idők) optimalizálásához: azaz, nem íródnak rögtön a fizikai lemezre a módosítások: előfordulhat, hogy az SD-kártyára ténylegesen sok adat az eltávolítási engedélyt megelőző néhány másodpercben kerül!"

[ Szerkesztve ]

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2241) istvan47 válasza mjocika (#2239) üzenetére


istvan47
senior tag

amit te irtál az a camera hang de amit mi keresünk az a Autó fokusz hang!!! :Y :W

( ͡° ͜ʖ ͡°) Iphone 13. つ ◕_◕ ༽つ

(#2242) nonolada1 válasza mjocika (#2240) üzenetére


nonolada1
senior tag

Köszönöm a kimerítő magyarázatot és remélem,ahogy csinálom (én nem távolítok el biztonságosan semmi sem:) ) nem okozok semmi galibát a telónak.

(#2243) jopont válasza dltpwnz (#2235) üzenetére


jopont
senior tag

Az tuti, hogy az új fóliát nem fogod tudni olyan szépen feltenni, mint a gyári volt. És igen, könnyen marad alatta buborék és akár milyen alaposan megtisztítod, észre se veszed, de felrakás után mégis van alatta kis szöszmösz. Ajánlott gumikesztyű és szemüvegtörlőkendő használata. És olyan fóliák jók tapasztalatom szerint, amelyek három rétegűek. Először leszeded a belső réteget, ekkor kicsit nedves hatású a felület, így könnyebb a telefonra buborékmentesen feltenni. Óvatosan egyik irányból megkezdve felteszed a telefonra mondjuk egy bankkártya segítségével. Aztán ha kész, akkor le lehet húzni a külső, fedő réteget is és így nem lesz karc rajta a bankkártya miatt. Igaz, nem tudom, van-e ilyen 3 rétegű erre.

(#2244) Danesz94 válasza jopont (#2243) üzenetére


Danesz94
senior tag

egyébként a bubik azok egy idő után eltűnnek ha használod a telót.
én is mikor felratam 845-re akkor volt rajta sok amit tudtam azt kitoltam de még így is maradt rajta.
aztán egy hét után eltűntek és szépen rajta van.

(#2245) joelke HU válasza istvan47 (#2222) üzenetére


joelke HU
senior tag

Nos kipróbáltam ezt a smartkeyboardpro.v3.11.0-t és az jó is benne, hogy a z és az y megcserélődött csak egy valami zavar de nagyon és amire nem tudok rájönni vele kapcsolatban és ez pedig a T9 kikapcsolása. Mert ugye a touchpalon ott van egy gomb amivel ki lehet lőni de ennél nincs. :W

Motorola G51

(#2246) dltpwnz válasza jopont (#2243) üzenetére


dltpwnz
aktív tag

Tudsz ajánlani valami netshopot ahol tudok ilyet rendelni? Muszáj leszek cserélni mert van egy karc a fólián és mikor fehér a háttér megtörik a fény rajta,..:S

[ Szerkesztve ]

(#2247) petyissimo válasza dltpwnz (#2246) üzenetére


petyissimo
csendes tag

ebay. fillérekért lehet rendelni. Ahonnan én szoktam, 1 euróba kerül 6 darab, ingyenes szállitással

(#2248) mjocika válasza istvan47 (#2241) üzenetére


mjocika
aktív tag

Szerintem a kamera hang itt van: \custpack\JRD_custres\audio\ui\, amit az elébb írtam,.az a kamera alkalmazás apk-ja. Lehet, hogy ebben van meghatározva az autofókusz hangja. Gondolj csak a bootanimáció se egy kép fájl ugye ;)

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2249) mjocika válasza nonolada1 (#2242) üzenetére


mjocika
aktív tag

Te biztonságosan választod le a telcsidet, a telefon menüjéből, nem csak a PC-n lehet biztonságosan leválasztani.

készül: http://ot990.try.hu, lehet regelni, de egyelőre a chat-et tudjátok használni, tartalom feltöltése folyamatban a héten !

(#2250) nonolada1 válasza mjocika (#2249) üzenetére


nonolada1
senior tag

Akkor jó,ennek igazán örülök,mondjuk én nem nagyon szeretnék szegény teló lelkivilágába belegázolni,ha nem muszály:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.