Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#152) aggleány


aggleány
addikt

zsomle98

Kérdezd meg itt, biztosan tud valaki segíteni. :K

manoarc

A műszakis kollégák azok, akik már többször is felolvasták, hogy mit hogyan kell csinálni. Legalábbis én így vettem észre. Bár anno egy műszakis kolléga vette észre azt is, hogy azért nincs netem, mert valahogy elfelejtették aktiválni. :DDD

Timyyy, Zsolt_72

Köszönöm. :R Szórakoztató írásnak javaslom még az "Egy segítőkész telefonboltos története" című remekművet is, az sem kevésbé vicces, bár más a témakör. :K

(#153) zsomle98 válasza aggleány (#152) üzenetére


zsomle98
csendes tag

rendben koszi szepen
:R

(#154) beefjeez


beefjeez
senior tag

nagyon durva :D amúgy, ez nem nagy dolog, de azért: elmentem én is telefont venni, kezembe nyomtak a kiválasztott ból egy feketét, majd megkérdezték milyen színűt szeretnék....

(#155) aggleány


aggleány
addikt

zsomle98

Szívesen. :K

beefjeez

Igen, időnként elég vicces dolgokat tudnak produkálni. :Y

(#156) Weißturul


Weißturul
senior tag

Mondjuk a vodánál már van profisarok ahol tényleg tudnak mindent :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#157) aggleány válasza Weißturul (#156) üzenetére


aggleány
addikt

Az jó, de én azért annak örülnék, ha máshol is mindent tudnának, főleg az ilyen alapdolgokat. :K

(#158) Weißturul válasza aggleány (#157) üzenetére


Weißturul
senior tag

ott még a mígóról és a trópusi gyümölcsről is tudtak, sőt fel is vázolták azok előnyeit és hátrányait :Y

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#159) zoli1982


zoli1982
tag

Ekkora meset pf....

Nem az a hülye, aki tudja, hogy az, hanem aki nem.

(#160) aggleány válasza Weißturul (#158) üzenetére


aggleány
addikt

Az nem is volt igazi bolt, biztosan csak álcázták magukat. :DDD

zoli1982

Gondolom, a szemtanúja voltál annak, hogy nem történt ilyesmi, ezért megalapozottan tudsz nyilatkozni a témában.

(#161) Weißturul válasza aggleány (#160) üzenetére


Weißturul
senior tag

hidd el én lepődtem meg a legjobban :D
amúgy hagyd zsoltit, tuti csak irigykedik, mert ritkán szakadhat az ember ekkorát :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#162) aggleány válasza Weißturul (#161) üzenetére


aggleány
addikt

Azt elhiszem, hogy meglepődtél. :K

Elég sok olyat látok, amikor valaki leír valamit, ami megtörtént vele (nem itt, hanem egyéb blogokban), és általában van néhány olyan ember, aki kinyilatkoztatja, hogy az nem úgy volt, az illető hazudik. Nem értem, hogy milyen alapon mondják ezt. Általában a BKV-s sztorikra szokták ezt mondani, pedig olyanba már én is belefutottam. Azért, mert valakivel nem történt még hasonló sem, nem biztos, hogy mással sem történhet.

(#163) zoli1982 válasza aggleány (#160) üzenetére


zoli1982
tag

Lassan ket eves telefon, vagyis a fentiek is ket eve tortentek. Te meg eddig vartal vele, hogy kozolhesd... Nem mondom, hogy nincs olyan analfabeta, aki ne tudna mi az az android, de ez a sztori szepen ki van cicomazva, mert nincs olyan hulye ember a foldon, aki szerint az android hetkoznapi neve a symbiannak... A legnagyobb gaz, hogy burkoltan megnevezted a szolgaltatot is. Irtad volna ki a tepjes nevet akkor, pedig az iras elejen meg nagyon titokzatos voltal. Jo kis lejarato kampany.

