Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7618) Cingi1979 válasza xeon forever (#7617) üzenetére


Cingi1979
aktív tag

Köszi! ... hogy ne legyen egyszerű a történet kipróbáltam egy másik ASUS P5QL-E alaplapban és ott is ez a helyzet! Így viszont nehéz elképzelni, hogy mind a kettő alaplapnak ugyanaz a hibája. Most raktam fel egy új Windows 7 rendszert a régi procival. Sőt több darab 775-ös procim is van, tehát az egyikkel. Szóval totál csőd! Halvány elképzelésem nincs. Úgy gondoltam, hogy 775 ki, 771 be és minden rendben lesz. Érdeklődtem a Vaterán olyantól aki ilyen procikkal kereskedik. Idézem a válaszát: A memóriáid tól magas órajelen mennek szerintem. próbáld biosban a legkissebb szorzó: system memory multiplier (2x/800MHz) de ha 800Mhz nél alacsonyabb memóriáid vannak (akár egy is közülük) akkor nem garantált a stabilitás. 1600Mhz es FSB hez 800MHz a minimum ddr2 órajel, csak nem írják sehol. Őszintén megmondom, hogy nem tudom hol kell a biosban ezt az értéket beállítani, ellenőrizni! Köszi az ötletet!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.