Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:48:38

LOGOUT.hu

Ha szeretnél egy kis plusz teljesítményt kihozni olcsón a régi 775-ös alaplapodból tegyél bele 4 magos 771-es Xeon CPU-t.
Kérlek olvasd el a cikket és a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2795) MasterDeeJay

Nem tudom volt-e már de 970GTX agyonhúzva cpu limit teszt max grafikán 4Ghz Q9550 vs 4.8Ghz 2500K sok sok játékban: [link]
Ez így persze mai viszonylatban nem teljesen fair összehasonlítás, mert a Xeonosdi miatt az ár érték változott!
Átlagosan 32%-al gyorsabb az 2500K de figyelembe kell venni hogy 800mhz-en nagyobb órajelen ketyegett (+20%), így már nem is annyira nagy különbség a két proci között. Azonos órajelen érdekesebb lett volna a teszt.
A játékok nagy részénél nem megy a játszhatóság rovására a cpu limit. (de a min fps-eket nem tudjuk sajnos)
A top cpu limites játékok: Thief5, Watch Dogs (bár az amúgy is bughalmaz engine tekintetében), Diablo3.
Érdemes kiemelni hogy pl a Battlefield 3 szinte semmit nem gyorsult nagyobb procival, ellenben a BF4 igencsak szereti az erősebb procit (és szerencsére a sok magot is ami nekem pont jól jön!)
Kissé extrém azért egy régi quadhoz húzott GTX970-est használni, bár én sem panaszkodom a 380-asra de azért az már sok.
Nekem az jön le belőle hogy mai átlag középkat vagy alatti kártyához még mindig elég a quad húzva, felsőközép vagy-e felett már nem, de ki az aki egy 10eFt alatti procihoz 80e+ kártyát vesz. :DDD

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.