Plusz milyen jol emlekszel egy ev tavlatabol mit is mondtak neked, mikor lilult az ember feje, es mikor probalt eroltetetten nevetni. Reszemrol ennyi, mindenki azt hisz amit akar. En is irhatnek ilyet hogy mekkora barom az ugyfel, aki meg azutan is haritani akar, hogy alairta a szerzodest es nem tudott rola, leszamitva, hogy az bizonyithato. Plusz kismillio ilyen van.

[ Szerkesztve ]

Nem az a hülye, aki tudja, hogy az, hanem aki nem.

(#164) Weißturul válasza zoli1982 (#163) üzenetére


Weißturul
senior tag

képzeld volt vagy négy éve egy jó kis esemény a hármas metrón és én is szóról szóra emlékszem rá. nem kéne másnak megkérdőjelezni a memóriáját. hidd el, benned is jó mély nyomot hagyott volna benned az eset. és nem hinném, hogy továbbképzésre küldték volna a szervizeseket, hogy "gyerekek, itt ez az új oprendszer, készüljetek fel a telefonbuzik ellen". Mint aggleány írta ez akkot volt amikor még csak két droidos telefon volt a szolgáltatóknál, de addig ők is eljutottak, hogy okostelefon, de az egyetlen operációs rendszer nevet ismertek és akkor itt ütközhetett a logikájuk :)

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#165) aggleány válasza zoli1982 (#163) üzenetére


aggleány
addikt

Nem vártam a közléssel, egyszerűen egy csomó ideig nem is néztem meg, hogy mi az a Logout, mert csak a Mobilarénát olvasgattam. Nemrég kezdtem el írni, főleg azért, mert láttam, hogy mások is leírják a poénos sztorikat.

Az, hogy te nem neveznéd az androidot symbiannak, nem azt jelenti, hogy másokat is ennyire érdekelnek a különböző oprendszerek nevei.

Nem hiszem, hogy gáz lenne a burkolt megnevezés, mivel ott történt. Tényeket írtam le, és kiemeltem, hogy ez régen történt, amikor még alig volt androidos telefon az országban. Én soha nem járatok le senkit, mivel teljesen felesleges, és nem az én esetem. Mellesleg mindenki csak önmagát járathatja le.

Amikor ilyesmi történik az emberrel, arra egészen tisztán emlékszik több év távlatából is, mert különleges eset.

Persze, te is írhatnád, hogy barom az ügyfél, csak nem biztos, hogy az ügyfél ügyvéd is egyben, hogy precízen tudjon értelmezni egy szerződésben apró betűvel leírt dolgot, viszont egy ottani dolgozónak erősen illene tudni, hogy mégis mit értékesít.

Egyszer én is csúnyán benéztem egy mobilnetes dolgot, és marhára nem esett jól, amikor egy kisebb vagyont kellett kifizetnem mobilinternet címen, de kifizettem, mert az én hibám volt. Ennyire egyszerű.

Egyébként minden tiszteletem az ügyfélszolgálatosoké, akik a pultban ülnek vagy a telefon mellett, mivel rengeteg félelmetesen buta kinézetű embert szoktam látni a sorban, mikor arra járok. Én biztosan nem bírnám olyan angyali türelemmel, ahogyan ők.

Az, hogy te nem a poénos részét láttad meg a dolognak, nem az én problémám. Az is ott volt, hogy milyen türelmesen próbáltak segíteni a szívózó ügyfélnek.

Weißturul

Igen, ahogy írod, szerintem sem az ott lévő emberkék hibája, hogy nem tudták, hogy mit akarok. A munkaadónak kellett volna megszervezni egy oktatást vagy valamit, hogy a dolgozók tájékozottak legyenek. Szerintem próbáltak jót mondani, és ez lett belőle, de alapvetően mindenki segítőkész volt. :K

(#166) Weißturul válasza aggleány (#165) üzenetére


Weißturul
senior tag

én arra lennék kíváncsi hogy hogyan képzik a profisarkosokat :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#167) Giot


Giot
addikt

:D Ez jó!

