- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- btz: Internet fejlesztés országosan!
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- weiss: Logi MX Master 3S FW NEM frissítés
- bambano: Bambanő háza tája
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Hirdetés
-
LOGOUT
Amit érdemes tudni a Raspberry Pi-kről:
A legelső változat 2012-ben jelent meg. Pici, olcsó és nagyon alacsony fogyasztású, hobby-célú kártyagép. Felépítése ARM alapú, nem PC-architektúra, hanem kb. egy régi mobilhoz hasonló. Nagyon sok mindenre használható! A Linux-nak és a magas eladási mennyiségnek köszönhetően jelentős fejlesztőtáborral rendelkezik.
Új hozzászólás Aktív témák
-
azbest
félisten
válasz
McSzaby #5601 üzenetére
Valószínűleg a cubiebord-ról beszélsz, azóta már az egy magos változat azt hiszem meg is szűnt, már árálltak a kétmagos alwinnerr a20-ra, ami lábkompatibilis az előző a10-zel. Persze nem feltétlen jó választás az sem. Mármint a hardveres grafika gyorsítás az mindnél problémás. A videolejátszás még úgy-ahogy általában menni szokott, de a sima linux asztal már neccesebb. Ha befejezik a wayland-es grafikát, akkor lesz majd hétköznapi desktop progikhoz is használható sebességű. Persze inkább csak kisebb programok és nagyon benne van a "ha befejezik", mert sok mindent félbehagytak már. Persze ebből lehet majd profitál a cubieboard is.
Egyébként találkoztam már más komolyabb boardokkal is. Az odroid 4 magos 1.7GHz-es, 2GB ramos, mégis erősen húzza a belét a linux desktopon. Ott állítólag az sdkártya a szűk keresztmetszet, mert illene venni hozzá spéci flash modult.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Revolut
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Gaming notebook topik
- Filmvilág
- Milyen notebookot vegyek?
- További aktív témák...
- Acer TravelMate P214 i3-1115G4 8GB 256GB 14" FHD 1év garancia
- iMac Pro 1.1 2017 Intel Xeon W2150B 64GB 1000GB 1 év garancia!
- Xiaomi Redmi Note 9Pro 64GB Kártyafüggetlen 1 év Garanciával
- Microsoft Surface Laptop 5 13,5" i7-1265U 16GB 256GB magyarbill 1 év garancia
- Samsung Galaxy Tab A8 32GB, Újszerű, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest