Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69) Zoo123 válasza zarew (#68) üzenetére


Zoo123
senior tag

"Csak 250W"
Ahhoz képest jól gyorsul! :)

"A GB ről rendeltem. 72 be fáj de ez a 20 aksis változat. Neked honnan jött?"
Én is a GearBesttől rendeltem, akkor te a "Youth edition"-t rendelted. Nekem Kínából (CN raktár) jött.
Attól függően melyik raktárból jön előfordúlhat hogy vámot+Áfát kell rá fizetned (2,5+27, össszesen kb 30%)

"Volt ahol úgy látszott egyszerű csavar- beállítással orvosolható a kormány lötyögés"
Bár úgy lenne! A kormány lötyögését az okozza hogy az illesztés úgy sikerült ahogy, van egy kis rés amit ki kell tölteni valamivel (egy kis műanyag közdarabbal pl) és akkor nem lötyög.

"Én egy kicsi tuningolni szeretném.Nagyobb fesz, több akksi....csak már itt lenne....23.-án rendeltem."
A tiédben 20db 18650-es akkucella lesz, a nagyobb hatótávval rendelkezőben pedig 30 db van, nagy eséllyel bele tudod paszírozni utólag is azt a "hiányzó" 10 db cellát és akkor ugyanott vagy árban mintha a nagyobbat vetted volna. Ahogy nézegettem 10 db minőségi 18650-es cella legalább 60 dollár.
Ha már úgyis tuningolod az akkumulátor pakkot akkor tegyél rá valami erősebb műanyag deklit mert a gyári vékony anyagból van, ráadásul az akkumulátornak van egy kis helye "lötyögni" és hosszabb használat során hajlamos szétrázódni/eltörni az akkumulátor forrasztása. Tegyél szivacs/gumidarabot a dekni belső oldalára, hogy megelőzd a bajt.

A gearbest az esetemben 20-40 munkanapot írt szállításra, és két hónap alatt ért ide (DPD hozta ki), számíts rá hogy sok idő mire megérkezik.

Mindent összevetve ez egy remek kis roller, de tökéletesítésre szorul, viszont ilyen árban nem találtam semmit ami megfelelne az én elvárásaimnak:
- legalább 20 Km-es valós hatótáv és
- legalább 25 Km/h sebesség, ez azért fontos hogy a 20 Km/h átlagsebességet tartani tudjam vele.
- 2 független fék (vagy legalábbis normális hátsó fék, (a taposós nem tekinthető annak!)
- Sárvédő hogy gyenge esőben is lehessen használni,
- legalább 16 cm-es gumikerék hogy ne rázza szét a vesémet is a térkövezett részeken/úthibákon.
- Összecsukható legyen, és könnyebb 15 Kg-nál, valamint összecsukott állapotban kis helyet foglaljon hogy felszállhassak vele a BKV járműveire.
- Ne legyen drága,
- Legyen hozzá pótalkatrész.

Nem nagyon találtam más elektromos rollert ami ezeket a feltételeket maradéktalanul kielégíti, pedig hetekig keresgéltem. Arra is gondoltam hogy átalakítok egy hagyományos rollert, de végül azt elvetettem mert az se jött volna ki olcsóbban, cserébe lett volna vele munka bőven és kérdéses hogy a végeredmény jobb lesz-e mintha megveszem készen.

[ Szerkesztve ]

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.