(#159) zoli1982: Te voltál az eladó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#168) aggleány válasza Giot (#167) üzenetére


aggleány
addikt

Így utólag tényleg vicces, de ott, akkor nem szórakoztam ilyen jól rajta. :DDD

(#169) Giot válasza aggleány (#168) üzenetére


Giot
addikt

Ez van ők sem mindentudók, csak gáz ha az ember egy műszaki szaküzletben ennyire tájékozatlan eladókkal találkozik.
Egyébként nem az Android a hivatalos neve a Google oprendszerének?

(#170) Weißturul válasza Giot (#169) üzenetére


Weißturul
senior tag

de :) csak akkor még keverték a szezont a fazonnal :D

Hass, alkoss, gyarapíts és a Logout fényre derül! | 3dfx rulez | "... úgy szórtad a hedshátokat, mint S3 VGA a hardveresen gyorsított kékhalált" - bacsis | http://bit.ly/tBBPzG <--- Dreamcast topik

(#171) aggleány válasza Giot (#169) üzenetére


aggleány
addikt

De igen, ahogy a kolléga mondja. Ez eddig eszembe sem jutott, hogy azzal keverhették össze. Azt tudták, hogy van más neve is, de nem ugrott be a Google, akkor jó lesz a Symbian is. :Y

(#172) zsoltyyy


zsoltyyy
senior tag

Hát ez jó... :DDD
Tipikus eladó. MM-ban is fél óráig magyaráztam az egyik "segíthetünk"-nek, hogy egy androidos tabletbe nem raknak i5-ös procit, meg 4gb ramot, nem hitte el... ;]

Aztán 1 hét múlva már tegra2 volt kiírva... :)

(#173) aggleány válasza zsoltyyy (#172) üzenetére


aggleány
addikt

:K Engem egy icipicit zavar, hogy olyan ad nekem szaktanácsot, akinél én jobban tudom, hogy mit hogyan kell csinálni az általa ajánlott akármivel. :U

(#174) sajtee


sajtee
senior tag

Hát ezen jót röhögtem :D Köszi

(#175) aggleány válasza sajtee (#174) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. :K Nem rajtam múlt. :DDD

(#176) netpeti98


netpeti98
addikt

Hát ezen jót röhögtem. :)
Látszik akkoriban még azt se tudták mi az az android, ma meg már a reklámokban is rögtön azzal kezdik hogy droid.

Üdv netpeti98

(#177) aggleány válasza netpeti98 (#176) üzenetére


aggleány
addikt

Ahogy hallottam a boltban, most már szinte mindenkinek azt ajánlják, mert milyen egyszerű, közben pedig egy csomó embernek teljesen felesleges, nagyon kevesen használják ki a lehetőségeit.

(#178) #13260800


#13260800
törölt tag

őőő az Android az nem Symbian? :D Azt hittem az is Nokia :D

(#179) aggleány válasza #13260800 (#178) üzenetére


aggleány
addikt

Most kell megtudnom, hogy az androidos leírásaid Symbianra vonatkoznak? Ráadásul az X10 Mini Pro Nokia??? :Y

(#180) #13260800 válasza aggleány (#179) üzenetére


#13260800
törölt tag

X10 mini pro Nokia :D Azt hiszem ez a teló ha megjelenne a cikkben szereplő kereskedő kissé be is sokallna! :D (De én is :D)

(#181) Depression


Depression
veterán

Ők eladók, nem szakik.
Én sem várom el az élelmiszerboltban, hogy tudják mit evett a tehén, amitől a tej van, és a kocsmában sem kérdem meg, hogy hogyan készült a whisky-jük, sem a ruházati bolban, hogy kik varták a ruhát.

Az, hogy egy olyan boltban nem tudnak szakiknak felelni, ahova általában tudatlan emberek járnak, és az android kezdetében nem tudták, hogy mi az, még nem probléma.
A helyzet nagyjából úgy nézett ki, hogy aggleánynak kb. 2 percébe tellett volna, hogy megnézze a kínálatot.
A műszakis embőcke meg valszeg ismerettség során került oda, ez viszont gáz.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#182) aggleány válasza Depression (#181) üzenetére


aggleány
addikt

Gyanítottam, hogy előbb-utóbb én leszek a hibás. Akkor még nem volt olyan rovat a honlapon, hogy mi érkezik hamarosan, ezért mentem be megkérdezni.

