Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:46:27

LOGOUT.hu

Xiaomi Mijia M365 és M187 (Youth Edition) elektromos rollerek topikja

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#67) Zoo123 válasza Atomgeszi (#60) üzenetére


Zoo123
senior tag

Múlt hét csütörtökön jött meg, azóta mentem vele 22 Km-t -igaz ECO módban- de az akku még mindíg nem merült le!
Több kollégám kipróbálta, mindnek bejött :)
A 30 Km-t tényleg tudja -ECO módban kíméletes használattal-, ha jól meghajtod akkor inkább csak 20 Km.

Szeretem, imádom, már várom a jobb időt, ezzel fogok munkába járni (7Km, kb 20 perc, BKV-val alsó hangon 30).

Előnyök:
-Halk, a 350W-os motorhoz képest dinamikusan gyorsul.
-Hátsó tárcsafék, esőben is biztonsággal megállsz, nem úgy mint a taposós fékkel.
-Összecsukod és felszállsz vele a BKV jármüveire, kb 13 Kg a súlya, kézben is hordozható, bár egy hordtáska sokkal "trendibb" lenne.
-Beépített első és hátsó lámpa, vaksötététben is látod az utat, ha sokat használod éjszaka érdemes rá venni erősebb világítást.
-Az eslő kerékben van a motor, fékezésnél visszatáplál, de ezt az összes elektromos roller tudja. A fékerő 3 fokozatban állítható:
gyenge módban bármilyen sebességről szépen lassan állóra fékez az Árpád híd kerékpárút Budai végén lévő lejtőn. Közepes módban a Várból lefelé gurulva is lassul, majd megáll, Erős fokozatot még nem próbáltam, sose volt rá szükség.

Hátrányok:
-A kormány lötyög előre-hátra azon a részen ahol összecsukod, a neten fogok rendelni hozzá 3D nyomtatóval készült közdarabot ami "kitölti a rést" így nem lötyög a kormány. 2 db rollert rendeltünk, a másik kormánya kevésbé lötyög.
-Az akkumulátort fedő műanyag dekli anyaga vékony, ha erősen odaütöd -pl. egy járdaszegélyhez-el fog repedni. Érdemes vigyázni rá, esetleg a netről érdemes rá venni utángyártott műanyag fedelet ami sokkal erősebb anyagból van és szivacsbetétekkel kiékeli az akkumulátort így az nem engedi szétrázódni az akkumulátor forrasztását.
-A hátsó lámpa vezetékére érdemes buherálni egy műanyag fedőlemezt mert a hátsó sárvédő belselyében fut a vezeték és a hátsó kerék kidörzsölheti azon a részen ahol kilép a vezeték a lámpatestből. Én még nem jártam így de a netes videók tanulsága szerint.

Őszintén leírtam a hátrányait, semmi olyan hibája nincs ami egy kis utánajárással nem orvosolható, de érdemes megelőzni a bajt, hogy sok-sok ezer kilométeren keresztül élvezhessük a rollerozás örömeit.
99.000 forintért -kuponkóddal ennyibe került- szerintem verhetetlen, más gyártó termékei 150.000-től indulnak.

''Nem vagyok komplett őrült... pár darab még hiányzik!''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.