Az viszont szerintem igenis probléma, hogy nem tudják megmondani, hogy milyen oprendszerű egy telefon. Vagy ha már nem tudják, ne magyarázzák el, hogy hülye az, aki pedig tudja.

(#183) Depression válasza aggleány (#182) üzenetére


Depression
veterán

Legyen elég, hogy jobban tudod. Én sem kérdezek semmit egy számtech boltostól, mert ott is kaptam olyan válaszokat, hogy amit keresek nem létezik, meg amúgy is szar, meg ez meg ez sokkal jobb, ilyen sorrendben. 2600xt volt, tehát már jó pár éve.
Amióta meg van mobilnetem, azóta autóalkatrészt sem sóz rám az eladó, pedig ahhoz ugyanolyan suta vagyok, mint a hídépítészethez. Helyben megnézem, hogy miket írnak róla. Ez a jövő, az eladó dolga meg az, hogy használja a pénztárgépet.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#184) aggleány válasza Depression (#183) üzenetére


aggleány
addikt

Fel sem merült bennem, hogy nem fog tudni válaszolni. Akkor még abszolút nem értettem az androidhoz, nem sokat lehetett róla olvasni. Kb. annyit tudtam, hogy egy nyílt oprendszer, amire könnyű programokat telepíteni, nem kell különféle trükköket alkalmazni, mint a Symbiannál. Pont azért kérdeztem, mert nem tudtam. :K

(#185) Giot válasza aggleány (#177) üzenetére


Giot
addikt

Valóban a legtöbb embernek felesleges az Androidos mobil, pld nekem is. Nem vagyok üzletember hogy ha egyfojtában a mail-emet lessem. Vagy nem vagyok az aki minden percben a Facebook-ot sasolja mennyien "lájkolták" a bejegyzésem.
De amikor megláttam rajta az IGO logót elgondolkoztam, nem is lenne rossz így nem kell vennem külön GPS-t. Ekkor döntöttem úgy hogy kell ez nekem.
Kicsit ugyan féltem tőle hogy majd gyenge lesz a GPS, de eddig jól teljesített.
Az meg csak hab volt a tortán hogy mivel az előző telefonomnak betört a képe, :) tartottam tőle hogyan is fogom az összes névjegyemet átmenteni az újba. De ezzel sem volt gond. Az előző telefonom szoftvere felajánlotta hogy lementi a google fiókomba a névjegyeim, a mostani pedig szinkronizálás jeligével az összest felmásolta.
Tudom hogy ezzel tisztában vagy(tok) sőt sokkal többel mint én, de ezek az apróságok nekem kellemes meglepetést okoztak.

(#186) aggleány válasza Giot (#185) üzenetére


aggleány
addikt

Hidd el, hogy nagyon sokan vagyunk vele valahogy úgy, mint Te.

Én akkor nézem meg az e-maileket, ha már összegyűlt 20. Kb. háromnaponta, addig nem. Ha valakinek sürgős, akkor hívjon fel.

Nálam is fontos volt a navi, de leginkább a "normális" könyvolvasási lehetőség győzött meg. Imádok olvasni, de nincs kedvem egy szép nagy könyvet cipelni. Most a telefonban magammal hurcolok vagy 300 könyvet, és mégsem szakad le a vállam a súlytól. :N Ráadásul van nálam pár film, minden olyan doksi, ami fontos lehet, és szükség esetére kéznél van a net is.

Én már eleve a Gmail Címtárába írtam be az összes kontaktomat, mivel anno elég sokat vacakoltam, amikor át kellett költözni egyik telefonról a másikra. Így csak pár mozdulat, és minden ott van, ahol lennie kell. :C

(#187) randras


randras
veterán

Jót röhögtem, köszi! :DDD

"Ó, elnézést, hölgyem, most jut eszembe, nem rég kaptunk egy értesítést, hogy a Symbian operációs rendszer köznyelvi neve valamiért android." Hattalmas! ;]

(#188) Giot válasza aggleány (#186) üzenetére


Giot
addikt

"Nálam is fontos volt a navi, de leginkább a "normális" könyvolvasási lehetőség "
Nem fárasztja a szemed?

(#189) aggleány válasza randras (#187) üzenetére


aggleány
addikt

Szívesen. :DDD

Giot

Nem fárasztja. :N A háttér színét halvány narancssárgásra vagy halványzöldre, esetleg halványlilára állítom, a betű pedig általában sötétbarna. A fényerőt le szoktam venni elég kicsire, így nem is vakítanak a színek.

(#190) AusWolf


AusWolf
őstag

Jó ég! Ez komoly! :DDD

Nekem is van egy hasonló sztorim: Egy Sharp 880SH-t próbáltam vásárolni egy Vodafone márkakereskedésben (nem viszonteladónál), ahol a kedves hölgy, miután kétszer is visszakérdezett a típusra, közölte, hogy ilyenről ő soha nem is hallott. Megkérdezett pár kollégát, akik szintén nem hallottak róla azelőtt. Én is próbálkoztam mindennel: elmeséltem neki, hogy mit tud, hogy néz ki, egész kiselőadást tartottam neki, még azt is elmondtam, hogy mennyi az ára, hogy mióta forgalmazzák, és hogy nézze meg a saját honlapjukon, ha nem hiszi el. Megnézte, életében először meglátta a telefont, megint körbekérdezett pár kollégát, majd kedvesen közölte, hogy nekik készleten ilyen telefon sosem volt, és nagyon valószínű, hogy nem is lesz. Végül kiegyeztünk egy Samsung L770v-ben.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#191) aggleány válasza AusWolf (#190) üzenetére


aggleány
addikt

Szerintem mindenkinek, aki ért a telefonokhoz egy kicsit, van egy hasonló sztorija, amikor ő világosítja fel az eladót a dolgokról. :K

Abban a boltban, ahova rendszeresen járok számlát fizetni, már elég jól tájékozott a kedvenc eladóm Android ügyben, mivel folyton kérdezgetem, hogy milyen új droidok vannak. Odáig fajult a dolog, hogy már ő is androidos telefont használ. :C

Régebben imádtam a csúszkás telefonokat. :K

(#192) AusWolf válasza aggleány (#191) üzenetére


AusWolf
őstag

Tulajdonképpen én most is csúszkás telefont akartam venni, miután vegyes tapasztalatokon vagyok túl egy Samsung S5230-cal. De aztán úgy döntöttem, hogy adok egy utolsó esélyt az érintőkijelzőnek (mivel a SE W995 szinte beszerezhetetlen), hátha a Sony Androiddal jobban csinálja. Így lett Xperia mini pro-m, de nem bántam meg (még). :K Sőt, ha úgy vesszük, ez is csúszkás. :D

Egyébként én úgy vettem észre, hogy a GSM-boltos kollégák sokkal tájékozottabbak a témában, mint a szolgáltatók ügyintézői. Nem is értem, hogy az utóbbiak hogy engedhetik meg maguknak, hogy ennyire ne értsenek a saját munkájukhoz.

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#193) aggleány válasza AusWolf (#192) üzenetére


aggleány
addikt

Örülök, hogy tetszik a Mini Pro, én is nagyon jól megvagyok a Minimmel. :K

Szerintem is nagyon furcsa, hogy a szolgáltatóknál ennyire nem értenek a dolgokhoz. Talán nem ártana tartani egy alapfokú képzést nekik az új rendszerekről. :F

(#194) AusWolf válasza aggleány (#193) üzenetére


AusWolf
őstag

Szinte minden szakmában vannak továbbképzések, konferenciák, stb. ahova ha elmegy az ember, akkor utána egy kicsit jobban ért a munkájához. Én például harmadéves kertészmérnök hallgatóként nem szégyelltem elmenni az idei OMÉK-re. Nehezen tudnám elképzelni, hogy a mobilszolgáltatók dolgozóinak ne lenne ilyen. :F Bár sokszor már az is elég lenne, ha a saját munkahelyük honlapját egyszer átfutnák.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#195) aggleány válasza AusWolf (#194) üzenetére


aggleány
addikt

Alig ismertelek meg az új avatar miatt. :B

Abban a boltban, ahova én járok számlát fizetni, tartottam egy 10-15 perces androidos alapképzést, amikor nem volt bent vevő. Elmondtam az alapokat, utána pedig az eladók kérdeztek. Első kérdés: háromszor 16 órát kell tölteni az akksit? :W Na mindegy, a végén szépen megköszönték. Legalább el tudnak mondani három mondatot az androidról, ha kérdezik őket.

(#196) AusWolf válasza aggleány (#195) üzenetére


AusWolf
őstag

Már évek óta az előző avatárt használtam, gondoltam, ideje újítani. Ráadásul ez jobban illik hozzám, már csak a nevem miatt is.

Háromszor 16 óra, ez jó. :C Azóta már biztos nincs meg nekik az a három mondat. :N Én úgy vettem észre, hogy akármiről legyen is szó, nem lehet az embereket megváltani. Valahogy ilyen a természetük. De ez már egy másik téma. :U

[ Szerkesztve ]

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#197) aggleány válasza AusWolf (#196) üzenetére


aggleány
addikt

De hogy pont most cseréltél arcot... :Y Először csak lestem, hogy ki ez az új figura, aki beledumál a fecsejünkbe. :DDD

Gondolom, Te is hallottad már párszor, hogy az akksit háromszor 16 órát kell kikapcsolva tölteni, és utána teljesen lemeríteni. Persze csak az elején, utána már elég kisütni, és utána teljesen feltölteni. Mikor megemlítettem, akkor volt nagy :Y . Aztán valaki megjegyezte, hogy ezt már neki is mondták. Na, innentől már jobban figyelt mindenki.

Én nem szeretnék senkit megváltani, de amikor olyanok adnak tanácsokat, akik nem tudják, hogy mit hogyan kell csinálni, az nem túl jó. Pl. én sem mondtam meg a gázszerelőnek, hogy mit hogyan szereljen, cserébe ő sem szól bele, hogy miket írok ide a fórumra.

(#198) AusWolf válasza aggleány (#197) üzenetére


AusWolf
őstag

Én eddig egyszer 16 órás feltöltésről tudtam, de azt is csak a régi nikkeles akksik esetén. Még régebben, azt hiszem pont a Mobilarénán olvastam egy ilyen cikket, amiben azt írták, hogy az újabb, lítiumos akksikat nem kell formázni. Mondjuk első alkalommal mindig legalább fél napig töltöm őket, abból még nem volt problémám, hogy a többi töltés nem hosszabb a normálisnál.

Pedig sajnos épp az olyanok hajlamosabbak tanácsot adni, akik nem értenek hozzá. Vagy legalább is ők kerülnek abba a pozícióba. Nálunk, az egyetemen sincs ez másképp. Azért jó dolog, hogy nem mindig van így. ;)

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#199) aggleány válasza AusWolf (#198) üzenetére


aggleány
addikt

Igen, már az is haladás, ha nem mindig mondanak hülyeséget. Az túlzott elvárás lenne, hogy aki elvileg ért hozzá, az soha ne mondjon hülyeséget? :F

(#200) AusWolf válasza aggleány (#199) üzenetére


AusWolf
őstag

Én nem várok el ilyesmit. De mondjuk ha én nem tudok valamit, ami a munkámhoz kell (márpedig lesz ilyen jócskán), akkor nem vágom rá egyből, hogy nincs ilyen, vagy hülyeség, hanem utánanézek. Bár egy mobilszolgáltató munkatársától elvárni, hogy tudja, mi az hogy Android szerintem egyáltalán nem túlzás. :U

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#201) aggleány válasza AusWolf (#200) üzenetére


aggleány
addikt

Egyetértek, én is inkább utánanézek a dolgoknak. Ez még az android hőskorában volt, ahogy írtam, akkor még alig tudta valaki, hogy azmiaz. :DDD

(#202) szab.tam


szab.tam
nagyúr

:D

volt idő, amikor a tv-k pc-re kötésének a hőskora volt. akkor eléggé belemásztam a natív megjelenítés körüli problémakörbe. mm és tsai-ban jókat szórakoztam a tv oszályon dolgozó kollégák totál tájékozatlanságán.

de egy hasonló történet.
tesó gazdaságos bejárat. júpici díler rohangászik, és vadássza a kocsit toló gyanútlan vevőt. kb. jó 1 éve.
elöljáróban: digitális, settop-box, kábel csomag.
- jónapot kívánok! egy kérdést, ha megenged? van lapos tv-je?
(én itt rögtön elnevettem magam....)
- mennyire laposra tetszik gondolni?
- hát laptv!!!
- hát. végül is elég lapos. miért?
- nagyon jó! vannak digitási csomagjaink, amik..... - jött a sablon darálás. a végén előkerült a "doboz"-ról a szöveg. (gyk: box.)
közbevágtam:
hdmi kimenet van-e rajta? és hd rögzítést tud-e?
ez a kérdés kb. a android-os kérdésedre ható reakciót, és lavinát indított el.
a válaszok és a magyarázatok olyan abszurdak voltak, hogy nem tudom rekonstruálni....

ez volt a lapos tv kontra hdmi esete tóth marival..... :U :D

más:
ingatlanos vagyok. borzasztóan nehéz úgy bemutatni egy lakást, ha keveset tudok róla. ez rendszerint nálam az eladó hibája, mert nem kapok infót. de a bemutatásnál ilyen esetben rögtön ezzel nyitok.

sok éve csinálom, egy kis sulit is direkt elvégeztem előtte. de ha valakivel el kell mennem segíteni lakást nézni, (most perpill édesanyámmal), ahol nem kell felfedjem magam, én i s egy érdeklődő vagyok, jókat lehet mulatni a túloldalról. képzetlen, gyakorlat nélküli ingatlanosok hosszú sorban. a hiányosságaikat nagy mellédumálással pótolják. tettünk azért róla, hogy pl. taxisoknak kb. 3 kategóriával jobb az általános társadalmi, és mindenféel megítélésük nálunk...

a szakma nagy része képtelen bevallani, ha nem tud valamit. (tényleg nehéz...).
inkább mellébeszél...

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#203) szab.tam válasza szab.tam (#202) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ja igen. ami a lapos tv-nél az egyik gondom volt.
ez talán inkább jó 1.5 éve lehetett. akkoriban voltak még a piacon sd plazmák. (852*480?). és háztartásokban pedig dögivel.
a upici mariska pedig a meglévő "lapos" tv-mhez nemcsak hogy digit csomagot, hanem rögtön hd csomagot is ajánlgatott. úgy , hogy ugye azt sem tudta, milyen az a lapos tv-m: sd, hd ready, fullhd?
csak szerződjek...
de hogy mi az a hdmi, meg hd rec...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#204) aggleány válasza szab.tam (#202) üzenetére


aggleány
addikt

:C Igen, ez a lapostévé kb. ugyanaz.

Sajnos elég sok olyan terület van, ahol nem nagy mutatvány jobban érteni a dologhoz annál, aki rád akarja sózni. Nekem is volt egy tévés esetem: azt magyarázta az eladó, hogy ebben van sóviv is. Először nem értettem, de amikor megmutatta a papíron, akkor kiderült, hogy a "show view"-ra gondolt. Ezt sikerült sóvivnek mondani. :Y

Én sem szeretem az ingatlanosokat. :B Jópáran akartak átverni, és olyan marhaságokat beszéltek, hogy csak lestem. Az a baj, hogy a többség alapján ítélik meg a tényleg jó szakembereket is, és hiába vagy Te jó, ha az illető már találkozott egy tökéletlennel is, nem fogsz tudni ügyes lenni. :(

Nem szabad ilyen bonyolultakat kérdezni! :((( Tegnap csúnyán néztek rám, pedig csak egy USB OTG kábelt akartam venni az telefonomhoz. A Samsung márkaboltban néztek csúnyán. :W

(#205) ev3nS74R


ev3nS74R
csendes tag

OMG... neeeeeee. Ez fizikailag fájt, ilyen az amikor szakszerű és továbbképzett hozzáértők dolgoznak egy cégnél.

Velem is volt hasonló bár nem Androiddal, akciós TV-t árultak és akartam venni, bementem a boltba, azt mondták, hogy ők ilyenről nem tudnak, 2 kollegina is ezt mondta, aztán kinyitottam az egyik hölgy előtt heverő karácsonyi akciós tájékoztatójukat amiből ott volt egy kupac és .. hoppáá... csak ott volt :D

Quake Champions | ITSEC | Dublin

(#206) aggleány válasza ev3nS74R (#205) üzenetére


aggleány
addikt

Ez még a droid hőskorában volt, gondolom, még nem mondták el nekik, hogy mit árulnak. :F

Én is belefutottam már olyasmibe, amit írtál, szintén megmutattam az újságjukban, hogy mit szeretnék, és nekem is megtalálták. :K A másik aranyos sztori, amikor DVD-t akartam venni. A fiatalember nagyon ajánlgatta az egyik ketyerét, mert abban van sóviv. Nem tudtam, mi az, aztán megmutatta a dobozon. "Show view" volt az a bizonyos sóviv. :DDD

(#207) Dhampir válasza szab.tam (#202) üzenetére


Dhampir
félisten

Az ingatlanozáshoz kapcsolódván, ismerek olyan becsületesen dolgozó, iskolázott ingatlanost, akit a tehetős, egyéb ingatlanokkal is rendelkező, jól szituált Ráday utcai tulajdonos hölgy nem fizetett ki, csak a munkájáért járó díj töredékét.

Az ilyen szemétségek ellen csak azt lehetne tenni, hogy a megbízhatatlan tulajdonosokról feketelistát kellene vezetni, mint ahogyan a szélhámos ál-ingatlanosokról is kézen-közön forog hasonló, illetve a szakmában jártasok egymásnak forródróton leadják, ha felbukkannak a látókörben negatív figurák.

Említetted a taxisokat, hát azok egy jó firma (tisztelet a kivételnek)... ugyebár emlékszünk még a hírös-neves taxisblokádra. Ez például azzal járt, hogy a kenyérellátás akadozott, és a mentők nem tudtak időben kiérkezni az adott helyszínekre. Egyébként remek taxis dolgozók is vannak, sőt ma már ún. "nemzeti érzelmű" taxis társaság is létezik.

(#208) tvamos


tvamos
nagyúr

Koszonom a cikket! Besz @ rtam a rohogestol!
// Na megyek, megfurdok....
/*En sajnos a T-Mobile Pulse-t vettem meg. Nagy csalodas volt. De lehet, csak en vartam tul sokat tole.*/

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#209) tvamos válasza zoli1982 (#163) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az azert nekem megiscsak nem klappol, hogy a fent (lent) megnevezett ceg ugyfelszolgalatosa azt mondtad nekem, hogy nem kaphatom meg a beszelgetesunkrol keszult felvetelt, es nem rogzithetem a beszelgetest! Nyugodtan hazudhat, mert persze az, amit o mond, az nem kerheto szamon rajta!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#210) szoke12


szoke12
őstag

Most akadtam a bejegyzésre, de nagyot röhögtem.
Hát fejlődik a technika. :)

"Élj úgy, hogy ha majd lepereg előtted életed filmje, érdemes legyen végignézni!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.